Ar atlyginami nuostoliai pavėlavus išvykti į kelionę?

Draudimo bendrovės gan skirtingai įvardina kelionės pradžios gaišaties riziką. Taigi ar kelionės draudimas atlygins nuostolius, pavėlavus išvykti, priklauso nuo: draudimo sutarties pobūdžio, draudimo bendrovės taisyklių, vėlavimo priežasties ir net nuo keliautojo priimto sprendimo.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS NUOSTOLIŲ Draudimo kainas

Tarp draudimo bendrovių nuostatų vėlavimo išvykti į kelionę atžvilgiu bendra yra viena, draudimas neatlygina finansinių nuostolių pavėlavus išvykti, jeigu to priežastimi yra paties apdraustojo kaltė, pavyzdžiui, tikslas pasipelnyti, neapdairumas, negebėjimas planuoti, kitaip tariant dėl subjektyvių priežasčių, kurias galima numatyti ir jų išvengti. Tuo tarpu atvejai, kada draudimas atlygina nuostolius dėl vėlavimo išvykti, nemažai skiriasi tarp draudimo bendrovių.

Atsakant į klausimą, ar bus padengiami nuostoliai pavėlavus, reikia įvertinti kelis aspektus:

 • Kelionės draudimo sutarties pobūdis, ar buvo įtraukta atitinkama sąlyga:
  • Kelionės išlaidų draudimo sąlyga. Draudžiantis kelionių draudimu ir įtraukus papildomai pasirenkamą sąlygą – kelionės nuostolių draudimas, draudimo apsauga galios ir dėl draudiminio įvykio pavėlavus į kelionės pradžios vietą („If“, „Lietuvos draudimas“, „Ergo“, „Seesam“).
  • Vėlavimo kelionės pradžioje sąlyga, kuri yra papildomai pasirenkama ir dar vadinama “kelionės atidėjimo draudimu” arba “skrydžio vėlavimo draudimu” („PZU Lietuva“, „Gjensidige Baltic“, „BTA“).
 • Kelionės pradžios gaišaties priežastys. Kelionės pradžia yra laikomas įsėdimo į pirmą tarptautinę transporto priemonę momentas. Vėlavimo priežastimi gali būti draudiminiai įvykiai nutikę šiomis aplinkybėmis:
  • Paties apdraustojo vėlavimas į kelionės pradžios vietą, kitaip tariant vėlavimas įsėsti į tarptautinę transporto priemonę dėl draudiminių įvykių, tokių kaip patekimas į avariją, trečiųjų asmenų nusikalstama veika. Palyginti draudimo bendrovių draudžiamuosius įvykius galite kelionės draudimo sąlygų palyginimo lentelėje .
  • Pirmos tarptautinės transporto priemonės vėlavimas ar atšaukimas dėl draudiminių įvykių kaip prastos oro sąlygos ar techninis gedimas, palyginti draudimo bendrovių draudžiamuosius įvykius galite kelionės draudimo sąlygų palyginimo lentelėje .

Nuostolių atlyginimas pavėlavus išvykti

Kelionės pradžios gaišaties atveju, žmogus gali pasielgti dvejopai: atšaukti kelionę ir į ją nebeišvykti, arba stengtis vis tiek pasiekti planuotos ir iš anksto apmokėtos kelionės tikslą. Tuo tarpu, draudikai patirtus nuostolius irgi gali atlyginti dvejopai, o tai dažniausiai priklauso ne nuo paties keliautojo valios, bet nuo iš anksto nustatytų draudimo galiojimo taisyklių. Taigi galimi nuostolių atlyginimo variantai yra:

 • Pavėlavus į kelionės pradžią, vis tiek išvykstama. Draudimo bendrovės atlygina papildomas išlaidas, kurios atsirado pavėlavus į kelionės pradžios vietą ir stengiantis pasiekti tikslą. Priklausomai nuo draudiko, gali būti atlyginamos tokios išlaidos:
  • Bilietų keitimas, naujų įsigijimas. Atlyginamai sumai taikomi iš anksto nustatyti ribojimai, į kuriuos atkreipti dėmesį ypač svarbu brangių bilietų turėtojams (žr. 1 lentelė).
  • Nuostoliai dėl iš anksto apmokėtų, bet nepanaudotų kelionės paslaugų (pavyzdžiui, pragyvenimo viešbutyje).
 • Pavėlavus į kelionės pradžią, ji atšaukiama. Tokiu atveju nuostolius atlygina tik kelios draudimo bendrovės:
  • Nusprendus nebevykti, atlyginama iki 50% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos („Ergo“)
  • Nevykstant į kelionę, nes ji prarado prasmę, pavyzdžiui, važiuojant į koncertą, konferenciją, atlyginama iki 90% – 50% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos („PZU Lietuva“).

Draudimo išmokų ribojimai pavėlavus išvykti

Draudimo bendrovė Išmokos dydžio ribojimai Atlyginamos išlaidos
Gjensidige Iki 497 Lt Išlaidos, atsiradusios dėl lėktuvo vėlavimo
IF Iki 50% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos  - Išlaidos, patirtos siekiant patekti į numatytą kelionės tikslą;
 - nuostoliai dėl apmokėto bet neišnaudoto pragyvenimo laikotarpio viešbutyje.
Lietuvos draudimas Iki 15% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos Bilieto keitimas
Ergo Iki 50% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos, jeigu nusprendžiama į kelionę nebevykti;
Iki 70% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos  – jeigu į kelionę išvykstama.
 - Nusprendus nebevykti atlyginami nuostoliai dėl iš anksto apmokėto, bet neišnaudoto kelionės kelionės laikotarpio;
 - vykstant į kelionę atlyginamos išlaidos už bilietų keitimą ar naujų įsigijimą.
Seesam Iki 2900 Lt  - Nenumatytos ir dokumentais pagrįstos išlaidos, skirtos patekti į galutinį kelionės tikslą;
 - tame tarpe nenumatytos nakvynės ir pragyvenimo išlaidos iki 340 Lt, 2 parų.
Compensa  -  -
PZU Lietuva Iki 90%- 50% iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos Atlyginami nuostoliai dėl iš anksto apmokėto bet neišnaudoto kelionės laikotarpio
BTA  Iki 1700 Lt - Bilietos keitimas ar naujo įsigijimas;
- nuostoliai dėl iš anksto apmokėto, bet neišnaudoto pragyvenimo laikotarpio viešbutyje.

(1 lentelė)

1 pavyzdys. Dvi seserys ketino vykti atostogauti į Italiją, kelionę įsigijo iš anksto bei pasirūpino kelionės nuostolių draudimu. Kelionės dieną, prieš pat važiuojant į oro uostą jos pastebėjo, kad pasimetė automobilio rakteliai. Jos nusprendė ieškoti raktelių, bet neįvertino likusio iki kelionės laiko. Tiesa, raktelius rado, išvažiavo į oro uostą vėliau nei buvo planuota, ir nebespėjo įsėsti į lėktuvą. Draudimas nuostolių neatlygino, nes vėlavimo išvykti priežastis buvo nedraudiminis įvykis.
2 pavyzdys. Trys draugai įsigijo turistinę kelionę po Australiją, vienas iš jų apsidraudė kelionės nuostolių draudimu.  Kelionės dieną, vykdami taksi į oro uostą jie pateko į avariją, dėl ko taip ir nespėjo įsėsti į pirmąjį lėktuvą. Apsidraudęs žmogus nusprendė į kelionę nebevykti, nes buvo įsitikinęs, kad nuostolius padengs draudimas, kiti du draugai pasirūpino bilietų keitimu ir nors pavėluotai, bet išvyko į Australiją. Apsidraudusiam žmogui draudimas nuostolių nepadengė, nes vėlavimo į kelionę atveju draudimo kompanija padengia tik papildomas išlaidas bilietų keitimui, o ne nutraukus kelionę. Taigi, jeigu šis asmuo sudarydamas draudimo sutartį būtų aiškiai žinojęs, nuo ko draudžiasi, būtų priėmęs kitokį sprendimą – vykti į kelionę, o dėl to atsiradusias papildomas išlaidas būtų atlyginęs draudimas.

Renkatis optimaliausią kelionės nuostolių draudimą, pravartu pasidomėti visų draudimo bendrovių teikiamų produktų privalumais ir įvertinti trūkumus.
Mes, Manodraudimas.lt, jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, palyginimai pateikti pagal 2012 08 29 galiojančias kelionės draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS NUOSTOLIŲ Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Nuostolių Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

2 komentarai

 1. Inga:

  Autobusu vykau iš Frankfurto į Vilnių, atvykti į Vilnių turėjome 14:30 val. Lenkijos autostradoje anksti ryte dėl avarijos ilgam, 5 valandoms buvo uždarytas eismas ir buvome priversti laukti 5 valandas autostradoje. Dėl to, į Vilnių atvykome 5 valandomis vėliau. Perkant bilietą kartu įsigijau ir kelionės draudimą. Ar galima reikalauti draudimą atlyginti už pavėluotą atvykimą? Tiesioginių finansinių nuostolių nepatyriau, tik tai, kad šeima laukė ir nerimavo, ilgai kelyje negalėjome susisiekti dėl prasto ryšio, ilga kelionė nuvargino fiziškai ir emociškai.

  • Kelionės nuostolių draudimas atlygina tik tiesioginius finansinius nuostolius. Deja, jūsų atveju bendrovė nieko neišmokės.