Ar automobilis apdraustas TPVCA draudimu?

Jeigu nukentėjote eismo įvykyje, bet nežinote, į kurią draudimo bendrovę kreiptis dėl patirtos žalos atlyginimo. Kaip sužinoti ar automobilis turi galiojantį TPVCA draudimą? Informaciją apie galiojantį transporto priemonės TPVCA draudimą, bei kurioje draudimo bendrovėje apdrausta, galite gauti Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biure.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras yra draudikų asociacija, veikianti pagal Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų atsakomybės privalomojo (TPVCA) draudimo įstatymą. Šiai asociacijai priklauso visos draudimo bendrovės, turinčios teisę vykdyti TPVCA draudimo veiklą.  

Informaciją apie galiojantį TPVCA draudimą, t.y. ar apdraustas automobilis, kokioje draudimo bendrovėje apdrausta, bei koks draudimo sutarties numeris, galite sužinoti keliais būdais:

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

65 komentarai

 1. zydrunas:

  nuorieciau pasiteirauti jei esu apsidraudes ergo privalomoju civilines atsakomybes draudimu ir i mano transporto priemone atsitrenkia kita transporto priemone kuri pasirodo yra vokta tehniskai netvarkinga ir be civilinio atsakomybes draudimo bei pasisalinus jos vairuotojui palikus apgadinta transporto priemone, ar man bus atlyginta transporto priemonei padaryta zala, jei mano transporto priemone teh tvarkinga bei drausta?

  • Sveiki, Žydrūnai,
   Jūsų turimas TPVCA draudimas skirtas tik tiems atvejams, kai žalą sukeliate jūs, jis skirtas padengti trečiųjų asmenų patirtai žalai, atsiradusiai dėl jūsų civilinės atsakomybės. Taigi jeigu nukentėjote, turimas TPVCA draudimas jūsų negelbės, jeigu turėtumėte KASKO, tada jūsų patirta žala būtų padengta.
   Jūsų situacijoje, kai kaltininkas neturėjo TPVCA, jums žalą turėtų padengti Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras, kreipkitės http://www.cab.lt

 2. Bronius:

  Automobilis TPVCA draudimu draustas, bet pakeistas a/m valstybinis numeris. Ar reikią iš naujo atlikti TPVCA draudimą? Jeigu, taip: ką reikia atlikti.

  • Sveiki, Broniau, techniškai jūsų turimas draudimas galioja, jeigu tik valstybinis numeris pasikeitė. Jūs tik turite apie numerio pasikeitimą informuoti draudimo bendrovę, kurioje apdraudėte automobilį TPVCA draudimu.

 3. Benas:

  Sveiki, ar galėčiau kaip nors sužinoti ar mano transporto priemonė yra drausta ir kokiam laikotarpiui? Mat neturiu draudimo dokumentų, bet kiek žinau draudimas galioja. Dėkoju labai iš anksto už atsakymą.

 4. lina:

  Sveiki, mes apsidraude kasko draudimu ar dar reikia papildomai ir civiliniu draudimu apsidrausti?

 5. Rimantas:

  Sveiki, draudžiau automobilį liepos mėn. 2012 m., lapkritį gavau laišką, kad nesumokėjau už poliusą, nes draudimo agentas atsiuntė poliusą internetu ir sąskaitą apmokėjimui, kurį padariau internetu. Kai nuvykau į Marijampolę į benrovę “Compensa”, paaiškėjo, kad mokestis pateko į gyvybės draudimo sektorių, visus dokumentus susitikslino ir užtikrino, kad pinigai bus pervesti automobilio draudimui, tačiau sąskaitoje pastebėjau sausio mėn. pervestą įmoką į mano sąskaitą. Ar galioja mano automobilio draudimas?

  • Sveiki, Rimantai, jeigu turite išduotą polisą ir esate mokėjęs už jį (ir mokėjote tai bendrovei, kurioje ir draudėtės), draudimo apsauga turėtų galioti. Vis dėlto, nėra aišku, už ką jums grąžino pinigus ir praėjus nemažai laiko. Rekomenduojame tiesiog pasiskambinti tiesiogiai į “Compensą” (www.compensa.lt)  ir pasiteirauti, ar jūsų draudimas yra galiojantis, bendrovė jums atsakys tiksliai.

 6. Šarūnas:

  Sveiki, jei automobilis apdraustas, bet pasibaigus TA, ar draudimas galioja kai esi kaltas pats už įvykį, ar draudimas galioja kai esi nekaltas.

  • Jeigu esate nekaltas dėl įvykio, jūsų turimas TPVCA draudimas neturi jokios įtakos, jums kaip nukentėjusiam nuostolius apmoka kaltininko turimas TPVCA draudimas.
   Jeigu sukeliate įvykį, kai TA galiojimas pasibaigęs, draudimas padengs tik dalį žalos, jeigu tiesioginė įvykio priežastis yra jūsų automobilio techninė netvarka.

 7. Mindaugas:

  Sveiki,norejau paklausti jeigu ivyksta auto ivykis ir nukentejusysis neturi privalomojo draudimo,taciau ivykio metu automobilis stovejo vietoje,ar jam bus atlyginta zala be skiriamu baudu?

  • Sveiki, Mindaugai, taip, nukentėjusiam bus atlyginta žala pagal kaltininko turimą TPVCA draudimą. Nukentėjęs neturės mokėti jokių baudų, nes jis neprivalo turėti draudimo, jeigu nedalyvauja eisme.

 8. Egle:

  Sveiki,

  Ar nuostoliai yra atlyginami jei nukentejusysis neturi TPVCA draudimo ? Ivykio kaltinino draudimas galiojo, o nukentejusio negaliojo.

  • Sveiki, Egle, įvykio atveju reikšmingas tik kaltininko TPVCA draudimas. Ar nukentėjęs turėjo, ar neturėjo TPVCA draudimo nėra reikšminga, jam nuostolius atlygins kaltininko TPVCA draudimo bendrovė.

 9. robertas:

  turiu 2 automobilius ir vieno neapdraudes nes juo nesinaudoju. ar yra galimybe atleisti nuo draudimo mokescio jei automobiliu nesinaudoju ir kad regitra jo automatiskai neisregistruotu?

  • Sveiki, Robertai,

   Šiuo metu tik PZU pasiūlė tokią paslaugą, pasikeitus įstatymams dėl TP registravimo/išregistravimo. Pirma reikia sudaryti įprastą TPVCA sutartį PZU (būtinai pasiteiraukite dėl minimalaus galimo laikotarpio, kada galima rašyti prašumą). Tada reikia parašyti P R A Š Y M Ą  dėl atleidimo nuo draudimo įmokų mokėjimo pagal galiojančią įprastinę transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį. Vis tik reikės sumokėti PZU draudimo įmoką už minimalų galimą draudimo laikotarpį, kurio metu galima rašyti prašymą. Taip pat tuo metu, kada esate atleisti nuo įmokos mokėjimo (tuo metu draudimas negalioja), jei kas pasinaudos Jūsų TP, įskaitant Jus pačius,  visą žalą PZU išieškos iš Jūsų. Pasibaigus prašomam atleidimo nuo įmokų laikotarpiui, TPVCA draudimo sutartis galios įprastai tiek laiko, kiek yra apmokėta ir buvo nesinaudota iki atleidimo nuo įmokų datos. Kol kas tik toks būdas yra pigiausias galimas, kad neišregistruotų Jūsų neapdraustos TP.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 10. Jonas:

  volvo 850 vals.Nr.EFS493 noriu sužinoti kur draustas ir iki kada.
  Dingo iš kompiuterio duomenys. Nenoriu, kad žmona važinėtu be draudimo.

 11. Bronius Sacevičius:

  Sveiki, įvykus autoivykiuj, kur žuvo žmonės ,kaltininko draudimo bendrovė atsisako padengti materialinę žąla,susijusią su laidojimo išlaidomis.
  1. Transporto išlaidas,kai yra pateikti kūro čekiai.
  2. Iš užsienio parskrydusių artimųjų išlaidos, kai yra pateikti patvirtinančio skrydžio dokumentai.

 12. Virginija:

  Laba diena.Norejau paklausti kiek dienų galioja mašinos draudimas po jo pasibaigimo datos.Mano draudėjas sakė,kad dar galioja 15 dienų .Ar tai tiesa? Šiuo metu gyvenu Italijoj.Mano draudimas baigiasi 21 d.o 25 d.su masina kuri drausta ir registruota Italijoj važiuoju i Lietuva.Ar nebus problemu kelionėj ? Lietuvoj masina registruosiu ir apdrausiu.Aciu už atsakymą.

  • Lietuvoje draudimo sutarties (ar bet kokios kitokios sutarties) pasibaigimo data tam ir yra nurodoma, kad būtų aišku, kada pasibaigia sutartis. Tai žinokite ir automobilio TPVCA draudimas nustoja galioti būtent tuo metu, kada nurodyta pasibaigimo data ir nei minutės ilgiau (būna nurodomas tikslus draudimo pasibaigimo laikas). Vėlgi, negalime nieko komentuoti apie jūsų turimą itališką draudimą, tikrai nežinome, kokia ten tvarka. Tuo tarpu tas terminas 15 dienų, tai draudimo apsaugos galiojimas, kai pasikeičia automobilio savininkas ir draudimas nutrūksta anksčiau nei numatyta sutartyje (bet jokiais būdais ne po draudimo pasibaigimo termino). Siūlytume dar kartelį pasitikslinti, kada iš tiesų jūsų draudimas nustoja galiojęs. Lietuvoje tą automobilį galėsite apsidrausti tik kai jis fiziški bus Lietuvoje, kai registruosite.

 13. olga:

  laba diena pirkom 4 metu senumo auto per autolizinga apsidraudem civilinio draudimo kad iregistrot ir kasko kuri reikalauja lizingo kompanija auto buvo abdraustas casko be automobilio.Sudare su mumis sutarti draudimo bendrove paprase atvaziot su auto kada galesim kad nusifotografot.Po 3 dienu atvazjavom ir padarem nuotraukas.Ne senaj atitiko nelaime kaz kas atitrenke i prekine bamperi ir pasisalino.Ivikis buvo keme kadangi buvo sestadinis nekam negalejo dasiskambinti is draudimo bendrove.Paskambinau drauguj paklaust jisej pasake ka tu pergiveni pas tave gi casco,nuvaziosi pirmadeni ir uzregistrosi.Atvazavusi idraudimo bendrove atstovas padare nuotraukos surase protokolo ir lejdo vaziot i servisa remontotis.Praejusi 2savajtem kada auto buvo suremontota ir draudimo bendrove is serviso gavo samata uz remonta man buvo paaskinta kad auto buvo apgadintas iki sudarant draudimo ir draudimo kompanija uz remonto ne mokes ka tokiu atveju patartumet dariti kur krejptis vis delto auto pirktas ne is salono naujas

 14. Virginija:

  Sveiki,
  Gavau laišką, kad susitabdomas mano TA, del LR istatymo, 27straipsnio. 4punkto. Tačiau pagal visus dokumentus, mano draudimas galioja iki 2015 metų galo, technikinis taip pat galioja iki 2016 metų. Tad del kokių priežasčių tai galėjo nutikti? ir ką šiuo atvėjų tūrėčiaiu daryti?
  Nes perskaičius nurodytą punktą niekas nepaaiškėjo. (tiesa buvo patirtas eismo ivykis, bet tai nutiko 2014 m).

  • Sveiki, Virginija. Prie pateiktos informacijos apitmties atsakymą yra pateikusi Regitra adresu:

   Klausimas: Gavau pranešimą, kad automobilio leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (numatoma išregistruoti), nes negauti draudimo duomenys, tačiau privalomojo draudimo polisą ir kitus draudimo dokumentus turiu. Kaip man elgtis?
   Atsakymas: Jei pranešime nurodyta, kad leidimas dalyvauti eisme sustabdytas (transporto priemonę  numatoma išregistruoti) negavus duomenų iš Transporto priemonių draudikų biuro, tačiau Jūs turite galiojančius privalomojo draudimo dokumentus, kreipkitės į savo draudimo bendrovę, kad  draudimo duomenis ji perduotų draudikų biurui, o šis – „Regitrai“. Draudikų biurui patikslinus duomenis, Kelių transporto priemonių registre bus nurodoma atnaujinta informacija.

 15. ddt:

  Transporto priemone drausta lietuvoje,zalia korta, priklauso vienam is lietuvos UAB ,lietuvoje nevazineja,kaip patikrinti ar ji drausta realiai ar tik polisas popierinis,atsakymo kad taip nera,galima nerasyti,nes pats zinau kaip tai daroma,KLAUSYMAS kaip patikrinti nesaziningus polisus

  • Nėra visai aišku, ką jūs vadinate nesąžiningais polisais. Visgi, kiekviena galiojanti draudimo sutartis yra matoma bendroje duomenų bazėje. Kiekvienas žmogus gali laisvai pagal valstybinį numerį sužinoti, ar transporto priemonė yra apdrausta, bei kokioje draudimo bendrovėje. Kaip ir rašėme straipsnelyje, pasitikrinti galima LR transporto priemonių draudikų biure taip pat galima ir Regitroje . Bet koks popierinis draudimo polisas, jeigu jis yra galiojantis, turi matytis šiuose registruose. Tuo tarpu, čia patikrinti neįmanoma, dėl kokių papildomų sąlygų buvo susitarta, pavyzdžiui, kiek galioja žalioji kortelė, kokiose Žaliosios kortelės sistemos šalyse bus važinėjama, ar yra jaunų valdytojų ir pan. Tokią informaciją galima gauti jau kreipiantis į konkrečią draudimo bendrovę, kurioje buvo sudarytas draudimas.

 16. as:

  Laba diena, mano vardu registruotu automobiliu naudojasi kitas asmuo. Kas atsako savininkas ar vairuotojas, jei ta automobili policija sustabdo be TPVCA draudimo?

  • Atsako savininkas, nes jis yra pilnai atsakingas už savo automobilį, kad jis turėtų TA, draudimą, bei kokiem asmenim duoda juo naudotis.

 17. aurelija:

  Sveiki. 23 metu padariau avarija.kaltininke as. Ar mano draudimas pabrangs jei nukentejusiojo vairuotojo pazymejimas baige galioti pries 2 men. Jei brangs tai kiek ilgai mokesiu didesni draudima?aciu uz atsakyma.

  • Kadangi buvote kaltininkė, jums draudimas brangs visai nepriklausomai nuo to, kokios yra nukentėjusiojo aplinkybės. Į įvykio faktą atsižvelgiama 1 – 7 metus, kai skaičiuojama draudimo įmoka, tai priklauso nuo draudimo bendrovės.

 18. Edvinas:

  Laba diena. Sakykite, ar stovinčio automobilio, sukėlusio žalą šalia stovintiems automobiliams (automobilis užsidegė), savininko civilinis draudimas turi padengti žalą patyrusiems savininkams?
  Kaip suprantu, šitoks įvykis netelpa į “eismo įvykio” apibrėžimą, nes transporto priemonė nejudėjo. Kaip yra iš tikro? Ačiū už atsakymą.

  • Taip, šis įvykis netelpa į “eismo įvykio” apibrėžimą ir privalomasis TPVCA draudimas neatlygina tos žalos, kurią sukėlė gaisras.

 19. aivaras:

  sveiki.ar galima suzinoti koks mano automobilio draudikas,pamesti draudimo dokumentai.

 20. raimondas:

  Draudimas galiojo dar menesi, bet per neapsiziurejima apsidraudziau menesiu anksciau kitame draudime. Ar jau senasis nebegalioja? Ar galioja abu? Aciu uz atsakyma

  • Senasis draudimas nustoja galiojęs, kai sudaroma nauja sutartis. Tai numatyta TPVCA draudimo įstatyme, vienu metu negali būti galiojančios dvi privalomojo draudimo sutartys.

 21. Tomas:

  Laba diena draugas apdraudė automobilį ir nieko man nepasakė aš perlo terminale apdraudziau dar kartą, ar galima iš kurio nors draudimo atsiimti pinigus? Ir apie kokią sistema kalbama kai leidžia drausti apdrausta tp?

  • Įstatymų nustatyta tvarka vienu metu vienai transporto priemonei gali galioti tik viena TPVCA draudimo sutartis. Galite kreiptis į pirmąją vietą, kur sudarėte sutartį, ir prašyti grąžinti pinigus. 
   Draudikai informacija apie draudžiamas transporto priemones nesidalina, todėl gali būti, kad į Draudikų biurą nespėjus suvaikščioti duomenims, apdraudėte ją antrą kartą.
 22. Andrius:

  Sveiki. Pirkau auto tranzitiniais numeriais. Apdraudziau vienam menesiui. Kita diena priregistravau regitroj. Taigi,ar tas draudimas vis dar galioja visa menesi ar reikalingas naujas?

 23. Šarūnas:

  Sveiki. Automobilis draustas civilinės atsakomybės draudimu. Pinigai sumokėti. Sutartis gauta. patekau į smulkią techninę avariją (dėl mano kaltės) ir tik dabar apsižiūrėjau kad draudime suklysta valstybinio numerio viena raidė- visi kiti duomenys teisingi (ir variklio ir tt.t.) Ar galios draudimas? Ačiū už atsakymą.

  • Pirmiausia, jeigu įvykio kaltininkas esate jūs, nepriklauso draudimo išmoka pagal privalomąjį TPVCA draudimą, išmoka priklausytų, jeigu turėtumėte KASKO draudimą. Jeigu pastebėjote, kad draudimo sutartyje yra klaidų, būtinai kreipkitės į draudimo bendrovę klaidoms ištaisyti, kad ateityje nesusidurtumėte su nesklandumais.

 24. Ineta:

  Labadiena, norėjau paklausti, jei mano automobilis per žioplumą vienu metu buvo apdraustas keliose draudimo bendrovėse, t.y. “ergo” ir “compensa”. ar įvykus eismo įvykiui reikia pranešti abiems bendrovėms?
  Nes kolkas pranešiau vienai, ir žąlą ji nukentėjusiajam jau paskaičiavo.

  • Privalomojo TPVCA draudimo įstatyme numatoma, kad jeigu tai pačiai priemonei sudaroma antra sutartis – pirmasis draudimas nustoja galiojęs. Taigi tas pirmas draudimas, kuris buvo dar nepasibaigęs, kai apsidraudėte antru – nebegalioja.

 25. Ramunas:

  Sveiki. Siandien troleibusas nubrauke mano automobiliui sona ir pasisalino is ivikio vietos. policija uzfiksavo iviki, bet kas padengs mano nuostolius? Gaudys vairuotoja ar kreiptis i motorini biura? Per 3 darbo dienas man reikia prasinesti kazkur. Kasko neturiu…

  • Jums 3 dienų terminas negalioja. Per 3 dienas privaloma pranešti savo TPVCA draudimo bendrovei dėl SAVO sukelto įvykio. Jūs, kaip nukentėjęs, galite kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę, kai bus nustatytas kaltininkas. Jeigu kaltininkas nebus nustatytas, deja, niekas nuostolių neatlygins, jeigu neturite KASKO.

 26. Tomas:

  sveiki, jei žalia korta galioja 40 dienų per metus užsienyje, o draudimą perku kas menesį kaip skaičiuojasi tos dienos, su kiekvienu polisu iš naujo ?

  • Iš naujo nesiskaičiuoja. Su pirmu polisu galite išnaudoti, kad ir 30, su kitu polisu liks, kas neišnaudota.

 27. Mindaugs:

  Sveiki noreciau paklausti kaip galeciau pasitikrinti kiek man pvz kainuotu apsidrausti 6.litru 444 kw galios masina jai as dar jos neisigijas nes kol nesi masinos savininkas internete to daryti negslima .ir dar ar yra draudime kokios nors tam tikros kainu lubos.rasau apie TPVCA draudima.aciu jums uz atsakyma geros dienos.

 28. vidas:

  Labas. Sunkvezimis stovedamas rusijoj,stovejimo aikstelej buvo kliudytas isvaziuojancios masinos.Rusijos policija suformino ivyki.LT automobilis NEKALTAS. Ar mano lietuviska draudimo kompanija (zalios kortos) privalo tvarkyt sios patirtos zalos isieskojima is Rusijos ? Aciu.

  • Jūsų draudimo bendrovė, kurioje draudėtės privalomuoju draudimu neprivalo nieko daryti, kai įvykyje jūs esate nekaltas. Turi veikti kaltininko draudimo bendrovė. Kadangi šiuo atveju žala įvyko Rusijoje, žalą susireguliuoti jums turi padėti LR transporto priemonių draudikų biuras. Taip, tiesa, praktiškai kartais būna, kai kaltininkas neturi draudimo, žalą susitvarkyti galima per savo draudiką, po to jis išmokas susigrąžina iš draudikų biuro.

 29. vilnius:

  sveiki. turiu toki klausima kur galiu gauti seno TPVCA kopija ar informacija nuo kada iki kada buvo draudziama kuris pasibaige jau pries 15men. nes man cia irodineja kad dalivavau eisme ne apdraudes auto nors zinau tikrai kad apdrausta buvo nes pirkau auto is uzsenio ir dariau menesiui draudima kol viska sutvarkysiu ir pagal pirkimo pardavimo sutarti tikrai ne buvo pasibaiges. technikinei ira to poliso draudimo kodas bet nezinau kur pagal ji galima patikrinti ar kur man su juo kreiptis. aciu

  • Ar nurodytu metu galiojo Jūsų draudimo sutartis galite patikrinti http://www.cab.lt arba kreiptis į draudimo kompaniją, kurioje buvo sudaryta sutartis, ir paprašyti draudimo dokumentų kopijos

 30. Andrius:

  Sveiki.Važiuojant lengvuoju automobiliu tempiau iš įmonės išsinuomotą priekabą,kuri atsikabino ir apsigadino.Abi priemonės draustos.Kas atlygins žalą priekabos sąvininkui?

  • Andrius:

   Ar šiuo atveju aš privalau pildyti deklaraciją,ir pranešti draudimui,jei žala nebus kompensuojama nei vienai pusei?

   • Patiksliname ir mūsų ankstesnį komentarą šiuo klausimu.
    Kadangi įvykyje dalyvavote tik jūs, taigi esate atsakingas už abiejų transporto priemonių apgadinimą. Tačiau, šios transporto priemonės priklauso skirtingiems savininkams, taigi sudėtinga teoriškai nuspręsti, ar kyla civilinė atsakomybė, ir ar priklauso kažkurios transporto priemonės privalomajam TPVCA draudimui atlyginti padarytus nuostolius. Tiksliai jums atsakyti gali nebent draudimo bendrovė, galite susipildyti deklaraciją ir kreiptis. Jeigu draudimo išmokos nebus, draudimas dėl įvykio ir nebrangs.
 31. Deividas:

  Sveiki, klausimas toks. Ivykio metu, nukentėjusio automobilio TA buvo pasibaigus (apie 1mėn) ir išregistruota Regitroje, bet su galiojančia TPVCA. Ar atlygins kaltininko draudimas žala ? Kaltininko draudimo kompanija Compensa. Su ivykiu nieko bendro neturi nukentėjusio automobilio tech. bukle.
  Ačiū už atsakyma.

  • Taip, nukentėjusio automobilio savininkui nuostolius atlygins kaltininko draudimas, kaip priklauso pagal įstatymą.