Ar KASKO atlygina žalą dėl hidrosmūgio?

Paprastai žala automobilio varikliui, jo papildomai įrangai dėl nepakankamos tepalo cirkuliacijos, ar tiesiog dėl senėjimo nėra atlyginama pagal KASKO draudimo sąlygas. Tuo tarpu, žala varikliui dėl hidraulinio smūgio gali būti atlyginama, tačiau taikomi tam tikri ribojimai. Sužinokite, kurios draudimo bendrovės ir kokiomis sąlygomis atlygina žalą, patirtą apsėmus variklį vandeniu.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Kas yra hidrosmūgis

Automobiliui esant apsemtam arba tiesiog įvažiavus į gilią balą, vanduo apsemia variklį ir jį visiškai sugadina. Tokiu atveju dažniausiai sugadinama ir  visa elektronikos įranga. Vidutiniškai žala dėl hidraulinio smūgio yra apie 5500 Lt, jei automobilis naujas, žala gali siekti 20 000 Lt.

Žinoma, žala dėl hidraulinio smūgio niekada neatlyginama, jeigu vanduo variklį apsėmė nedraudiminio įvykio pasekoje, pavyzdžiui, važiuojant ne keliu, o pievomis ar užšalusiu ežeru, ar sąmoningai sukeliant žalą siekiant pasipelnyti.

Kaip apsidrausti

 • Gamtos stichijų sąlyga. Draudžiantis nuo žalos patirtos dėl gamtos stichijų (kaip antai, potvynio, audros, lūties, krušos, žaibo, ugnies, sniego) patyrus žalą dėl hidraulinio smūgio taip pat bus mokama atitinkama išmoka („If“, „PZU Lietuva“, „Lietuvos draudimas“, „Ergo“).
 • Visų rizikų paketas. Draudžiantis maksimaliu, visų rizikų paketu, atlyginama žala ir dėl hidrosmūgio („Gensidige“, „Compensa“).
 • Techninės pagalbos paslauga. Į draudimo sutartį įtraukus techninės pagalbos kelyje sąlygą, atlyginamos išlaidos patirtos ir dėl hidrosmūgio („Seesam“).

Išmokų dėl hidrosmūgio ribojimai

Draudimo bendrovė Išmokos ribojimas (Lietuvoje ir užsienyje)
Gjensidige Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
IF Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Lietuvos draudimas Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Ergo Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Seesam Iki 5000 Lt už visas techninės pagalbos kelyje paslaugas
Compensa Iki 8000 Lt
PZU Lietuva Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
BTA  -

Renkantis optimaliausią KASKO draudimo variantą savo automobiliui pravartu pasidomėti visų bendrovių siūlomais draudimo produktais.

Mes, Manodraudimas.lt, siūlome sutaupyti laiką ir gauti draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, draudimo sąlygų palyginimai atlikti pagal 2012 08 20 galiojančias taisykles.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

6 komentarai

 1. tadas:

  sveiki,norejau paklaust kodel bta draudimas neismoka hydrosmugio?

  • Sveiki, Tadai, tiesiog šiuo metu yra  tokios KASKO draudimo taisyklės. Nors esminiai KASKO draudimo aspektai visose bendrovėse panašūs, kadangi kiekviena bendrovė savo nuožiūra nustato, kada, kaip ir kokios aplinkybėmis moka draudimo išmokas, atsiranda ir nemažai skirtumų. Draudikai tarpusavyje konkuruoja ir nuolatos tobulina draudimo sąlygas, taigi galima tikėtis, kad ateityje ir “BTA” draudimas kompensuos hidrosmūgio žalą. Tuo tarpu, kitose bendrovėse hidrosmūgis įtrauktas kaip draudžiamasis įvykys, ne taip ir seniai.

 2. Arūnas:

  Sveiki. Mano automobilis draustas kasko draudimu. Kaip ir priklauso keiciu laiku tepalus ir pagrindini dirza. Tai vat beda jog variklis nebelaiko kompresijos, taip sakant “miršta” variklis, ar kasko draudimas atlygins tokius nuostolius ar nepriklauso?

  • Sveiki, Arūnai, deja, ne, išmoka jūsų atveju nepriklauso. Tiesiog draudimas yra skirtas tiems atvejams, kai patiariama žala dėl netikėtų, nenumatytų įvykių; tuo tarpu, lėtiniai, natūralūs nusidėvėjimo, senėjimo procesai yra laikomi nedraudžiamaisiais įvykiais. Jūsų atveju, na jeigu būtų potvynis, užpiltų variklį ir būtent dėl šio netikėto įvykio įvyktų koks hidrosmūgis, draudikas atlygintų nuostolius (ne visos bendrovės šią žalą atlygina).
   Iš kitos pusės, jeigu važiuojant, vidury kelio užgestų variklis ir nebegalėtumėte tęsti kelionės, galėtumėte pasinaudoti Pagalbos kelyje paslauga (kuri dažnai įtraukiama į KASKO draudimo sutartį) – tuo atveju būtų suteikiama pagalba kelyje, arba nutempimas (tik šiuo atveju reiktų įsigilinti į pagalbos sąlygas, nes pagalbos teikimui galioja skirtingos sąlygos tarp bendrovių).

 3. Robertas:

  laba .norejau pasiteirauti .baigesi kasko draudimas ir buvau isvikes dabar po 20 dienu drausiu vel metam.ar reik atvarit automobili parodimui ir registracijos liudijima .ar uztektu tik seno kasko poliuso ir pagal ji apdraust kitiem metam.

  • Visada draudžiant KASKO draudimu reikalinga jį pristatyti draudikui apžiūrai ir fotografavimui. Išskyrus tuos atvejus, jeigu draudžiama be pertraukų, toje pačioje draudimo bendrovėje ir jei per paskutinius draudimo metus nebuvo jokių įvykių (net ir šiuo atveju priklausomai nuo aplinkybių draudikas gali paprašyt pristatyt automobilį apžiūrai).