Automobilio draudimas neturint vairuotojo pažymėjimo

Jeigu nesate išlaikę vairavimo egzamino, arba dėl nusižengimų praradote teisę vairuoti, jūs neturite teisės vairuoti motorinės transporto priemonės (automobilio, motociklo ir pan.), kuriai vairuoti reikalinga turėti vairuotojo pažymėjimą. Visgi, neturint vairavimo teisių galima turėti savo nuosavybėje transporto priemonę ir leisti ja naudotis kitiems asmenims. Tokiu atveju draudimo sutartis bus sudaroma pagal pagrindinio vairuotojo duomenis.

Pigiausias AUTOMOBILIO Draudimas, Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

Transporto priemonė visada yra draudžiama savininko vardu. Netgi jeigu automobilio savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo, tiek TPVCA draudimo, tiek KASKO draudimo sutartys sudaromos savininko vardu.

TPVCA draudimas jeigu savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo

 • Jeigu jūsų transporto priemonė yra nenaudojama, jūs galite jos nedrausti TPVCA draudimu.
 • Jeigu leisite ja naudotis kitiems asmenims, ji turės būti apdrausta privalomuoju TPVCA draudimu.
 • Draudimo sutartis bus sudaroma jūsų vardu, nurodant pagrindinį jos valdytoją. Jeigu automobilis bus naudojamas kelių asmenų, reikalinga nurodyti tik jauniausiąjį, su mažiausiu vairavimo stažu asmenį.

Savo nuosavybėje turėdami automobilį ir leisdami juo naudotis kitiems asmenims, turėtumėte žinoti, kad jūs esate atsakingi už tos transporto priemonės sukeltus eismo įvykius. Kitaip tariant, jeigu jūsų automobilis, valdomas kito asmens sukels avariją, draudimo bendrovė šį įvykį įskaitys kaip jūsų nedrausmingo vairavimo faktą.

TPVCA draudimo kainos skaičiavimas neturint vairuotojo pažymėjimo

Skaičiuojant TPVCA draudimo kainą savo transporto priemonei, jeigu neturite vairtuotojo pažymėjimo, nurodykite amžių ir stažą tik to asmens, kuris tą transporto priemonę vairuos. Pavyzdyje vietoj savininko, kuris neturi vairuotojo pažymėjimo, duomenų nurodyti kito asmens, kuris vairuos tą automobilį, duomenys.

KASKO draudimas jeigu savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo

Automobilio KASKO draudimas yra savanoriškas. Automobilio savininkas pats nusprendžia, ar jam reikalingas KASKO draudimas, bei nuo kokių rizikų norėtų apsidrausti. Net pačiam savininkui nevairuojant savo automobilio, gali būti aktualu apsidrausti nuo finansinių nuostolių dėl tokių rizikų, kaip automobilio vagystė, gamtos stichijos (audra, lietus, kruša ir kt.),  trečiųjų asmenų nusikalstama veika.

 • Jeigu jūsų transporto priemonė yra nenaudojama ir jūs nusprendžiate drausti ją KASKO draudimu, nuo tokių rizikų kaip gamtos stichijos ar vagystė. Draustis nuo nuostolių dėl avarijos, būtų visai neaktualu, nes automobilis nedalyvaus eisme, sekant tokia logika, savininko amžius ir vairavimo stažas neturės reikšmės.
 • Jeigu jūs leisite savo transporto priemone naudotis kitiems asmenims, sudarant KASKO draudimo sutartį, bus atsižvelgiama į būsimų automobilio valdytojų amžių bei stažą. Tiksliau tariant, draudimo įmoka bus skaičiuojama atsižvelgiant į rizikingiausią būsimą vairuotoją, t.y. su mažiausiu amžiumi bei vairavimo stažu.

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

82 komentarai

 1. Giedrius:

  ar gali automobili draustis savininkas, niekada neturejas vairuotojo pazimejimo? Deoju uz atsakyma su pagarba G.

  • Taip, Giedriau, net nevairuojantis savininkas, t.y. neturintis vairuotojo pažymėjimo, gali drausti automobilį. Tiesiog būtina nurodyti jauniausio to automobilio vairuotojo amžių bei stažą.

 2. Remigijus:

  Ar galima apdrausti neregistruota automobili? Ar registruoja nedrausta automobili? Aciu

  • Taip, Remigijau, neregistruotą automobilį apdrausti galima, tačiau priregistravę turite informuoti draudimo bendrovę apie suteiktą valstybinį numerį.

   “Regitra” neregistruoja neapdraustų transporto priemonių.

 3. Lina:

  Norėjau paklausti, ar tokiu atveju, jei užregistruoju automobilį dar neturėdama teisių, tačiau gaunu teises dar nepasibaigus draudimo laikotarpiui ir noriu vairuoti, reikia iš naujo apdrausti?
  Taip pat ar gali užsienietis, atvykęs į Lietuvą, jos teritorijoje vairuoti mano automobilį, jei draudžiau pagal užsieniečio duomenis?

  • Priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje draustumėte tą automobilį, taigi pradėjus pačiai jį vairuoti, reikėtų pasitikslinti, ar bus reikalinga perrašyti draudimą, ar pagal nurodytas sąlygas tiktų ir turimas (nes galimi abu variantai). Užsienietis galėtų vairuoti jūsų automobilį, jeigu jo amžius ir stažas atitiktų sutartyje numatytas sąlygas (kaip jūs įvardinote “būtų drausta pagal jo duomenis”). Tiesiog už jums priklausantį automobilį esate atsakinga jūs, taigi įvykio atveju, nepriklausomai nuo to, kas vairuotų, įvykio faktas būtų užrašytas į jūsų istoriją, ir kitas metais už draudimą mokėtumėte brangiau.

 4. Tomas:

  Laba diena,
  ar galimas toks variantas, kad perkant automobilį jį registruočiau savo vardu, o draudimo polisą išpirktų kitas asmuo pvz. šeimos narys. Man 19m. vairavimo stažas mažesnis nei metai. Draudžiant savo vardu automobilį labai brangu, jeigu draustų vyresnis su didele vairavimo patirtimi, nepadaręs jokių eismo įvykių, draudęs kitas auto ilgiau nei 7metus ir nurodytų, kad gali transporto priemonę vairuoti asmenys nuo 18, kurių vairavimo stažas mažiau nei metai, draudimo poliso kaina pagal šitą skaičiuoklę sumažėtų perpus.

  • Sveiki, Tomai, taip, draudimo kaina ženkliai mažesnė, kai draudžiama labiau patyrusio vairuotojo vardu. Visgi, jeigu norėtumėt šiuo būdu sutaupyti ant draudimo, turėtumėte tą transporto priemonę ir registruoti būtent to vyresniojo šeimos nario vardu. Draudimas VISADA turi būti sudaromas registruoto savininko vardu, šalia tik nurodant kitus, jaunesnius vairuotojus.

 5. Emilija:

  Laba diena,
  Norejau pasiaiskinti apie vairuotojo stažą draudžiant automobilį.Vairuoju automobilį 15m., kuris registruotas vyro vardu. Perrasius automobilį mano vardu noriu ją apdrausti civ.atsakomybes draudimu, bet man paaiskino kad as savo vardu neturejau automobilio ir , ir tai reiskia kad neturiu vairuotojo reikiamo stažo, kad būtų pritaikyta mažesnė draudimo suma.
  Kaip tai paaiskinti, Tai negi draudime galioja kitos vairuotojo stažo skaičiavimo taisykles.Ar ne nuo teisių isdavimo datos.
  Ačiu už atsaktymą.

  • Sveiki, privalomojo TPVCA draudimo įmoką apsprendžia 3 su metais susiję faktoriai: valdytojo amžius, vairavimo stažas (t.y. kada išduotas vairuotojo pažymėjimas), bei drausmingumas. Drausmingumas – tai kiek metų asmuo yra savo vardu draudęs transporto priemones ir ar per tą laiką buvo/nebuvo sukeltų eismo įvykių su tomis draustomis transporto priemonėmis. Jūsų atveju draudikas negalėjo pasiūlyti tokios geros kainos, kaip kad jūsų vyrui, nes jūs savo vardu dar nesate draudus jokios transporto priemonės, taigi tas drausmingumas yra “nulinis”.

 6. Edvinas:

  Sveiki, automobilis draustas and savininko su 40+ vairavimo stazu, jeigu automobili vairuos pradedantysis vairuotojas suprantu kad avarijos metu draudimas nebegalios, bet ar policija prisikabins prie manes su tokiu draudimu?

  • Sveiki. Taip, automobilis skaitosi apdraustas, polisas tinkamas policijai. Tik jeigu vairuos rizikingesnis vairuotojas, nei nurodoma draudimo polise, įvykio atveju bendrovė padengs tik dalį žalos, kitą dalį automobilio savininkui reikėtų apmokėti pačiam.

 7. Eidmantas:

  Sveiki. Norėjau pasidomėti. Jeigu automobilis su dešinėje pusėje vairu užregistruotas Lietuvoje mamos vardu ir automobilį draudžia mama, o sūnus jį vairuoja užsienyje, tai draudimas būtų galiojantis avarijos atveju ar ne?

  • Sveiki, Eidmantai,

   Deje, TP su vairu dešinėje pagal esamus įstatymus negali būti registruota ir/arba drausta LR. Dėl įvariausių kitų aplinkybių sudarius ir /arba apdraudus tokią TP iš Jūsų draudikas visada gali pareikalauti 100 % padengti žalą, padarytą trečiai šaliai. Tad iš principo tokia sutartis, nevertinant visų kitų rizikos faktorių, yra neapsauganti Jūsų interesų. Padarius žalą, ją teks dengti pačiam. Draudimas negalios! Visų pirma turite išspręsti tai ir galimi du sprendimai. Persidaryti vairą į kairę pusę ir priregistruot Lietuvoje iš naujo, arba nepersidaryti ir išregistravus LR ją priregistruoti šalyje, kur eismas vyksta, kairiąja kelio puse. Jei persidarote vairą, tada privalote sudarydami sutartį mamos vardu, nurodyti jauniausio vairuotojo amžių ir mažiausią galimą bet kurio vairuotojo, kuris vairuos TP, stažą. Jei registruosite Anglijoje, Airijoje mamos vardu to padaryti negalėsite, nebent mama turės rezidento statusą šiose šalyse.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 8. Maja:

  Laba diena,

  Kurioje draudimo bendrovėje būtų pigiausia apdrausti automobilį neturint stažo?
  Vairuotojo pažymėjimas nuo šių metų sausio mėn.

 9. Erika:

  Sveiki. Norejau paklausti. Anglijoje vairuoju automobili,jis yra uzhrashytas ant manes. Bet ar ash galiu draudime pirmuoju vairuotoju uzhrashyti mama,o save antru? Nors masinos savininkas esu ash

  • Negalite. Draudimas visada sudaromas registruoto savininko vardu ir niekaip kitaip, o šalia nurodomas tik amžius ir stažas galimo jauniausio kito vairuotojo, ir draudimo apsauga tada galioja visiems tesėtiems vairuotojams, kurie įeina į amžiaus ir stažo rėžius. Taigi sukeisti vietomis savęs su mama niekaip negalite, turite drausti savo vardu.

 10. Aleksandr:

  Sveiki, ar galima drausti automobili kuris užrašytas ant mociutes, be vairuotojo pazymejimo.

  Aciu.

  • Jeigu toji močiutė yra registruota automobilio savininkė, tai jos vardu (ir niekieno kito) tas automobilis ir turi būti draudžiamas, nepriklausomai nuo to ar ji turi vairuotojo pažymėjimą.

 11. Vincas:

  Perrašiau civilines atsakomybės draustą draudimu apdraustą automobilį sūnaus vardu.Mano ir jo vairavimo stažai gerokai virš 10 metų.Ar būtina perrašyti draudimo sutartį sūnaus vardu,jei ir toliau vairuosiu aš? Ir ,jei reikia,kaip tai padaryti nemokant papildomų mokesčių?

  • Taip, būtina perrašyti draudimą sūnaus vardu. Visada, pasikeitus automobilio savininkui, būtina nutraukti draudimą ir sudaryti naują – esamo savininko vardu, nes senasis draudimas galioja tik 15 dienų nuo savininko pasikeitimo. Jeigu jūsų stažas panašus, tikėtina, kad ir naujo draudimo kaina labai nesiskirs. Jums tiesiog reikia kreiptis į draudiką, kur draudėtės, ir perrašyti draudimą sūnui, t.y. senojo draudimo įmokos likutis bus perkeltas naujai sutarčiai, reikės primokėti tik skirtumą, na, už draudimo galiojimo laikotarpį, kurį pasirinksite. Galima, žinoma apdrausti tik tam laikotarpiui, kuriam užtenka įmokos likučio nuo seno draudimo.

 12. Raimondas:

  Sveiki. Vairuotojo pažymėjino kolkas neturiu, bet žadu artimiausiu metu iššsilaikyti. Pasitaikė puiki galimybė isigyti automobili už palankią kaina. Norėjau pasiklausti, ar galima registruoti ir drausti transporto priemonę savo vardu, neturint vairuotojo pažymėjimo?

 13. Petras:

  laba diena. Noriu pirkt naudota automobili su TA ir galiojanciu draudimu bei siuo metu kolkas neturiu vairuotojo pazymejimo. Kaip vyktu visas pirkimo procesas? kaip reiktu nurodyt draudime vairuotoja, kadangi automobiliu naudosis kitas asmuo, pirkimo metu ar kazkur kitur. Ir kaip suprantu draudimas gales but uzrasytas mano duomenim tik nurodant busima vairuotoja.

  • Draudžiama visada registruoto savininko vardu, jūsų atveju – tai jūsų vardu, to asmens, kuris pasirašo pirkimo pardavimo sutartį ir kuris savo vardu registruos tą automobilį VĮ “Regitroje”. Turite nurodyti ir tą faktą, jog neturite vairuotojo pažymėjimo taip pat jauniausio galimo valdytojo amžių bei stažą. Taip pat galite plačiau susipažinti su dokumentų tvarkymu nusipirkus automobilį.

 14. Alina Mas:

  nuo kada skaiciuojasi vairavimo stazas. Sunus yra 22 metu motorolerio teises turi nuo 16, automobilio nuo 18. draudziant automobili privalomuoju draudimu, kur klausiama apie jauniausia vauruotoja, koki staza reikia nurodyti 4 metai ar 6, nes kaina skiriasi. Aciu

  • Reikia nurodyti teisių išdavimo datą tos kategorijos transporto priemonės, kuri yra draudžiama. Draudžiant automobilį reikia nurodyti B kategorijos teisių išdavimo datą.

 15. Sima:

  ar galima apdrausti tik vairuotojo pazimejima, tam kad galeciau vairuoti kito asmens automobili?

  • Ne, tokios galimybės Lietuvoje dar nėra. Galima apdrausti tik savo vardu registruotą transporto priemonę įtraukiant sąlygą, kad draudimas galiotų ir kitiems vairuotojams.

 16. Mindaugas:

  Sveiki. Norėjau paklausti. Jeigu automobilis yra dabar nuimtas nuo įskaitos, jį apdraudžia žmogus kuris yra užsienyje. Ir ar eina tą automobilį užregistruoti ant kito žmogaus nei tą automobilį draudė?

  • Pačią draudimo procedūrą atlikti gali bet kuris asmuo, automobilio savininko patikėtinis (t.y. pateikti draudikui duomenis ir sumokėti įmoką). Visgi draudimo sutartis gali būti sudaryta tik registruoto savininko vardu, nepriklausomai nuo to, ar jis Lietuvoje ar užsienyje. Automobilio registracijai tiesiog reikalingas galiojantis TPVCA draudimas, nėra svarbu, kieno vardu ta sutartis. Svarbu yra tik tai, kad užregistravus tą automobilį, ir norint saugiai važinėti, jau reikia turėti draudimą būtent to registruoto savininko vardu.

 17. jonas:

  Sveiki mano automobilis registruotas lietuvoje ir be draudimo , kaune atsitrenke angliskas automobilis draustas anglijoje … Ka man daryti ? kur kreiptis ? as juk be draudimo tai nejaugi reikia susisiekti su uzsieniecio draudimo bendrove ? kaip man jie atlygins nuostolius ? Kas ivertins mano automobiliu tvarkymo kastus ?

 18. Deimantė:

  Sveiki. Jeigu automobilis registruotas regitroje mano vardu, aš jį taip pat vairuosiu, bet neturiu dar stažo ir noriu draudimą rašyti kito, vyresnio žmogaus vardu, tačiau neturinčio vairuotojo pažymėjimo arba vyresnio amžiaus turinčio vairuotojo pažymėjimą. Ar man taip būtų įmanoma padaryti ir jei eitų, nemokėti labai didelios sumos už draudimą?

 19. Raimundas:

  Laba diena, ar galim registruoti ir drausti automobilisavo vardu, neturint vairotojo pazymejimo?

 20. neringa:

  Labadiena.norejau paklaust.po vyro mirties liko paveldetas automobilis kuriam db pasibaiges draudimas.as pati nevairuoju.norint db persirasyt ant saves dokumentaliai Reikia drausti.ar as galiu savo vardu ja draust nepriemus Dar kaip palikimo IR Dar klausimas forminant butina ja varyti I regitra AR bent uztenka tik Su dokumentais nueiti nes ir nedraudus negalim suja vaziuot

  • Kai automobilio savininkas yra miręs, draudimo bendrovės įvairiai sudaro draudimą, vienais atvejais draudžiama mirusiojo vardu, nurodant atstovą (paveldėtoją), kitais draudžiama jau būsimo savininko vardu. Taigi sudarant draudimo sutartį jums tereikia nurodyti jūsų situaciją specialistui, jis sudarys teisingą draudimą. Jeigu automobilis bus perregistruojamas, reikalinga juo nuvažiuoti į Regitrą.

 21. Aleksandr:

  Sveiki, as islaikiau teises, bet dar neturiu pazymejimo. Noriu pirkti masina dabar, ar man ja galima nusipirkti neturint pazymejimo bet faktiskai esu islaikes egzamina?

  • Taip, jūs galite turėti automobilį savo vardu, jį registruoti ir apdrausti. Tam vairuotojo pažymėjimas nebūtinas.

 22. Augustas:

  Laba diena.
  Ar galima automobily draustis ant saves dar neturint vairuotojo pazymejimo? Bet jy laikantis dabar. Automobilis yra dar neeksplotuotas lietuvoja.

  • Taip, net neturint vairuotojo pažymėjimo, galima turėti savo vardu registruotą ir apdraustą automobilį.

 23. Ausrine:

  Laba diena. Griztu is uzsienio registruoti automobilio Lietuvoje. Automobili registruosiu seimos nario vardu. Nors tas asmuo yra uzsienyje, zinau, kad elektroniniu budu galima parasyti igaliojima, kad registruoti galetu kitas asmuo. Norejau paklausti kaip su draudimu, ar as galiu sudaryti draudimo sutarti automobilio savininko vardu, bet be jo? Jei ne, galbut irgi galima koki igaliojima elektroniniu budu sudaryti?

  • Draudimo sutarčiai sudaryti nereikia įgaliojimo. Jeigu automobilis neregistruotas, tai jis turi būti fiziškai Lietuvoje, pateikiama pirkimo pardavimo sutartis – būtent kurioje nurodomas savininkas, taigi jo vardu ir bus draudžiama. Pačią draudimo procedūrą gali atlikti ir savininko atstovas, jis kartais irgi nurodomas polise.

   • Ausrine:

    Dekoju. Tai jeigu dabar Vokietijoje automobilis yra registruotas mano vardu, man reikia su tuo seimos nariu sudaryti pirkimo pardavimo sutarti (as “parduodu” tam seimos nariui), kad galeciau jo vardu priregistruoti automobili Lietuvoje?

    • Taip. Tik atminkite, kad Lietuvoje registruotas automobilis gali būti jei važinėjama 6 mėn per metus.

 24. vidas:

  Ar gali dvieju metu stazo neturintis vairuotojas vairuoti ymones automobili iki 9 vietu ?

  • Įmonės automobilį paprastai gali vairuoti visi teisėti valdytojai, nepriklausomai nuo amžiaus ar vairavimo stažo. Tuo tarpu, jūsų minimas vairuotojas, neturintis 2 metų stažo gali valdyti visas transporto priemones, kurias leidžia valdyti jo turima vairavimo teisių kategorija.

 25. Mailo:

  Sveiki.as neturiu automobinio vairavimo teisiu tad noreciau paklaust.ar as galeciau drausti automobili ant saves o vairuos kitas seimos narys.bet tas asmuo tik pradedantysis ir dar neturi stazo.jam 19 metu.o man 41metai ir ar draudimas butu pigesnis nei jis dabar moka.

  • Draudimo sutartis gali būti sudaryta tik registruoto transporto priemonės savininko vardu. Tuo registruotu savininku galite būti ir jūs, net jeigu neturite vairuotojo pažymėjimo. Tokiu atveju draudimo sutartis sudaroma savininko vardu, šalia nurodant kitus valdytojus, t.y. su mažiausiu vairavimo stažu ir amžiumi. Šiuo atveju draudimas gali būti pigesnis, nei kitu atveju – kai savininkas ir draudėjas yra jaunas asmuo su mažu stažu.

 26. Raimonda:

  Sveiki aš neturiu vairuotojo pažymėjimo ar galiu ant savo vardo registruoti ir drausti mašina bet kitas asmuo vairuotu man 27m kiek man reiktu mokėti ačiū už atcakyma

 27. Eligijus:

  Sveiki, norėjau paklausti. Automobilio savininkas yra kitas asmuo, aš tik vairuotojas. Draudžiant automobilį, galiu įrašyti 3 metų stažą, nors faktiškai, kada draudimas įsigalios te bus tik 2 metai ir 11 mėnesių stažo?

  • Negalite. Draudimo stažas skaičiuojamas metais, ne mėnesiais. Jeigu apdraustumėt taip, kaip norite, draudimo apsauga pilnai negaliotų tą mėnesį, kol dar vairuotojui nėra 3 metų stažo.

 28. Karolina:

  sveiki, as noriu paklausti,ar as galiu pirkti masina ir ja registruoti ant saves? net jei dar neturiu vairuotojo pazymejimo ? esu pilnamete.

 29. Audrius:

  Ar galiu dariti draudima jaj neturiu masinis ir vairavimo pazimejima

 30. Tadas:

  Sveiki,
  Automobilis bus pirktas ir registruotas Lietuvoje mano motinos kuri yra užsienio pilietė ir turi užsienietiškas vairavimo teises ( Rusija) , ar ji gali gali gauti draudimą automobiliui ir taip pat įrašyti savo sunų kuris yra Lietuvos respublikos pilietis ir turi Lietuviškas vairavimo teises ?

  • Jums reikia su Regitra išsiaiškinti, kokia tvarka yra jūsų mamai pirkti ir registruoti automobilį ir ar gali ji su rusiškom teisėm važinėti. Tuo tarpu, kas dėl draudimo, apdrausti bus galima, jeigu bus galima registruoti; kiti vairuotojai tiesiog apibrėžiami nurodant mažiausią galimą amžių bei stažą.

 31. Sygis:

  Ar galiu drausti ant saves motocikla jei jo galia neatitinka pagal mano teises?

  • Taip, galite, jeigu motociklas registruotas jūsų vardu, tai savo vardu turite ir drausti, visai nepriklausomai nuo to, ar turite atitinkamas teises.

 32. Silvija:

  Laba diena, automobilis registruotas neįgaliojo asmens vardu, kuris neturi ir niekada neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Ar gali būti taikomos, kokios draudimo nuolaidos, nors vairuotų automobilį savininko žmona, kuriai beveik 24 metai, o vairavimo stažas tik 3 metai su keliais mėnesiais?

  • Jeigu šioje situacijoje būtų pritaikyta nuolaida draudimui dėl neįgalumo, draudimas pilnai negaliotų visiems kitiems vairuotojams, kurie neturi neįgalumo.

 33. Marius:

  Sveiki. Norejau paklausti ar galiu vairuoti žmonos automobili jeigu neturiu 2 metų stažo? Draudimo sutartis žmonos tik vardu.

  • Viskas priklauso nuo to, kokios sąlygos numatytos žmonos draudime. Draudimo sutartyje – antras lapas yra nurodyta kokio amžiaus ir stažo kiti valdytojais važinės, vadinasi draudimas galioja tik jiems. Pats 2 metų stažas savaime nieko nepasako, reikia žiūrėti konkrečias turimo draudimo sąlygas.

 34. Tadas:

  sveiki jaigu automobilio savininkui yra atimta teise vairuot, ir norima daryti seimos draudima t.y automobilis yra jo vardu bet jam metai kaip atimta teise vairuoti, vairuosiu as o stazo pas mane nera, ka reikia nurodyti jam kaip vairuotojo staza?

  • Procedūra tokia pati kaip ir įprastai, tiesiog nurodomas mažiausias galimų vairuotojų amžius ir stažas.

 35. Rasa:

  Sveiki,

  Išsilaikiau teises,ketinu pirkti automobilį,ar įmanoma sužinoti kiek maždaug kainuotų privalomasis draudimas,dar nenusipirkus automobilio? Klausiau vienoje draudimo įmonėje,jie sakė,kad neturint automobilio,draudimų kainų sužinoti neįmanoma.

 36. Tomas:

  Sveiki, norėjau pasiteirauti, jei apsidraužiau automoilį turėdamas vairuotojo pažymėjimą ir draudimui nepasibaigus vairuotojo pažymėjimą praradau, ar mano automobiliui vis dar galioja draudimas kuriuo apsidraudžiau turėdamas vairuotojo pažymėjimą? Ir ar nereikia pranešti draudimo kompanijai dėl vairuotojo pažymėjimo praradimo, kad automobilį galėtų eksplotuoti kiti asmenys? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Iš esmės draudimo apsauga turėtų galioti visiems draudimo sutartyje nurodyto rėžio valdytojams. Jūs, kap asmuo šiuo metu neturintis teisės vairuoti nurodytos kategorijos transporto priemonės, automobiliu naudotis negalėtumėte. Siūlytume kreiptis į savo draudimo kompaniją ir informuoti apie situaciją. Yra tikimybė, kad reikės pakoreguoti sutartį

 37. Erik:

  Sveiki.dar neturiu 2 metu stazo.jeigu vairuosiu kito asmens registruota automobili kuris turi 10 metu stazo avarijos atveju ar draudimas kompensuos zala?

  • Avarijos atveju, jeigu jūs būsite kaltas, draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiems, bet vėliau regreso būdu dalies išmokos išsireikalaus iš automobilio savininko.

   • Erik:

    O jeigu kaltininkas busie ne as?

    • Tokiu atveju vairuojamo automobilio draudimas reikšmės neturi, tada kaltininko draudimas atlgyina viską kaip priklauso.

     • Erik:

      O jeigu vairuoji automobili kartu su savininku.draudimas atlygina pilnai ar is dalies?

     • Nėra tokio dalyko, kaip vairavimas kartu. Jeigu už vairo sėdite jūs, vadinasi, jeigu sukelsite įvykį – kaltininkas jūs, tokiu atveju draudimas pilnai negalioja (regreso būdu dalis žalos išieškoma iš automobilio savininko).