Automobilio draudimo sustabdymas

Automobilio ar KASKO draudimas negali būti sustabdytas draudėjo pageidavimu, jis gali būti tik nutrauktas. TPVCA draudimą galima sustabdyti tik tais atvejais, jeigu jis apdraustas 12 mėn., parašius pasižadėjimą, kad jis nebus naudojamas draudimo sustabdymo laiką.

Pigiausias AUTOMOBILIO Draudimas, Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

Automobilio draudimo sustabdymas draudiko iniciatyva

Draudikas vienašališkai gali sustabdyti TPVCA arba KASKO draudimą, jeigu draudėjas vėluoja sumokėti įmoką ar įmokos dalį. Tai reiškia, kad draudimo sustabdymo metu įvykusių draudiminių įvykių žala nebus padengiama. Šis sutarties sustabdymas nepratęsia draudimo galiojimo.

Automobilio draudimo sustabdymas draudėjo iniciatyva

KASKO draudimo sustabdymas negalimas

Nėra galimybės sustabdyti KASKO draudimo. KASKO draudimo sutartį galima tik nutraukti. Nepanaudotą draudimo įmokos likutį draudėjas gali panaudoti kitai, naujai sudaromai sutarčiai, arba susigrąžinti (pastaruoju atveju iš susigrąžinamos sumos būtų išskaičiuojamos administracinės išlaidos iki 30% sumos).

TPVCA draudimo sustabdymas

Kad sustabdyti privalomąjį TPVCA draudimą draudėjo iniciatyva, jeigu transporto priemonė nenaudojama, tam turi būti tenkinamos tokios sąlygos:

 • Transporto priemonė turi turėti galiojantį TPVCA draudimą, kuris buvo sudarytas 12 mėn. laikotarpiui ir už kurį pilnai sumokėta, kurį būtų galima sustabdyti.
 • Transporto priemonė nebus naudojama ilgiau kaip 1 mėn. – draudėjas raštu pateikia pasižadėjimą, kad draudimo sustabdymo laikotarpiu transporto priemonė nebus naudojama kelių eisme.
 • TPVCA draudimo sutartis lieka galioti, bet pati draudimo apsauga neveikia. Kitaip tariant, transporto priemonė yra apdrausta, bet jeigu ji sukeltų eismo įvykį draudimas nukentėjusiai pusei žalą padengtų, bet regreso būdu išsireikalautų 100% išmokos iš transporto priemonės savininko.
 • TPVCA draudimo sustabdymo laikotarpiu būtina draudikui grąžinti Žaliąją kortelę.
 • Draudimo sutarties galiojimo terminas nemokamai pratęsiamas tam dienų skaičiui, kuriam jis buvo sustabdytas ir išduodamas naujas draudimo polisas.

Automobilio draudimo nutraukimo galimybės ir sąlygos:

Savanoriškas automobilio draudimo nutraukimas

TPVCA draudimo nutraukimas draudėjui mirus

TPVCA draudimo nutraukimas pardavus automobilį

KASKO draudimo nutraukimas draudėjui mirus

KASKO draudimo nutraukimas pardavus automobilį

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

20 komentarų

 1. Danielius:

  Atvažiavau į Prancūziją vienu automobiliu, grįžtu kitu. Ar galiu perrašyti privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą kitam automobiliui, jeigu šis registruotas Prancūzijoje, t.y. su prancūziškais numeriais. Ar įmanoma tai padaryti tiesiog internetu ir gauti poliso kopiją e-paštu. T.y. ar tokios gali užtekti prireikus pateikti? Ačiū

 2. Kadangi ES registruotų automobilių negalima apdrausti Lietuvoje, todėl Jūs negalėsite nutraukti senos sutarties (kaip suprantu Lietuvoje sudarytos) ir sudaryti naują sutartį automobiliui su prancūziškais numeriais. Jūs turite sudaryti draudimo sutartį automobiliui su prancūziškais numeriais Prancūzijoje.

  Daugiau apie užsienyje registruotų automobilių draudimą Lietuvoje sužinosite sekdami sekančią nuorodą:
  http://patarimai.manodraudimas.lt/uzsienyje-registruoto-automobilio-draudimas-lietuvoje

 3. Mindaugas:

  Laba diena,
  Jūs rašote jog “Automobilio TPVCA draudimas ar KASKO draudimas negali būti sustabdytas draudėjo pageidavimu”-o LIETUVOS RESPUBLIKOS TRANSPORTO PRIEMONIŲ VALDYTOJŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS PRIVALOMOJO DRAUDIMO ĮSTATYMO 9 straipsnio 3 dalis numato jog ” Draudėjo prašymu draudimo sutarties galiojimo metu draudikas privalo atleisti draudėją nuo draudimo įmokų pagal galiojančią draudimo sutartį mokėjimo, jei draudėjas ketina nenaudoti transporto priemonės ilgiau kaip vieną mėnesį. Draudėjas privalo pateikti draudikui pasižadėjimą atleidimo nuo draudimo įmokų mokėjimo laikotarpiu nenaudoti pačiam ir neleisti naudoti kitiems asmenims draudimo sutartyje nurodytos transporto priemonės ir gali perduoti draudikui neatlygintinai laikinai saugoti transporto priemonės registracijos numerį. Atleidimo nuo draudimo įmokų mokėjimo laikotarpis pasibaigia anksčiau, negu nurodyta draudėjo prašyme, jei draudikas draudėjo prašymu išdavė naują draudimo liudijimą. Jeigu draudimo įmoka buvo sumokėta už laikotarpį, kurį draudėjas yra atleistas nuo draudimo įmokų mokėjimo, draudikas privalo pratęsti draudimo sutarties terminą tam laikotarpiui nereikalaudamas už šį laikotarpį papildomų draudimo įmokų. Atleidus draudėją nuo draudimo įmokų mokėjimo, draudikas pažymi apie tai draudimo liudijime.”
  Kaip suprasti?

  • Jūsų minėta citata yra teisinga, taip numatoma TPVCA draudimo įstatyme. Vis dėlto TPVCA  draudimo sustabdymas nebuvo praktikuojamas visiškai iki 2014 07 01 dienos, kada įsigaliojo LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostata apie transporto išregistravimą. Šiai dienai mūsų straipsnelis jau nėra tikslus, nes esant tam tikroms sąlygoms TPVCA draudimas gali būti stabdomas. Šis pasikeitimas yra nuo tada, kai transportas neturintis techninės apžiūros ir/ ar draudimo daugiau kaip 90 dienų, išregistruojamas. Šiai dienai TPVCA draudimo sustabdymas yra galimas, kai ketinama nenaudoti transporto priemonės ilgiau nei 1 mėnesį, tada reikia parašyti pasižadėjimą, kad transporto priemonė tikrai nebus naudojama kelių eisme, tai turimos draudimo sutarties apsauga sustabdymo laikotarpio metu negalioja, nors pati sutartis lieka aktyvi dėl to jos išregistravimas negresia. NUsprendus vėl naudoti transporto priemonę, draudimo sutarties apsauga prasitęsia tam laikotarpiui, kuriam buvo sustabdyta.

 4. Paulis:

  Sveiki, ar galite parašyti kiek kainuoja nedalyvaujančios eisme transporto priemonės sustabdymo pratesimas iki 1 metų (mano atveju automobilė priekaba).

  • Jeigu metinis priekabos draudimas buvo nutrauktas, tada pratęsimas negalimas, tiesiog reikia sudaryti naują draudimo sutartį. O jeigu draudimas buvo sustabdytas, tada jis nieko nekainuoja, tereikia informuoti draudimo bendrovę, kad išduotų draudimo polisą, kuriame pratęsta galiojimo data.

   • Paulis:

    mes nesusikalbėjome, aš klausiau apie regitros sustabdymą nuo liepos 1d.,tikriausia Jus to nežinote.

 5. Ovidijus:

  laba diena, noriu sustabdyti motociklo draudima, kadangi jis nebus naudojamas iki pavasario, kaip man ir kur kreiptis, kad butu isaldytas likutis ir nuo pavasario polisas pratestas naujai uz likusia suma ?

 6. rimgaudas:

  Laba diena,
  draudimo firmoje sustabdžiau draudimo sutartį (TPVCA), žiemos laikotarpiui. Dabar noriu atnaujinti galiojimą. Klausimas : per kiek dienų, po kreipimosi, privaloma atnaujinti galiojimą.
  Ačiū.

 7. stasys:

  sveiki ar visos draudimo bendroves taiko automobilio draudimo sustabdyma

 8. Giedrius:

  Ar galima sustabdyti draudimo polisą vienam mėnesiui ( 12 mėnesių sutartis, pilnai apmokėta) ir tam mėnesiui įsigyti draudimą kitoje bendrovėje, (vienkartiniam važiavimui reikalingos kitos sąlygos) po mėnesio toliau naudotis pirmine sutartimi?

  • Ne, taip daryti negalima. Sutarties sustabdymas jos nenutraukia, tai reiškia, kad ji galioja,tik nesinaudoja įmoka, nes iš viso nevažinėjama. Visi registrai mato, kad yra draudimas. Jeigu vienos draudimo sutarties galiojimo metu sudaroma kita sutartis – senas draudimas iš karto nutrūksta, nebeveikia.

   • Giedrius:

    Tuomet kokia alternatyva vienkartiniam vaziavimui kitam asmeniu, jei to nereikia pastoviai, del vieno karto pirkti dvigubai brangesni draudima visiems metams ?

    • Tokiu atveju belieka nusitraukti turimą draudimą ir pasidaryti kitą trumpiausiam laikotarpiui – mėnesiui.

 9. saulius:

  Sveiki gyvenu Svedijos mano kemperis registruotas Lietuvoj ir draustas Kasko, ar galiu stabdyti draudima interneto budu.
  Aciu

  • KASKO draudimą galite tik nutraukti, dažniausiai šią procedūrą galite atlikti ir internetu. Jums reikia kreiptis į draudiką, kur draudėtės.