Automobilio padangų draudimas

Šiuo metu draudimo rinkoje nėra galimybės apdrausti tik automobilio padangų. Visgi draudžiant automobilį KASKO draudimu bus atlyginama žala ir sugadinus padangas, tačiau turi būti tenkinamos tam tikros sąlygos. Sužinokite, kurios draudimo bendrovės ir kokiomis aplinkybėmis atlygina žalą sugadinus tik padangas.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Visose draudimo bendrovėse sudarant KASKO draudimo sutartį, kartu su visu automobiliu apdraudžiamos ir jo padangos. Tai reiškia, kad draudimo apsauga padangoms kaip ir pačiam automobiliui galioja numatytų draudiminių įvykių atvejais: vagystės, trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos, avarijos, ugnies, gamtos stichijų. Tačiau yra tam tikrų išlygų, jei draudiminio įvykio metu sugadinamos tik padangos.

Kada mokama draudimo išmoka už sugadintas padangas

Nors KASKO draudimo apsauga standartiškai apima ir automobilio padangas, tačiau jeigu draudiminio įvykio metu buvo sugadintos TIK jos, priklausomai nuo draudimo bendrovės, išmoka gali būti nemokama.

1.Pavyzdys. Važiuojant gatve vairuotojas nepastebi vandeniu apsemtos kelio duobės ir prakerta padangą į aštrų duobės kraštą. Priklausomai nuo to, ar sugadinama tik padanga, ar kartu ir ratlankis, priklausomai nuo draudiko, išmoka gali būti mokama arba nemokama.

Draudimo išmoka už padangas, gali būti mokama vadovaujantis viena iš šių taisyklių:

 • Sugadinamos TIK padangos. Tokia taisykle vadovaujasi šios bendrovės:  “IF”, “Gjensidige”, “PZU Lietuva”.
 • Sugadinamos IR padangos + IR kitos automobilio dalys (pavyzdžiui ratlankiai). Šia taisykle atlyginant žalą vadovaujasi šios bendrovės: “Lietuvos draudimas”, “Seesam”, “Compensa”, “Ergo”.

Išmokos dydis už sugadintą padangą

Skaičiuojant draudimo išmokos dydį už sugadintą padangą, priklausomai nuo draudimo bendrovės, atsižvelgiama į šiuos aspektus:

 • Nusidėvėjimas.  Padangų nusidėvėjimo lygis įvertinamas vadovaujantis kelių transporto priemonių vertinimo instrukcija, patvirtinta LR susisiekimo ir finansų ministrų įsakymais. Iš padangos vertės išminusuojamas nusidėvėjimo procentas. Tuo tarpu, kada atlyginama žala už padangas atsižvelgiant į jų nusidėvėjimą, priklauso nuo draudimo bendrovės:
  • Didžioji dauguma draudikų padangų žalą atlygina visada išskaičiuodami nusidėvėjimą
  • Kiti nusidėvėjimą skaičiuoja arba neskaičiuoja priklausomai nuo sudarytos draudimo sutarties sąlygų. Tai yra, jeigu automobilis draustas su sąlyga “be nusidėvėjimo” tai nusidėvėjimas gali būti neskaičiuojamas atlyginant žalą už padangas.
 • Išskaita. Įvertinus žalos dydį, išskaičiuojama draudimo sutartyje numatyta išskaita. Visgi šiuo metu atlyginant padangoms padarytą žalą išskaitos netaiko draudimo bendrovė “Gjensidge Baltic”, jeigu tokia sąlyga buvo numatyta sutartyje.
 • Ar sugadinus vieną padangą, atlyginama už dvi? Šiuo klausimu draudimo bendrovės elgiasi dvejopai:
  • Vienos atlygina žalą už vieną padangą, jeigu sugadinta tik viena.
  • Kitos, tokios kaip “Gjensidige Baltic” ir “PZU Lietuva” sugadinus vieną padangą šiuo metu atlygina už dvi vienos ašies padangas.

Techninė pagalba kelyje prakiurus padangai

Papildomai pasirenkama automobilio KASKO draudimo paslauga – techninė pagalba kelyje teikia ir rato keitimo paslaugas. Atkreipkite dėmesį, kad pagal šią draudimo sąlygą organizuojamos ir apmokamos pačios techninės pagalbos paslaugos, tai yra pagalbos atvykimas, transportavimas, tačiau remonto metu panaudotos medžiagos neapmokamos. Taigi, kelyje prakiurus padangai, būtų atliekami rato keitimo darbai ar kitokia pagalba, padėsianti tęsti kelionę, tačiau nuostoliai dėl prarastos padangos pagal šią draudimo sąlygą nebūtų kompensuojami.

Dėmesio, KASKO draudimo sąlygų palyginimas sudarytas pagal 2012 08 22 galiojančias draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

6 komentarai

 1. julija:

  sveiki,
  norejau psiteirauti,ar galima apdrausti naujas padangas,vagystes ar sugadinimo kelyja atveju?

  • Sveiki, kaip minėta šiame patarime, vien tik padangos atskirai nėra draudžiamos. Turėtumėte drausti visą automobilį KASKO draudimu ir atsižvelgti į žalos už padangas atlyginimo sąlygas.
 2. Artūras:

  Sveiki,

  O jeigu piktavališkai buvo subadytos visos keturios padangos. Ar yra draudimas kuris apmoka už patirtą nuostolį.

  Dėkui

  • Sveiki, Artūrai, Taip, yra draudimas, kuris apmoka piktavališkai subadytas padangas, tai priklauso nuo KASKO draudimo sutarties sąlygų bei draudimo bendrovės politikos, t.y. kai kurios už padangas atlygina tik jeigu jos sugadintos eismo įvykio metu. Tiksliau palyginti, kokiomis sąlygomis bendrovės atlygina už padangas galite mūsų parengtoje KASKO draudimo sąlygų palyginom lentelėje.

 3. Rytis:

  Sveiki, tai kaip supratau jei man kieme perpjauna visas padangas arba as ivaziaves i duobe prakertu padanga bet daugiau niekas neatsitinka tai man ERGO bendrove nieko neismoketu?