Automobilio registravimas ir TPVCA draudimas

Padovanojus, pardavus, paveldėjus, nusipirkus automobilį, visada reikalinga jį perregistruoti. Ši procedūra atliekama VĮ „Regitra“ padaliniuose visoje Lietuvoje. Registruojant transporto priemonę reikalinga turėti galiojančią TPVCA draudimo sutartį.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Transporto priemonės išregistravimas

Tai aktualu parduodantiems transporto priemonę. Transporto priemonės išregistravimo procedūrą turi atlikti senasis jos savininkas (pavyzdžiui, pardavėjas) per 15 dienų nuo pardavimo.

Transporto priemonės įregistravimas

Naujasis savininkas naujai įsigytą transporto priemonę savo vardu turi užregistruoti prieš pradėdamas ją eksploatuoti. Registracijos metu reikalinga turėti galiojantį TPVCA draudimą. Tai gali būti:

 • Senojo transporto priemonės savininko dar galiojantis TPVCA draudimas. Jis galioja dar 15 dienų po transporto priemonės savininko pasikeitimo.
 • Naujai sudaroma TPVCA draudimo sutartis naujojo savininko vardu. Tokioje draudimo sutartyje nurodoma papildoma sąlyga, kad transporto priemonė per 15 dienų bus užregistruota naujojo savininko vardu (draudimo apsauga bus sustabdyta, jeigu per 15 dienų transporto priemonė nebus užregistruota).

Pavojai, kylantys laiku neperregistravus transporto priemonės

Jeigu pardavėte transporto priemonę ir jos neišregistravote (Jums privaloma tai atlikti per 15 dienų nuo teisių į TP perdavimo dienos), naujas transporto priemonės savininkas negali jos apdrausti nei savo, nei Jūsų vardu, be Jūsų įgaliojimo. Tokiu atveju savo neveiklumu apribojate naujo savininko teisę naudotis TP (nes be TPVCA draudimo sutarties negalima nei registruoti nei eksploatuoti TP), ko pasekoje naujasis savininkas gali Jums pareikšti pretenzijas dėl patirtų nuostolių, dėl negalėjimo naudotis TP kompensavimo dėl Jūsų pareigų neįvykdymo įstatymais numatyta tvarka. Taip pat visą laiką, kol neišregistravote TP, nauji sekantys savininkai pažeisdami procedūras gali sudaryti TPVCA draudimo sutartis neišregistruotai TP ir iš to kylančios pasėkmės visų pirma pasieks Jus, kuris neišregistravote TP laiku. Tik vėliau galėsite bandyti ieškoti teisybės teismuose, kas gali ir nepavykti.

Pavyzdys 1.  Jeigu sukeltas eismo įvykis, jo kaltininku bus laikomas transporto priemonės savininkas, šiuo atveju pardavėjas, kuris oficialiai vis dar yra registruotas savininkas. Praktikoje pasitaiko atvejų, kai žmonės, pardavę automobilį, po kelių metų gauna šaukimą į teismą už padarytus eismo įvykius jiems vis dar oficialiai priklausančiu automobiliu.

Pavyzdys 2. Draudėjui išauga TPVCA draudimo kaina remiantis faktu, kad jis yra sukėlęs eismo įvykį. Tuo tarpu, draudėjas puikiai žino, kad nėra papuolęs į jokią avariją. Vėliau paaiškėja, kad draudėjas yra pardavęs, tačiau neišregistravęs automobilio, su kuriuo ir buvo sukeltas eismo įvykis.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

263 komentarai

 1. Gedas:

  Kada pradedamos skaiciuoti tos 15 dienu kai senojo savinko vardu dar galioja draudimas, ar nuo tos dienso kai pasirasoma pirkimo paradavimo sutartis ar tada, kai naujasis savininkas perregistruoja ja savo vardu(regitroje gauna nauja registracijos liudijima).

  • Sveiki, Gedai,
   Savininkas pasikeičia pasirašius pirkimo pardavimo sutartį. Nuo tos datos per 15 dienų turite informuoti draudimo bendrovę ir atlikti būtinus pakeitimus draudimo sutartyje.
   Linkime geros dienos, Manodraudimas.lt kolektyvas

  • Viktorija:

   Sveiki. Nusipirkau automobilį, turiu pirkimo-pardavimo sutartį ir noriu ją perregistruoti, reikia dar galiojančio draudimo, senojo savininko nebegalioja, galite paaiškinti, kur ir kaip apsidrausti savo vardu(naujo savininko)?

   • Draudimą galite įsigyti visur, išskyrus internetines savitarnos draudimo svetaines. Jums reikės pateikti pirkimo pardavimo – sutartį, kad draudimas būtų sudarytas jūsų vardu. Tada tereikės užregistruoti tą automobilį per 15 dienų.

 2. Egidijus:

  Apsidraudziau auto bet jis išregistruotas pirkau is antro savininko dok. Ant pirmo ar priregistruos antro savininko duomenu neturiu.

 3. Automobilis draudžiamas registruoto savininko vardu. Tuo tarpu, kaip teisingai užregistruoti ir kokie dokumentai tam reikalingi, jums turėtų atsakyti VĮ “Regitra”.

 4. Diana:

  Sveiki, turiu klausimą.

  Automobilis registruotas mano vardu, o draudimas tėvo, bet draudime nurodyta, kad gali vairuoti ir kiti asmenys nuo tam tikro amžiaus ir stažo (tai atitinku). Ar man padarius autoįvykį galios draudimas? Nors jis ne mano vardu?

  Ačiū, lauksiu atsakymo

  • Sveiki, Diana, jeigu jūs esate registruota automobilio savininkė, automobilis turi būti draudžiamas jūsų vardu, ne jūsų tėvo. Pasitikrinkite, ar tikrai draudimo sutartis sudaryta teisingai.
   Tuo tarpu, draudimas pilnai galioja visiems asmenims, kurie tenkina draudimo sutartyje nurodytą vairuotojo amžių bei stažą (ir kitas sąlygas, jeigu tokių yra).

 5. Rimas:

  Sveiki, norejau paklausti, o kaip su isregistruotu automobiliu draudimu? Norint priregistruoti automobili savo vardu, man pasake, kad reikia tureti draudima.

  • Sveiki, Rimai, taip, registruojant transporto priemonę, ji turi turėti galiojantį TPVCA draudimą. Tam tinkamas senojo savininko turėtas draudimas, nes išregistravus transporto priemonę, jis dar galioja 15 dienų. Arba galima apdrausti automobilį naujojo – būsimo savininko vardu, prieš registruojant.

 6. Gediminas:

  Sveiki, kas bus, jei aš dėl vienokių ar kitokių priežaščių automobilį galėsiu prisiregistruoti ne per 15 dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, o po pvz. 3 mėnesių? Ar keisis sąlygos man tai padaryti? jei taip tai kas pasikeis?
  Ačiū.

  • Sveiki, Gediminai, jeigu automobilio pirkėjas neužregistruoja automobilio savo vardu per 15 dienų, jis nuosavybės teise grįžta senąjam savininkui, net jei jis jį ir išregistruoja (kitaip tariant deklaruoja, kad pardavė, ir kad turėtų atsirasti naujas savininkas). Draudikai duomenų bazėje automobilio savininku mato pardavėją, ir didieji nesklandumai galėtų kilti tik sukėlus eismo įvykį. Dėl visų registravimo subtilybių siūlome kreiptis tiesiai į VĮ Regitra.

 7. gedas:

  kiek kainuoja transporto peregistravimas

  • Registracijos kaina gali priklausyti nuo daugelio faktorių, susijusių su transporto priemone bei savininku. Tiksliai jums atsakyti gali tik VĮ “Regitra”.

 8. Monika:

  Laba diena. Norėčiau sužinoti, mano vardu įregistruotas automobilis, draudimas taip pat mano vardu. Aš deklaravau jo pardavimą. Naujasis savininkas jo neįregistravo, ir aš teisiškai jį susigražinau (aišku sumokėdama kompensaciją). Tiek automobilio dokumentai, tiek draudimo polisas mano vardu, bet automobilio statusas “išregistruota”. Ir atsitinka nelaimė – autoįvykis. Ar aš gausiu draudimo išmoką? Nebus taip, kad dėl to, kad jo statusas “išregistruota” aš turėsiu automobilio remontui turėtas išlaidas pasidengti pati? Dėkoju už atsakymą.

  • Sveiki, Monika. kas susiję su automobilio nuosavybės teise bei registracija, tiksliai jums atsakys tik VĮ”Regitra”. Dėl draudimo. Privalomasis TPVCA draudimas visada padengia žalą nukentėjusiesiems. Taigi jeigu jūsų transporto priemonė sukels įvykį, draudimas jo padarytą žalą padengs nukentėjusiems (jums pačiai jis nieko neišmokės). Automobilio savininko pasikeitimo faktas – traktuojamas kaip rizikos padidėjimas – apie tai būtina pranešti draudimo bendrovei. Taigi, jeigu realiu savininku, valdytoju likote jūs, t.y. po pardavimo deklaravimo (išregistravimo) susigrąžinote automobilį sau, draudimas toliau jums galioja sutartyje numatyta tvarka. Visgi jeigu savininkas yra pasikeitęs, draudimas nuo savininko pasikeitimo fakto pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo nustojo galiojęs po 15 dienų.

 9. nerijus:

  Sveiki, noriu pirkti pirmaji automobili ar po pirkimo pardavimo sutarties pasirasymo galima sest ir vaziuot? jei draudimo buves savininkas nepalieka, tai man reikia apsidrausti tapacia diena ar per 15 dienu? kazkaip neperprantu sitos sistemos

  • Sveiki, Nerijau, sėdant už automobilio vairo reikia turėti to automobilio galiojantį draudimą. Tai gali būti senojo savininko draudimas, jeigu jis jums jį atiduoda, ir jis galioja dar 15 dienų. Jeigu senasis savininkas draudimo jums neperduoda, turite apsidrausti iš karto, prieš sėdant už vairo savo – kaip naujojo savininko vardu.

 10. Karolina:

  Sveiki, norejau paklausti jei automobilis nebuvo priregistruotas per 15 dienu ar draudimas ir technikine nebegalioja priregistravus automobili praejus tarkim menesiui?

  • Technikinė apžiūra galioja iki tos datos, kuri nurodyta jos pažymoje, tai nepriklauso nuo to, ar automobilis parduodamas ir per kiek laiko jis perregistruojamas.
   Draudimas senojo savininko vardu po pardavimo griežtai galioja tik 15 dienų, po to jis nebegalioja.

 11. Dovydas:

  pasirasem p/p sutarti ir per 15 dienu nespejau prisiregistruot savo vardu, (senasis seimininkas deklaravo apie pardavima) p/p sutartyje raso, “Laiku neperregistruota transporto priemone isregistruojama” ar man pakaks tureti TP dokumentus (senojo seimininko vardu) ir apsidrausti auto savo vardu ir prisiregistruot savo vardu ?
  Aciu

  • Prieš registruojant jums reikės tą automobilį apdrausti savo vardu, tik šiai procedūrai atlikti draudikas gali pareikalauti pateikti pirkimo pardavimo sutartį. Tuo tarpu dėl registravimo subtilybių jums reikėtų kreiptis į Vį Regitrą.

 12. Irmantė:

  Laba diena,

  Norėjau Jūsų paklausti. Išregistruojant automobili ar reikalingas draudimas? Nes kiek žinau tik įregistruojant jo reikia.

 13. justas:

  sveiki, nusipirkau sena automobili is imones, kuri nusipirko ji is senyvo zmogaus. transporto priemone buvo isregistruota ir buvo be TA ir draudimo, as ji susivarkiau kad praeitu TA ir nuo pirkimo praejo mazdaug apie 1metus. Ir man ragitroje pasake kad reikia draudimo ir TA kad galeciau uzsiregistruoti savo vardu. Paskaiciau cia kad reikejo uzsiregistruoti per 15 dienu, todel as cia tuputi nesuprantu, ka man reketu dabar daryti ?

  • Sveiki, taip, įsigijus automobilį jums reikėjo jį užsiregistruoti VĮ “Regitroje” savo vardu per 15 dienų. Šiai procedūrai atlikti yra reikalingas galiojantis privalomasis TPVCA draudimas (paprastai patogu pasinaudoti po pardavimo dar 15 dienų galionačiu pardavėjo draudimu, jeigu jis tokį turi) registracijai TA nėra būtina (kokie dokumentai reikalingi automobilio registravimui nurodoma VĮ “Regitros” puslapyje ).
   Tuo tarpu, draudimo sutarčiai sudaryti savo vardu, jeigu draustumėtės ne “Regitroje”, draudikas dar galėjo paprašyti pateikti pirkimo – pardavimo sutartį.

 14. antanas:

  sveiki pardaviau automobili pagal pirkimo pardavimo regitros sutarti 20 d,o 22d isregistravau ja regitroje, draudima perasiau 30d ant kitos masinos savo zmonos, zmogus kuriam pardaviau masina sekancia 23 d, pardave kitam asmeniui kuris tapacia diena padare avaryja, dabar draudimas mane kviecia del zalos apsvarstimo sako kad galiojo mano 15d draudimas, aisku jis dabar man pabrangs ,beto suzinojau kad masinos jie ant saves neuzregistravo per 15d kaip nurodita sutarty tai formaliai ji kaip ir mano,taip iseitu pastoviai mane tampys? ka man daryt !!!aciu is anksto !!!

  • Sveiki, Antanai, jūs viską padarėte tiesiog nepriekaištingai, pardavėte automobilį, išregistravote ir draudimą perrašėte laiku. Nuo automobilio pardavimo momento, t.y. 20 d. automobilis jums nebepriklauso ir jūs nebesate už jį atsakingas. Nuo to momento, jūs galite spręsti, ar “paskolinti” savo draudimą dar 15 dienų naujajam savininkui ar ne. Jeigu draudimo poliso originalo naujam savininkui neperdavėte, tai reiškia, jūs (t.y. jūsų draudimas) nėra atsakingas už naujojo savininko sukeltus įvykius ir jokia 15 dienų apsauga negalioja. Jūs gavote kreipimąsi greičiausiai inertiškai, pagal standartinę procedūrą, nes VĮ “Regitroje” dar figuruoja jūsų, kaip paskutinio savininko pavardė, t.y. naujasis savininkas dar oficialiai neatsirado. Taigi jeigu nėra jokių papildomų nepaminėtų faktų, niekas neturi teisės jūsų tampyti, jūs tiesiog pateiksite pirkimo pardavimo sutartį, be to yra išregistravimo VĮ”Regitroje” faktas – to turi pilnai užtekti, ir įvykis jūsų istorijoje neturi įsirašyti.

 15. antanas:

  labai aciu uz atsakyma, buvau draudime dabar iekos naujos savinikes kuri tures atlyginti zala aciu dar karta!!! sekmes jums !!!

 16. Birutė:

  Mano dukra, prieš išvykdama gyventi į užsienį, pas notarą parašė man įgaliojimą parduoti jos vardu registruotą automobilį, kurio draudimas tęsiasi iki 2013m lapkričio mėn. Šiandien parduodu jos automobilį. Ar galima pasinaudoti dukros draudimu tėvas, kurio automobilio draudimas baigsis balandžio mėnesį?

  • Taip galima. Tik problematiška gali būti tai, kad tėvo draudimas dar galioja iki balandžio, vargu ar draudimo bendrovė norės dabar jį nutraukinėti tik tam, kad pratęstų ilgesniam laikui priskaičiuojant dukros draudimo įmokos likutį. Tikėtina, kad draudikas pasiūlys jums tiesiog susigrąžinti tą dukros įmoką grynaisiais (šiuo atveju būna išminusuojami administraciniai mokesčiai iki 30%). Bet kuriuo atveju, tiesiog rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę ir pateikti to dukros draudimo polisą ir pareikšti savo pageidavimą.
 17. Roberta:

  Laba diena. Nusipirkau automobili 03-23d pasirašėme pirkimo – pardavimo sutartį. Tačiau tie žmonės 02-28d buvo jį nusipirkę ir savo vardu neprisiregistravę. Dabar aš turiu dvi pirkimo pardavimo sutartis. Draudimo originalo lapo neturiu, bet sakė, jog pirmasis šeimininkas jį paliko. Pasitikrinus regitros tinklalapyje rodo jog automobilis išregistruotas, draudimas galioja. Ar man prieš prisiregistruojant reikia jį apsidrausti? Senasis draudimas baigsis 04-05d.

  • Sveiki, Roberta, ta draudimo sutartis, kuri galbūt dar nenutraukta, pirmojo automobilio savininko, nebegalioja. Tiksliau pati draudimo apsauga nutrūko praėjus 15 dienų nuo automobilio pardavimo, nors galbūt draudimo sutartis nenutraukta. Kadangi jūs neturite draudimo dokumento, jūs niekaip negalite pasinaudoti tos draudimo sutarties įmokos likučiu. Jūsų atveju reikia pirmiausiai sudaryti naują draudimo sutartį šiam automobiliui savo vardu ir tada užregistruoti jį VĮ “Regitroje”.

 18. Denis:

  Kur ir kaip as galiu sužinoti ar galioja mano draudimo polisas?

  • Informaciją apie jūsų draudimo polisą gali pateikti draudimo bendrovė arba draudimo tarpininkas, pas kurį draudėtės. Jeigu neatsimenate, kurioje bendrovėje buvo drausta transporto priemonė, informaciją gali pateikti LR draudikų biuras

 19. Leonid:

  Pvz: Nusipirksiu automobili, pasirasisiu pirkimo – pardavimo sutarti. Po to drausiu ji (TPVCAPD) savo vardu draudimo bendroveje , po to registroju ji savo vardu Regitroje, po to praeinu privalomaja technine apziura taip pat Regitroje. Ir tik po visu siu ‘formalumu’ ji galima teisetai vairuoti viesajame eisme. Ar as teisingai suprantu ivykiu eiga? Jeigu ne, buciau dekingas uz paaiskinima.

  • Jūs beveik teisus, eiga tokia -> pirkimo pardavimo sutartis -> draudimas (jį galite drausti bendrovėje, arba jau Regitroje, nes ten irgi yra draudimo atstovas, teikiantis draudimo paslaugas) -> techninė apžiūra (ji atliekama NE Regitroje, o vienoje iš įmonių, turinčių įgaliojimus teikti techninę apžiūrą, daugiau apie tai galite sužinoti Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijoje).

 20. Milda:

  Sveiki. Nusipirkau automobili,kuris buvo draustas civiliniu draudimu, draudimo originalą man pardavėjas atidavė, tačiau po 2 dienų nuo pirkimo padariau avariją, aš buvau kaltininkė. Dabar draudimas teigia,kad aš turiu padengti visus nuostolius nukentėjusiajam 100poc. nes draudimas sąlygas atitinku tik iš dalies (atitinku amžiaus kriterijus, bet stažo neatitinku) ir svarbiausia, kad automobilis nebuvo praėjęs tech. apžiūros. Bet pagal Regitros nuorodas ir Lietuvos įstatymus 7 dienas nuo pirkimo automobilis gali būti eksplotuojamas be tech. apžiūros. Tai kaip čia yra iš tikrųjų?
  Labai ačiū už atsakymą.

  • Negalime tiksliai atsakyti, kokiu pagrindu bendrovė reikalauja, kad jūs padengtumėte visus nuostolius, nes paprastai, jeigu vairuotojas tik iš dalies atitinka draudimo sutartyje nurodytą valdytojų grupę, draudimas padengia nors dalį žalos, pačiam kaltininkui dengti reikia 50% ar mažiau. Šiek tiek plačiau esame aprašę tokias situacijas “Dokumentai pardavus automobilį“.
   Jeigu pasibaigęs tech. apžiūros galiojimas, draudimas gali nepadengti sukeltų nuostolių, tik tada, jeigu įvykio priežastis yra tiesiogiai susijusi su technine transporto būkle. Tai vėlgi neaišku, dėl kokių priežasčių įvyko įvykis, ar dėl techninio netvarkingumo, ar dėl kitų.
   Sąlyga dėl 7 dienų automobilio eksploatavimo be tech. apžiūros galioja TIK: transportui, kuris yra įvežtas į Lietuvą, ir dar nieakda nebuvo registruotas Lietuvoje, kai tech.apžiūra buvo atliekama, bet rasta gedimų, kuriuos reikia pašalinti per 7 dienas, ir tuo metu galima važinėti. Ši sąlyga negalioja automobiliams, kurie jau buvo eksploatuoti Lietuvoje ir buvo registruoti Lietuvoje.

 21. Mindaugas:

  Sveiki, turiu tokį klausimą. Mano tėvas yra įmonės savininkas, kurios vardu yra registruotas jo vairuojamas automobilis. Ar aš turiu teisę vairuoti šį automobilį jei aš nesu šios įmones darbuotojas?

  • Taip, jūs galite vairuoti tą automobilį ir draudimas jums galios. Draudimui nėra svarbu, kokiais ryšiais esate susijęs su transporto priemonės savininku, svarbiausia, kad atitiktumėte draudimo sutartyje numatytus reikalavimus amžiui bei stažui. Kadangi tas automobilis yra registruotas įmonės vardu ir apdraustas įmonės vardu, toks draudimas galioja visiems valdytojams, bet kokio amžiaus ir stažo, nepriklausomai ar jie yra tos įmonės darbuotojai, ar ne.

 22. evaldas:

  Ar galima apdrausti kasko draudimu automobili be technūnes apziuros?

  • Taip, galima. Tik reikėtų nepamiršti, kad jeigu įvyks įvykis, kurio tiesioginė priežastis – techninis netvarkingumas, draudikas gali mažinti, arba iš viso nemokėti išmokos.

 23. paulius:

  Sveiki. Turiu toki klausima. Nupirkau masina is zmogaus o jis labai senai pirkes ir dar kito zmogaus ir nera jokiu pirkimo pardavimo sutarciu. kokia situacija ir kaip elgtis tokiu atveju. turiu tik masinos dokumentus ir daugiau nieko.

  • Sveiki, jums reikia pasirašyti naują pirkimo – pardavimo sutartį tarp jūsų ir pardavėjo, jums nėra reikalingos iki tol buvusios šio savininko sutartys. O draudimą reikės sudaryti savo vardu, pateikiant dabar pasirašytą sutartį.

 24. Tomas:

  Sveiki

  Auto išregistruotas, turiu pirkimo – pardavimo sutartį, praėjo daugiau nei 15d.

  Ką reikia pirmiau daryti – ar priregistruoti ar pereiti tech apžiūrą?

  Dėkoju.

  • Sveikas, Tomai, reikia apdrausti ir per 15 dienų užregistruoti. Apžiūrą galite atlikti po to, tik atsiminkite, kad vairuoti techniškai netvarkingos transporto priemonės ir nedraustos – negalite.

 25. evaldas:

  praejo jau daugiau nei 15d nuo isregistravimo yra pardavimo pirkimo popieriai tai ka daryti reikia ? vel reikes TA pereiti ir iregistruoti ?

 26. Deividas:

  Labas vakaras, norėčiau pasiteirauti per kiek laiko automatiškai išregistruojama mašina jeigu savininkas miręs? Palikimą priėmę asmenys neturi jokių duomenų apie mašiną, nes savininkas ją pardavė prieš mirtį ir Regitroje neišregistravo. Pirkėjas taip pat neįregistravo transporto priemonės. Jeigu pirkėjas padarytų avariją ar kitą pažeidimą, kam tektų visa teisinė atsakomybė? Ar palikimą priėmę asmenys gali gauti kokias baudas, nors priimant palikikimą mašina nebuvo minėta? Ačiū už informaciją. Laukiu jūsų atsakymo.

  • Sveiki, situacija tikrai supainiota. Dėl registravimo klausimų jums kreiptis reikia į Vį “Regitrą“, o dėl turto paveldėjimo teisės bei atsakomybės konsultuokitės su teisininku. Tuo tarpu, žiūrint draudimo aspektu, jei naujas savininkas važinėja su tuo automobiliu ir draudžia mirusiojo vardu (kas techniškai yra įmanoma, nes oficialiai automobilis dar mirusiąjam priklauso, ir naujas savininkas net negali, jei ir norėtų, užregistruoti ir drausti savo vardu). Neįmanoma numatyti, kas gali nutikti, tiesiog rekomenduotume susitvarkyti išregistravimą, ir jei galima, apie tai įspėti naują savininką.

 27. paulius:

  sveiki nusipirkau automibili ir nespejau per 15 dienu prisiregistruoti dabar ji ira isregistruota ar galiu as ja iregistruoti savo vardu? isanksto aciu

 28. Martynas:

  sveiki, turiu toki klausima kaip priregistruoti automobili is pirkta is olondijos ?.Olandiski tranzitiniai numeriai imti ant vieno zmogaus vardu, ta masina parvarys dar kitas zmogus o prisiregistruoti noriu ant saves. Ar man reikte sudaryneti dar kokias nors pardavimo-pirkimo sutartys su tuo zmogumi ant kurio buvo imti tranzitiniai numeriai?

  • Sveiki, Martynai, kadangi jūs esate pirkėjas ir naujasis savininkas, ir asmuo, kurio vardu ir bus registruojamas tas automobilis, taigi jūsų vardas ir turi būti nurodomas pirkimo pardavimo sutarty. Kaip dėl paties registravimo, jums tiksliai atsakys tik Vį ‘Regitra”, tuo tarpu, kas dėl draudimo, tai taisyklė ta pati, draudikas sutiks apdrausti jūsų vardu tą automobilį (draudimas reikalingas registracijai), tik turėdamas įrodymą, kokiu pagrindu būtent jūsų vardu draudžia tą automobilį – tą įrodo pirkimo pardavimo sutartis, kurioje pirkėjas ir naujasis savininkas esate jūs.

 29. Marius:

  Sveiki, pardaviau masina, sekancia diena isregistravau ja ir pirkejas po savaites padare avarija. Draudima jam buvau palikes ir dabar draudimas praso sumoketi 50% zalos, ka daryt? padekit, aciu

  • Marius:

   mano stazas daugiau kaip 20metai, o pirkejo stazas 2metai

  • Sveiki situacija iš tiesų susiklostė ne jūsų naudai, nes jūs atidavėte draudimą naujam savininkui, tai reiškia, jūs laisva valia sutikote dar 15 dienų būti atsakingu už savo automobilį ir jo sukeltus eismo įvykius. Daugiau apie tokią situaciją rasite mūsų straipsnelyje: Pardavę/ nusipirkę automobilį susitvarkykite dokumentus. Deja, daugiau patarti jums ir nebegalime, siūlytume bandyti derėtis su pačiu kaltininku ir konsultuotis su teisininkais.

   • Marius:

    Pavyzdys 3 – skiriasi valdytojų rizikos grupės. Automobilio pardavėjo amžius bei stažas patenka į nerizikingų vairuotojų kategoriją (40 metų, stažas 20 metų). Parduodamas automobilis rizikingam vairuotojui (19 metų, stažas 1 metai). Draudimo sutartis sudaryta pagal ankstesniojo savininko duomenis, ir iš esmės, šis draudimas neturėtų galioti jauniems vairuotojams. Taigi jeigu naujasis savininkas sukels draudiminį įvykį, draudimo bendrovė gali apmokėti tik 50% padarytos žalos, nes taip nurodyta draudimo sutarties sąlygose, kitą žalos dalį turėtų apmokėti pats vairuotojas – naujasis automobilio savininkas. Radau pas jus tokį įraša, tai pagal tai kaip ir nekaltas as, ar tai tikrai tiesa?

    • Taip, žalos dalies išsireikalavimas regreso būdu turėtų būti nukreiptas į naująjį savininką. Rekomenduotume su pirkimo-pardavimo sutartimi kreiptis į draudimo bendrovę.

 30. R:

  Laba diena,

  Draudziausi auto per atstova, pati nuvykus i bendrove nebuvau, buvo padaryta klaida ir apdraustas man niekada nepriklauses automobilis, tai suzinojau kazkur po men,nes gavau pranesima is policijos, kad buvo uzfiksuotas KET pazeidimas su mano auto, kaip neturintis priv. civ.draudimo, poliso neturejau, paskambinau i bendrove man pranese, kad man prikl auto neturi draudimo, o mano vardu yra apdraustas visai kitas auto.kas kaltas del to? ar draudikas privalo tikrinti kam priklauso auto? kas nesa uz tai atsakomybe?ar tai yra neteisetai panaudoti mano asmens duomenys apdraudziant ne mano auto, be mano sutikimo? Dekoju uz atsakyma.

  • Sveiki, Jūsų, kaip draudėjos, atsakomybė yra tik pateikti visą reikalingą informaciją teisingai, kad būtų sudaryta kokybiška draudimo sutartis. Tai, kad buvo įvelta klaida ir dėl to jūs važinėjote be draudimo – jau draudiko darbuotojo atsakomybė, jis privalo už tai atsakyti. Taip, draudikas privalo drausti automobilius tik registruoto savininko vardu, išskyrus tam tikras išimtis, kai automobilis būna ką tik nupirktas ir nepriregistruotas, tačiau tam imamasi papildomų atsargumo priemonių. Žinoma, visada lieka netyčinės klaidos tikimybė, tačiau net ir šiuo atveju, jūs likote nukentėjusioji, jums nuostolius turi atlyginti būtent tas draudimo atstovas, kuris sudarė klaidingą draudimo sutartį.
    

 31. Inga:

  Jei per 15 d, automobili prisiregistruoju, bet nepersirasau draudimo, tai jau draudimas ir nebegalios?Pvz, po menesio laiko naujas savininkas tures pirktis is naujo nauja draudima?

  • Draudimas nustos galiojęs tiksliai po 15 dienų nuo pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo. Taigi naujas savininkas, jeigu jis gavo su automobiliu ir draudimą, naują draudimą turės pirktis po 15 dienų (t.y. pirkti naują arba perrašyti seną). Tuo tarpu, jeigu praėjo daugiau laiko ir draudimas nebegalioja, vis vien galima panaudoti neišnaudotą įmokos likutį sudarant naują sutartį.

 32. Modesta:

  sveiki,

  ketinu pirkti automobili, kuris pargabentas is vokietijos. LT, kaip suprantu, jis neregistruotas, neturi TA ar draudimo… Koks mano pirmas zingsnis?… Jei draudimo negaliu gauti be TA, kaip pasidaryti TA, jei negaliu jo vairuoti iki TA vietos?… Nesuprantu… Iregistruoti jo taip pat negaliu, nes nera nei TA nei draudimo… Aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Modesta, neteisingai viską supratote. 1. Draudimą jau galite įsigyti, tam nereikia jokių TA, reikės tik pateikti pirkimo-pardavimo sutartį, kad draudikas galėtų sudaryti draudimą naujojo savininko vardu. 2. Registravimas “Regitroje”, tam TA nereikalinga vėlgi, bet gali būti reikalingas atitikties įvertinimas (nes automobilis pirmą kartą registruojamas Lietuvoje), apie tai jums daugiau papasakos VĮ “Regitroje“. 3 TA.

 33. Tomas:

  Sveiki. Noreciau paklausti per kiek laiko pasibaigia draudimo rizika nuo autoivykio? Esu padares avarija pries trejus metus, todel draudziantis auto zymiai didesne kaina.

 34. Arunas:

  Sveiki.Noriu paklausti, kiek ilgai gali stoveti automobilis be TA ir draudimo?

  • Sveiki, jeigu automobilis neeksploatuojamas stovi, draudimas jam nereikalingas, jokių nuobaudų ar laiko ribojimų nėra. TA apžiūra taip pat nereikalinga, jei automobilis neeksploatuojamas, visgi kas dėl TA taisyklių bei ribojimų, jums turėtų detaliau papasakoti Lietuvos techninės apžiūros asociacija

 35. Janina:

  Sveiki.Norėčiau susižinoti ar teisingai suprantu.Jeigu automobilio kurį nusipirkau savininkas atidavė ir transporto priemonės privalomojo draudimo sutartį ar galėčiau kreiptis į tą įmonę perrašyti sutartį savo vardu.

  • Sveiki, taip supratote teisingai, galite (ir turėtumėte) kreiptis į tą bendrovę ir draudimą persirašyti sau.

 36. Gada:

  Sveiki, norint priregistruoti auto, kam reikalingas draudimas masinai, jaigu ji neeksploatuojama?

  • Sveiki, tiesiog yra tokia tvarka, kad registruojami tik apdrausti automobiliai, toks susitarimas ir tvarka. Nėra tokios institucijos, kuri prižiūrėtų ar automobilis dalyvauja eisme ar nedalyvauja, taigi bendra tvarka ir galioja visoms transporto priemonėms. Ar tai yra teisinga ir naudinga, nesiimsime spręsti, tą sprendžia įstatymų leidžiamoji valdžia.

 37. Liutauras:

  Sveiki,
  Iskilo nemaloni situoacija kad vaziuodamas i teh abziura padariau auto ivyki kuriame as nekaltas bet pas mane negaliojanti teh abziura net visa kita tvarkinga ira draudimas ziemines padangos atitinkancios reikalavimus . Ar gali man draudimas neismoketi zalos del to?

  • Sveiki, draudimas negali nemokėti žalos, nes jūs šiuo atvejus esate nukentėjęs, taigi jūsų automobilio techninė būklė šiuo atveju neturi reikšmės (priklauso nebent bauda iš policijos). Jeigu būtumėte kaltininku, tokiu atveju (priklausomai nuo įvykio aplinkybių) draudimas galėtų ir nemokėti nukentėjusiajam nuo jūsų.

 38. Zbignevas:

  Sveiki,iskylo tokia beda,motina mire o masina yra iregistruota juos vardu,reikia praeit tech,apziura ir abdraust?ar galeciau vazinet nors masina butu juos vardu?

  • Sveiki, automobilį reikia perregistruoti naujojo savininko vardu, tiesa, paveldėjimo atvejais šio formalumo sutvarkyti greitai neįmanoma. Taigi jūsų atveju, technikinę galite praeiti, jei ji pasibaigusi, apdrausti galite teisėto paveldėtojo (būsimo savininko) vardu. Tiesiog draudžiantis turėtumėte informuoti draudiką, kad savininkas yra miręs bei pateikti mirties liudijimo kopiją.

 39. vitalijus:

  sveiki nurejau paklausti ar imanuma iregistruot masina jai nupirkau ja isregistruota puse metu bet paliko man draudima ar jis galioja irar tokiu atveju masina reikia varyt i regitra ja iregistruot savo vardu

  • Sveiki, transporto priemones visada reikia registruoti. Draudimas iš tiesų jau nebegalioja, jis galiojo tik 15 dienų nuo to momento, kai pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį. Rekomenduotume tą draudimą persirašyti savo vardu.

 40. vitalijus:

  o masina reikia varyti i regitra registruojant ant saves ar nebutina

 41. Arnas:

  Sveiki, turiu klausimą:
  04.05d. pirkau automobilį parvarytą iš Šveicarijos. Automobilis buvo išmuitintas ir pardavėjas paliko draudimą. 04.07d. automobilį prisiregistravau savo vardu išsiėmiau lietuviškus valstybinius numerius ir praėjau tech. apžiūrą. Ar dabar (kai jau automobilis registruotas mano vardu ir praėjęs tech. apžiūrą) dar galimą važinėti su pardavėjo paliktu draudimu?

  • Sveiki, Arnai, jūs nuo paties pirkimo momento 04.05. dienos jau galėjote važinėti su pardavėjo draudimu, ir jis dar galioja iki 04.20 dienos (iš viso tai 15 dienų). Svarbiausia, atkreipkite dėmesį į to draudimo papildomas sąlygas, koks miestas, kokie yra galimų valdytojų amžius ir stažas – jeigu visos šios sąlygos atitinka dabartines (t.y. jūsų amžių, stažą bei registracijos miestą), tai draudimas jums pilnai galioja iki 04.20 dienos, jeigu neatitinka, tai įvykus įvykiui, draudikas gali padengti tik dalį žalos. Taigi, kad viskas būtų paprasčiau, rekomenduotume tiesiog jau dabar nuvykti į draudimo bendrovę, kurioje sudarytas tas draudimas ir persirašyti jį sau, reikės primokėti tik draudimo skirtumą.

 42. Daiva:

  Sveiki,
  Ar galioja pardavejo draudimas, jeigu jis pasiima automobilio numerius, o as issiimu naujus (paprastus arba tranzitinius)?

  • Sveiki, pardavėjo draudimas, jeigu jis atiduotas pirkėjui galioja 15 dienų, nepriklausomai nuo to, ar pakeičiami valstybiniai numeriai. Visgi yra ir kita taisyklė, kad reikalinga pranešti draudimo bendrovei apie valstybinių numerių pasikeitimą. Taip pat pateikus draudimą kelių policijai, gali kilti nesklandumų įsitikinant, ar transporto priemonė apdrausta, tai paprastai yra įmanoma, išskyrus jeigu numeriai tranzitiniai, tada galbūt sunkiau.

 43. Mantas:

  sveiki, norejau paklaust. as dabar nusipirkau masina, su pardaveju pasiraseme pirkimo-pardavimo sutarti, nuejau i draudimo bendrove, man nutrauke sena pardavejo draudima ir padare nauja. Tai tas naujas draudimas irgi 15 dienu galioja tik, per tas 15 dienu nuo naujo draudimo butinai turiu suspet uzregistruot masina savo vardu? jeigu nespesiu, ka tada daryt? Dekui

  • Sveiki, Mantai, taip, su nauju draudimu per 15 dienų turite užsiregistruoti savo vardu tą automobilį. Jeigu neužsiregistruosite, draudimas nenutrūks, jis vis dar bus tinkamas registracijai, bet jo apsauga bus sustabdyta. Tai reiškia, kad vėliau kaip po 15 dienų, jeigu sukelsite eismo įvykį, o automobilis bus dar neregistruotas draudimo apsauga negalios, t.y. gali tekti savo lėšomis padengti nuostolius nukentėjusiai šaliai.

   • Mantas:

    Aciu uz atsakyma. dabar tokia situacija, kad masina yra servise ir tvarkoma, iki regitros nuvaziuot su ja neimanoma, o 15 dienu terminas jau beveik baiges, tai koks man tada geriausias budas butu ja uzregistruot veliau, kai jau bus sutaisyta , be jokios rizikos kelyje? kaip suprantu, regitroj registruojant masina, ji pati yra butina, neuztenka vien dokumentu? Dekui

    • Tiesiog “sustabdykite” draudimą, t.y. nutraukite esamą draudimą, nes kol automobilis gatvėmis nevažinėja privalomasis draudimas nereikalingas. Sumokėtą įmoką palikite draudimo bendrovėje (tiesa ne visos bendrovės leidžia tą įmoką palikti), o kai jau važiuos tas automobilis sudarykite naują draudimą. Šio sprendimo trūkumas – galite patirti finansinių nuostolių dėl draudimo nutraukinėjimo ir perdraudimo.

 44. martis:

  sveiki, skaitau pasisakymus, bet taip ir nesuprantu vieno dalyko. jei as isigiju masina ir senasis savininkas palieka galiojanti draudima, tai jis po 15 dienu tampa beverciu jei nepersirasai savo vardu, bet jei savininkas jo nepalieka, ir tu prie registruojant ta automobili apdraudi ji senojo savininko vardu, tai jis tipo tada jau galioja ir nutikus draudiminiui ivykiui bus kompensuoti nuostoliai nukentejusiai pusei iki pasibaigs sutarties galiojimas?

  • Viskas yra kiek kitaip. Nėra jokio tikslo ir prasmės drausti automobilio senojo savininko vardu, nes savininkui pasikeitus, draudimas galioja tik 15 dienų. Pačiam registravimo procesui reikalingas galiojantis draudimas, kuris gali būti tiek senojo savininko, tiek naujojo. Taigi jeigu senasis savininkas savo draudimo neatiduoda, sudaromas naujas – naujojo savininko vardu. Kad draudimas galiotų pilnai numatytą laiką, jis turi būti sudarytas transporto priemonės savininko vardu.

 45. Mindaugas:

  Sveiki. Taigi nusipirkau automobili, pasirašėme pirkimo pardavimo sutarti su pardavėju. O pardavėjas iš kurio pirkau aš, auto buvo nupirkes iš kito asmens, ir to pirkimo sutarti taipat turiu. Taip gaunasi jog dabar turiu dvi pirkimo pardavimo sutartis. Buvo sutarta jog (dėl finansiniu priežasčiu) galiu naudotis tiek draudimu tiek auto, kol nuspresiu jog galiu persiregistruoti. Dabar nuėjes i registros puslapi, matau jog draudimas nebegalioja. Noriu persiregistruot savo vardu, nuo pradėti? nuo auto išregistravimo? ir ar draudime man nesikabins dėl tu dvieju sutarčiu. Ačiu

  • Sveiki, Mindaugai,

   Visų pirma Jūs turite sudaryti draudimo sutartį savo vardu, pateikdami tik tą pirkimo pardavimo sutartį, kurioje Jūs nurodamas, kaip naujas TP savininkas. Tada su draudimu ir pirkimo pardavimo sutartimi turite atlikti TP registravimo savo vardu formalumus. Draudimas nesikabins dėl sutarčių kiekio. Svarbu, kad aktualioje (paskutinėje)  pirkimo pardavimo sutartyje, Jūs esate nurodytas, kaip naujas savininkas ir savo teisių į TP neperdavėte daugiau jokia kita sutartimi.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 46. Mindaugas:

  Ačiu už jusu atsakyma. Dabar iškilo dar viena dilema. kaip suprantu, automobili, galiu drausti savo vardu, nors senasis savininkas jo dar neišregistravo, ir jis visdar kaba jo vardu, o gal klystu?
  auto eksplotavimas man yra verkiant reikalingas kiekviena diena, o su senuoju savininku dar nepavyko susitarti dėl išregistravimo datos. 15d jau praėjo po P/P sutarties sudarymo. Taigy ar imanomas toks dalykas kaip dabar nuvažiuot i draudima, ir (kol auto dar senojo savininko vardu), apdrausti ja savo vardu? ir ar kai/jei jau busiu apdraudes savo vardu, senasis savininkas ja išregistruoja, ar nekils poto kažkokiu keblumu su draudimu?

  • Deje, Mindaugai, jei senas savininkas neišregistravo, drausti savo vardu negalite. Taip pat negalite drausti ir senojo savininko vardu be senojo savininko įgaliojimo. Vienu ar kitu atveju pažeisite senojo savininko interesus ir jei kils žala iš Jūsų veiksmų, senasis savininkas turės teisę išsireikalauti šią žalą iš Jūsų, nesvarbu, kad jis pats neišregistravo parduotos TP laiku. Savarankiškai galite išregistruoti TP, jei sandorį patvirtino notaras ir tada galite su sandorį lydinčiais notaro pasirašytais dokumentais išregistruoti TP. Dar yra galimybė abiem pusėm išregistruoti seno ir priregistruoti naujo savininko vardu  pasianudojant elektronine sistema. Tereikia Jums su buvusiu savininku susitarti tai atlikti internetu, prisijungiant el., bankininkystės paskyromis. Rinkoje gali draudikas ar jo atstovas pažeidę procedūras sudaryti draudimo sutartį, tačiau visą, jei pasisdeks tik dalį žalos taip nutikus, greičiausiai teks dengti Jums.

 47. Mindaugas:

  O jei savininkas visgi atsisako (dėl kažkokiu priežaščiu) išregistruoti automobili? Ar galima kažkaip priverstinai ji išregistruoti individuoliai? ar teismas yra vienintelis sprendimo budas? Kas šiuo atveju turėtu padengti teismo išlaidas? Jei kaip minėjau aš esu trečiasis savinininkas, auto pirkau iš antrojo(kol antrasis eksplotavo, pirmasis savininkas taipat nebuvo išregistraves automobilio). Ir kaip minėjau turiu dvi sutartis (ta kuria sudare pirmasis ir antrasis) ir antrasis su manimi).
  Kiek suprantu pagal Liepos 1d pakeitimus, jei auto bus neapdraustas 3men (90d) ja išregistruos automatiškai. Ar tada galėsiu ja registruoti savo vardu? ir ar teks vėl naujai praeiti technikine.

  Atleiskite už žiopluma, tačiau tokioje situacijoje nesu buves gyvenime.

  • Mindaugai, atsiprašysime, bet pateikti papildomi klausimai, jau reikalauja kitos kompetencjos, nei draudimo brokerio kompetencija. Šiuo atveju Jums reiktų jau konsultuotis su teisininkais, pageidautina besispecializuojančiais draudimo srityje.

  • darius:

   as irgi esu papuoles y tokia situacija,nezinau dabar ka daryti,gal Mindaugai tu issprendei sita klausima,ka darei?

 48. Justas:

  Sveiki,
  Nusipirkau automobilį, parvarytą iš Pancūzijos. Pardavėjas nuėmė tranzitinius numerius, paliko prancūziškus. Nuvažiavus į Regitrą buvo pasakyta, kad viskas kaip ir tvarkoje, tik ant prancūziškos registracijos trūksta duomenų apie automobilį (kubatūra, galia kW, maksimalus svoris) ir pasiuntė į ekspertizę. Ten liepė kreiptis į automobilio atstovus ir gryžti po kelių dienų. Ar galiu naudoti transporto priemonę su prancūziškais numeriais kol pavyks priregistruoti?

  • Sveiki, Justai,

   Lietuvoje negalima drausti TP su svetimos valstybės numeriais išskyrus tranzitinius, ruošiantis priregistruoti TP Lietuvoje. Kagangi neesame kompetetingi komentuoti “Regitros” procedūrų klausimais, tai yra tikimybė, kad vien dėl ekspertizės proceso aplinkybių, negalite naudoti TP, kol nebus gauti ekspertizės rezultatai. Taip pat paminėta informacija, neleis sudaryti jokios draudimo sutarties, kol nebus gauti atsakymai iš ekspertizės dėl darbinio tūrio, galios, svorio – nes tai esminiai rizikos faktoriai sudarant draudimo sutartį. Patartume neeksploatuoti TP, kol negausite rezultatų. Tik gavę rezultatus ir pateikę draudikui, bei informavę, kad neturite trazitinių, bet ruošiatės TP registruoti, galėsite apdrausti ir priregistruoti TP ir tik tada pilnavertiškai naudotis šia TP.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 49. vaida:

  laba diena .ar galiu naudotis automobiliu,nes patevis mire? taciau as jau draudima persidariau ant saves,bet regitra praso laukti 3 men ,kol isigalios palikimas.

 50. vytas:

  masina turi galiojanti draudima apziura yra tik nesenai isregistrota koke bauda numatoma

 51. Nijole Gluskova:

  Turiu nusipirkus masina. Draudimas jau pasibaiges dabar. Kiek laiko galima nesidrausti,kad nebutu masina isregistruota. Kolkas nevazineju.

 52. Algimantas:

  Laba diena,
  automobilio savininkas miręs 2011 metais,paveldėjimo dokumentų neturime.Techinė apžiūra pasibaigus 2011 metais.Automobilis geram stovyje,noriu važinėti,kaip tai įforminti teisiškai.

  • Susitvarkykite paveldėjimo dokumentus. Norint užregistruoti automobilį, jums visų pirma reikės dokumentų, įrodančių, kokiu pagrindu atsirado naujasis savininkas; tų pačių dokumentų reikės ir draudimo bendrovei, norint apdrausti naujojo savininko vardu (mirusio asmens vardu draudimo sutartis negali būti sudaryta). Techninę apžiūrą irgi galėsite atlikti tik turint galiojantį draudimą.

 53. Rytis:

  Sveiki,norejau suzinoti del motociklo ,jis techniskai tvarkingas yra ta,bet nera draustas po kiek laiko jis bus isregistruotas?

 54. Algis:

  Ar pateikus automobilio p/p sutartį galima buvusio savininko draudimą perrašyti ant savęs ir draudimo laikotarpį pratęsti bei sumokėti skaičiuotiną draudimo kainą ?

  • Norint sau persirašyti pardavėjo draudimą reikia pateikti: draudimo poliso originalą (kurį atidavė senasis mašinos savininkas) ir pirkimo – pardavimo sutartį. Tada sudaromas naujas draudimas, naujo savininko vardu, tereikia primokėti tik įmokos skirtumą, nes persikelia likutis iš seno draudimo.

 55. mindaugas:

  sveiki. nusipirkau automobili, pasiraseme pirkimo pardavimo sutarty, automobili isregistravo. ir kaip suprantu isregistruota automobili galesiu apsidrausti kada tik noresiu? nera jokiu limitu ar panasiai?

 56. Tadas:

  Sveiki, norejau paklausti: uz ka draudimas gali neleisti dalyvauti eisme transporto priemonei?

  • Patikslinkite klausimą, ką turite mintyje? Šiaip draudimo bendrovė neturi tokių teisių, kaip kažkam kažką uždrausti, uždrausti gali tik įstatymai.

 57. Giedris:

  Laba diena,norejau paklaust jeigu masinai baigiasi draudimas ir jei po keliu dienu nori draustis ar tai kainuoja brangiau ar ne?

 58. Irmantas:

  Sweiki. Nupirkau auto iš vokietijos, su tranzitinias nr, noriu užregistruoti, nuo ko pradėti? Apdrausti, išsiimti nr ir pereiti TA?
  Ir kaip dėl tranzitinių nr, man juos davė pardavėjas, bet ar galiu su jais važinėti?

  • Dėl registravimo tvarkos ir numerių visą informaciją jums turi pateikti Regitra.
   Taip, draudimas registracijai reikalingas. Apdraudus reikia užregistruoti per 15 dienų, kad nenutrūktų draudimo apsauga. Be to draudžiant dar neregistruotą transporto priemonę būtine pateikti tikslią techninio paso informaciją, taip pat negausite Žaliosios kortelės, ji bus išduota tik užregistravus transporto priemonę.

 59. Aurelija:

  Jei esu isvykusi ir masinos draudimo negalesiu pratesti,ar bus sekancia diena isregistruota masina,ar galesiu atvykus,apsidrausti ir toliau dalyvauti eisme.Aciu

  • Dėl išregistravimo jums visą informaciją suteiks VĮ”Regitra“. Kas dėl draudimo, transporto priemonė be draudimo gali būti iki 90 dienų (šis terminas tuoj bus pratęstas iki 6 mėn.). Be to, jeigu transporto priemonė yra fiziškai Lietuvoje, nors jūs pati išvykusi, jūs vis vien galite ją apdrausti. Draudimo procedūrą gali atlikti ir jūsų atstovas Lietuvoje.

   • Aurelija:

    Atsiprasau,jus neatsaket i mano klausima,ar bus isregistruota mano masina jei bus pasibaiges draudimo terminas,o ji kazkuri laika nedalyvaus eisme.Aciu.

    • Pasibaigus draudimui, transporto priemonė dar nebus išregistruota 6 mėn. O po šio laikotarpio automariškai išregistruojama.

 60. Edgaras:

  Sveiki.Mane domina kiek metu galioja avarija paskutine?Man draudimuose sake kad 7 metus,ar tai tiesa?ir kur rasti tokia info passiskaityti?Vairuoju 1.9 D,79kw.metam kainuoja beveik 500 lt,o stazas vairavimo nuo 2005.08.10. Aciu.

 61. Auris:

  Sveiki. Automobilis isregistruotas nes nebuvo apdraustas 90 dienu. Jei dabar as automobili apdrausciau draudimas duomenis perduotu draudiku biurui o jie regitrai. Ar registracija bus atnaujinta papildomai kreiptis į „Regitrą“ nebereikės?

 62. Vilius:

  Nusipirkau automobili, automobilis su olandiškais numeriais, neregistruotas lietuvoje, praėjau technikinė apžiūrą. Ką turėčiau darytį toliau? Registruoti mašiną ar pirma apdrausti mašiną ir tada važiuoti registruoti?

  • Dabar jums reikia apdrausti tą automobilį. Procedūrą galite atlikti bet kuriame draudiko biure, arba internetu (tik ne savitarnos svetainėse), reikės pateikti visus automobilio duomenis, bei pirkimo pardavimo sutartį. Apdrausti galima ir “Regitroje” prieš registravimą, paprastai ten būna draudikų atstovybės. Apdraudus užregistruoti reikia per 15 dienų, užregistravus gausite ir Žaliąją kortelę.

 63. Dovydas:

  Žadu pirkti automobilį, tačiau jis stovi nenaudojamas apie 5 metus, tai jau bus greičiausia išregistruotas, tai pirmiausia reikia pasirašyti pirkimo pardavimo sutartį, ir ją apsidrausti ir tik tada ją bus galima priregistruoti?

  • Visais transporto priemonių registravimo klausimais reikia kreiptis į VĮ “Regitrą“. Patiksliname, kad vienas iš registravimui reikalingų dokumentų yra TPVCA draudimas.

 64. Laurynas:

  Sveiki, turiu kelis klausimus, katik islaikiau B kategorijos teises, noriu nusipirkti automobili bet teises yra daromos, ar galiu automobili registruotis savo vardu ji drausti ir pravaryti technikine, ar reikia nueiti i regitra pasimti laikina vairotojo pazimejima (jei toks isvis egzistuoja) aciu uz atsakyma. jei galima atsakykit emailu. geros dienos :)

  • Konsultuojame tik draudimo klausimais, dėl registravimo subtilumų jums reikia kreiptis į Regitrą.
   Patiksliname, kad vienas iš registracijai būtinų dokumentų yra TPVCA draudimas, kuriuo galite apsidrausti bet kurioje bendrovėje, tam reikės pateikti asmens dokumentą bei pirkimo pardavimo sutartį, kurioje nurodyta, jog jūs esate pirkėjas ir būsimas savininkas.
    

 65. arnas:

  sveiki pirkau auto bet nera tech apziuros ar as galiu prisiregistruoti savo pardu ar pirma reikia praeiti tech apziura

 66. Jonas:

  sveiki gyvenu anglijoje ir nupirkau automobili su lietuviskais numeriais technikine jau pasibaigus 2 metus sitam auto. As ji issiunciau su tralu tevams. Beabejo pasirasem pirkimo pardavimo sutarti. Koks dabar procesas lietuvoje. Ka daryti nes regitros puslapi man rodo jog auto yra isregistruota.
  Pardavejas dave dar draudima kuris galioja dar 6 menesius.
  Ka reikia tevams daryti ir nuo ko pradeti??? Didelis aciu

  • Procedūra yra tokia: 1. TPVCA draudimas, 2. Techninė apžiūra, 3. Registravimas.
   Reikalingas lietuviškas TPVCA draudimas, kitaip šios procedūros atlikti bus negalima. Be to įsitikinkite, ar vis dar galioja tas angliškas draudimas, kad jau tas automobilis yra išregistruotas. Lietuviškas TPVCA draudimas turi būti sudarytas pirkėjo ir būsimo registruoto savininko vardu, t.y. bendrovei reikės pateikti pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje nurodomas savininkas – pirkėjas. Visdėlto, jeigu būsimas savininkas (kurio vardu bus registruojama) ne jūs, tai tada turėtumėte pasirašyti kitą sutartį, kurioje nurodoma, kad perduodate transporto priemonę savo tėvui. Sutartys turi būti originalios su parašais. Dėl visų kitų registravimo subtilumų jums reikia kreiptis į VĮ “Regitrą” išsamiai konsultacijai.

 67. Paulius:

  Sveiki, noreciau paklausti del tolimesnes lengvojo automobilio priekabos eksplotavimo. Savininkas priekabeles numires, bet ar galiu ja eksplotuoti toliau turedamas visus reikalingus dukumentus , ir kaip bus ateiti eis ant jo praeit technikine ir apsidrausti?

  • Transporto priemonės visada turi būti draudžiamos registruoto savininko vardu. Jeigu savininkas mirė, transporto priemonė paveldėjimo ar kokia kita teise turi pereiti kitam asmeniui. Žinoma, kartais dėl paveldėjimo teisės tvarkymo viskas užtrunka ilgiau. Kol priekaba neperregistruota, draudžiantis reikia nurodyti, jog savininkas yra miręs bei pateikti įgalioto asmens (būsimo savininko) duomenis, kad draudimo sutartyje būtų nurodomas įgaliotas asmuo (realus naudotojas ir būsimas savininkas). Dėl visų registravimo subtilumų jums reikia kreiptis į VĮ “Regitrą“.

 68. raimondas:

  Sveiki galbut jus atsakysit i mano klausima gyvenu anglijoj turiu automobilio priekaba ir noriu ja parsivezti ir uzregistruoti Lietuvoje ar man reikalingi kokie draudimai poperiai pirkimo pardavimo sutartis nors cia anglijoj tiesiog ju neregistruoja uztenka uzsideti toki pat numeri koks yra automobilio

  • Lietuvoje norint užregistruoti priekabą, reikia vadovautis Lietuvoje galiojančia tvarka. Kai priekaba bus Lietuvoje, jums reikės ją padrausti, pateikiant pirkimo pardavimo sutartį. Apie registravimą jums visą informaciją pateiks VĮ “Regitra”: http://www.regitra.lt

 69. algirdas:

  Sveiki nusipirkau masina ir nespejau uzregistruoti masinos ant saves per 14dienu jau praeje 5 menesiai.turiu ta pirkimo pardavimo sutarty ir nuo ko man dbr pradeti kad as ja uzregistruociau ant saves

 70. Nijolė:

  Labas vakaras,
  Automobilio draudimas įsigaliojo nuo 2014 04 02 16:55 val. Tačiau 2014 04 02 17.30 val. sustabdė policija ir teigė, kad mano automobilis nedraustas (jo neturėjau su savimi), jie nematė ir duomenų bazėje. Man surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Kaip man toliau elgtis? Ačiū.

  • Pirmiausiai, turite įsitikinti, ar tikrai draudimas tuo metu buvo galiojantis. Pasižiūrėkite, ar 16:55 yra poliso išdavimo data, ar įsigaliojimo data (kartais įsigaliojimo data yra 2 val. vėliau nei išdavimo data). Pasitikrinkite ar polise nėra klaidų, ar teisingai nurodytas transporto priemonės numeris, ar teisingas kėbulo numeris. Taip pat galite kreiptis į savo draudiką, kad jis patvirtintų, ar tikrai polisą sudarė teisingai. Jeigu draudimas iš tiesų tvarkoje, reiktų kreiptis į policiją su draudimo polisu ir paprašyti, kad panaikintų administracinę baudą.

 71. Egidijus:

  Sveiki,
  Nusipirkau automobili ir negaliu jo prisiregistruoti,nes senasis savininkas jo neisregistravo, jau praejo 15d, kaip man reiketu elgtis, turiu tik savininko adresa, bet reikia vel vaziuoti per visa lietuva, ir kas butu jei nesutiktu pasirasyti sutarties, nes galvoju kad “isdure”.

 72. edita:

  Sveiki, nusipirkau automobili pries 10menesiu. Senasis seimininkas ji deklaravo mano vardu, taciau as nespejau uzsiregistruoti jo savo vardu.nes buvau isvykusi i uzsieni. I si automobili stovinti atsitrenke kitas automobilis. Ar as gausiu ismoka uz remonta at ja gays senasis seimininkas. Pirkimo pardavimo sutarti turiu. Automobilis jau buvo isregistruotas. Dekui.

 73. Martynas:

  Sveiki. Nusipirkau automobilį ir ankstesnis savininkas paliko draudimą. Dabar automobilis jau mano vardu, tačiau draudimas senojo savininko vardu, ar galima važinėti su tokiu draudimu,kuris dar galioja iki liepos mėnesio ir Regitroj tinklapyje rašo,kad draudimas galioja. Ar reiktų imtis kokių nors perrašymų?

  • Viskas parašyta šiame straipsnelyje, po kuriuo jūs ir palikote komentarą. Draudimą jums reikia persirašyti savo vardu

 74. J.:

  Sveiki. Su pardavėju pasirašėm P/P sutartį ir tą pačią dieną jis išregistravo TP, o aš ją persiregistravau savo vardu. Nors jis man paliko savo draudimą su juo susitarėme, kad jis jį persirašys ant kitos savo TP. Ar aš galiu drausti įsigytą TP savo vardu iš karto, ar būtinai turiu laukti kol pardavėjas išspręs visus klausimus su senuoju draudimu? Nes jeigu aš draudžiu iš karto, tai gaunasi tokia situacija, kad mano įsigyta TP tam tikrą laiką turės du TPVCA. Ar tai ne problema?

  • Pagal draudimo kompanijų draudimo sutarčių nutraukimo tvarką draudimo sutartį galima nutraukti tik turint draudimo dokumentų originalus, taigi neaišku, ar senasis savininkas neturės problemų perkeliant likutį kito automobilio draudimui,
   Vienu metu TP negali būti apdrausta dviem draudimo sutartimis, taigi naujai įsigaliojus, senoji automatiškai nutrūksta. Jūs, šiuo atveju, nepriklausomai nuo to, ar senoji draudimo sutartis nutraukta, ar ne, galite drausti savo vardu. Jūs esate naujasis savininkas ir draudimas turi būti sudarytas Jūsų vardu.
 75. Tomas:

  Sveiki,
  Ar mirus žmogui mašina savaime išregistruojama ir ja negalima naudotis, jei TA ir privalomasis draudimas dar galioja? Jei negalima naudotis, tai kokius dokumentus reikia tvarkyti, kad ja vėl būtų galima naudotis ne giminaičiui? Nes pinigai sumokėti nespėjus pasirašyti pirkimo pardavimo sutarties.

 76. Laura:

  Laba diena
  Nusipirkau automobili Italijoj ir noriu vezti registruoti i Lietuva ar galima isigyti draudima is Lietuvos kad parvaziuociau namo ☺

  • Ne, kol kas to automobilio apdrausti Lietuvoje negalite. Jums reikia drausti jį Italijoje. Kai automobilis fiziškai bus Lietuvoje, bus galima apsidrausti TPVCA draudimu, galiojančiu TIK Lietuvoje, tada užregistruoti tą automobilį. Užregistravus jau bus galima gauti ir Žaliąją kortelę.

 77. zygis:

  sveiki, pirkau automobili, Užpildem pardavimo pirkimo sutartis ant manes, aš dar klevas, dbr pvz jei noriu ji iškart perrašyti ant mamos, užpildyti kita sutarti kad ji pirko ji iš manes, sr galesim apdrausti automobili jos vardu nuneše tas dvi sutartis?

 78. Regina:

  Sveiki,
  Vyras nusipirko automobili is autosalono ir registravo ji mano vardu ir isvyko i uzsieni,tai masina dabar niekas nevazineja,nes as neturiu vairuotojo pazymejimo.Pries menesi gavau pranesima,kad sustabdytas leidimas dalyvauti viesajame eisme iki 2016.01.16d.Noreciau paklaust,ar galesim po menesio vel perrasyti automobili vyro vardu ir taip pat jo vardu apdrausti.
  Aciu

 79. Genute:

  Mano masinos draudimas baigiasi 2015m-10-04d .Klausimas-kek dienu gali buti nedrausta masina ,jeigu as jos neeksplotuoju,kadangi 4-menesius gyvensiu uzsienije ir nesinaudosiu transport priemone.

  • 6 mėnesius transporto priemonė gali neturėti TPVCA draudimo ir/ arba Techninės apžiūros, jeigu ji nėra eksploatuojama. Vėliau transporto priemonė išregistruojam. Taip pat šį laikotarpį galima prasitęsti, kreipiantis su šiuo prašymu į VĮ “Regitrą“.

 80. Rugile:

  Laba diena, nusipirkau automobily ir nespejau uzregistruoti per tam tikra laika, dabar masina isregistruota. Turiu galiojanty draudima seno savininko vardu. Norint priregistruoti automobily galima su tokiu draudimu?

  • Jeigu turite TPVCA draudimo originalą, kurį jums atidavė automobilio pardavėjas, toks draudimas tinkamas automobilio registracijai. Bet, LABAI SVARBU žinoti, kad draudimo apsauga jau nebegalioja. Tai reiškia, jeigu važiuosite ir sukelsite įvykį, draudimas tiesiog negalios. Dėl to rekomenduojame su tuo draudimu nuvykti į draudimo bendrovę ir persirašyti draudimą savo vardu, turėsite tada 15 dienų užsiregistravimui.

 81. Ramunė:

  Sveiki, pasikeitė automobilio statusas iš N1 (krovininis) į M1 (lengvasis), automobilis perregistruotas Regitroje, savininkas nepasikeitė. Ar galioja senasis TPVCA draudimas (kur automobilio statusas dar buvo N1) ar reikia perrašyti?

  • Taip, transporto priemonės kategorijos pasikeitimas – yra deklaruojama kaip rizikos pasikeitimas. Reikia kreiptis į draudimo bendrovę ir apie tai informuoti, turi būti perrašyta draudimo sutartis.

 82. Dainius:

  Sveiki, ar imanoma nuo transporto priemones (motociklo) apkeisti valstybinius numerius nuo vienos ant kitos transporto priemones? Abi transporto priemones yra yregistruotos ir priklauso man.

  • Savavališkai tiesiog perkelti numerių negalite, susidursite ir su draudimo, ir su registracijos problematika.

   • Dainius:

    As savavaliskai nenoriu apkeisti, noriu suzinoti ar įmanoma kad ”regitra” mano motociklu dokumentuose sukeistu valtybinius numerius t.y išduotu naujus registracijos liudijimus su apkeistais valstybiniais numeriais tuose registracijos liudyjimuose, kad galeciau apkeist valstybinius numerius nuo vieno motociklo ant kito nepazeisdamas jokiu įstatymu. ar tai įmanoma?

 83. Lina:

  Sveiki. Nusipirkau automobili, pasirasiau pirkimo pardavimo sutarti, apsidraudziau savo vardu, nes masina jau išregistruota ir buvo be draudimo. Si automobili noriu uzregistruoti dukros vardu. Kokia dabar visa proceso eiga, kokiu reikia dokumentu, su masina ir toliau vazinessiu as, tik savininkas bus dukra????

  • Tiesiog kreipkitės į Regitrą, jums paaiškins, kaip teisingai užregistruoti automobilį. Registracijai bus tinkamas esamas draudimas, tačiau po registracijos per 15 dienų reikės perrašyti draudimą dukros vardu ir primokėti skirtumą, jeigu draudimas jos vardu gausis brangesnis.

 84. Giedre:

  Sveiki, norerciau pasidometi ka daryti jei automobilio savininkas pardave automobili man ir jau 10d to automobilio neisregistruoja ir nieko neatsako.

  • Deja, patarimo šiuo atveju nėra. Kol neišregistruojamas automobilis, tol jums problematiška ne tik registruoti, bet ir jį drausti. Ieškokite pardavėjo; kreipkitės į Regitrą, gal dar pasiūlys kažką.

 85. Darius:

  Jeigu atumobilis buvo isregistruotas automatiskai del TA nebuvimo ar betkas be jokiu pirkimo dokumentu ji gali tiesiog uzsiregistruot savo vardu??? Mano automobilis buvo automatiskai isregistruotas del TA nebuvimo, nebuvo exploatuojamas, bet as niekam jo nepardaviau! Dabar suzinojau, kad mano brolis likes Lietuvoje praejo TA, apdraude mano automobili, be mano zinios ar sutikimo uzregistravo ji savo vardu ir vazineja. Kaip jis tai padare be jokios pirkimo-pardavimo sutarties?

  • Ne, bet kas negali tiesiog užsiregistruoti savo vardu automobilio.
   Kita vertus, gal jūsų automobilis net nebuvo išregistruotas dėl TA pasibaigimo, gal tik sustabdytas leidimas dalyvauti eisme. Tokiu atveju, tiesiog praėjus TA ir apsidraudus, leidimas dalyvauti eisme atsinaujino. Minėjote, kad apdrausta jūsų vardu – to padaryti būtų neįmanoma, jeigu būtų perregistruotas tas automobilis; nes draudžiama visada registruoto savininko vardu.
 86. Donatas:

  Sveiki,
  draudimas sako, kol auto neužregistruota, tol nedrausim. Dabar baigiasi savaitgalinę dieną, kai užregistruot negali Regitroje, nes nedirba. Tai kaip tada registravimas, neregistruos kol neapdraus. Čia gal tvarkos pasikeitė.
  Dėkui už atsakymą.

  • Paprastai draudimas gali būti sudarytas dar neregistruotam automobiliui, nes registracija neįmanoma be galiojančio draudimo. Svarbiausia, kad automobilis turi būti fiziškai Lietuvoje, reikia pateikti pirkimo dokumentus bei techninius automobilio duomenis. Toks draudimas galioja 5-15 dienų, per tą laiką reikia užsiregistruoti. Po registracijos jau galima gauti ir Žaliąją kortelę (iki registracijos toks draudimas galioja tik Lietuvoje).

 87. Arūnas:

  Sveiki. Jeigu planuoju ziema nenaudoti automobilio, tai tarkim jei draudimas pasibaiks man automobili isregistruos per 90 dienu? Ka tokiu atveju daryti? Ačiū.

 88. Laurynas:

  Sveiki, noriu pirkti masina kuria zmogus parvare is prancuzijos, masina yra lietuvoje su prancuziskais numeriais. Kaip turetu vykti jos pardavimas ir registravimas? Pasirasytumem pirkimo pardavimo sutarti ir tada as tureciau ja draust (su prancuziskais numeriais) ir tada priregistruot, kad gauciau lietuviskus numerius ir tada normaliai apdrausti? Dekui uz atsakymus.

 89. jelena:

  Laba diena. Noriu rytoj nusipirkt masina ir ja uzregistruot savo vardu,bet pasas mano priduotas,darau viza,as tiks vairuotojo pazymejimas vietoj paso?

 90. Martis:

  Sveiki, iškilo toks klausimas. Kas jeigu su jau išregistruota mašina padarai avarija ir esi nekaltas, bet turi galiojantį draudimą ir technikinę apžiūrą, tai tau atlygina žalą kaltininko draudimo bendrovė ar lieki ant ledo, nes transporto priemonė neregistruota?

 91. Paulius:

  Sveiki norejau pasiteirauti as nusipirkau masina pasirasem p/p sutarti ir dave dar 1 kam seniau priklause masina bet jis ant saves nebuvo uzsiregistraves o ant masinos dokumentu parasyta visai kitas vardas ir pavarde nei tuose dviejuose p\p sutartyse jinai jau isregistruota ir nera draudimo jei as masina apdrausciau ar galeciau ja uzsiregistruot amt saves?

  • Galite automobilį drausti būsimo savininko vardu ir tada per 5-15 dienų (priklauso nuo draudimo kompanijos vidaus taisyklių) privalėsite automobilį priregistruoti to žmoguas vardu.

 92. Jurinta:

  Sveiki. Mašina yra išregistruota, ar įmanoma Ją priregistruoti internetu? Arba vien tik su dokumentais? Nes su mašina nėra dabar šiuo metu galimybių grįžti į Lietuvą

 93. Alanas:

  Sveiki, š. m. gegužės 26d. (praėjo 2 mėnesiai) nusipirkau automobilį, bet iškilo problema, pardavėjas jos nenuima nuo įskaitos, o su savininku niekaip negaliu susisiekti, tokiu atveju negaliu prisiregistruoti savo vardu. Turiu visus dokumentus: pirkimo pardavimo sutarti, registracijos liudijimą, galiojanti privalomąjį draudimą bei techninės apžiūros rezultatų kortelę. Ką turėčiau daryti?

  • Kol senasis savininkas neišregistravo automobilio, tol Jūs nieko daryti ir negalite. Siūlome bandyti susisiekti su pardavėju ir spręsti šią problemą.

 94. minde:

  sveiki.nusipirkau automobili pasirasem p.p sutarti padave man dokumentus tech apziura draudima.bet pardavejas neisregistruoja jos.ka siuo atveju daryt? pinigai sumoketi.ar pardavejas turi dar kokias teises i si automobili? ar gali jis ja susigrazint?

  • Automobilis yra jūsų nuo to momento, kai pasirašėt pirkimo pardavimo sutartį. Tačiau neišregistruodamas pardavėjas jums tikrai sukels daug nepatogumų, tiek dėl registravimo, tiek dėl draudimo.

 95. Klausimas:

  Sveiki, pardaviau automobili, isregistravau, pirkejas neprisiregistruoja . Kas bus jeigu jis per 15 dienu kaip turejo prisiregistruoti, neprisiregistruos automobilio ?

  • Gali kilti nesusipratimų padarius įvykį, be to draudimas negalios. Tuo tarpu, jums tai ne iš esmės neturi reikšmės.

 96. Ignas:

  Nusipirkau automobili be draudimo ir neuzregistravau laiku. Dabar noriu uzregistruoti, bet pirma reikia apdrausti. Negaliu apdrausti nes ant popieriaus neesu automobilio savininkas. Ka daryti? Aciu is anksto.

  • Jūs galite apdrausti automobilį savo vardu, tiesiog reikės pateikti draudikui pirkimo-pardavimo sutartį, kuri yra dokumentas, įrodantis, jog automobilis yra jūsų, nors dar neregistruotas jūsų vardu. Toks draudimas galioja 5-15 dienų, per tą laiką reikia susitvarkyti registraciją.

 97. jonas:

  Laba diena.nusipirkau automobili,pasiraseme pirkimo pardavimo sutartis,bet savininkas isvyko jau i uzseni.neisdeklaraves automobilio.kaip man dabar persirasyti ji savo vardu?ar apsidrausti ir naudotis jo vardu?

  • Kol savininkas nedeklaravo automobilio pardavimo, jūs nieko negalite daryti. Seno savininko vardu drausti jūs negalite. Tuo tarpu, apdrausti savo vardu įmanoma tik tuo atveju, jeigu ketinate per 15 dienų užregistruoti savo vardu, jeigu neužregistruosite, draudimo apsauga negalios; t.y. įvykio atveju draudikas regreso būdu išsireikalaus visos išmokos iš jūsų. Realus jūsų situacijos sprendimas yra ieškoti seno savininko, kad jis deklaruotų pardavimą.

 98. Klausimas:

  Laba diena,reikia perregistruoti automobilį po savininko Mirties(3 men.)jau praėjo,TA dar galioja.Per kiek laiko po perregistravimo ant savo vardu reikia apdrausti automobili?Aciu

  • Informaciją apie TPVCA draudimo sutartis savininkui mirus galite rasti čia http://patarimai.manodraudimas.lt/tpvca-draudimo-sutarties-nutraukimas

 99. Oleg:

  Laba diena. Masina buvo automatiskai issiregestrota, nes nebuvo padarytas draudimas. Kaip as dabar galiu atgal iregestroti masina? Masina dabar yra Ukrojinoje.

  • Pagal šiuo metu galiojančią tvarką Lietuvoje, jei norite priregistruoti transporto priemonę, tuomet ji turi būti techniškai tvarkinga (su galiojančia technine apžiūra) ir apdrausta. Aišku, ji turi būti fiziškai Lietuvoje. Tad jei Jūs norite vėl priregistruoti savo automobilį Lietuvoje, jį turite čia atgabenti, apdrausti, praeiti techninę apžiūrą ir tada registruoti.

 100. Modestas:

  Laba diena. Prieš keletą mėnesių išvykau gyventi į kitą šalį ir deklaravau išvykimą iš Lietuvos. Lietuvoje liko mano vardu registruotas automobilis. Norėčiau sužinoti, jei asmuo negyvena Lietuvoje , yra išsiregistrąvęs iš šalies, ar tada jam priklausantis automobilis yra irgi išregistruojamas iš Regitros duomenų bazės? Jei taip, tada kokios būtinos sąlygos, kad automobilis nebūtų išregistruotas iš Regitros .? Ar galima automobilį ”perašyti” kitam asmeniui, be tiesioginio savininko buvimo?

  • Konsultuojame tik draudimo klausimais. Dėl informacijos apie automobilio registraciją turėtumėte kreiptis į VĮ “Regitra”

 101. Ingrida:

  Sveiki,masina dukros vardu,bet vazinesiu tik as.Ar galiu draustis auto savo vardu ar dukros? Aciu

  • Negalite rinktis, kieno vardu drausti automobilį, jis turi būti draudžiamas registruoto savininko vardu – dukros. Tačiau galite nurodyti draudimo specialistui, kad automobilio savininkas nevažinės, taigi būtų įmoka skaičiuojama pagal jūsų amžių ir stažą (tokiu atveju draudimas dukrai negaliotų).

 102. Tomas:

  sveiki as esu nepilnametis (16m) noriu pirkti automobili savo vardu su privalamuoju draudimu jei man ji senasis savininkas palieka kaip jis baigsis man reikes sudaryti polica savo vardu o kitas asmuo su mano policu gales vairuoti automobili ar ne ? ir kaip baigsis tex apziura as pats galesiu ja pravaryti ar reikes zmogaus su teisem ?

  • Automobilį turėti savo vardu jūs galite, netgi draudimas būtų jūsų vardu, nes jūs savininkas. Visgi, kadangi jums 16, daug ko daryti negalite, kaip pavyzdžiui, vairuoti to automobilio. Tuo pačiu, jeigu savininkas jums paliks savo seną draudimą, tas draudimas tikrai jums negalios iš viso, jums joks draudimas iš viso negalios, nes dar neturite teisės vairuoti. Dėl techninės apžiūros, nėra svarbu kas realiai nuveža automobilį ją atlikti, vėlgi, jūs pats to padaryti negalite, ir dar negalėsite 2 metus.

 103. Karolis:

  Sveiki ar galiu drausti automobili nors neturiu teisiu?

  • Galite drausti automobilį, jeigu jis registruotas jūsų vardu. Ar turite teises, tai neturi reikšmės.

 104. Tomas:

  Laba vakara as pirkau masina ir man pasibeigia draudimas 23 d ana meniesi ar as galiu apdrausti 8 d si meniesi

  • Taip, jūs galite apsidrausti nuo bet kurios dienos, kurios jums reikia, žinoma, ne anksčiau kaip likus 1 mėnesiui iki įsigaliojimo.

 105. Gvidas:

  Ar gali mano seimos narys su mano asmens dokumentu uzregistruoti ant manes automobili ?

  • Konsultuojame tik draudimo klausimas. Dėl informacijos apie regitstraciją turėtumėte kreiptis į VĮ “Regitra”.

 106. Ramunas:

  Sveiki norėčiau sužinoti ar reikalingas draudimas mašinai jeigu mašina stovi daugiabučio kieme ?

  • Jeigu transporto priemonė nedalyvauja eisme, draudimas nereikalingas. Visgi reiktų nepamiršti, kad transporto priemonė be draudimo gali būti iki 180 dienų, kad ji nebūtų automatiškai išregistruojama.

 107. Paulius:

  Laba diena,
  automobilis ir draudimas yra žmonos vardu ir galioja iki sausio 17 d. Perrašius auto mano vardu kaip likusį draudimo laikotarpį pakeisti mano vardu?
  Dėkui už info.

  • Pasikeitus automobilio savininkui visada reikia informuoti savo draudimo bendrove. Ryšium su tuo, draudikas performins draudimo sutartį, nutrauks esamą ir sudarys naują. Naujai sutarčiai bus perkeltas neišnaudotas įmokos likutis.

 108. Rita:

  Ar galima automobilį įregistruoti dvieju žmoniu vardu?

 109. Eimantas:

  Sveiki. Ka daryti isigijus transporto priemne kuri yra, be technines apziuros, nedrausta ir isregistruota? Savininkas yra seneliu namuose, kaip ir nebeveiksnus. Automobilis buvo parduotas savininko seimos nario. Yra tik transporto priemones tehninis pasas. Ar galiu kazkokiu butu sia transporto priemone prisiregistruoti savo vardu? Ar reikia kazkokiu igaliojimu?

  • Jums reikia konsultuotis su Vį “Regitra“, kokie reikalavimai užsiregistruoti tą transporto priemonę. Tuo tarpu draudimą pasidaryti su pirkimo pardavimo sutartimi galite be problemų, technikinę praeiti irgi nėra jokių kliūčių.

 110. Tomas:

  Sveiki pirkau mašina ir noriu ja persirašyti ant saves, yra masinos dokumentai, galiojanti tech. Apžiūrą bet nera draudimo, tai pries persirasant ant saves reikia pirma draudimo?

 111. Gintas:

  Sveiki. Turiu klausima. Noriu nupirkti automobili savo merginai.ar galiu ji registruoti jos vardu,jai nesant perkant automobili.noriu padaryti staigmena.
  Aciu uz atsakyma

  • Deja, tokio siurprizo padaryti neišeis. Jai nesant, negalite sudarinėti jokių sutarčių ir registracijų jos vardu. Galite tiesiog padovanoti tą automobilį, padaryti draudimą 1 mėn. ir pan. Na, o kai jau padovanosite, kartu su jau pasirašykite naują sutartį ir ji jau savo vardu pati turės užsiregistruoti.

 112. Jūratė:

  Sveiki,įsigijau antrą automobilį,ir draudimą nuo pirmojo perkėliau antrąjam. Su pirmuoju nevažinėju, nuo 2017.11 mėn.,kaip elgtis, kad jo neišregistruotų. Ačiū už atsakymą.

  • Taisyklė yra paprasta, automobilis išregistruojamas, jeigu būna be draudimo daugiau nei 180 dienų. Jeigu automobilis naudojamas retai, tai drauskite tik tada, kai reikia, tada nusikels tas 180 laikotarpis. Taip pat yra galimybė apsidrausti metams ir susistabdyti draudimą, bet vėlgi, sustabdymo laikotarpis ne ilgesnis kaip numatyta metinės draudimo sutarties pasibaigimo data. Trečias variantas tiesiog atlikti registravimo procedūrą kiekvieną kartą, kai būna išregistruotas.

 113. Atgalinis pranešimas: Neregistruoto automobilio, motociklo ir kitų TP TPVCA draudimas | Mano Draudimas LT

 114. Asta:

  Sveiki,
  Nuo keliu metu galima zmogui uzregistruot automobili?

 115. Viktorija:

  Sveiki, pirksiu pirmąją mašiną, tad daug neaiškumų. Ar mašina bus apdrausta, bei pardavėjas nepalieka automobilio numerių man? Kaip teisingai pasielgti registruojant ir draudžiant, ar viską būtina ant savęs forminti? Jei tai padaryčiau ant brolio ir įtraukčiau save kaip antrą asmenį neturintį 2m stažo?

  • Automobilis bus apdraustas tik tuo atveju, jeigu pardavėjas jums atiduos draudimo poliso originalą. Jeigu draudimo jums neatiduos, jūs negalite važiuoti, nes techniškai automobilis be draudimo. Registruojama ir draudžiama visada to paties asmens vardu. Taigi jeigu registruosite savo vardu, vadinasi ir drausite savo vardu. Jeigu registruosite brolio vardu, tai drausite brolio vardu, šalia nurodant, kad bus vairuotojų neturinčių 2 m. stažo.

 116. Kasparas:

  Pirkimo-pardavimo sutartis buvo pasirašyta prieš 3 dienas. Savininkas rytoj nori išregistruoti mašina. Ar kol nebus padarytas naujas draudimas ir perregistruota mašina, galiu rytoj važinėti ar ne? Ar yra koks pereinamasis laikotarpis?

  • Sveiki, nėra jokio pereinamojo laikotarpio, jeigu pardavėjas jums neatidavė savo draudimo poliso. Jeigu polisas jums atiduotas, galite naudotis juo dar 15 dienų.

 117. Ingrida:

  Sveiki,
  Turint pirkimo pardavimo sutartį uztenka pirkejo ar butinas ir pardavejas? Gal imanoma perregistruoti automobili pirkejui tik su pirkimo pardavimo sutartim?

  • Žinokite jau seniai nebereikia abiems, pirkėjui ir pardavėjui, kartu atlikti perregistravimo Regitroje. Visgi pardavėjas pirmiausia turi deklaruoti pardavimą Regitroje (paprastai tariant iš registruoti), kol jis šios procedūros nepadarius, negalėsite sėkmingai užsiregistruoti. Šiaip jums užteks tik visų reikalingų dokumentų, pirkimo-pardavimo sutarties, TA ir draudimo. Plačiau dėl registravimo subtilumų jums reikia konsultuotis su VĮ Regitra.

 118. Haris:

  Ar imanoma prisiregistruoti automobili turint tik pirkimo pardavimo sutarti? Be zalio lapo kuriame nurodyta spalva,svoris ir t.t. be to buves savininkas ji yra pametes o dublikatas yra regiroje,taciau automobilio zaliame lape yra nurodyta lizingo firma kaip savininkas. Ka tokiu atveju daryt norint gauti dublikata zalio lapo?

  • Konsultuojame tik draudimo klausimais. Dėl automobilio regsitracijos reikėtų kreiptis į VĮ “Regitra”

 119. Ramunas:

  Sveiki. Po sutarties pasirasymo, kam lieka transporto registracijos liudijimas? Ar man, kaip naujam savininkui, uztenka tik pirkimo-pardavimo sutaries kad galeciau uzregistruoti savo vardu.
  Aciu.

  • Pasirašius pirkimo-pardavimo sutartį, automobilio registracijos dokumentas perduodamas naujajam savininkui. Jį reikia pristayti į VĮ “Regitrą”, kai automobilis perregistruojamas

 120. Darius:

  Laba diena,
  Pirmą kartą pirksiu mašiną ir esu šitame reikale visiškai žalias, tad turiu keletą klausimų, taigi, nupirkus automobilį ir pasirašius pirkimo pardavimo sutartį ar aš galiu ją iškart nuvairuoti iki artimiausios vietos kur galėsiu įsigyti draudimą ? Ar kažkaip kitaip kitaip turiu pirmą kartą apdrausti automobilį ?

  • Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius įstatymus eisme nedraustas automobilis dalyvauti negali. Jūsų atveju reikėtų išsiaiškinti, ar perkama transporto priemonė šiuo metu turi galiojančią TPVCA draudimo sutartį. Jei sutartis galioja, tuomet po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo galite registruoti automobilį savo vardu ir sudaryti draudimo sutartį savo vardu. Jei transporto priemonė neturi galiojančios TPVCA draudimo sutarties, tuomet reikėtų pasirūpinti tuo prieš dalyvavimą eisme (prieš ar po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo).

 121. Antanas:

  Norėjau paklausti, ar galiu automobilį registruoti ir drausti šeimos nario kuris neturi vairuotojo pažymėjimo vardu ir būti papildomu vairuotoju?

 122. Rasuolė:

  Sveiki. Nusipirkau masina gruodzio 22d (sestadieni), taip gavosi, kad turiu pirkimo pardavimo sutarti, masina apdrausta mano vardu, bet ji yra isregistruota, pateikiau internetu prasyma iregistruoti mano vardu, bet per sventes gi niekas nedirba. Ar galiu as su ja vaziuoti ar ne? Rytoj reikia vaziuoti i Vilniu ir uztruksiu visa diena, penktadieni vykciau i regitra prisiregistruoti masinos.

  • Jeigu turite technikinę apžiūrą, draudimą, pirkimo-pardavimo sutartį, galite važiuoti. Persiregistravimui susitvarkyti yra skirta 15 dienų. 

 123. Jonas:

  Sveiki, nusipirkau automobili, taciau jo buves savininkas automobilio neisregistravo per 15d, i regitra nesikreipe ir isvyko i uzsieni. Pirkimo diena automobili apsidraudziau savo vardu, visus dokumentus turiu. Klausimas: kaip uzregistruoti ja savo vardu ir ar galesiu ja drausti savo vardu?

  • Šito draudimo apsauga nustos galioti po 15 (ar net mažiau) dienų, jeigu neužregistruosite automobilio savo vardu. Ieškokite pardavėjo, jis gali išregistruoti ir internetu, kreipkitės į Regitrą, gal jie patars, ką daryti, nes tokių situacijų pasitaiko dažnai ir būtina jas spręsti. 

 124. laimis:

  Sveiki, jei aš važiuoju į Vilnių nusipirkt automobilį, ar galima man tą pačią dieną iškart be jokių registracijų sėst ir važiuot atgal į savo miestą ?

  • Taip, galite važiuoti. Žinoma, automobilis turi turėti galiojančią techninę apžiūrą, ir draudimą. Jeigu jums automobilio pardavėjas atiduoda draudimą, arba jūs įsigyjate savo, galite važiuoti.

 125. Edita:

  Noriu uzregistruoti automobili savo vardu, jis apdraustas tik neturiu atsispausdinusi draudimo lapo nes draudziau telefonu. ar butina ji tureti iregistruojant auto

  • Visada visą su draudimu susijusią informaciją jums turi pateikti tas draudimo specialistas, kuris jus draudžia. Jeigu draudimo sutartis užregistruota ir apmokėta, jums nereikia jos turėti, viskas matosi bendroje duomenų bazėje tiek policijai, tiek Regitrai.

 126. Rolandas:

  Mirė tėvas, kaip galima perregistruoti jo automobilį, kad galima būtų juo naudotis, kol bus tvarkomas paveldėjimas pas notarą?

  • Dėl paveldėjimo dokumentų tvarkymo, perregistruoti transporto tam tikrą laiką negalite. Bet automobiliu galima naudotis, svarbiausia, kad draudime būtų nurodytas teisingas realių vairuotojų amžius ir stažas. Jeigu sudarinėsite naują draudimo sutartį, būtinai informuokite, kad savininkas miręs.