Automobilio signalizacijos draudimas

Šiuo metu nėra galimybių apdrausti vien tik automobilio apsaugos sistemos atskirai, tuo tarpu, automobilio KASKO draudimas gali atlyginti ir signalizacijai padarytą žalą. Sužinokite, kokios galimybės apsidrausti nuo materialių nuostolių sugadinus/ sunaikinus automobilio sergėjimo sistemą.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Draudžiant patį automobilį KASKO draudimu nuo vagystės, reikalaujama, kad automobilio sergėjimo sistema atitiktų draudiko nustatytą signalizacijos lygį . Dažnai gamyklinės apsaugos sistemos nepakanka, reikalinga sumontuoti papildomą saugos įrangą, kuri, žinoma, kainuoja papildomai.

Jei pavogti užvedimo rakteliai

Jeigu iš draudėjo yra pavagiami automobilio degimo / užvedimo rakteliai (tame tarpe bagažinės rakteliai, signalizacijos pultelis, imobilizatoriaus kortelė), padidėja rizika, kad pasinaudojus šiomis saugos priemonėmis, bus pavogtas ir pats automobilis. Šiuo atveju reikalinga imtis tam tikrų veiksmų:

 • Vagystės faktas registruojamas policijoje (jeigu automobilis pavagiamas pasinaudojus rakteliais, o raktelių vagystės faktas nebuvo užregistruotas policijoje, draudimas žalos neatlygina).
 • Apie šį faktą, kaip apie vagystės rizikos padidėjimą, būtina skubiau informuoti draudiką.
 • Būtina keisti/perprogramuoti automobilio saugos sistemas. Draudėjas patiria papildomas išlaidas, kurias standartiškai padengia KASKO draudimas, tačiau ne visose draudimo bendrovėse. Šias išlaidas atlygina: „Lietuvos draudimas“, „Ergo“, „PZU Lietuva“ (iki 1000 Lt), „Seesam“.

Saugos sistema sugadinta dėl draudžiamojo įvykio

Dėl KASKO draudimo sutartyje numatytų draudžiamųjų įvykiu, pavyzdžiui, avarijos, vandalizmo, gamtos stichijų, automobiliui esant sugadintam, o kartu sugedus ir apsaugos sistemai, draudimas apmoka ir nuostolius dėl saugos sistemos. Vėlgi, kokiu būdu ir kada bus apmokama žala, priklauso nuo draudimo bendrovės nuostatų.

Saugos sistemos draudimo būdai

 • Standartiškai su KASKO draudimu. Tiesiog draudžiantis KASKO draudimu, ir nukentėjus dėl draudžiamojo įvykio, atlyginami nuostoliai ir už sugadintas saugos sistemas. Šio saugos sistemos draudimo būdo ypatybės:
  • Įmoka įskaičiuota į bendrą KASKO draudimo kainą. Šis apsaugos sistemos draudimo būdas nieko papildomai nekainuoja, jis tiesiog yra papildomas KASKO draudimo paketo privalumas.
  • Visiško sunaikinimo/vagystės atveju žala neatlyginama. KASKO draudimo suma – tai automobilio vertė (rinkos arba nauja) ir visiško automobilio sunaikinimo arba vagystės atveju mokama išmoka negali viršyti šios sumos. Tuo tarpu, papildomai įmontuota (ne gamyklinė) signalizacija yra papildoma investicija į automobilį ir jos vertė viršija automobilio draudimo sumą, dėl to nuostoliai dėl jos nepadengiami.
  • Ne visiško sunaikinimo atvejais išmoka yra ribojama. Esant brangiai signalizacijai (kurios vertė viršija išmokos dydžio ribas), draudimo išmoka gali nepadengti realių nuostolių (išmokos ribojimai pateikti 1 lentelėje).
 • Papildomos įrangos draudimas. Į KASKO draudimo sutartį įtraukiama ir apsaugos sistemos, kaip ir bet kokios kitos papildomai įmontuotos įrangos (ne gamyklinės), draudimo sąlyga. Šiuo atveju draudimo apsauga galioja tokiomis pačiomis apimtimis ir sąlygomis kaip ir visam automobiliui. Šio draudimo būdo ypatybės:
  • Padidėja KASKO draudimo kaina. Įtraukiant į KASKO draudimo sutartį papildomai įmontuotos įrangos apsaugą, reikalinga sumokėti papildomą įmoką.
  • Žala atlyginama visų draudžiamųjų įvykių atvejais. Papildomai montuojamos signalizacijos draudimo suma – tai jos rinkos vertė. Draudimo išmoka mokama papildomos įrangos draudimo sumos ribose.
  • Išmoka papildomai neribojama. Išmokai papildomi ribojimai netaikomi, ji mokama analogiškai kaip ir paties automobilio žalos atveju, įvertinamas tik nusidėvėjimas bei numatyta išskaita.

Signalizacijos draudimo galimybių palyginimas

Draudimo bendrovė Saugos sistemos draudimo galimybės
Gjensidige  Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
IF  Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
Lietuvos draudimas 1. Standartiškai:
Draudžiamieji įvykiai – visi KASKO sutartyje numatyti draudžiamieji įvykiai
Išmoka ribojama faktinių nuostolių, iki bendros automobilio draudimo sumos
2. Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
Ergo 1. Standartiškai:
Draudžiamieji įvykiai – visi KASKO sutartyje numatyti draudžiamieji įvykiai
Išmoka iki 1000 Lt
2. Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
Seesam 1. Standartiškai:
Draudžiamieji įvykiai – visi KASKO sutartyje numatyti draudžiamieji įvykiai
Išmoka ribojama faktinių nuostolių, iki bendros automobilio draudimo sumos
2. Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
Compensa Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
PZU Lietuva 1. Standartiškai:
Draudžiamieji įvykiai – visi KASKO sutartyje numatyti draudžiamieji įvykiai
Išmoka iki 500 Lt
2. Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą
BTA Galimybė papildomai drausti kaip papildomą įrangą

1 lentelė.

Renkantis optimaliausią KASKO draudimo variantą savo automobiliui verta pasidomėti visų draudimo bendrovių teikiamais privalumais ir įvertinti trūkumus. Rekomenduojame susipažinti su visų kompanijų KASKO draudimo sąlygų palyginimu.

Mes, Manodraudimas.lt, jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią KASKO draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, draudimo sąlygų palyginimas pateiktas pagal 2012 10 01 galiojančias KASKO draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.