Automobilio stiklų draudimas

Šiuo metu rinkoje nėra galimybės apsidrausti vien tik automobilio stiklus. Tokia draudimo apsauga gali būti teikiama kaip priedas prie TPVCA draudimo arba kaip viena KASKO draudimo teikiamų apsaugų. Sužinokite į ką verta atkreipti dėmesį siekiant apsidrausti nuo finansinių nuostolių sugadinus automobilio stiklus.

Automobilio stiklai draudžiami kartu su TPVCA draudimu

Šiuo metu tik „Lietuvos draudimas“ periodiškai vykdo draudimo akcijas, kurių metu kartu su privalomuoju TPVCA draudimu už papildomą mokestį kaip priedą galima įsigyti ir automobilio stiklų draudimą, tokiomis sąlygas:

 • Stiklai turi būti tvarkomi (remontuojami arba keičiami) bendrovės nurodytame servise Lietuvoje
 • Apsauga teikiama priekiniam, galiniam ir šoniniams stiklams
 • Žala atlyginama vienam vienam draudiminiam įvykiui iki 1000 Lt su 0 Lt išskaita.

Automobilio stiklų draudimas – KASKO draudimo dalis

Draudžiant automobilį KASKO draudimu, pasirinktos draudimo apsaugos sąlygos galioja visam automobiliui, taigi ir stiklams. Visgi yra keletas esminių skirtumų tarp bendrovių teikiamos apsaugos pobūdžio lengvųjų automobilių (iki 3,5 t) stiklams, kuriuos verta žinoti renkantis geriausią KASKO draudimą. Tai yra išskaitos netaikymas stiklų remontui, bei kuriems automobilio stiklams galioja ši sąlyga. Kokias sąlygas taiko draudimo bendrovės, galite matyti žemiau pateiktoje lyginamojoje lentelėje.

Kada netaikoma išskaita stiklų remontui

Draudimo bendrovė Sąlygos kada išskaita NETAIKOMA Kuriems stiklams galioja sąlyga
Gjensidige - Remontuojama draudiko nurodytame servise Priekinis stiklas
IF - Remontuojama draudiko nurodytame servise
- Įvykio metu žala padaryta TIK stiklams
Visi stiklai, veidrodėliai, priekiniai žibintai
PZU - Įvykio metu žala padaryta TIK stiklams Priekinis stiklas
Lietuvos draudimas - Remontuojama draudiko nurodytame servise
- Įvykio metu žala padaryta TIK stiklams
Visi stiklai, veidrodėliai, priekiniai žibintai
Ergo - Vieną kartą per visą draudimo laikotarpį Visi stiklai, veidrodėliai, visi žibintai
Seesam - Visais dūžio atvejais Visi stiklai, veidrodėliai, priekiniai žibintai
Compensa - Įvykio metu žala padaryta TIK stiklams Priekinis stiklas, priekiniai žibintai
BTA  - -

Akivaizdu, kad draudimo bendrovių KASKO draudimo sąlygos nemažai skiriasi tarpusavyje. Taigi renkantis optimaliausią KASKO draudimą, pravartu atsižvelgti į visus teikiamus privalumus bei įvertinti trūkumus.

Mes, Manodraudimas.lt, Jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią draudimo pasiūlymą  iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

Dėmesio, analizė atlikta pagal 2012 08 09 galiojančias KASKO bei TPVCA draudimo sąlygas. Aktualios informacijos ieškokite Manodraudimas.lt draudimo sąlygų palyginime

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

13 komentarų

 1. arvydas:

  labas,kaip Casko draudima turint veikia zmogui padaryta zala susizeidus ar netekus gyvybes.aciu

 2. arvydas:

  atsiprasau autoivykio metu

  • Yra toks KASKO draudimo laisvai pasirenkamas priedas “vairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų“, taigi jeigu jis įtrauktas į KASKO, tai priklauso nustatytos išmokos už sužeidimus ar išmoka mirties atveju. Jeigu ši sąlyga neįtraukta į sutartį, tai pagal KASKO išmoka nepriklauso sužalotiems žmonėms (keleiviams ar vairuotojui).
   Reikėtų nepamiršti, kad privalomasis TPVCA draudimas padengia žalą tretiesiems asmenims dėl vairuotojo kaltės, tiek dėl sužalojimų ar mirties, tiek dėl neturtinės žalos (psichologinių išgyvenimų). Šio draudimo požiūriu tretieji asmenys yra visi asmenys, kurie nukentėjo dėl vairuotojo kaltės, t.y. tiek kituose automobiliuose, tiek gatvėje, tiek važiavę drauge su pačiu vairuotoju tame pačiame automobilyje (pačiam vairuotojui kaltininkui jokia žala nedengiama).

 3. arvydas:

  ar galioja Casko draudimas Skandinavijos Salyse iskaitant Norvegija,aciu

 4. TT:

  Sveiki,
  2005 m. turėjau auto įvykį, mano automobilis buvo draustas tuo metu berods dar neprivalomu TPVCA draudimu. Draudimas padengė turtinę žalą tretiesiems asmenims mano kaltės, tačiau neturtinę žalą turėjau padengti pats. Ar galėjo tokią išlygą tuo metu daryti LD? Ar galėčiau šiandien reikalauti LD atlyginti patirtas neturtinės žalos išlaidas, nuo kurių realiai ir draudžiausi (tam, kad neturėčiau jokių finansinių problemų).
  Dėkoju

  • TPVCA draudimas tapo privalomu nuo 2002 metų ir jau tuo metu jis buvo reglamentuojamas TPVCA draudimo įstatymo, kuriame nurodoma, jog draudimas turi atlyginti neturtinę žalą iki 1000 Eur, žalą turtui iki 100 000 Eur, visa draudimo suma 500 000 Eur. Draudimo bendrovė turėjo argumentuoti, dėl kokių priežasčių nukentėjusiai šaliai atlygino dalį žalos, yra daug priežasčių dėl kurių bendrovė gali mažinti išmoką, turėjo jums raštu argumentuoti, kodėl taip daro. Be to yra tikimybė, kad dabar jau per vėlu ieškoti teisybės, nes gali būti pritaikytas sutrumpintas senaties terminas 3 metai.

   • TT:

    Ačiū už atsakymą.
    Dar pora klausimų.
    Kodėl neturtinės žalos dydžiai tokie neproporcingi? Juk moralinė žala būna ženkliai didesnė nei turtinė.
    Sakote, jog visa draudimo suma yra 500 000.
    Neturtinė 1000
    Turtinė 100 000
    Kam tuomet padengti numatyti likusieji 399 000?

    • TPVCA draudimo įstatyme tiksliai nurodoma taip: iki 2009 m. gruodžio 10 d. – 500 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 1 000 eurų dėl neturtinės žalos) ir 100 000 eurų dėl žalos turtui; -  žalą asmeniui sudaro žala jo sveikatai ir negautos pajamos prie to paties neturtinė žala – viskam tam buvo skirta 500 000 Eur. Draudimo bendrovės tiesiog turi vykdyti draudimo veiklą pagal TPVCA draudimo įstatymą, kuriame nurodomos draudimo sumos (maximali galima išmoka), įstatymas parengtas pagal ES direktyvas, vargu ar galime kažkaip plačiau komentuoti, kokiu pagrindu nustatytos tokios draudimo sumos.

 5. Marius:

  Ar imanoma aprausti automobilio stiklus???

  • Vien tik stiklų apdrausti neįmanoma. Yra galimybė automobilį drausti KASKO, ir žinoma įeina ir stiklų draudimas. Taip pat galima prie privalomojo TPVCA draudimo pasiimti papildomą priedą – stiklų draudimą, tik šią galimybę siūlo ne visos draudimo bendrovės.

 6. Kestas:

  Laba diena, draudziant kasko draudimu, pavogtos pvz dalys nuo kebulo yra keiciamos naujomis, ar devetomis? Auto 10m. senumo. Dekui uz atsakyma.

  • Tai priklauso nuo turimos draudimo sutarties. Už tam tikrą įmoką į KASKO draudimo sutartį galima įtraukti sąlygą, kad žala būtų atstatoma neskaičiuojant nusidėvėjimo, naujomis originaliomis dalimis. Jeigu šios sąlygos neturėjote, turinti minty kad automobilis 10 m. senumo, jums atlyginama bus išskaitant nusidėvėjimą, tai reiškia dėvėtomis, arba naujomis neoriginaliomis dalimis, na, arba naujomis originaliomis dalimis, tačiau draudimas atlygins tik dalį jų vertės.