Automobilio TPVCA draudimas kito asmens vardu

Transporto priemonė visada yra draudžiama savininko vardu. Vis dėlto, jeigu jūs vairuojate automobilį, kuris priklauso ne jums, jūs galite atlikti pačią draudimo procedūrą draudžiant TPVCA draudimu. Svarbiausia draudikui pateikti transporto priemonės registruoto savinininko asmens duomenis bei nurodyti, kad bus ir kitų vairuotojų ir būtinai turėti savininko įgaliojimą sudaryti tokią draudimo sutartį.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Kada automobilio TPVCA draudimas sudaromas kito asmens vardu

Kai vieną transporto priemonę vairuoja ne tik jo savininkas, bet ir kiti asmenys, atsiranda būtinybė praplėsti TPVCA draudimo sutarties galiojimo ribas. Taigi ir atsiranda būtinybė sudaryti draudimo sutartį kito asmens vardu. Kitaip tariant drausti savininko vardu, nors pagrindinis vairuotojas yra kitas asmuo. Praktikoje būna įvairių atvejų, pavyzdžiui:

 • Šeimos nariai dalinasi vienu automobiliu. Atsiranda būtinybė šeimos automobilį apdrausti TPVCA draudimu, kuris galiotų visiems nariams, kurie yra skirtingo amžiaus ir vairavimo patirties. Kitaip šis draudimas vadinamas – šeimos automobilis.
 • Automobilis priklauso seneliams, kurie juo naudojasi tik kelis mėnesius per metus, kitu laiku juo važinėja anūkai.
 • Jeigu naudojatės buvusio sutuoktinio automobilį, kuris vis dar registruotas jo vardu. Draudimo sutartis bus sudaroma sutuoktinio vardu, papildomai nurodant kitą valdytoją.
 • Jeigu naudojatės draugo, kuris išvykęs į užsienį, automobiliu. Draudimo sutartį sudarykite pagal draugo duomenis, šalia nurodant, kad vairuosite ir jūs.
 • Pats automobilio savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo, automobiliu naudojasi kiti asmenys. 
 • Automobilio savininkas yra laikinai praradęs teisę pats vairuoti transporto priemonę, automobiliu naudosis kiti asmenys.
 • Automobilio savininkas yra miręs, bet automobilio perregistruoti naujam savininkui nėra galimybės, nes juridinis paveldėjimo dokumentų sutvarkymas gali užtrukti iki 6 mėn.

Kaip suskaičiuoti TPVCA draudimą esant keliems vairuotojams

Atsakomybė, kylanti vairuojant kito asmens automobilį

 • Asmuo netenka galimybės gauti papildomų nuolaidų už tai, kad yra draudęs ir drausmingai važinėjęs su kitais automobiliais (ne visos draudimo bendrovės taiko nuolaidas šiuo pagrindu).

1 pavyzdys. Asmuo yra 20 m. amžiaus, turintis 1 metus vairavimo stažą. Šis transporto priemonės valdytojas turi mažai patirties dėl to draudikų yra priskiriamas rizikingiausių vairuotojų grupei. Dėl šios priežasties asmuo vairuoja kitų asmenų transporto priemones. Po kelių metų, asmuo įgyja daugiau vairavimo patirties, įsigyja savo automobilį, užregistruoja jį savo vardu. Sudarydamas TPVCA draudimo sutartį neturės galimybės gauti papildomų nuolaidų už tai, kad yra draudęs kitus automobilius, su kuriais neturėjo draudiminių įvykių.

 • Jeigu vairuojama kito asmens transporto priemonė, pravartu įsitikinti, kad turima TPVCA draudimo sutartis apima ir jūsų, kaip valdytojo civilinę atsakomybę. Priešingu atveju, įvykus draudiminiam įvykiui, draudimo bendrovė padengs tik dalį žalos, kita dalis turės būti padengta iš kaltininko asmeninių lėšų.

2 pavyzdys. Motinos vardu registruotas automobilis apdraudžiamas privalomuoju TPVCA draudimu, kuriame nurodyta, kad automobilį valdys tik jo savininkas. Jeigu automobilis bus perduotas vairuoti dukrai, ar bet kuriam kitam asmeniui, kurio amžius ir/arba stažas yra mažesni nei pačios draudėjos, įvykio atvėju draudimo kompanija padengs tik dalį žalos.

 • Įvykus draudiminiam įvykiui, nedrausmingumo faktas bus registruojamas automobilio savininkui.

3 pavyzdys. Sūnus vairuoja tėvo automobilį, kuris yra apdraustas tėvo vardu privalomuoju TPVCA draudimu. Draudimo sutartyje taip pat nurodyta, kad automobilis bus vairuojamas ir kito, jaunesniojo asmens – sūnaus. Jeigu įvyktų draudiminis įvykis, kurio kaltininkas būtų šis automobilis, draudimo bendrovė padengtų automobilio padarytą žalą pagal TPVCA draudimo sutartį. Šis nedrausmingo vairavimo faktas bus užregistruotas automobilio savininko atsakomybėn, tai yra tėvo atsakomybėn, ne sūnaus, net jei ir jis būtų tikrasis kaltininkas. Taigi kitą kartą, kai tėvas draus automobilį, draudimas jam bus brangesnis, nes jo vardu registruotas automobilis buvo eismo įvykio kaltininku.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

280 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: TPVCA draudimas šeimos automobiliui | Mano Draudimas LT

 2. Atgalinis pranešimas: Automobilio registravimas ir TPVCA draudimas | Mano Draudimas LT

 3. Atgalinis pranešimas: TPVCA draudimo nutraukimas draudėjui mirus | Mano Draudimas LT

 4. zydrius:

  Sveiki,
  Norejau suzinoti ar galiu apsidrausti automobili ,kuris yra registruotas ne mano vardu.Savininkas nesinaudoja savo automobiliu ,beje ir stazo turi nedaug, todel man neapsimoka kad automobili draustu jis.Kokie yra galimi draudimo variantai?
  Dekoju uz atsakyma.

  • Sveiki, transporto priemonės visada griežtai draudžiamos tiktai registruoto savininko vardu. Nepriklausomai nuo to, kaip labiau apsimoka pačiam draudėjui. Taigi jeigu savininkas tuo automobiliu nesinaudoja, tiesiog persiregistruokite jį savo vardu ir drauskite jį savo vardu.

   • Nerijus:

    Sveiki,aš pirksiu automobilį ir registruosiu ant savo draugės,ji neturi teisių,aš turiu,dar tik keli mėn.ar galima bus apdrausti automobilį mano vardu?o jei ne,tai draugės vardu galima bus,nors ji ir neturi vairuotojo pažymėjimo?

    • Pagal galiojančius įstatymus Lietuvoje TPVCA draudimo sutartį galima sudaryti tik automobilio savininko vardu. Draudimo sutartį galima sudaryti ir tuo atveju, jei savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo.

     • Julita:

      Sveiki, jeigu eismo įvykio kaltininkas yra asmuo turintis 1,5 m. stažą, ir mašinos draudime neįrašyta, kad toks asmuo gali vairuoti automobilį, ar tokiu atveju draudimas padengs žalą nukentėjusiam?

     • Jūsų aprašytoje situacijoje kaltininko draudimo kompanija atlygins žalą nukentėjusiajam.

 5. Audrius:

  Automobilis priklauso ir yra registruotas 24 metų amžiaus neturinčio asmens vardu. Savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo ir automobilio nevaldo. Automobilį nuolat vairuoja 13 metų vairavimo stažą turintis asmuo. Kodėl skaičiuojama maksimali TPVCA draudimo įmoka? Gal yra kažkoks būdas automobilį registruoti kito asmens vardu bet išsaugoti tikrojo savininko nuosavybės teises į automobilį? Jeigu tokių galimybių nėra, prašau nurodykit kur galėtume kreiptis dėl draudimo taisyklių pakeitimo inicijavimo? AČIŪ.

  • Draudimo bendrovės savo nuožiūra nustato vairuotojo rizikingumą įvertinančias taisykles, bei tarifus paskaičiuoti atitinkamai draudimo įmokai. Šiuo metu draudimo kaina visada skaičiuojama pagal registruotą savininką, kuris ir yra atsakingas už visus įvykius, kuriuos sukelia tas automobilis (nepriklausomai nuo to, kas realiai jį vairuoja). Jeigu savininkas neturi teisių, apskritai, priklausomai nuo draudimo bendrovės, draudimo įmoka gali būti skaičiuojama pagal savininką (t.y. jo jauną amžių bei stažo nebuvimą); kitos gali skaičiuoti pagal pagrindinį realų valdytoją (pagal jo amžių bei stažą) – taigi norint už draudimą mokėti mažiau visada verta gauti pasiūlymus iš visų draudimo bendrovių ir išsirinkti priimtiniausią. Dėl automobilio registravimo subtilybių, negalime patarti, visus šio pobūdžio klausimus jums gali atsakyti VĮ “Regitra”.

 6. Raimond:

  Sveiki,man kilo toks klausimas.Automobilio techniniame pase yra įrasytas savininkas ir taip pat naudotojas.Ar gali automobili drausti naudotojas ,įrasytas tech. pase ? Ačiū.

  • Sveiki, Raimond, pačią draudimo procedūrą (t.y. gauti draudimo pasiūlymą, apmokėti bei atsiimti polisą) kaip savininko atstovas gali atlikti ir naudotojas, ir artimasis; tai nėra susiję su tuo, kas įrašytas tech. pase. Bet draudimo sutartis visada bus sudaroma VĮ”Regitroje” registruoto savininko  vardu, ir draudimo įmoka bus skaičiuojama pagal registruoto savininko duomenis.

 7. juzik:

  Sveiki, norejau paklaust padariau eismo ivyki, uzrase kad as kaltas, bet vairavau motinos automobili, draustas jos vardu, nukentejusysis turi kasko bei civilini, tai norejau paklaust ar man nereiks moket iki 50 % zalos?
  aciu.

  • Sveiki, Juzik. Jei mama yra automobilio savininkas, jos TPVCA draudimas padengs žalą nukentėjusiam. 50 % regreso tvarka gali būti pareikalauta apmokėti iš Jūsų mamos tuo atveju, jei mamos TPVCA draudimo sutartyje nenumatyta, kad  automobilį gali vairuoti Jūsų amžiaus ir  stažo asmuo.

 8. virginija:

  sveiki, paskaiciau ir dabar nieko nebesuprantu, turejome automobili registruota senelio, ji pardaveme liko draudimas 6men. Nusipirkome nauja auto jis registruotas vyro vardu ir ta draudima peraseme naujam automobiliui, tai dabar gaunasi taip savininkas vyras, draudimas senelio vardu, ar taip gali buti ir viskas galioja?aciu

  • Jeigu jūs tą seną draudimą (senelio automobilio, senelio vardu), perrašėte naujam automobiliui su nauju savininku, viskas turėtų būti tvarkoje. Paprasčiau tariant, turėjo būti sudaryta nauja draudimo sutartis jūsų vyro vardu, ir seno draudimo įmokos likutis tiesiog perkeltas naujam draudimui.
   Problema būtų jeigu senasis draudimas nebūtų perrašytas, t.y. tiesiog turėtumėte seną polisą senelio vardu ir jį naudotumėte naujam automobiliui.
   Tiesiog peržiūrėkite draudimo polisą, kurį turite, ten turi būti nurodytas jūsų vyro (kaip automobilio savininko ir draudėjo) vardas, bei naujojo automobilio valstybinis numeris.

 9. Klausimas:

  Sveiki, automobilis registruotas mano vardu, man šiuo metu 23m, turiu 5m vairavimo stažą. Tačiau kaip naudotojas automobilio dokumentų antroje pusėje įrašytas mano tėvo vardas. Draudžiant draudimo agentūroje aiškino, kad galima drausti ir naudotojo vardu (tuo pačiu tai pigesnis variantas), bet atsakomybė, žalos padengimas vis tiek tektų savininkui, tai yra man, ir tėvui mano padaryti įvykiai nesiskaičiuotų ir jo draudimas dėl to nebrangtų. Ar tai tiesa?

  • Sveiki, automobilis visada turėtų būti draudžiamas savininko vardu, netgi jei tas savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo, draudžiama turi būti jo vardu. Jeigu yra kitų naudotojų, tiesiog papildomai pateikiamas jauniausiojo amžius ir stažas kad draudimas galiotų ir šiai amžiaus grupei.
   Pats faktas, kad automobilio naudotojas yra įrašytas automobilio dokumentuose, nieko nekeičia, nes automobilį savininkas gali perduoti bet kam, savo nuožiūra ir prisiimdamas atsakomybe sau. Tais kitais automobilio valdytojais lygiateisiškai gali būti ir asmuo, įrašytas dokumentuose kaip valdytojas, ir kiti visai svetimi asmenys, kuriems savininkas laisva valia duoda valdyti savo transporto priemonę.
   Žinoma, yra tikimybė, kad draudikai, kurie jums sakė apie šį draudimo būdą tą ir praktikuoja, techniškai tai yra įmanoma, bet visa atsakomybė už draudimo sutarties teisėtumą eina pačiam draudikui (bendrovei, ar draudimo tarpininkui, kuris sudaro tokią sutartį). Mes tokios rizikos neapsiimame, dėl to visada rekomenduojame drausti tik savininko vardu, kad draudžiamojo įvykio atveju būtų padengta visa žala.

 10. žydrūnas:

  Situacija: 2012-10-17 parduodu automobilį pirkimo-pardavimo sutartis. Automobilis nedraustas, nes nevažinėjau. Gaunu iš draudimo laišką, kad vairuotojas, kuris nupirko mano automobilį, neturi vairavimo praktikos ir 2012-10-19 padarė auto įvykį ir buvo kaltininkas. Draudimas iš manęs reikalauja 50% atlyginti man žalą. Aš automobilio nedraudžiau, negalėjau numatyti, kad jis vairuos ar nevairuos ar turi stažą ar neturi. Ar teisūs draudikai, ar teks man atlyginti žalą? Ar dėl draudimo sąlygų ne pats kaltas draudikas ir draudimo agentas?

  • Žydrūnai, jūs tiesiog neišregistravote automobilio VĮ “Regitroje”, oficialiai, pagal bendrą duomenų bazę, automobilis vis dar priklauso jums, taigi jis turi būti draudžiamas jūsų vardu ir jūs esate atsakingas už visus įvykius. Naujasis savininkas be jokių problemų galėjo apsidrausti jūsų vardu, pagal jūsų amžių ir stažą ir nenurodyti, kad vairuos ir jaunesnis vairuotojas, t.y. jis pats. Iš esmės tai, ką jis darė yra neteisėta. Kadangi jūs turite pirkimo pardavimo sutartį, ji yra įrodymas, nuo kada automobilis jums nebepriklauso, tiesiog pateikite ją draudikui, kuris reikalauja iš jūsų padengti dalį žalos. Ir būtinai deklaruokite automobilio pardavimą VĮ “Regitroje”. Ir nepamirškite, kad kai drausite savo automobilį, yra tikimybė, kad jums draudimas kainuos brangiau, nes bus įskaitytas įvikis jūsų vardu (taip būti neturėtų, bet tikimybė yra) – tą ištaisyti bus įmanoma kreipiantis į LR transporto draudikų biurą.
   Tuo tarpu, kas kaltas dėl draudimo sąlygų, yra ginčytinas klausimas. Nes draudėjas (t.y. asmuo kuris draudžaisi), jis privalo pateikti visą reikalingą informaciją, kuri svarbi įvertinti riziką ir pagal kurią draudikas nustato įmokos dydį. Iš kitos pusės, draudimo atstovas privalo kliento paklausti visos reikiamos informacijos ir supažindinti su galima rizika. Taigi kaltininkas šioje situacijoje priklausytų tik nuo konkrečių draudimo procedūros aplinkybių.
    

 11. mindaugas:

  noriu paklaust jej masina registruota kito zmogaus vardu,bet avarija padaroma ne savininko kam eina atsakomybe?

  • Draudimo požiūriu, už eismo įvykį yra atsakingas automobilio registruotas savininkas, o ne tas asmuo, kuris realiai vairavo ir sukėlė eismo įvykį. Dėl įvykio draudimas brangs būtent savininkui.

 12. Alina:

  sveiki,norejau pasiteirauti koks turetu buti asmens stazas ,,kad jis galetu vaziuoti su kito asmens draudimu? girdejau lyktais 5 metai….

  • Sveiki, Alina, nėra tokio dalyko kaip reikalaujamas stažas kitam automobilio vairuotojui. Vienintelis dalykas, kuris šioje situacijoje svarbus – tai transporto priemonės savininko amžius ir stažas, pagal kurį ir sudaroma draudimo sutartis ir standartiškai tokio (bet ne mažesnio) amžiaus ir stažo vairuotojai gali vairuoti ir jiems galioja draudimas. Jeigu norima, kad draudimo apsauga galiotų ir jaunesniems vairuotojams, papildomu pageidavimu galima įtraukti juos į draudimo sutartį, ir draudimas galios ir jiems. Taigi rekomenduojame tiesiog peržiūrėti turimą TPVCA draudimo sutartį, “papildomose sąlygose’ turi būti nurodoma, kokio amžiaus ir stažo vairuotojams galioja turima draudimo apsauga.

   • Alina:

    o draudimo suma dideja ,prirasant prie draudimo jaunesi asmeni ar islieka ta pati?

    • Privalomojo TPVCA draudimo suma yra nustatyta įstatymų, šiuo metu tai yra 500 000 eur žalai asmeniui ir 100 000 eur žalai turtui. Draudimo suma – tai dydis, kuris nurodo maksimalią galimą draudimo išmoką.
     Tuo tarpu, draudimo įmokos dydis (t.y. pinigų suma, kurią draudėjas turi sumokėti už draudimo sutartį) – priklauso nuo pasirenkamų draudimo sąlygų, kurių tarpe yra ir jauni vairuotojai. Taigi jeigu draudėjas drausdamasis TPVCA draudimu nori, kad draudimas galiotų ne tik jam, bet ir jaunesniems vairuotojams – tokia sąlyga padidina ir draudimo įmokos dydį.

 13. Danas:

  Kiek padidėja privalomas draudimas padarius autoįvykį.

 14. Mantas:

  Sveiki, turiu klausima. Siuo metu automobilio savininkas yra uzsienyje, ir as noriu naudotis tuo automobiliu. Ar galiu ji drausti savo vardu, ar reikia kokio nors papildomo savininko sutikimo ar igaliojimo, ar uztenka tik jo duomenu?

  • Sveiki, Mantai, norint apdrausti kito asmens automobilį, jums pakanka savininko asmens duomenų. Draudimo sutartis bus sudaroma savininko vardu, šalia nurodant ir jūsų amžių bei stažą (jeigu jie mažesni nei savininko). Keliose bendrovėse gali paprašyti ir jūsų asmeninių duomenų, kaip įgalioto draudimo sutarties sudarytojo. Jokių papildomų įgaliojimų nereikia.

   • o jeigu:

    O jeigu automobilio savininkas jau yra miręs? Jo sūnus automobilį perleido vairuoti man. Ir dar kol kas nesu to automobilio savininkas. Tik po kokio mėnesio ar dviejų. Ar galiu vairuoti mirusio savininko automobilį ir draustis jo vardu?

    • Priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje draudžiama. Draudimo sutartis gali būti sudaroma mirusio savininku vardu, kartu nurodant atstovą – būsimą naują savininką. Visgi, būtina nurodyti, kokiu pagrindu draudimo sutartis sudaroma ne savininko vardu, t.y. arba paveldėjimo teise, arba pardavimo.

 15. jurgita:

  jei masina pirkta ne is masinos savininko. siuo metu apie masinos savininka neturiu jokios informacijos. ar galiu as ja drausti savo vardu ir varyti TA. dokumentus masinos turiu. aciu.

  • TA pravaryti galite, nes nėra svarbu, koks asmuo atvaro automobilį į servisą. Dėl draudimo gali būti komplikuota, jeigu draudikas reikalaus pirkimo pardavimo sutarties, o jūs jos neturėsite, tai neapsidrausite. Visgi tiksliai jums atsakyti negalime, nes nėra aišku, kaip įsigijote automobilį ne iš savininko. Rekomenduotume dar kreiptis tiesiai į VĮ “Regitrą” pasikonsultuoti, ar nekils keblumų registruojant.

 16. Sergej:

  Turiu keleta klausimu. Tapau vairuotojas, turiu vairuotojo pazymejima. Mano seima (tevas) atiduoda automobili, bet jam dar galioja draudimas 2 menesiams. Ar as galiu vairuoti tevo automobili su juo draudimu? Ar butinai zymeti kad vairuosiu ir as? 2 klausimas. Likus 2 men. iki draudimo pabaigos, galima anksciau pratesti,ir jeigu reikia irasyti mano varda,kad vairuosiu as, tai reikia laukti draudimo pabaigos? 3 klausimas. Kad irasytu mano varda i draudima, reikia atvykti i draudimo imone su transporto savininku?

  • 1. Negalite vairuoti tėvo automobilio, jeigu jo turimoje sutartyje nenurodyta, kad vairuos ir jaunesni valdytojai. Tokio draudimo policijai tikrai užteks, bet jeigu sukeltumėte įvykį, draudimas padengtų tik dalį žalos, kitą dalį turėtų padengti savininkas, t.y. jūsų tėvas. 2. Tiesiog įrašyti į draudimą jus – neišeis. Aišku, galite laukti kol baigsis draudimas (ir tuo metu pats nevažinėti), tada sudaryti naują. Kitas variantas – nutraukti turimą draudimą ir iš karto sudaryti naują, kuriame jau būtumėte įtrauktas ir jūs. Ta įmoka (kuri sumokėta už dabartinį draudimą, t.y. dar už 2 mėn. kiek dar turi galioti draudimas) būtų perkelta naujai sutarčiai, reikėtų tik primokėti skirtumą. 3. Pačią draudimo performinimo procedūrą galite atlikti ir jūs, jums reikėtų turėti draudimo poliso originalą ir savo asmens dokumentus, kaip automobilio savininko atstovas galėsite nutraukti turimą draudimą ir sudaryti naują.

 17. Julija:

  Sveiki, mano vyras yra transporto priemones savininkas ir draudejas.vienoje aiksteleje jis netycia ibreze kitam automobiliui, ir to nepastebejo, mes isejome apsipirkti, ji skubiai iskviete i darba ir jis isvaziavo su draugu kitu automobiliu, as jo zmona parejau iki masinos ir pamaciau kad jis yra ibrezias automobili, vyrui neprisiskambinau, sulaukiau kito auto kuri ibreze mano vyras savininko ir as savo vardu uzpildziau ivykio deklaracija as su savimi savo vyro teisiu neturejau, pati teises vairuoti neturiu tiesiog ivyki deklaravau savo vardu.vyras paskui pranese draudimo bendrovei savo asmens duomenys ir prisipazino kad kaltas jis, tiesiog jo tuo metu nebuvo .kas gresia man jo zmonai jai as deklaracija supildziau savo vardu, bet automobilio nevairavau, vyras yra ivykio kaltininkas, tiesiog ivyki deklaravau as.

  • Sveiki, Julija, juridiškai jūs neturite teisės pildyti jokių dokumentų už savo vyrą, sunku pasakyti, kas gali nutikti. Dar situacijos baigtis priklauso nuo to, kurioje vietoje nurodote save, nes yra trys punktai, kuriuose nurodomas žmogaus vardas:  1. kas yra transporto priemonės savininkas (šioje vietoje būtinai turėjote nurodyti savo vyrą, nes jis yra savininkas), kitas laukas 2. vairuotojas (šioje vietoje nurodomas asmuo, kuris įvykio metu vairavo) : jeigu nurodėte kad tai jūs, draudikas gali nepadengti visos žalos, nes jūs neturite teisės vairuoti iš viso; jeigu nurodėte savo vyrą (kuris realiai ir vairavo) viskas teisingai); 3- kaltininkas, šioje vietoje turi pasirašyti dėl įvykio prisipažįstąs kaltas asmuo, t.y. jūsų vyras, vėlgi, jūsų parašas šioje vietoje deklaraciją padarytų pusiau niekine. Matote, draudikas vadovaujasi tik oficialiais dokumentais, su asmenų parašais, bet iš kitos pusės žmonės dažnai netyčia dėl streso ar dėl nežinojimo supildo neteisingai deklaracijas ir draudimas vis vien padengia visus nuostolius. Taigi neaišku, kaip bendrovė interpretuos nekokybišką deklaraciją. Rekomenduotume kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę ir išsiaiškinti dėl šios žalos sureguliavimo prioceso.

 18. Laura:

  Sveiki. Jau du metus vairuoju mašiną, kuri apdrausta tik savininko vardu, o mano stažas gerokai mažesnis nei savininko. Ar tai labai blogai?

  • Laba diena, Laura, tai blogai tik tuo atveju, jei TPVCA ir KASKO (jei drausta papildomai KASKO), Jūsų stažas arba amžius yra mažesni nei reikalaujami sąlygose. Primygtinai prašome perskaityti TPVCA sutarties ir jei turite papildomai ir KASKO polise nurodytas sąlygas dėl leistino amžiaus ir stažo. Jei netenkinate reikalavimų, autoįvykio pasekoje iškilusios žalos atveju gali tekti dengti iki 50 % žalos sumos.
 19. Alina:

  Laba diena, du nepilnameciai vaikai paveldejo automobili, jie yra transpoto priemones savininkai, ar yra kokie pigesni budai apdrausti transporto priemone? mano stazas 8 metai.

  • Sveiki, Alina, jeigu savininkai yra tie vaikai, vis vien bus draudžiama jų vardu (tiksliau vieno iš jų) ir ne kitaip. Tiesiog rekomenduojame gauti draudimo pasiūlymus iš visų draudimo bendrovių, nes tuo atveju, kai transporto savininkas neturi vairuotojo pažymėjimo iš viso, kai kurie draudikai gali įmokas skaičiuoti pagal pagrindinį kitą vairuotoją (na, pavyzdžiui jus). Kitas variantas tiesiog registruoti automobilį jūsų vardu ir drausti jūsų vardu.

 20. Dmitrij:

  Sveiki. Turiu klausima del draudimo. Man 27 metai,vairavimo stazas bus 7 metai po 4 menesiu. Iki siol vairavau tevo ir darbine masynas. Dabar nusipirkau masyna sau,noriu apdraust,bet kaina uz draudima kosmine. 670lt metams. Automobilio varyklis 2.2 benzinas. Mayna pirma karta registruota Lietuvoje.Nesuprantu,del ko tokia didele kaina. Kiek zinau,rizikingas amzius iki 25 metu ir mano stazas beveik 7 metai. Tikejausi kainos iki 400lt. Gal gakit paaiskint man?

  • Sveiki, matote, draudimo įmoka priklauso ne tik nuo jūsų minėtų parametrų, kaip amžius, stažas, automobilio parametrai, bet ir nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, o svarbiausia, nuo DRAUSMINGUMO, t.y. kiek metų vairuotojas SAVO VARDU DRAUDĖ automobilį ir nepadarė, ar padarė įvykių. Čia ir glūdi vienas iš “draudimo kito asmens vardu” trūkumų, t.y. nors jūs realiai vairavote automobilį sėkmingai 7 metus, tai oficialiai nėra niekur užfiksuota, nes jūs nei turėjote savo vardu registruotos transporto priemonės ir tuo pačiu dėl to savo vardu jos nedraudėte. Pagal oficialius įrašus, jūsų reali vairavimo patirtis 7 m. (kurią įrodo TIK vairuotojo pažymėjimo data) atrodo lygiai taip pat kaip ir asmens, kuris išsilaikė pažymėjimą prieš 7 metus ir visiškai nevažinėjo. Dėl jūsų minėtos didelės kainos, tai rekomenduotume skaičiuoti visose draudimo bendrovėse, nes tarp jų skiriasi “rizikingo amžiaus” rėžiai, dažniausiai tai iki 23 m., bet būna išskiriama ir iki 25 m. ar 30 m.

 21. Laineda:

  Sveiki, mano tevas yra apsidraudes automobili, ir ar as galiu vaziuot tuo automobiliu jeigu draudime nera irasyta kad gali vairuoti dar neturintis 2 metu stazo? Ar butinai turi buti irasyta kad gali vairuoti vairuotojas neturintis 2 metu stazo?

  • Sveiki, Laineda, draudimo bendrovės naudoja skirtingas formuluotes, tai reiškia, kad reikia sąlygose ieškoti bet kokio įrašo, įvardijančio kitų galimų valdytojų amžių ir stažą ( tai yra nebūtinai 2 m. stažo, tai gali būti ir 5 metai stažo; gali būti ribojamas tik amžius, arba nurodoma, kad nevairuos jokie kiti asmenys išskyrus savininką). Paprastai, jeigu draudimo sutartyje ties “Kita informacija” prie tokių ribojimų kaip užsienio rizika, pavojinga rizika, nėra parašytas valdytojų amžiaus ir stažo ribojimas, vadinasi, draudimo apsauga galioja visiems. Jeigu dvejojate, ar turimas draudimas galioja ir jums, tiesiog susisiekite su draudimo bendrove ir pagal sutarties numerį jums bus atsakyta, kokiomis sąlygomis galioja draudimas.

 22. Rimanta Triponaitė:

  laba diena , dar iškylo toks klausimas , jeigu aš šiandien apdraudžiu mašiną savo vardu , ar galiu iš karto nutraukti sutartį ir perrašyti sūnaus vardu. dėkoju už atsakymą

  • Kaip jau minėjome, perrašyti draudimo sūnaus vardu negalėsite niekada, kol automobilis registruotas jūsų vardu. Bet jeigu į draudimą norite įtraukti IR SŪNŲ, tokiu atveju taip, galite nutraukti šiandien sudarytą sutartį ir perrašyti į naują, kurioje bus nurodytas ir jūsų sūnus.

 23. antanas:

  Laba diena
  nusipirkau automobili ir persirasiau savo vardu,automobilis draustas buvusio savininko vardu,ar galiu naudotis draudimu,mano vairavimo st.daugiau 20 m?
  aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Antanai, TPVCA draudimu galite naudotis 15 dienų nuo pirkimo ir būtinai atkreipkite dėmesį į to draudimo sąlygas, ar jūsų amžius ir stažas atitinka draudime nurodytas sąlygas. Po to kreipkitės tiesiogiai į draudimo bendrovę, kurioje sudaryta ši draudimo sutartis, pateikite draudimo polisą ir tiesiog draudimą persirašykite savo vardu su pageidaujamomis sąlygomis, reikės primokėti tik įmokos skirtumą.

 24. Indre:

  Jeigu automobilis priklauso darbuotojui, ir imone turi automobilio panaudos sutrati su siuo zmogumi. Ar galima draudima daryti imones vardu?

  • Būna įvairiai. Dažniausiai vis vien draudžiama registruoto savininko vardu, bet yra keletas bendrovių, kurios visgi draudžia relaus naudotojo, pagal panaudos sutartį, vardu, ir įvykio atveju žala administruojama jo vardu.
    

 25. Loreta:

  Laba diena. Pardaviau mašiną. Kitos neturiu. Liko draudimo likutis. Ar galiu tuos pinigus atiduoti apdrausti sesers mašiną.

 26. Pranas:

  Sveiki, noreciau paklausti, ar galima vairuoti, neturinciam 1 metu stazo vairavimo, automobili, kuris draustas vienam asmeniui, tai yra, kad ji vairuoja tik savininkas. Ir ar policijai sustabdzius jis nebutu nubaustas?

  • Taip, vairuoti galima, policija tik tikrina, ar apskritai yra draudimas tai transporto priemonei, policijai nėra svarbu, kokiomis sąlygomis draudikas susitarė su draudėju, t.y. kokio amžiaus ir stažo vairuotojams sudarytas tas draudimo polisas. Jeigu įvyktų įvykis, juk draudimas yra, jis padengs visus nuostolius nukentėjusiai šaliai. Šioje vietoje bėda yra tik ta, kad draudimas, padengęs visus nuostolius nukentėjusiems, regreso būdu dalies žalos, t.y. 50% – 100% (kuri buvo išmokėta nukentėjusiem) iš transporto priemonės savininko – ne realaus vairuotojo, kuris sukėlė įvykį, bet iš paties savininko, kuris kartu yra ir draudėjas, sudaręs draudimą.

 27. Birute:

  Automobilis registruotas tėvo vardu, juo važinėja sūnus ir pateko į autoįvykį. Kaltu pripažintas sūnus. Tėvas yra ir kito automobilio savininkas. Kodėl yra padidintos draudimo įmokos ir kitam automobiliui nors juo važinėjant nieko neatsitiko?

  • Taip yra todėl, kad drausmingumo istorija kaupiasi ne automobiliui, ne realiam vairuotojui, kuris sukėlė įvykį, bet registruotam automobilio savininkui – asmeniui, kuris oficialiai yra savininkas ir kurio vardu sudaroma draudimo sutartis. Registruotas automobilio savininkas yra atsakingas už visus savo automobilius, kam duoda jais važinėti, savo vardu juos draudžia. Taigi įvykus eismo įvykiui, šis faktas įrašomas būtent registruotam automobilio savininkui (draudėjui) ir dėl to jūsų atveju, drausmingumo istorija buvo “sugadinta” tėvui ir būtent jam brangsta draudimas dėl įvykio, bet kokiom transporto priemonėm, kurių savininku jis yra ir kurias draudžia savo vardu.
    

 28. karolina:

  Sveiki, patekau i auto ivyki, likau kalta . vairavau vyro masina, tiklsiau savininke vyro sesuo, zodziu savininke sesuo, draudikas vyras, vairavau as. noreciau uzduoti klausimus
  1. kodel vyras buvo draudime jai savininke jo sesuo????? draudima sudare ergo draudimas
  2. kas dabar bus, kai pildziau eismo ivykio deklaracija buvo klausimas: masinos draudikas, as irasiau savo yra nes jis yra ant draudimo ne jo sesuo.
  3. dabar gavau laiska kuriame turiu pasirasyti ir perziureti ar nera klaidu, jame raso masinos savininkas: ir parasytas mano vyras, nors savininkas jo sesuo. as bijau pasirasyti si laiska, n es bijau kas bus jai neistaisysiu klaidos. ka daryti?
  4. zinau kad nukentejusiam ismokejo 2200 litu zala, tai dabar vyro seserei brangs draudimas kiek? tol kol draudimas susigrazins 2200 sumoketus nukentejusiam?
  ACIU

  • Sveiki, Karolina,

   1. Draudėju iš tiesų turėjo būti savininkė – sesuo, ne jūsų vyras. Kodėl yra kitaip, negalime atsakyti, nes tai gali būti tiek jūsų (na, asmens, kuris sudarinėjo tą draudimą) kaltė, jei pateikta būtent tokia informacija; galėjo būti kaltas ir draudimo bendrovės atstovas, kuris ir sudarė tą sutartį.
   2. Kas dabar bus, gali atsakyti tik “Ergo” bendrovė, nes deklaracija užpildyta teisingai – draudėjas iš tiesų jūsų vyras, o ne sesuo. Jeigu būtumėte nurodę seserį, bendrovė būtų nurodžius, kad tai netiesa, nes ji nėra draudėja.
   3. Negalime atsakyti, ką daryti, rekomenduotume kreiptis į bendrovę, visada visi nesklandumai gali būti išsprendžiami taikiu būdu susiderinus su bendrove. Tiesiog atkreipkite dėmesį į tai, kokio amžiaus ir stažo vairuotojams galioja tas draudimas, jeigu kaltininko amžius ir stažas atitinka nurodytus polise, tai draudimas turėtų galioti, t.y. rizikos įmoka yra sumokėta teisinga, taigi ir išmoka turėtų priklausyti pilnai.
   4. Draudimas dėl įvykio turi brangti savininkui, kuris yra ir draudėjas. Taigi realiai turėtų brangti seseriai, bet kadangi draudimo sutartis sudaryta vyro vardu, tikėtina, kad brangs jam – tai priklauso nuo to, kaip “Ergo” išspręs šitą nesklandumą, kai skiriasi savininkas ir draudėjas. Kaip brangsta draudimas dėl įvykio, galite paskaityti mūsų straipsnelyje “Avarijos įtaka draudimo kainai“.

   • karolina:

    na taip aciu jums uz labai gerus atsakymus :)
    esme dabar tame kad gavau laiska is vilniaus ir ergo atstovybes ten man riekia parasyti savo varda pavarde ir parasa ir siusti jiems. ir raso kad turiu atidziai perskaityti ar deklaracija teisinga, taciau ten yra taip : masinos savininkas ir yrasytas mano vyras… jai pasirasysiu ir isiusiu to neistaisius, ar nepaduos manes ant kokios baudos kad nenurodziau jog savininkas ne jis o sesuo…. vyksiu penktadieni su jo seserimi i draudima, bet iki penktadienio yra laiko, as nesiliauju galvoti kas b us… kai online jau buvo irasytas sis ivykis draudime pasake kad itrauktas vyras rizikon vadinas sesers nelies, po keliu dienu draudime sako seseriai tu esi rizikos gruoeje del sios avarijos tai kaip suprasti…. abudu juk negali buti.
    draudime buvo nurodyta kad gali vairuotit ik tie kas turi didesni nei 2 metai staza, as ten tinku, nes mano stazas 4….
    labai gaila sesers ji turi ne vieja auto, dabar turesiu jai padengti visu draudimu pakeltas sumas… jos stazas 12 metu…. draudimai nebuvo brangus, idomu ar nepabrangs dvigubai;//

    • Jeigu nepataisysite klaidingos informacijos ir sąmoningai paliksite klaidingą, kad savininkas yra vyras, tai bus laikoma informacijos slėpimu siekiant pasipelnyti (ar nepatirti nuostolių), tai iš tiesų yra draudžiama ir gresia draudimo išmokos nemokėjimu (t.y. bendrovė išsireikalaus visos sumos, kurią sumokėjo nukentėjusiam), teismo atveju gresia ir bauda. Praktiškai būna visaip, kartais draudikas nepastebi, žmonės tyčia ar netyčia pateikia klaidingą informaciją ir galiausiai įvykis užsirašo ne savininkui, bet nuo to tik dar daugiau painiavos gali kilti ateityje, ne viską įmanoma numatyti, kaip gali būti. Kadangi draudimo sąlygos yra teisingos, t.y. jūs patenkate į galimų vairuotojų amžiaus ir stažo kategoriją, draudimas turi galioti, taigi siūlytume jums pasirinkti teisingą kelią – pateikti teisingą informaciją. Dėl sesers, draudimas gali brangti ir dvigubai, tikrai, ir tai bus visiems jos draudžiamiems automobiliams, apytiksliai galite sužinoti, kiek gali pabrangti tas draudimas dėl įvykio, mūsų TPVCA draudimo skaičiuoklėje

     • karolina:

      O sakykite kiek metu draudimas brangs? Mano draudime sako 1erius mrtus. Jos dtaudimas kitas,sako 7erius:0

     • Tai ir bus taip, kaip sako bendrovė, nes jos skirtingai atsižvelgia į įvykius.

 29. Ernesas:

  Sveiki. Patekau i auto ivyki. Esu nukentejusis. Taciau draudejas tevas ir draudime nurodyti, kad tik jis vairuoja automobili. Taigi, ar bus atligynta zala?

  • Sveiki, jeigu jūs esate nukentėjęs įvykyje, jums žalą pilnai padengs kaltininko TPVCA draudimas. Tuo tarpu, šioje situacijoje faktas, kieno vardu drausta, o kas sukėlė įvykį nėra reikšmingas būtent jums. Tiesiog draudimas atlygins visą žalą jums, o tada regreso būdu išsireikalaus dalies išmokos iš draudėjo, jeigu draudimo sutartyje nurodoma, kad nevairuos jaunesni asmenys, o iš tiesų vairavo.
    

 30. Rasa:

  Sveiki. Patenku į auto įvykį. Esu kaltininkė. Pasibaigusi mano automobilio techninė apžiūra. Ar galios mano civilinės atsakomybės draudimas (ar padengs nukentėjusiojo automobilio remonto išlaidas)? Kaip bus, jeigu tokioje situacijoje auto įvykyje būsiu nukentėjusioji?

  • Sveiki, Rasa, jeigu techninis netvarkingumas nėra tiesioginė įvykio priežastis – draudimas turi pilnai galioti, tai yra padengti nukentėjusiam 100% nuostolius. Tuo tarpu, jeigu jūs būtumėte nukentėjusioji, automobilio techninė būklė neturėtų reikšmės, kaltininko draudimas atlygintų nuostolius. Žinoma, čia ir lieka tikimybė, kad draudimas negaliotų, jeigu įvykis būtų tiesiogiai įvykęs dėl kažkokių automobilio techninių nesklandumų, kurių būti neturi galiojant technikinei..

 31. Laura:

  Sveiki,
  Noriu pasiteirauti, jei esu deklaruota Vilniuje, bet draudime nurodytas kitas miestas. Esu masinos savininke. Ar galit patarti, atsitikus įvykiui gali būti bėdų su draudiku?

  • Sveiki, Laura, atsitikus draudžiamajam įvykiui iš tiesų bus bėdų, draudimas gali padengti tik iki 50% žalos, kitą dalį turėsite padengti pati. Jūsų, kaip draudėjos pareiga pateikti visą informaciją, kuri reikalinga įvertinti rizikai, o jeigu rizika padidėja, turite apie tai papildomai informuoti draudiką. Taigi rekomenduotume kreiptis į draudiką, informuoti apie tai ir perrašyti draudimo sutartį, teks primokėti įmokų skirtumą.

 32. renas:

  Atvykau i Anglija su automobiliu registruotu ir draustu svetimo žmogaus vardu jam 35metai,patekau i autoivyki,esu kaltininkas,man 45metai. Aš nesu įrašytas i jo draudimo polisą. Ar draudimas atlygins mano padaryta žala?Ar teks pačiam ja atlyginti?

  • Peržiūrėkite draudimo sutarties sąlygas, ten turi būti nurodyta, kokio amžiaus ir stažo valdytojams galioja draudimas. Jeigu jūsų amžius ir stažas patenka į numatomus rėžius, draudimas pilnai galios ir atlygins visus nuostolius nukentėjusiems kaip priklauso.

 33. Valentina:

  Svieiki. Noriu paklausti ar yra skirtumas tarp draudymo didziu jeigu savininkas transporto priemones pensininkas ir neturintis vairiotojo pazymejimo ir jeigu savininkas turi vairuotojo pazimejima ir 15 metu vairuotojo staza. Aciu

 34. Rinatas:

  Sveiki, ka daryti, jei draudimas buvo sudarytas “mano automobiliui” bei mano vardu ir be mano zinios? (buvau apsikeites autopmobiliais, bet pirkimo/pardavimo sutarti tik po poros menesiu surasem). Dabar is manes BTA reikalauja pinigus! Suma nedidele, bet principialiai tai mane lb isiutino. Kur kreiptis, i ka kreiptis ? Imanoma, kad kas nors nukentetu, istatymu numatyta tvarka, apart manes? Draudimas sudare kazhkios UADBB brokeris – su jeis bendraut pabodo.

  • Jeigu tas automobilis būtų važinėjęs be draudimo, tai būtent jūs būtumėte gavęs baudą ir būtent jums būtų reikėję padengti visiškai visus nuostolius trečiosioms šalims, nepriklausomai nuo to, kas iš tiesų vairavo. Matote, tas automobilis jums priklauso ir jūs esate už jį visiškai atsakingas, jūsų atsakomybė pereina naujajam savininkui tik nuo to momento, kada pasirašote pirkimo – pardavimo sutartį. Tas kitas vairuotojas neturėjo jokių galimybių apdrausti automobilio savo vardu, nei draudimo bendrovė, nei brokeris nebūtų sutikę drausti to asmens vardu, kai oficialiai buvo kitas savininkas (tuo metu dar jūs) jis juk neturėjo nei pirkimo pardavimo sutarties. Tai šiuo atveju pretenziją galėtumėte pareikšti nebent tik dėl asmeninių duomenų naudojimo jums nežinant, na, kad draudikas sudarė draudimo sutartį kai jus atstovavo kitas asmuo. Paprastai, pačią draudimo procedūrą gali atlikti bet koks asmuo, pats draudėjas neprivalo dalyvauti. Jūsų atveju reikėtų pasikonsultuoti su teisininku, nes jūsų pretenzija susijusi ne su pačiu draudimu, o su jūsų atstovavimu sudarant draudimo sutartį. Jeigu jums pavyks įrodyti savo poziciją, draudimo sutartis bus laikoma negaliojančia, tokiu atveju arba jūs, kaip teisėtas automobilio savininkas tuo metu, arba naujasis savininkas (tai priklauso nuo to koks bus galutinis sprendimas), turėsite draudimo bendrovei atlyginti visą žalą, kuri buvo išmokėta nukentėjusiai šaliai, nes skaitysis, kad draudimo iš viso nebuvo (šiuo atveju iš jūsų reikalaujama atlyginti tik dalį žalos, nes greičiausiai buvo sudaryta nekokybiška draudimo sutartis).

   • Rinatas:

    Aciu uz issamu atsakyma. Lb naudinga info del daugybes ivairiu galimu situaciju…

    “Tai šiuo atveju pretenziją galėtumėte pareikšti nebent tik dėl asmeninių duomenų naudojimo jums nežinant, na, kad draudikas sudarė draudimo sutartį kai jus atstovavo kitas asmuo.”

    Kam reiksti prenezija ? BTA siulo su UADBB aiskintis… Tikriausiai teks apmoket ta skola ir pamirst, nes iseina, kad dalinai (ar net pilnai) as kaltas…

    • Taip, pretenziją turėtumėte pareikšti būtent įmonei, kuri ir sudarė sutartį, šiuo atveju ne tiesiogiai BTA, bet būtent draudimo tarpininkas UADBB. Iš tiesų gerai apsvarstykite savo poziciją, nes ginčo sprendimas gali pasibaigti ir jums nenaudingu būdu.

 35. Mindaugas:

  Laba diena,atvejis ,givenu ispanijoj,mano automoboliu kuris registruotas ant mano vardo buvo padaryta avaria,automobilis buvo draustas ant asmens ta diena vairavusia transporto priemone,i Lietuva man parejo ieskinys is Lt keliu transporto priemoniu draudimo biuro virs 5000 tukstanciu litu ieskinys uz padaryta zala,kaip man elgtis,aciu su pagarba Mindaugas.

  • Sveiki, jeigu automobilis buvo registruotas jūsų vardu, jis turėjo ir būti apdraustas būtent jūsų vardu, ir jūs kaip savininkas esate pilnai už jį atsakingas. Draudikas regreso būdu iš jūsų nori išieškoti žalą (kurią sumokėjo trečiajai šaliai) greičiausiai dėl to, kad draudimo sutartis buvo sudaryta neteisingai. Vargu, ar jūs galite kažką padaryti, nes teisiškai jūs esate atsakingas už jūsų automobiliu padarytus nuostolius. Taigi galite nebent tartis asmeniškai su asmeniu, kuris naudojasi jūsų automobiliu ir kuris yra atsakingas už įvykį, kad jums apmokėtų tą sumą, kurios reikalauja draudikas iš jūsų.

 36. Edita:

  Sveiki, savo vardu turiu registruotus kelis automobilius, vieną jų vairuoja mano vyras. Jei jis patektų į autoįvykį, draudimas brangtų visiems mano vardu registruotiems automobiliams ar tik tam, su kuriuo pateko į autoįvykį?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Sveiki, Edita, draudimas brangų visiems jūsų draudžiamiems automobiliams. Tiesiog jūsų, kaip draudėjos istorijoje įsirašytų tas įvykis, nepriklausomai nuo to, kas realiai vairavo ir sukėlė įvykį.

 37. Laima:

  Sveiki,
  Mano vairavimo stažas yra virš 30 metų, bet savo vardu niekada nesu draudusi automobilio. Šiuo metu automobilio savininkas yra sūnus, kurio vairavimo stažas neužilgo bus 5 metai. Aš tą automobilį igi vairuosiu. Perskaičius kitus atsakymus iškilo klausimas: jei niekada nedraudžiau automobilio, tai reiškia, kad neturiu stažo?
  Ačiū.

  • Sveiki, Laima, draudimo įmoka priklauso nuo trijų faktorių, susijusių su valdytojais, tai yra amžius, stažas (kurį parodo teisių išdavimo data) ir drausmingumas – tai metai, kiek laiko asmuo draudžia savo vardu transporto priemones ir ar per tą laiką, buvo/ nebuvo įvykių (šis faktas aktualus tik pačiam draudėjui). Jūsų sūnaus automobilis bus draudžiamas jo vardu, pagal jo amžių stažą bei drausmingumą, kadangi jūsų amžius ir stažas yra didesni, tai jūs galite vairuoti tą automobilį be jokių problemų.

 38. Paulius:

  Sveiki. Esmė, kad mirė senelis ir jo mašina yra drausta draudimu iki rugsėjo mėnesio, bet pažymėta kad galima vairuoti tik pensininkams su 5m stažu. Mano stažas nesiekia dviejų metų stažo ir šiandien įvyko eismo įvykis, prabrėžiau kitą mašiną. Kas dabar gresia? Ar atlygins draudimas 50 % žalos, o kitą padengti teks man?

  • Sveiki, Pauliau,

   Visų pirma draudimo bendrovė, nurodyta senelio sudarytame draudimo polise, padengs žalą nukentėjusiajai šaliai. Jei nėra daugiau aplinkybių, kurios galėtų įtakoti šios draudimo bendrovės sprendimą, pagal įprastą tvarką ši draudimo bendrovė pareikalaus iš  TP valdytojo, kuriam perėjo teisė valdyti TP po senelio mirties,  50% žalos atlyginimo. Jei šią TP paveldėjo Jūsų tėvai, šią žalą teks padengti Jūsų tėvams. Jei šią TP paveldėjote Jūs, šią žalą teks padengti Jums. Jei nuo įgytos teisės valdyti TP, po to kai pagal paveldėjimo dokumentus Jūs ar naujas valdytojas įgijote šią teisę, nepraėjo daugiau 15 dienų, galite atsisakyti dengti žalo dalį regreso tvarka, vadovaudamiesi, kad pagal įstatymus turite 15 dienų laiko tarpą, kada galite pranešti draudikui apie pasikeitusias rizikas, susijusias su draudimo sutartytje nurodyta TP ir jos eksploatavimu.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 39. Lukas:

  Sveiki yra tokia situacija,as esu automobilio savininkas ir noreciau suzinoti,ar galima ji apdrausti ant kito asmens,neperrasant automobilio tam asmenui ?

 40. Egle:

  laba diena,ar zmogus kuriam yra 55 metai,gaus pigesni draudima nors ir neturi teisiu ir vairavimo stazo ,negu zmogus kuris ,taip pat neturi stazo,bet jam 21 metas ?

  • Taip, jeigu visos kitos sąlygos, nuo kurių priklauso draudimo įmoka, yra vienodos ir tarp šių variantų skiriasi vien tik amžius, tai 55 m. asmuo mokės mažiau.

 41. EDITA:

  Grupiniu TVPCA draudimu ūkininkams buvo apdrausti 2 sunkvežimiai ir lengvasis automobilis , kurio savininkas yra kitas asmuo ( ir neturintis ūkininko pažymėjimo). Ar įvykio atveju draudimo kompanija pilnai atlygins žalą, jei kaltininkas bus lengvojo automobilio vairuotojas ?

  • Grupiniu TPVCA draudimu galima apdrausti tik tas transporto priemones, kurios priklauso vienam savininkui, kuris turi ūkininko pažymėjimą. Jūsų minimas automobilis į grupinę TPVCA draudimo sutartį buvo įtrauktas neteisėtai, taigi ir draudimo apsauga jam neturi galioti. Taigi jeigu lengvoji transporto priemonė sukeltų eismo įvykį (nepriklausomai nuo to, kas ją vairuotų), draudimas visiškai negaliotų.

 42. Giedrius:

  Labas vakaras, ar gali būti keli savininkai vienos transporto priemonės, pvz Vyras ir žmona.

  ačiū.

  • Taip, gali, tokiu atveju jie abu nurodomi techniniame pase. Draudimas tokiu atveju sudaromas tik vieno iš savininkų vardu, kurio iš jų vardu būtų draudžiama priklauso tik nuo draudimo bendrovės tvarkos.

 43. Borisas:

  Sveiki,nusipirkau transporto priemone ir neturiu draudimo ,o noreciau vykti i regitra jos uzregistruoti ir apdrausti,kaip ir kur butu galima apdrausti masina internetu,vienam menesiui,kad galeciau nuvykti ki regitros ?

  • Apsidrausti galite bet kurioje draudimo bendrovėje ar pas draudimo tarpininką, išskyrus internetines savitarnos svetaines. Draudikui reikės pateikti pirkimo pardavimo sutartį. Taip pat ir pačioje “Regitroje” yra draudiko atstovas, kur iš karto galima apsidrausti.

 44. Linas:

  Laba diena,isigijau automobili,pasirasem pirkimo-pardavimo sutarti,bet draudimas yra ant zmogaus is kurio pirkau auto,jis zada rytoj regitroje sutvarkyti dokumentus,kad masina man pilnai priklausytu ir ant sios masinos nebeliks draudimo,ar galiu su siuo automobiliu vaziuoti iki regitros susitvarkyti visus dokumentus,ar pries vaziuojant turiu butinai tureti draudima ?

  • Viskas priklauso nuo to, ar automobilio pardavėjas sutiko jums atiduoti tą draudimą, t.y. kas turi draudimo poliso originalą, tas ir gali juo naudotis. Jeigu savininkas draudimą pasiliko sau, vadinasi, jūs jau dabar turėtumėte apsidrausti savo vardu, kad galėtumėte važiuoti. Jeigu poliso originalas buvo jums atiduotas, tada jūs galite juo naudotis 15 dienų nuo to momento, kai pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį, per tą laiką, žinoma, reikia jau užsiregistruoti savo vardu ir jau apsidrausti savo vardu. Daugiau sužinokite apie dokumentus pardavus automobilį.

 45. Giedrius:

  Laba diena.Su mano automobiliu buvo padaryta avarija, kuria padariau ne as, o kitas asmuo.Buvo sugadintas kelio zenklas.Asmuo pripazysta, kad jis sukele avarija, bet kodel laiskai susimoketi eina man?Tai kas is tiesu turi sumoketi ar vairuotojas ar masinos savininkas?Laiske yra rasoma aceit as kaltas, kad neapdraudziau automobilio.

  • Žinokite, čia nėra jokios klaidos, tai numatyta įstatymuose. Automobilio savininkas (t.y. tas asmuo, kuris registruotas VĮ ‘Regitroje” kaip konkrečios transporto priemonės savininkas) yra visiškai atsakingas už savo automobilį. Tai reiškia, jis atsakingas, kad automobilis į gatves važiuotų tik techniškai tvarkingas ir kad turėtų privalomąjį TPVCA draudimą. Jeigu jis neužtikrina šios tvarkos – jis baudžiamas, visai nesvarbu, kas realiai vairuoja jį. Taip pat, jeigu kitas žmogus važiuoja tuo automobiliu ir sukelia eismo įvykį, tai įvykis užrašomas ant to automobilio ir kartu to realaus savininko, ir vėliau draudimas brangsta dėl įvykio būtent tam automobilio savininkui. Aišku, jūs visada galite išsireikalauti žalos atlyginimo iš to realaus vairuotojo, susitarimu ar teismo būdu.

 46. Kristina:

  Sveiki. Ar galiu vairuoti automobili, kuris yra uzregistruotas mano tevo vardu. Bet jis yra mires. O mes esame 3 vaikai. Bet dar nepasiraseme turto dalybos dokunentu. Man tai yra labai svarbu nes siuo metu automobilis tiesiog rudyja ir b8jau su juo vaziuoti. O dokumentus pasirasyti siuo metu visiems vienu metu nera galimybes.

  • Turite apdrausti tą automobilį būsimo savininko vardu, kad galėtumėte važiuoti. Tam reikalinga draudikui pateikti dokumentus, nurodančius, kokiu pagrindu bus draudžiama to kito asmens vardu (ne savininko, kuris miręs).

 47. Agnė:

  Sveiki, vairuoju vaikino masina, bet ja apdrausdami nurodem kad ta masina naudosis ir kitas asmuo (as). Nurodem ir amziu ir staza. Avarijos metu jei buciau kalta ar nekalta draudimo kompanija padengtu 100%zalos?

  • Taip, draudimas pilnai galioja visiems teisėtiems valdytojams, kurių amžius ir vairavimo stažas atitinka nurodomus polise, t.y. tiek jūsų tiek kitų asmenų, kurie atitinka. Jeigu sukeltumėte įvykį su šiuo automobiliu draudimas padengtu 100%. Jeigu būtumėte nukentėjusioji, tai jūsų turimas draudimas neturėtų jokios reikšmės, nes jums nuostolius padengtų kaltininko turimas TPVCA draudimas.
    

 48. Aurimas:

  Laba diena, pirkau automobilį kurio draudimas yra pasibaigęs, norėčiau paklausti ar galima mašina registruoti tėvo vardu (tėvas teisiu neturi)?

 49. Egis:

  Sveiki. Norejau suzinoti ar reikalynga automobilio panaudos sutartis vykstant y es valstybes. Aciu

  • Nereikalinga, teisėtu valdytoju laikomas tas vairuotojas, kuris turi transporto priemonės registracijos pažymėjimą. Draudimo sutartis turi būti galiojanti užsienyje, kurios papildomose sąlygose nurodoma, kad draudimo apsauga galioja ir tam asmeniui, kuris vairuos (t.y. atitinkamo amžiaus ir stažo).

 50. ona:

  2014 05men isigijau masina,be pikimo pardavimo sutarties.technikinis buvo ir draudimas ejo jau i pabaiga -apsidraudziau savo vardu. o pries mane kas draude draude mirusiu zmogaus vardu.(4met savininkas kaip mires yra) .sviesiai tiesiai sakant masina buvo naudojama keliu savininku,bet visi draudesi mirusiuoju vardu. dabar man draudeja pasake kad turiu persirasyt ant saves ta masina,kitaip draudimas bus ne mano naudai….

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą, transportas visada turi būti draudžiamas registruoto savininko vardu. Yra tam tikrų išimčių, kai savininkas miręs ir nėra galimybių iš karto to transporto perrašyti paveldėtojui, tada galima drausti mirusiojo vardu, bet būtinai turi būti nurodytas įgaliotas asmuo (t.y. gyvas žmogus, paveldėtojas). Turint netvarkingą draudimą visada rizikuojama, kad įvykio atveju draudimas paprasčiausiai negalios. Jūsų situacija tikrai komplikuota, nes jūs net neturite įrodymo, kad tas automobilis jūsų, neturite pirkimo pardavimo sutarties, dėl to jūs negalite padaryti dviejų svarbių formalumų: užregistruoti VĮ “Regitroje” savo vardu, ir žinoma, apdrausti būtent savo vardu. Be viso to, jūs net negalite užregistruoti kol kas, kol senasis savininkas neišregistravo. Būtinai susitvarkykite dokumentus, nes tikrai, rizikuojate, pirmiausiai tai dėl draudimo. Šiai procedūrai atlikti jums reikia pirkimo – pardavimo sutarties – tai bus įrodymas, kokiu pagrindu jūs norite tą automobilį drausti savo vardu (o ne kol kas dar registruoto savininko vardu), tas draudimas galios tik 15 dienų, per tą laiką reikia užregistruoti VĮ “Regitroje” (ir draudimo apsauga nenutrūks per 15 dienų, tiesiog galios tiek, kokiam laikotarpiui ir drausite).

 51. Donata:

  sveiki, mirė automobilio savininkas ir palikimas dar yra tvarkomas ir automobilis negali buti perregistruotas nauju vardu. ar galima naudotis automobiliu dabar kol nesutvarkytas palikimas ir yra mirusiojo vardu?

  • Taip, šiuo atveju galima, bet reiktų perrašyti draudimą, kad į jį įtraukti draudėjo (mirusio asmens) atstovą, kuris yra būsimas automobilio savininkas pagal paveldėjimo teisę.

   • Lina:

    norėjau pasiteirauti šia tema, kaip elgtis jei mirusio asmens paveldėtojas gyvena užsienyje, ar galima draudimą susitvarkyti internetu, nes automobilis Lietuvoje?

    • Taip, galima susitvarkyti internetu, tik ne savitarnos automatizuotose svetainėse. Žinoma, turi būti galimybė pasirašyti prašymus ir siųsti jų kopijas el.paštu.

 52. Justina:

  Sveiki ,iskilo klausimelis ,kadangi neseniai igijau teises ,nusipirkau masina kuri reg mano vardu ,bet suzinojau ,kad masina galima drausti kito zmogaus vardu pvz : mama ,kuri teisiu neturi ir del to pigesnis draudimas ,ar tai tiesa ir ar taip imanoma ?
  Aciu uz atsakyma

  • Ne, tai netiesa. Transporto priemonės visada draudžiamos registruoto SAVININKO vardu, niekieno kito. Jeigu norite drausti tą automobilį mamos vardu, jis ir turi būti mamos, t.y. ji turi būti registruota savininkė “Regitroje” (tai, kad ji neturi vairuotojo pažymėjimo, šiuo atveju neturi reikšmės). Apytiksliai, kaip skirtųsi kaina, jeigu registruota jūsų ir jeigu registruota jūsų mamos vardu, pasiskaičiuoti galite mūsų TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 53. Martynas:

  Sveiki. Norejau paklausti. Automobilis registruotas mano vardu, bet draudimas kito asmens. Padariau eismo ivyki, esu kaltininkas. Tai man teks dengt puse islaidu draudimo? Jei nukentejas turejo KASKO draudima?

  • Tai, kad nukentėjęs asmuo turėjo KASKO, nieko nekeičia, vis vien visus nuostolius atlyginti turi TPVCA draudimas, t.y. ar jam tiesiogiai, ar galbūt jo KASKO bendrovei (čia priklauso nuo to kur pats žmogus kreipsis dėl žalos atlyginimo). Tuo tarpu, iš jūsų, kaip iš automobilio savininko, TPVCA draudimo bendrovė regreso būdu išsireikalaus dalį žalos (ar tai bus 50%, ar tiesiog proporcingai nuo to, kaip skiriasi draudėjo ir jūsų rizikingumas), kurią išmokės nukentėjusiam.

 54. Aivaras:

  Sveiki. Padariau eismo įvykį ne savo automobiliu, draustu taip, kad vairuos tik jo savininkas. Dviejų metų vairavimo stažo neturiu. Užpildėme eismo įvykio deklaraciją. Kokie draudimo pabrangimai laukia manęs bei automobilio savininko? Ar reikės man padengti dalį draudimo sumos, ar ji bus išreikalauta regreso būdu (kai pats drausiuosi savo automobilį)?

  • Draudimo bendrovė atlygins visą žalą nukentėjusiai pusei, o tada regreso būdu išsireikalaus dalies išmokos iš automobilio savininko, ne iš jūsų. Draudimas dėl šio įvykio taip pat pabrangs būtent automobilio savininkui. Taip pat galite daugiau sužinoti apie avarijos įtaką draudimo kainai.

   • Aivaras:

    Aišku. O kaip vyksta žalos dalies išsireikalavimas regreso būdu?

    • Apmokėjusi žalą nukentėjusiems, bendrovė paskaičiuoja 50% nuo visos išmokos ir išsiunčia laišką draudėjui, su reikalavimu apmokėti tam tą sumą. Jeigu pinigai nesumokami pagal nustatytus terminus, jis perduodamas skolų išieškojimo biurui. Yra galimybė mokėti dalimis.

     • Aivaras:

      Ačiū už informaciją.

     • Aivaras:

      Iškilo dar vienas klausimas: ar man, kaip kaltininkui, reikia kur nors pristatyti eismo įvykio deklaraciją?

     • Taip, kaltininkas turi informuoti savo draudimo bendrovę apie įvykį raštu ir pateikti reikalingus dokumentus.

     • Aivaras:

      Kas laukia kaltininko neinformavus savo draudimo bendrovės apie įvykį?

     • Sudarant TPVCA draudimo sutartį, draudėjas įsipareigoja, per 3 darbo dienas raštu pranešti apie sukeltą įvykį. Nepranešimas traktuojamas kaip sutarties įsipareigojimų nesilaikymas, taigi bendrovė gali mažinti išmoką.

 55. Arturas:

  Sveiki,
  Turiu tokia klausima: sio metu mano masina apdrausta mano vardu (savininko), jei as sutartyje parasusiu kad dar gales viruot mano draugas, kurio stazas 1metai.
  Ivikio metu jei draugas bus NEKALTAS, draudimas ismokes pilna suma ar tik jo dali?
  Aciu.

  • Pirmiausiai, atskirkite du esminius dalykus: kai jūsų automobilis yra įvykio kaltininkas; ir kai nekaltas. Jūsų privalomasis TPVCA draudimas veikia tik tada, kai jūsų automobilis sukelia eismo įvykį. Taigi jeigu į draudimo sutartį įtrauksite ir savo draugą, kitaip tariant, apskritai asmenis, kurių stažas 1 metai, tai privalomasis draudimas galios pilnai, t.y. jeigu jūsų draugas sukels eismo įvykį (bus kaltas), tai draudimas pilnai padengs nuostolius nukentėjusiems tretiesiems asmenims. Kitas atvejis, jeigu jūsų automobilis yra nekaltas, tai jūsų draudimas apskritai neturi jokios reikšmės, nes tuo atveju jau kaltininko draudimas jums atlygins nuostolius. T.y. šiuo atveju tai, kas nurodoma jūsų draudime visiškai nesvarbu, jeigu esate nukentėjęs (t.y. nukentėjo jūsų automobilis, nepriklausomai nuo to, kas jį vairavo), jums atlyginami visi nuostoliai kaltininko draudimo bendrovės.

 56. DMK:

  Sveiki, mano automobilis buvo draustas KASKO, patekau i autoivyki – kaltininkas as. Viskas kaip ir aisku, mano privalomasis atlygina nukentejusiam, KASKO atlygina man. Bet jau praejo 3men nuo ivykio dienos, jau buvo paskaiciuota samata, buvo kreiptasis i nepriklausomus ekspertus, pateiktos ju isvados (su didesne samata), o draudimas sako, kad tebevyksta tyrimas ir ismokos kol kas nemokes. Klausimas kas cia per tyrimas ir kiek istatymiskai jis gali trukti, aciu.

  • Bendrovė turi elgtis pagal KASKO draudimo taisykles, paprastai išmoka turi būti išmokėte per 30 dienų nuo visos reikalingos informacijos gavimo. Jeigu viskas aišku dėl įvykio aplinkybių, bet nesutariama tik dėl išmokos dydžio ilgiau kaip 3 mėn., tada draudikas turi pradžioj išmokėti bent tą išmokos dalį dėl kurios abi pusės sutaria. Tuo tarpu, kas vyksta jūsų situacijoje, svarbu yra ir faktas, dėl ko nesutariate su bendrove, ar dėl išmokos dydžio, ar galbūt dėl įvykio aplinkybių, kas vykdo tyrimą ar pati bendrovė, ar ji tik laukia pavyzdžiui, policijos išvadų. Aišku viena, tiksliai jums atsakyti gali ir privalo tik draudimo bendrovė, argumentuotai informuoti apie žalos sureguliavimo proceso eigą.

 57. marijona:

  Sveiki, transporto priemone registruota ant manes, vairavimo staza turiu nepilnai metus laiko, t.y. neturiu 2 metu stazo, ar galima automobili drausti mano mamos vardu (stazas didesnis nei 10 m. ), kad galetu vairuoti asmenys neturintys stazo, nors transporto priemone registruota mano vardu. Ar butinai jei automobilis registruotas mano vardu drausti ji turiu taip pat as. Aciu ;)

  • Transportą galima drausti TIK REGISTRUOTO SAVININKO vardu, niekaip kitaip. Taigi jūsų atveju galite drausti tik savo vardu.

 58. Ligita:

  Sveiki,
  esu automobilio savininkė,automobilis draustas kasko draudimu, draudime nurodyta, kad automobiliu gali naudotis ir kiti asmenys.Automobilis pateko į autoįvykį Norvegijoje, tačiau aš tame įvykyje nedalyvavau.Draudimas paskaičiavo ir įvertino žąlą, tačiau jau 4 mėn.jos neišmoka, vis siunčia užklausas į šią šalį. Vieną atsakymą gavo, kad buvo autoįvykis ir iškviesta policija. Vairuotojas buvo kaltininkas.Ar aš kaip savininkė galiu reikalauti išmokų, ar aš kaip savininkė čia negaliu reikšti jokių pretenzijų. Prašau parašyti kokie turėtų būti mano veiksmai. Dėkoju iš anksto už atsakymus.

  • Na, jūs kaip automobilio savininkė ir draudėja, vienintelė ir turite visas teises pagal KASKO draudimą reikalauti išmokų. Draudimo bendrovė būtent jums ir turi atlyginti nuostolius, nepriklausomai nuo to, ar įvykį sukėlė kitas teisėtas valdytojas. Paprastai pagal KASKO draudimą bendrovė turi apmokėti žalą per 30 dienų nuo to momento, kai gauna visą reikalingą informaciją apie įvykį, jo pobūdį. Taigi, jeigu bendrovei trūksta oficialių institucijų pažymų apie įvykį ir jo aplinkybes, kuris vyko Norvegijoje, išmokos mokėti ir negali. Bendradarbiaukite su draudimo bendrove, ji jums turi pateikti visą informaciją apie žalos sureguliavimo procesą, kuris šiuo metu ir vyksta.

 59. remigijus:

  sveiki. pries metus is jav atsiplukdziau automobili ir uzregistravau ji savo drauges vardu. apdraudem visais draudimais civiliniu , kasko ir vazinejau. atsitiko nelaime vandalai suniokojo masina ir metai laiko policija tipo tiria byla . pries kelias dienas mums pateike kaltinimus pagal bk 300 straipsni klastojimas kad automobilis mano , o uzrasytas ant mano drauges. savo turtu disponuoju manau kaip noriu ir kur cia slypi klastote nesuprantu. tai nenoras akivaizdziai kartelinis policijos ir draudimo bendroves susitarimas kaip neismoketi ismokos uz sugadinta automobili. jokios nusikalstamos veikos nematau .

  • Tiek policija, tiek draudimo bendrovės tiek ir jūs esate visiškai lygiaverčiai prieš įstatymą. Kas yra teisus gali nuspręsti tik teismas.

 60. Aušra:

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, situacija tokia:
  1) automobilis mano mamos vardu;
  2) ji neturi ir niekada neturėjo teisių;
  3) automobiliu naudojuosi aš, dukra.
  Jei notariškai patvirtinti įgaliojimą šeimos nariui, t.y. dukrai, naudotis automobilių, tai kieno vardu tada bus sudaromas automobilio draudimas?
  Ačiū už atsakymą.

  • Pirmiausiai, jūs be jokių įgaliojimų galite naudotis motinos automobiliu, tiesiog jei ji laisva valia duoda juo naudotis, tai užtenka žodinio susitarimo. Draudimo sutartis visada sudaroma registruoto savininko vardu, išimtys būna tik lizingo atveju ar pardavus automobilį, kai keičiasi savininkai, arba savininkas miršta.

 61. Nerijus:

  Sveiki. Automobilis registruotas imones vardu. įvyko auto įvykis, automobilis nuriedejo nuokalne zemyn ir atsitrenke i kita automobili palikta stoveti. nei vieno nei kito automobilio niekas nevairavo. Nuriedėjusio automobilio tuo metu buves vairuotojas prisieme kalte ir supildė auto įvykio deklaracija, kurioje nurodė savo duomenis. (vairuotojas neturi 2-ju metu stazo). Ar imonei reikalingas papildomas, draudimas neturinciam 2-ju metu stazo, ar gali vazinet betkas net ir ne darbuotojas. Ir jei firmos automobilis, tai draudimas brangsta imones savininkui? Apskritai kokie skirtumai ar automobilis priklauso juridiniam asmeniui ar imoniai?
  Dekoju uz issamu atsakyma…

  • Transportas visada draudžiamas registruoto savininko vardu, t.y. arba fizinio arba juridinio asmens vardu, čia pasirinkimo draudime nėra. Kai automobilis priklauso juridiniam asmeniui, t.y. įmonei, jis draudžiamas standartiškai taip, kad galiotų visokio amžiaus ir stažo teisėtiems valdytojams; tai reiškia, kad draudimas galioja visiems, nebūtinai tos įmonės darbuotojams, nepriklausomai nuo to, koks jų stažas ir amžius. Dėl įvykių, draudimas brangsta būtent savininkui, šiuo atveju įmonei (bet ne įmonės savininkui, jis nėra automobilio savininkas), visiems tos įmonės automobiliams.

 62. Alvydas:

  Laba diena,
  Noriu paklausti, mirus automobilio savininkui ir vis dar esant galiojančiam vairuotojų civilinės atsakomybės draudimui (iki galiojimo pabaigos likę metai) jo vardu, kuriame nurodyta galimybė naudotis kitam valdytojui, ar įvykus eismo įvykiui vairuojant valdytojui draudimas pilnai padengs žalą iki kol bus sutvarkytas paveldėjimas ir automobilis peregistruotas ir perdraustas.

  • Reikia kreiptis į draudimo bendrovę ir informuoti apie savininko pasikeitimo faktą per 15 dienų (tik per tas 15 dienų pilnai galioja draudimas, vėliau draudimo apsauga nutrūksta). Draudimo bendrovė perrašys draudimą, nurodydama naują savininką arba atstovą.
    

 63. Violeta:

  Sveiki, nesenai gavau vairuotojo pažymėjimą ir dar šeimos automobiliui nesutvarkytas draudimas, jog važinės neturintis 2 metų stažo vairuotojas. Tai reiškia, kad negaliu važinėt kol nesutvarkytas draudimas? Taikomos kokios nors nuobaudos?

  • Nuobaudos nėra taikomos, nes automobilis turi draudimą. Vis dėlto, draudimo apsauga pilnai negalioja, jeigu draudimo sutartyje numatyta kad nevairuos jauni valdytojai. Tai reiškia, jeigu su šiuo draudimu vairuosite jūs ir sukelsite eismo įvykį, draudimas padengs nuostolius nukentėjusiems, bet vėliau regreso būdu iš jūsų automobilio savininko išsireikalaus dalies išmokėtos žalos, iki 50%.

 64. milda:

  Jeigu draugas apdraude masina savo vardu ir draudime parasyta jog vairuoti gali tik 25m ir turintis 5m staza o jei as turinti mazesni amziu ir mazesni staza sesiu uz vairo tai nenubaus jog vaziuojube draudimo?

  • Tas automobilis turi draudimą, tai reiškia, jog negresia nuobaudos dėl draudimo neturėjimo. BET jeigu jūs važiuosite ir sukelsite eismo įvykį, draudimo apsauga pilnai negalios: draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiom trečiosiom šalim, o po to, regreso būdų iš jūsų draugo išsireikalaus iki 50% išmokėtos žalos. Rekomenduojame atidžiai peržiūrėti esamą draudimo sutartį, kokio amžiaus ir vairavimo stažo valdytojams galioja tas draudimas, galbūt į tuos rėžius patenkate ir jūs.

 65. Arunas:

  Laba diena, klausimėlis: jei mano mašina tech. tvarkinga, bet be draudimo stovi kieme ir į ją įpuola kitas asmuo ar aš gausiu draudimo išmoką?

 66. virginija:

  Automobilis ir draudimas registruoti mano vardu. Vairuoja 18m. sūnus. Aš mokiausi vairuoti mokomojoje aikštelėje savo automobiliu ir įpuoliau į kitą automobilį. Ar draudimo įmonė padengs išlaidas? Girdėjau, kad vairuoti aikštelėje be vairuotojo pažymėjimo nėra draudžiama.

  • Prieš sėdant už vairo mokytis vairuoti, BŪTINA būti susipažinus su kelių eismo taisyklėmis, kuriose ir yra nurodoma, kada ir kur galima mokytis vairuot. Negalime komentuoti, kokias KET taisyklės pažeidėte. Visgi, kas dėl draudimo, tai draudimas negalios. Kitaip tariant, nuostoliai nukentėjusių trečių asmenų turtui bus atlyginti, o po to regreso būdų iš kaltininko transporto priemonės savininko bus išsireikalauta visa išmokėta suma. Dėl to, kad automobilio savininkas patikėjo transporto priemonę valdytojui, kuris iš viso neturi teisės vairuoti tos transporto priemonės. Nebent, žinoma, jūs laikėtės mokymosi su šeimos nariu taisyklių, tokiu atveju draudimas galios, jeigu jame nurodoma, kad vairuos ir asmuo, kuris neturi vairavimo stažo.
    

 67. Arturas:

  Sveiki,
  Turiu štai tokia klausimą:
  Po viso to kai ekspertas suskaičiuos iki galo visa žala už mašinos sugadinimus ir pateks man suma ar galiu aš prašyti kad jis išsiųstu į el paštą sąmata, kiek paskaičiuota už kiek viena detale?
  Ačiū.

 68. Aistė:

  Sveiki,
  automobilis draustas asmens turinčio didelį vairavimo stažą, tačiau neįrašyta, kad automobiliu naudosis asmuo turinti mažesnį stažą nei 1 metai, ar yra galimybė pakeisti draudimo sutartį prirašant kitą asmenį?

  • Tokios galimybė nėra. Norint įtraukti jauną valdytoją, reikia nutraukti esamą draudimą ir sudaryti naują su jaunu vairuotoju.

 69. Aurimas:

  Sveiki, pardaviau pusbroliui automobili, tik neperaseme kol visu pinigu negrazino, tai buvo kazkur ketrius menesius, tada po puse metu man atejo laiskas is credidreform, ten parasyta jog as esu skolingas draudimui 30 euru ir as esu itrauktas i juodaji sarasa kad esu nemokus. Ar galiu kaip nors apsiginti ir kad mane isbrauktu is to saraso? Ir ar galejo isduoti draudima mano vardu i skola? Kiek as suprantu tai tik pats seimininkas gali pasimti draudima lizingu, kitas zmogus to negali. Ka daryti jai likau apgautas kur kreiptis?

  • Jūsų situacija yra paini, nes buvo nusižengta bendrai tvarkai tiek iš vienos tiek iš kitos pusės. Kol jūs to automobilio neperrašėte pirkėjui, tol oficialiai jis priklausė jums, taigi ir gavote tą laišką dėl skolų, nes būtent jūs esate draudėjas, nes jūs ir savininkas. Paprastai pirkimo pardavimo sutarties pasirašymas yra tas momentas, kai automobilio nuosavybės teisė jau pereina pirkėjui, tas dokumentas yra vienintelis to įrodymas. Neišregistruodamas automobilio jūs tikrai apkartinote pirkėjo gyvenimą, t.y. jis negali normaliai apsidrausti savo vardu, nes jis oficialiai nėra savininkas. pateikdamas pirkimo pardavimo sutartį jis gali savo vardu draustis, bet vėlgi, jeigu per 15 dienų neužregistruoja savo vardu to automobilio, draudimas turi nutrūkti. Taigi jis rizikuoja būti su negaliojančiu draudimu. Iš kitos pusės, yra neteisėta sudaryti bet kokias sutartis kito žmogaus vardu, kaip kad darė pirkėjas, drausdamasis jūsų vardu, nors techniškai tai vienintelis paprastas būdas tą daryti jo situacijoje. Vėlgi, bendrovė niekaip negali žinoti, kad sudaro draudimo sutartį ne savininko vardu, nes remiasi tik oficialiais duomenimis, kuriuos pateikia VĮ “Regitra”. Taigi, jeigu nenorite mokėti skolos ir būti išbrauktas iš nemokių klientų sąrašų, jums su pirkimo – pardavimo sutartimi reikia kreiptis į draudimo bendrovę ir įrodyti, kad jūs nebesate savininku. Tuo pačiu labai rekomenduotume susitvarkyti registraciją tiek dėl jūsų, tiek dėl pirkėjo interesų.

 70. Valdas:

  Sveiki,aš turiu ūkininko pažymėjimą ir kol kas tik vieną savo registruotą lengvąjį automobilį.
  Man trisdešimt aštuoneri metai,dvidešimties metų vairavimo stažas,norėčiau sužinoti ar man finansiškai verta,tai yra ar geriau būtų sudaryti GRUPINĘ TPVCA draudimo ūkininkams sutartį,ar įprastinę TPVCA draudimo sutartį kol kas vienam lengvąjam automobiliui?
  Dar vienas klausimas būtų:kaip yra sudaroma GRUPINĖ TPVCA draudimo ūkininkams sutartis?
  Ar būtina vykti tiesiogiai į draudimo bendrovę,ar pas draudimo tarpininką,ar galima ir internetu savitarnos svetainėse UADBB apsidrausti ir kurį savitarnoje punktą tuomet reiktų pažymėti, sudarant tokią GRUPINĘ TPVCA draudimo ūkininkams sutartį?
  Dėkoju už išsamų atsakymą.

  • Kol jūs turite tik vieną transporto priemonę, lengvąjį automobilį, tol jūs ir negalite drausti jo grupine TPVCA draudimo sutartimi. Vieną automobilį galima apdrausti tik įprastine TPVCA draudimo sutartimi. Kai turėsite daugiau transporto priemonių, kurios naudojamos ūkyje, tada galėsite apdrausti visas jums priklausančias transporto priemones, kurių tarpe tik vienas lengvasis automobilis, pagal grupinės TPVCA draudimo sutarties sąlygas. Taigi, visada apsimoka grupine sutartimi, kai yra tenkinamos sąlygos, t.y. 2 – 5 transporto priemonės, kurių tarpe tik vienas lengvasis automobilis. Grupinio draudimo įmoka skaičiuojama pagal lengvojo automobilio įmoką, prie kurios pridedamas atitinkamas tarifas (tarp skirtingų bendrovių jis skiriasi).
   Grupinio TPVCA draudimo savitarnos būdu internetu įsigyti nepavyks. Visgi internetu apsidrausti galima, tiesiogiai bendraujant su draudimo specialistu telefonu ir el.paštu. Tereikia pateikti visus reikalingus duomenis apie transporto priemones, bei ūkininko pažymėjimo numerį.
 71. aleksas:

  laba diena sunaus stazas 22 menesiai,koki laikotarpi rasiti draudime 1 metai ar 2 metai stazo.aciu.

  • Siūlytume žymėti vienerius metus, nes pažymėjus dvejus ir per tuos du mėnesius atsitikus eismo įvykiui iš Jūsų regreso būdu būtų išreikalauta atlyginti dalį žalos. 

 72. sh3fas:

  Sveiki, galbūt jau buvo toks klausimas su atsakymų, bet aš arba neradau jo arba kažkur praėjo pro akis. Norėjau pasiteirauti, jeigu transporto priemonės savininkė mama ir ant jos vardo taip pat daromas draudimas nepasirenkant, jog transporto priemonę vairuos jaunesni asmenys, ir atsitikus eismo įvykiui, mūsų automobilį vairavus jaunesniam žmogui, tačiau kaltininkas įvykio yra kita pusė, šiuo atveju ne mes, ar draudimas taip pat skaičiuoja 50%?

  • Įvykio atveju reikšmingas tik kaltininko TPVCA draudimas. Nukentėjusio asmens TPVCA draudimas neturi visiškai jokios reikšmės. Taigi jūsų pateiktoje situacijoje, nukentėjusiam būtų atlyginama visa žala pilnai, kaip priklauso.

 73. Marius:

  Ar įmanomas toks dalykas: nusipirkau automobilį, registravau savo vardu (mano vairavimo stažas nesiekia 2 metų) ir noriu drausti automobilį tėvo vardu. Ar imanomas toks dalykas ir ar jei imanomas ar draudimas visvien bus toks pats brangus?

  • Taip daryti negalima, neįmanoma ir draudžiama. Draudimas visada sudaromas registruoto savininko vardu. Net jeigu atsiras koks draudimo specialistas, kuris kažkokiu būdu jums sudarys tokią sutartį, draudimas tiesiog negalios įvykio atveju.

 74. Vaiva:

  Laba Diena,
  Mašina registruota mano vardu, o drausti ar būtų galima vyro vardu? (Jis turu didesnį stažą)
  O jei ir ne, tai ar kaina labai skirtusi jei mano statusas yra 4metai, o vyro 8metai stažas?
  Taip pat idomu ar šeimos draudimas yra ženkliai didesnis už paprastą draudima?
  Norėčiau išsamays atsakymo ir patarimo. Ačiū!

  • Jūs negalite rinktis, kieno vardu drausti. Visada turi būti draudžiama registruoto savininko vardu, šalia nurodant ir jaunesnius galimus valdytojus, jeigu tokių bus. Neįmanoma jums teoriškai pasakyti, ar labai brangiau bus,  jeigu imsite šeimos draudimą (t.y. tiesiog įtrauksite ir jaunesnius valdytojus į draudimą), nes viskas priklauso ir nuo bendrovės, kurioje draudžiama, ir nuo to jauno valdytojo amžiaus ir stažo. Kaip minėjote savininko stažas 8 metai, kito valdytojo stažas 4 metai – šis valdytojas jau nėra nepatyręs, taigi  galima būtų tikėtis ne maksimalaus pabrangimo. Tiesiog kai kreipsitės dėl draudimo, nurodykite draudikui, kad pateiktų pasiūlymą tik draudimui vyro vardu ir pasiūlymą įtraukiant ir jaunesnį valdytoją. Apytiksles TPVCA draudimo kainas galite savarankiškai paskaičiuoti TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 75. Kestutis:

  sveiki turiu patevi kuris susituokes su mama ar galima apdrausti patevio vardu ir gausis tas pigiausias variantas pagal jo staza ?jo stazas nemenkas

  • Kaip jau minėta šiame straipsnelyje, jūs negalite rinktis, kieno vardu drausti. Draudžiama visada registruoto savininko vardu. Jeigu automobilis yra jūsų, negalite drausti patėvio vardu.

 76. Martyna:

  Sveiki, automobilis registruotas mano vyro vardu. Dukra ji vairavo (21 metu) ir pateko i eismo ivyki. Ji kaltininke. Draudime yra punktas kad gali vairuoti vairuotojas turintis virs 5 metu vairavimo staza. Kaip dabar bus su zalos atlyginimu?
  Aciu.

  • Draudimo bendrovė atlygins nuostolius nukentėjusiai pusei. Po to regreso būdu kreipsis į jūsų minėto automobilio savininką, kad grąžintų 50% išmokėtos žalos, nes draudėjas pažeidė draudimo sutarties sąlygas, automobilį vairavo ir įvykį sukėlė valdytojas, nenurodytas draudimo sutartyje.

   • Martyna:

    Aciu uz issamu atsakyma. Dar norejau paklausti del Kasko draudimo. Minetas automobilis buvo apdraustas ir kasko draudimu, bet deja taip pat virs 5 metu stazas. Kaip jie atlygina zala? Ar galima neremontuoti automobilio, o gauti zalos atlygi pinigais? Aciu.

    • KASKO atveju, kai automobilį vairavo kitas valdytojas, nei nurodyta sutartyje, tiesiog mažinama draudimo išmoka. Galima automobilio neremontuoti, žalą pasiimti pinigais, tačiau tokiu atveju išmoka bus mažesnė, nes išskaičiuojamas PVM.

 77. A.B.:

  Sveiki,

  Masina priklauso man, bet apdrausta seno savininko vardu, nespejau perdraust savo vardu ivykus eismo ivykiui. Ar draudimas galioja? ar as galiu kreiptis i draudima, kuriame senasis savininkas apdraude masina del zalos atlyginimo ? Aciu

  • Jeigu kalbate apie KASKO draudimą, tai pardavus automobilį jis iš karto nustoja galiojęs. Tuo tarpu TPVCA draudimas, jums, kaip naujam savininkui galioja tik tuo atveju, jeigu su automobiliu jums buvo atiduotas ir draudimo poliso originalas, tai tada tas draudimas jums galioja dar 15 dienų nuo pardavimo, vėliau jau draudimo apsauga nutrūksta. Iš kitos pusės nėra aišku, kokiu tikslu jūs norite kreiptis į bendrovę dėl žalos atlyginimo, t.y. jeigu jūs buvote kaltininku, tai jums tik reikia savo TPVCA draudimo bendrovę informuoti apie įvykį, o dėl žalos jau turi kreiptis nukentėjęs. Tuo tarpu jeigu jūs buvote įvykyje nukentėjęs, tai jūsų draudimas iš viso neturi jokios reikšmės, nes jums nuostolius turi atlyginti kaltininko TPVCA draudimas.

 78. A.B.:

  Taip perdave draudimo originala, bet deja perraseme seniau nei pries 15 dienu. Kaltininkas pasisalino is ivykio vietos, bet dar su juo nesusisiekta. gavau policijos nurodymus kreiptis i mano draudima , dar kazkoki rasta dave, kad as nekaltas ir kas kaltininkas.
  Ar tikrai tik 15d. galioja ? Gaila, vistiek aciu.

  • Taip, naujam savininkui senas draudimas galioja tik 15 dienų, po to apsauga baigiasi, nepriklausomai nuo to, kokiam laikotarpiui iš tikro ta sutartis sudaryta. Visgi jūsų atveju,niekas neprarasta. Jeigu kaltininkas yra žinomas, tai būtent jo draudimo bendrovė turi atlyginti nuostolius. Jeigu kaltininkas draudimo iš viso neturi, tada nukentėjusiem nuostolius atlygina LR transporto priemonių draudikų biuras (praktiškai tai galima kreiptis į savo draudimo bendrovę, ji atlygina nuostolius, o vėliau susigrąžina visą sumą iš draudikų biuro, tuo tikslu jums policija ir davė pažymą). Taigi jūsų atveju, jums tikrai reikia kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę, jeigu žinomas valstybinis numeris, draudikų biure galite sužinoti, kur jis buvo apdraustas. Jūsų atveju, nuostolių niekas neatlygintų tik tuo atveju, jeigu kaltininkas būtų nežinomas.

 79. A.B.:

  Ačiū!!

 80. A.N:

  Labas vakaras! Toks klausimelis : Automobilis kuriuo vazineju registruotas draugo vardu. Draudimas taip pat padarytas jo vardu taciau irasyta jog vairuoti turi teise ir kitas asmuo(t.y as) , o kaip bus vykstant i 3 salis (Ukraina,Rusija,Baltarusija) ? Ar galiu kirsti siena ? Ar reikia perregistruoti kaip mano nuosavybe automobili ir keisti draudima?

  • Nieko nereikia keisti. Jeigu draudimas jums galioja važinėjant Lietuvoje, galios ir kitur. Važiuojant į NVS šalis jums tiesiog reikia pasirūpinti, kad turėtumėte Žaliąją kortelę.

 81. Aistė:

  Sveiki, toks klausimas. Apsidraudžiau automobilį internetu. Automobilio savininkas yra mano tėtis, o pildant duomenis draudžiant internetu, kad naudosis jaunesnis asmuo, šiuo atveju aš, turinti 3 metų vairavimo stažą. Tai klausimas būtų toks, kur draudimo sutartyje galima pamatyti šį faktą, kad savininkas vienas, o naudosis dar jaunesnis asmuo? Ačiū.

  • Informacija apie padidintą riziką ar jos nebuvimą nurodoma sutartyje ties užrašu “Kita informacija”. Vienos bendrovės šią informaciją pateikia ir polise, t.y. pirmame lape; kitos apie tai rašo tik antrame lape – draudimo sutartyje, ties “Kita informacija”.

 82. Ina:

  Jeigu automobilis pirktas vienu vardu, taciau draustas savininko mamos vardu be teises vairuoti kitiems asmenims, ar draudimas neismoka jokios dalies ivykio metu automobili vairavus kitam asmeniui?

  • Jeigu mama yra registruota automobilio savininkė, draudimas privalo būti jos vardu. Jeigu jos draudimas toks, kuris negalioja jaunesniems valdytojams, tai įvykio (kai vairavo jaunesnis vairuotojas) atveju draudimas atlygins 50% žalos, kitą dalį atlyginti turės pati mama, kaip automobilio savininkė. Jeigu registruotas savininkas yra kitas žmogus, bet draudimas sudarytas mamos vardu – toks draudimas iš viso yra niekinis, įvykio atveju negalioja, nes drausti būtina tik registruoto savininko vardu.
    

 83. Klausimas:

  Sveiki, jei vairuoju tevo automobili ir dar neturiu 2 metu stazo ir automobilis nera apdraustas siuo draudimu, kokios butu pasekmes, jei auto ivykio kaltininkas ne as. Ir dar jei sustabdo policija mane be specialaus draudimo iki 2 metu staza kokia bauda? Dekui uz ats.

  • Toks draudimas tinka policijai, nes faktiškai automobilis yra apdraustas. Jeigu jūs vairuosite ir papulsite į eismo įvykį, kurio nukentėjusiuoju būsite jūs, jūsų automobilio draudimas neturės jokios reikšmės, jums nuostolius atlygins kaltininko TPVCA draudimas. Jūs tik rizikuojate tuo atveju, jeigu pats sukelsite įvykį, tokiu atveju draudimas nukentėjusiems nuostolius atlygins, bet vėliau regreso būdu iš jūsų tėvo išsireikalaus iki 50% išmokėtos žalos. Taip pat siūlytume pasiskaityti mūsų skaitytojų užduodamus klausimus šiame patarimų bloge, tikrai dažnai žmonės papuola į situacijas, kai tenka savarankiškai mokėti žalą, o ji tikrai kartais gali būti labai didelė, pavyzdžiui apgadinus kelis automobilius, arba kokį vieną labai brangų bei jame buvusį žmonių turtą. Labai rekomenduojame pasvarstyti, ar verta taupyti ant draudimo įmokos rizikuojant galbūt didesniais nuostoliais. Nes jeigu jūs tą įvykį sukeltumėt, jūsų automobiliui nuostolių niekas neatlygintų jeigu neturite KASKO, taigi jau išlaidos, o jeigu dar tektų savarankiškai mokėti kitiems, situacija dar pasunkėtų.

 84. Jurgita:

  Sveiki, padariau eismo ivyki ir esu kalta, transporto priemone priklauso imonei. Turiu 4 metus stazo, man 24m, masina drausta ir turi kasko draudima. Po ivykio visus formalumus tvarke imones direktorius, ir dabar praejus trims menesiams po ivykio man ateina sms zinute, kad atsiusciau draudejui savo info(vairuotojo pazymejimo kopija, ivykio deklaracijos kopija ir t.t.), ar galetu buti taip kad draudejas mato jog man nera 25m ir nori jog as sumokeciau uz nukentejusios masinos remonta? ar tai tiesiog paprastas formalumas?

  • Pirmiausia, už tą įmonės automobilį yra atsakinga įmonė, kad automobilis turėtų draudimą, TA, ir už visus eismo įvykius. Taigi net jeigu draudimas reikalautų grąžinti kažkokią sumą, tai ne jūsų, o įmonės, kaip registruoto savininko. Įmonių vardu registruoti automobiliai visada draudžiami su sąlyga, kad draudimas galioja visiems teisėtiems valdytojams, tai reiškia, visiems žmonėms, kurie turi vairuotojo pažymėjimą, t.y. nuo 18 metų. Prašymas jūsų pateikti informaciją – tiesiog formalumas.

 85. Eleonora:

  Sveiki, draudime parašyta jog mano automobilio neturi teisės vairuoti jaunesni kaip 25m ir 2 metų stažo neturintys asmenys. Ar įmanoma šią sutartį praplėsti, įtraukiant, kad galėtų vairuoti stažo neturintis asmuo? Ar jis turėtų rašytis naują sutartį savo vardu? Jei galima praplėsti, kiek tai maždaug papildomai pabrangtu, jei dabar metams moku 223euru?

  • Automobilis gali turėti vieną vienintelį draudimą, registruoto savininko vardu, su reikalingomis sąlygomis. Jeigu atsirado tokių valdytojų, kurie šiuo metu neįtraukti į draudimo sutartį, yra vienintelis būdas – performinti turimą draudimo sutartį. Tiesiog kreipkitės į draudiką, kur draudėtės, bus nutrauktas esamas draudimas ir sudarytas naujas, galiojantis visokio amžiaus ir stažo vairuotojams. Seno draudimo neišnaudotas įmokos likutis bus perkeltas naujai sutarčiai, reikės primokėti tik skirtumą. Negalime pasakyti, kiek tas draudimas jums pabrangs, yra labai daug įmoką įtakojančių faktorių. Apytiksliai įmokas su jaunu ir be jauno vairuotojo galite pasiskaičiuoti mūsų TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 86. asta:

  sveiki,norejau paklausti jei seimos naris numire,o ant jo registruotas automopbilis ar galima po mirties vazineti automobiliu? ar nebutume baudziami? ir per kiek laiko galima prisiregistruoti? bei kokiu dokumentu reikia? dekoju uz atsakyma

 87. Deivydas:

  Sveiki,
  lizingu per banką iš salono įsigijome naują automobilį. Dabar kol išsimokėsime mašina priklauso bankui, kaip savininkas lizingo sutartyje žmona. Esmė tokia, kad žmona nevairuoja, kokiu būdu man reikia apsidrausti mašiną ant savęs? Ir kiek maždaug tai kainuoja 12 mėn? Vairuoju nuo 2002 metų rugpjūčio. Ačiū už atsakymą.

  • Nepriklausomai nuo to, ar jūsų žmona turi ar neturi vairuotojo pažymėjimą, draudimas gali būti sudaromas tik jos vardu, nes ji yra automobilio savininkė. Praktiškai draudimo sutartis sudaroma jos vardu, taip pat nurodomas realaus galimo vairuotojo amžius ir stažas (t.y. jauniausio ir su mažiausiu stažu). Apytiksles kainas galite pasiskaičiuoti mūsų TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 88. Giedre:

  Sveiki,
  Gyvenu Anglijoje turiu 5metu vairavimo staza. man 23m grizusu I Lietuva daznai vairuoju patevio masina, bet dabar kazkur girdejau, kad kekvienas vairuotojas privalo tureti draudima savo vardu. Tai reiskia, kad noredama vairuoti svetima masina 1sav. per metus man reikia issipirkti draudima. Ar tai tiesa?
  Aciu uz atsakyma.

  • Girdėjote netiesą. Lietuvoje draudžiami automobiliai, svarbiausia, kad draudimo sąlygose nurodytas valdytojų amžius ir stažas atitiktų realiai vairuojančių žmonių duomenis. Jūsų atveju tiesiog pažiūrėkite, ar patėvio draudime nurodoma, kad draudimas galioja ir jums, t.y. pagal jūsų amžių ir stažą. Jeigu jums negalioja, tada draudimą reiktų perrašyti ir įtraukti ir jus.

 89. Laimis:

  Sveiki, ar galima laikinai vairuoti automobilį,2 metų stažo neturinčiam asmeniui, jeigu automobilis yra apdraustas šeimos nario vardu?

  • Nesvarbu, kiek stažo ar amžiaus turi kitas asmuo, ir ar susiję jie šeimyniniais ryšiais, svarbiausia, kas nurodyta automobilio draudimo sąlygose. Jeigu automobilio draudimo sąlygose nurodyta, kad gali vairuoti asmenys ir neturintys 2 metų stažo, tada taip, draudimas galioja.

 90. Raimis:

  Sveiki, ar automobilis būtinai turi būti registruojamas to asmens vardu, kurio vardu yra automobolis apdraustas? Draudime yra pažymėta, kad automobilį vairuos kitas asmuo.

  • Taip, turi būti tas pats asmuo – registruotas automobilio savininkas ir kartu draudėjas, kurio vardu sudaroma draudimo sutartis. Jeigu draudimo sutartyje nurodoma, kad vairuos ir kiti, tai reiškia, kad bus jaunesnių ar su mažesniu stažu valdytojų nei pats draudėjas, tai kaip papildoma sąlyga.

 91. Lele:

  Sveiki. Man 21-eri, jau turiu 2 metų stažą. Ar galiu vairuoti draustą senelio automobilį?

  • Greičiausiai, kad negalite, jeigu nėra nurodyta papildomai, kad vairuos asmuo jūsų amžiaus ir jūsų stažo. Tiksliai tą galite sužinoti tiesiog peržiūrėjęs draudimo sutarties papildomas sąlygas.

 92. susirūpinusi:

  Laba diena, taip jau nutiko, kad brolis nori registruoti automobilį mano vardu (esu pilnametė, tačiau neturiu teisių) kiek suprantu, draudimas taip pat turėtų būti mano vardu. Kokių pavojų galėčiau tikėtis, jeigu jis vairuodamas mano vardu registruota ir drausta automobilį padarytų avariją? Arba kas nutiktų, jeigu laiku nesumokėtų pinigų už draudimą? Mat nori draudimą imti išsimokėtinai. Ar jis būtų nutraukiamas jeigu nesumokami pinigai ir ar man nekiltų problemų su banku?

  • Tai, kad jūs neturite teisių, nekliudo jums turėti automobilio ir drausti jo savo vardu. Tokiu atveju jūs būsite oficiali automobilio savininkė ir būsite visiškai už jį atsakinga, t.y. ar automobilis turi draudimą, ar yra TA, jeigu bus kokių avarijų, jos bus rašomos ant jūsų vardo. Jeigu nebus avarijų, jūsų vardu kaupsis drausmingumas, kas ilgainiui mažina draudimo kainą. Vėlgi, jeigu bus pažeistos automobilio draudimo sąlygos, na, vairuoja jaunesnis vairuotojas, ar be žalios kortelės važinėjama užsieny ir pan., viskas bus jūsų atsakomybė, jūs, kaip savininkė būsite atsakinga už viską, kas vyksta su tuo automobiliu. Vėluojant mokėti draudimo įmokas, stabdoma draudimo apsauga, ilgainiui draudimas nutraukiamas, bet skola lieka, vėlgi – savininkui. Dėl banko tai jokių rūpesčių nebus, juk jis tik pinigų mokėjimo tarpininkas, esmė yra draudimas – kuris jums suteikia draudimo apsaugą, už kurią reikia mokėti. Apibendrinant, registracija jūsų vardu nėra tiesiog dokumentas, tai yra faktas, kad visa atsakomybė už šį automobilį yra jūsų.

 93. Ingrida:

  Laba diena,
  norėjau pasiklausti jei aš gyvenu užsienį ir esu išsideklaravus iš Lietuvos, o mašina buvo visada drausta ant manęs Lietuvoje, ar įmanoma drausti ant savęs Lietuvoje nors ir nesu ten deklaruota? Ar taip neina?

  • Apdrausti Lietuvoje galite tuo atveju, jeigu galite savo vardu registruoti automobilį Lietuvoje. Rekomenduotume kreiptis į Regitrą ir išsiaiškinti; kokiomis aplinkybėmis jūs vis dar galite registruoti savo vardu automobilį (nuo to priklausys ir draudimas).

 94. Sandra:

  Sveiki,
  norejau paklausti, mano draugas ( antra puse) turi automobili drausta, tevo vardu, savininkas taip pat irasytas tevas. Ar jam vairuojant automobili ar man vairuojant draugo automobili, ar mums reiktu padengti 50proc zalos?

  • Viskas priklauso nuo to, kas nurodyta esamoje draudimo sutartyje. Jeigu draudimo sutartyje nurodyta, kad draudimas galioja ir jaunesniems nei savininkas vairuotojams, kurių galimas mažiausias amžius ir/ arba vairavimo stažas atitinka jūsų, tai draudimas pilnai jums galioja (jums ar jūsų draugui; ar bet kokiam to amžiaus ar stažo vairuotojui). Tačiau, jeigu draudimas sudarytas taip, kad galioja tik savininkui (ar tik pagal jo amžių ir stažą), tokiu atveju, jeigu avariją sukeltumėte jūs, draudimas iki 50% padarytos žalos išsireikalautų iš draudėjo, t.y. šiuo atveju tėvo.

 95. daiva:

  sveiki noriu paklausti padariau eismo yviki ir nuvaziavau nejutusi .teismas isteisino kad galejo nepajusti.dabar nukentejusiojo draudimas is manes reikalauja kad sumokeciau jam ismoketa suma.ar neturetu mano draudimas sumoketi,man tai draudimas pabrango.as neturiu 2 metu vairavimo stazo.

  • Jeigu nukentėjęs asmuo žalą tvarkėsi per savo KASKO draudimą, tai jo draudimas reikalauti žalos atlyginimo turėtų iš jūsų privalomojo TPVCA draudimo. Tuo tarpu, jūsų turimas privalomasis TPVCA draudimas gali ir negalioti pilnai,jeigu pažeidėte draudimo sutarties sąlygas, tai gali būti, kad vairavo jaunesnis ar mažesniu stažu vairuotojas, nei kad nurodyta sutartyje, arba jeigu nepranešėte savo draudimo bendrovei per 3 dienas, kai gavote reikalavimą atlyginti nuostolius. Tuo tarpu, jeigu teismas nusprendė, kad faktas nebuvo pasišalinimas iš įvykio vietos, draudimo bendrovė neturi to ignoruoti.

 96. Alyy:

  Sveiki,automibilis nupirktas prieš dvi dienas, bet dar nespėtas priregistruoti(išregistruotas nėra).
  Draudimas buvusio savininko vardu, tačiau pirkimo pardavimo sutartis supildyta. Kam po eismo įvykio brangs draudimas naujam savininkui ar draudėjui(buvusiam savininkui) ?
  Ačiū.

 97. Giedrius:

  Sveiki,
  turiu 2 metus vairavimo stažo, automobilis registruotas kito asmens vardu. Sutartyje nurodyta, jog vairuoti gali bet kas, nepriklausomai nuo amžiaus ir stažo. Su laiku planuoju automobilį persiregistruoti savo vardu. Klausimas: ar draudimas man bus pigesnis, jeigu iki šiol neturėjau draustų automobilių savo vardu? O gal kito asmens draudimo sutartyje galima įrašyti, jog papildomai vairuosiu ir aš?
  Vyrauja skirtingos nuomonės, nuo ko priklauso draudimo įmokos dydis, tad norėčiau sužinoti tiksliau.
  Ačiū iš anksto.

  • Automobilis visada draudžiamas registruoto savininko vardu, pagal jo amžių, stažą bei drausmingumą; šalia nurodant kitus galimus valdytojus, t.y. mažiausią galimą stažą bei amžių. Iš tiesų dažnai draudimas gaunasi pigesnis kai jis registruotas ir draudžiamas vyresnio su stažu asmens, nei kad jauno vairuotojo. Draudimo įmokos dydis priklausantis nuo vairuotojų ir savininkų gali skirtis labai priklausomai nuo aplinkybių. Siūlome susipažinti su straipsneliu Kodėl pabrango draudimas.

 98. jonas:

  sveiki,isigijau automobili,bet negaliu persirasyti ant saves.Noreciau paklausti kaip man apsidrausti teoriskai kito zmogaus automobili,kad netureciau ateityje problemu?

  • Tame ir yra problema, kad negalite drausti kito asmens automobilio nei pardavėjo vardu, nei savo vardu, jeigu yra problemų su registracija. Įsigijus automobilį, pateikus draudikui pirkimo-pardavimo sutartį, galima apsidrausti savo vardu, bet būtina per 15 dienų susitvarkyti registraciją, kitaip nutrūks draudimo apsauga.

 99. Tomas:

  Sveiki, automobilis registruotas bei draustas imones vardu. Automobilis buvo patiketas zmogui turinciam daugiau nei dvidesimt metu vairavimo stazo. Ivyko autoivykis, kuriame buvo pripazinta abipuse kalte. Kodel kito kaltininko draudimo bendrove sutiko ismoketi tik puse sumos reikalingos automobilio remontui o kitą pusę turi pasidengti musu imone? Kaip jau minejau zmogus vairaves musu imones automobili nebuvo pradedantysis vairuotojas. Draudimo sutartyje amziaus ribojimai nenurodyti.

  • Pagal galiojančią teismų  praktiką Lietuvoje, jei sutariama, kad eismo įvykio kaltė buvo abipusė, abiems pusėms atlyginama dalis žalos – Jūsų atveju po pusę. Tai yra normali draudimo kompanijos praktika tokiu atveju.

 100. Darius:

  Sveiki,automobilis draustas vyro vardu ir savininkas buvo jis pries du menesius jis perrase automobili mano vardu ir draudimas liko jo vardu padariau avarija ir draudimo bendrove atsiunte laiska 50%zalos turiu atlyginti savininkas nesuprantu juk ir poliuse vyro yrasyta kad vairuos kiti asmenys

 101. Donatas:

  Sveiki, automobilis kito asmens vardu, apdraudžiau ji ir prisirašiau save ir stažas eina ir man ar tik automobilio savininkui

 102. Rima:

  Sveiki,jai mašina yra lizinguojama ir sutartis mano vardu,ar galymą prirašyti vyrą kaip bendrą savininką(ar perašyti mašiną vyrui), kad galėtu draustis privalomu ir kasko draudimu? (nes jo vardu pigiau).

  • Drausti galima tik registruoto savininko vardu. Jeigu savininkai yra du, draudžiama pagal pirmąjį nurodytą asmenį.

 103. petras:

  sveiki ar visose es salyse galiu vairuot automobili kartu su savininku ar nereikia itraukt i privalomaji draudima turiu dideli staza ir jai reikia tai kokiose salyse atsakykite i pasta aciu

  • Važinėjimas už LT ribų ir galimi vairuotojai niekaip tarpusavyje nesusijusios sąlygos. Tiesiog persižiūrėkite draudimo sutarties sąlygas, ten bus nurodyta, kokio amžiaus ir stažo vairuotojams draudimas galioja; taip pat atskirai nurodoma, kiek dienų galioja užsienyje ir kokiose šalyse.

 104. Asta:

  Sveiki, vyras nusipirko automobili. buves savininkas ji isregistravo ir vyras turi ji apdrausti savo vardu pries ji iregistruodamas. Deja jis dirba ir to padaryti neturi galimybes. Ar as galiu tai padaryti uz vyra? Tiksliu ar galiu nueiti pas draudeja ir automobili uzregistruoti vyro vardu. kaip jau sakiau automobilis priklauso vyrui.

 105. Alex:

  Sveiki, pardaviau automobili,bet dar nespejau jo isregiatruoti regitroja ir nutraukti draudimo sutarties. tuo tarpu pirkejos draugas neturintis vairuotojo pazimejimo ir budamas neblaivus padare eismo ivyki. Koke atsakomybe gali manes laukti is draudimo kompanijos?

  • Jeigu turite pirkimo-pardavimo sutartį, įrodysite, kad nebesate automobilio savininkas ir nesate už jį atsakingas. Tik tiek, kad pagal oficialius duomenis, draudikas gali į jus kreiptis dėl regreso, taigi vertėtų to nelaukti ir susitvarkyti registracijas ir draudimo nutraukimą.

 106. Daiva:

  Sveiki neturiu dvieju metu stažo,bet mašino s savininkas turi 25m.staža,ar jis gali mane prirašyti draudime kad galečiau vairuoti jo mašina,ir kiek tai kainuotu draudimas?

 107. Gabrielė:

  Sveiki, neseniai išsilaikiau teises ir žinoma, kad norėčiau pirkti automobilį, tik problema, kad registruojant ant manęs būtų milžiniškos draudimo kainos. Draudžiant kito asmens vardu būtų idealu, tačiau iškilo problema. Mano tėtis turi didelį vairavimo stažą, tačiau ar vis tiek galėčiau drausi jo vardu save nurodant kaip papildomą asmenį, kuris vairuos, jei jis neturi darbo jau seniai ir jokių kitų įplaukų bei su mašina net nevažinės?

  • Jums net nereikia spręsti visų šių dilemų. Kieno vardu registruota transporto priemonė, to asmens vardu ir draudžiama. Jeigu tarp vairuotojų bus ir jaunesnių ar su mažesniu stažų asmenų, taip pat įtraukiama sąlyga. Tik reiktų nepamiršti, kad jeigu su šiuo automobiliu bus padaryta avarija, drausmingumas susigadins savininkui, t.y. jūsų tėčiui, taigi tai turės draudimo kainoms draudžiant visas transporto priemones.

 108. Erikas:

  Sveiki man iskylo klausimas ,jai automobilio savininkas yra staza turintis zmogus ir paiimtas draudimas galintis vairuot neturintis 5metu stazo kaip as, jai ivykus eismo ivykiui man teks moket uz zala ? Ar draudimas viska apmoka ? Stazas netoli 2metai

  • Labai svarbu, kaip tiksliai yra suformuluota kitų vairuotojų stažo sąlyga. Nes, kaip suprantate, stažas iki 2 metų ir stažas nuo 2 iki 5 metų yra du skirtingi dalykai. Taigi jeigu jūsų stažas įeina į pasirinktą kategoriją, tai draudimas pilnai galioja ir viską apmoka. Jeigu  jūsų stažas neįeina į pasirinktą kategoriją (pvz. galioja tik nuo 5 metų stažo), tai draudimas nukentėjusiems atlygina visus nuostolius kaip priklauso, bet vėliau regreso būdu iš draudėjo (automobilio savininko, o ne jūsų), išsireikalauja dalies išmokos.

 109. Darius:

  Sveiki,
  Noriu sužinoti kokia yra atsakomybė vairuotojui kuris vairuoja ne savo automobilį ir nežino, kad jo draudimas neatitinka stažo nurodytoje draudimo sutartyje?
  Tarkime. Automobilio savininkas turi 20 metų vairavimo stažo. Draudimo sutartyje nurodyta minimalus 10 metų stažas. Vairavo 8 metų stažo vairuotojas kuris auto įvykio metu apgadino kitą transporto priemonę. Draudimas padengė nuostolius. Kas turėtų padengti regreso tvarka išieškomą sumą?

  • Vairuotojui atsakomybė yra tik prieš policiją – susimokėti baudą. Prieš draudimą atsakingas pats automobilio savininkas, taip pat savininkui užsirašo šis eismo įvykis ir būtent jam ateity draudimas brangs. Regresas taip pat ateina automobilio savininkui.

 110. Darius:

  Ar galite teisiškai pagrįsti? Lauksiu tik teisinio pagrindimo.
  Mano minėtu klausimu kokiu pagrindu nustatomas Regresas ir kodėl būtent nukreipiamas į savininką. Skaitau dokumentus ir nelabai randu.
  TRANSPORTO PRIEMONIŲ VALDYTOJŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS PRIVALOMOJO DRAUDIMO ĮSTATYMO PAKEITIMO ĮSTATYMAS
  1. Draudikas, sumokėjęs išmoką, turi teisę reikalauti, kad sumokėtas dėl padarytos žalos sumas grąžintų atsakingas už žalos padarymą asmuo, jeigu jis:
  1) vairavo transporto priemonę neblaivus, apsvaigęs nuo vaistų, narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat kai vartojo alkoholį ar kitas svaigiąsias medžiagas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo arba vengė blaivumo ar apsvaigimo patikrinimo;
  2) vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją naudoti draudžia teisės aktai, ir eismo įvykis įvyko dėl šios priežasties;
  3) padarė žalos neturėdamas teisėto pagrindo vairuoti transporto priemonę ar neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonę;
  4) pasišalino iš įvykio vietos;
  5) padarė žalos tyčia.

  • Teisinio pagrindimo nepateiksime, jums reiktų kreiptis į teisininką. Galime tik patikslinti, kad draudėjas/ automobilio savininkas sudarydamas draudimo sutartį, įsipareigoja laikytis jos sąlygų, kuriose numatoma, jog prisiima atsakomybę už pateiktą informaciją, ir už tai, kaip bus naudojamas tas automobilis (kokio amžiaus ar stažo vairuotojų; kokioje teritorijoje; kokioms rizikoms).

 111. Arunas:

  Automobilį iš tėvų paėmė nepilnametis sūnus ir paprašė pavežti nepilnamečio draugo. Įvyko eismo įvykis, kuriame kaltas vairavęs nepilnametis draugas. Nukentėjusiajam sumokes kaltininko civilinis draudimas ir regresu reikalaus iš automobilio savininko ar vairuotojo? 100 proc. išmokėtos sumos?

  • Regreso būdu išmoka bus išsireikalauta iš automobilio savininko, nes jis yra pilnai atsakingas už tai, kam duoda naudotis savo automobiliu.

 112. Sandra:

  Sveiki, gavau bauda uz nedrausta automobili.Bauda israsyta rugsejo 4d.10.08val., o draudimas apmoketas 14.30val. Esant siai situacijai (keliu valandu skirtumui) israse bauda nurodytu adresu (kur automobilis buvo), taciau negaliu prisimint ar tikrai vaziavau su siuo automobiliu (paprastai tokiu laiku automobilis visada stovi prie darbo(nuo 9-18val.)) Kur kreiptis norint gauti irodymus (nuotraukas), kad automobiliu buvo vaziuota tuo metu, kai jis buvo neapdraustas privalomuoju draudimu.

 113. Arnoldas:

  Sveiki , norejau paklausti jeigu as gavau masina dovanu man ja peraso o as neturiu dar teisiu ar gali mano tevai vaziuoti su ja ir ar gali jie drausti savo vardu:)

  • Jeigu jūs esate automobilio savininkas, tik jūsų vardu gali būti sudaroma draudimo sutartis, visai nesvarbu, ar jūs turite teises ar ne. Tėvai važinėti su tuo automobiliu gali, tik savo vardu drausti negali.

 114. Loreta:

  Sveiki, automobilio savininkas yra mano mama, kuri neturi isvis vairavimo stazo.Draudemes per edrauda, nepazymejom kad vairuos kitas zmogus, isrinkom pigiausia varianta ergo. Sukeliau nedidele avarija, uzpildziau deklaracija. Po kiek laiko atejo draudimas, kuris reikalauj 50% regreso tvarka, nors be vieno men turiu 10 metu staza. Atseit buvo toks punktas. Perziurejom draudima, nei cia punktas nei ka, smulkiom raidelem, zodziu gudrybe.Uzsakinejom juk per edrauda, turetu perspet apie tokius dalykus, nes tuo atveju ergo niekada nesirinktumem, be to stazas be men 10 metu, juk po apmokejimo gavom tik sutarti.Ka siuo atveju daryt, jei nemokesim, kreipsies i teisma, suma nemaza?Taip iseina kad ergo turi draustis tik virs 10 metu stazo turintys vairuotojai, kitaip puse zalos mokes?

  • Na, draudikas regreso būdu dalies žalos reikalauja teisėtai, nes tvarka yra tokia – reikia nurodyti kokio amžiaus ir stažo vairuotojai važinės, kad draudimo apsauga galiotų jiems visiems. Jeigu pažeidžiamos draudimo sutarties sąlygos, taikomas regresas. Kiekviena bendrovė skirtingai vertina vairuotojų stažo rėžius. Negalime pasakyti, kas šiuo atveju kaltas, ar bendrovė, ar jūsų neapsižiūrėjimas, ar eldraudos svetainės nefunkcionalumas. Tokį sprendimą gali priimti tik teismas, rekomenduotume pasikonsultuoti su teisininku.

 115. Tomas:

  Sveiki, as dar neturiu 2m stažo, rugpjucio 9 išsilaikiau teises, noriu drausti ant motinos mašina bet ji niekada neturejo ir neturi teisu, ar toks dalykas galimas ir ar pigiau kainuotu draudiams?

  • Draudžiama visada registruoto savininko vardu, visai nepriklausomai nuo to, ar jis turi vairuotojo pažymėjimą. Kaip būtų pigiau pasakyti negalime, reiktų skaičiuoti visus variantus ir vertinti.

 116. Simonas:

  Sveiki,

  Jei auto yra registruojamas tėvo vardu (15+ metų stažo), tačiau draudžiant nurodoma, jog važinės ir jaunesnis, 4 metų stažą turintis asmuo, ar įvykio atveju kaltininkas vis tiek turės padengti pusę padarytos žalos?

  Dėkui už greitą atsakymą.

  • Jei draudimo sutartyje yra nurodyta, kad automobilį gali vairuoti asmenys, kurie turi 4 metų vairavimo stažą, reiškia, kad draudikas įvertino didesnę riziką. Jei eismo įvykyje nurodytas jaunesnis asmuo būtų pripažintas kaltininku, dėl šio punkto draudikas neprašytų dengti dalies nuostolių.

 117. Tilius:

  Sveiki, nusipirkau mašiną. Šiuo metu savininkas yra užsienyje. Ar galiu priregistruoti ir apdraustį mašiną savo vardu? Pirkimo-pardavimo sutartį turiu.

  • Apsidrausti savo vardu galite. Tada per 5 – 15 dienų reikės užsiregistruoti. Dėl registravimo, visais klausimais reikia konsultuotis su Vį “Regitra“ 

 118. Gvidas:

  Sveiki, turiu tokį klausima, išsilaikiau prieš mėn. teises ir vairuoju mamos automobili kuri neturi teisiu, bet kaip valdytojas įrašytas į sutarti nesu, kas būtų jai mane su tuo automobiliu sustabdytu policija? Ir kas būtų jai padaryčiau avarija?

  • Jeigu turima draudimo sutartis neapima jūsų, kaip valdytojo, draudimas tinkamas policijai. Bet jeigu sukelsite eismo įvykį, jūsų mama turės atlyginti nukentėjusiems dalį žalos.

 119. Laura:

  Norėjau paklausti jei mašina kai buvo perkama pirkimo pardavimo sutartis vyro vardu ,ar galima registruoti mašina regitroje ant kito ?ar tik ant vyro?

 120. Deividas:

  Sveiki, nepastebėjau panašių klausimų. Todėl noriu pasidomėti. Yra Savininko mašina, registruota ir drausta jo vardu, ir savininkas patyrė komą ir po jos liko nesamoningas(negali mastyti ir suvokti/pareikšti, išsakyti nuomonės ir t.t.). Mašina daug laiko stovi ir norime ja naudoti, apdrausta yra, kad vairuos tik jis vienas, ar būtų kokių patarimų, kaip perrašyti ar pakeisti draudimo sutartį, kad galėtų vairuoti mašiną ir kiti(be savininko įgaliojimo). ačiū už atsakymus.

  • Kiti vairuotojai visada gali valdyti automobilį, jokio rašytinio įgaliojimo nereikia. Reiktų persirašyti draudimo sutartį, kad draudimo apsauga galiotų ir kitiems valdytojams, taip pat draudimo sutartyje reiktų nurodyti ir draudėjo atstovą, asmenį kuris kuris sudaro draudimo sutartį. Atliekant draudimo performinimo procedūrą bus reikalinga supildyti prašymą, tą turės padaryti asmuo, kuris turi teisę tai padaryti už nesąmoningą savininką.

 121. Gabrielė:

  Sveiki, mano žentas pirko auto Lietuvoje, bet jis iš Lt išsideklaravęs, gyvena kitoje šalyje. Prašo tapti mašinos valdytoja (jis būtų savininkas ir vairuotų kitoje šalyje). Ar yra man iš to kokių grėsmių? Mašinos užsienyje registruoti nenori, nes brangu. O Lt registruoti negali be gyvenamos vietos.

  • Automobilio valdytojai yra bet kuris asmuo, kuriam savininkas duoda naudotis automobiliu, teisiškai jiems apribojimų nėra, gali būti bet kas. Visgi jūsų žentas greičiausiai prašo jūsų būti automobilio savininke, tai reiškia, kad Regitroje užregistruos tą automobilį jūsų vardu, ir jūs būsite savininkė, o kartu su tuo būsite atsakinga už viską, kas su tuo automobiliu vyksta. Tai reiškia, jūs būsite atsakinga už baudas, jeigu automobilis važinės be technikinės, arba be draudimo, arba jeigu bus duotas vairuoti kam nors kas neturi vairuotojo pažymėjimo, arba tiesiog girtas. Jeigu automobilis nuolatos bus užsienyje, turėsite pirkti draudimą, tą, kuris ištisai galioja už Lietuvos ribų, ir toks draudimas kainuoja  kartais dešimteriopai daugiau. Dar prie to paties, jeigu su tuo automobiliu bus sukeltas eismo įvykis, automobilių draudimas brangs būtent jums, t.y. visiems jūsų vardu registruotiems automobiliams. Taip pat yra ir kitas aspektas, jeigu automobilis vienoje šalyje naudojamas ilgiau nei 6 mėn., jau jis turi būti ir registruojamas toje šalyje, draudimo požiūriu tai nėra svarbu, nes jei sudaryta teisinga draudimo sutartis – draudimas galios, tačiau sunku pasakyti, kokias nuobaudas gali skirti tos šalies pareigūnai.
    
 122. Laura:

  sveiki , automobilis registruotas mano vardu, draudimas parašytas tink ant manęs, aš dar neturiu 2 metų stažo (man 20 metų), dažnai vairuoja mano draugas, kuris turi 2 metų stažą ir jam 21 metai. ar jam galios draudimas, kai įvyks eismo įvykis jo ir ne jo kalte?

  • Jeigu jis būtų nukentėjęs įvykyje, jūsų turimas draudimas neturi jokios reikšmės iš viso, nuostolius turi atlyginti kaltininko draudimas. Jeigu jis būtų įvykio kaltininku, tikėtina, kad draudimas galiotų, visgi priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje drausta, gali būti nurodyta ribojanti sąlyga. Tiksliai sužinoti galite tiesiog pasižiūrėjusi į turimą draudimo sutartį.

 123. Dovilė:

  Noreciau paklausti kas man bus . Ivyko auto ivykis tik nuresta masinos sparnas kaltas esu as . Draudimas sesers vardu o masina pati mano registruotu vardu . Turiu 6 m stazo. Ar man visus pinigus reiks grazinti

  • Pirmiausia, nėra aišku, kaip galėjo draudimas būti jūsų sesers vardu, o automobilis registruotas jūsų vardu. Taip drausti negalima, visgi, jeigu taip buvo apdrausta, toks draudimas turėtų negalioti iš viso, tai reiškia regreso būdu draudikas susigrąžina visą išmoką.

 124. Dovilė:

  Ka reiskia regreso tvarka ?ir tai gali buti labai didele suma ? O ar jie atsiszvelgs kad masina vistiek.ji apdrausta

  • Regreso būdu reiškia, kad draudimas atlygins nuostolius nukentįėjusiai pusei, po to atsigręžimo būdu kreipsis į jus – automobilio savininkę susigrąžinti išmokėtą sumą. Išmokos dydis priklauso nuo padarytos žalos tretiesiems asmenims, kiek kainuos atstatyti žalą. Pagal draudimo įstatymą šis automobilis yra neapdraustas, draudimo sutartis realiai negalioja, taigi draudimas gali iš viso nieko nemokėti. Visgi negalime pasakyti, kaip realiai draudimo bendrovė elgsis, ar atsižvelgs į kažkokias kitas aplinkybes, nes žalos derinimas yra individualus procesas ir sprendžia bendrovė savo nuožiūra (draudimo įstatymas to apibrėžęs nėra).

 125. Dalina:

  Sveiki,noriu paklausti,esu mašinos savininkė,tačiau automobilio nevairuoju,nes neturiu vairuotojo pažymėjimo,draudimo sutartyje nurodytas kitas asmuo,galintis vairuoti automobilį.
  Noriu paklausti,jeigu įvyktų eismo įvykis ,kuriame būtų nukentėjusis vairavęs automobilį asmuo(arba atvirkščiai-kaltas automobilį vairavęs asmuo),kaip būtų padengiama draudimo žala ur kas už viską atsako.Ačiū iš anksto.

  • Jūsų draudimo sutartis turi būti sudaryta jūsų vardu, niekieno kito. Jeigu draudime tikrai draudėja esate ne jūs, toks draudimas įvykio atveju pilnai negalioja, tai reiškia, nuostolius atlygins trečiosioms šalims, bet po to regreso būdu visą sumą išsireikalaus iš jūsų – automobilio savininkės.
   Jeigu draudimo sutartis visgi sudaryta teisingai, jūs nurodyta kaip draudėja, bet šalia nurodytas teisingas amžius ir stažas realiai vairuojančių asmenų: tai jeigu jis sukeltų įvykį, draudimas pilnai atlygintu nuostolius nukentėjusiems kaip priklauso. Po to tiesiog pabrangtų draudimas jums (ne realiam vairuotojui).
    
   Jeigu šio automobilio vairuotojas būtų įvykyje nukentėjęs, tada jau veiktų kaltininko draudimas, ir jums atlygintų nuostolius (tokiu atveju jūsų turimas draudimas neturi reikšmės).
 126. Pranas:

  Sveiki,
  Į mane įvažiavo kita transporto priemonė. Ar gali būti man neatlyginta žala, jei man draudimo polise gyvenamoji vieta (deklaruota) nurodyta Kėdainių rajonas, o valstybiniame registre išlikusi kaip Vilniaus miestas x gatvė?

  • Kai jūs esate įvykyje nukentėjęs, jūsų turimas draudimas neturi jokios reikšmės, nes jums žalą atlygins kaltininko draudimas kaip priklauso pagal įstatymą.
   Tuo tarpu, jeigu būtumėte kaltininkas jūs, tai būtų svarbu, ar draudime nurodyta teisinga deklaruota vieta, draudžiama turi būti būtent pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu oficialiai gyvenate Vilniuje, o apdrausta kaip Kėdainių raj., kad už draudimą mokėti mažiau, tai įvyki atveju bendrovė iš jūsų išsireikalautų dalies išmokos, kurią sumokėjo nukentėjusiems.
 127. Pavel:

  Sveiki,tokia situacija,masinos savininke isvykusi i uzsieni ir neturim jos kontaktu,ivaziavo man i gala ir dabar galiu atgaut zala i savo saskajta?aciu.

  • Ne, negalite. Draudimo išmoka būtų mokama ne savininkui tik pateikus notaro patvirtintą savininko įgaliojimą.

 128. Laura:

  Sveiki mašinos savininkė moteris o valdytojas vyras, ar galima masina drausti vyro vardu. Nes draudimas padarė vyro vardu ir įdomu ar taip galima iš tiesų.

  • Automobilio privalomasis draudimas turi būti visada registruoto savininko vardu (būna išimčių lizingo atveju).