Automobilio draudimas tinkamu laiku iki -30% pigiau

Nepriklausomai nuo to, kad transporto draudimo kainos yra individualus dalykas ir priklauso nuo transporto priemonės bei vairuotojų rizikingumo, draudimo kainos kinta ir sezoniškai. Pigiausias TPVCA ir KASKO draudimas paprastai būna pavasarį, maždaug nuo kovo 15 iki gegužės 31 dienos, šiuo metu galima sutaupyti iki 30% metiniam transporto draudimui. Sužinokite, kaip sutaupyti draudžiantis geriausių kainų metu.

Naudinga? Pasidalinkite -

 

TPVCA draudimas tapo privalomu būtent pavasarį (2002 m.), taigi didžioji dauguma metinių sutarčių buvo sudaryta būtent tuo metu, taigi ir atnaujinamos būtent pavasarį. Metams bėgant pavasarinis transporto draudimo bumas sušvelnėjo, visgi bendra tendencija išliko – būtent pavasarį sudaroma daugiausiai TPVCA draudimo sutarčių. Draudimo bendrovės, kaip rinkos dalyviai, tarpusavyje konkuruoja dėl klientų, taigi pasistengia nustatyti patraukliausias kainas būtent pavasarį

Draudimas pigesnis nuo kovo 15 iki gegužės 31

Draudimo kainų kitimas. Paprastai sakant, draudimas nuolat brangsta,  tai aiški tendencija. Kiekvieną mėnesį draudimo kainos po truputį didėja, tai ypač pastebima draudžiantis kasmet. Apsidraudus privalomuoju TPVCA draudimu, po metų vėl draudžiantis tuo pačiu metu, tos pačios kainos nebegausite, ji bus didesnė, net jei visos kitos sąlygos (darančios įtaką draudimui) nepasikeis.

Kada draudimas pinga. Stebint metinį draudimo kainų svyravimą galima išskirti tendenciją, kada draudimas pinga. Apie balandžio mėnesį taikomos didžiausios nuolaidos draudimui, taigi draudimo įmokos būna apie 10% – 30% mažesnės, lyginant su kitais metų laikais. Draudimo kainų mažėjimas prasideda nuo kovo 15 ir tęsiasi iki gegužės 31 dienos. Remiantis praktine patirtimi, būtų galima išskirti 14 dienų paklaidą. Taigi geriausių transporto draudimo kainų metas gali prasidėti ir kovo 1 dieną ir balandžio 1 dieną. Artėjant birželio 1 dienai draudimo kainos po truputį vėl kyla, o jau spalio mėnesį draudimo kainos būna ne tik sugrįžusios į priešpavasarinį lygį, bet dažniausiai didesnės.

Žinoma, niekas negali visiškai tiksliai įvardinti, kada prasidės geriausių transporto draudimo kainų metas.  Tam reikšmės turi šalies ekonominė padėtis, draudimo rinka ir netgi užsitęsęs šildymo sezonas. Siūlome plačiau susipažinti su straipsneliu, “Kodėl brangsta TPVCA draudimas“.

 

Kaip sutaupyti draudžiantis geriausiu metu

 • Jei pavasarį tikrai gaunate mažiausią TP draudimo kainą – drauskitės iš karto metams! Pavasarį draudžiantis galima tikėtis 10% – 30% mažesnių kainų draudimo rinkoje, o draudžaintis metams galima išvengti draudimo pabrangimo dėl įmokų išskaidymo. Draudimo įmoka yra mažesnė draudžiantis iš karto metams, nei draudžiantis periodiškai kas keletą mėnesių.
 • Drauskitės kompleksiškai KASKO ir TPVCA vienoje bendrovėje. Draudžiantis pavasarį, galime tikėtis geriausios kainos tiek TPVCA, tiek KASKO draudimui. Papildomai, jeigu automobilį drausite vienoje bendrovėje abiem draudimais, dažniausiai gausite papildomą – kompleksiškumo nuolaidą (ne visos bendrovės šią nuolaidą taiko, bet jei taiko, tai galima dar papildomai sutaupyti iki 15% draudimui).
 • Jeigu neturite lėšų iš karto sumokėti visos metinės KASKO įmokos, mokėkite draudimo įmoką dalimis, naudojantis tiesioginiu debetu. Paprastai KASKO įmokos skaidymas dalimis pabrangina draudimą, bet jeigu mokama tiesioginio debeto būdu, pabrangimas netaikomas.
 • Jeigu neturite lėšų iš karto sumokėti visos metinės TPVCA įmokos ir draudžiatės kas keletas mėnesių. Dažniausiai draudimo bendrovės nesuteikia galimybės už metinį TPVCA draudimą mokėti dalimis, dėl to neturint lėšų iš karto apsidrausti metams, belieka draustis kas keletas mėnesių, t.y. sudarant vis naują draudimo sutartį kas mėnesį ar rečiau. Iš esmės, draudimas kas keletas mėnesių neapsimoka, nes permokate už draudimą. Todėl sudarant trumpalaikę sutartį pavasarį, patartina sudaryti, kiek piniginė leidžia, ilgesniam laikui. Kitais metų laikais stengtis pagal galimybės nesidrausti mėnesiui. Pagal vidutinius įmokų pabrangimus dėl skaidymo, dažniausiais apsimoka nesidrausti mėnesiui, o vietoj to draustis bent 3 mėnesiams. Labai dažnai sutinkama situacija, kai pvz.: mokant kas mėnesį po 40 lt už draudimą, sumokate per 3 mėnesius 120 lt, o apsidraudus ir sumokėjus iš karto už 3 mėnesius, draudimas tekainuoja 80 lt. Būtinai prašykite draudiko atstovo ar tarpinko pateikti kainas ir 1, ir 3 mėnesiams. Taip pat lentelėje pateikiame, kiek vidutiniškai pabrangsta draudimas rinkoje, kiekvieną sutartį sudarant nepilnai metams.
Draudžiatės TPVCA laikotarpiui Permokate už draudimą
6 mėnesiai 18 %
4 mėnesiai 33 %
3 mėnesiai 43 %
2 mėnesiai 63 %
1 mėnesis 98 %

Lentelė 1 Vidutinis pabrangimo % rinkoje sudarant trumpalaikias sutartis 2013 metais.

Kaip sutaupyti jei draudimo reikia ne pavasarį

Jeigu kasmet draudžiate savo transporto priemonę privalomuoju TPVCA draudimu ir būtent tą darote ne pavasarį, jūs vis vien galite surizikuoti ir pabandyti persikelti sutartis į pavasarį.

 • Pvz.: jeigu TPVCA draudžiate liepą. Atėjus liepos mėnesiui, automobilį tereikia apdrausti tik 9 mėnesiams, o pasibaigus draudimo laikotarpiui, jau bus balandis – geriausių kainų metas. Tada tereikia sudaryti metinę TPVCA draudimo sutartį ir nuo to laiko jau visada galėsite atnaujinti draudimo sutartį per geriausių kainų laikotarpį. Tiesa, ne visose draudimo bendrovėse galima sudaryti būtent 9 mėn. draudimo sutartį.
 • Pvz.: jeigu TPVCA draudžiate sausį. Analogiškai, sausio mėnesį tereikia sudaryti tik 3 mėn. TPVCA draudimo sutartį, o jai pasibaigus, jau galima draustis metams balandį, pasinaudojant būtent geriausiomis draudimo kainomis metuose.

Dėmesio! Šis sprendimas, atsikelti transporto draudimo sutartis į pavasarį, tiksliau, į balandžio mėnesį, gali būti ne tik naudingas, bet ir žalingas. Visų pirma, jei trumpinsite sutarties terminą, draudimas trumpesniam terminui bus brangesnis tuo laikotarpiu, nei sudarant ilgesnio termino sutartį. Taip šiek tiek trumpu metu permokėsite už draudimą dėl laikotarpio trumpinimo. Taip pat gali įvykti mikro ir makro pokyčiai rinkoje, kad kainų lygis ne tik kad nesumažės tuo laikotarpiu, bet ir padidės. Galų gale sumažėjęs valdytojo drausmingumas ar atsiradę kiti rizikos veiksniai neleis net pastebėti kainų sumažėjimo. Tad, jei vis tik nuspręsite vadovautis šia informacija sudaranta draudimo sutaris, Jūs patys prisiimate visą riziką ir iš to kylančią atsakomybę.

Atsakomybės apribojimas

UADBB “Mano brokeris” neatsako už turtinę ir neturtinę žalą, kuri atsirado tiesiogiai, netiesiogiai bet kuriam asmeniui dėl informacijos pateiktos šiame pranešime. Šią informaciją pateikėme vadovaudamiesi 2010 – 2014 metų siūlomomis draudikų kainomis ir sąlygomis. Mes neskatiname, o tik informuojame apie galimybę sudaryti draudimo sutartis. Mes negarantuojame, kad Jums pavyks sutaupyti. Taip pat negarantuojame, kad nepatirsite žalos ateityje, jei priimsite sprendimus, remiantis šia informacija. Draudikai ateityje, bet kuriuo metu nuo šios informacijos publikacijos datos 2014 metų Gegužės 20 dienos, gali pakeisti kainas ir sąlygas, įvykti kiti mikro ir makro pokyčiai draudimo rinkoje, todėl bet koks sprendimas remiantis šia informacija gali būti ne tik naudingas, bet ir žalingas Jums ar bet kuriam kitam asmeniui. Taip pat renkantis kompaniją, Jūs patys privalote susipažinti su visomis kompanijos siūlomomis sąlygomis ir draudimo sutartį galite sudaryti tik tada, jei su visomis sąlygomis susipažinote, jas supratote ir numatytos draudimo sąlygos draudimo taisyklėse ir draudimo liudijime Jus tenkina. UADBB “Mano brokeris” taip pat neatsako už žalą, kurią patyrėte sudarę sutartį su draudimo kompanija ir kuri kilo iš šios sudarytos draudimo sutarties abiejų pusių įsipareigojimų vykdymo ar nevykdymo. UADBB “Mano brokeris” taip pat neatsako už žalą, kuri kilo draudimo bendrovei pakeitus naujai sudarytos draudimo sutarties sąlygas ir kainas ateityje.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo bendrovės, Draudimo bendrovių akcijos, KASKO draudimas, Pigiausias draudimas, TPVCA draudimas.

10 komentarų

 1. Povilas:

  Sveiki,

  Koki reikalingi dokumentai draudziantis? Ar tinka angliskos teises?

  • Reikalingi dokumentai: asmens tapatybės dokumentas, vairuotojo pažymėjimas (jeigu savininkas turi jį), transporto priemonės registracijos liudijimas. Dažnai užtenka tik pačios informacijos iš šių dokumentų. Draudimui nėra svarbu, ar transporto savininkas turi teises, ar jos galiojančios ar dar kokios, jis vis vien turi apdrausti transportą privalomuoju draudimu registruoto savininko vardu. Tuo tarpu, ar angliškos teisės galioja Lietuvoje draudimui nėra svarbu, tai yra paties vairuotojo atsakomybė laikytis kelių eismo taisyklių bei įstatymų (ES galima važinėti su vienos iš ES narių šalių teisėmis).

 2. VITALIS:

  Laba diena,
  Aš automobili apdraudęs 12 mėnesių,įmokos išskaidytos kas ketvirti paskutinė įmoka yra gegužės viduryje,draudimas baigesi rugpjūčio viduryje ar galėčiau pratęsti draudimą gegužės mėnesį dar metams laiko jei tam būtų palankios sąlygos kalbu apie privalomą transporto draudimą
  Ąčiū už atsakymą su pagarba

  • Ne, negalite. TPVCA draudimas sudaromas 1 metams laiko, ne ilgiau. Anksčiausiai, kada galima sudaryti naują TPVCA draudimo sutartį, tai likus 1 mėnesiui iki jos įsigaliojimo.

 3. RASA:

  Laba diena,
  Noriu drausti mašiną TPVCA ir Casko, kaip suprasti pasiūlymuose 100/10 proc.?

  • Kiekviena bendrovė, ar draudimo tarpininkas gali savaip formatuoti dokumentus su savo pasiūlymais, dėl to tiksliai negalime pasakyti, ką reiškia 100/10 proc, visgi tikėtina, kad tai yra išskaitos dydžiai KASKO draudimui: 10 % – vagystės rizikai, ir 100 Eur – kitoms rizikoms.

 4. Vilma:

  Laba diena,
  Norėčiau sužinoti, kiek laiko galima nedrausti automobilio, jei laikinai neeksploatuojamas. Ačiū.
  Pagarbiai

 5. Olga:

  Laba diena, padarytas nežymus eismo įvykis, kaltininko mašinos privalomasis draudimas eina į pabaigą (liko mėnuo) ir jis nusprendžia apsidrausti iš anksto metams, kol nepabrango. O tik paskui praneša draudimo bendrovei apie įvykį. Ar draudimo bendrovė paskui galės išskaičiuoti sumą, kurią priklausytų sumokėti už privalomąjį mašinos draudimą, jei kaltininkas draustų savo automobilį po įvykio registracijos?

  • Sudarant draudimo sutartį, draudėjas privalo pateikti visą reikalingą informaciją, kuri svarbi rizikai nustatyti ir draudimo įmokai paskaičiuoti. Jeigu informacija nuslepiama, draudimo sutartis gali iš viso negalioti. Taigi jeigu sudaromas naujas draudimas, kuris įsigalioja po mėnesio, o per tą mėnesį įvyksta įvykis, kaltininkas kaip ir lieka išlošęs, nes draudimo sutarties sudarymo atveju visa informacija buvo teisinga, sudaryta sutartis. Tačiau jeigu informacija nuslepiama, tai draudikas įgyja teisę taikyti nuobaudas. Tuo pačiu yra ir kitas dalykas, jeigu ir informuojama laiku apie draudžiamąjį įvykį, tačiau nukentėjęs nesikreipia dėl išmokos, tai draudimas dėl to nebrangsta.