Pardavę / Nusipirkę automobilį, susitvarkykite dokumentus!!!

Parduodant transporto priemonę, svarbu iš karto sutvarkyti visus formalumus, kad ateityje netektų patirti galimų nemalonumų. Parduodami transporto priemonę būtinai pasirašykite pirkimo – pardavimo sutartį, išregistruokite transporto priemonę VĮ“Regitra“ ir nuspręskite, ką darysite su turimu TPVCA draudimu.

Pirkimo – pardavimo sutartis

Pasirašykite pirkimo – pardavimo sutartį. Galite naudoti VĮ „Regitra“ pirkimo pardavimo sutarties formą.  Pirkimo – pardavimo sutartis – svarbus dokumentas, įrodantis transporto priemonės savininko pasikeitimą, taip pat teisiškai galiojantis dokumentas, jeigu kiltų nesklandumų. Šis dokumentas aktualus tiek pardavėjui tiek pirkėjui.

Kokie nesklandumai

Nepasirašyta pirkimo – pardavimo sutartis:

 • Norėdami išregistruoti transporto priemonę VĮ”Regitroje” turėsite pateikti išregistravimo pagrindą – pardavimą, kurį ir įrodo pirkimo – pardavimo sutartis.
 • Jūsų turima pirkimo – pardavimo sutartis įrodo, kad jūs nebesate susijęs su parduotąja transporto priemone ir sukeltoji žala – ne jūsų atsakomybė. Jeigu taip nutiko, kad pamiršote parduotą transporto priemonę išregistruoti VĮ “Regitra” ir gavote draudimo bendrovės reikalavimą regreso tvarka (TPVCA draudimo negaliojimo atveju) padengti sukeltus nuostolius (kuriuos iš tiesų sukėlė naujasis savininkas). Neturint pirkimo – pardavimo sutarties, nekaltumo įrodymas tampa labai apsunkintu arba net neįmanomu (priklausomai nuo to kiek laiko ir pinigų galėsite skirti bylinėjimuisi). 

Išregistruokite transporto priemonę VĮ “Regitra“

Išregistruokite transporto priemonę VĮ „Regitroje“ per 15 dienų. Transporto priemonė oficialiai priklauso jums, tol kol ji jūsų vardu registruota VĮ“Regitroje“. Tai reiškia, jūs atsakingas už šią transporto priemonę, jūsų vardu sudaromos  draudimo sutartys, jūs atsakingi už šios transporto priemonės sukeltus eismo įvykius, netgi jeigu vairavo kitas asmuo, ir dėl sukeltų eismo įvykių draudimas brangs būtent jums – kaip transporto priemonės savininkui. Vis dėlto, jeigu jau taip nutiko, pardavėte automobilį, bet neišregistravote, savo nekaltumą jums pavyks įrodyti tik turint pardavimo-pirkimo sutartį. Žinoma, teks sugaišt papildomo laiko tam įrodyti.

Kokie nesklandumai

Neišregistravus transporto priemonės, jums gali tekti atsakyti už naujojo automobilio savininko sukeltus įvykius. Draudimo sutartis sudaroma pagal duomenis pateiktus VĮ“Regitra“, tai reiškia naujasis savininkas be jokių kliūčių draus automobilį jūsų vardu ir jo sukelti įvykiai bus įskaitomi jūsų draudimo istorijoje. Jeigu taip nutiko, kad neišregistravote transporto priemonės, turima pirkimo – pardavimo sutartis turėtų padėti įrodyti, kad nebesate atsakingas už parduotąja transporto priemonę.

Pavyzdys 1 – neišregistravus parduotos transporto priemonės. Asmuo pardavė automobilį ir jo neišregistravo. Pats vairuoja ir draudžia kitą automobilį. Po metų, atėjus laikui drausti savo automobilį TPVCA draudimu jis pastebi, kad draudimo kaina labai didelė, paklausęs draudiko, kodėl taip yra, sužino, kad jis yra sukėlęs draudiminį įvykį  ir dėl to draudimas jam labai pabrango. Asmuo tikrai žino, kad jokioje avarijoje jis nedalyvavo. Paaiškėja, kad jis turi neišregistravęs transporto priemonės, kuri ir sukėlė įvykį.

Pavyzdys 2neišregistravus parduotos transporto priemonės. Asmuo pardavė automobilį ir jo neišregistravo, istorija pasimiršo. Po kelių metų asmuo gauna šaukimą į teismą, nes jo automobilis sukėlė eismo įvykį, kuriame nukentėjo žmonės ir buvo pasišalinta iš įvykio vietos.

TPVCA draudimo perrašymas

 • Kaip pasielgti su dar galiojančiu TPVCA draudimu jūs galite rinktis savo nuožiūra. Draudimo sutartis nėra toks objektas, kurį panorėjus galima tiesiog atiduoti. Draudimo sutartis tai jūsų įsipareigojimai su draudimo bendrove. Pardavus automobilį turima draudimo sutartis dar galioja 15 dienų, po to nutrūksta. Galite pasirinkti, ar atiduoti savo draudimą naujajam automobilio savininkui ar pasilikti sau.
 • Draudimas dar galioja 15 dienų. Iš esmės teiginys, kad draudimas galioja arba draudimas negalioja nėra tikslus. Netgi jeigu draudimas yra galiojantis, tai yra jo pasibaigimo terminas dar neatėjo, labai svarbu atkreipti dėmesį, kokiomis sąlygomis jis galioja. Tai yra, kokio amžiaus bei kokios patirties vairuotojo civilinė atsakomybė yra apdrausta pagal draudimo sutartį.

Kokie nesklandumai atidavus TPVCA draudimo sutartį

 • Jums gali tekti sugaišti papildomai laiko, draudimo bendrovei pateikiant raštišką sutikimą, kad perleidžiate savo draudimą naujam transporto priemonės savininkui. Draudimo bendrovė norėdama apsisaugoti nuo galimų neteisėtų veiksmų, gali paprašyti raštiško sutikimo, kad draudimą perleidžiate naujam sautomobilio savininkui.
 • Atidavus savo TPVCA draudimą (kuris nuo pardavimo dar galioja 15 dienų) naujajam transporto savininkui, pagal nutylėjimą (kol automobilis dar neperregistruotas) į jus kreipiamasi dėl draudžiamųjų įvykių. Tai reiškia, draudimas padengs naujojo savininko padarytą žalą, o eismo įvykio faktas bus užrašomas jūsų draudimo istorijoje, nes jūs dar oficialiai esate savininkas. Šios atsakomybės galite išvengti raštu kreipiantis į draudimo bendrovę ir pateikiant pirkimo – pardavimo sutartį, nes kol automobilis neperregistruotas, oficialiuose šaltiniuose vis dar jūs esate savininku.
 • Atminkite, kad draudimo sutarties atidavimas kitam asmeniui kelia tam tikrus pavojus:

Pavyzdys 3skiriasi valdytojų rizikos grupės. Automobilio pardavėjo amžius bei stažas patenka į nerizikingų vairuotojų kategoriją (40 metų, stažas 20 metų). Parduodamas automobilis rizikingam vairuotojui (19 metų, stažas 1 metai). Draudimo sutartis sudaryta pagal ankstesniojo savininko duomenis, ir iš esmės, šis draudimas neturėtų galioti jauniems vairuotojams. Taigi jeigu naujasis savininkas sukels draudiminį įvykį, draudimo bendrovė gali apmokėti tik 50% padarytos žalos, nes taip nurodyta draudimo sutarties sąlygose, kitą žalos dalį turėtų apmokėti pats vairuotojas – naujasis automobilio savininkas.

Pavyzdys 4 - per klaidą atidavus draudimo polisą. Jeigu pardavėte transporto priemonę, ir tiesiog pamiršote joje savo draudimo sutarties dokumentą, naujasis savininkas be jūsų sutikimo gali jūsų draudimą persirašyti sau – t.y. jūsų draudimo įmokos likutį persikelti sau, sudarant draudimą savo vardu.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, TPVCA draudimas.

283 komentarai

 1. Skaiste:

  Sveiki, norejau paklausti, jei pardaveme automobili ir ta pacia diena praneseme Regitrai apie pardavima. Taciau mums pasidare neramu, o jeigu pirkejas pateike neteisingus asmens duomenis, ar juos suklastojo. Jei per 15 d. jis neiregistruos automobilio ar mes neturesime jokiu “problemu”. Pas pirkeja yra automobilio techninis pasas. Jeigu iskiltu ateityje kokia problema ir paaisketu kad sutarti pasirase fiktyvus asmuo? Ar Regitra registruodama tikrina pirkejo duomenis?

  • Sveiki, Skaiste. Kas susiję su draudimu: jeigu naujasis savininkas per 15 dienų neužregistruos savo vardu to automobilio, automobilis lieka jūsų nuosavybė, taigi yra techninės galimybės jį toliau drausti jūsų vardu.
   Kas susiję su VĮ “Regitra” darbo subtilumais bei taisyklėmis, mes negalime jums tiksliai atsakyti. Būtų geriausiai, jeigu kreiptumėtės į Regitrą ir žinotumėte, kokius veiksmus jums reikia atlikti, kad išvengtumėte bet kokių galimų nesklandumų ateityje.

 2. Rasa:

  Sveiki,
  Pardaviau automobilį į Rusiją. Lietuvoj išregistravau, tačiau automobilyje liko draudimo poliusas. Norėčiau pristabdyti jo galiojimą, o likutį vėliau persikelti kitam nupirktam automobiliui. Kokiu būdu tai galima padaryti? Ačiū

  • Sveiki, Rasa, kreipkities tiesiai į draudiką, pas kurį draudėtės, galėsite nutraukti šį draudimą ir likutį perkelti naujai draudimo sutarčiai.

   • aivaras:

    Sveiki as pardaviau automobili ir pamirsau jeme draudimo polisa buvau nuvaziaves i draudima bet ten man tik pasake jog be poliso jie man nieko padeti negali ir nutraukti ar perkelti jo taipogi negali o su zmogumi kuriam pardaviau automobili susisiekti nepavyksta.taigi klausimas jaj tas zmogus padarys avarija ar draudiminis ivikis skaitysis man?

    • Nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo pirkėjas jau yra naujasis automobilio savininkas, taigi tuo pačiu atsakingas už viską, kas bus daroma tuo automobiliu. Jūsų atveju, nebent klaidos atveju galite gauti kokį pranešimą dėl įvykio; bet tiesiog pateikite pirkimo pardavimo sutartį, nurodykite kas naujasis savininkas ir viskas. Jūsų pareiga tiesiog informuoti draudimo bendrovę, kad pasikeitė automobilio savininkas ir to užteks.

 3. Ignas:

  Sveiki, parduodant automobili kas is dokumentu yra pasiliekama sau, o kas atiduodama naujajam savininkui? Pvz. tech pasas, reg. pasas? Ir jei automobilis parduodams uzsienio valstybeje ar kas nors keiciasi?

  Aciu uz atsakyma.

  • Sveiki, Ignai, kas susiję su draudimu, jūs galite nuspręsti ar turimą draudimo sutartį perduoti naujajam savininkui, ar pasilikti sau. Tuo tarpu kiti registracijos dokumentai turėtų atitekti naujajam savininkui; parduodant užsienyje procedūra skiriasi. Rekomenduojame kreiptis tiesiai į VĮ “Regitrą” ir tiksliai žinoti visus privalomus formalumus, susijusius su transporto priemonių pardavimu ir registracija.

 4. Toma:

  Sveiki. Norėjau pasiteirauti ką man reikia daryti jei nusipirkau automobili, o pardavėja automobilio neišregistruoja ir nepavyksta susitarti su juo, kad jis išregistruotu tą automobilį, aš negaliu automobilio įregistruoti savo vardu (pinigus už automobilį sumokėjau, taip pat su pardavėju pasirašėme pirkimo- pardavimo sutartį (sutartis paprasta ne tokios formos kaip pateikta VĮ “Regitra” bei nepatvirtintą notaro))?

  • Transporto priemonės nuosavybės teisė pereina naujam savininkui nuo pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo. Taigi turint sutartį, jūs esate naujoji savininkė ir galite drausti automobilį savo vardu. Problema ta, kad draudimo bendrovės bendroje duomenų bazėje savininku matys pardavėją ir gali atsisakyti drausti, arba tiesiog pareikalaus pirkimo-pardavimo sutarties, kaip įrodymo apie pasikeitusį savininką ir apdraus naujojo savininko vardu. Pirkimo pardavimo sutartis pasirašoma laisva forma, notaro pativrtinimas nėra reikalingas.

   • Mantas:

    O ka daryti, jeigu senasis automobilio savininkas neisregistruoja? Regitra neiformina naujojo savininko, koliai senasis neisregistruoja,nors ir jai pateikia (naujasis savininkas) pirkimo-pardavimo sutarti.

    • Kol senasis savininkas neišregistruoja parduotos transporto priemonės, jūs tikrai niekaip negalite savo vardu registruoti, nebent turėtumėte NOTARO patvirtintą pirkimo-pardavimo sutartį (laisva forma parašytoji šiuo atveju netinka). Mes negalime jums pasakyti, kokias poveikio priemones naudoti susitarti su senuoju savininku, kad jis įvykdytų savo pareigą, kurios neįvykdęs pats gali labai nukentėti.
     Kas dėl draudimo. Jūs savo vardu šios transporto priemonės drausti negalite, nes jei apdraustumėte, draudimas galiotų tik 15 dienų, kurios skirtos užregistruoti ją savo vardu, o jūs, žinoma, to nepadarytumėte. Kadangi oficialiai automobilio savininkas yra pardavėjas, tai draudimo sutartis turėtų būti sudaroma jo vardu, tačiau reikėtų būtinai teisingai nurodyti jauniausiojo kito valdytojo amžių ir mažiausią stažą, kad draudimas galiotų ir jums (ar kitiems galimiems valdytojams, kurių amžius ir stažas yra mažesni nei senojo savininko). Jeigu būtų įvykis, draudimas padengtų žalą, ir šį įvykį užskaitytų senajam savininkui, nes jis - registruotas savininkas ir yra atsakingas už visus įvykius, sukeltus jo transporto priemonės. Kaip ir minėjome šiame straipsnelyje, tokioje situacijoje senasis savininkas dar galėtų įrodyti kad ne jam turėtų būti užskaitytas tas įvykis, o naujam savininkui (t.y. jums). Dar vienas pavojus šios situacijos yra tas, kad senasis savininkas kažkuriuo metu gali sugalvoti išregistruoti tą automobilį, to pasekoje nutrūktų ir draudimas, kuriuo naudojatės, taiki įvykio atveju draudimo bendrovė pareikalautų savininko padengti dalį žalos (t.y. pardavėjo, bet jis galėtų tą atsakomybę nukelti jums, pateikdamas pirkimo pardavimo sutartį, jums nesutinkant, sprendimą pateiktų nebent teismas). Kaip matyti, sitaucija iš tiesų labai komplikuota, daugelis situacijos baigčių gali būti išsprendžiamos tik per teismą ir neįmanoma iš anksto pasakyti, “kaip būtų, jeigu būtų”.

     • Mantas:

      Ačiū už atsakymą. o Jeigu nutiktu eismo įvykis ir aš esu nekaltas, draudimo išmoka atitektu senajam savininkui? ar vienintelis būdas liktu tik remontuoti pasirinktame servise?

     • Na taip, įvykio, kuriame jūs būtumėte nukentėjęs, atveju, draudimo bendrovė žalos sureguliavimo procesą derintų su registruotu automobilio savininku (senuoju savininku), ne su jumis, tačiau tai būtų standartinė procedūra. Reikėtu nepamiršti, kad nors oficialiai, pagal Regitros duomenis, automobilis priklauso senajam savininkui, realiai jis jau yra jūsų nuo to momento, kada pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį. Taigi tiksliai taip ir negalime pasakyti ar įvykio atveju, žala griežtai būtų reguliuojama vien tik su senuoju savininku.

 5. Sima:

  Laba diena,
  as esu Siauliete, pardaviau automobili zmogui is Telsiu. Regitroje mes isregistravome automobili, ir pasiraseme pirkimo pardavimo sutarti. Jis dabar automobilio neregistravo siauliuose, sake registruos Telsiuose. Jej dabar padarytu avarija ar jis butu atsakingas?Nes techninis pasas mano vardu yra pas ji.aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Sima, Iš esmės yra deklaruotas automobilio pardavimo faktas, taigi neturėtumėte turėti bėdų dėl naujojo savininko galimų įvykių, nes transporto priemonė priklauso ne jums. Nepamirškite informuoti draudimo bendrovės apie savininko pasikeitimo faktą ir/arba nutraukti galiojančio draudimo, jeigu jis yra jūsų žinioje.

 6. Arnas:

  Pirkau automobili ir siuo metu negaliu jo priregistruoti savo vardu, nes pardavejas jo neisregistravo. Ar galiu ramia galva toki automobili eksplotuoti? Kokie keblumai gali kilti?

  • “Ramia galva” negalite, nes dokumentai nėra galutinai sutvarkyti. Kas susiję su draudimu, jeigu turite prikimo pardavimo sutartį, turėtumėte automobilį drausti savo vardu privalomuoju TPVCA draudimu, tokia draudimo procedūra užtrunka kur kas ilgiau, taip pat ji yra neįmanoma draudimo internetu savitarnos svetainėse. Draudiminio įvykio atveju taip pat gali kilti papildomų keblumų dėl išmokos (turint pirkimo – pardavimo sutartį jis būtų išsprendžiami, tiesiog sugaištumėte papildomai laiko).
   Taip pat negalėsite įsigyti KASKO draudimo, nes neregistruoti automobiliai juo nedraudžiami.

   • Arnas:

    Dekui, uz atsakyma. Na apsidrausti savo vardu nekilo jokiu problemu, nes automobilis nera isregistruotas (tikrinau regitros svetaineje), jis tiesiog ne ant mano vardo. Esme tame, jog technine apziura lipa ant kulnu ir masinos reikia net verkiant. Man idomu, ar nekils problemu varant technikine ir su teisesauga, tarkim, sustabdo policija ir kaip tik tuo metu netiketai pasirodo, jog automobilis isregistruotas?

 7. Saiberis:

  Turiu klausimą.
  Planuoju keisti automobilį į kitą automobilį, turiu galioantį draudimą, kokia procedūrą, jei noriu draudimą pasilikti sau ir naudotis su nauja mašina.

  • Tokiu atveju turite nutraukti draudimo sutartį, kad pirkimo pardavimo sutarties įsigaliojimo dieną, kada Jūs jau neesate savinikas sutartis negaliotų. Likutį galite pasilikti draudimo bendrovėje ir jei kada naudositės šios draudimo bendrovės TPVCA ar kitomis paslaugomis, visą likutį galėsite panaudoti naujoms įmokoms dengti. Jei pageidaujate, tai atskaičius 30 % administracinėm išlaidom nuo likučio sumos, šią sumą galite pasiimti iš draudimo bendrovės. Svarbiausia neužmirškite išregistruoti transporto priemonės Regitroje ir turėkite pirkimo pardavimo dokumentus su originaliais parašais ir atsiskaitymą patvirtinančius dokumentus, tuo atveju jei naujasis savininkas neužsiregistruos transporto priemonės savo vardu ir padarys autoįvykį jau senajai draudimo sutarčiai negaliojant.

 8. Myndis:

  Sveiki iskilo toks klausimas. Pirkau automobili pasirasant pirkimo pardavimo sutartis. Zmogus kurio masina pirkau ja isregistravo registroja. Bet as per 15 dienu automobilio neuzsiregistravau ant saves nes isvikau y uzseny. Dabar jau praejo menesis su virs ir noriu suzinoti ar dabar gryzus auto galesiu virs dar uzsiregistruoti ant saves ar nebus nuplaukes daraudimas ir technikine?

  • Dėl registracijos subtilumų kreipkitės į Vį Regitrą. Tuo tarpu technikinė galioja iki pažymoje nurodytos datos. Draudimas galioja tik 15 dienų po pardavimo, taigi jis jau jums nebegalios.

 9. Laima:

  Sveiki, tai kaip supratau parduodant automobilį pasišrašai pirkimo – pardavimo sutartį ir automobilio dokumentus paduodi pirkėjui ar kaip čia? O draudimą geriausiai nutraukti? Ačiū

  • Sveiki, Laima, taip pardavus, automobilį, jo dokumentus reikia perduoti pirkėjui. Tiksliai šiuo klausimus jus gali pakonsultuoti VĮ Regitra
   Dėl draudimo galite elgtis savo nuožiūra, arba polisą perduoti naujam savininkui (kuris galios tik 15 d.), arba pasilikti sau ir nepanaudotą įmokos likutį perkelti naujai sutarčiai arba susigrąžinti.

 10. Jolanta:

  Sveiki,
  pirkau automobilį, o savininkas nesutinka jo išregistruoti. Turiu surašytą pirkimo pardavimo sutartį, kurioje nurodyta simbolinė suma (500 lt.), pinigai (tikroji suma) sumokėti, visi dokumentai pas mane. Ar aš tokiu atveju galiu mašina parduoti, dovanoti, keisti? Aš noriu prisiregistruoti automobilį, tačiau savininkas užsienyje ir nesutinka grįžti. Tai jei galiu parduoti mašina ar man reikės vėl surašyti pirkimo pardavimo sutartį parduodant? O nutikus autoįvykiui ar esant baudai kas bus atsakingas už žalą pardavėjas (kuris neišregistravo), aš ar pirkėjas, kuris pirko iš manęs? Dėkoju

  • Sveiki, Jolanta, negalime imtis komentuoti automobilio registravimo subtilybių, tiksliai šiuo klausimu jus gali pakonsultuoti tik VĮ Regitra.
   Tuo tarpu, kas susiję su draudimu, pagal nutylėjimą, įvykus įvykiui, atsakingas būtų savininkas, t.y. asmuo kurio vardu tas automobilis yra registruotas, šiam asmeniui tektų sugaišti nemažai laiko įrodant, kad jis nebėra automobilio savininkas ir nėra atsakingas – tą įrodo turima pirkimo pardavimo – sutartis.
   Tuo tarpu, kad jums draudimas galiotų, turėtumėte drausti automobilį savo vardu, o kad tai būtų galima atlikti, draudimo specialsitui turėtumėte pateikti pirkimo-pardavimo sutartį.

 11. Justas:

  Sveiki,

  sakykim nusipirkau automobilį, pasirašėm pirkimo-pardavimo aktą, tačiau pardavėjas nusprendė sau pasilikti draudimą. Sakykim aš važiuodamas namo padarau avariją, tai kas yra atsakingas už avarijos padarinius ? Aš ar vis dar tas buvęs savininkas, jei dar 15 dienų nepraeina po akto pasirašymo?

  Beje, o jei kelių policija sustabdo eksplotuojant šitą nupirktą automobilį ir paprašo pateikti draudimą, o jį pasilikęs yra buvęs savininkas, tai tą ąį dienų draudimą įrodo pardavimo-perdavimo sutartis ?

  • Sveiki, Justai, 15 dienų draudimo galiojimo laikotarpiu neturėtų būti pinktnaudžiaujama, jis numatytas įstatymų, atsižvelgiant į tai, kad realybėje pardavus automobilį, dažnai neįmanoma iš karto susitvarkyti visų formalumų.
   Visgi, nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo akimirkos, senasis savininkas visiškai niekuo nėra atsakingas už tą automobilį. Taigi pirkėjui padarius avariją, jis už ją ir yra atsakingas (išskyrus, kai jam senasis savininkas atidavė  turimą draudimą, na ir žinoma yra pasirengęs prisiimti riziką, t.y. įvykio atveju už draudimą mokėti daugiau ne vienus metus).
   Policijai sustabdžius reikia pateikti galiojantį draudimą, kuriame yra įrašai apie automobilį (jo valstybinis numeris) ir draudimo galiojimo data (terminas dar nepasbaigęs), tokio draudimo buvimą įrodo tik draudimo polisas, jokie kiti dokumentai jo pakeisti negali. Taigi jeigu senasis savininkas neperduoda draudimo originalo naujam savininkui, tai reiškia, kad jis nesutinka perduoti ir draudimo apsaugos.

    

 12. Nijole:

  Sveiki,pries 10 metu pardviau pagal notariskai patvirtinta igaliojima automobili, pirkeja negalejo tuo metu persirasyti savo vardu,zadejo atvaziuoti i Lietuva,bet negrizo (ji Latve) .Ji toliau draude mano vardu automobili ir pasirasinejo draudimo sutartis uz mane. Ar tai imanoma? Draude automobili Lietuvoje. Po 5 metu ivyko autoyvikis-masina ivaziavo i griovi.Daugiau masinu nebuvo autoyvikyje.Dvi keleives buvo suzalotos. Ar draudimas privalejo joms sumoketi draudimo ismokas, jei jos policijoje nurode, kad pretenziju neturi? Ar pasirasius uz mane visus tuos metus draudimo poliusus (dar su klaidinga pavarde) galejo drausti automobili? Nes as toliau draudziausi kitas masinas ir man nebuvo brangesni draudimo poliusai,nes matyt pagal pavarde nerode,kad buvo autoyvikis. Tik galila, kad notaru rumai nesaugo arhyve ilgaiu nei 10 m. igaliojimus. Aciu,jei atsakysite .

  • Sveiki, Nijole, jūsų nupasakoti įvykiai nutiko dar tada, kai nebuvo įvesta bendra ir centralizuota informacijos sistema apie vairuotojų drausmingumą bei draudžiamus įvykius.
   Iki 2004 metų draudikai visiškai individualiai išrašinėdavo draudimo polisus, ir informacija apie draudžiamuosius įvykius nebuvo dalinamasi tarpusavyje ir centralizuotai.
   Iš esmės šiame straipsnelyje aprašyti procesai tiksliai taip veikia pastaruosius 2 metus, iki tol buvo nemaža klaidų tikimybė, dėl to vargu ar galėtume tiksliau pakomentuoti jūsų patirtį.

    

 13. Gintas:

  Sveiki,Turiu klausima.
  Pardaviau savo sunenui automobili,jis Regitroje jy persirase ant savo vardo,BET nepersirase ant saves draudimo ir isvaziavo y uzsieni,kokios gali jam kilti problemos ,pavyzdziuj jei sustabdytu policija ?

  • Sveiki, Gintai, negalime pakomentuoti, kokiu būdu užsienio šalyje policija tikrina draudimą; vieniems pakanka pažiūrėti žaliosios kortelės galiojimo laiką, kiti gali tikrinti ar sutampa draudėjas ir asmuo techniniame pase (šiuo atveju galetų kilti keblumų). Įvykio atveju, draudimas padengs žalą pagal sutartyje numatytas sąlygas, tai reiškia, jeigu draudime nenurodyta, kad vairuos ir jaunesni asmenys (remiamės prielaida, kad sūnėnas turėtų būti už jus ženkliai jaunesnis bei su mažesniu stažu), draudimas gali padengti tik 50% žalos. Taip pat turėtumėte nepamiršti, kad perdavus draudimą jis galioja tik dvi savaites.

 14. Paulius:

  Sveiki, turiu klausimą.
  pardaviau automobili su pirkimo pardavimo sutartimi 2010 metais,bet jos neiregistravau regitroi ir dabar sulaukiau skambucio, kad su tuo autobobiliu buvo padarytas eismo ivikis , vairuotojas pasisalino, o automobili nutempe i saugojimo aikstele. noriu paklaust ar dabar man teks uz ta iviki atsakyti ar iestos to asmens kuris vairavo. pirkimo pardavimo sutari as turiu, ir ar imanoma dabar ta auto isregistruoti.
  Ačiū už atsakymą.

  • Dėl automobiliu padarytų eismo įvykių visada yra atsakingas jo savininkas, nesvarbu, kas realiai vairavo (išskyrus jei automobilis buvo pavogtas); šiuo atveju jūs vis dar oficialiai esate savininkas.
   Turint pirkimo pardavimo sutartį yra galimybė įrodyti, kad nesate atsakingas už įvykį, kreipkitės su ja į draudimo bendrovę, kuri pateikė jums prašymą padengti padarytą žalą. Dėl registravimo kreipkitės į Vį “Regitrą”.
 15. Diana:

  Sveiki,prieš 2 menesius pardaviau masina,sudareme pirkimo-pardavimo sutarti,as mašina isregistravau Regitroje.Prieš kelias dienas gavau saukima i policija,uz neva padaryta KET pazeidima,issiaiskinau,o pasirodo tas asmuo net neiregistraves auto savo vardu,ir as nekalta,nes turiu pirkimo-pardavimo sutarti,ir is Regitros isregistravimo sutarti…tik vat draudima as,kai pardaviau palikau masinoje…Ar nebus problemu man kokiu nors del to,gal as dar galiu nutraukti draudimo sutarti,ar jau per velu? Aciu :)

  • Sveiki, diana, kadangi automobilį pardavėte jau prieš 2 mėnesius, to buvusio draudimo apsauga seniai nebegalioja, galiojo tik 15 dienų po pardavimo. Jeigu naujasis automobilio savininkas turėdamas draudimo polisą jo nenutraukė ir nepersirašė įmokos likučio sau, dar galėtumėte tą padaryti. Rekomenduotume kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę arba draudimo tarpininką, kur draudėtės, tik negalime garantuoti, ar sėkmingai pavyks nutraukti neturint poliso originalo (vieni draudikai reikalauja, kad nutraukiamos sutarties dokumentas būtų grąžintas, kitiems pakanka parašyti prašymą).

 16. Lukas:

  Sveiki, norejau paklausti sudarem pirkimo-pardavimo sutarti, bet paaiskejo, kad pardavejas mires. Ar galetumem priregistruoti toki automobili?

  • Sveiki, Lukai, paprastai tariant, vargu ar jūs galėjote sudaryti sutartį su mirusiu žmogumi. Jūs sutartį galėjote sudaryti nebent su įgaliotiniu. Visgi dėl registravimo subtilybių, rekoemnduojame kreiptis į VĮ Regitrą

 17. Lėja:

  Laba diena. Mašina pirko draugas, užregistravo mano vardu. Dabar mes išsiskyrėme, jis važinėja mašina ir turi mano draudimą tai mašinai. Su juo jokių santykių nepalaikau. Kaip man išregistruoti mašiną ir sutvarkyti visus dokumentus be jo. Mašinos jokių dokumentų neturiu.

  • Dokumentus susitvarkyti galite savarankiškai, nes viskas sudaryta jūsų vardu, vis dėl to apie tai turi būti informuotas ir jūsų draugas.
   Dėl išregistravimo subtilumų, kreipkitės į VĮ “Regitrą“: 
   Draudimą reikėtų nutraukti kreipiantis į draudimo bendrovę (ar tarpininką), kur jis buvo sudarytas. Kol automobilis registruotas jūsų vardu, draudimą nutraukti galite tik jūs, visgi kol registracija nesutvarkyta, morališkai būtų ne visai teisinga jūsų draugo atžvilgiu nutraukti draudimą, nes jis savo vardu niekaip negali apdrausti svetimo automobilio. Kai perregistravimas bus sutvarkytas, jūsų draugas draudimą nusitraukti ir persirašyti savo vardu, galės pats savarankiškai.
   Taip pat rekomenduotume nedelsti sutvarkyti šių formalumų, nes šiuo metu jūs, kaip savininkė esate atsakinga už automobilį bei jo sukeltus įvykius (nesvarbu kas realiai vairuoja). Taigi, jeigu bus sukeltas eismo įvykis, draudimas padengs žalą, tačiau jis bus užrašytas būtent ant jūsų, ir kitais metais draudimas brangs būtent jums – kaip registruotai automobilio savininkei.
 18. Auris:

  Sveiki, norėjau paklausti ka daryti tokiu atveju, jei be pirkimo pardavimo sutarties pardaviau automobili asmeniui kuris teige jog ji ardys Dalimis, galvojau veliau tiesiog ji isregistruosiu ir viskas bus baigta. Taciau tas asmuo automobili kiek sutvarkes pardave, ir veliau ivyko mano ziniomis dar maziausiai 3 perpardavimai NEPERRASIUS automobilio, taigi jis realiai vis dar priklauso man. Dabar gavau laiska del administracinio nusizengimo. Zinau jog tai mano atsakomybe ir to nevengdamas sumokesiu. bet kaip man atgauti automobili, jog tai nepasikartotu???
  Ps. neturiu pirminio pirkejo jokiu duomenu, masinos dokumentai pas dabartini automobilio turetoja…

 19. Inga:

  Sveiki,

  nusipirkome automobilį, jį įregistravome savo vardu, bet senojo savininko draudimo sutarties nepersirašėme savo vardu. Senasis automobilio savininkas teigė, kad draudimas galios iki polise nurodytos datos ir nieko perrašinėti nereikia. Dabar praėjus daugiau nei mėnesiui laiko įvyko eismo įvykis, kurio kaltininkai esame mes. Draudimo kompanija teigia, kad draudimas nėra galiojantis. Gal galite paaiškinti situaciją ir jos pasekmes smulkiau? Kas mums gresia?

  • Sveiki, Inga, senojo savininko draudimas galioja tik 15 dienų nuo automobilio pardavimo, tikrai ne iki tos datos, kuri nurodyta draudimo sutartyje. Per 15 dienų nuo pardavimo reikia arba persirašyti seną draudimą savo vardu (jeigu senasis savininkas jį atidavė), arba tiesiog įsigyti naują – savo vardu. Šiuo atveju draudimas nepadengs tos žalos, kurią padarėte tretiesiems asmenims, teks nuostolius dengti savo lėšomis.

 20. Sergej:

  Kaip zinote draudimo kaina labai priklauso nuo miesto kur priregistruotas tr.pr. savininkas, ar galima vadovautis techniniame pase nurodytais duomenimis(sio atveju registracija), sudarant nauja sutarti, nors jie jau pasikeite.

  • Draudžiant transporto priemonę, visada reikia vadovautis registruota savininko gyvenamąja vieta, net ir tais atvejais, kai techniniame pase išlieka senas adresas, o asmuo persiregistruoja į kitą vietą – vadovaujamasi naująja, žmogaus realia deklaruota gyvenamąja vieta.

   • Sergej:

    Aciu.
    O jeigu gyv.vieta pasikeite jau po dr. sutarties sudarymo? Privalu tada perrasyti/perskaiciuoti sutarti?

    • Gyvenamosios vietos pasikeitimas – draudimo traktuojamas kaip rizikos padidėjimas, apie tai būtina informuoti draudiką, bus perskaičiuojama draudimo įmoka, ir gali tekti perdaryti draudimo sutartį ir primokėti. Tai yra svarbu tik jeigu pasikeitė ne tik gyvenamasis adresas (gatvė, namas), bet ir vietovė, t.y. miestas, rajonas, kaimas.

 21. Jonas V:

  Jei automobilį pardaveme ir perregistravome kito asmens vardu. Draudimo nenutraukėme.Ar draudimo sutarties sudarytojas (senasis savininkas) gali nutraukti draudimo sutartį po perregistravimo? Ir ar gali senasis savininkas atsiimti iš draudimo bendrovės nepanaudotą įmokos sumą po automobilio perregistravimo? Kada baigiasi pirmojo savininko CA draudiminė atsakomybė ir rizika pagal anksčiau galiojusį draudimo polisą?
  Ačių už atsakymą.

  • Po automobilio perregistravimo, seną draudimą (senojo savininko vardu) gali nutraukti tas asmuo, kuris turi draudimo dokumentus – t.y. tiek senasis savininkas, tiek ir naujasis, jeigu jam buvo perduoti draudimo dokumentai. Nutraukiant draudimą, draudikas dažniausiai reikalauja grąžinti draudimo poliso originalą.
   Senojo savininko kaip transporto valdytojo privalomoji civilinė atsakomybė baigiasi iš karto, pardavus automobilį. Tiksliau tariant, jis gali rinktis, arba draudimą pasilikti sau ir iš karto jį nutraukti ir susigrąžinti įmokos likutį; arba gali perduoti laikinai naujam savininkui, tačiau tokiu atveju draudimo apsauga galios iki 15 dienų (nepriklausomai nuo to, koks galiojimo laikotarpis nurodomas pačioje draudimo sutartyje).

 22. Jonas V:

  Po autoįvykio, draudimo bendrovė paskaičiavo žalos dydį ir informavo mane laišku.Tačiau automobilio rinkos vertė draudimo bendrovės buvo paskaičiuota netiksliai. Iš 7 jų parinktų automobilių tik vienas atitinka mano automobilio darbinį variklio tūrį,kitų 6- darbinis tūris mažesnis. Aš nesutinku su jų pateikta rinkos verte ir noriu užklausimą rašyti Draudikų priežiūros komisijai. Paklausus draudimo bendrovės dėl automobilio pardavimo,jie raštu atsakė ,kad automobilį galiu disponuoti savo nuožiūra ir pakartotinės apžiūros nereikės.Ar galiu parduoti automobilį? Ar pardavus automobilį žalos draudiminė išmoka priklausys senajam automobilio savininkui? Po autoįvykio jau praėjo beveik 2 mėnesiai ir sudaužyto automobilio vertė kasdien krinta. Jei lauksiu ilgiau,vertė nukris dar labiau.
  Ačiū už atsakymą,

  • Taip, galite parduoti automobilį, draudimo išmoka bus mokama jums, jeigu žala jau užregistruota ir automobilis nufotografuotas. Vis dėlto, jeigu nesutinkate su draudiko paskaičiuota žala, ir ketinate pareikšti pretenziją, verčiau neskubėti parduoti automobilio, nes gali būti reikalinga pakartotina apžiūra.

 23. Lina:

  Laba diena. Ar pardavus automobili draudimo sutartis gali būti perduota trečiam asmeniui, ne naujam automobilio savininkui. Pvz. automobilis buvo užregistruotas ir draustas mamos vardu, ta automobilį pardavus svetimam asmeniui norima perduoti draudimą sūnui ar taip yra įmanoma?

  • Sveiki, Lina, taip galite savo draudimo neišnaudotą įmokos likutį perrašyti kitam draudimui – pavyzdžiui, sūnaus automobiliui (nebūtinai savo automobiliui, ir nebūtinai naujam šio automobilio savininkui).

 24. Raminta:

  Sveiki, pardaviau automobili, o draudimo polisas liko automobilyje. Pasiskambinus i draudimo bendrove ir paprasius jo galiojima sustabdyti (nes likuciu noriu apdrausti kita masina), man pasake, kad tam reikalingas polisas. Kitu atveju tai reisia, kad polisa ‘padovanojau’ pirkejui, kuris man jo atiduoti nesutinka. Ar tikrai polisas reikalingas? Negi neuztenka pirkimo-pardavimo sutaries? Aciu!

  • Sveiki, Raminta, tai priklauso nuo draudimo bendrovės tvarkos. Draudimo polisas – tai yra dokumentas, jis priklauso tam asmeniui, kuris jį turi, ir tradiciškai, automobilio pardavimo atveju, kas pateikia poliso originalą (pardavėjas ar pirkėjas), tas ir turi teisę į tą draudimo sutarties likutį (ši tvarka yra nurodoma privalomojo draudimo įstatyme). Vis dėlto, populiarėjant draudimui internetu ir draudimo polisams esant siunčiamiems el.paštu ir tokiu būdu esant galimybei atsispausdinti bet kokį skaičių kopijų, kai kurie draudikai praktikuoja nuosaikesnį elgesį, patogesnį pačiam vartotojui, t.y. draudimo sutarties likutį perkelia tam asmeniui, kuris pirmas kreipiasi dėl draudimo nutraukimo (t.y. pardavėjas ar pirkėjas) – kreipimasis, žinoma, turi būti raštiškas. Tuo tarpu, pirkimo – pardavimo sutartis yra kitos srities dokumentas, ji įrodo tik automobilio savininko pasikeitimo faktą bei laiką, ji pati savaime neparodo draudėjo valios draudimo sutarties atžvilgiu. Matote, šioje situacijoje, netgi jeigu jūs būtumėte laisva valia atidavusi tą polisą pirkėjui, o po to persigalvojusi, jūsų pageidavimas draudimo bendrovei būtų skambėjęs lygiai taip pat, kaip skambėjo ir dabar, dėl to jis

 25. Ausra:

  Sveiki, pries metus pardaviau automobily, pasiraseme pirkimo pardavimo sutarty, taciau ja nurasiau tik po menesio, pries man nurasant asmuo kuris nusipirko automobily padare autoyvyky, po metu gavau laiska, kuriame buvo parasyti, jog asmuo, kuris padare zala nustatytas, yra jo duomenys ir pan, taciau draudimas reikalauja is manes keliu tukstanciu litu, jog autoyvykio metu automobilis nebuvo apdraustas. Ka man daryti? Pirkimo – pardavimo sutartis liko regitroje, ar galima tiketis, gauti jos kopija, kad draudimui yrodyciau, jog automobilis jau buvo parduotas? Ir kodel is manes reikalaujama pinigu suma, jei kas vairavo ir padare zala nustatytas?

  • Sveiki, Aušra, draudimo bendrovė nereguliuoja fakto – ar automobilis apdraustas, ar ne. Tik policija turi teisę skirti nuobaudas automobilių savininkams dėl to, kad nėra privalomojo draudimo. Jeigu jūs laišką gavote iš draudimo bendrovės, greičiausiai dėl to, kad buvo pažeistos turimo draudimo sutarties sąlygos. Greičiausiai po sukelto eismo įvykio draudimo bendrovė pagal galiojančią draudimo sutartį padengė visus nuostolius, o tada regreso būdu kreipėsi į draudėją (t.y. jus), kad atlygintumėte dalį nuostolių, nes kaip draudėjas pažeidėte draudimo sutarties sąlygas, o tai galėjo būti, pavyzdžiui, eismo įvykį sukėlė jaunesnis vairuotojas ar su mažesniu stažu nei nurodoma draudimo sutartyje; arba buvo pasišalinta iš eismo įvykio; arba apie įvykį nebuvo pranešta draudikui ir pan.
   Požiūris yra toks – automobilio savininkas yra atsakingas už savo automobilį, o tai reiškia: jis turi rūpintis jo priežiūra, pirkti draudimą, bei pats spręsti ir būti atsakingas už tai, kam duoda tą automobilį vairuoti. Taigi draudimo automobilio savininkas yra atsakingas už visus įvykius, kurie būna sukelti tuo automobiliu, visai nepriklausomai nuo to, kas iš tiesų vairavo. Tiesiog draudimo sutartis pasirašoma tarp draudiko ir automobilio savininko, dėl to draudimo bendrovė padengus nuostolius turi teisę regreso būdu kreiptis į tą automobilio savininką dėl išmokos dalies grąžinimo. Dėl šios priežasties būtent jūs ir gavote pareikalavimą padengti dalį žalos, nes tuo metu automobilis oficialiai priklausė jums, ir galiojo jūsų vardu sudaryta TPVCA draudimo sutartis.
   Taigi šiuo atveju jums padėti gali nebent tik turima pirkimo pardavimo sutartis – ji yra įrodymas, nuo kada jūs nebesate automobilio savininkė ir tuo pačiu nebesate atsakinga už tą automobilį ar juo sukeltus įvykius. Dėl sutarties nuorašo rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į VĮ “Regitrą“.

 26. Karolis:

  Sveiki,
  Ketinu parduoti registruota dauzta nevaziuojanti automobili, galimai ardymui.Turesiu pirkimo-pardavimo sutarti, automobili isregistruosiu, ir manau naujasis savininkas sito automobilio nebeiregistruos.
  Klausimas: kokios galimos neigiamos pasekmes man?
  Aciu

 27. mindaugas:

  Laba diena. Norejau pasiklausti jusu ka reiktu daryti kai zmogus piktybiskai neisregistruoja automobilio nors nuo pirkimo pardavimo sutarties praejo vos ne 3men.?

  • Sveiki, Mindaugai, kas susiję su draudimu, šį automobilį turėtumėte drausti savo – kaip naujo savininko vardu; draudikas gali paprašyti pateikti pirkimo – pardavimo sutartį. Tuo tarpų išregistravimo klausimu negalime jums patarti,
   dėl to galėtumėte pasikonsultuoti tiesiogiai su VĮ “Regitra
    

 28. Aurimas:

  Sveiki,

  Nusipirkau automobilį iš privataus asmens. Savininkas jį išregistravo VĮ “Regitroje” ir kartu susisiekęs su draudimo įmone nutraukė galiojusią draudimo sutartį. Ar tokiu atveju galioja automobilio 15 d. draudimas? T.y. man padarius eismo įvykį savininkas niekuo nerizikuoja?

  Kitas klausimas: pardavęs automobilį savininkas išregistravo jį VĮ “Regitroje”, bet draudimo sutarties nenutraukė. Man, pirkėjui, poliuso nedavė. Ar tokiu atveju, galioja 15 d. draudimas? Ar aš galiu šį automobilį drausti, kol savininkas nenutraukė savojo draudimo?

  • Sveiki, Aurimai, pirmuoju atveju draudimas negalioja, nes draudimo savininkas dėl nutraukimo kreipėsi į draudimo bendrovę bent jau telefonu. Paprastai, norint nutraukti draudimą reikia  grąžinti bendrovei draudimo polisą ir pateikti prašymą nutraukti raštu. Bet kuriuo atveju, bendrovė yra informuota apie rizikos padidėjimą – automobilio savininko pasikeitimą.
   Antruoju atveju draudimas taip pat negalioja, nes draudimo polisas nebuvo perduotas naujam savininkui. Vienintelė senojo savininko valios išraiška – leisti naujam savininkui pasinaudoti savo draudimu dar 15 dienų – tai atiduoti draudimo poliso originalą naujam savininkui, kuris dar galėtų juo pasinaudoti 15 dienų. Kitokio  būdo nėra.
    

 29. Klaudijus:

  Sveiki, ar galiu parduoti automobili kurio privalomasis draudimo galiojimas pasibaiges ?

  • Sveiki, Klaudijau, taip, galite parduoti automobilį, kai jis neturi galiojančio privalomojo draudimo. Šis draudimas yra būtinas tik registruojant automobilį, ir automobiliui dalyvaujant eisme.
    

 30. Mantas:

  Laba diena norėjau pasiteirauti ar imano sužinoti kiek automobilių esu apdraudes žinant vien tik draudejo asmens kodą jei taip tai kur galima tai pasitikrinti. Ačiu už pagalba.

 31. Laima:

  Laba diena. 2007 m. išvažiuodamas gyventi į užsienį mano vyras už 800 Lt pardavė automobilį. Su pirkėju sudarė pirkimo-pardavimo sutartį, bet mašinos neišregistravo. Mašina nebuvo drausta, nes tuo metu toks draudimas nebuvo privalomas. 2011 m. šia mašina buvo padaryta avariją. Avarijos kaltininkas nustatytas, jis ne tas pirkėjas, kuriam pardavėm mašiną, o kažkoks jo giminaitis. Kaip supratom, avarijos metu mašina nebuvo drausta, vyko teisminiai procesai ir galų gale šis reikalas pasiekė mus, nes avarijos kaltininkas šiuo metu gyvena Rusijoje ir kaip supratom Draudikų biuras iš jo neišsireikalauja jų pateiktos sumos. Kiek žinom, ši mašina jau priduota į metalo laužą. Dabar mano vyras, kaip mašinos savininkas, kuris neapdraudė mašinos, turi atlyginti avarijos metu padarytą žalą. Iškilo keli klausimai, ar žmogus, kuris pridavė metalo laužui automobilį, turėjo pateikti tam laužynui savo duomenis? Ir ar galioja kaip įrodymas, jog ne mano vyras yra mašinos savininkas, pirkimo- pardavimo sutartis, jei ji notariškai nebuvo patvirtinta?

  • Sveiki, Laima, taip, prieš priduodant transporto priemonę metalo laužau, reikia ją išregistruoti ir nurodyti išregistravimo priežastį, arba pardavimą, arba nurašymą ir pan., taip pat turi būti pateikti dokumentai. Jūsų turima pirkimo pardavimo sutartis net ir nepatvirtinta notariškai yra pakankamas įrodymas, nuo kada tas automobilis nebepriklauso jūsų vyrui.

  • Di:

   Nieko sau, idomu kodel neisregistravo, juk privalejo isregistruoti. Tai ir prisiimkit atsakomybe.

 32. Erika:

  Sveiki.Kita savaite pirksiu automobili.Gyvenu Anglijoje it turiu angliskas teises.Bet atvaziavus atostogoms palikau jas Londone.Radau namuose tik kopija.Ar kils keblumu apdraudziant automobili mano vardu,nes teises parsisiusti i Lietuva uztruks ilgiau truputeli.Dekoju uz atsakyma.

  • Sveiki, Erika, jeigu jūsų gyvenamoji vieta yra Anglija, to automobilio Lietuvoje užregistruoti negalėsite, tuo pačiu ir apsidrausti Lietuvoje negalėsite. Nebent automobilio pardavėjas norėtų jums atiduoti to automobilio draudimą, kuris po pardavimo galioja dar 15 dienų tomis pačiomis sąlygomis (tai reiškia, jis gali būti sudarytas taip, kad negalioja užsienyje, arba negalioja Anglijoje). Paprastai atiduoti savo draudimo automobilio pirkėjui nerekomenduojama, nes jei bus sukeltas įvykis, draudimas apmokės, o draudimas brangs – būtent senajam savininkui – draudėjui.
   Antravertus, jeigu jūsų deklaruota gyvenamoji vieta – Lietuva, jūs galite tą automobilį užregistruoti Lietuvoje ir, žinoma, apdrausti. Šiuo atveju draudimui pakanka žinoti teisių išdavimo datą, nes jūs, kaip draudėjas, turite pateikti teisingą informaciją, taigi, kad neturite su savimi teisių draudimo sutarties sudarymui nebūtų jokių keblumų.

 33. Zyga:

  Sveiki turiu klausima kas gali nutikt jei parduociau masina su raudonais numeriais ir menesi galiojanciu draudimu nepasirases jokios sutarties? kokios bedos gali nutikti? ir dar tie numeriai paimti mano vardu.

  • Sveiki, jei su ši transporto priemonė nepapuls į eismo įvykį, ir ji nebus naudojama jokiame nusikaltime, nenutiks nieko. Priešingu atveju, jūs turėsite atsakyti už eismo įvykius, padarytą žalą, jums brangtų draudimas. Nes oficialiai būtent jūs esate automobilio savininkas, ir jūs esate atsakingas už bet kokią žalą, kurią ji gali sukelti.

 34. Rokas:

  Sveiki,
  Jeigu perku automobilį ir pasirašau pirkimo/pardavimo sutartį savo vardu, ar reikalingas koks įgaliojimas trečiam asmeniui mano pageidavimu užsiregistruoti ir apdrausti automobilį jo vardu (draudime nurodant, kad automobilį vairuos mano amžiaus ir stažo asmuo, bei informuojant pardavėją, kad prieš tai išregistruotų automobilį, o iki tol (ne daugiau 15 d.) važinėčiau su pardavėjo paliktu draudimu)?

  • Sveiki, Rokai, dėl registracijos: transporto priemonės pirkėjas, nurodytas pirkimo-pardavimo sutartyje turi būti tas pats asmuo, kurio vardu bus registruojama. Jeigu ketinate registruoti kito žmogaus vardu, turėtumėte pasirašyti dar vieną pirkimo pardavimo sutartį, kurios pirkėjas tas registruojamas žmogus. Visgi tiksliai dėl šio klausimo, jums gali atsakyti tik VĮ “Regitra“, rekomenduojame kreiptis tiesiogiai.
   Kas dėl draudimo. Draudžiama visada to asmens vardu, kieno vardu registruojama, tai nebūtinai turi būti pirkėjas. Taigi, jūs turėtumėte nuspręsti ar norite drausti pagal savo duomenis (drausmingumą, amžių ir pan.) – tokiu atveju ir registruoti turite savo vardu. Ar norite drausti pagal to kito žmogaus duomenis, tada, žinoma ir registruoti jo vardu.
   Po pirkimo, galite naudotis 15 dienų senojo savininko draudimu (jeigu jis jums atidavė originalų polisą), tik atkreipkite dėmesį į draudimo sutarties sąlygas, ar draudimas pilnai galioja ir jums (pagal jūsų amžių ir stažą).

 35. DI:

  labas . pirko masina tevas bet po 8 dienu mire ,buve savininkai nebuvo deklarave masinos regitroje , mes papraseme buvusiu savininku, kad perasytu pirkimo pardavimo sutarti kitam zmogui ir persiunteme tas pirkimo pardavimo sutartis buvusiems savininkams pasirasyt , jie masina isregistarvo o mes neturejome pirkimo pardavimo sutarties , tik ta kuria buvo pasirases tevas .jie ta masina uzdeklaravo regitroja ir neatsiunte pirkimo pardavimo sutaries ir iiko auto ivykis , as masina draudziau seno savininko vardu tainoriu paklausti ar draudimas galioja ?

  • Sveiki, nuo to momento, kai jūsų tėvas pasirašė pirkimo pardavimo sutartį, senieji savininkai jau nebėra atsakingi už tą automobilį ir jo sukeltus įvykius. Tuo tarpu, ar galios draudimas, priklauso nuo daugybės faktorių. Nukentėjusiai trečiai šaliai išmoka bus mokama bet kuriuo atveju. Tačiau draudikas turi pilną teisę išsireikalauti išmokos (ar jos dalies) iš automobilio savininko. O šioje vietoje ir nėra aišku, kuriais faktais remsis draudikas, kad nustatytų, kas iš tiesų yra automobilio savininkas. Paprastai iš karto kreipiamasi į draudėją, t.y. asmenį, kurio vardu buvo sudaryta draudimo sutartis, na ir kuris turėtų būti savininkas (jūsų atveju tai pardavėjas). Jeigu jis pateiks pirkimo pardavimo sutartį, jis lengvai įrodys, kad tai ne jo atsakomybė. Tada bus ieškomas naujasis savininkas.

 36. Max:

  Sveiki, pardaviau masina, pasraseme pirkimo pardavimo sutarti, masina ne drausta, as nuvaziuoju i regitra paduodu ta pirkimo pardavimo sutarti ir masina kaip suprantu isregistruoja nuo mano vardo, poto jeigu pirkejas prisidarys kokiu nesamoniu, ar mane tai palies ? nu turiu omeny jeigu jis neiregistruos tos masinos regitroj ?

  • Sveiki, Max, taip, jums kaip pardavėjui, tokia procedūra yra pakankama, neturėtų kilti jokių keblumų dėl tolimesnių pirkėjo veiksmų.
    

 37. Povilas:

  Sveiki,
  kuo daugiau skaičiau Jūsų komentarų, tuo neaiškiau darėsi, todėl klausiu: jei pardavus automobilį, perduodamas draudimo originalas naujam savininkui, jis galioja 15 d., bet tuo pačiu senasis savininkas gali kreiptis į draudimo bendrovę, neturėdamas draudimo originalo, ir sustabdyti jo galiojimą. Kaip tada yra su draudimu naujajam savininkui, iš kur jam žinoti, kad draudimas sustabdytas? Tuo labiau, kad draudimas gali būti darytas internetu, ir “originalų” skaičius neribotas?
  Be to, tai juk yra automobilio kainą lemiantis dalykas, tarkim draudimas galioja dar 12 mėn., naujasis savininkas tikisi jį persirašyti, o kreipęsis į draudimą sužino, kad senasis savininkas jau persirašė draudimą savo automobiliui?
  Nors ir norėta palengvinti procedūras, bet supainiota taipogi neprastai.
  Ačiū už išaiškinimus.

  • Sveiki, Povilai,
    
   Šiuo metu “gudrus” senasis savininkas (pažeisdamas šiek tiek įstatymus su maža rizika, kad sulauks atsakomybės už tai) faktiškai gali bet kada neinformavęs naujo savininko, atlikti bet kokius veiksmus su draudimo sutartimi, iki to laiko, kol pas draudiką nesikreipė naujas savininkas su poliso originalu ar kopija. Taip, naujas savininkas gali palikti naują savininką visiškai be draudimo, kas yra neretas atvejis. Teisingai pastebėjote, kad atsiradus internetiniams pardavimams, šie atvejai tapo ženkliai aktualesni. Iki internetinių pardavimų draudikai griežtai perrašydavo, nutraukdavo sutartis tik jei jos turėdavo originalius savinko parašus. Šiuo metu dauguma bendrovių priima kopijas.
   Piktnaudžiavimas galimas dėl to, kad LR TPVCAPD ĮSTATYMO 8 straipnyje nėra numatyta detali perdavimo tvarka ir ji nėra adekvati šiandieninėm realijom, kai naudojamos dokumentų kopijos. Kad ir tokia įmanoma situacija: atidaviau kopiją, persigavojau ir nutraukiau draudimą ir likutį pasilikau sau, o pirkimo pardavimo sutartyje nepatvirtinau fakto raštu, kad perdaviau draudimą.
   Naujas savininkas to nežinodamas lieka su visiškai nereikšmingu lapu. Ir jei eina iki teismų, kur tyrimoj eigoje neras jokių įrodymų, kaip pirštų antspaudų, liudytojų net jei jie ir yra, lieka dar nemažai galimybių senam savininkui paneigti draudimo perdavimo faktą. To pasekoje naujo savininko teisės lieka neapgintos, o iš autoįvykio gali kilti didelė pareiga atlyginti žalą, kur be draudimo beliks pačiam naujam savininkui atlyginti.
    
   Jei Jums, Povilai, liko klausimų, klauskite – mielai atsakysime.
   Jei padėsite mums, jauniems specialistams, augti Facebook tinkle, taip pat būsime dėkingi ;)
    
   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas
 38. Jelena:

  Sveiki, norejau paklausti, ar butinai reikia tureti draudima, kad perrasyti masina ant saves?

  • Sveiki, Jelena, taip, šiai procedūrai atlikti yra būtina turėti galiojantį TPVCA draudimą, ar seno savininko vardu, ar naujo savininko vardu.

 39. Arturas:

  Sveiki,

  turiu pazistama, kuriam tik 18 metu ir jis dar tik pradejo mokytis teisems.
  Norejau suzinoti, ar galiu jam parduoti automobili? Turiu omeny, ar Regitra leis
  priregistruoti transporto priemone jo vardu? Draudimo sutarties, kaip suprantu, jau tikrai nebus galima sudaryti :)

  • Sveiki, taip, galite 18 metų asmeniui parduoti automobilį, jis galės jį užsiregistruoti VĮ”Regitroje”, taip pat galės ir apdrausti jį savo vardu, net jei ir neturi (ar net niekada ir neturėtų) vairuotojo pažymėjimo. Draudimas visada sudaromas savininko vardu, nepriklausomai nuo to, koks jo amžius ir ar jis turi vairuotojo pažymėjimą.

 40. Idomu:

  Sveiki, man iskilo toks klausimas. Mano imone apdraude masina, kurios draudimas dar galioja 9 men. Noriu masina parduoti vyro imonei ir ziuriu kaip musu seimai issiversti be praradimu del draudimo. Ar galima taip padaryti, kad parduodant masina draudima atiduodu vyrui, ir visas 9 menesiu draudimas su sutarta ankstesne kaina pereitu ant jo. Sutarty radau sakini ,, Naujajam transporto priemones savininkui atitenka draudejo teises bei pareigos pagal sutarti.”. Taip iseitu, kad draudimo kompanija turi perrasyti sutarti senomis salygomis mano vyro vardu? Ar taip?
  Ir cia jau negaliotu tokie pasakymai, kad ,,naujas savininkas – nauja didesne imoka”, arba ,,ten buvo apdrausta 9 men., o privaloma draustis 1 metams, tad primokek dar uz 3 men zymiai didesne suma, nei buvo seniau?”

  Is anksto dekoju uz greita atsakyma.

  • Sveiki, taip padaryti, kaip jūs norite, kad tiesiog atiduoti draudimą ir jis liks galioti – negalima. Paaiškinsime kodėl, automobilio savininko pasikeitimas – tai rizikos apdidėjimas, apie tai būtina informuoti draudimo bendrovę per 15 dienų. Per tą laikotarpį (15 dienų, kai draudimas atiduotas naujam savininkui) galioja jūsų minėta sąlyga, kad naujam draudėjui atitenka sutarties teisės ir pareigos, o tai reiškia, jeigu jo drausmingumas yra mažesnis nei senosios įmonės, atsitikus įvykiui, draudimas gali nepadengti visos žalos (nes jis perima sutartį su visomis sąlygomis ir ĮSIPAREIGOJIMAIS). Praėjus 15 dienų nuo automobilio savininko pasikeitimo, senoji sutartis nustoja galiojusi iš viso, turi būti sudaroma nauja – naujo savininko vardu. Jeigu jūs norite sutaupyti ir nieko nemokėti už naują draudimą, taip, jūs galite seno draudimo įmokos likutį perkelti naujai sutarčiai, o toji nauja sutartis gali būti sudaryta bet kokiam laikotarpiui (jei tai TPVCA draudimas, tai gali būti 1 mėn. – 12 mėn., jeigu KASKO, tada būtina drausti 12 mėn.). Taigi paprašykite draudiko, kad naujam savininkui paskaičiuotų draudimą tokiam laikotarpiui, kad užtektų to įmokos likučio ir nereikėtų primokėti. Na, arba galima susigrąžinti tą įmokos likutį ir draustis kitoje bendrovėje, jeigu ten pigiau.

 41. Idomu:

  Aciu, uz issamu atsakyma:) Visgi liko dar siek tiek neaiskumu: 1) nesuprantu ka tai reiskia naujojo savininko didesnis ar mazesnis drausmingumas nei senojo savininko. Ar cia turite galvoje KASKO draudime punkta ,,valdytoju grupei (kitiems vairuotojams)”. Pas mus pazymetas punktas ,,visiems”. Suprantu, kad siuo atveju nei naujojo savininko stazas, nei metai itakos netures ir jeigu kas draudimas per 15 d. sutarties galiojimo laikotarpi ismokes visa suma atsitikus draudiminiui ivykiui. Ar yra dar kazkokiu parametru drausmingumui ismatuoti? 2) klausimelis, o kad ta likuti susigrazinti draudejas visuomet nuskaiciuoja %? Jei parduodama masina, tai gal nenuskaiciuos?3) kodel jei yra 13 metu masina, reta draudimo kompanija nori drausti KASKO draudimu, arba imokos yra nenormaliai dideles. Gal tada jau nebeverta isviso draustis, nes imoka kazkodel labai didele, o atsitikus ivykiui ka ten begausi atskaiciavus 400 lt francize, draudikui isskaicius nusidevejima ir dar remontuojant pagal draudiko salygas.

  Is anksto dekoju:)

  • Pirmiausiai dėl vairuotojo rizikingumo, jį įvertinus, draudikas atitinkamai paskaičiuoja draudimo įmoką. Tas rizikingumas priklauso nuo vietovės (šiuo atveju įmonės registracijos), amžiaus ir stažo – šie parametrai tarp juridinių klientų nesiskiria, nes draudimas skirtas visokio amžiaus ir stažo valdytojams (tiek TPVCA tiek KASKO draudime), specialių sąlygų (jeigu automobilis skirtas didesnei rizikai, pavyzdžiui, mokamam keleivių pervežimui, pavojingų medžiagų pervežimui, mokymui vairuoti ir panašiai), žinoma priklauso ir nuo automobilio galingumo (tik šiuo atveju tai nėra aktualu, nes kalbame apie vieną automobilį) bei nuo DRAUSMINGUMO – būtent šis parametras tikrai dažnai skirias, tai yra kiek metų tas savininkas apskritai draudžia automobilius ir ar per tą laikotarpį yra buvę sukeltų eismo įvykių (tai būna nurodoma kaip pavyzdžiui N1, D0, D2, D3 ir t.t..), taip pat įtakos turi ir žalioji kortelė (tai yra pasirenkama sąlyga, taigi tiesiog reiktų atkreipt dėmesį ar draudimas galioja tik Lietuvoje ar ir užsienyje). Taigi susumavus visus parametrus, nuo kurių priklauso draudimo įmoka, jeigu jie nesiskiria, tikėtina kad sudarant naują draudimą, nereikės nieko primokėti, nes faktiškai įmoka turėtų gautis tokia pati.

   Kitas dalykas yra tas pereinamasis laikotarpis 15 dienų, kai draudimas dar kabo ant senojo savininko vardu, ir tuo draudimu gali naudotis naujasis savininkas. Naujasis savininkas prisiimdamas atsakomybę už perimtą sutartį turėtų tiesiog įsiskaityti į draudimo sutarties PAPILDOMAS sąlygas, t.y. ar draudimas galioja užsienyje, kokio amžiaus stažo vairuotojams galioja ir viskas.Jeigu naujasis savininkas atitinka šias sąlygas, jam draudimas pilnai galioja.

   Neišnaudotą likutį galima palikti bendrovėje iki kito karto, kai bus draudžiama kita transporto priemonė (tai įmanoma ne visose bendrovėse), tokiu atveju neišskaičiuojami administraciniai kaštai. Norint iš karto susigrąžinti likutį, administracinės išlaidos išskaičiuojamos visada (gali būti išimčių, kai automobilis nurašomas visiškai į laužą).
   Dėl to, ar apsimoka KASKO drausti seną automobilį, kurio didelis nusidėvėjimas, atsakymo vienareikšmiško nėra. Reikia spręsti pačiam klientui, ko jis norėtų. Jeigu jis nori, kad jam nusidėvėjusias dalis draudikas apmokėtų kaip už naujas-originalias, kad leistų savarankiškai rinktis servisą – galima šias sąlygas pasirinkti už papildomą įmoką, nuo to įmoka didėja nepriklausomai nuo automobilio amžiaus. Jeigu dalys keičiamos analogiškomis (tai yra panaudotomis), tai nusidėvėjimo išskaičiavimas kaip ir nesijaučia. Paprastai sakoma, kad jeigu KASKO draudimo įmoka yra iki 5% automobilio rinkos vertės, tokiu atveju drausti apsimoka. Be to KASKO turi ir kitus privalumus, kaip antai pagalba kelyje, arba gali neskaičiuoti nusidėvėjimo ir išskaitos keičiant sudaužytą stiklą ir pan. Rekomenduotume susipažinti su KASKO draudimo bendrovių sąlygų palyginimu

   • Idomu:

    Aciu dar syki, tikiuosi daugumai si informacija pasitarnaus.
    As sau po 3 dienu nagrinejimo apie automobilio pardavima,
    pasidariau tokia isvada: jei nenori tureti problemu parduodant automobili, iskart, po pardavimo sutarties pasirasymo, keliauk su pirkeju i ,,Regitra”, issiregistruok ji nuo saves, priversk uzsakova ji priregistruoti ant saves tuo momentu parodant ,,Regitroje” savo draudimo polisa (kad pirkeja priverst, manau galima kokio techninio paso jam neduoti kol jis masinos neprisiregistruos ant savo vardo) . Po to jokiu budu poliso jam neatiduok, kad ir kaip prasytu, nes jei jis bus maziau ,,drausmingas” uz tave, tai per 15 dienu gali tekt finansiskai atsakyti uz jo avarijas arba ilgai irodineti savo nekaltuma.
    Na ir iskart nieko nedelsus skuosk pas draudeja nutraukti draudimo sutarti ir pasiimti draudimo likuti (priesingu atveju gali pirkejas ta padaryti uz jus, jei draudetes internetu). Stai ir viskas, jei norite tureti ramius nervus ir nenagrineti tomu tomus draudimo niuansu. Dar karta aciu siam www, kuris sutaupe daug laiko. Atsibodo draudimo kompanijos su savo nieko nepasakanciais atsakymais per ,,2 darbo dienas”. Geriau jau iskart nurodytu si puslapi, jei negali visko issamiau savo tinklalapiuose surasyti ir negadinti mums nervu su savo ,,konsultantemis”. Dekoju, uz nuoroda kur suraset visu draudimo firmu niuanselius, nes kitaip tektu skaityt kruvas ju sutarciu su ivairiomis ,,papildomomis salygomis” ir po to likti ant ledo.

 42. Dana:

  Sveiki,
  Mano sūnaus vardu registruota mašina važinėja kitas žmogus. Gavome kelias baudas iš Norvegijos dėl nesumokėto kelių mokesčio.
  Ar galima kaip nors išvengti baudų už tą praeitą laiką, kai mašina buvo sūnaus vardu, nors ja važinėjo kitas žmogus ? Taip pat neaišku, ar mašina tuo metu buvo apdrausta. Ar galima tai sužinoti ?
  Kadangi šiuo metu nėra aišku kas ir kur važinėja ta mašina, kaip būtų galima mašiną išregistruoti?
  Ačiū.

  • Sveiki, Dana, ar automobilis konkrečiu momentu buvo apdraustas, galite sužinoti mūsų įraše: ar automobilis apdraustas TPVCA, dėl baudų, galbūt jums padės pirkimo pardavimo sutartis, jeigu turite ją, dėl to reikėtų kreiptis į policiją. Dėl registravimo subtilumų jums tiksliai pasakys VĮ” Regitra

 43. Rimanta Triponaitė:

  Laba diena , norėjau sužinoti , mašina registruota mano vardu . sūnus turi teises , ar galiu apdrausti mašina jo vardu , be jo , turint jo visus davinius . dėkui už atsakymą

  • Sveiki, Rimanta, sūnaus vardu apdrausti negalite, draudžiama visada tik registruoto savininko vardu. Jeigu norite, kad draudimas galiotų ir sūnui, jums reikia nutraukti turimą draudimą ir perrašyti į naują, kuris galios ir sūnui (bus reikalingas tik jo amžius ir stažas). Sūnaus dalyvavimas šiame procese nereikalingas.

 44. Ernestas:

  Sveiki. Auto drausta mano vardu, kitas asmuo vairuodamas turėjo avariją. Deklaraciją pildant buvo nurodyti vairavusio asmens duomenys. Dabar aš turiu kitą automobilį, jį draudžiant kilo draudimo kaina. Kodėl asmeniui turėjusiam avariją draudimas nesikeičia, o man didėja? Kelis metus būna padidintas draudimas po avarijos? Dėkui už atsakymą.

  • Sveiki, taip ir turėjo būti, draudimas brangsta automobilio savininkui, kuris kartu yra ir draudėjas. Tiesiog tokia tvarka, kad asmuo yra atsakingas už savo turtą, bei už tai, kam jį patiki.  Tiesiog šiuo metu yra taip, kad drausmingumo istorija kaupiasi asmeniui, kuris turi automobilį ir juo važinėja (ar leidžia važinėti kam kitam). Draudimas – tai sutartis kurią sudaro asmuo su draudimo bendrove, jis sumoka draudimo įmoką, kuri atitinkamai įvertinama pagal potencialią riziką sukelti įvykį, jeigu būna įvykis draudimo bendrovei patogiausia padidinti įmoką būtent draudėjui – asmeniui kuriam priklauso tas automobilis, o ne ieškoti kažkokių kitų asmenų, kurie iš tikro vairavo. Gal ateity bus ir efektyvesnis būdas įvertinti potencialią riziką ir kartu kiek įmanoma drausminti vairuotojus. O šiai dienai neisiimsime spręsti, ar dabartinis metodas yra logiškas, teisingas ar sąžiningas, tiesiog taip yra.

 45. rasa:

  Laba diena mes nusipirkome automobili, kuris buvo registruotas lietuvoje, bet pasikeiteme numerius. automobilis yra draustas seno seimininko vardu ir senu reg. numeriu. Ar galioja mums 15 dienu draudimas. aciu

  • Sveiki, jeigu senasis savininkas jums atidavė savo draudimo poliso originalą, tada draudimas galioja jums 15 dienų nuo automobilio įsigijimo, tik turite būtinai informuoti draudimo bendrovę apie valstybinių numerių pasikeitimą.
    

 46. Tomas:

  Sveiki,norėčiau paklausti,aš pardaviau automobili ,pasirašiau pirkimo-pardavimo sutarti kaip reikia,ir nuvažiavau i Regitra ir ja išregistravau,jau praėjo daugiau kaip mėnesis tačiau pirkėjas jos neužregistroja ant saves,kas gali nutikti? kokiu keblumu? ar as jau nieko neatsakau ir jinai yra dabar kaip niekieno ?

  • Sveiki, Tomai, dar turite informuoti draudimo bendrovę apie automobilio savininko pasikeitimą ir nutraukti draudimą. Daugiau jūs nieko negalite ir neturite padaryti.

 47. Zyga:

  Sveiki, norejau paklausti del keblios situacijos. Jei automobilis registruotas mano vardu, bet su juo vazineju ne as ir as draudimo sutarties nepasirasiau draudziant automobili tai vistiek as esu atsakingas uz automobilio draudimo mokesti? Papasakosiu truputi aiskiau, mano vardu yra registruotas automobilis ir draustas issimoketinai metams, taip draudziant reikia daryti sutarti, bet as isviso apie jokia sutarti nezinojau ir nieko nesu pasirases, o vakar atejo zinute, kad nesumoketas draudimas uz automobili. Tai dabar as esu atsakingas ir turiu moketi nors jokios sutarties savo vardu pats nepasirasiau?? Ar gali mano vardu pasirasyti kazkas kitas draudimo sutarti turint tik automobilio pasa? Ar pasirasinejant tokias sutartis turi zmogus pasirasyti ta sutarti ant saves?(tas kuris ateina pasirasyti) tikiuosi supratot mano problema? Kaip man deretu elgtis tokioje situacijoje?

  • Sveiki, Zyga, jeigu automobilis yra registruotas jūsų vardu, tai reiškia – automobilis yra jūsų. Taigi jūs esate atsakingas už šį automobilį. Draudimas VISADA yra sudaromas registruoto automobilio savininko vardu, nepriklausomai nuo to, ar jis tą automobilį vairuoja, ar nevairuoja, ar iš viso neturi vairuotojo pažymėjimo. Jeigu jūs neoficialiu sutarimu leidote draugui įsigyti tą automobilį, tai yra jūsų asmeninis reikalas, bet oficialiai jūs esate atsakingas už tą automobilį, ir už tai, kad jis gatvėmis važinėtų su draudimu, ar be draudimo. Tas vairuotojas, kuris naudoja automobilį ir negali niekaip kitaip sudaryti draudimo sutarties kaip tik jūsų vardu. Ar jis gali apdrausti automobilį? Taip gali, pačią draudimo procedūrą gali atlikti automobilio savininko įgaliotinis, t.y. tiek giminaitis, tiek bet kuris kitas asmuo, kuris pateikia reikalingą informaciją ir sumoka draudimo įmoką, dažnai draudikas reikalauja kad šis įgaliotinis taip pat pateiktų savo asmens duomenis, bet pati draudimo sutartis sudaroma registruoto savininko vardu, na, o draudžiantis internetu tai visai nėra reikalaujama, įmokos sumokėjimas – atitinka parašo uždėjimą ant poliso. Jeigu įvyktų eismo įvykis, tai prieš policiją ir visuomenę atsakingas būtų realus vairuotojas, bet draudimo požiūriu, atsakingas registruotas savininkas – jūs, t.y.  būtent jums brangtų draudimas kitais metais, būtent jūs turėtumėte padengti žalą nukentėjusiems asmenims, jei draudimas pilnai negaliotų (tais atvejais jei sudaroma neteisinga draudimo sutartis, pavyzdžiui, neįtrauktiant į sutartį jaunesnių vairuotojų ir pan.).

 48. Zyga:

  Taikaip supratau tai galiu as galiu paimti bet kurio zmogaus automobilio pasa ir apdrausti ji tarkim bet kokiu deaudimu padarant metams sutarti ir mokant dalimis ir as tuo paciu galiu nemoketi uz draudima, o moketi privales to automobilio savininkas? Galima padaryti issimokejimo sutarti be zmogaus kuriam priklauso automobilis ir tada tas zmogus turi moketi? Cia yra nesaziningas dalykas…

  • Taip, jūs galite taip padaryti, tik neaišku, kokiu tikslu jums reikėtų apdrausti svetimą automobilį (net jei įmoka skaidoma dalimis, pirmą įmoką reikia sumokėti iš karto)? Šioje situacijoje, jei teisingai supratome, apdraustas buvo jūsų automobilis. Ar visgi tas automobilis yra ne jūsų, ir kažkas jūsų vardu tik jį apsidraudė – tokiu atveju jūsų interesus turi ginti asmens duomenų apsaugos įstatymas ir jūs galite pareikšti pretenziją draudimo bendrovei, dėl neteisėto asmens duomenų naudojimo ir neteisėto draudimo sutarties sudarymo jūsų vardu. Lygiai taip pat, jūs galite nutraukti draudimo sutartį, sudarytą jūsų vardu, bet kuriuo metu. Esminis klausimas, nuo kurio priklauso, ar jūsų teisės buvo pažeistos, ar ne, priklauso nuo to – KIENO VARDU REGISTRUOTAS minimas automobilis.
    

 49. Zyga:

  Siaip automobilis registuotas ant manes, bet pasirasant sutarti , kad moketi reikia dalimis ir tam tikra laikotarpi, as nedalyvavau ir jokiu leidimu niekam nedaviau. Tai tokiu atveju visa mokesciu nasta tenka man? Nes yra automobilis kurio as neisregistravau ir tas vairuotojas ji apdraude issimoketinai ir dabar pradejo nemoketi tai taip gaunasi, kad as uz ji turiu moketi?

  • Situacija visa yra daug platesnė nei tik jūsų minima draudimo sutartis, kuri buvo sudaryta jums nedalyvaujant. Kaip ir minėjome, paprastai patį draudimą sudaryti gali nebūtinai savininkas, gali giminaičiai, draugai, ar realūs vairuotojai, žmonės daro įvairiai, bet draudimo sutartis visada sudaroma registruoto savininko vardu. Jeigu automobilis jums nebepriklauso, t.y. jei jus jį pardavėte ir turite pirkimo pardavimo sutartį, tačiau tiktai neišregistravote jo, rekomenduotume išregistruoti, ir pranešti apie tai draudimo bendrovei, draudimo sutartis bus nutraukta.

 50. Tomas:

  Aš norėčiau sužinoti nuo keliu metu galima perašyti ant saves masina? tik nuo 18 metu? ir butina tureti vairuotojo pažimejima?

 51. Loreta:

  Laba diena, nusipirkau automobili, kuris nebuvo eksplotuotas Lietuvoje ir planuoju issiimti laikinos reg.numerius. Kiek kartu ir kokiam laikotarpiui galiu drausti si automobili iki laikinos reg. numeriu issiemimo?
  Is anksto dekinga uz atsakyma

  • Sveiki, automobilis su laikinaisiais registracijos numeriais (tranzitiniais) draudžiamas 1 mėn. laikotarpiui. Jeigu jis dar neturi lietuviškų laikinųjų numerių ir draudžiamas tam, kad užregistruoti, taip pat draudžiamas 1 mėn. laikotarpiui ir būtinai per 15 dienų turi būti užregistruotas, jeigu tai neatliekama, draudimas tiesiog negalioja.

   • Loreta:

    Suprantu, kad draudimas galioja tik 15d., bet jeigu tiesiog nespejau issiimti laikinos reg. numeriu, ar galiu vel drausti ta automobili? Ir kiek kartu taip galiu daryti?

 52. Julius:

  Sveiki, labai dekui uz visus patarimus.

  Gyvenu UK ir planuoju vaziuoti automobiliu i LT sausio menesi ilgesniam laikui.

  Kiek ilgai galima vazineti Lietuvoje su anglishka transporto priemone?

  Ar tiesa kad pagal nauja istatyma Lietuvoje daugiau neleidziama registruoti anglishku mashinu, jeigu kartais sugalvociau tai padaryti?

  Dekui is anksto.

  • Sveiki, Juliau, su angliška (ar bet kokia kita, registruota kitoje šalyje) transporto priemone Lietuvoje galite važinėti iki 6 mėn., po to reikia registruoti Lietuvoje ir tada jau drausti Lietuvoje. Transporto priemonės su vairu dešinėje NIEKADA nebuvo registruojamos Lietuvoje, nors Europos komisija nuolatos veda derybas šiuo klausimu, Lietuva vis dar griežtai atsisako leisti registruoti. Taigi jūsų atveju, važinėti Lietuvoje galite, tik turėkite anglišką draudimą, galiojantį Lietuvoje, nes Lietuvoje apsidrausti negalėsite ir registruoti negalėsite.

 53. kristina:

  Sveiki, zadu pirkti masina, bet nezinau kaip geriau cia padaryti, ant saves persirasyti ir paciai draustis (greit bus tik 2metai stazo, esu 22m.) ar geriau kad mama ant savo vardo pirktu ir draustu?(ji neturi teisiu) kuriuo atveju butu pigiau ir geriau?

  • Sveiki, vieno atsakymo į jūsų klausimą nėra. Jeigu jūsų mama turėtų vairavimo stažo, tai vienareikšmiškai draudimas kainuotų pigiau jai, ne jums. Dabar, kai mama stažo neturi, labai priklausomai nuo draudimo bendrovės, draudimas gali kainuoti įvairiai, net ir labai brangiai, nes savininko stažas gali būti skaičiuojamas kaip 0 m. Visgi didesnė tikimybė rasti geresnę draudimo kainą, kai savininkas yra vyresnis asmuo. Taip pat norėtume paminėti tai, kad registruodama ir drausdama savo vardu, jau pradėsite kaupti drausmingumo istoriją, t.y. kiek metų draudžiate automobilį ir nėra jokių įvykių, šis faktorius taip pat turi didelę reikšmę draudimo kainai.

 54. Rimvydas:

  Sveiki. Esu uzeienyje ir draugas nori pirkti is manes automobili, automobilis ant mano mamos, kuri taip pat yra su manim , jeigu paprasius dedes jis susitiktu su pirkeju ir supildytu pirkimo pardavimo sutartis bei jam padavus pinigus ar nekiltu problemu jeigu jis padarytu eismo ivyki per ta laika kol grisim ir nuimsim nuo iskaitos automobili? Ir jeigu draudimas siuo metu pasibaiges , kuris budavo ant mamos, kaip tada ? Jis gales draustis ant saves masina nors si dar kol kas mano mamai priklauso ? Ar tures ant mano mamos draust iki kol nuimsim nuo iskaitos?

  • Sveiki, kadangi automobilis registruotas jūsų mamos vardu, oficialiai jis ir yra jos, taigi jo pardavimas galimas tik dalyvaujant mamai, arba jos įgaliotiniui (tam reikalingas notaro patvirtinimas). Jeigu jūsų dėdė bus notaro patvirtintas mamos įgaliotinis, jis galės pasirašyti pirkimo pardavimo sutartį ir išregistruoti. Pardavimo procesui draudimas nereikalingas, jis reikalingas tik naujam savininkui registruojant jį Regitroje. Naujasis savininkas galės sudaryti draudimą savo vardu, pateikdamas pirkimo pardavimo sutartį, bet jis rizikuos tuo, kad jo draudimas nustos galiojęs per 15 dienų, jei per tą laiką jūsų mama neišregistruos automobilio, o jis neįregistruos savo vardu. Kartais net neįmanoma nuamtyti, kaip šie reikalai gali susipinti ir kieno nenaudai.

   • Rimvydas:

    O jeigu jo neisregistravus bet surasius sutartis jis pasiimtu ir vazinetu ? jei ivyktu ivykis tarkim bauda pareitu mamai , padetu ta sutartis irodyt kad jis naudojosi tuo metu automobiliu mamos ?

    • Taip, pirkimo – pardavimo sutartis yra pakankamas dokumentas įrodyti, kas yra transporto priemonės savininkas. Naujasis savininkas turėtų drausti savo vardu – taip būtų teisingiausia. Tiesa, įvykio atveju gali kilti nesklandumų, bet iš esmės jiems išspręsti turi pakakti pirkimo – pardavimo sutarties.

 55. Mindaugas:

  Laba vakara, norejau suzinoti ,radau pirkeja pasirasem pirkimo/pardavimo sutarti nunesiau i regitra uzdeklaravau ant pirkejo isdave lapuka kur parasita pazymima,kad vardas pavarde asmens kodas toks ir toks 2014-01-24 pranese apie nuosavybes teises i transporto priemone perdavima. Naujas valdytojas vardas pavarde asm.kodas adresas, norejau suzinoti jei tas pirkejas neregistros masinos ar masina kabes ant manes jei pirkejas padaris iviki ar turiesiu atsakyt?, masina pardavus draudimas basibaige ar reikia draudima geriau nutraukti? labai aciu uz atsakyma :)

  • Sveiki, jūs atlikote visus reikiamus veiksmus, jei pirkėjas padarys įvykį – jis bus atsakingas, net jei ir nebus užregistravęs automobilio savo vardu. Draudimą verčiau nutraukite, dar galėsite susigrąžinti neišnaudotą įmokos likutį. Jeigu draudimo neatidavėte pirkėjui ir tikrai niekas juo nesinaudoja, tai galite ir nenutraukinėti, nieko blogo nenutiks, tik tiek, kad patirsite finansinį nuostolį dėl neišnaudotos įmokos, kurio galima ir išvengti.

 56. Mindaugas:

  Sveiki,pvz jei pirkejui nera 18metu bet surasom pardavimo pirkimo sutarti kad paduot masina ar regitroi tikrina kad zmogus pilnametis ar ne?

 57. Giedre:

  Sveiki, ruosiuosi isigyti automobili. Vietoj to, kad nuleistu kaina savininkas nori atiduoti draudima galiojanti dar keleta menesiu. Taciau pasiskaiciusi cia suprantau, kad nesvarbu kokia data nurodoma draudime, man kaip naujai savininkei jis galios tik 15 dienu. Ar reiksmes neturi tai, kad senasis savininkas turi dideli vairavimo staza, o pas mane jis nepilnai 2 metai? O kas tokiu atveju jei visgi sutarciau su zmogumi del didesnes nuolaidos automobiliui ir jis pasiima polisa? Tada draudimas netgi tas 15 dienu negalioja? Tuomet iseina taip, kad isigijus auto turiu iskart lekti apsidrausti?

  • Sveiki, Giedre, jeigu pardavėjas jums atiduoda polisą, jis dar galioja 15 dienų, bet tiksliai tokiomis sąlygomis, kokiomis sudarytas, t.y.jeigu sutartyje nėra nurodyta, kad vairuos ir asmuo su 1 m. stažu, įvykio atveju draudikas padengtų tik dalį žalos. Toks draudimas yra tinkamas parodyti policijai, tinkamas Regitroje užsiregistruojant transportą, bet pati draudimo apsauga, kaip suprantate, galioja pagal papildomas sąlygas, jums tai gali netikti. Iš atiduotojo draudimo jums materiali nauda tik ta, kad jūs galite nutraukti tą draudimą ir pasiimti sau tą neišnaudotą įmokos likutį (kaip minėjote dar keletą mėnesių galioja). Jeigu pardavėjas jums poliso neatiduoda, vadinasi, jūs neturite jokių teisių į tą draudimą, t.y. nuo to momento, kai pasirašote pirkimo – pardavimo sutartį ir tampate automobilio savininke, tas automobilis jau nebegali dalyvauti eisme, nes neturi jokio draudimo, reikėtų jau iš karto apsidrausti savo vardu.

 58. Paulius:

  Sveiki,

  Parduodu savo automobilį. Pirkėjo dar neturiu, bet galbūt pavyks parduoti turguje. Tikėtina, kad nupirks užsienietis iš rytų. Ar būtų teisinga tokia veiksmų seka: aš išregistruoju automobilį; gaunu tranzitinius numerius; varau į turgų; atsiradus pirkėjui pasirašome p.p. sutartį; gaunu pinigus, perduodu raktelius ir baigta…
  Labai nesinori su pirkėju važinėtis po Regitra ir pan…
  Beje turiu iki metų galo galiojantį “kasko” draudimą. Ar išregistravus automobilį, “kasko” tebegaliotų? Mat noriu būtį apsidraudęs nuo vagysčių ir žalos iki pat pardavimo momento…

  Iš anksto dėkoju.

  • Jūs neprivalote su pirkėju kartu važiuoti į “Regitrą”, išregistruoti galite pats vienas. Detaliai ir tiksliai šiuo klausimu jus pakonsultuoti gali tik VĮ “Regitra”: http://www.regitra.lt
   KASKO draudimas yra skirtas tik Lietuvoje registruotiems automobiliams, taigi išregistravus automobilį, KASKO draudimas nustos galiojęs iš karto. Tuo tarpu, tik pakeitus numerius, būtina pranešti apie tai draudimo bendrovei, KASKO draudimas galioja toliau. Pardavus automobilį – KASKO nustoja galioti – t.y. nuo pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo momento.

 59. irma:

  Laba dien,automobili pardaviau be draudimo pirkejas ta zinojo,yra pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta 19,10h., pirkėja sustabdo 20h.be draudimo,laiska atsiuncia man,kas turi moketi bauda?juk pirkejas zinojo apie automobili be draudimo,ir yra pirkimo pardavimo sutartis.
  Atsakyti

  • Nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo jus jau nebesate automobilio savininkė ir nebesate už jį atsakinga. Pirkėjas turi susimokėti baudą dėl draudimo neturėjimo. Jūs pranešimą gavote bendra tvarka, nes dar pagal oficialius duomenis jūs savininkė (pagal registraciją “Regitroje”). Atiduoti draudimo pirkėjui jūs taip pat neprivalėjote. Siūlome pateikti pirkimo – pardavimo sutartį – kaip įrodymą, kad baudos jums mokėti nepriklauso.  
    

 60. markas:

  turiu klausima. noriu pirkt masina, kuria parduoda zmogus, kuris ta masino pirko lizingu is Siauliu banko, dabar si masina, ir tech pasas ant siauliu banko, kaip dabar viskas as turiu padaryt, ?Jis dar skolingas kazkokia tai suma pvz 10000t tuk,kaip po to ta masina iregistruot is Siauliu banka, mano vardu???????

  • Tiksliai dėl registravimo ir dėl lizingo mokėjimo dokumentų jums atsakys tiktai įstaigos, kurios už tai atsakingos. Dėl lizingo perėmimo kreipkitės į lizingo bendrovę, Šiaulių banką, o dėl registravimo į VĮ “Regitrą“. Tuo tarpu, dėl draudimo, TPVCA turi būti draudžiama jūsų vardu, reikalinga pateikti pirkimo pardavimo sutartį, po draudimo įsigijimo reikia užregistruoti per 15 dienų.

 61. Iveta:

  Ar man butinai reikia tureti pirkimo pardavimo formas, jeigu automobilio pardavejas neturetu ju ar galima jas uzpildyti regitroje?

  • Pirkimo – pardavimo sutartis gali būti pasirašyta laisva forma, svarbiausia, kad joje būtų reikalinga informacija, tokia kaip pardavėjo ir pirkėjo duomenys, automobilio tikslūs parametrai, tiksli pardavimo data ir laikas, abiejų pusių parašai. Ši sutartis turi būti pasirašoma pardavimo momentu tiksliai, nes nuo to momento automobilio savininkas pasikeičia. Jeigu ir pirkėjas ir pardavėjas kartu nuvyksta į VĮ “Registrą“, galima ir ten pasirašyti abiems tą sutartį ir iš karto perregistruoti tą transporto priemonę.

 62. Jaku:

  Sveiki,padarius įvykį mano kaltė, buvo priskaičiuota 50 proc. žala, kad būtų atlyginta. Nėra 25 metų dar. Ar galima apskųsti nuosprendį? nes pinigai dideli nėra galimybių sumokėti.KĄ tokiu atveju daryti?

  • Matote, pagal civilinį kodeksą kyla jūsų civilinė atsakomybė prieš trečiąją šalį (asmenį, nukentėjusį įvykyje). Kadangi turėjote draudimą, jis veikia pagal sutartyje numatytas sąlygas. Kadangi buvo pažeistos sutarties sąlygos, draudimas atitinkamai nepadengia visos žalos. Tai šioje vietoje viskas vyksta teisingai, kaip ir turėtų vykti. Šiuo atveju variantas nebent konsultuotis su teisininku, bet vargu ar tokiu atveju jūs sutaupysite.

 63. Gedas:

  Laba diena.

  Galvoju pirkti automobili ir kilo toks klausimas. Tarkim nusipirkau automobili ir ar galima per ta pacia diena kai pirkau auto ji isregistruoti ir persiregistruoti ant saves?

  Aciu uz atsakyma.

  • Sveiki, Gedai,

   Taip. Tik išregistruoti jį gali buvęs savininkas, o ne Jūs. Įprastomis aplinkybėmis, kaip greitai jis išregistruos, taip greitai galėsite prisiregistruoti.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 64. Justina:

  Sveiki, prieš porą mėnesių pirkau automobilį. Šiuo metu negaliu automobilio nei draustis savo vardu nei prisiregistruoti, nes moteris pardavus man automobilį neišregistruoja jo. Ką daryti tokiu atveju? Tartis su ja neišeina. Teismų nesinori gal yra kitų būdų priversti ją tai padaryti???

  • Sveiki, deja, situacija standartinio sprendimo būdo neturi. Jūs iš tiesų neturite galimybių nei registruoti, nei drausti to automobilio, vienintelis kelias – teismas, na, arba bendražmogiškai susitarti. Rekomenduotume kreiptis į Vį “Regitrą” galbūt iš praktinės patirties jums patars.
    

 65. Vytautas:

  Sveiki, situacija tokia, perku automobilį, pasirašom pirkimo pardavimo sutartį, pardavėjas pasiima draudimą sau, aš tuo tarpu vietoje (nes be draudimo važiuoti negaliu) užsisakau ir nusiperku internetu vienos dienos draudimą, kad galėčiau nuvažiuoti iki namų. Ar sumokėjus ir nusipirkus aš gausiu ta pačia minutę draudimą? kiek laiko reiks laukti kol į el. Paštą atsius draudimo sutartį ?

  • Apmokėjus už draudimą jis atsiunčiamas per 5 – 30 min., jis įsigalioti gali iš karto. Tik tiek, kad neturint pirkimo pardavimo sutarties jūs negalėsite apsidrausti, jus pirmiausiai ją turite pateikti draudikui, kad jis sutiktų jūsų vardu drausti, kai transporto priemonė dar registruota kito žmogaus vardu. Be to, nėra 1 dienos draudimo, traumpiausias draudimo laikotarpis 1 mėnuo.

 66. augute:

  sweiki,noriu paklaust.Ka daryt jei keiteme automasinas,pasirasem sutartis pirkimo-pardavimo,pries tai jis mano masina isbande vaziavimu,gazavimu t.t.jam tiko patiko,as jo masina ir truputi pavaziavau,sutarem keist,pakeiteme,ryte is ryto isregistravau nuo savo vardo masina,skambinau-rasiau jam ,kad ir isregistruotu nuo savo vardo,kad galeciau savo vardu ja persirasyt,bet jis pazadejo kita diena tai padaryt,pasekoje to jis atsisako tai padaryt reiksdamas kad i taisyma sukis daug ir kada jam atsipirks tada perrasys-gaunasi reketas jo i mano puse,nors ir jo masina ne pyragas ir taisytina,ka tokiu atveju reikia man daryt?galiu pasakyt,kad i ka trenkiuosi jis liks kaltas,bet to daryt zinoma nenoriu,kokiu galiu kozeriu imtis ,kad jis reaguotu?aciu uz atsakyma.

  • Sveiki, automobilis yra jūsų nuosavybė nuo to momento, kada pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį. Tiesa, tai jūsų negelbsti nuo to, kad jūs negalite savo vardu užsiregistruoti to automobilio. Rekomenduotume kreiptis į policiją.

 67. tomas:

  Laba diena ,norejau paklausti ar tinka laisva forma surasyta pirkimo pardavimo sutartis,aciu.

 68. Valentas:

  Sveiki, noreciau suzinot del draudimo perrase automobili kitu vardu ir draudima paliko ar jis galioja iki to laiko kiek turi ar po perrasymo tik 15 dienu ?

  • Perrašius automobilį draudimas galioja tik 15 dienų nuo to momento, kai pasikeitė automobilio savininkas, nesvarbu kokia pabaigos data nurodyta draudimo polise.

 69. Edita:

  Nusipirkus automobilį negalėsiu jo apdrausti tol, kol savininkas neišregistruos ir nenutrauks draudimo sutarties. O jei važiuojant sustabdytų policija (nesant autoįvykio), ar galima pateikti draudimo kopiją? Juk jei nėra padaryta žala, tai draudimas niekuo nerizikuoja…

 70. Mykolas:

  Laba diena.
  Pardaviau automobili draudimo neturiu ant kokio automobilio perkelti ar imanoma uz ji susigrazinti pinigu likuti?

  • Taip, kaip ir minėjome straipsnelyje, grąžinkite bendrovei draudimo poliso originalą, parašykite prašymą, į kokią sąskaitą pervesti grąžinamą įmokos likutį.

 71. mindaugas:

  nusipirkau automobili su PPsutartim, automobilis išregistruotas, ir 2 menesius nenaudosiu automobilio, ar galima nedrausti automobilio ta laiko tarpa? ir tik po to laiko apdrausti? ar nesugrys automobilis buvusiam savininkui?

  • Draudimo buvimas ar nebuvimas niekaip nesusijęs su nuosavybės teise. Įsigijęs automobilį turite jį užregistruoti, tokia tvarka. Automobilis be draudimo negali išvažiuoti į gatvę, bet jeigu nenaudojamas, be draudimo jis gali būti. Kai automobilis užregistruotas Regitroje, draudimo neturėjimas ilgiau kaip 90 dienų įpareigoja Regitrą jį išregistruoti.

 72. Max:

  Sveiki,
  nežinojau apie tą naująjį nesamoningą įstatymą dėl nuolatinio TP draudimo. O samo motociklo jau metus nenaudoju, ir jis jau išregistruotas iš registros (automatiškai). Ar yra kokia nors galimybė atkurti senus duomenis nestumdant į registrą motociklo, nekeičiant numerių ir t.t.?
  Gal žinote ar svarstomi kažkokie pakeitimai šalinant naujos tvarkos trūkumus?

  • LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostata dėl transporto išregistravimo, jeigu nėra galiojančio draudimo ar TA ilgiau kaip 90 dienų, galioja nuo 07 01 dienos. Visą reikalingą informaciją dėl priregistravimo galite gauti tik VĮ “Regitroje“t. Tuo tarpu, kas dėl draudimo, yra galimybė sustabdyti draudimą tam laikotarpiui, kai motociklas nenaudojamas. Tereikia apdrausti metams, nusprendus nenaudoti ilgiau nei 1 mėn., parašyti pasižadėjimą draudikui, kad nebus važinėjama: draudimo sutartis lieka galiojanti, tik negalioja draudimo apsauga. Vėliau nusprendus naudoti, išrašomas naujas draudimo polisas tik pratęstas galiojimas tam pačiam laikui, kuriam buvo sustabdyta (pratęsiant nieko nereikia papildomai mokėti). Šiuo metu nėra žinomų šio įstatymo pataisos pakeitimų.

 73. klausimelis:

  Sveiki, is pazystamo zmogaus perkant automobili, pasirasant pirkimo-pardavimo sutarti Uzrasiau visus duomenis seneles (vard,pavard,asm kod,adr,parasa) automobilio techninius duomenis ir kitus dokumentus nusiusiu senelei, ir ji nunes juos i regitra kur persirasys masina ant saves,ar nekils jokiu keblumu del to? Ar pardavejui butina pirmam nunesti sutarti pirkimo i regitra ir tik po uzfiksavimo ateina pirkejo eile nesti sutarti?,ar uztenka tik pirkejui,mociutei turet pirkimo sutarti ir visus dokumentus nunesus i regitra masina jau tampa zmogaus nuosavybe o pardavejui sutarties pirkimo i regitra nesti nereikia apskritai ? Yra dar galiojantis draudimas 4 menesiam,seno savininko,Ar imanoma man/mociutei atsimt grynais likusia pinigu suma uz nepanaudota draudimo laiko likusi turint seno savininko draudimo dokumentus kurie vistiek po 15 dienu nebegalios.

  • Pirkimo pardavimo sutartis turi būti patvirtinta pirkėjo (jūsų senelės) ir pardavėjo parašais. Pirmiausiai pardavėjas turi nuvykti į “Regitrą” ir deklaruoti pardavimą, tada tik jūsų senelė galės užsiregistruoti savo vardu. Automobilis tampa pirkėjo nuosavybe nuo to momento, kada pasirašoma pirkimo – pardavimo sutartis, o įregistravus jau matosi bendrose duomenų bazėse. Draudimą persirašyti sau galite tik tuo atveju, jeigu pardavėjas atidavė draudimo poliso originalą, tai tik su šiuo polisu ir pirkimo-pardavimo sutartimi galite pasiimti tą neišnaudotą draudimo įmokos likutį.

 74. Darute:

  Sveiki. Neseniai mano tėtis padovanojo kan savo automobilį,sudareme pirkimo paravimo sutarti ir regitroje automobilį perrašė mano vardu.. Mašina buvo apdrausta iki Gegužės mėnesio.. Norėjau paklausti ar man draudimas bus panaikintas po 15 dienu?

  • Taip, draudimo sutartis nustoja galiojusi praėjus 15 dienų nuo pirkimo pardavimo-sutarties pasirašymo. Jums reikia su draudimo poliso originalu kreiptis į draudimo bendrovę ir perrašyti draudimą savo vardu.

 75. Klausimas:

  Sveiki, pasirasius automobilio pirkimo-pardavimo sutarti, zmogus atiduoda draudima, bevaziuojant i regitra perregistruoti automobilio padaromas eismo ivykis, kuomet vairavo naujasis savininkas (jaunesnis, negu draudes asmuo) ir jis yra kaltas del ivykio ar jam draudimas galioja pilnai, ar draudimas turi teise issireikalauti kazkokia dali pinigu is naujojo savininko?

  • Už eismo įvykius visada yra atsakingas automobilio savininkas. Savininku oficialiai yra tas žmogus, kurio vardu registruota transporto priemonė Regitroje, ARBA, jeigu įvyko automobilio pardavimas, savininku jau tampa pirkėjas nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo. Oficialiai, niekas nemato ir nežino, kad yra pasikeitęs savininkas, kol apie tai nepranešta draudikui ar Regitrai, tą įrodyti gali tik pirkimo pardavimo sutartis. Taigi, įvykus įvykiui, pagal nutylėjimą gali būti įvykis užrašytas senam savininkui ir būtent į seną savininką gali būti kreiptasi dėl regreso, bet realiai atsakingu jau yra naujasis savininkas, ir būtent jis turėtų rūpintis, kad važiuotų su galiojančiu draudimu.

   • Klausimas:

    Girdejau, kad senojo savininko draudimas galioja 15dienu nuo pardavimo dienos naujam savininkui pilnai, be amziaus apribojimu ir kad draudimas turetu atlyginti pilnai nukentejusiam zala ir neprasyti atlyginti iki 50% zalos kaltininko, nes vairavo jaunesnis vairuotojas, kuris siuo atveju yra savininkas dar tik pirma diena. Cia tiesa ar ne?

    • Ne visai tiesą girdėjote. Taip, pardavėjui atidavus draudimą kartu su parduodamu automobiliu, dar jis galioja 15 dienų, bet jis galioja būtent tokiomis sąlygomis kaip ir buvo apdrausta, niekas nesikeičia. Taigi, galioja tokio amžiaus ir stažo vairuotojams, kaip buvo apdrausta senam savininkui. O pirkėjas, perimdamas automobilį jau ir tampa pilnai už jį atsakingu, už įvykius, už draudimą (t.y. ar jis yra ir koks jis yra), kam duoda vairuot automobilį, visai nesvarbu, kiek laiko realiai jis yra tuo savininku. Naujuoju savininku jis tampa nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo momento ir nuo tada jau yra pilnai atsakingas.

 76. Robertas:

  Labas,
  įdomu ar veiktų toks mechanizmas,kad pardavus automobilį(žinoma surašant pirkimo pardavimo sutartį ) kai sutarus galutinę jos vertę TPVCA draudimo poliusas(originalas)liktų pirkėjui,o pardavėjas sutinka su tuo, PP sutarties sudarymo metu .Tuo pačiu pardavėjui įsipareigojant 15 d.laikotarpyje nutraukt ankstesnio draudėjo sutartį ir apsidraust TP nauja draudimo sutartimi, panaudojant likusį draudimo sumos likutį,bei įregistruoti TP savo vardu .O pardavėjas įsipareigoja per 15 dienų pranešti Regitrai apie savininko pasikeitimo faktą ir nutraukti(ar sustabdyti ?) TP draudimo sutartį ,bet paliekant galimybę likusią draudimo sumos dalį panaudoti naujam savininkui ,parduotosios TP draudimui.Senąją draudimo sutartį “perleisti ,ar perimti” minėtuoju 15 d. laikotarpiu stengtųsi ir pardavėjas(vengdamas galimų netikėtumų,jam vis dar esant draudėju), ir pirkėjas (naudojantis draudimą ne jo vardu,bei turėdamas lūkesčių perkelti didesnę draudimo sumos likučio dalį į naują TP draudimo sutartį) .Visus šiuos perdavimus ir įsipareigojimus išdėstant ir abipusiu šalių sutarimu patvirtinant savo ranka rašytu tekstu PP sutarties papildomose sąlygose,pasirašant bei apsikeičiant egzemplioriais.Gavęs naujojo savininko PP sutarties versiją ankstesnis savininkas(draudėjas) įgauna teisę ,be draudimo poliuso originalo ,tik nutraukti/sustabdyti draudimo sutartį, “peradresuojant” draudimo sumos likutį, tik naujam TP savininkui/draudėjui.Deja šiuos veiksmus jis galės atlikti tik nuvykęs į draudimo įstaigą(parodyt PP sutartyje išdėstytų sąlygų) .Naujas savininkas su visais dokumentais reikalus tvarko pagal esamą tvarką.Viena neaiški detalė ,ar galios koks nors TPVCA draudimas TP ,kol naujasis savininkas perims draudimo sumos likutį ,kai ankstesnysis jau bus nutraukęs/sustabdęs senosios draudimo sutarties galiojimą.Pirkimo pardavimo sutarties formoje galėtų būti punktai leidžiantys paminėti ar neminėti draudimo perleidimo detalių.

  • Nėra galimybės vienu metu ir pardavėjui, ir pirkėjui manipuliuoti ta pačia draudimo sutartimi. Tik tas, kas turi draudimo poliso originalą turi teisę į įmokos likutį, ir apskritai galimybę nutraukti draudimą. Nepateikus draudimo poliso originalo, tiesiog paskambinus ir paprašius nutraukti draudimą negali niekas. Tai yra numatoma tiek TPVCA draudimo įstatymo, tiek apskritai draudimo bendrovių tvarkos. Kitas dalykas, draudimo sutarties galiojime negali būti jokios pilkosios zonos, ji arba galioja arba yra nutraukta, niekaip kitaip.
    Tiesa, galima pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartyje papildomas sąlygas, tačiau jos gali būti susijusios tik su šalimis, kurios tą sutartį pasirašo, tai yra pirkėju ir pardavėju, čia negali būti įtrauktas nei draudikas, nei Regitra, tai netgi įrašius kažkokius susitarimus susijusius su šiomis įstaigomis, jos tikrai neturi į tas sąlygas atsižvelgti. Sutarties punktai yra griežtai sutarties pusių susitarimas, o ne trečiųjų asmenų. Yra ir kitas variantas, pirkimo-pardavimo sutartį patvirtina notaras, tokiu atveju pirkėjas gali nuvažiuoti į Regitrą savarankiškai ir užsiregistruoti savo vardu tą automobilį, ir pardavėjas prieš tai net neprivalo važiuoti išregistruoti, nes notaro patvirtinta sutartis yra pakankamas dokumentas, įrodantis pirkimo faktą. Vėlgi, kol nėra teisminio precedento, tvarka yra tokia, kokia yra, niekada negalima iš anksto pasakyti, kas gali nutikti ir kaip tai galėtų išsispręsti.

 77. Ramune:

  Laba diena, norejau suzinoti. Ivyko eismo ivykis. Kaltininkas buvo su tvarkinga ir gal tech apziura, draudimu, casco ir t.t o nukentejusio masina is vis isregistruota, be draudimo ir tech apziuros. Kokios baudos gresia nukentejusiam? Ir ar jam apmokes kaltininko draudimas?

  • Apie baudas tikrai nepasakysime. Kas dėl draudimo, tai nukentėjusiam automobiliui bus atlyginami nuostoliai pagal kaltininko TPVCA draudimą, neatsižvelgiant į tai, kad nukentėjęs neturėjo draudimo ar buvo techniškai netvarkingas. Svarbiausia, kad būtų 100% aišku, kad jis nėra įvykio kaltininkas.

 78. Giedrius:

  Sveiki, norėjau paklausti, jeigu aš pardaviau automobilį pries 1d. ir šiandien suzinojau kad jis yra sudaužytas nepataisomai, tačiau as vis dar neišregistraves jo, tačiau turiu pirkimo pardavimo sutarti, ar atsakomybė už padaryta žala bus man, ar ne?

  • Tas automobilis jau nebe jūsų atsakomybė nuo tos dienos, kai pardavėte automobilį, t.y. dienos, kuri nurodyta pirkimo pardavimo sutartyje.

 79. Rima:

  Laba diena. Norėčiau paklausti jai aš esu avarijos kaltininke ar mano draudimas nutrūksta, nes ta mašiną mes pardavėme , ar galiu sustabdyti draudimą.

  • Draudimo apsauga nutrūksta automatiškai po 15 dienų nuo automobilio pardavimo momento, taigi ir draudimo sustabdymas nebeįmanomas. Vienintelis variantas, ką galite padaryti, tai nutraukti draudimo sutartį, reikia kreiptis į bendrovę. Visgi, labai priklauso nuo bendrovės, kurioje draudėte tvarkos, vienos bendrovės leidžia pagal bendrą tvarką nutraukti draudimą ir susigrąžinti neišnaudotą įmokos likutį, kitos neleidžia, jeigu jau buvo mokėta draudimo išmoka (kaip kad buvo jūsų atveju).
    

 80. Viktoras:

  Sveiki,
  Pasirasyta pirkimo-pardavimo sutartis.Buves savininkas negali masina isregistruoti Regitroje, kadangi sutarti pamete.Jokios Pirkejo informacijos nera – telefono numerio, adreso,pavardes.Atiduoti visi masinos dokumentai ir draudimas menesiui.
  Pasibaigus draudimui gautas laiskas is VI “Regitra”, kad pagal ist, 27 str.4 dalies nuostatas yra sustabdytas leidimas dalyvauti viesajame eisme jusu vardu iregistruotai transporto priemonei 90dienu.
  Bandyta surasti zmogu per draudima,bet ten atsako kad jis draudziasi pardavejo vardu prekybos centruose per “terminalus” ir taip daro draudima “GALIOJANTI” bet ne savo vardu.
  Klausimas:Kokiu budu ir kaip reiktu surasti “pirkeja”, kad susitvarkyti isregistravima?Pirkejas nesikreipia pas pardaveja del isregistravimo.
  Is anksto dekoju uz atsakyma.

  • “Regitros” pranešimas reiškia, jog transporto priemonė negali dalyvauti eisme, kol nebus apdrausta arba pratęsta techninė apžiūra, kitaip transporto priemonė bus išregistruota. Kol senasis savininkas neišregistravo to automobilio, naujasis savininkas negalėjo jo užsiregistruoti savo vardu, jis net neturėjo teisės drausti senojo savininko vardu, nors praktiškai tai yra įmanoma, nes oficialiai duomenimis senasis savininkas vis dar yra savininkas. Taigi jeigu pirkėjas per 90 dienų nepratęs draudimo ar techninės apžiūros, automobilis bus iš viso išregistruotas, tada jis galės jau savo vardu užregistruoti be jokių kliūčių. Tuo tarpu, faktas dabar yra toks – pirkėjas važinėja svetimu automobiliu (kuris yra registruotas kito asmens vardu) ir neteisėtai sudarinėja draudimo sutartis; taigi rekomenduotume kreiptis į policiją.

 81. jevgenij:

  sveiki noriu vaziot i rusija su draugo masina jis pats lieka lietuvoj ka mums daryt kad nebutu man problemu pasieni?

  • Rusija priklauso Žaliosios kortelės sistemai, taigi Lietuvoje įsigyta Žalioji kortelė galioja ir Rusijos teritorijoje. Svarbiausia turėti su savimi tą patvirtinantį dokumentą, tiek TPVCA draudimo polisą, tiek pažą Žaliąją kortelę.

 82. laimis:

  Sveiki,
  Nusipirkau automobili, suraseme pirkimo pardavimo sutarti, bet pardavejas nesikreipe i rigitra iki sios dienos. Po pirkimo, praejus 12 dienu, pakliuvau i eismo ivyki kuriame buvau kaltas. Turejau galiojanti draudima kuri, su atomobiliu, gavau is pardavejo ( polise nurodyta, kad gali vairuoti turintys 5 metu staza). Dabar draudimo imone praso apmoketi 50 % zalos, motyvuodama tuo jog nepranesiau jiem apie savininko pasikeitima. Ar ju prasymas pagristas? P.S. mano vairavimo stazas 6 metai.

  • TPVCA draudimo įstatyme nurodoma, kad apie savininko pasikeitimą būtina pranešti per 15 dienų. Tai yra naujojo savininko pareiga, jeigu jis iš pardavėjo gauna TPVCA draudimo polisą. Tačiau sudarant draudimo sutartį su konkrečia draudimo bendrove, į sutartį gali būti įtraukta papildomų sąlygų ir susitarimų, kurie visi su pačia sutartimi pereina pirkėjui (jeigu jis perima draudimą). Esant tokioms aplinkybės yra galimi abu variantai: bendrovė reikalauja grąžinti dalį išmokos neteisėtai; arba bendrovė reikalauja teisėtai. Konkrečiai jūsų situacijos baigtis priklauso nuo turimos draudimo sutarties, KOKIOS sąlygos ir pareigos yra nurodomos, ar jos buvo pažeistos ar nebuvo.

 83. Rolandas:

  Nusipirkau automobili , suraseme pirkimo pardavimo sutarti , taremes kad automobili isregistruos per artimiausias 5 dienas , taciau jau eina trecias menuo ir automobilis niekaip neisregistruojamas . Gal patartumet kaip elgtis kur kreiptis ,kad automobili isregistruotuu ?

  • Sveiki, Rolandai. Kol senasis savininkas neišregistruoja parduotos transporto priemonės, jūs tikrai niekaip negalite savo vardu registruoti, nebent turėtumėte NOTARO patvirtintą pirkimo-pardavimo sutartį (laisva forma parašytoji netinka). Jei galite susisiekti su buvusiu savininku ar jo artimais žmonėmis, tiesiog paprašykite, kad kažkas iš jų išregistruotų TP internetu.  Jūsų situacija yra labai dažnai pasitaikanti ir sprendimo paprasto nėra. Keletas “brangių sugudravimų” būtų, tai nedrausti TP ar nepereiti techninės apžiūros 180 dienų ir Regitra automatiškai išregistruos suėjus terminui. Bet tokiu atveju Jūs pusę metų negalėtumėte eksplotuoti TP, plius patirtumėte papildomų nepatogumų. Dėl viso ko pabandyktie susisiekti su Regitra , gal vis tik “gimė” koks naujas vidinis sprendimas.
    

 84. Rima:

  Sveiki, norime parduoti automobili privaciam asmeniui,bet jau pasibaigusi technikine ir draudimas. Ar uztenka pasirasyti pirkimo pardavimo sutarti ir parduoti be technines apziuros bei draudimo?aciu.

  • Bet galiojančios techninės apžiūros ir privalomojo TPVCA draudimo transporto priemonė negali dalyvauti eisme. Pardavimui užtenka pasirašyti pirkimo pardavimo sutartį.

 85. andrius:

  Sveiki. pirkau auto, nesudarus P/P sutarti šeimininkas išviko į užsieni, Likau be draudimo. Ar galiu apdrausti auto jo vardu? (žinau kad savo vardu negaliu) Visi šeimininko domenis yra senam draudimo liudijime

  • Taip daryti negalite, tiesiog neturite teisės savo automobilio drausti kito žmogaus vardu, t.y. jo vardu sudarinėti jokių sutarčių. Situacija labai komplikuota, bet drausdamas kito žmogaus vardu darytumėte nusikaltimą. Rizikuotumėte pirmiausiai draudimo negaliojimu, antra, tai būtų neteisėtas sutarties sudarymas. Iš kitos pusės, nėra jokio įrodymo, kad automobilis priklauso jums, nes jis vis dar registruotas senojo savininko vardu, be to nėra pirkimo pardavimo sutarties, kuri įrodytų nuosavybės teisės perėjimą jums. Techniškai jūs galite apdrausti tą automobilį to žmogaus vardu, tačiau jeigu įvyktų įvykis, visa kompleksinė situacija jau būtų sprendžiama teismo, o kaip jis nuspręstų niekas negali pasakyti. Taigi siūlome ieškoti pardavėjo ir tvarkyti dokumentus.

 86. Justas:

  Sveiki. turiu keleta klausimu. noriu isigyti automobili, taciau savininkas negali atvykti iki “Regitros”. Ar imanoma automobili perrasyti kitokiu budu? Sekantis klausimas butu : ar neperrasius automobilio , galeciau ji apdrausti savo vardu?

  • Visais registravimo klausimais jums padės tik VĮ “Regitra”, kreipkitės tiesiogiai konsultacijai. Neperrašytą automobilį galima apdrausti savo vardu, tačiau tik ne internetu savitarnoje. Taipogi toks draudimas galioja tik 15 dienų, per kurį laiką reikia susitvarkyti registraciją.

 87. Viktorija:

  Sveki, ar gali gali valdytojas išregistruot transporto priemonę,be savininko?

  • Pagal Draudimo įstatymą visus juridinius klausimus, susijusius su automobilio registracija gali atlikti tik transporto priemonės savininkas.

 88. Roberta:

  Laba diena. Noriu iš seneliú nusipirkti automobilį ir jį atsivežti į Belgijà. Automobilis nebeturi civilinio draudimo, nes juo jau keleta menesiu nevaziuojama. Ar turiu drausti automobili, jeigu i Belgija jis bus gabenamas tralu? Ar galime pasirasyti pirkimo-pardavimo sutarti nuotoliniu budu? Pvz apsikeisti kopijomis? Ar kopija galios, norint Regitroje automobili isregistruoti? Ar ta sutartis turi keliauti kartu su automobiliu, kaip vienas is lydinciu dokumentu?
  Aciu is anksto uz pagalba.

  • Jeigu automobilis bus transportuojamas tralu, draudimas jam nereikalingas. Privalomasis TPVCA draudimas reikalingas tik automobiliui dalyvaujant eisme. Dėl visų pirkimo-pardavimo, registravimo klausimų jums informacijos kreiptis reikia ne į draudimą, bet į VĮ “Regitrą

 89. lina:

  noriu priregistruot automobili,pirkau ji pries 3m,bet pardavejas neisregistruoja nes pametes manau pirkimo pardavimo sutarti,susisiekti su juo neina,kaip priregistruot automobili,nes ir draudimas kainuoja brangiau,nes mano vairavimo stazas 25m,o masinos pardavejas jaunas.draudime turiu draust jo vardu

  • Situacija, iš tiesų, labai komplikuota. Kadangi automobilio savininkas pasikeitęs, o drausti galima tik savininko vardu, jūs nebeturite teisės sudarinėti draudimo pardavėjo vardu. Net jeigu tą padaryti techniškai galima, pagal oficialius automobilio registracijos duomenis. Įvykio atveju draudimas gali iš viso negalioti, arba senasis savininkas gali lengvai užprotestuoti draudimo galiojimą, nes jūs neturite teisės jo vardu sudarinėti sutarčių. Kaip naujoji savininkė pagal pirkimo-pardavimo sutartį, draudimą turėtumėte sudaryti savo vardu, tačiau tokio draudimo problema ta, kad apsauga galios tik 5 – 15 dienų, tas laikas skirtas savo vardu užregistruoti automobilį Regitroje; ko jūs padaryti vėlgi negalėsite, nes pardavėjas neišregistravęs. Taigi jūsų atveju, reikia ieškoti pardavėjo, kuris neatliko savo pareigų, kreipkitės į teismą, kreipkitės į policiją, pardavėjas privalo atlikti savo pareigas, išregistruoti transporto priemonę.

 90. tatjana:

  laba diena.mano sunus nusipirko masina ,registra..vo regitroj savo vardu,ar gali mama apdraust masina savo vardu.aciu.

  • Taip daryti negalima. Transportas visada draudžiamas registruoto savininko vardu, taigi sūnus automobilį turi drausti savo vardu.

 91. Rokas:

  Sveiki. Automobilis buvo parduotas į Vokietiją. Vokietis paprašė palikti LT numerius, arba išimti tranzitinius. Tai aš išėmiau tranzitinius. Kadangi regitroje sakė, kad tokiu atveju pirkimo pardavimo sutarties jiems pateikti nereikia, tai sau egzemplioriaus ir nepildžiau. Klausimas: kas yra mašinos savininkas tuo metu, kol vokietis jos neprisiregistravo, t.y. jei jis dabar varydamas mašiną pas save padaro kokį įvykį ir pabėga, o aš sutarties neturiu, ar man grėstų kažkokia atsakomybė? Ačiū

  • Regitroje jums nereikėjo pateikti pirkimo pardavimo sutarties, dėl to kad jūs tik išiminėjote tranzitinius numerius, nedeklaravote pardavimo. Jeigu būtumėte deklaravęs pardavimą, būtų reikėję ir pirkimo pardavimo sutarties. Taigi šiuo atveju jūs neturite jokio dokumento, kuris patvirtintų, jog automobilis jums nebepriklauso. Taip pat, klausimas kitas, ką darėte su draudimu? Ar atidavėte jį kartu su automobiliu? Vėlgi, jeigu atidavėte draudimą, tai jis padengs nuostolius, kuriuos sukels tas naujas savininkas, tuo tarpu jums bus sunku įrodyti, kad jūs nebesate už tai atsakingas.

 92. Ričardas:

  Sveiki, buvo parduotas automobilis, pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis, bet neišregistruota. Naujasis savininkas padarė kažkokį eismo įvykį ir dabar gavau šaukimą į policijos komisariatą. Ar bus galima įrodyt su pirkimo-pardavimo sutartimi, kad naujasis savininkas kaltas dėl eismo įvykio?

 93. Skaistė:

  noriu pasiteirauti, kai automobilis yra draudžiamas per tarpininką ir norit jį sustabdyti ar perkėlti ant kito automobilio yra privaloma pateikti draudimo sutartį kartu su polisu ir pirkimo-pardavimo sutartimi? Nes tarpininkas reikalauja jos, o draudimo įmonė ne. Nes polisas yra, bet draudimo sutartis palikta automobilyje kuri parduota.

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą, kuriuo turi vadovautis tiek bendrovės tiek tarpininkai, norint nutraukti draudimą, būtina grąžinti draudimo poliso originalą draudikui. Šią procedūrą gali atlikti tiek automobilio pardavėjas, jeigu draudimą pasiliko sau; tiek ir automobilio pirkėjas, jeigu kartu su automobiliu gavo ir draudimo polisą. Draudimo sutartis yra kaip draudimo poliso priedas, kurioje nurodomos papildomos sąlygos. Taigi draudimą nutraukti galite su draudimo polisu.

 94. Modestas:

  Sveiki. Noriu paklausti, ar po automatinio išregistravimo (dėl draudimo nebuvimo) reikia vežtis transporto priemonę norint ją vėl priregistruoti? Ar užtenka turėti tik dokumentus? Registruota transporto priemonė buvo Lietuvoje, techninis pasas dar galiojantis. Ačiū

  • Jeigu transporto priemonė buvo išregistruota, turite atlikti standartinę registravimo procedūrą Regitroje. Daugumą registravimo procedūrų šiandien galima atlikti ir internetu. Kreipkitės į VĮ Regitrą.

 95. Audi:

  Sveiki. Pardaviau automobili ir pirkejui paprasius palikau jam draudima. Praejo 15 dienu jis jo nepersirase. Ar galiu as nutraukti sutarti kad man liktu pinigu likutis, nes jis nepersirase, gal pamirso gal nezinojo, nes jam ir netinka pagal metus, neturi stazo. Ar ka daryti? Jei jis paklius i avarija jam negalios draudimas, poto ar gali is manes reikalauti konors. Juk pats kaltas kad nepersirase.

  • Į draudimo likutį teisę turi tas asmuo, kuris turi draudimo polisą. Jeigu polisą atidavėte pirkėjui, draudimo bendrovė turėtų nesutikti nutraukti draudimo jūsų prašymu. Visgi praktiškai būna visaip, dažnai draudėjas (t.y. šiuo atveju tai esate jūs) turi pirmenybę į draudimo nutraukimą. Tai galite tiesiog kreiptis į bendrovę, gal sutiks nutraukti ir be originalo. Pirkėjas neturi jokios teisės ir pagrindo iš jūsų kažko reikalauti, jei paklius į avariją.

 96. Tokios yra KASKO draudimo nutraukimo sąlygos. Jeigu buvo išmokėta ir/ar rezervuota draudimo išmoka ar buvo pareikšta pretenzijų per draudimo sutarties galiojimo laikotarpį, grąžinama dalis draudimo įmokos, kuri yra lygi nepanaudotos draudimo įmokos dalies už draudimo sutarties galiojimo laikotarpį ir išmokėtos draudimo išmokos skirtumui.

 97. Ingrida:

  Sveiki,
  2016m kovo 20d. pardaviau automobilį, 2016m kovo 22d. automobilį išregistravau.
  Pirkėjui liko šio automobilio draudimo dokumentai. Draudimas buvo išpirktas iki 2016 lapkričio mėnesio.

  2016m kovo 26d. įsigyjau kitą automobilį ir tą pačią dieną jį prisiregistravau. Norėjau perrašyti tą draudimo sutartį naujai įsigytam savo automobiliui. Draudimas buvo pirktas el. būdu, maniau atsispausdinsiu dar kartą dokumentus ir nebus bėdos (nes po 15d. pirkėjui mano draudimas nebegalios).Deja, niekaip neradau el. pašte gautų draudimo dokumentų, paprašiau kad pirkėjas persiųstų pas jį likusius dokumentus, bet pasirodo jis pardavė automobilį kitam asmeniui su kuriuo jau nebeturi galimybės susisiekti.

  1 klausimas – ar man dar lieka atsakomybė, dėl parduotu automobiliu padarytų eismo įvykių?
  2 klausimas – ar dar turiu galimybę persirašyti savo draudimą, jei žinau draudimo liudijimo ir sutarties nr.? juk po 15 dienų tas draudimas pirkėjui nebegalioja. Ar aš neteisingai suprantu šį galiojimo/negaliojimo klausimą?

  Ačiū už atsakymą

  • Neteisingai supratote. Negalite tiesiog paskolinti draudimo pirkėjui. Pardavus automobilį reikia nuspręsti, ar atiduodate draudimą pirkėjui ir kartu galimybę neišnaudotą jo likutį persirašyti sau; arba pasilikti draudimą sau ir iš karto susitvarkyti dokumentus – nutraukti draudimą ar perrašyti kitam automobiliui.
   1.Jums nelieka jokios atsakomybės už parduoto automobilio įvykius nuo to momento, kai pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį.
   2.Jeigu automobilio pirkėjas dar nepersirašė draudimo sau, galite padaryti tą pati, bet draudikui turėsite patiekti seno draudimo dokumentus, neužtenka tik sutarties numerio.

 98. Monika:

  laba diena, pardavėme automobilį, jį išregistravome Regitroje, norėjome sustabdyto draudimo polisą, tačiau jo neradome, kaip paaiškėjo jį palikome parduotame automobilyje, naujasis savininkas jį rado ir nuėjęs į draudimą panaudojo likusį likutį sudarė draudimo polisą savo vardu, mes skambinomės į draudimą, kad nerandame draudimo, norime jį sustabdyti, kad gal jis liko parduotame automobilį, bet mums nenorėjo išduoti naujo dublikato, kad su juo galėtume nutraukti draudimą. Iš draudimo nepranešė ir neprašė jokio raštiško sutikimo, kad perleidžiame savo draudimą, ar nėra darbuotojos kaltės?

  • Nėra darbuotojo kaltės. TPVCA draudimo įstatyme numatyta, kad pardavus automobilį, teisę į liekančio draudimo įmokos likutį turi tas, kuris turi draudimo poliso originalą; ar tai pirkėjas, ar pardavėjas. Jūsų atveju, net jeigu tai nebuvo jūsų valia, atiduoti tą draudimą, bet draudiko darbuotojas neprivalėjo imtis jokių papildomų priemonių.

 99. Mindaugas:

  Sveiki.
  pardaviau motociklą Estijos piliečiui, sutartį pasirašėme, kol kas neišregistravau. Deja pirkejas negali motociklo užregistruoti Estijoje nes trūksta kažkokių sertifikatų. Ar yra koks nors būdas per notarą pirkėjui Estui išrašyti įgaliojimą, kad jis galėtų Estijoje apdrausti motociklą savo vardu ir aš neturėčiau jokios atsakomybės eismo įvykio atveju?
  Ačiū

  • Kai pardavėte motociklą, jūs jau nebesate už jį atsakingas. Jums reikia jį išregistruoti. Negalime pasakyti, kaip šie reikalai tvarkomi Estijoje.

 100. Erikas:

  Sveiki, pirkau automobilį ir pardavėjas paliko draudimą, kuris priklauso
  Akciniai Bendrovei ir manau jis nepranešė draudėjams apie pasikeitusį savininką. Ar aš galiu važinėti su šiuo draudimu? Ir ar įmanoma jį persirašyti pačiam nuvykus pas draudėjus ar nebūtina to daryti?

  • Jeigu pardavėjas jums kartu su automobiliu paliko draudimo dokumentus, jums draudimas galioja dar 15 dienų nuo pardavimo momento, po to galite kreiptis į draudimo bendrovę ir persirašyti draudimą savo vardu. Persirašyti draudimą reikia.

 101. Živilė:

  Sveiki. Parduodame automobili ir pirkejas reikalauja pasirasyti 3 kpijas pirkimo-pardavimo sutarciu, mat is musu isigijes automobili planuoja artimiausiu metu ji perparduoti. Todel sutartys nebus pilnai uzpildytos, pirkejas neplanuoja irasyti savo, kaip pirkejo duomenu, bus surasyti tik pardavejo duomenys. Ar tokiu atveju sios sutartys galios ir ar bus galima kazka irodyti pvz nelaimes atveju ?

  • Tik nesutikite su pirkėjo prašymu, nes tikrai labai daug problemų gali būti dėl to. Pildykite tik pilnai dokumentus, jūs pardavėjas – jūsų duomenys; ir būtinai pirkėjas – jo duomenys. Be pirkėjo duomenų jūs net neišregistruosite tos transporto priemonės. Kita vertus, pirkėjas neturi teisės naudoti jūsų vardu pasirašytos sutarties su dar trečia šalimi.

 102. Aurelija:

  Sweiki kaip apdrausti automobili kai dar nesu prisiregistrawus automobilio ant saves turiu visus dokumentus

  • Automobilio TPVCA draudimą galite sudaryti būsimo savininko vardu ir, priklausomai nuo draudimo kompanijos vidinių taisyklių, privalėsite automobilį priregitruoti to žmogaus vardu per 5-15 dienų.

 103. Rimas:

  Laba diena,pardaviau automobili be tech.apziuros ir be draudimo,sudareme transporto priemones pirkimo-pardavimo sutarti(laisva forma) ,automobilis yra automatiskai isregistruotas,nes buvo pasibaiges draudimas ir tech.apziura.Kaip toliau elgtis pardavejui?Pirkejas jos neekspluotos,ardys.Ar reikia pardavejui vezti pirkimo-pardavimo sutarti i Regitra ir kaip su valstybiniais numeriais?Sau pasilikti ar pristatyti i Regitra.Aciu uz atsakymus.

  • Konsultuojame tik draudimo klausimais. Dėl išregistravimo ir tolimesnių veiksmų po pardavimo reikėtų kreipktis į VĮ “Regitra’.

 104. Remigijus:

  Nuo kada pradedamas skaičiuot 15 dienu nerminas, kai draudimas nsutoja galio pardavus mašiną – ar nuo pirkimo pardavimo sutarties sudarymo dienos, ar nuo automobilio peregistravimo naujajam savininkui dienos?

  • Nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo. Tas 15 dienų terminas būtent duodamas susitvarkyti registracijai.

 105. asd:

  Sveiki, iskilo tokia problema, nupirkau automobili ne is savininko bet is jo draugo, pats savininkas siuo metu dirba uzsienyje, neturi elektronines bankininkystes ir automobilio negali isregistruoti, vis zada jog savininkas eis i ambasada, parasis igaliojima savo draugui is kuris ir pardave, o sis isregistruos bet visos sios kalbos tik ir lieka kalbomis, greit jau bus praeje 15 dienu kaip as ji nupirkau, gal galit koki patarima duot kaip elgtis ir kas gresia jeigu transporto priemones nebus perasyta per 15 dienu nuo pardavimo datos?

  • Pirmiausiai, ne savininkas be įgaliojimo negalėjo jums parduoti to automobilio. Per 15 dienų neužregistravus to automobilio jokios nuobaudos negresia, jeigu automobilis nedalyvaus eisme. Visgi jūs dabar negalite nei registruoti to automobilio, nei drausti. Seno savininko vardu drausti negalite, o jeigu apdrausite savo vardu, kaip priklauso, toks draudimas galioja 15 per tą laiką reikia susitvarkyti registraciją.

   • asd:

    Dekui uz atsakyma, itariu teks grazinti automobili, o jeigu nesutiks teks kreiptis i policija…

 106. Gintarė:

  Sveiki, jeigu noriu pasikeisti automobilio numerius, tai kaip būtų su draudimu? Jis nutrūktų, nes automobilio numeriai kiti būtų jau ir iš naujo draustis reikėtų?

 107. Cristian:

  Hi my name is Cristian im Romanian citizen but living in Uk
  i intend to buy a car in United kingdom registerd in Lithuania and drive it to Romania
  What is the best way to do this.
  How can i Check the car if is not stolen or bought in leasing and not paid?!

  Kindest Regards
  Cristian

 108. Zygimantas:

  Sveuki, turiu draudima iki 2017 05 nuo laukiniu gyvunu, draudimas liko is seno savininko su prisegtu cekiu, praejo 2 menesiai, civilinis draudimas jau mano vardu, bet nuo gyvunu drausta, tik ne mano vardu. Ar man priklauso sis draudimas jai masina jau mano vardu, bet draudimas jo, masina gi ta pati, ir suma sumoketa :) aciu labai

  • Pasikeitus automobilio savininkui turi būti perrašyti ir draudimai. Kreipkitės į draudiką su turimu polisu, bus pasiūlytas sprendimas.

 109. Jurgita:

  Sveiki,nupirkom automobili pries du metus,buves savininkas vis dar niekaip nesugeba isregistruoti,bandem susisiekti,ieskoti pagal nurodyta adresa,rasyti per fb ir pan.neimanoma misija surasti,gal sedi uzsienyje ir niekas neberupi.ka tokiu atveju daryti?ar imanoma kaip nors prisiregistruoti automobili savo vardu?labai nemegstam netvarkingu dokumentu,o cia kaip tycia pasitaike labai neatsakinga pardaveja….

 110. Edvard:

  Sveiki, nupirkau automobili kovo 1, man dave draudimo polisa galiojanti iki vasario pabaigos, noreciau paklausti, ar galiu perrasyti draudima, kurio galiojimo laikas jau pasibaiges?

 111. Alvydas:

  sveiki, nusipirkau automobilį, ką reikia pirmiausia daryti apdrausti ar užregistruoti regitroje?

  • Pirmiausiai reikia apdrausti, tada užregistruoti.

   • Simas:

    O jeigu apsidraudus savo vardu automobili, bet nespėjus jo priregistruoti ir patekau i eismo įvykį, kuriame esu nukentėjusysis, ar man galioja draudimas, ar gausiu draudimo išmoka? P.S pirkimo-pardavimo sutartis yra, senasis savininkas t.p. isregistravo.

    • Jeigu jūs esate įvykyje nukentėjęs, išmoka jums priklauso iš kaltininko TPVCA draudimo. Pirkimo pardavimo sutartis yra įrodymas, kad automobilis priklauso jums ir žalą dėl avarijos patyrėte būtent jūs.

 112. Antanas:

  Transporto priemone uzrasyta ant firmos savinkas transporto priemones firma, as esu valdytojas tuos transporto priemones jei ateis administracinei nusizengimai baudos kas turi but atsakingas uz tai kaip suprantu savininkas?

  • Draudimo požiūriu atsakingas yra draudėjas, t.y. registruotas savininkas, šiuo atveju įmonė. Visų kitų pažeidimų atveju atsakingas valdytojas, t.y. asmuo kuris vairavo.

   • antanas:

    o jeigu valdytojas jau nenaudoja ta transporto priemone bet ant jo vardo dar nenurase masinos ir yra sutartis kad nenaudoju transporto priemone aciu

 113. Donatas:

  Labas norejau paklaust jai nusipirkau automobili netvarkinga reikia remontuoti ir reikia registruot ar galima veliau kai automobilis bus sutvarkytas registruot savo vardu

  • Registracija, draudimas, TA yra reikalinga tam, kad automobilis galėtų dalyvauti eisme. Jeigu automobilį remontuosite ir nevažinėsite juo, o vešite ant tralo, minėtos procedūros gali būti ir neatliktos.

 114. Mindaugas:

  Laba diena,pardaviau automobili užsieniečiui sekančia diena išregistravau po 2jų mėnesiu gavau kvietima į policija,kad neapdrausta mašina važineja Kaune.Patikrinau eregitra duomenų bazėje pasirodo mašina nepriregistruota ir nėra apdrausta ką man tokiu atveju daryti, pirkimo -pardavimo sutartis yra,ačiu………

  • Viskas, ką jums reikėjo padaryti, jau padaryta. Nuo pirkimo – pardavimo sutarties sudarymo, jūs nebesate savininkas, ir automobilis nėra jūsų atsakomybė. Turite tą patvirtinančius dokumentus. 

 115. Miroslav:

  Sveiki nusipirkau jau isregistruota automobili, turiu pirkimo-pardavimo sutarti, auto susitvarkiau auto jau turi tech apziura, draudima padariau per perkimo-pardavimo sutarti savo vardu. Ar galima registruoti auto ant saves? Ar pardavejui reikia deklaruot pirkimo-pardavimo sutarti? Ar nereikia nes auto yra jau isregistruotas?

  • Taip, automobilį galite ir turite registruoti savo vardu. 
   Dėl pirkimo-pardavimo sutarties registractracijos atsakyti negalime, nes konsultuojame tik draudimo klausimais.
 116. Paulius:

  Sveiki, noriu parduoti savo auto, kurio draudimas dar galioja 10 mėn., tada nusipirkti kitą auto ir tą draudimo likutį 10 mėn. persirašyti ant kito, jau vėl mano auto. Ar taip galima? Kokia procedūrų seka?

  • Taip, galite tą padaryti. Tiesiog, kai turėsite naują automobilį, kreipkitės į draudiką, kur draudžiatės, bus sudaryta nauja sutartis, panaudojant įmokos likutį iš seno draudimo.

 117. Arvydas:

  Sveiki, jei parduodu automobili su draudimu,pasirasom pirkimo- pardavimo sutarti ir per ta 15dienu, kai pirkejas turi susitvarkyti draudima savo vardu, jis padaro auto ivyki, bet faktiskai draudejas vis dar esu as, nes jis dar nesusitvarkes draudimo savo vardu, tai ar mano draudimo istorijoje bus tas irasas ir ar bus brangesnis draudimas kitais metais? Ir kaip rekomenduotumete, parduoti su draudimu ar geriau be, nes gali kilti tokiu nesusipratimu?

  • Jūs nebesate automobilio savininkas ir nesate už jį atsakingas nuo to momento, kai pasirašote pirkimo pardavimo sutartį. Net jeigu registravimo procesai nėra pilnai sutvarkyti, jūs nebesate atsakingas. Jeigu atiduodate draudimą pirkėjui, jis pats yra atsakingas už jo galiojimą (kokio amžiaus ir stažo vairuotojai pas jus įtraukti, ir kokie važinės pagal jį). Jeigu per tas 15 dienų padaroma avarija, draudikas gali pagal nutylėjimą kreiptis į jus, nes jūs dar savininkas, bet pateikus pirkimo pardavimo sutartį jūs atsakomybę nuo savęs nusiimsite. Taip pat svarbu žinoti, kad kai parduodate automobilį, turėtumėte informuoti savo draudiką, kad pasikeitė automobilio savininkas, taip išvengsite galimų nepatogumų. Paprastai rekomenduojama neatiduoti savo draudimo pirkėjui, kad išvengti painiavos. Visgi elgtis galite kaip norite.

   • Audrius:

    Jei per 15 dienų naujas mašinos sąvininkas parduoda automobilį dar kartą. Ar naujausiam sąvininkui yra galimybės persirašyti senają draudimo sutartį? Kiek dienų jam lieka jei galimybės yra?

    • Pirkėjas persirašyti draudimą sau gali po bet kiek laiko, žinoma, jei dar jis galioja ir jeigu pardavėjas atidavė draudimo poliso originalą. Tuo tarpu seno draudimo apsauga veikia tik 15 dienų nuo automobilio pardavimo momento, sekantys pardavimai pirminio draudimo niekaip nepratęsia.

 118. Ineta:

  Sveiki. Esu uzsienyje ir parduodu automobili, ar galiu draudima nutraukti internetu?

 119. ***:

  Sveiki, TPVCA draudimo įstatyme numatyta, kad pardavus automobilį, teisę į liekančio draudimo įmokos likutį turi tas, kuris turi draudimo poliso originalą; ar tai pirkėjas, ar pardavėjas. Klausimas, ar elektroniniu paštu atsiustas ir atspausdintas draudimo polisas šiuo atveju atstoja draudimo poliso originalą.

  • Žinoma, kad teisę į esamą draudimo polisą turi pats draudėjas, t.y. asmuo kuris draudė savo vardu tą automobilį, tai jūsų atveju – pardavėjas. Būtent automobilio pardavėjas, savininkas, sprendžia, ką nori daryti su liekančiu draudimu, ar nusitraukti sutartį ir susitvarkyti likutį, ar atiduoti pirkėjui kartu su automobiliu. Elektroniniu paštu atsiųstas ir atspausdintas polisas atitinka originalą.

 120. Deimantas:

  Sveiki, kreipiuosi i Jus su tokiu klausimu.

  Automobilis buvo parduotas 2018 03 13. Buvo pasirasyta pirkimo-pardavimo sutartis. Naujas savininkas sukele eismo ivyki 2018 03 20. Iki to laiko pirkimo – pardavimo sutartis nebuvo uzregistruota regitroje. Draudimo polisas pirkimo-pardavimo momentu nebuvo perduotas naujam savininkui. Po 3-ju menesiu atejo laiskas is draudimo su reikalavimo sumoketi uz padaryta zala. Ar savininkas kuris pardave automobili bus atsakingas uz ivyki? ar jam reiken mokte?

  Pagarbiai,

  • Senajam savininkui su pirkimo-pardavimo sutartimi reikėtų kreiptis į draudimo kompaniją, kuri atsiuntė reikalavimą atlyginti žalą. Draudikas, įvertinęs, kad draudimo dokumentai liko senajam savininkui ir nuosavybės teisė perėjo naujam savininkui, turėtų panaikinti regresą.

 121. ****:

  Sveiki, kreipiuosi į Jus su tokiu klausimu.

  Norėčiau paklausti sakykim perku mašina ir pasirašome pirkimo pardavimo sutarti ir man iduoda dokumentus tas žmogus iš kurio pirkau išregistruoja,bet aš pasijėmes dokumentus ir turiu pirkimo pardavimo sutarti ir nepersirašau ant saves mašinos ar gali kas nors nutikti?

  • Negalėsite normaliai apsidrausti. Seno savininko vardu drausti negalite, apsidraudus jau savo vardu, būtina užregistruoti per 5-15 dienų, nes kitaip draudimo apsauga sustabdoma, nepriklausomai nuo to, kuriam laikotarpiui sudaryta draudimo sutartis.

 122. Edvard:

  Sveiki, noreciau paklausti, ar galima turima draudima sutrumpint arba pratesti?
  Pvz.: turiu automobilio privaloma draudima dviems mienesiams, ar galiu ji prailgint kad galiotu vienerius metus? ar uz tai imamas mokestis?

  • Turimą draudimą jūs galite nutraukti, arba jam pasibaigus pasidaryti naują draudimą. Pasidarant naują draudimą, žinoma, kad imamas draudimo mokestis, priklausomai nuo to, kuriam laikui draudžiatės, draudimo laikotarpis gali būti 1 – 12 mėn.

 123. Darius:

  Nusipirkau automobilį, bet neturiu draudimo, ir senas savininkas atsisako duoti draudimo polisą, ką man daryti ? Tada aš jos negaliu vairuoti ?

 124. Kostas:

  Sveiki, noriu parduoti motociklą. Ar užtenka su pirkėju pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį bei išregistruoti motociklą per eregitra.lt ?

 125. Aivaras:

  Ka daryti pirkau motocikla suraśem pirkimo pardavimo sutarti ir pardavejas neišregistruoja motociklo o su juo negaliu susisiekti?

  • Deja, tai dažna problema, ir nėra universalaus sprendimo būdo. Jūs tikrai nieko negalite padaryti, kol jis neišregistravo. Banykite kreiptis į Regitrą galbūt jie pasiūlys kokių sprendimo variantų.

 126. Darius:

  Sveiki, ar gali automobili pirkti ir po to prisiregistruoti savo vardu teisiu neturintis asmuo (turbut draudimo tokiam asmeniui perrasyti irgi neimanom?)?

  • Užregistruoti ir drausti automobilį savo vardu gali visi asmenys, nepriklausomai nuo to ar jie turi vairuotojo pažymėjimą.

 127. Aurimas:

  Sveiki, jeigu pirkau automobilį ir pardavėjas atidavė savo draudimą, man galioja draudėjo ar “vairuos kiti” sąlygos? Esmė, kad nespėjęs persirašyti automobilio padariau eismo įvykį. Buvusiam vairuotojui 21m. ir 3m. stažas. Draudimo polise nurodyta, kad nevairuos kiti, jaunesni kaip 33m. amžiaus ir mažesniu kaip 2m. stažu. Man 30, stažas 12m. Tai kurios sąlygos man galioja? Ačiū už atsakymą.

  • Taip, šiuo atveju jums taikoma sąlyga dėl kitų vairuotojų, 33 m. ir 2 m. stažu. Draudimas sudarytas taip, kad galioja tik draudimo polise nurodytam asmeniui (buvusiam savininkui) ir kitiems, kurie atitinka kitų valdytojų sąlygą. Taigi dabartinėje situacijoje, jums gresia regresas dėl išmokos, tačiau sunku pasakyti, kokio dydžio jis gali būti, priklausys nuo to, kiek skiriasi rizika, t.y. dabartinio draudimo poliso įmoka, nuo tos, kurią būtumėte mokėjęs pats, pagal savo amžių ir stažą.

 128. Antanas:

  Sveiki,

  Rugsėjo mėn. užregistravau automobilio pardavimo skelbimą. Tačiau mano draudimas baigėsi taip pat rugsėjo mėn., todėl turėjau jį pratęsti. Kadangi stažo turėjau tik 2 m., man yra 23m., todėl man draudimas kainavo 220 eur. Kadangi naujo automobilio pirkti neplanavau, man reikėjo nutraukti draudimo sutartį ir šiuo atveju sumokėti 30 proc. nuo sutarties vertės nutraukimo mokestį. Ar galima rašyti skundą dėl neatsižvelgimo į vartotojo interesus? Buvo išmokėti tik 148 eur pasinaudojus draudimu labai trumpą laikotarpį.

  Ačiū už atsakymą

  • Galite rašyti skundą, bet vargu ar jis bus pakankamai pagrįstas. Šiuo atveju draudimo bendrovė nepažeidė nei įstatymo, nei jokių sutarčių. Nutraukiant draudimą visada taikomi administraciniai mokesčiai, kiekviena bendrovė kiek skirtingai juos skaičiuoja. Jūsų situacijoje gal tiesiog pritrūko draudimo specialisto patarimo, galbūt reikėjo drausti trumpesniam laikui; taip pat yra ir kitų būdų prarasti mažiau, palikti neišnaudotąį įmokos likutį bendrovėje ateičiai (šiuo atveju neišskaitomas administracinis procentas), arba panaudoti kitam draudimui.

 129. Marius:

  sveiki,
  ruosiuosi pirkti automobili, savinkas siulo atvaziuoti, pasirasyti pirkimo-pardavimo sutarti, ir su jo numeriais bei draudimu vaziuoti namo, kur as ji apsidrausiu ir priregistruosiu. Ar tai imanoma padaryti/ kokios pasekmes butu sukelus autoivyki/ ar tai gali buti kazkokia apgaule ir ar man kils keblumu ja registruojant savo vardu?

  • žinoma, kad įmanoma taip padaryti. Šiai dienai transporto perregistravime nebūtina dalyvauti abiems kartu, pardavėjui ir pirkėjui. Keblumų gali atsitikti tuo atveju, jeigu pardavėjas neišregistruos Regitroje, tokiu atveju jūs niekaip negalėsite užsiregistruoti savo vardu. Dėl draudimo, pardavėjas gali spręsti, ką daryti su draudimu, pasilikti jį sau, ar atiduoti jums. Jeigu draudimą atiduos jums, būtinai turite pasižiūrėti, kokiomis sąlygomis jis sudarytas, ar realiai pagal valdytojų amžių ir stažą, jis tinka ir jums, jis jums galios 15 dienų.