Draudimas nuo erkių sukeltų ligų

Erkių sukeliamos ligos – tai erkinis encefalitas, erkinis mielitas, erkinis encefalomielitas, bei laimo liga. Apsidraudus nelimingų atsitikimų draudimu, galima išmoka užsikrėtus nuo įsisiurbusios erkės. Draudimo išmokama mokama, jeigu ligos pobūdis atitinka draudimo bendrovės nustatytas taisykles.

Draudimo išmoka erkinio encefalito atveju

Apsikrėtus erkiniu encefalitu, erkiniu mielitu, erkiniu encefalomielitu draudimo išmoka gali būti nuo 2 % iki 10 %. Draudimo išmokos dydis priklauso nuo laikotarpio, kurį buvo gydoma stacionare.

Draudimo išmoka mokama, jeigu tenkinamos šios sąlygos:

 • Nelaimingų atsitikimų draudimo taisyklėse nurodyta, kad už šią ligą mokama draudimo išmoka. Ne visų draudimo bendrovių siūlomas nelaimingų atsitikimų draudimas įtraukia šią ligą į draudiminių įvykių sąrašą.
 • Apkrėstasis turi būti gydomas stacionare. Kelios draudimo bendrovės išskiria minimalų gydymo stacionare dienų skaičių, tai yra gydoma stacionare bent 2 dienas. Draudimo išmokos dydis priklauso nuo stacionaraus gydymo dienų skaičiaus.
 • Diagnozė turi būti pagrįsta serologinių tyrimų rezultatais.

Draudimo išmoka laimo ligos atveju

Apsikrėtus laimo liga nuo infekuotos erkės, draudimo išmoka gali būti apie 1 % nuo draudimo sumos. Draudimo išmokai gauti reikalinga tenkinti šias sąlygas:

 • Ne visos draudimo bendrovės moka išmokas nuo erkės apsikrėtus laimo liga.
 • Kraujyje randamas specifinis borelijai imunoglobulinas M. Pastaba. Svabu nepamiršti šios sąlygos tiriantis pas gydytoją infektologą, nes dažnai laimo ligai diagnozuoti kraujo tyrimai nedaromi, apsiribojama tik išorine apžiūra. Siekiant gauti draudimo išmoką, reikalingas kraujo tyrimų rezultatas.
 • Dviejuose imunofermentiniuose tyrimuose, atliktuose dviejų savaičių intervalu, stebimas specifinio borelijai imunoglobulino M titro augimas.
 • Laimo ligos diagnozę patvirtina gydytojas infektologas.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Nelaimingų atsitikimų draudimas.

6 komentarai

 1. Arnoldas Judinas:

  Sveiki. Domina draudimas nuo encefalito ir Laimo ligos. Suprantu, kad grynai tokio nėra, ir bus ilgas draudžiamų ligų sąrašas, ir kiekvienai ligai – tik po 1-2% nuo bendros draudimo sumos (o norėtųsi, kad ligų sąrašas būtų trumpas ir išmoka didesnė). Kadaise draudžiausi LietDraudime 4 mėn., kainavo ~ 60 Lt, o išmoka ligos atveju – 5000 lt (jei teisingai pamenu).
  Pasiūlykite ką nors, kad draudimo laikotarpis būtų 4-5 mėn., o išmoka šioms 2 ligoms – kuo didžiausia

 2. Saulius G.:

  Sveiki,ar galima apsidrausti 6 menesiams nuo erkinio encefalito, laimo ligos? Aciu

 3. Zita:

  Sveiki,
  esu apsidraudusi Compensa draudime.Sužinojau ,kad išmoka mokama susirgus Laimo liga. Praėjo jau pusė metų nuo susirgimo. Šeimos gydytoja ligą nustatė vizualiai. Išrašė antibiotikus,kuriuos gėriau ilgai.Ar galiu kreiptis dėl išmokos į draudimą?

  • Kreiptis tai galite, bet išmoka greičiausiai nebus mokama, nes pažeistos dvi sąlygos: apie galimą draudžiamąjį įvykį reikia pranešti per 30 dienų; turi būti kraujo tyrimas, patvirtinantis apie laimo ligos bakterijas. Compensa išmoką dėl tokių ligų moka tik tada, kai skiriamas stacionarus gydymas nuo 2 dienų.