Dvigubas automobilio draudimas

Viena transporto priemonė gali turėti tik vieną galiojančią TPVCA ir KASKO draudimo sutartį. Esant poreikiui, turima transporto priemonės draudimo sutartis gali būti nutraukta ir sudaryta nauja. Priklausomai nuo draudimo įmoką lemiančių faktorių, gali tekti už draudimą primokėti.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Vienam automobiliui viena draudimo sutartis

Viena transporto priemonė negali turėti dviejų galiojančių, tos pačios rūšies draudimo sutarčių, vienu metu galima turėti vieną TPVCA draudimo sutartį ir vieną KASKO draudimo sutartį. Kitaip tariant, dvigubas transporto priemonės draudimas negalimas.

Padidėjus transporto priemonės rizikingumui, pavyzdžiui, atsiradus jaunesniam ar mažiau patyrusiam vairuotojui, apie tai turi būti informuotas draudikas. Ši papildoma aplinkybė pakeičia draudimo sutarties sąlygas, taigi atliekamas draudimo sutarties nutraukimas, sudaroma nauja draudimo sutartis, papildyta reikalingomis sąlygomis.

Pavyzdys 1. Jeigu jūsų turimos TPVCA draudimo sutarties sąlygos neapima jaunesnio valdytojo, jeigu jam perduosite valdyti savo transporto priemonę, draudimas jam negalios. Teoriškai būtų patogu įsigyti antrą draudimo sutartį mėnesiui laiko, kol vairuos ir kitas, tai yra jaunesnis asmuo. Tačiau šiuo metu rinkoje nėra tokio draudimo.

Pavyzdys 2. Vis dėlto, jeigu per klaidą nutinka taip, kad viena transporto priemonė vienu metu turi dvi galiojančias draudimo sutartis (TPVCA arba KASKO) skirtingose draudimo bendrovėse. Draudiminio įvykio atveju žala atlyginama abiejų bendrovių proporcingai, neviršyjant bendro nuostolio dydžio.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

2 komentarai

  1. Vladimiras:

    Sveiki,

    automobilis apdraustas ir TPVCA ir KASKO.Eismo įvykio metu buvo apgadintas mano automobilis.KASKO atlygino už automobilio remontą.Klausimas : KASKO yra savanoriskas draudimas,tai man padarytus nuostolius turejo atlyginti ir kaltininko TPVCA draudimas ir mano KASKO draudimas,ar ne?As juk moku 2 draudimo įmokas.Dėkoju uz atsakymą su komentaru.

    • Sveiki, Vladimirai, Jūsų turimas privalomasis TPVCA draudimas šioje situacijoje neturi jokios įtakos, nes įvykio kaltininkas buvote ne jūs. T.y. jūsų TPVCA draudimas, būtų aktualus tuo atveju, jeigu dėl jūsų kaltės nukentėtų kitas asmuo ir jam būtų dengiama žala. Kadangi įvykyje nukentėjote jūs, o turite ir savanoriškąjį draudimą KASKO, jūs galėjote rinktis, į kurią draudimo bendrovę kreiptis dėl žalos padengimo: ar pagal kaltininko TPVCA draudimą, ar pagal savo turimą KASKO draudimą. Viena žala niekada nebūna dengiama dvigubai, t.y. dviejų draudimo bendrovių, netgi jeigu taip nutinka, kad du draudikai atsakingi mokėti išmoką už vieną žalą, tokiu atveju mokama proporcingai – tai reiškia, kad apdraustasis turi galimybę tik gauti išmoką už žalą, o ne gauti dvi išmokas, kurių bendra suma viršija realų nuostolį.