Dviračio draudimas

Lietuvoje dviratį galite apdrausti tik kartu draudžiant ir namų turtą. Sudarant namų turto draudimo sutartį reikalinga papildomai nurodyti, kad vienas iš namų turto objektų yra dviratis. Tik dviračio atskirai, apsidrausti negalima.

Dviračio draudimas turto nuosavybės ribose

Dviračio draudimas priklauso nuo dviračio laikymo vietos:

 • Namuose laikomas dviratis yra apsaugotas nuo visų rizikų, kurios galioja ir visam namų turtui. Tai yra vagystė, plėšimas, trečiųjų asmenų nusikalstama veika, žaibas, gaisras, vandens rizika, medžio užvirtimas, skraidančio aparato užkritimas ir kt.  (tai galioja ne visose draudimo bendrovėse).
 • Daugiabučio namo laiptinėje laikomas dviratis nedraudžiamas.
 • Daugiabučio namo rakinamame sandėliuke laikomas dviratis yra apdraustas, jeigu draudžiamas ir turtas, laikomas rakinamame sandėliuke (sandėliuke laikomas turtas draudžiamas ne visose draudimo bendrovėse).
 • Nuosavo namo aptvertoje teritorijoje laikomas dviratis yra draudžiamas (tai galioja ne visose draudimo bendrovėse).

Dviračio draudimas už turto nuosavybės ribų

Dviračio draudimas nuo vagystės ar plėšimo už namų ribų yra galimas tuo atveju, kai draudžiantis namų turtą nurodoma papildoma apsauga – dviratis už draudimo vietos ribų.

Draudimas galioja, jei dviratis paliekamas prirakintas prie stacionarių objektų. Įvykio atveju būtina kviesti policiją.

Dviračio draudimas už draudimo vietos ribų galioja šiems atvejams:

 • dviračio vagystė arba netekimas plėšimo būdu už namų ribų Lietuvos teritorijoje, kai dviratis trumpam paliekamas prirakintas;
 • dviračio vagystė arba netekimas plėšimo būdu už namų ribų Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, kai dviratis paliekamas prirakintas (šis variantas įmanomas ne visose draudimo kompanijose);
 • dviračio vagystė arba netekimas plėšimo būdu Europos sąjungos teritorijoje yra nestandartinis draudimo variantas, kuriam reikalingas papildomas derinimas su draudimo kompanija.

Dviračio draudimo suma

Už pavogtą dviratį draudimas gali atlyginti naujo dviračio kainą, jeigu dviračio amžius buvo iki 1 metų, arba nusidėvėjęs ne daugiau kaip 30%.

Esant didesniam dviračio nusidėvėjimui, jis draudžiamas likutine verte. Draudimo išmoka mokama skaičiuojant kasmetinį nusidėvėjimą.

Išmoka už dviratį vagystės / plėšimo atveju

Išmoka už prarastą dviratį, priklausomai nuo draudimo komapanijos, standartiškai gali būti iki 1000 – 2000 Lt įvykiui; arba iki 4000 Lt – 5000 Lt visam draudimo laikotarpiui.

Jeigu dviračio vertė yra didesnė nei numatoma standartinė išmoka už dviratį, jam apdrausti reikalingas papildomas derinimas.

Turto valdytojo civilinės atsakomybės draudimas važiuojant dviračiu

Turto draudimo apsauga – turto valdytojo civilinė atsakomybė, kuri gali būti papildomai pasirenkama pagal draudėjo pageidavimą, atlygina žalą padarytą tretiesiems asmenims dėl apdrausto turto naudojimo.

Turto valdytojo civilinės atsakomybės draudimas atlygina žalą, padarytą tretiesiems asmenims ir važiuojant dviračiu. Žala tretiesiems asmenis atlyginama dėl:

 • Trečiojo asmens sužalojimo, ar gyvybės atėmimo.
 • Neturtinė žala, kylanti kaip žalos sveikatai ar gyvybei pasekmė.
 • Turto sugadinimo ar sunaikinimo (pavyzdžiui, važiuojant dviračiu subraižomas, sulankstomas automobilis).
 • Negautų pajamų, kurios būtų gautos, jeigu nebūtų padaryta žala (pavyzdžiui, žala dėl laikino nedarbingumo).

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Turto draudimas.

15 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: “Gjensidige” dovana – pusės metų turto draudimas | Mano Draudimas LT

 2. Renaldas:

  Sveiki,
  Ar galioja dviračio draudimas, jei jis iš manęs atimamas plėšimo būdu (neprirakintas)

  • Sveiki, Renaldai, jeigu draudimo sutartis apima dviračio apsaugą už namų ribų, tai atsakymas yra: taip, draudimas galioja ne tik vagystės (jei dviratis buvo prirakintas) bet ir plėšimo (kai panaudojamas smurtas, arba grasinama jį panaudoti) atveju (reikalinga policijos pažyma).

 3. Tomas:

  Sveiki, norėjau paklausti, kurioje draudimo kompanijoje būtų galima apdrausti dviratį nedraudžiant kito turto, t.y. būsto. Jeigu kas žinote, praneškite man e-paštu, liksiu dėkingas.

 4. Paulius:

  Ar yra kokių nors požymių ar prognozių, kad Lietuvoje atsiras dviračio draudimo galimybė nedraudžiant NT?

  O kaip dėl žalos atlyginimo, jeigu incidento metu padaroma žala dviračiui? T.p. jeigu dviračiui padaroma žala varžybų metu?

  • Požymių nėra, kad bus pateikta tik dviračio draudimo paslauga Lietuvoje. Taip yra dėl to, kad dviratis yra greitai nusidėvintis turtas ir jo vidutinė vertė Lietuvoje yra maža. Taip pat yra didesnė tikimybė inicijuoti melagingą draudiminį įvykį, nes dviračių nei registracijos, nei naudojimo apskaitos, nei kontrolės realios nėra. To pasekoje įmoka gautųsi neproporcingai didelė dviračio vertei ir galimoms rizikoms ir paprasčiausiai didesnė dalis nesidraustų. Kaip ir KT draudime, vis tik būtų draudimo sumų ribos, nenaudingos klientams. Esant tik realiai pavieniams klientams, kurie sutiktų už prabangesnius dviračius sumokėti didesnes įmokas, nei rizikos vertinimo, nei produktų pardavimo išlaidos neatsipirktų draudimo bendrovei Lietuvoje. Kaip ir su mobiliais telefonais, toks draudimas apsimoka, tik pačiai mobiliųjų telefonų platinimo kompanijai Lietuvoje, siekiant padidinti realių savo minučių pardavimus, bet iš tokios draudiminės veiklos realių pajamų tikėtis neverta.

   Jei žala padaroma varžybų metu, draudimo kompanija neatlygina žalos varžybų metu. Turite išsireikalauti iš kaltininko, kuris šią žalą sukėlė. Kiti žalų atlyginimo atvejai pateikti aukščiau.

 5. Rimvydas:

  Sveiki,
  Ar netūrėsių problemų draudžiantis, pirkdamas dvitratį iš sklebimų be dokumentų?

  • Sveiki, neįmanoma pasakyti, kaip būtų žalos atveju, nes gali būti visaip. Priklauso nuo visko, tiek draudimo bendrovės, kurioje draudžiatės, tiek nuo pasirinkto draudimo apsaugos paketo, tiek nuo dviračio modelio ir nusidėvėjimo, tiek, žinoma, ir nuo galimos žalos pobūdžio bei aplinkybių. Jeigu draudikui nekyla jokių abejonių dėl prarasto turto buvimo pas draudėją, tai išmoka mokama pagal tokio daikto rinkos vertę (arba naujo daikto vertę), nebūtina turėti čekių. Tiesiog, jeigu nerimaujate, pasidarykite dviračio nuotraukas, galite pasirašyti kokią pirkimo-pardavimo sutartį (laisva forma) su pardavėju. Tuo tarpu, apsidrausti turtą neturint čekių, galėsite.

 6. Donatas:

  Sveiki,
  ar galima apsidrausti elektrini mopeda nuo vagystes? Is principo pagal KET tai mopedu gali buti ir elektrinis dviratis.

  • Sveiki, Donatai, visos registruojamos (“Regitroje” arba savivaldybėje) transporto priemonės ar priekabos, turinčios valstybinius registracijos numerius, kurioms valdyti reikalinga įgyti atitinkamos kategorijos vairavimo tesises, negali būti apdraustos kaip kilnojamasis turtas. Kaip kilnojamas turtas gali būti apdrausti tik: dviračiai, motorizuoti neįgaliųjų vežimėliai, aplinkos tvarkymo įrenginiai.

 7. ignas:

  sveiki, ar jau imanoma apdrausti dviraty? beja kaip draudi, reikia dviracio indetifikavimo nr taip?

  • Sveiki, šiuo metu draudimo rinkoje nėra jokių pokyčių susijusių su dviračio draudimu. Dviratis gali būti apdraustas tik su namų turtu kartu, identifikacinio numerio nereikia.

 8. Oskar:

  Hallo! I i have a bicycle than is it possible to make insurance again traffic accidents. For example again that case where i am guilty in car crush as bicycle driver?

  • You can purchase Personal liability insurance (Asmens civilinės atsakomybės draudimas) – it is covered under the personal liability insurance in the event of damage, accidentally caused to the third party’s property or person. There are only few companies offering this kind of insurance: Ergo; PZU; IF.