Europos sveikatos draudimo kortelė ar kelionės draudimas

Kurį draudimą pasirinkti: nemokamą Europos sveikatos draudimo kortelę ar mokamą kelionės draudimą? Europos sveikatos draudimo kortelė, kuri išduodama visiems asmenims, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, kompensuoja tik būtinosios medicininės pagalbos išlaidas Europoje. Siekiant apsidrausti nuo papildomų rizikų, rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą.

Įsigijimo sąlygos: Europos sveikatos draudimo kortelė Kelionės draudimas
Per kiek laiko galima įsigyti 14 dienų (nuvykus į savo TLK per kelioliką minučių) Iš karto
Kur galima įsigyti Teritorinėse ligonių kasose Bet kuriame draudimo paslaugas teikiančiame biure; internetu
Ar galima įsigyti internetu? Ne (galima tik užsisakyti internetu) Taip
Galiojimo teritorija Europos ekonominės erdvės šalys ir Šveicarija Visas pasaulis
Kaina Apmokama iš PSD fondų. Tai reiškia papildomai nieko nekainuoja, jei asmuo kas mėnesį moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas arba už jį moka valstybė. Priklauso nuo daugelio faktorių: kelionės šalies, keleivių amžiaus, laikotarpio, planuojamos veiklos ir kt.
Kokiose sveikatos priežiūros įstaigose galioja Tik valstybinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančiose sveikatos priežiūros įstaigose Ir valstybinėse, ir privačiose sveikatos priežiūros įstaigose, priklausomai nuo reikalingų medicinos ir diagnostikos paslaugų
Kokios medicininės ir repatriacijos išlaidos kompensuojamos: Europos sveikatos draudimo kortelė Kelionės draudimas
- Privalomos medicininės pagalbos išlaidos dėl netikėtų susirgimų ar traumų Taip Taip
- Transportavimo paslaugos – greitosios medicininės pagalbos automobilio atvykimas Taip/Ne – priklauso nuo šalies įstatymų, už šią paslaugą gali tekti susimokėti pačiam pacientui (pavyzdžiui, Suomijoje). Taip
- Nukentėjusiojo paieškų, transportavimo sraigtasparniu išlaidos (svarbu sportu užsiimanties keliautojams t.y.slidinėjant, užsiimant alpinizmu, nardant ir pan.) Ne Taip
- Repatriacijos (nukentėjusiojo pargabenimo namo) išlaidos Ne Taip
- Nukentėjusįjį lydinčio asmens kelionės bei pragyvenimo išlaidos Ne Taip
- Papildomi paciento mokesčiai už sveikatos priežiūros paslaugas, pavyzdžiui, už apžiūrą, registraciją, recepto išrašymą. Ne – mokesčiai, kurie nekompensuojami tos šalies valstybinio sveikatos draudimo, turi būti mokami paties paciento, jie nebus kompensuojami ir Lietuvos keliautojams. Pavyzdžiui, Prancūzijoje, už gydytojo apžiūrą bei tyrimus kompensuojama 60% paciento sumokėtos sumos; papildomas priemokas už stacionarų gydymą taip pat pacientas turi susimokėti pats. Taip
- Išlaidos už receptinius vaistus Taip/Ne – komensuojama tik už medikamentus, kurie įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Kokia vaistų kainos dalis bus kompensuojama, priklauso nuo šalies nuostatų. Įsigyti vaistus pacientas turi pats, po to dalis vaistų kainos grąžinama. Taip
- Odontologinis gydymas Taip/Ne - priklauso nuo šalies įstatymų. Daugumoje šalių odontologo paslaugos nekompensuojamos išskyrus ekstremalius atvejus ( pavyzdžiui, kai reikia numalštinti skausmą, arba atverti pūlinį); gali būti kompensuojamas vaikų dantų gydymas; gali būti vadovaujamasi kompensuojamųjų odontologo paslaugų sąrašais (pavyzdžiui Lenkijoje). Taip/Ne – kompensuojamos tik skausmo pašalinimo procedūros.
- Su nėštumu ar gimdymu susijusios medicininės išlaidos Taip – priklauso nuo šalies įstatymų. Galioja prireikus būtinosios medicininės pagalbos, esant nėštumo komplikacijoms ar gimdymui. Gali būti neimami pridėtiniai mokesčiai, pavyzdžiui, greitosios pagalbos automobilio atvykimas (pavyzdžiui, Estijoje). Taip/Ne – galioja tik nėštumo komplikacijų atveju, kada išlaidos gali būti kompensuojamos iki 100-200Eur.
- Su lėtinių ligų gydymu susijusios išlaidos Ne – sergantiesiems lėtinėmis ligomis, nemokamos paslaugos netaikomos. Išskyrus išimties atvejus, kai pacientui būtina nuolatinė priežiūra, pavydžiui dializės paslaugos, tokiu atveju teritorinė ligonių kasa dar iki kelionės turi sukontaktuoti su užsienio gydymo įstaiga ir sutarti dėl terapijos. Ne - atlyginamos išlaidos tik už būtiną ir neatidėliotiną gydytojo pagalbą pašalinant stiprius skausmus ar gelsbstint gyvybę.
Papildomai kompensuojamos kelionės išlaidos: Europos sveikatos draudimo kortelė Kelionės draudimas
- Nelaimingi atsitikimai Ne Taip
- Bagažo sugadinimas, praradimas Ne Taip
- Neįvykusi kelionė Ne Taip
- Kelionės jungties praradimas Ne Taip
- Civilinės atsakomybės draudimas Ne Taip
Konsultacija telefonu Ne Taip - įvykus nelaimingam atsitikimui,  asistavimo telefonu 24 val. per parą galima gauti konsultaciją, kaip elgtis.

 

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

13 komentarų

 1. Monika:

  Laba diena,
  Esu isvykusi i Garikija (4menesius cia atlieku praktika) ir teko apsilankyti pas odontologa, ar galiu tiketis pateikus visus reikiamus dokumentus kompensacijos?

  • Sveiki, Monika,

   Jeigu odontologo paslaugos jums buvo teikiamos suderinus su Social Insurance Institute – IKA, arba bent jau apie tai buvo pranešta šiai įstaigai, turėtų būti kompensuojamos būtinosios medicininės pagalbos išlaidos, pagal Graikijoje galiojančią nemokamos sveikatos priežiūros teikimo tvarką. Detalesnei informacijai apie kompensavimą su Europos sveikatos draudimo kortele, kreipkitės į šią įstaigą, arba Lietuvoje į teritorinę ligonių kasą.
   Tuo tarpu, jeigu turėjote kelionės draudimą, kompensuojama bus tik būtinoji medicinos pagalba, t.y. pavyzdžiui, skausmo numalšinimas, iki draudimo taisyklėse numatytos sumos.

 2. Atgalinis pranešimas: Repatriacijos draudimas | Mano Draudimas LT

 3. Jurga:

  Sveiki,mano sunus Latvijoje vazinedamas dviraciu stipriai susizeide.Buvo iskviestas greitosios pagalbos automobilis ir mus nugabeno i Rygos klinikas,ten mes pateikeme Europos sveikatos draudimo kortelę.Norejau paklausti ar greitosios pagalbos paslaugos bus kompensuojamos?

 4. Neringa:

  Sveiki,
  Turiu Europos sveikatos draudimo kortelę ir rugpjūčio mėn. keliausime į Graikiją. Ar aš gerai suprantu, kad man papildomai draustis kelionių draudimu nereikia. Jeigu man kas įvyks, aš būtinąją pagalbą gausiu nemokamai.
  Ačiū už atsakymą.

 5. Viktorija:

  Sveiki, ar galima keliaujant tureti Europos sveikatos draudimo kortele ir dar papildomai isigyti kelioniu draudima? Ar tokiu atveju medicinines pagalbos islaidos bus kompensuojamos tiek su kortele tiek su draudimu?

  • Taip, galima turėti šiuos abu draudimus. Tačiau medicininės išlaidos nebus kompensuojamos dvigubai, draudimo bendrovė atlygins tik tas medicinines išlaidas, kurių neatlygins ESDK.

 6. Laima:

  Sveiki, turiu kelioniu draudima , esu Prancuzijoje. Atsitiko taip ,kad atsirado rytais pasikartojantis skausmas sone. Ruosiuosi vaziuoti pas gydytoja. Ar draudimas apmokes uz vizita pas gydytoja ir tyrimus,kuriuos gal but reiks daryti.
  Aciu uz atsakyma.

 7. Rokas:

  Sveiki,

  šiuo metu reziduoju Varšuvoje. Ruošiuosi eiti vizito pas bendrosios praktikos gydytoją privačioje klinikoje. Vizitas man kainuos 100 zlotų. Ar šį vizitą man apmokės kelionių draudimas, kurį turiu?

  Ačiū!

  • Viskas priklauso nuo aplinkybių, koks vizito pobūdis. Paprastai kalbant, kelionių draudimas apmoka tik būtinosios medicininės pagalbos išlaidas, t.y. kai netikėtai susižeidžiama, ar ištinka ūmūs susirgimai, kai reikia suteikti būtiną medicininę pagalbą. Jeigu vizitas pas gydytoją yra dėl lėtinės ligos ar tiesiog profilaktinė patikra, draudimas išlaidų neapmokės.