Europos sveikatos draudimo kortelė

Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), tuo pačiu, be jokių papildomų įmokų yra apdrausti būtinosios medicinos pagalbos draudimu, keliaujant Europos ekonominės erdvės šalyse. Tą patvirtinantis dokumentas yra Europos sveikatos draudimo kortelė.

Sužinokte mažiausias SVEIKATOS UŽSIENYJE Draudimo kainas

Europos sveikatos draudimo kortelė suteikia teisę užsienyje gauti tas pačias būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir šalies, kurioje lankomasi, gyventojai.

Europos sveikatos draudimo kortelės galiojimo teritorija

Europos sveikatos draudimo kortelė galioja Europos ekonominės erdvės šalyse bei Šveicarijos konfederacijoje.

Europos ekonominės erdvės šalys yra Europos sąjungos šalys ( Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija) ir Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija.

Vykstant į pasaulio šalis, kuriose Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja, rekomenduojama įsigyti draudimo kompanijų siūlomą kelionės draudimą.

Sveikatos priežiūros tvarka, apmokėjimo už paslaugas tvarka priklauso nuo valstybės, kurioje lankomasi vidaus tvarkos. Tai reiškia, kad:

 • kai kuriose šalyse (pvz., Prancūzijoje, Belgijoje) iš pradžių reikia pačiam sumokėti už medicinos paslaugas, tik tuomet kreiptis į vietos sveikatos draudimo įstaigą dėl kompensacijos;
 • privačių sveikatos priežiūros teikėjų medicinos paslaugos daugelyje ES šalių nekompensuojamos. Jeigu keliautojas visgi nori, kad būtų apmokėtos privačių įstaigų paslaugos, turėtų papildomai apsidraudsti kelionės draudimu vienoje iš Lietuvos draudimo kompanijų;
 • kaip gauti medicininę pagalbą Europos sveikatos draudimo kortelės galiojimo šalyse informacija pateikiama Valstybinės ligonių kasos svetainėje.

Europos sveikatos draudimo kortelės gavimo sąlygos

Kortelę gali gauti asmenys:

 • dirbantieji pagal darbo sutartis arba autorines sutartis, kurie kas mėnesį moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas;
 • valstybės lėšomis apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu asmenys*:
  • asmenys iki 18 metų amžiaus;
  • dieninių skyrių moksleiviai bei studentai;
  • vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų amžiaus;
  • moterys, kurioms suteiktos nėštumo atostogos, taip pat nedirbančios moterys nuo 70 nėštumo dienos iki 56 dienos po gimdymo;
  • asmenys, gaunantys pensiją ar pašalpos kompensaciją;
  • valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą;
  • nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, užsiregistravę darbo biržoje;
  • neįgalieji asmenys.

* visas valstybės lėšomis draudžiamų asmenų sąrašas pateikiamas Valstybinės ligonių kasos svetainėje.

Kortelė išduodama teritorinėse ligonių kasose nemokamai, per 14 dienų nuo prašymo pateikimo.

Kortelė galioja nuo 3 mėn. iki 6 metų.

Daugiau informacijos: Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Kauno teritorinė ligonių kasa, Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, Panevėžio teritorinė ligonių kasa, Šiaulių teritorinė ligonių kasa.  

Europos sveikatos draudimo kortelė kompenasuoja tik būtinąsias sveikatos priežiūros išlaidas patirtas Europos ekonominės erdvės šalyje bei Šveicarijos konfederacijoje.

Europos sveikatos draudimo kortelė nekompensuoja kitų išlaidų patiriamų kelionėje, kurias kompensuoja tik draudimo kompanijų siūlomas kelionės draudimas.

Kiti sveikatos draudimo užsienyje variantai:

Kelionės draudimas prie banko kreditinės mokėjimo kortelės.

Draudimo kompanijų siūlomas kelionės draudimas.

Savanoriškas sveikatos draudimas.

Sužinokte mažiausias SVEIKATOS UŽSIENYJE Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Sveikatos Užsienyje Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

84 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Kelionės draudimas pensijinio amžiaus žmonėms | Mano Draudimas LT

 2. Atgalinis pranešimas: Kelionės draudimas nėščiosioms | Mano Draudimas LT

 3. tadas:

  Sveiki,
  esu bedarbis ir nesumokejau PSD, todel trims menesiams nebusiu apdraustas. Ar yra koks sprendimas tokiam ar didesniam laikotarpiui, kad privaciai apsidrausti sveikatos draudimu, kuris kompensuotu potencialias islaidas?

  • Sveiki, Tadai, deja, Lietuvoje šiuo metu nėra draudimo paslaugos privatiems asmenims, kuri galėtų atstoti privalomąjį sveikatos draudimą.

 4. Aida:

  Prieš tai nedraustas asmuo įstojo i darbo biržą kovo pradžioje ir iš jos išsiregistravo kovo 6 d.Kovo 30 d. sumokejo įmokas į PSD už balandį, pasiruošęs moketi ir už gegužį. Kai nuėjo į ligonių kasą prašyti, kad išduotų Europos medicininę draudimo kortelę, pasakė, kad neišduos balandį, o ateiti tik gegužį, nors jis išvyksta jau bal. pabaigoj. Noriu sužinot, ar įgaliotas asmuo galės už jį ateiti gegužės mėnesį su jo prašymu, kad ligonių kasa išduotų ją .Dėkoju iš anksto.

  • Sveiki, Aida, taip, Europos sveikatos draudimo kortelę atsiimti galės ir įgaliotas asmuo. Tikslią informaciją, kokius dokumentus jis turės pateikti, nurodyta Ligonių kasos svetainėje internete.

   • Aida:

    Laba diena, ačiū už atsakymą, bet aš norėjau patikslinti, kad minėtam asmeniui buvo pasakyta, kad Europos sveikatos draudimo kortelei gauti prašymą iš jo nepriims be gegužės mėnesio, motyvuodami tuo, kad tik tada įsigalios jo draustumas, nors, pabrėžiu, kad jis įmokas į PSD gali sumokėti dar į priekį.

    • Tikėtina, kad kortelė nėra išduodama iš karto dėl PSD nutrūkimo, arba vėluojančio duomenų suvaikščiojimo. Deja, tiksliai atsakyti jums negalime, paaiškinimą turėtų pateikti Ligonių Kasa.

 5. Jurate:

  Sveiki. Garbaus amžiaus (80 m.) asmuo norėtų pakeliauti po ES. Kadangi draudimo kompanijos paprastai tokio amžiaus senjorų nedraudžia, kyla 2 klausimai:
  1. Ar pakaktų kelionėje tik Europos Sveikatos Draudimo kortelės, jei asmuo užsienyje neužsiims jokiu ekstremaliu sportu?
  2. Paminėkite, prašau, už kokias būtinąsias medicinines paslaugas galima tikėtis LK kompensacijos, t.y. kokios paslaugos vadinamos “būtinosiomis”?
  Kur galima rasti tokių paslaugų sąrašą?
  Ačiū.

  • Sveiki,
   Taip, keliaujant Europoje Europos sveikatos draudimo kortelės pakanka, jeigu tenkina jos teikiama apsauga, kuri veikia pagal tos šalies valstybinę sveikatos apsaugos sistemą. Tai nėra susiję su su ekstremalia veikla.
   Pagal kortlę apmokamos visos būtinosios pagalbos išlaidos, kurias apmokėtų ir tos šalies piliečiams sveikatos draudimo sistema.
   Kokios tiksliai medicininės pagalbos išlaidos būtų kompensuojamos su šia kortele, reikia išsiaiškinti, konkrečios šalies sveikatos draudimo kompensavimo sistemą. Bazinę informacigją, kokios išlaidos skirtingose šalyse kompensuojamos galite rasti Ligonių kasų svetainėje http://www.vlk.lt/vlk/pr/?page=tit&kat_id=7

 6. Ronaldas:

  sveiki, as dirbu norvegijoje, turiu europos sveikatos draudimo kortele norvegiska, kaip atvykau i lt ir reikejo eit pas daktara del plauciu uzdegimo uz visas paslaugas moket reikejo?kodel taip yra?

  • Sveiki, Ronaldai. Kodėl taip atsitiko daug priežasčių yra galimų pradedant administracinėmis, nesusikalbėjimu su atsakingais asmenimis ir baigiant Jūsų kaip draudėjo statusu. Dėl išaiškinimo turėtumėte kreiptis tiek į Lietuvos tiek į Norvegijos ligonių kasas. Pradžiai pabandykite susisiekti su Lietuvos valstybine ligonių kasa.

 7. Viktorija Kudinova:

  Laba diena

  As esu studente,studijoju Lenkijoje antrus metus.Pas mane paprase padaryti Europos sveikatos draudima.Uzsisakiau internetu,nes esu Varsuvoje,bet mano prasyma atmete.Kokiu pagrindu ir kokius dokumentus turiu pristatyti jums?

 8. Neringa:

  Laba diena,ar galima uzsisakius kortele ja gauti,ta prasme,kad atsiustumet i Airija?

 9. Romualdas:

  Laba diena Man 70 metų.Norėčiau paklausti ar pakaks Europos Sveikatos Draudimo kortelės slidinėjant Austrijos kalnuose nelaimingo atsitikimo atveju. Dėkoju.

  • Sveiki, Romualdai, tik nuo jūsų priklauso, ar jums užteks Europos sveikatos draudimo kortelės privalumų. Jums bus suteikta būtinoji medicininė pagalba, tačiau tik valstybinėje įstaigoje, priklausančioje bendrai sveikatos draudimo sistemai (sunku pasakyti ar tokia įstaiga yra arti slidinėjimo trasų). Taip pat kortelė neapmoka sraigtasparnio, kuris dažniausiai yra reikalingas nukentėjusiems slidininkams nukelti nuo kalnų. Praktikoje, dažniausiai slidininkai stengiasi pasirūpinti maksimalia apsauga, kurią suteikia tik mokamas kelionės draudimas, bet ne Europos sveikatos draudimo kortelė. Kiek kainuotų draudimas, apytiksliai galite sužinoti kelionės draudimo skaičiuoklėje

 10. ingrida:

  sveiki noriu paklausti as auginu vaika iki 8metu amziaus man db man db reikia isvykti i uzsieni ir reikia europos sveikatos draudimo korteles ar ji mokama man butu nes kaip lietuvoje iki 8m.draudzia valstybe o uz kortele ar reiketu moketi.nes lietuvoje apmoka uz mane valstybe.

  • Kadangi jūs turite valstybinį sveikatos draudimą (už jį moka valstybė, nes auginate vaiką iki 8m.), jums Europos sveikatos draudimo kortelė bus išduota nemokamai pagal standartinę tvarką.

 11. Jonas:

  Sveiki, norėjau paklausti ar įmanoma kitam asmeniui pasinaudoti šita draudimo kortele? (asmuo šeimos narys) Jei ne, tai gal įmanoma prijungti prie šito draudimo ar reikia pačiam asmeniui pasidaryti atskirą draudimo kortelę?

  • Sveiki, Jonai, kiekvienas asmuo turi turėti savo individualią kortelę, pasidaryti sau ją asmeniškai teritorinėse ligonių kasose.
    

   • Jonas:

    Dėkui, už atsakymą. Ar asmuo turintis rusijos pilietybę, bet yra vedęs ES pilietį turi galimybę gauti šitą draudimą?

    • Europos sveikatos draudimo kortelė gali būti išduota tik asmenims, kurie Lietuvoje moka privalomojo sveikatos draudimo mokesčius (arba juos už jį moka valstybė ar darbdavys). Taigi, jeigu dirbate Lietuvoje, šį mokestį už jus moka darbdavys, taigi galite išsiimti ir Europos sveikatos kortelę. Galbūt turite leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ir mokate PSD savarankiškai, tokiu atveju taip pat galite gauti šią kortelę. Daugiau informacijos jums suteiks teritorinės ligonių kasos.

 12. rasa:

  Laba diena,šiuo metu aš stoviu darbo biržoje,ir man dabar reikalinga europos sveikatos draudimo kortele,ar aš ja gausiu nemokamai,jei dabar darysiu ir kiek jinai galios..išvykus į užsenį?

  • Sveiki, Rasa, taip, gausite kortelę nemokamai. Kuriam laikotarpiui ji jums bus išduota, atsakyti gali tik Ligonių kasos, turėtumėte kreiptis į teritorines ligonių kasas.

 13. rasa:

  man sake kortelę gali padaryti tik 1 mėnesiui,kai db biržoje stoviu,norėjau sužinoti kiek kainuotų 1 metams kortelė pasidaryti,nes vienur sako tiek kitur tiek neaišku kažkaip…?O jeigu dar atskirai draudiesi kitame draudime ar butina ši kortelė?

  • Matote, Rasa, Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama tik Ligonių kasų tiems asmenims, kurie moka PSD (privalomąjį sveikatos draudimą), t.y. arba jį už juos moka valstybė, kaip jūsų atveju (nes stovite darbo biržoje). Su šia Europos sveikatos draudimo kortele draudimo bendrovės, kitaip tariant, mokamas kelionės draudimas niekaip nesusiję. Taigi, jeigu vykstate į užsienį ilgiau nei 1 mėnesiui, ir jeigu pagal bendrą tvarką jums priklauso tik 1 mėnesio Europos sveikatos draudimo kortelė, jūs galite įsigyti savo lėšomis kelionės draudimą (arba šalia kortelės, arba tam laikotarpiui, kai kortelė nebegalios) bet kurioje draudimo bendrovių. Kelionės draudimo kainas galite savarankiškai pasiskaičiuoti mūsų skaičiuoklėje internete čia:

 14. Ausra:

  Sveiki,
  gyvenu užsienyje ir šiuo metu esu motinystės atostogose. Ketiname grįžti paatostogauti į Lietuvą. Ar apsilankymui pas pediatrą su kūdikiu pakanka ESDK?
  Dėkoju

  • Sveiki, ESDK yra skirta lietuvos piliečiams, vykstantiems į užsienį – Europos sąjungos šalis, ši kortelė Lietuvoje neveikia. Visgi, jeigu jūs mokate privalomojo sveikatos draudimo mokesčius Lietuvoje (arba juos už jus moka valstybė), jums pilnai galioja sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvoje. Visgi detalesnei konsultacijai dėl privalomojo sveikatos draudimo ir su tuo susijusios ESDK jums reikėtų kreiptis į Ligonių kasas: http://www.vlk.lt/vlk/lt/?page=info&id=1053

 15. Dovilė:

  Esu registruota darbo biržoje, noriu pasidaryti ESDK ir nežinau, ką pasirinkti el. formoje, kur draudimo rūšis: juk nesu nei dirbanti pagal sutartį, nei savarankiškai, ne studentė ir ne pensininkė, o ten pateikti tik šie keturi variantai, būtinai reikia pasirinkti. Ačiū

  • Sveiki, Dovile, jeigu nėra “bedarbio” statuso pasirinkimo, kreiptis dėl ESDK savitarnos svetainėje negalite. Tiesiog supildykite prašymą ranka ir nusiųskite į teritorinę ligonių kasą.

 16. Rasa:

  Sveiki, prasau padeti nes nieko nezinau kokias as turiu sveikatos draudimo garantijas, as atostogauju kipre, pries isvaziuojant man buvo nustatytas slapimo taku uzdegimas, taciau isgerua antibiotiku kursa gerejimo nepajutau, siandien atsikelus jauciu nezmoniska skausma nezinau ar galiu kreiptis i vietos ligoine pagalbos nes sukasi mntys kad reiks uz viska susimoketi paciai beto ar tokie simptomai priskiriami prie umiu ligu…lietuvoje esu studente dieniniu studiju , ESDK neturiu pasidarius, buciau dekinga uz jusu atsakyma

  • Sveiki, Rasa, jeigu neturite įsigijusi draudimo bendrovėje medicininių išlaidų draudimo, jūs vis vien galite pasinaudoti ESDK, net jei nesate išsiėmusi pačios kortelės. Blogiausiu atveju susimokėsite pati, o grįžus į Lietuvą jums bus grąžinta dalis išlaidų iš Ligonių kasų. Siūlome susipažinti, kaip veikia ESD Kipre detaliai konultacijai kreipkitės į valstybines ligonių kasas
    

 17. Rasa:

  Aciu uz greita atsakyma, vis del to man kirba klausimas kaip but uztikrintam kad kompensacija bus grazinta is kur zinot ar cia butina pagalba…

  • Žinokite tą jums atsakyti gali tik ligonių kasos, mes kaip draudiko tarpininkas neturime tokios informacijos.

 18. Simas:

  Sveiki, išvykstu mokintis į Turkiją, norėčiau sužinoti ar ten galioja Es draudimo kortelė?

 19. Liuba:

  Sveiki, ar galima ESDK kortele padaryti 2 menesiu kudikiui? pati esu siuo metu motinystes atostogose. Ir ar su sia kortele vaikelis gaus pilnai visa medicinine pagalba isvykus i ES salis, jai netiketai suserga? ir ar si pagalba bus mokama toje salyje?

  • Sveiki, ESDK kortelę galima išimti visiems asmenims, kurie Lietuvoje yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, taigi, atsakymas yra taip, kortelę galima išimti kūdikiui. Kaip jau minėjome straipsnelyje, suteikiamos visos medicininės paslaugos ir tokia tvarka, kuri galioja pagal  tos šalies valstybinę sveikatos priežiūros sistemą. Daugiau informacijos jums suteiks ligonių kasos

 20. Jūratė:

  Labas vakaras. Ar reikia keisti kortelę, jeigu jos galiojimas baigiasi tą dieną, kai jau grįšiu iš kelionės. Ačiū

  • Sveiki, galite daryti, kaip norite, nėra jokios taisyklės, reikia, ar nereikia. Tiesiog nepasikeitus, jei prireiks medikų pagalbos gali ilgiau užtrukti, kol suvaikščios duomenys tarp ligonių kasų, gali tekti susimokėti pradžioj savarankiškai ir pan. Nes ta ESDK kortelė yra tik dokumentas, kuris paprastai ir greitai įrodo jūsų draustumą, t.y. kortelės nebuvimas draustumo nepanaikina.

 21. Justina:

  Laba diena,noriu pasiklausti,aš gyvenu Lazdijuose ir noriu gauti draudimą,nes ruošiuosi važiuoti i Švediją.Tai dabar kur man reikia kreiptis?į kurią ligonių kasą,ar čia Lazdijų ligonių kasoje,ar iš šitų Jūsų išvardintų Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Kauno teritorinė ligonių kasa, Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, Panevėžio teritorinė ligonių kasa, Šiaulių teritorinė ligonių kasa.Ačiū už atsakymą.

 22. Romas:

  Labas vakaras,viešėdamas Austrijoje buvau nuvežtas patikrinti į ligoninę,nes pasidarė silpna parduotuvėje ir vos nepraradau sąmonės.Nors esu pensijinio amžiaus ir turėjau europos sveikat.
  draudimo kortelę,bet ten net niekas jos nežiūrėjo ir po pusdienio patikrinimo,atsisakiau tolesnio
  jų tyrimo ir kitą dieną išvažiavau namo.Nuo š.m.vasario mėn.pradėjau gauti net penkias vieną po kitos sąskaitas 1220eurų bendrai sumai.Patartas Kauno TLK pirmą ir antrą sąskaitą 342eurų sumai apmokėjau,nes buvo pažadėta kompensuoti, po to dar gavau 500 ir 281eurų sąskaitas,kurių jaunemokėjau.Kodėl aš turintis virš 40m draudimo stažą turiu skolintis pinigus ir
  apmokėti per prievartą įsiųlytas patikrinimo paslaugas.Kam tada reikalinga VLK,draudimui mokėti pinigai?Ar vėl nepradės plaukti sąskaitos?Tai jau kvepia reketu.Kauno TLK prašo toliau mokėti.Kas man gali užtikrinti kiek aš susigrąžinsiu lėšų?

 23. Agnė:

  Sveiki. Ketinu studijuoti užsienyje ir pagal universiteto reikalavimus turiu būti drausta. Ar ši kortelė galioja studentams užsienyje? Ar nereikia pildyti jokių papildomų dokumentų (užtenka pasidaryti šią kortelę)?
  Taip pat noriu paklausti ar darantis šią kortelę galima prašyti ją pagaminti ilgesniam laikotarpiui, nes iki šiol ją darantis gaudavau pusės metų galiojimo laiko tarpą.
  Ačiū, lauksiu atsakymo

 24. Šarūnė:

  Laba diena,

  norėčiau pasiteirauti, ar galioja ši kortelė, jei išvykstu į užsienį neapmokamų atostogų metu? Ačiū.

  • ESDK galioja tik tada, kai galioja valstybinis privalomas sveikatos draudimas. Neapmokamų atostogų metu sveikatos draudimas negalioja, nes nemokamas atlyginimas ir nemokami mokesčiai Sodrai.

 25. Lukas:

  Sveiki, brolis užmiršo prasitęsti europos sveikatos draudimo kortelę ir išvažiavo į Angliją. Ar aš, jo brolis, galiu pratęsti kortelę už jį ir nusiųsti ją jam paštu?

 26. karolina:

  labadiena,vaikui 2men mes apdrausti ligoninei ar sveikatos kortele butina isiimti?o kiek kainuotu?

  • Sveiki, Karolina,

   Jei neketinate įsigyti kelionės draudimo paslaugų, o ketinate pasinaudoti valstybės suteikiama sveikatos apsauga keliaujant, Jūs privalote išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę savo teritorinėje ligonių kasoje. Kortelės išdavimas nemokamas, o nuvykus į savo TLK galite išsiimti per kelioliką minunčių. Norėtume atkreipti dėmesį, kad ESDK turi savo ribojimus ir ne visos išlaidos teikiant būtinąją medicininę pagalbą gali būti padengtos. Siekant platesnės apsaugos sau ir savo vaikui, siūlytume susipažinti su kelionės draudimo paslaugų ir ESDK apsaugos privalumais ir trūkumais. Taip pat atkreipkite dėmesį ar tose šalyse, kurių teritorijas kirsite galioja ESDK ir kokia apimtimi.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt komanda

 27. inga:

  Sveiki,noriu vykti i anglija. Siuo metu nedirbu ir nesu registruota darbo birzoje. Ar as galeciau gauti europos sveikatos draudimo kortele? Galbut man reiketu tik uz ja susimoketi?Is anksto dekoju uz atsakyma

  • Sveiki, jeigu neturite privalomojo sveikatos draudimo, galiojančio Lietuvoje, negalite gauti ir Europos sveikatos draudimo kortelės. Visus klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą atsakys ligonių kasos . Jeigu valstybinio sveikatos draudimo neturite, išvykstant galite apsidrausti bet kurioje draudimo bendrovėje medicininių išlaidų kelionėje draudimu bet kuriame draudimo biure.

 28. Lina:

  Laba diena,
  Šiuo metu esu registruota darbo biržoje, todėl mano sveikatos draudimą apmoka valstybė.
  Ketinu važiuoti į Jungtinę Karalystę ilgesniam nei 6 mėn. laikotarpiui, todėl planuoju išsiregistruoti iš darbo biržos.
  Nuvykus į teritorinę ligonių kasą pranešė, kad man negali suteikti ESDK, kadangi išsiregistruoju iš darbo biržos.
  Ar tai reiškia, kad tik būdama užsiregistravusi biržoje gaučiau ESDK? Kiek laiko ji galiotų?
  Ar gaučiau Europos sveikatos draudimo kortelę, jei pati mokėčiau privalomą sveikatos draudimą ligonių kasai?

  • ESDK priklauso tik tiems asmenims, kurie turi privalomąjį sveikatos draudimą, t.y. moka PSD darbdavys, jie patys savarankiškai, ar, galbūt valstybė (kaip antai pensininkų, bedarbių ar vaikų atvejais ir pan.). Jūsų atveju ESDK galite gauti tik stovėdama darbo biržoje (PSD moka už jus valstybė), arba mokėdama kas mėnesį savarankiškai. Žinoma, galite ir įsigyti mokamą kelionių draudimą, buvimo užsienyje laikotarpiui.

 29. Lilija:

  Laba diena
  Jeigu užsakiau sveikatos draudimo kortelę, o galiojimas senos dar nesibaigė, ar nereikės papildomai sumokėti?

 30. Ruta:

  Sveiki Mano dukrytei 4 metukai ji gali tureti ta kortele as pati turiu

  • Kaip ir minėjome šiame straipsnelyje, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu yra visi asmenys iki 18 metų, taigi tame tarpe ir jūsų vaikas, taigi gali gauti ir ESDK. Kreipkitės į teritorines ligonių kasas.

 31. Rasa:

  Sveiki,jau 3,5m.gyvenu Vokietijoje,i namus parvykstam 2 kart per metus,Sakykite ar galima isigit koki nors sveikatos draudima Lietuvoje,tam laikui ar kad ir istisiems metams?

  • Jeigu jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Vokietija, svečiuojantis Lietuvoje galite įsigyti užsieniečio med. išlaidų draudimą, toks draudimas galioja Lietuvoje būtinosios medicininės pagalbos suteikimui. Šio draudimo laikotarpis yra laisvai pasirenkamas. Draudimo apsauga galioja Lietuvoje arba Šengeno erdvėje – išskyrus nuolatinės gyvenamosios vietos šalį.

 32. Igna:

  Sveiki,
  Jai legalei dirbanti ir gyvenanti nėščia moteris Švedijoje, vyksta atostogu į Lietuvą, kokiais dokumentais reikėtų pasirūpinti, kad prireikus apsilankyti ligoninėje (ekstra atveju, nelaime ar netiketas gimdymas)nereikėtų mokėti iš savo kišenės? Deklaruotas išvykimas iš Lietuvos ir jokiu ryšių su Lietuva nėra.
  Ačiū už atsakymą

  • Jei keliaujantis asmuo yra deklaravęs išvykimą iš Lietuvos, bet vis tiek turi Lietuvos Respublikos pilietybę, tuomet jam reikia rūpintis Jūsų apibūdintu draudimu toje valstybėje, kur jis šiuo metu legaliai dirba ir moka mokesčius, rūpinasi sveikatos draudimu. 

 33. Jokubas:

  Sveiki,
  Birželio mėnesi 2017 skrisiu i
  Lietuva iš Israel .Ar reikalingas sveikatos draudimas. Turiu Lietuvos piliėtybe?

 34. Elena:

  Ar tinka Europos sveikatos kortelė vykstant į Turkiją?

 35. Jolanta:

  Laba diena,

  Norėčiau jūsų paklausti. Stovėjau darbo biržoje, bet žinodama, kad negalėsiu atvykti į konsultacija aš išsideklaravau. Bekeliaujant užsienyje man buvo suteikta pirmoji pagalba, prašau sakykite kaip šioje situacijoje yra, tiesa turėjau aš čia ESDK kortelę. Kas turės sumokėti už suteiktas paslaugas? Dėkoju

  • Konsultuojame tik dėl draudikų sudaromų draudimo sutarčių. Dėl Europos medicinos kortelės Jums reikia kreiptis į teritorines ligonių kasas.
    
 36. adera:

  laba diena, kur reikia kreiptis del draudimo korteles?

 37. Greta:

  Sveiki. Ruošiamės išvykti į Ispaniją, tačiau prieš porą mėnesių susituokiau ir pasikeičiau pavardę. Turiu dar galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę su savo mergautine pavarde. Norėjau pasiteiraut ar galiotų mano kortelė su mergautine pavarde, ar reiktų apsidrausti kitur, nes išvykstame už poros dienų?

  • Bent jau mokamo draudimo atveju, nėra svarbu pasikeitusi pavardė, nes draudimo polise nurodomas ir asmens kodas – kuris yra unikalus. Deja, dėl ESDK negalime atsakyti, jums reiktų konsultuotis su ligonių kasomis.

 38. Juste:

  Koks trumpiausias laikotarpis per turį išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė?

  • Dėl kortelės jums reikia kreiptis į teritorines ligonių kasas, dažnai kortelė išduodama daug greičiau nei numatoma bendroje tvarkoje.

 39. Jolita:

  Laba diena.Dirbu pagal sutartį sezoninį
  darbą Italijoje.Vykstant iš darbo į namus (dviračiu)automobilis mane nuskynė.Policija užfiksavo įvykį..austro kaltė.Aš priėmime..per naktį aplankiau tris ligonines..sako reiks man už viską mokėti.Alytaus ligonių kasos sakė..jog draudimo man nereikia,nes dirbsiu pagal darbo sutartį(ir būsiu automatškai drausta)
  nežinau kur kreiptis..prašau padėkit !!!

  • Na pirmoji medicininė pagalba suteikiama vienu iš šių variantų – arba Jūs turite Europos medicininę kortelę ir su ja keliaujate į valstybines gydymo įstaigas, arba turite kelionės draudimą, arba esate apdrausta toje vietoje, kur dirbate. Iš Jūsų žinutės suprantame, kad kortelės ar papildomo draudimo neturite, tad siūlytume kreiptis į darbdavį Italijoje.

 40. Kornelija:

  Sveiki, nuėjus į ligonių kasas ir pasakius kad norėčiau gauti sveikatos draudimo kortele vykstant į užsienį studijuot man pasakė kad aš dar esu apdrausta savo mokslo įstaigos iki rugpjūčio 30d. Ar tik tada, po šios datos galėsiu išsiimti šią kortelę?

  • Tai taip, kaip jums ir sakė ligonių kasose. Jeigu nenorite išvykti be draudimo, galite trumpam įsigyti mokamą kelionės draudimą.