Ilgalaikis turto draudimas

Suteikdamas paskolą būsto įsigijimui, bankas reikalauja šį nekilnojamą turtą apdrausti ilgamete draudimo sutartimi. Ilgametės turto draudimo sutarties laikotarpis – tai visas paskolos grąžinimo laikotarpis. Sužinokite, kas svarbu draudžiant nekilnojamą turtą ilgalaikiu turto draudimu.

Ilgalaikio draudimo kaina

 • Draudimo kaina priklauso nuo: statinio pobūdžio, statinio vertės, pasirenkamų draudimo rizikų bei draudimo bendrovės, kurioje draudžiama. Pats faktas, kad sudaroma būtent ilgametė draudimo sutartis, neturi įtakos įmokos dydžiui, nes ji visada skaičiuojama pagal tuo metu galiojančius tarifus.
 • Metinė draudimo įmoka yra fiksuota – visą draudimo laikotarpį kiekvienais metais numatoma tokia pati draudimo įmoka, kokia yra paskaičiuojama pirmiems draudimosi metams. Ji nebesikeičia, jeigu nesikeičia draudimo sąlygos (jos keistis gali).

Draudimo sąlygos gali keistis

 • Draudimo rizikos. Paskolą teikiantis bankas pateikia nurodymus, nuo kokių rizikų turi būti apdraustas nekilnojamas turtas. Tai gali būti tiek standartinės, daugiausiai žalos padarančios rizikos, tokios kaip: gamtos stichijos, ugnis; visgi gali būti keliami ir aukštesni reikalavimai.
 • Kitos sąlygos. Draudimo sutarties sąlygos, kurios keičiasi nuo draudimo bendrovės politikos ir nuostatų, pavyzdžiui, pastatų nusidėvėjimo vertinimas, pastato vertės kitimas, išmokų ribojimai, tarifai.

Periodiškai patikslinkite turto vertę

Draudėjo pareiga yra pateikti visą reikalingą informaciją apie draudžiamą turtą, kad draudikas galėtų tiksliai įvertinti rizikas ir nustatyti atitinkamą draudimo sumą ir įmokos dydį. Taigi rekomenduojama periodiškai pasitikrinti draudžiamo turto vertę, kad ji atitiktų draudimo sutartyje numatomą draudimo sumą – kad žalos atveju būtų padengiama visa žala.

 • Nekilnojamas turtas nuvertėja. Kiekvienas objektas laikui bėgant dėvisi taigi ir jo vertė mažėja. Nekilnojamo turto vertei mažėjant, turėtų mažėti ir draudimo suma, tuo pačiu ir draudimo įmokos dydis. Taigi sumažėjus pastato vertei būtų verta perskaičiuoti draudimo įmokos dydį ir, perrašius draudimo sutartį, už draudimą mokėti mažiau.
 • Nekilnojamo turto vertė pakyla. Pastato renovacijos atvejais, papildomų kiemo statinių atsiradimo atvejais viso draudžiamo nekilnojamo turto vertė kyla, tuo tarpu draudimo sutartyje išlieka senoji – pernelyg maža draudimo suma. Jeigu turto vertė pakyla 10% ir daugiau, draudžiamojo įvykio atvejais išmoka būtų mokama taikant nevisiško draudimo sąlygą. Tai reiškia, kad draudžiamojo įvykio atveju būtų atlyginami ne visi nuostoliai.
 • Infiliacija. Dėl infiliacijos sutartyje numatyta draudimo suma gali nebeatitikti realios statinio draudimo vertės, o to pasekmė – draudimo išmoka būtų mažesnė nei realiai patirti nuostoliai dėl turto sunaikinimo.
 • Keičiasi statybų darbų ir medžiagų kainos. Veikiant įvairiems ekonominiams, politiniams ir socialiniams veiksniams keičiasi ir statybų, projektavimo darbų bei medžiagų kainos – joms pakilus, statinio vertė turėtų pakilti, kartu su ja ir draudimo suma.
 • Įstatymų pasikeitimai. Įstatymų pasikeitimai daro įtaką daugybei gyvenimo sričių, tame tarpe ir draudimui, taigi pasikeitus įstatymams gali būti redaguojama ir ilgalaikė turto draudimo sutartis.
 • Rizikos pasikeitimas. Draudimo įmokos dydis priklauso nuo draudžiamo objekto rizikos nukentėti, taigi atsirandant naujoms rizikoms (pavyzdžiui, statinys tampa ne nuolatos gyvenamu), arba rizikai sumažėjant (pavyzdžiui, baigiami rekonstrukcijos darbai) paprastai turi keistis ir draudimo įmokos dydis arba sąlygos.

Kurioje bendrovėje draustis

Draudimo bendrovę galite pasirinkti

Paskolą būstui teikianti įmonė reikalauja, kad įkeičiamas turtas būtų apdraustas ir atitiktų tam tikras sąlygas. Dažnai bankai jau būna sudarę bendradarbiavimo sutartis su tam tikra draudimo bendrove, kad klientams būtų patogiau vienoje vietoje gauti paskolą ir iš karto apsidrausti. Vis dėlto jūs galite laisvai rinktis, kur draustis, svarbiausia, kad draudimo sutarties sąlygos atitiktų banko keliamus reikalavimus.

Draudimo bendrovę galite pakeisti

Nesutinkant su turto draudimo sąlygų bei kainos pasikeitimu, galima draudimą nutraukti, svarbu, laiku apie tai informuoti draudiką. Paprastai šį pageidavimą reikia išreikšti raštu, likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki būsimų draudimosi metų pradžios.

Ilgalaikio turto draudimo alternatyva

Kasmet pratęsiama turto draudimo sutartis. Tokia turto draudimo sutartis skiriasi nuo ilgametės tuo, kad neišreiškus noro pratęsti, ji automatiškai nutrūksta. Tokia draudimo sutartis taip apt gali būti sudaryta imant paskolą iš banko, jeigu banko nuostatos tą leidžia.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Turto draudimas.

2 komentarai

 1. Daiva:

  Esame įsigiję ilgalaikį turtą t.y. būstą su banko paskola. Turtą apdraudėme draudimo bendrovėje su kuria bendradarbiauja bankas ilgalaikiu turto draudimu. Šiuo metu norėtume turimą draudimo sutartį nutraukti ir pasirašyti kitoje draudimo bendrovėje tomis pačiomis sąlygomis, tačiau draudimo bendrovė neturi sutarties su banku. Kokiu įstatymo straipsniu galiu remtis norėdama įrodyti bankui, kad mes nepažeidžiame sutarties sąlygų ir galime draustis mūsų pasirinktoje draudimo bendrovėje?