Jei vėluojate sumokėti draudimo įmoką

Sudarius draudimo sutartį su draudimo bendrove, vienas svarbiausių jūsų įsipareigojimų – laiku sumokėti draudimo įmokas. Nesumokėjus draudimo įmokos laiku, jūsų duomenys gali būti perduoti skolų išieškojimo biurui. Visada susipažinkite su draudimo taisyklėmis bei sutarties sąlygomis, kad nekiltų nesklandumų su draudimu.

Yra esminis skirtumas tarp pirmos draudimo įmokos bei eilinės draudimo įmokos (t.y. įmokos dalies, draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu):

 • Nesumokėjus pirmos draudimo įmokos, draudimo sutartis tiesiog neįsigalioja.
 • Nesumokėjus eilinės draudimo įmokos, jūsų pareiga ją sumokėti išlieka.

Atsakomybė vėluojant sumokėti draudimo įmoką:

 • Nesumokėjus pirmos draudimo įmokos, kuri siejama su pačios draudimo sutarties įsigaliojimu, ilgiau kaip 30 dienų, draudimas nutrūksta neįsigaliojęs. Jeigu draudimo įmoka sumokama pavėltuotai, bet ne vėliau kaip per 30 dienų, draudimas įsigalioja kitą dieną po sumokėjimo. Tiesa, šią taisyklę kiekvienas draudikas gali koreguoti savarankiškai, taigi yra bendrovių, kurios atnaujina draudimo apsaugos galiojimą tik praėjus 3 dienoms po pavėluoto sumokėjimo.
 • Nesumokėjus eilinės draudimo įmokos, draudimo apsauga ir draudimo sutartis nutrūksta. Tiesa, bendrovės gali individualiai švelninti šią nuostatą, pavyzdžiui, vėluojant sumokėti, nenutraukti draudimo apsaugos 15 dienų, o draudimo sutartį nutraukti tik po 3 mėnesių.

Draudimo apsauga ir draudimo sutartis  - ne tas pats

 • Jeigu vėluojate sumokėti draudimo įmoką, draudimo apsauga sustabdoma. Tai reiškia, jums apsauga negalioja, tačiau jūsų sutartiniai įsipareigojimai su draudimo bendrove išlieka. Tai reiškia, draudimo bendrovė turi teisę gauti draudimo įmoką iš jūsų.
 • Jeigu vėluojate sumokėti draudimo įmoką ilgiau kaip 3 mėnesius (jeigu nenurodyta kitaip), draudimo sutartis nutrūksta. Tačiau tai nereiškia, kad jūs neturite sumokėti draudimo įmokos už tą praėjusį laikotarpį, net jeigu draudimo apsauga buvo sustabdyta. Jūs privalote sumokėti tas draudimo įmokas už laikotarpį, kurio metu galiojo sutartis.

Kaip nevėluoti sumokėti draudimo įmokos

 • Atsiminkite įmokų mokėjimo grafiką, rūpinkitės savo įsipareigojimais draudimo bendrovei.
 • Draudikui pateikite teisingus kontaktus, kad jis galėtų laiku informuoti apie vėlavimą sumokėti draudimą.
 • Jeigu pasikeitė jūsų kontaktai, nepamirškite operatyviai apie tai informuoti draudimo bendrovės.
 • Galite už draudimą mokėti tiesioginiu debetu. Tiesiog atėjus laikui, iš jūsų banko sąskaitos bus automatiškai išskaičiuota sutartyje numatyta draudimo įmoka.
 • Jeigu draudimas jums nereikalingas, tiesiog nutraukite draudimo sutartį patys.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Draudimo sutarties nutraukimas.

20 komentarų

 1. vytautas:

  O jeigu buvo sudaryta tiesioginio debeto sutartis ir kažkodėl draudimo įmonė negavo pinigų laiku, išsiuntė man įspėjimo laišką adresu, kuriuo negyvenu, o kai gavau tą laišką iš savo giminaičių- mokėjimo terminas jau buvo pasibaigęs, o aš tuo metu padariau avariją?

  Esmė:
  1. draudimo bendrovė negavo pinigų iš banko nors buvo sudaryta debeto sutartis.
  2. manes neinformavo apie mokėjimo vėlavimą (buvau sakęs apie mano rekvizitų pasikeitimą)
  3. dabar man atsiuntė skolos raštelį, kad už avariją turiu pats padengti žalą (aš kaltininkas).

  Kaip tokiu atveju?

  • Situacija, žinoma, daugialypė. Pirmiausiai, klausimas toks, kodėl bendrovė negavo pinigų, ar dėl kažkokių bendrovės ar banko techninių trukdžių ar dėl to, kad sąskaitoje nebuvo pinigų. Pasirašant debeto sutartį jūs įsipareigojate užtikrinti, kad sąskaitoje būtų reikiama suma nuskaitymo metu. Šiaip ar taip, šis faktas neturėtų didelės reikšmės, jei sėkmingai būtumėte gavęs pranešimą apie vėlavimą. Galite vesti derybas su bendrove argumentuodamas tuo, kad laikėtės savo įsipareigojimų ir laiku informavote apie gyvenamosios vietos pasikeitimą, o pranešimo laiku negavote, jau ne dėl savo kaltės.

 2. Aureliju:

  Ar galiu pirkti automobilio privaloma draudima ir moketi debeto budu?

 3. Roma:

  Laba diena ,esu apsidraudusi ”Garantuotu palukanu gyvybes draudumu ” imokas moku 2 metus kokiomis palankiausiomis salygomis galeciau nutraukti si draudima .

 4. Audrius:

  Sveiki, gavau iš draudimo bendrovės draudimo polisą ir sąskaitą apmokėjimui slidinėjimo kelionės draudimui. Tačiau apsidraudžiau kitoje bendrovėje. Dabar pirma bendrovė reikalauja apmokėti sąskaitą už draudimą, kuriuo aš nesinaudojau. Ar teisėtas reikalavimas?

  • Taip, reikalavimas teisėtas. Jeigu jums būtų pateiktas tik pasiūlymas, jūs niekuo nebūtumėte įsipareigojęs bendrovei. Tačiau jums jau buvo atsiųstas draudimo polisas ir jam išrašyta sąskaita, tai reiškia esate įsipareigojęs sudaryti sutartį, belieka tik apmokėti. Jeigu nusprendžiate neapmokėti, būtina informuoti draudiką apie tai ir draudimo sutartis bus sunaikinta. Jeigu neinformavote, draudimo sutartis įsigaliojo, jūs jau esate skolingas bendrovei už tas dienas, kiek galiojo draudimo sutartis.

   • Audrius:

    Klausimas – jei aš neapmokėjau sąskaitos, ir jei aš būčiau susižalojęs, ar būčiau gavęs išmoką?

    • Jeigu įvyksta draudžiamasis įvykis, o draudimas neapmokėtas, išmoka gali būti nemokama/ mažinama arba (civilinės atsakomybės atveju) išmokama, bet susgrąžinama regreso būdu iš draudėjo.

     • Audrius:

      Tai vadinasi kol neapmoki sąskaitos, draudimas negalioja. Kaip ir vairuotojo civilinės atsakomybės, ar kasko draudimui.

     • Tiksliau pasakius yra taip: sudarius draudimo sutartį ji įsigalioja, ir galioja, jeigu nebuvo nutraukta ar nenutrūko. TAČIAU, neapmokėjus draudimo apsauga negalioja.

 5. Aistė:

  Sveiki,jeigu viena diena pavelavau sumokėti draudima nuo nelaimingu atsitikimų,man reikėjo sumokėti 13d o aš sumokėjau 14d.. dabar jau nebegalioja tas draudimas?

  • Draudimas negaliojo tik 13 dieną, jeigu būtumėte sukėlusi įvykį, draudimas negaliotų. Dabar greičiausiai jis galioja, jeigu draudikas jums nenutraukė to draudimo.

 6. Aliona:

  Noriu nutraukti PZU vaiko gyvybės draudimą.Informavau bendrų telefonu.Formos,dėl nutraukimo taip ir nesulaukia beveik 3men.Ka daryt tokių atveju.Tuscios kalbos telefonu ir elektroniniu.pastu.Ka patarsit?

 7. Tadas:

  Laba diena,

  įdomu kokia Jūsų nuomonė dėl situacijos:

  buvo vėluota sumokėti draudimo įmoką ~ 30 dienų ir atėjo laiškas iš skolų išieškojimo tarnybos, tačiau laiške buvo leidžiama rinktis ar apmokėti už tą vėluotą laikotarpį ir nutraukti sutartį, arba sumokėti viso laikotarpio įmoką ir toliau tęsti sutarties galiojimą.
  Sumokėjus didesnę įmoką (kad sutartį toliau tęsti), sekančią dieną turėjau įvykį ir automobiliui buvo padaryta žala.
  Apsauga automobiliui dėl vėlavimų buvo sustabdyta ir man apmokėjus minėtą sąskaitą, apsauga buvo atnaujinta tik per 5 dienas (4 darbo dienas).
  Įvykis ir žala padaryta sekančią dieną po apmokėjimo, tačiau draudimo kompanijos pinigai dar nebuvo pasiekę.

  Ir žinoma, draudimas nenori atlyginti žalos.

  Kaip manote, kaip turėtų baigtis situacija?

  P.S. pats atsakymą žinau iš trečiosios šalies, tačiau kol kas tikėsiuos, kad nereikės naudotis tomis paslaugomis. Viskam išsisprendus, pakomentuosiu, kad žmonėms žinoti kaip elgtis panašiose situacijose.

  Labai laukčiau Jūsų nuomonės, nes net iš susijusių su draudimu asmenų , girdėjau labai įvairių nuomonių :) )

  • Priklausomai nuo to, kokia tai draudimo bendrovė. Jeigu draudimo taisyklėse numatoma, kad vėluojant sumokėti įmoką, draudimo apsauga atstatoma tik praėjus 5 dienoms po apmokėjimo, tokiu atveju, draudimo išmoka jums nepriklauso, nes pažeidėte taisykles. Jeigu minėtos sąlygos nėra, tokiu atveju draudikas turėtų mokėti išmoką, pateikus banko išrašą, kada apmokėjote. Panašius ginčus draudikai ir draudėjai sprendžia teisme, rekomenduotume pasižiūrėti teisines praktikas.

Vis dar liko klausimų? - Klauskite!

Jūsų klausimą ir atsakymą pateiksime šioje skiltyje, bei atsakymą išsiųsime el. paštu
Nurodytas Vardas bus paskelbtas kartu su pateiktu klausimu
El. pašto adresas nebus skelbiamas
Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>