Kada KASKO draudimas negalioja

Automobilio KASKO draudimo sutartis sudaroma su tam tikromis sąlygomis. Draudimo bendrovės draudimo taisyklėse išskiria atvejus, kada draudimo sutartis negalioja. Draudžiantis KASKO visada žinokite, nuo ko draudžiatės ir kada draudimas negalioja.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Pirmiausiai, KASKO draudimo galiojimo sąlygos priklauso nuo paties draudėjo, draudėjas pats pasirenka, nuo kokių rizikų norėtų apsidrausti, pavyzdžiui, avarijos, vagystės, gamtos veiksnių ir pan. , galimos papildomai pasirenkamos apsaugos: pagalba kelyje, pakaitinis automobilis, vairuotojo ir keleivių nelaimingi atsitikimai. Tuo tarpu, kitais atvejais draudimas negalioja.

Taip pat išskiriami bendri nedraudiminiai įvykiai, kada draudimas negalioja. Kiekviena draudimo bendrovė nustato savo taisykles KASKO draudimui, taigi ir draudimo sąlygos tarp jų skiriasi. Esminiai nedraudiminiai (nedraudžiamieji) įvykiai yra tie patys visose draudimo bendrovėse, visgi tam tikri subtilumai skiriasi.

Esminiai nedraudiminiai įvykiai KASKO draudimui

 • Force majeure – nenugalima jėga. Karo veiksmai, masinės riaušės, teroristiniai veiksmai, ypatingos padėties paskelbimas, radiacija, kitas atominės energijos poveikis, konfiskavimas, areštas, transporto priemonės sunaikinimas valdžios institucijų nurodymu.
 • Netinkamas vairuotojo elgesys ar nusikalstami veiksmai. Draudimas negalios jei draudiminis įvykis atsirado dėl didelio vairuotojo neatsargumo, veikimo ar neveikimo įvykio metu, jeigu nebuvo imtasi galimų protingų priemonių žalai sumažinti ar išvengti, jeigu buvo dalyvaujama nusikalstamoje veikloje, jeigu įvykis sukeltas tyčia, jeigu įvykis įvyko tarp šeimos narių valdomų transporto priemonių.
 • Automobilis naudojamas ne pagal paskirtį. KASKO draudimas negalios tais atvejais, kai automobilis bus naudojamas ne pagal tą paskirtį, kuri nurodyta draudimo sutartyje. Tai reiškia, nekompensuojama žala patirta naudojant automobilį, jeigu tai nebuvo nurodyta sutartyje, pervežti kenksmingus krovinius, nuomojant, naudojant greitosios medicininės pagalbos tikslams, policijos, kitai greito reagavimo operatyvinei veiklai. Taip pat naudojant automobilį ne pagal tiesioginę jo paskirty, pavyzdžiui, važinėti pievomis ar pervežti pavojingus krovinius (išskyrus jeigu tai tam tikslui skirta transporto priemonė).
 • Vairuoja kitas asmuo, nenurodytas draudimo sutartyje. Draudžiantis KASKO reikalinga nurodyti, kas yra automobilio valdytojas, ar bus kitų vairuotojų, ir draudimas galios tik sutartyje nurodytiems asmenims (t.y. atitinkantiems stažą ir/ar amžių). Draudimas taip pat gali negalioti, jeigu nenustatytas automobilį vairavęs asmuo. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, visgi gali būti išmokėta draudimo išmoka tačiau su padidinta išskaita +1000 Lt.
 • Jeigu įvykis įvyko pažeidžiant įstatymus. Tei reiškia, vairuojant apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, nesustojant policijai, nesilaikant kelių eismo taisyklių, neturint teisės vairuoti tos kategorijos transporto priemonės, jeigu pasišalinama iš įvykio vietos ir pan.
 • Naudojama techniškai netvarkinga transporto priemonė. Draudimas negalioja jeigu draudiminio įvykio tiesioginė priežastis yra  automobilio netvarkinga techninė būklė, eksploatuojama nesilaikant techninių saugumo reikalavimų. Jeigu įvykis nesusijęs su automobilio technine būkle, draudimas galioja.
 • Esant automobilio gedimams. Draudimas negalioja jeigu įvykio priežastis buvo automobilio gedimai dėl natūralių senėjimo procesų, dėl nepakankamos alyvos, aušinimo, vėdinimo skysčių cirkuliacijos.
 • Žala patirta dėl krovinio. Kasko draudimas nekompensuoja žalos, patirtos dėl krovinio gabenimo, krovinio įkrovimo ar iškrovimo, žalos atsiradusios dėl pasislinkusio krovinio. Taip pat KASKO negalioja tuo metu, kai apdraustas automobilis gabenamas kaip krovinys.
 • Įdiegtos netinkamos, arba neveikiančios apsaugos sistemos.  Priklausomai nuo automobilio rizikingumo vagystei, draudikas reikalauja tam tikrų automobilių apsaugos sistemų lygių KASKO draudimui  . Jeigu vagystės metu signalizacijos lygis neatitiko reikalavimų, arba apsaugos sistemos neveikė, buvo neįjungtos, arba automobilyje buvo palikti užvedimo, imobilizatoriaus  rakteliai, galiausiai jeigu buvo palikti praviri langai – draudimas negalios.

Kiti atvejai, kai KASKO draudimas negalioja

 • Padaryta žala tik padangoms. Paprastai KASKO draudimas neatlygina žalos, jei ji atsirado tik padangoms, nesugadinus kitų automobilio dalių. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, visgi gali būti atlyginama žala tik padangoms, jei transporto priemonės masė su kroviniu iki 3,5 tonos. Paprastai atlyginama žala tik padangoms, jeigu jos buvo sugadintos trečiųjų asmenų nusikalstamais tikslais, žinoma, jeigu draudimo sutartyje įtraukta rizika dėl trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos.
 • Transporto priemonei nukentėjus nuo gamtos stichijų KASKO draudimas gali negalioti jei:
  • Nukentėjus nuo audros, jeigu vėjos stiprumas nesiekė 20 m/s. Konkrečiai ši sąlyga priklauso nuo draudimo bendrovės taisyklių.
  • Gali negalioti draudimas, jeigu patiariama žala nuo liūties, kai meteoroliniais duomenimis liūties stiprumas nesiekė 30 mm kritulių per 1 val., arba 15 mm per 6 val. Konkrečiai ši sąlyga priklauso nuo draudimo bendrovės taisyklių.
  • Dėl potvynio, jeigu žala atsirado važiuojant apsemtu keliu (jeigu potvynio metu automobilis buvo neeksploatuojamas ir atsirado žala, KASKO draudimas galioja). 
  • Žemės drebėjimo atveju KASKO draudimas negalioja.
 • Laiku nesumokėjus draudimo įmokos ar jos dalies. Laiku nesumokėjus draudimo įmokos dalies, apie tai informuojamas draudėjas, jeigu po pranešimo gavimo per 15 dienų nesumokama, draudimo apsauga sustabdoma. KASKO draudimo sustabdymo metu patirta žala neatlyginama.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

131 komentaras

 1. Lina:

  Sveiki,
  Draudžiant kasko draudimu,pažymint ,kad automobilį vairuos asmuo neturintis 5m vairavimo stažo,mokestis mažesnis ar ne?O gai įvykus autoįvykiui išskaita skaičiuojama kitaip?

  Dėkoju

  • Sveiki, Lina,
   Draudžiant transporto priemonę KASKO draudimu, draudimo įmoka dėl jaunų ar su mažu stažu vairuotojų tik didėja, ne mažėja. Tuo tarpu išskaita bus tokia, kokią sutarsite draudimo sutarties metu.
   Vis dėlto, jeigu draudimo sutartyje nenurodote, kad vairuos kitas, jaunas valdytojas, o jis vairuoja ir sukelia draudiminį įvykį, draudimo bendrovė tiesiog padidina išskaitą 500-800 Lt (t.y. pridedant prie jau sutartyje numatytos išskaitos).

 2. ausrius:

  Sveiki, drausdamasis nurodziau, kad neturiu 5 metu vairavimo stazo. ivykus ivykiui kelyje (issoko laukinis zveris) draudimo bendrove pareiske, kad nemokes draudimines ismokos kadangi neturiu 5 metu vairavimo stazo ir mano draudimas yra negaliojantis.
  Klausimas: kaip man siuo atveju elgtis, ar uz tai kad mane apdraude ne tuo draudimu nera atsakingas draudimo bendroves darbuotojas, kuriam nurodziau kad neturiu vairavimo stazo? kas man atlygins del ivykio kelyje patirtus muostolius (automobilis sugadintas nepataisomai)?
  Labai dekoju uz atsakyma.

  • Sveiki, Aušriau,

   Draudiko atsakomybė jums priklauso nuo draudimo sutarties – jūsų ir draudimo bendrovės sandorio. Tai reiškia, jeigu sutartyje nurodyta, kad draudimas galioja tik asmenims turintiems 5 m. stažą ir ant draudimo sutarties yra jūsų parašas – jūsų raštiškas įrodymas, kad sutinkate su sąlygomis sutartyje, tokiu atveju, jums bus sunkiau įrodyti, kad draudimo sutartis yra sudaryta ne taip, kaip jūs pageidavote. Visgi yra galimybė išspręsti šią situaciją jūsų naudai, priklausomai nuo to, kokius turite įrodymus, kad pageidavote, jog draudimas galiotų asmenims iki 5 metų stažo, o sutartis buvo sudaryta neatsižvelgiant į jūsų pageidavimą. Pradžioj, turėtumėte šį nesutarimą bandyti spręsti tiesiogiai su draudimo bendrove, nepavykus, galima kreiptis kitur. Siūlome peržvelgti ginčų sprendimo variantus, kuriuos aptarėme šiame įraše: Kaip spręsti ginčą su draudiku

 3. Kristina:

  Jeigu neturiu 5 metu vairuotojo stazo, o vaziuojant su tevu masina, kuri neapdrausta taip, kad as galeciau ja vairuoti, sustabdzius policijai ar suteikiama tam tikra bauda?

  • Kadangi savo klausimą pateikėte ties įrašu apie KASKO draudimą, pirmiausiai atsakome, kad policija niekada netikrina KASKO draudimo dokumentų, nes šis draudimas yra savanoriškas, paties vairuotojo apsisprendimas. Tuo tarpu policijai reikalinga pateikti TPVCA draudimo dokumentus, nes tai yra privalomasis vairuotojo civilinės atsakomybės draudimas. Taigi, atsakant į jūsų klausimą, policija netikrina, kokiems vairuotojams galioja tas draudimas, t.y. ar vyresniems ar jaunesniems ( ir dėl to jokių baudų neskiria); policija tik tikrina, kad toji transporto priemonė turėtų galiojantį draudimą. Faktas, kad turimas TPVCA draudimas neapima ir jaunesniųjų vairuotojų (kurie realiai vairuoja), būtų svarbus tik sukėlus draudiminį įvykį, tokiu atveju draudimo bendrovė padengtų tik 50% padarytos žalos, kitą dalį turėtų padengti pats transporto priemonės savininkas.

 4. Edvinas:

  laba diena turiu klausyma del kasko,jeigu automobilis yra uzsienije kaip uzregistruoti ivyki?internetu ar telefonu?

  • Sveiki, Edvinai,
    
   Draudimo įvykį galite užregistruoti ir telefonu ir internetu pildant formą ar net el., paštu. Svarbiausia yra pateikti visą reikiamą informaciją ir gauti patvirtinimą iš draudiko, kad Jūsų pranešimas gautas. Geriausias būdas pranešti, tai yra pasiskambinti ir pranešti telefonu bendraujant su specialistu. Tokiose situacijose iškyla daug klausimų kokia apimtimi pranešti apie įvykį, kiek detaliai, kiek aplinkybių išvardinti. Ypač jei žala yra nemaža. Tokiais atvejais net geriau pasikonsultuoti su konsultantu, kuris būtent tarpininkavo įsigyjant paslaugą. O jei turite pažįstamą žalų specialistą, tai prieš pranešant būtinai skambtelkite žalistui. Skambinant iš užsienio, trumpieji bendrovių numeriai negalioja, tačiau svetainėse draudikai pateikia telefonus, kaip pasiekti iš užsienio. Čia rasite visas draudimo bendroves
    
   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas
 5. Aleksandras:

  kas gali but asmeniuj , vairavusiam ne savo automobili, be savininko zinios, nezymiai ji apgadinus, dalinai zala yra atlyginta, savininkas parases pareiskima, bet nerases vagystes. ar automobilis bus tvarkomas? ir kas gresia vairavusiam asmeniu? nuo ivikio praejo jau savaite. P.S automobilis draustas kasko draudimu.

  • Negalime tiksliai pasakyti, trūksta informacijos apie jūsų situaciją. Svarbūs yra du aspektai – kokiu pagrindu kitas valdytojas (t.y. jūs) vairavo automobilį ir jį apgadino. Bei kitas – kokiomis sąlygomis sudaryta KASKO draudimo sutartis, t.y. kokio amžiaus bei stažo valdytojams galioja tas KASKO draudimas. Jeigu pagal oficialius dokumentus – jūs buvote teisėtas valdytojas ir jūsų amžius bei stažas įeina į valdytojų grupę nurodytą sutartyje – jums niekas negresia, draudimas padengs pilnai žalą. Jeigu aplinkybės kitokios – jums gali grėsti regresas, t.y. draudimo bendrovė gali išsireikalauti atlyginti dalį žalos.

 6. Audrius:

  Laba diena, vaziodamas nereguliojama sankryza is salutinio kelio nepastebejau, kad pagrindiniu keliu vaziavo automobilis, sukeliau eismo ivyki. Tas automobilis ivaziavo tesiai man per masinos viduri. Ar draudimo bendrove gali neismoketi man ismokos ir remmtis tuo kas as nesilaikiau keliu eismo taisykliu Mano automobilis yra draustas kasko ir jam yra tik metai ir jis yra retas, tai man yra klausimas kaip draudimas ivertins jo rinkos kaina jeigu tokiu pat nauduotu automobiliu lietuvoja nekas ne parduoda, tik nauju ir tik atstovibeja?

  • Sveiki, taip, KASKO draudimas jums atlygins patirtą žalą. Dėl kelių eismo taisyklių nesilaikymo neatlyginama tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, pasišalinus iš įvykio vietos, nesustojus policijai, sukeliant eismo įvykį tyčia ir pan. Yra naudojamasi standartizuota LR susisiekimo ministro ir LR finansų ministro patvirtinta kelių transporto priemonių vertės nustatymo instrukcija, kurioje pateikiamos formulės, kaip apskaičiuojama vertė, atkūrimo kaštų vertė, prekinės vertės netekimas ir pan.

 7. zita:

  Sveiki,
  Turėjau įvykį: įvažiavau į vandens surinkimo duobę. Automobilio buvo sugadintas priekinis bamperis , vandens bakelis , bei kiti smulkūs sugadinimui. Mašina drausta KASKO draudimu. Ar man bus atlyginta žala ? Ar turėjau kviestis pagalbą kelyje , kad konstatuotų jog mašina buvo sugadinta . Gal pakaks tik informuoti įmonę apie nutikimą?\
  Ačiū

  • Sveiki, Zita, pagalba kelyje turi būti kviečiama tik tada, kai reikia pagalbos, neužsiveda automobilis, ar tiesiog po įvykio nepavažiuoja ir pan. Šiuo atveju, kai nenukentėjo trečiųjų asmenų turtas, nereikia nei kviesti policijos. Turėtumėte tiesiog įvykį užregistruoti bendrovėje ir jums bus nurodyta, kur pristatyti automobilį žalos įvertinimui ir taisymui.

 8. Greta:

  Sveiki,

  buvau išvykusi į užsienį grįžusi pamačiau kad pavogti mašinos ratlankiai. Ar tokiu atveju gaučiau išmoką? ar nepabrangtų poto draudimas?

  • Sveiki, taip, KASKO draudimas tam ir skirtas, kad atlygintu su automobiliu susijusius nuostolius, kaip kad jūsų atveju – dalių vagystė. Kitais metais šioje bendrovėje draudžiant KASKO, įmoka bus didesnė, dėl to, kad buvo išmokėta išmoka.

 9. Kęstutis:

  Sveiki
  Ar dar nevėlu registruoti draudiminį įvykį įvykusi 2014.06.26d(kaltininkas-kitas vairuotojas)išmokos gavimui nes mano automobilis draustas KASKO draudimu:yra transporto priemonės apžiūros-defektų aktas?
  Civilinė atsakomybė drausta kitoje nei KASKO draudimo kompanijoje

  • Sveiki, Kęstuti, dažnu atveju jau bus per vėlu. Visgi, priklausomai nuo draudimo bendrovės KASKO taisyklių, bei įvykio dydžio, kartais apie įvykį galima pranešti bet kada draudimo sutarties galiojimo metu. Taigi siūlome pranešti bendrovei nors ir vėliau, blogiausiu atveju tiesiog nebus mokama išmoka pagal KASKO. Tuo tarpu, nuostolius jums vis vien turi atlyginti kaltininko TPVCA draudimas.

 10. Arūnas:

  Laba diena,
  automobilis buvo draustas kasko, bet įvykio, kurio metu buvo apgadintas automobilis aplinkybės nelabai aiškios: anksti ryte atvykau į darbą ir tik už poros valandų pastebėjau,kad stiprokai apgadintas a/m šonas. Pirmas įspūdis ir buvo, kad a/m apgadinta aikštelėje naktį. Apie įvykį telefonu informavau draudimo bendrovę, užregistruota žalą ir pasiūlyta pasirinkti remonto įmonę. Auto servise a/m buvo nufotografuotas ir suremontuotas. Tada draudimo bendrovė pareiškė, kad aš suklastojau įvykio aplinkybes ir tai yra nedraudiminis įvykis…
  Jeigu ir nėra visiškai aiškios a/m sugadinimo aplinkybės ar draudikas neprivalo atlyginti sutarty numatytą žalą? Juk savo turto dėl draudimo išmokos nieks manau specialiai neniokoja?
  Ačiū.

  • Sveiki, Arūnai, nustebtumėte sužinojęs, kokių atvejų būna siekiant neteisėtai pasipelnyti iš draudimo bendrovės. Jeigu nėra visiškai aiškios įvykio aplinkybės, lieka derėtis su bendrove gražiuoju, arba galiausiai kreiptis į teismą. Siūlome susipažinti su straipsneliu: kaip spręsti ginčą su draudiku.

 11. Jonas:

  Sveiki,
  Automobilis draustas Kasko. Masina yra pakankamai zema. Atvaziaves i PPC aikstele, per arti privariau prie bortelio(to juodo, kur su ratu atsiremi). Isvaziuojant, man nuplese bamperi. Soniniai tvirtinimai visiskai sugadinti. Ar Kasko ismokes ir kokios sumos butu galima tiketis?
  Aciu

  • Jeigu į KASKO draudimo sutartį įeina avarijos rizika, draudimas turėtų žalą atlyginti. Galimos išmokos tikrai nepasakysime, tai labai individualu, priklauso nuo automobilio vertės, remonto rinkos kainų detalių ir nuo draudimo sutarties sąlygų. Kreipkitės į draudimo bendrovę ir užregistruokite įvykį.

 12. marius:

  Ar galioja kasko draudimas jeigu pavogtame automobilyje buvo palikti ir visi automobilio dokumentai.

  • Tai priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje drausta taisyklių. Draudimas gali negalioti iš viso, arba gali būti mažinama išmoka.

 13. julija:

  Laba diena. Vairuoju audi a4 avant 1996 metu,ar kasko draudimas gali mano masina abdraust? Aciu.

 14. alma:

  Laba diena . Issinuomojom masina. Lenkijoj pasimaise gyvunas,masina sudauzyta,uz masina reikalauja sumoket,nes nuomininkas pareiske kad kasko negalioja nes neturi 25 metu,apie tai niekas neinformavo pries nuoma ka daryt?

  • Pagal civilinį kodeksą jūs privalote apmokėti už sugadintą automobilį. Tuo tarpu, tas draudimas, kuriuo buvo apdraustas automobilis, yra automobilio savininko, nuomotojo, jis pats laisvai renkasi, kaip jis nori apsaugoti ir kokiomis sąlygomis drausti savo automobilius. Jeigu jis pasirinko drausti taip, kad apsauga galiotų tik vairuotojams nuo 25 m. – tai jo laisvas pasirinkimas, jis pats nusprendė taip rizikuoti savo turtu. Tik tuo atveju, jeigu už tą KASKO draudimą būtumėte mokėję jūs, kaip nuomininkai, tada tikrai turėjo jus informuoti, kokios draudimo sąlygos, ir tikrai būtų galima reikšti pretenziją, kad pirkote draudimą, kuris jums net negalioja.

 15. Giedrius:

  Sveiki,
  Automobilis buvo apdraustas kasko draudimu vasaros metu su vasarinėmis padangomis ir originaliais ratlankiais. Žiemos metu buvo permontuotos žieminės padangos su kitais ratlankiais. Automobilis ir vasarinės padangos buvo laikomos garaže į kurį buvo įsilaužta ir pavogos vasarinės padangos su ratlankiais. Klausimas, ar galioja kasko draudimas patirtai žalai?

  • Ne, KASKO neatlygina nuostolių atsarginėms automobilio dalims. Už padangas būtų atlyginama tik joms esant pavogtoms ar sugadintoms, kai jos buvo primontuotos prie automobilio (ir tai priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje drausta)..

 16. Marius:

  Sveiki,

  Automobilis yra draustas KASKO draudimu, bevažiuojant automobilis sustojo (sugedo nebeužsiveda) buvo iškviesta pagalba kelyje bet pataisyti vietoje nepavyko. automobilis bus taisomas kasko Draudimo servise. Ar bus padengiamos tvarkymo išlaidos kasko draudimo ar man teks padengti jas pačiam? ar bus išmokama išmoka jei automobilis bus nesutvarkomas?

  • Jums buvo suteikta techninė pagalba kelyje, t.y. atvyko pagalba, pamėgino pataisyti automobilį, nutempė į servisą. Toliau viskas vyksta jau nebe pagal techninės pagalbos taisykles, o pagal KASKO draudimo sąlygas. Jeigu įvykis nedraudžiamasis, tai taisymo išlaidų bendrovė neatlygins. Taigi, jeigu automobilio sugedimas įvyko savaime, tiesiog sugedo ir tiek, tai nedraudžiamasis įvykis, bendrovė taisymo išlaidų neatlygins.

 17. Aurimas:

  Sveiki,
  Draudžiausi kasco bet dar nepateikiau pažymos apie signalizacijos lygį.Ar nebus problemų jei automobilis pateks į avariją?Ar pažyma būtina tik vagystės atveju?
  Ačiū.

  • Pažyma liudija, kad automobilio apsaugos nuo vagysčių sistema atitinka keliamus reikalavimus. Taigi neturint pažymos, negalioja tik vagystės rizika, avarijos ar kitų draudžiamųjų įvykių atvejų pažyma neturi reikšmės.

 18. Saulius:

  laba diena. man uzsienyje sugedo masina. pasinaudojau kasko privilegijomis ir isikvieciau servisa. kai masina suremontuos as susimokesiu uz dedales ir darba. o kaip bus uz masinos transportavima iki serviso? ar as turesiu sumoketi ar kaip bus? aciu uz atsakyma.

 19. Stanislovas:

  Mašina apdrausta Kasko draudimu. Ar bus atlyginta žala įvykus eismo įvykiui jeigu mašina su vasarinėmis padangomis iki balandžio 1 d. (pavyzdžiui 03.27 d.) ir oro temperatūra apie 7 laipsniai ir įvykis ne dėl slydimo.

  Pagarbiai Stanislovas

  • Standartiškai draudimas tikrai gali nemokėti išmokos, nes automobilis neatitinka TA, kas yra būtina sąlyga saugiam automobilio eksploatavimui. Žinoma, jeigu atliekama ekspertizė ir pateikiami įrodymai, kad įvykio priežastis nėra padangos, draudimas turėtų galioti.

 20. Aldona:

  laba diena.Sūnus prie bendrabučio rado apgadinta mašina(nežymiai nubrėžtas šonas), apie įvykį draudimui nepranešė , manydamas kad žala nėra labai didelė. Įsėdęs važiuot, už kelių minučių padarę draudiminį įvykį. Mašina drausta kasco draudimu, ar galime tikėtis kad bus apmokėta abiejejų įvykių žala?

 21. Igoris:

  Sveiki. Palikau remontui mašiną prie serviso savaitei nes laukiau reikalingos detalės. Po 2 dienų paskambino meistras ir pranešė kad mašinai stipriai subraižytas šonas. Automobilis draustas kasko.
  Kokie tolimesni mano veiksmai? Automobilis važiuos tik po keletos dienų. Ar turiu iškart pranešti draudimui ir jie patys atvažiuos apžiūrėt ar turiu pats nuvykti?
  Ačiū

  • Taip, draudimo bendrovei reikia pranešti iš karto, kai įvyksta įvykis, ar kai sužinote apie jį. Tolimesnius veiksmus jau jums pasakys pati draudimo bendrovė.

 22. Irina:

  Sveiki,
  mano automobilį konfiskavo Baltarusijoje. Priežastis labai paprasta. Mes kartu su vyru įvažiavome į šios šalies teritoriją. Deklaraciją pildė vyras savo vardu. Dėl svarbių priežasčių aš turėjau grįžti namo viena. Automobilis draustas Kasko. Ar šiuo atveju Kasko draudimas galioja dėl Baltarusijos necivilizuotų įstatymų?

 23. Tomas:

  Sveiki,noriu paklausti,automobilis sudege ,kaip tokiu atveju kasko ismokamas…?

  • Mokama visa draudimo suma (priklausomai nuo draudimo sutarties, tai yra automobilio rinkos vertė įvykio dieną/ vertė draudimo sutarties metu/ arba nauja vertė); atskaitomas nusidėvėjimas (jeigu tai numatyta draudimo sutartyje); atskaitoma procentinė iškaita; bei automobilio liekanų vertė (jeigu ji yra).

 24. J:

  Sveiki, vieną rytą pastebėta, jog įdaužtas galinis automobilio žibintas. Neaiškios nei aplinkybės nei įskilimo momentas. Ar Kasko draudimas kompensuoja tokias remonto išlaidas?

 25. Juna:

  sveiki jei sugedo kondicionieriaus variklis esu kasko Maxi apdrausta ar tokius dalyks kompensuohja ar ne sugedo ne avarijos metu tiesiog sugedo bet kasko raso kad : Kartu su transportu apdraudžiame ir jo gamyklinę įrangą. ar cia tik kol apsidraudi sita raso :D aciu labai

  • Draudimas negalioja nedraudžiamiesiems įvykiams. T.y. savaiminis kondicionieriaus gedimas yra nedraudžiamasis įvykis. Kai draudimo apsauga galioja papildomai įrangai, tai reiškia, kad galioja tų pačių draudžiamųjų įvykių atvejais, kaip ir pačiam automobiliui, ar tai avarijos, ar vagystės ir pan.

 26. OC:

  Sveiki,

  Ar galioja kasko draudimas jeigu į automobilį buvo įpiltas kitas kuras?

 27. Arturas:

  Ar draudimo kompanija išmoka žalą už mašina kuri buvo nupirkta apdrausta kasko ir eigoje buvo išsiaiškinta , kad yra vogta ir grazinta teisėtam savininkui ?

 28. jonas:

  auto yvikio metu apgadinti trys automobiliai … ar privalu pranesti kaltininko draudimo bendrovej apie yviki jei kreipiausi i savo draudimo bendrove pagal kasko sutarti …. ar nepranesus per tris darbo dienas man gresia nebeatgauti zalos dalies kuri priklauso pagal civilini draudima? pvz. prekines vertes netekima , ilgesni auto nuomos laikotarpi nei priklauso pagal kasko , nepriklausomo vertintojo islaidos ir t.t. dekui

  • 3 dienų terminas pranešti apie įvykį galioja tik pagal TPVCA draudimo sutartį, taigi tą padaryti turi tik kaltininkas. Nukentėjusieji į kaltininko bendrovę dėl žalos atlyginimo turi kreiptis per 1 metus nuo įvykio. Jums nereikia kreiptis dėl žalos atlyginimo pagal abi sutartis, jums reikia tik pasirinkti, pagal ką tvarkysitės. Jeigu tvarkotės žalą per KASKO, tai jau pati bendrovė iš kaltininko bendrovės pagal jo TPVCA susigražins reikiamą sumą.
   Prekinės vertės netekimas – ši žala privalomojo TPVCA draudimo nėra atlyginama. Pakaitinio automobilio nuomos išlaidas TPVCA draudimas atlygina tik išimtinais atvejais, pareiškus argumentuotą pretenziją, kodėl tai yra tiesioginė įvykio žala. Nepriklausomo vertintojo samdymas apmokamas paties asmens, kuris samdo, draudikas neturi apmokėti šių išlaidų (nebent būtų išimtinis atvejis, aki vėluojama įvertinti žalą iš draudiko pusės).
 29. Karina:

  Sveiki. Taip atsitiko, kad atsiradus skolai, buvo antstoliu arestuotas automobilis. Taciau naudotis juo galimybe palikta, pilnai juo nauduojuosi. Noriu apdrausti Kasko draudimu, nes anksciau visad drausdavau. Siuo metu, kai uzdetas arestas, ar tai kaip nors itakotu Kasko draudima? Ar jei atsitiktu koks yvikis Kasko galios?

  • Teoriškai neturėtų būti jokių kliūčių drausti automobilio KASKO. Praktiškai, būtina šias aplinkybes nurodyti draudimo specialistui, prieš sudarant draudimo sutartį, būtų reikalingas individualus derinimas.
    

 30. Robertas:

  Sveiki, mergina vairuodama mano drausta kasko masina nulakino i vandeni. Kaip draudimas traktuos si ivyki? jog ne draudejas vairavo? Masina buvo uzvesta, neijungtas rankinis begis, stovejo ant kalnelio,islipo sekundem is jos. Kaip del didelio vairuotojo neatsargumo? Ar?

  • KASKO draudimo sutartyje yra numatoma, kokio amžiaus ir stažo vairuotojai valdys automobilį, pagal tai paskaičiuojama draudimo įmoka, ir įvykus įvykiui draudimas galioja visiems teisėtiems valdytojams. Taigi, jeigu jūsų minėta vairuotoja įeina į numatomų valdytojų kategoriją, draudimas galioja. Kas dėl didelio neatsargumo, deja, buvo pažeistos saugaus automobilio naudojimo taisyklės, draudimas tikrai gali nemokėti išmokos. Kartais, žinoma, galima kreiptis ir į teismą, o čia jau negalima iš anksto numatyti, koks bus sprendimas.

 31. Matas:

  Sveiki. Pirmiausia, noriu padėkoti už Jūsų atsakymus – tikrai informatyvu.

  Nauju, lizingu su likutine verte (savininkas bankas), automobiliu sukėliau nedraudiminį įvykį. Kadangi KASKO kompensacija netaikoma, už remontą lieku atsakingas pats. Apgadintas žibintas ir bamperis. Draudikai minėjo, kad galiu pats suremontuoti automobilį (pakeisti žibintą, perdažyti bamperį), nusiųsti nuotrauką ir tokiu atveju KASKO galios ir šioms detalėms. Ar taip ir yra? Taip pat, ar kaip nors reikia įverinti “nematomą žalą”?

  • Jeigu įvykis nedraudžiamasis, KASKO išmoka nepriklauso. Deja, neturime jokių žinių, kokiu pagrindu draudikas galėtų jums atlyginti taisymo išlaidas, kai įvykis nedraudžiamasis. “Nematoma žala” nėra niekaip vertinama.

   • Matas:

    Ačiū už atsakymą. Kažkiek neteisingai suformulavau klausimą. KASKO išmokos nebesitikiu, tačiau mano klausimas labiau susijęs su tolesniu remontu. Ar šiuo atveju, pavyzdžiui, galiu pats įdėti pakaitinį žibintą (ne originalų, nors atitinkantį reikalavimus gamintojo) ir perdažyti bamperį, tuo tarpu nusiunčiant draudimo bendrovei nuotrauką su suremontuotu automobiliu ir tikėtis, kad toliau KASKO draudimas galios ir šioms detalėms?

 32. Kęstutis:

  Sveiki norejau paklausti ar draudimas apmoka tai kad kelias yra nevalytas ir vos galima pavaziuoti ir del tokio oro nukentejo masina pavizdzui stabdant atsitrenke i saligatvio borteli nukentejo padanga ir vaziuokle ar tai draudimas apmoka

  • Privalomojo TPVCA draudimo atveju draudimas tokio pobūdžio žalų neapmoka. Jis veikia tik dėl vairuotojo civilinės atsakomybės, nukentėjus tretiesiems asmenims. Padarius avariją, jums nuostolius atlygintų nebent KASKO draudimas, jeigu turite tokį.

 33. darius:

  Buvo eismo ivykis kurio metu nukentejo mano automobilis. Supildem eismo ivykio dekleracija.
  automobili esu draudes kasko draudimu. I kuri draudima kreiptis del zalos atliginimo ar automobilio remonto, i savaji kasko ar i kaltininko TPVCA? Ar reikia pranesti abiems draudimo imonems del padarytos zalos man?

  • Jūs galite kreiptis tiek pagal TPVCA į kaltininko draudimo bendrovę, tiek į savo KASKO draudimo kompaniją. 
   Aišku, įvertinkite tai, kad jei kreipsitės į KASKO, Jums būtina paaiškinti ir pristatyti dokumentus, įrodančius, kad eismo įvykyje yra kaltininkas, iš kurio vėliau kompanija galės išsireikalauti atlyginti žalą. Be to, Jūs turėsite sumokėti besąlyginę išskaitą. Ji Jums turėtų būti grąžinta po to, kai kompanija atgaus pinigus iš kaltininko draudimo kompanijos.
 34. IceBullet:

  Sveiki,

  Automobilis draustas KASKO. Nuplovus automobili plovykloje ir uzgesinus varikli jis nebeuzsiveda. Ar sis atvejis draudziamasis? Sugedo ne savaime, o del plovimo.

  • Jeigu KASKO draudimo sutartyje numatoma, kad draudimas galioja esant hidrosmūgiui, dažniausiai draudimas galioja, jeigu variklis sugadinamas pervažiavus per balą. Visgi, jeigu vanduo pateko plovykloje, tikėtina, kad draudimas negalios, nes paprastai į techniškai tvarkingą automobilį plovimo vanduo patekti negali.

 35. Monika:

  Pasirašydama sutartį dėl kasko draudimo padariau klaidą, neįsigilinau į visas sąlygas ir pasirinkau variantą su franšize. Ar galima pakeisti sutarties sąlygas?

  • Taip, galite pakeisti draudimo sąlygas, tik tiek kad teks nutraukti esamą draudimą ir sudaryti naują, su pakeistomis sąlygomis. Jeigu mažinsite išskaitą, draudimo įmoka kils, taigi perrašant sutartį reikės ir primokėti.

 36. Natalija:

  Laba diena.Noreciau paklaust, jaigu ira Kasko ar privaloma drausti privaloma vairotojo draudimu. Masina 2015m kiek vienus metus draudziam kasko ir dar privaloma draudima. Ar tai butina. Aciu.

  • KASKO draudimas yra savanoriškas ir jis neatstoja privalomojo TPVCA draudimo. Privalomuoju draudimu drausti reikia visada, o KASKO pagal pageidavimą.

 37. linas:

  labas, ar kasko atlygina automobilio raktelio ir brangios signalizacios sugadinima,jeigu nutiko tokia nelaime ir rakteliai ikrito i vandeni ar tiesiog buvo sudauzyti? jeigu tai nutiko del automobilio saviniko kaltes ir jeigu del treciuju asmenu? dekui

  • linas:

   pakoregavimas : masinos raktelio ir signalizacijos pultelio, bet ne pacios signalizacijos

 38. Agnė:

  Sveiki, automobilis draustas kasko,savaime užsidegė,gaisrininkų išvados- instaliacijos gedimas. Ar tai bus draudiminis įvykis?ar gali pasakyti,jog tai techniškai netvarkingas automobilis,o tai reikš nedraudiminį įvykį?sutartyje nurodyta,jog draudžiamas savaiminid užsidegimas.ar to nebūtų galima traktuoti kaip savaiminio užsidegimo?

 39. egis:

  Vaziuojant automobilio apacia buvo kliudytas akmuo ir pazeista automobilio greiciu deze. Ar siuo atveju galios KASKO draudimas?

  • KASKO visų rizikų draudimas turėtų galioti, jeigu nėra kitų aplinkybių, kurios įvykį padarytų nedraudžiamuoju.

 40. Jolanta:

  Sveiki, sakykite ar kasko atlygina žalą, kai važinėjant remontuojamu keliu ,padangoje atsirado įtrūkimas ir iššoko guzas?

 41. Jurij:

  Sveiki, ar galios kasco draudimas jei ant jo atsirado rudis? ar jis taikomas tik jei kaz kas ji apibraize?

  • Rūdžių atveju KASKO draudimas negalioja. Vandalizmo atveju, radus apibraižytą automobilį reikia registruoti įvykį.

 42. Daiva:

  Laba diena,

  Rudenį neišvengiau susidūrimo su stirna, buvo apgadintas bamperis. Tik prasitęsus draudimą įvyko draudiminis įvykis, kurio kaltininkė esu aš – tvarkausi per KASKO draudimą. Ar stirnos nutrenkimas yra KASKO? Jei atsitiks dar vienas draudiminis įvykis ar KASKO dar apmokės? Ačiū

  • Taip, KASKO atlygina nuostolius, patirtus susidūrus su gyvūnu, svarbu išsikviesti policiją. KASKO atlygina nuostolius visais draudžiamaisiais atvejais, kiek jų būna per sutarties galiojimo laikotarpį.

 43. Laimis:

  Važiuojant nutrūko automobilio variklio paskirstymo grandinė. Automobilis BMW 116D 2009 m., rida 140000 km. Ar turi Kasko draudimas atlyginti žalą?
  Pagal gamintoją grandinė nekeičiama visą variklio eksploatacijos laikotarpį, kurį duoda gamintojas. Gamintojo duota variklio eksploatacinė rida – 300 tūkstančių kilometrų.

  • KASKO atlygina sugadintas automobilio detales tik kaip draudiminių įvykių – avarijos, vagystės, trečiųjų asmenų, stichinių nelaimių – pasekmes.

 44. Giedrius:

  Vairuodamas imones automobili neblaivus,padariau auto ivyki.Auto buvo draustas kasko draudimu.Ar imonei atlygins zala draudimas?ar as turesiu draudimo imonei grazinti ismoka?

 45. Giedrius:

  Laba diena. Sugedo automobilis DK, jeigu daniškam servise taisyti , ar apmokės kasko draudimas uz remonta?

  • Jeigu automobilis tik šiaip sugedo, bet jokio draudžiamojo įvykio, tai KASKO iš viso negalioja. Jeigu gedimas yra draudžiamasis įvykis, užsienyje remontuojama tik tiek, kiek būtina, po to transportuojama į Lietuvą. Viską turite griežtai derinti su draudimo bendrove, taigi jums reiktų kreiptis tiesiogiai.

 46. Silva:

  prie PC stovėjimo aikštelėje, sugrįžus su pirkiniais pastebėjau, matyt, tradicinį reiškinį- kaukštelėta su durelėmis netgi su įlenkimu, nubrėžti dažai, įlenkimas nelabai didelis, bet vis tik pažeidimas. Automobiliui nėra dar nė trijų metų, lygutėlis, Kasko draustas. Kokie turėtų būti veiksmai-atrodo smulkmena, bet turi būti tvarka. Kaip aš suprantu, pasikreipus į DB, sutvarkys,bet išskaičiuos išskaitą, kurios vertė ko gero trigubai didesnė, nei tos dėmelės- duobelės suvarkymas. Kaip patartina elgtis?

  • Kreipkitės į draudiką, užregistruokite įvykį, bus sudaryta sąmata ir tada matysite ar verta jums remontuoti tokią žalą per draudimą. Taip pat galite kreiptis į savo servisą įsivertinti, keik kainuos remontas ir spręsite tada.

 47. Rasa:

  Sveiki, automobilis draustas kasko draudimu,jam įvažiuota į galą, apgadintas bamperis, kaltininkas pripažino kaltę. Tačiau nukentėjusio auto vairuotojo pasibaigęs teisių galiojimas, nors jam niekaip neapribota vairavimo teisė. Ar draudimas atlygins žalą?

  • Žalos atlyginimui dokumento galiojimo pabaiga įtakos neturi. Reikėtų kuo skubiau jį pratęsti, kad policija matytų galiojantį dokumentą.

 48. Tomas:

  Sveiki. Noriu draustis kasko,tačiau mane domina keli dalykai. Ar turint kasko draudimą yra galimybė pasirinkti,kad ir brangesnį draudimą,bet kad savaime sugedus automobiliui jį suremontuotų draudimas (be eismo įvykio tiesiog savaime sugedus)? Ir ar kasko atlygina,jei eismo kaltininkas būčiau aš pats? Ir ar būtina dėtis garsinę signalizaciją?

  • KASKO draudimo draudžiamasis įvykis yra bet koks draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu atsitikęs įvykis, kurio metu dėl tiesioginio, staigaus ir nenumatyto mechaninės jėgos poveikio iš išorės ar dėl gaisro, sprogimo buvo sugadinta, sunaikinta apdrausta transporto priemonė, taip pat jei apdrausta transporto priemonė (jos dalis (-ys) buvo pavogta ar užvaldyta plėšimo būdu. 
   Savaiminis automobilio gedimas yra nedraudžiamųjų įvykių sąraše. Jei Jūs būtumėte eismo įvykio kaltininkas, galėtumėte pasinaudoti KASKO draudimu ir Jūsų automobilis būtų sutaisytas. Kokio lygio automobilio sergėjimo sistema reikalinga draužiant KASKO draudimu priklauso nuo konkretaus automobilio ir draudimo kompanijos reikalavimų- tam pačiam automobiliui skirtingi draudikai gali prašyti ne vienodo lygio apsaugos sistemos.
 49. Oksana:

  Sveiki,
  praeitą sav. iškart po TA dingo dyzelinio automobilio trauką, užgeso. Automobilis grįžo namo ant tralo. Užpildytas Kasko draudiminis įvykis, bet už paros informavo, kad Kasko negalioja, nes tai techninis gedimas. Pasiskaičiau bendras nuostatas, Kasko negalioja esant automobilio gedimams: dėl natūralių senėjimo procesų, dėl nepakankamos alyvos, aušinimo, vėdinimo skysčių cirkuliacijos. Automobilis yra 2011 mėn. Automobilio tikra rida 50 000. Iki TA veikė idealiai, prižiūrėtas. Klausimas ar šiam įvykiui galioja KASKO ar galioja tik civilinės atsakomybės draudimas, pagal kurį draudikas pasiūlė kreiptis į TAC draudiką, o kaip vėliau išaiškėjo (nuvažiavus į TAC), kad tai yra ta pati bendrovė. Užregistravo šį įvykį, prasidėjo visas procesas. Ar tikrai negalioja KASKO?

  Negaliu rasti daugiau informacijos apie trečių asmenų veiklą. Jei žalą padarė įmonės darbuotojas, dėl kurio kurio kaltės pasekoje sugedo transporto priemonė. Ar šis įvykis gali būti nagrinėjamas per šią prizmę?

  Dėkoju
  Pagarbiai, O.

  Dėkoju už patarimą

  • KASKO draudime draudžiamasis įvykis yra bet koks draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu atsitikęs įvykis, kurio metu dėl tiesioginio, staigaus ir nenumatyto mechaninės jėgos poveikio iš išorės ar dėl gaisro, sprogimo buvo sugadinta, sunaikinta apdrausta transporto priemonė,
   taip pat jei apdrausta transporto priemonė (jos dalis (-ys) buvo pavogta ar užvaldyta plėšimo būdu.
   Techniniai automobilio gedimai yra visada nedraudžiamasis įvykis.
   Jei Jūs įtariate, kad automobilio gedimas atsirado dėl TA darbuotojo kaltės, galite kreiptis į įmonę ir prašyti atlyginti nuostolius. Bet turėsite įrodyti, kad gedimas atsirado būtent dėl jo veiksmų.
 50. Edvinas:

  sveiki turiu tokį klausimą , jei automobilis vw passat 2007 metu draustas kasko draudimu ir įvažiavau į vielos tvorą, besistument atbulinių ir suraižiau visą galini sparna ir bamperi ar galios man kasko?

 51. Paulius:

  Sveiki, išsinuomotu automobiliu siaurame perpildytame Vilniaus senamiescio koeme įvažiavau į betoninį gėlių vazona ir ilenkiau šoni es duris. Ar kasko draudimas padengs taisymo išlaidas?

  • Taip, jeigu normali draudimo sutartis, KASKO atlygins taisymo išlaidas. Jums tik reiktų išsiaiškinti, kokios yra jūsų nuomos sąlygos, nes didelė tikimybė, kad jums reikės apmokėti išskaitą.

 52. Andrius:

  Sveiki, automobilis 2011 metu, po vasaros sezono pastebeta daug apdailos apgadinimu (nubrauktas pr.buferis, kapotas nudauzytas akmenuku, sonines durys nubrauktos ir t.t) pagal bendra vaizda reikalingas butu visas automobilio dazymas. Ar tokiu atveju galiu kreiptis i savo kasko draudima? Ar tai butu rehistruojama kaip vienas ivykis?

  Aciu,

  • Galite kreiptis į KASKO, bet jums reikės nurodyti ir įvykio aplinkybes, kaip patyrėte žalą. Jeigu apgadinimų daug, vargu ar draudikas skaičiuos kaip vieną įvykį.

 53. algis:

  KIA Sportage 2017m (7 metų garantija) pirktas 2017m iš autosalono UAB”Ivuana” Kaune ir draustas pilnu KASKO (ERGO Insurance SE Lietuvos filialas) penkiems metams .Po ratų vagystės daugiabučio kieme Kėdainių raj., kas apmokės už naujų sumontuotų ratų kainą, pristatymą į įvykio vietą ir montavimą vietoje?

 54. Arvydas:

  Sveiki, nusipirkau automobilį parvežtą iš užsienio.Buvo tik vienas raktelis, paprastai būna du.Ar galios casco draudimas vagystės atveju?Ar tai gali turi įtakos sprendžiant dėl išmokos?

  • Svarbiausia, kad sudarant draudimo sutartį nurodytumėte, kad yra vienas raktelis. Ir to užtenka, galite draustis KASKO ir draudimas pilnai galios kaip numatyta.

 55. Virginijus:

  Sveiki,
  automobilis įmonės su kasko
  kas bus jei vairuos ne įmonės darbuotojas

  • Draudikui nėra svarbu, kas konkrečiai vairuoja automobilį, svarbiausia tik valdytojų amžius bei stažas. Paprastai draudžiant įmonės automobilius standartiškai įtraukiama sąlyga, kad draudimas galioja visokio amžiaus ir stažo valdytojams, taigi draudimas turi pilnai galioti

 56. Sonata:

  Sveiki. Draugas slidziam kelyje salia darbo nesuvaldes automobilio atsitrenke i kelio zenkla, zenkla buvo pasistates salia dirbantis asmuo. Automobilis imones, draudimas kasko, stazas 3m, apgadintas priekis,sparnas.Ar tiesa kad jam reikia paciam sumoket uz ivyki?

  • Jeigu yra KASKO draudimas, jis apmoka automobilio pagadinimus, tam ir yra skirtas KASKO draudimas. Bet įmonė, kuriai priklauso automobilis, gali turėti kitokių motyvų, pavyzdžiui, nenorėti mokėti išskaitos, kurios neapmoka draudimas, galbūt iš jūsų draugo tik išskaitos reikalauja?

 57. Austeja:

  Sveiki,
  Jei tamsoje netyčia parkuojantis kliudau sieną, ar kasko atlygina žalą? Ir jei taip, ar dėl to gali man pabrangti draudimas?

  • Taip, tam ir yra skirtas KASKO draudimas. Dėl išmokos KASKO draudimas kitais metais brangs šioje bendrovėje.

 58. Romas:

  Jei automobili vairavo neitrauktas i draudimo polisa asmuo, ar KASKO apmoka zala padaryta kitam automobiliui? Ta zala minimali : nubreztas kito automobilio sparnas. Aciu.

  • Žalą tretiesiems asmenims atlygina ne KASKO draudimas, bet privalomasis TPVCA draudimas. Jeigu žalą sukėlė asmuo, kurio amžius ir/ ar stažas neatitinka draudimo sutartyje numatyto valdytojų rėžio, draudimas nuostolius atlygina nukentėjusiems, bet vėliau regreso būdu išieško dalies iš automobilio savininko.

 59. Edmundas:

  Tevu Masina apdrausta kasko draudimu ir buvo nurodyta jog daugiau asmenu nevairuos tik pats savininkas. Kokios pasekmes ivykus auto avarijai jeigu sukelciau eismo ivyki? Ar kasko draudimas atlygintu zala?

  • KASKO draudimo taisyklės būna nurodyta, kas įvyksta, jeigu vairuoja asmuo, kuris neįeina į valdytojų grupę, numatytą sutartyje. Galimi keli variantai, išskaita didinama 250; 500 Eur, arba išmoka iš viso nemokama.

   • Edmundas:

    Skaiciau kazkur jog gali vairuoti tik asmuo turintis 30metu ir 5metu staza, ar tai tiesa?

    • Netiesa, ši sąlyga individuali kiekvienos draudimo bendrovės atveju ir kiekvienos draudimo sutarties atveju (galima rinktis).

 60. Edmundas:

  Ir dar pamirsau paklausti, jeigu eismo ivykis ivyksta ne del mano kaltes, ar kasko padengtu zala?

  • Jeigu toks į sutartį neįtrauktas valdytojas eismo įvykio nesukelia, o tampa nukentėjusiuoju, čia veikia kaltininko privalomasis TPVCA draudimas, ir išmoka mokama kaip priklauso pagal įstatymą.

 61. Saulius:

  Sveiki,uzkale variklis. Kasko padengia islaidas remonto?

  • Priklausomai nuo to, kokia yra gedimo priežastis. Jeigu variklis tiesiog sugedo – draudimas neatlygins remonto. Jeigu gedimo tiesioginė priežastis draudžiamasis įvykis, pavyzdžiui, hidrosmūgis – draudimas atlygins remonto išlaidas.

 62. Arunas:

  Laba diena,
  Turiu klausymą, Klasco polise po transporto priemones aprašymu mažom reidem parašytas toks tekstas: Jei draudžiamasis įvykis nėra vagyste ar trečiųjų asmenų tyčine veika, Draudikas kompensuos nuostolius iki Pvz. 2000 EUR net jei įvykis nebuvo registruotas policijoje. Jei žala buvo padaryta eismo įvykio metu ir eismo dalyviai laikydamiesi teises aktuose nustatyta tvarkos užpildo ir pasyraso eismo įvykio deklaracija, įvykio registruoti policijoje neprivaloma.
  Ką jie turėjo omeny? Jeigu išlaidos bus daugiau negu 2000 EUR Draudikas nekompensuos likusiu išlaidų?

  • Šis tekstas nurodo, kada galima nekviesti policijos į įvykį, kai žala yra iki 2000 Eur ir tai nėra vagystė ar vandalizmas. Taip pat kviesti policijos neprivaloma, jei susipildote deklaraciją su kitu įvykio dalyvių. 

 63. Kristina:

  Sveiki,
  Jeigu transporto priemonė, apdrausta KASKO + privalomuoju civiliniu, tr. pr. draudimu buvo pavogta.
  Sudarant draudimo sutartis, sumokėtos metinės draudimo įmokos. Įvykis įvyko po 6 mėn. ir kelių dienų. Kaip suprantu, draudimo sutartis bus nutraukta po tyrimo, jeigu tr. priemonė nebus rasta.
  Tokiu atveju ar priklauso įmokos dalies už draudimą grąžinimas už likusius mėnesius iki draudiminių metų pabaigos?
  Dėkoju už atsakymą!

  • Privalomąjį TPVCA draudimą galima nutraukti ir susigrąžinti įmokos likutį. KASKO įmokos likutis nebus grąžinamas