Kada kelionės draudimas negalioja

Kelionės draudimo sutartis sudaroma su tam tikromis sąlygomis. Kiekviena draudimo bendrovė draudimo taisyklėse išskiria tam tikrus atvejus, kada draudimo sutartis negalioja. Renkatis kelionės draudimą, visada žinokite, nuo ko draudžiatės ir kada draudimas negalioja.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

Pats draudėjas savo nuožiūra pasirenka kelionės draudimo laiką, bei nuo kokių rizikų norėtų apsidrausti. Tai aiškiai nurodoma draudimo sutartyje, ir tai reiškia, kad kitais atvejais draudimas negalios. Nors draudimo bendrovės turi savo atskiras draudimo taisykles bei nuostatas, galima išskirti esminius nedraudžiamuosius įvykius.

Esminiai nedraudiminiai įvykiai kelionės draudimui

 • Draudimo sustabdymo laikotarpiu. Laiku nesumokėjus draudimo įmokos ar jos dalies, draudėjui išsiunčiamas pranešimas, nesumokėjus įmokos per 15 dienų nuo pranešimo gavimo, draudimo apsauga sustabdoma. Įvykus bet kokiems įvykiams draudimo sustabdymo laikotarpiu, draudimas negalios.
 • Keliautojas užsiima specifine veikla, apie kurią nenurodyta draudimo sutartyje. Jeigu įvykis įvyko užsiimant ekstremaliu sportu: alpinizmu, giluminiu nardymu, speleologija, skraidymu jėgos aitvarais, banglenčių sportu, buriavimu, šokinėjimu su parašiutais ir pan.; užsiimant kariniais veiksmais; dirbant samdomą fizinį darbą – jeigu ši veikla nebuvo nurodyta draudimo sutartyje, šiais atvejais draudimas negalioja.
 • Force majeure. Oficialių institucijų veikimas. Branduolinis sprogimas, branduolinės reakcijos, radiacija, žemės drebėjimas. Karo veiksmai, pilietinis karas, neramumai, teroristiniai aktai, streikai, maištas, sukilimas. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, draudimas gali galioti karo atveju, jeigu jis prasidėjo po to, kai apdraustasis išvyko į kelionę.
 • Dėl įvairių medžiagų vartojimo. Dėl alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų vartojimo ( taip pat atsisakant duoti kraujo tyrimui), pagirių, vaistų šalutinio poveikio, ne pagal gydytojo nurodymus vartojamų vaistų sukeltų komplikacijų, hormoninių preparatų vartojimo.
 • Dėl tam tikrų ligų ar sveikatos sutrikimų. Lytiniu keliu plintančių ligų, AIDS (ŽIV), infekcinių bei parazinių ligų (nuo kurių rekomenduojama vakcinacija prieš vykstant į kelionę), onkologinių ligų, mirus dėl vabzdžių ar gyvūnų pernešamos ligos, psichinių ar neurologinių ligų komplikacijų, odontologinių ligų (išskyrus dantų skausmo malšinimą, kurį kompensuoja draudimas). Taip pat susirgus liga, jeigu toje šalyje paskelbta pandemija. Taip pat, priklausomai nuo draudimo bendrovės, gali negalioti draudimas nudiegimų nuo saulės atvejais.
 • Nėštumo bei gimdymo atvejais. Kelionės draudimas nėščiosioms yra „nepalankus“, priklausomai nuo draudimo bendrovės, gali būti kompensuojama tik būtinosios medicininės pagalbos išlaidos, kai kyla pavojus gyvybei. Tenkinant tam tikras sąlygas, yra galimybė, kad nėįvykusios kelionės draudimas galios priešlaikinio gimdymo atveju.
 • Sveikatos sutrikimų, kurie buvo žinomi iki kelionės. Jeigu asmuo dar iki kelionės serga ligomis (nepriklausomai nuo to, ar jos buvo gydomos), dėl jų komplikacijų, tyrimų; dėl alerginių reakcijų. Taip pat, jeigu dėl sveikatos būklės gydytojai keliauti iš viso nerekomenduoja.
 • Tam tikri apdraustojo veiksmai bei pasirinkimai. Veikimas/neveikimas gresiant draudiminiam įvykiui, savižudybė, kėsinimasis nusižudyti, sąmoningas susižalojimas, nusikalstama veikla; pateikiama melaginga informacija; draudiminis įvykis sukeltas tyčia; gydymas atliekamas šalyje, kurios pilietybę turi apdraustasis; išlaidos viršijančios būtinosios medicininės pagalbos išlaidas; paskirtos planinės operacijos; atsisakius gydytis valstybinėse gydymo įstaigose; jei skrendama ne oficialių oro linijų lėktuvu.
 • Ne būtinosios medicininės pagalbos atvejai. Draudimas negalios plastinėms operacijoms, protezavimui, atstatomajam gydymui, tolimesniam gydymui (jeigu sveikatos būklė leidžia grįžti į Lietuvą); papildomoms priemonėms bei jų remontui (pavyzdžiui, akiniams, klausos aparatui ir pan.) „liuks“ lygio palatai stacionaraus gydymo įstaigoje. Draudimas negalioja ir gydantis netradiciniais gydymo metodais.

Papildomi nedraudiminiai įvykiai bagažo draudimui

 • Standartiškai (jeigu papildomai nesutarta) draudimas nekompensuoja tam tikrų daiktų praradimo ar sugadinimo:
  • juvelyrinių, antikvarinių, unikalių dirbinių, daiktų kolekcijų, trapių, dūžtančių, porcelianinių, stiklinių, skulptūrinių daiktų, brangiųjų metalų dirbinių, papuošalų, kvepalų, muzikos instrumentų, optikos sugadinimo (braižymo, sudaužymo), grynųjų pinigų, obligacijų, vertybinių popierių, dokumentų, kelionės dokumentų, bilietų dingimo, raktų, vaizdo, garso, fotografijos įrangos; mobiliųjų telefonų, laikrodžių, elektros įrankių; ginklų, maisto produktų;
  • dantų ir kito pobūdžio protezų, kontaktinių lęšių, akinių (išskyrus, jeigu jie buvo sugadinti, kai apdraustasis patyrė kūno sužalojimą), klausos aparatų sugadinimo;
  • sportinio inventoriaus (slidžių, dviračių, trosų ir pan.);
  • drabužių, kuriais apsirengęs apdraustasis (išskyrus užpuolimo atvejus).
 • Bagažo nuvertėjimas nusidėvėjimas dėl vabzdžių poveikio; bagažo remontavimo, dažymo, atnaujinimo, iš bagažo  ištekėjusių riebalų poveikio, natūralių procesų ( pelėsiai, rūdys, korozija, puvimas, išblukimas).
 • Nelegalus bagažas.
 • Bagažo vagystė, kai šis buvo nepakankamai saugomas. Draudimas galiotų pavogtam bagažui automobilyje, tik jei automobilis būtų saugomoje automobilių aikštelėje, jeigu būtų paliktos akivaizdžios įsilaužimo žymės. Draudimas negalioja bagažo vagystei iš viešbučio, jeigu nėra akivaizdžių įsilaužimo žymių. Apskritai, palikus daiktus netinkamai supakuotus ar be priežiūros.

Papildomi nedraudiminiai įvykiai neįvykusios kelionės draudimui

 • Kelionė neįvyko dėl iš anksto žinomų sveikatos sutrikimų. Jeigu sveikatos sutrikimai įvyko arba buvo žinomi iki įsigyjant kelionę ar sudarant draudimo sutartį; tame tarpe ir dėl onkologinių ligų, lytiniu keliu plintančių ligų, psichinių ligų.
 • Dėl agentūros ar vežėjo kaltės. Taip pat nekompensuojamos papildomos išlaidos dėl to, kad pavėluotai (tyčia ar netyčia) buvo sužinota apie kelionės neįvykimą.
 • Kelionės sutartis pasirašyta prieš pat kelionę. Draudimas negalios jeigu kelionė įsigyta likus mažiau nei 15 dienų iki pačios kelionės.
 • Kelionės jungties praradimo atveju, jeigu apdraustasis vėlavo užsiregistruoti oro ar jūrų uoste, jeigu buvo suteiktas alternatyvus transportas, išvykstantis per 8 val. nuo numatyto išvykimo laiko. Jeigu persėdimui skirtas laikas didesnis nei 24 val. Jeigu tarp vienos transporto priemonės atvykimo ir kitos transporto priemonės išvykimo esantis laiko tarpas didesnis nei 24 val.

Papildomi nedraudiminiai įvykiai civilinės atsakomybės kelionėje draudimui

 • Civilinė atsakomybė šeimos nariams. Draudimas galioja tik padarius žalą tretiesiems asmenims, jokiais darbiniais ar šeimos ryšiais nesusijusiems tarpusavyje.
 • Užkrėtus ligomis.
 • Žala tam tikram turtui. Jeigu turtas buvo patikėtas, paskolintas, išnuomotas apdraustajam, taip pat  profesinei veiklai skirtam turtui.
 • Žala padaryta valdant motorinę transporto priemonę. Civilinės atsakomybės kelionėje draudimas neatitinka transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo.
 • Prižiūrimų gyvūnų žala. Nei apdraustojo gyvūnų, nei jo priežiūroje esančių gyvūnų padaryta žala draudimo nėra padengiama. 

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.