Kada TPVCA draudimas negalioja

Pirminė privalomojo TPVCA draudimo paskirtis – apsaugoti eismo įvykio dalyvius nuo materialinių nuostolių. Nukentėjusiems eismo įvykyje kaltininko TPVCA draudimas visais atvejais padengia žalą. Tuo tarpu, draudimo bendrovė įstatymų numatyta tvarka turi teisę iš įvykio kaltininko regreso tvarka išsireikalauti draudimo išmoką ar jos dalį (dažniausiai 50 %), jeigu šis nesilaikė sutartyje numatytų sąlygų.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Draudžiantis pateikite visą reikalingą informaciją

Sudarydamas TPVCA draudimo sutartį asmuo įsipareigoja draudikui suteikti visą būtiną informaciją, reikalingą rizikos įvertinimui ir draudimo įmokos paskaičiavimui. Jeigu draudimo sutarties galiojimo metu pasikeičia transporto priemonės rizikingumas, apie tai reikalinga iš karto pranešti draudikui, kad būtų praplėstas draudimo apsaugos galiojimas ir perrašyta draudimo sutartis.

TPVCA draudime rizikos padidėjimu laikoma:

 • Transporto priemonės perdavimas valdyti jaunesniam, su mažesniu vairavimo stažu asmeniui, nei draudėjas.
 • Transporto priemonės naudojimo vieta.
 • Transporto priemonės naudojimo pobūdžio pasikeitimas. Pavyzdžiui, mokymui vairuoti, pervežti keleivius už mokestį, nuomojimas,  pavojingų krovinių pervežimas (skystas dujų kuras, sprogiosios medžiagos), saugos ar operativiųjų paslaugų teikimas.

TPVCA draudimas negalioja

 • TPVCA draudimas negalioja, jeigu draudimo sutartis yra pasibaigusi. Kitaip tariant, vairuotojo ir draudiko jokie sutartiniai santykiai nesaisto.

Pavyzdys 1. Jeigu vairuotojas sukelia draudiminį įvykį, draudimo bendrovė neturi visiškai jokių įsipareigojimų padengti padarytą žalą, transporto priemonės savininkas žalą turi padengti pats bei sumokėti baudą už tai, kad neturėjo privalomojo TPVCA draudimo.

 • TPVCA draudimas negalioja, jeigu padidėjo transporto priemonės rizikingumas, o apie tai nebuvo pranešta draudikui ir tuo pačiu nebuvo perrašyta draudimo sutartis. Draudimas negalioja reiškia, kad sukėlus draudiminį įvykį draudikas žalą nukentėjusiąjam atlygins, po to regreso (subrogacijos) būdu išsireikalaus iš kaltininko draudimo išmoką ar jos dalį (50%).

Pavyzdys 2. Jeigu transporto priemonės savininkas perduoda transporto priemonę vairuoti jaunesniam asmeniui, kai tai nebuvo nurodyta draudimo sutartyje, o šis sukelia draudiminį įvykį. Draudimo bendrovė padengia žalą nukentėjusiems tretiesiems asmenims ir regreso (subrogacijos) būdu iš kaltininko išsireikalauja draudimo išmoką ar jos dalį.

 • Pritaikius socialinę nuolaidą TPVCA draudimui, draudimas galios tik transporto priemonės savininkui, kuris turi teisę į šią nuolaidą, kitiems asmenims draudimas negalioja.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

120 komentarų

 1. zilvinas:

  sveiki ar draudimas galioja kai transporto priemone yra nupirkta pusia metu, bet techninis pasas nera pakeistas tik sudaryta pardavimo sutartis regitroje (kitaip sakant uzdeklaruota). draudimas ir pardavimo sutartyje savininkas taspats. pagelbekite, dekui

  • Sveiki, Žilvinai. Jeigu Regitroje automobilis buvo perregistruotas naujojo savininko vardu, tada draudimas sudaromas jo vardu ir jis yra galiojantis. Jeigu automobilis dar neperregistruotas naujam savininkui, dar likęs senojo savininko vardu, tai draudimas bus išrašomas senojo savininko vardu ir jis bus galiojantis.
   Draudžiant automobilį, techninio paso pasibaigimas neturi įtakos. Tai gali turėti įtakos sukėlus įvykį, jeigu įvykio tiesioginė priežastis yra bloga automobilio techninė būklė, tada gali būti taikomas regresas.

 2. Atgalinis pranešimas: Dokumentai pardavus automobilį | Mano Draudimas LT

 3. as:

  Sveiki,noriu pasiteirauti ar draudimas galioja tokiu atveju jei:
  automobilis registruotas mano vardu, mano vardu ir draustas (nors aš teisės vairuoti neturiu), bet jį vairuoja kitas asmuo (ne šeimos narys), o draudimo polise nurodyta, jog automobilį vairuos ir kiti asmenys (pateikti teisingi duomenys dėl kito vairuosiančio asmens vairavimo stažo bei amžiaus)? Taigi ar šiuo atveju vairuotojui patyrus auto įvykį draudimas galiotų visa apimtimi? jei ne kaip reikėtų drausti šį automobilį?

  • Sveiki, taip, jūsų turimas draudimas pilnai galioja ir tam asmeniui. Kitaip tariant, jūsų sudaryta draudimo sutartis galioja visiems asmenims (šeimai ar draugams), kurie papuola į sutartyje nurodytą amžiaus bei stažo kategoriją; jų amžius ir/arba stažas nėra mažesni nei nurodyta sutartyje.

 4. Karolis:

  Sveiki,
  Ar bus kompensuota zala nukentejusiam jei jo automobilio padangu rastai nevienodi?

  • Sveiki, Karoli, jeigu nustatyta, kad šis asmuo yra nukentėjęs, o nekaltininkas, jam kaltininko TPVCA draudimas padengs žala, neatsižvelgiant į padangų raštus.

 5. darius:

  sveiki, noreciau pasiteirauti, draugas metus laiko atgal lietuvoje pirko automobili, pirkimo-pardavimo sutarti sudare mano vardu, bet regitroje jos nepriregistravo, del tam tikru aplinkybiu taip ir paliko automobili isregistruota, tik su pirkimo-pardavimo sutartim ir civiliniu draudimu darytu ant senu seimininku. praejus menesiui draugas isvyko i uzsieni, ten jis ta transporto priemone pardave dar kazkokiam lietuviui, nesudares jokios pirkimo-pardavimo sutarties. veliau suzinojau, kad uzsienyje su sia transporto priemone buvo padarytas eismo ivykis ir pasisalinta is ivykio vietos, vairuotojas nenustatytas. klausimas butu toks, kas siuo atveju turetu atsakyti, draudimui pareikalavus atlyginti nuostolius? aciu

  • Sveiki, Dariau, pirmiausia, atsakomybė krenta pirmajam automobilio savininkui, nes paskutinis savininkas, registruotas VĮ”Regitroje” yra būtent jis, bei TPVCA draudimas sudarytas jo vardu. Visgi jeigu šis asmuo VĮ “Regitroje” deklaravo pardavimą ir vis dar turi pirkimo pardavimo sutartį, jis lengvai įrodys, kad jis visiškai nėra atsakingas dėl automobilio.
   Tokiu atveju yra atsakingas naujasis savininkas, o jis nurodytas pirkimo pardavimo sutartyje, šiuo atveju – jūs. Tuo tarpu jūsų draugas oficialiai niekur nefiguruoja, taigi nenorint prisiimti nepelnytos atsakomybės jums gali tekti teisingumo ieškoti teismo keliu.
 6. Onutė:

  Sveiki, kiek laiko galioja padidinta draudimo įmoka kaltininkui nuo autoįvykio? Esu girdėjusi , kad po metų ji anuliuojama?

 7. Mindaugas:

  Sveiki. Eismo įvykio metu pas mane buvo pasibaiges teisiu galiojimas, bet jos neapribotos( neatimtos). Ar galio mano draudimas. Draudžiau metam.Kiek gali iš manes pareikalauti gražinti procentais už padaryta žala?.Aš esu kaltininkas.

  • Sveiki, draudimas negalios. Nukentėjusiąjam bus padengta žala, o po to iš jūsų išsireikalauta 100% grąžinti bendrovei.

 8. Mindaugas:

  Ir kitas klausimas jei islaikytos teises bet teisiu galiojiams baigesi tai kaip traktuojama kaip dokumento laiko pasibaigimas ir nepratesimas ar kad is vis neturi teises vairuoti?.Čia prie pirmo klausimo del įvykio.Nors kai pasibaigia galiojimo dokumetas teise islieka vairuoti nes ji neapribota.Tai kaip cia tada gaunasi?

  • Vairuotojo pažymėjimo galiojimo pasibaigimas – tai yra tas pats, kas vairavimo teisės nebuvimas, nepriklausomai nuo to, ar apskritai nėra vairavimo teisių, ar jos buvo atimtos dėl nusižengimų, ar nepratęstas galiojimas

 9. Donatas:

  sveiki, CA draudime nebuvo pazymeta kad automobili vairuos kiti asmenys, bet avarija ivyko vairavus kitam asmeniui. To asmens stazas ir amzius yra didesni nei draudziamojo, tai yra rizika lyg ir nebuvo padidejusi. Ar draudimas galios 100%? Ar turetu itakos tai kad tas vairaves asmuo neturi jokio CA draudimo?

  • Sveiki, draudimas galios tiksliai pagal draudimo sutartyje nurodytas sąlygas. Siūlome peržiūrėti draudimo sutartį, ties įrašu “papildoma informacija” turi būti nurodyta, kokio amžiaus bei stažo valdytojams turi galioti draudimas. Kadangi įvykio kaltininko amžius bei stažas didesni nei savininko, tikrai yra tikimybė, kad draudimas pilnai galios ir jam, visgi tiksliai žinosite tik radęs minėtas sąlygas, nes draudimo bendrovės šią sąlygą formuluoja skirtingai.
   Jokios įtakos neturės faktas, kad kitas vairuotojas neturi jokio CA draudimo, dėl to kad privalomasis transporto priemonės valdytojo CA draudimas sudaromas TIK su registruotu transporto priemonės savininku, jei asmuo neturi jokios transporto priemonės, jis neturi ir negali turėt jokio TPVCA draudimo savo vardu.

 10. Rokas:

  Sveiki, norejau paklausti jai autoivykio metu as buvau nekaltas bet pas mane nebegaliojantis TPVCA draudimas, tai ar kaltininko TPVCA draudimas padengs zala kuria as patyriau ivykio metu ??? as uz info.

  • Taip, kaltininko TPVCA draudimas padengs jums nuostolius. Šiuo atveju, kai jūs nukentėjote dėl kito vairuotojo kaltės, jūsų turimas TPVCA draudimas (jis yra ar jo nėra), neturi jokios reikšmės.

 11. Klausimas:

  Kas nutinka, jeigu nukentejusysis laiku nesikreipia i draudimo bendrove (nuo eismo ivikio praejo pusantro menesio) ?

  • Tiesiog gali kilti problemų nustatant žalos aplinkybes, bei dydį, nes praėjo nemažai laiko. Situacija priklauso ir nuo to, dėl kokių priežasčių nebuvo kreiptasi dėl žalos atlyginimo per numatytą terminą 3 dienas.

 12. Ponas niekas:

  Jei įvykio metu esu nekalta (nukentėjusi) bet yra pasibaigęs vairuotojo pažymėjimas. Ar kaltininko draudimas man atlygins žalą? Aš pati nepastebėjau jau pusantrų metų. Net ir draudimas, kuris draudė mano automobilį nieko nesakė, kodėl jie nepatikrino :(

  • Kaltininko TPVCA draudimas jums pilnai padengs nuostolius, nepriklausomai nuo to, ar galiojo jūsų vairuotojo pažymėjimas, ar buvo/ nebuvo tvarkingi kiti dokumentai. Jūs, blogiausiu atveju, galėjote gauti tik baudą iš policijos. Jeigu jūsų automobilis būtų buvęs kaltininku, tokiu atveju tikrai, draudimas negaliotų ir nuostolius tektų atlyginti savo lėšomis. Draudikas, sudarydamas TPVCA draudimo sutartį neprivalo ir net neturi jokių galimybių patikrinti, ar draudėjo vairuotojo pažymėjimas galioja.

 13. audrone:

  Norejau paklausti mano vyras vaziuodamas atbuline eiga kliude stovincia mano masina ar draudimas padengs remonta niekur neradau tokios informacijos .Pagarbiai Audrone

  • Sveiki, Audrone,

   Jei šeimoje yra neatskirtas turtas (pvz.: vedybine sutartimi), tada nelaikoma, kad žala padaryta trečiajai šaliai ir draudikas neprivalo mokėti išmokos pagal TPVCA sutartį. Jei vis tik, neesant turtui atskirtam šeimoje, supildėte deklaraciją ir pristatėte draudikui, draudikas gali nepastebėti to ir padengti žalą, tačiau tai nėra privaloma draudikui. Idealiu atveju jei turtas atskirtas – draudikas padengs žalą, jei neatskirtas – nepadengs žalos.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 14. Jonas:

  Eismo įvykio metu buvo apgadinta transporto priemoinė. Nustatyta, kad eismoįvykis įvyko dėl stabdžių gedimo. Abi transporto priemonės turėjo galiojančias tec. apžiūras. Eismo įvykio kaltininkas nebuvo patrauktas administracinėn atsakomybėn, nustačius, kad įvykis įvyko ne dėl jo kaltės. Ar šiuo atveju galios TPVCA draudimas ir ar šiuo atveju draudimo kompanija išmokėjusi draudimą nukentėjusiajam turi teisę regreso tvarka išsireikalauti išmoką iš transporto priemonės, sukėlusios eismo įvykį savininko (TPVCA 22 str. 1 d. 2 p.)

  • Kadangi transporto priemonė turėjo galiojančią techninę apžiūrą, ji laikoma techniškai tvarkinga. Standartiškai TPVCA draudimas turi pilnai galioti ir atlyginti visą žalą nukentėjusiai trečiai šaliai. Žinoma, teoriškai svarstant, galėtų būti toks atvejis, kad kaltininkas piktybiškai naudojo sugedusią transporto priemonę, ar važiuodamas į kelią žinojo, kad dėl stabdžių gedimo neturi teisės dalyvauti kelių eisme, tokiu atveju draudikas galėtų pritaikyti jūsų minimą punktą.

 15. Violeta:

  Automobiliui pasibaigusi techninė apžiūra.Sudarius pirkimo-pardavimo sutartį ar reikia pardavėjui apdraust automobilį ar jį draustis turi naujas savininkas?Nenoriu papildomų problemų.Ačiū

  • Už automobilį yra atsakingas automobilio savininkas, tiek už draudimą, tiek už techninę apžiūrą ir pan. Taigi jūs, kaip pardavėjas neprivalote jo drausti. Nuo pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo automobilis jau nebe jūsų nuosavybė, nebesate už jį atsakinga. Pirkėjas jau pats turėtų jį apsidrausti savo vardu, pateikdamas pirkimo pardavimo sutartį. Net jeigu patogumo dėlei nuspręstumėte jį apdrausti, turėtumėte žinoti, kad draudimas pabrangtų būtent jums, jeigu naujasis savininkas sukeltų įvykį. Sužinokite daugiau apie dokumentus pardavus automobilį.

 16. Egidijus:

  Įvyko eismo įvykis – avarija,važiuodamas šlapiu keliu,bandant stabdyt,atsisakė stabdžiai,kitaip sakant dingo stabdžiai,nenorėdamas trenktis į kitą automobilį,pasukau į šalia esančią tvoręlę,kuri skyrė skirtingas eismo puses,išsikviečiau policiją,jie nustatė,kad stabdžiai tikrai dingę,liepė kreiptis į draudimą,bet iškyla klausimas,ar TPVCA draudimas man padengs padarytą žalą,nes galbūt sugalvos,kad aš pats savavališkai sugadinau savo stabdžius ir lyg norėdamas trenkiausi į tvorą.Ačiū

  • Bet kuriuo atveju TPVCA draudimas būtent jums neatlygins jokios žalos. Šis draudimas atlygina tik trečiosioms šalims padarytus nuostolius, taigi apmokės tvorelės taisymo išlaidas. Jeigu automobilio techninė apžiūra buvo galiojanti, vadinasi automobilis buvo techniškai tvarkingas ir galėjo dalyvauti eisme. Dėl to, kad sugedo stabdžiai nėra ko kaltinti, tai nelaimingas atsitikimas, taip nutinka.

 17. Simona:

  Laba diena,

  norėjau sužinoti, ar gali važiuoti kitas asmuo mašina, kuri yra apdrausta tik ant mašinos savininko ir jis nėra nurodęs draudimo sutartyje, kad mašina važiuos kiti asmenys? Ar būtų taikoma bauda sustabdžius policijai?

  • Sustabdžius policijai baudos nebus, nes automobilis turi draudimą. Problema šioje vietoje yra tik ta, kad draudimas pilnai negalios, jeigu įvykį sukels kitas asmuo, kai pačiame draudime nurodyta, kad kiti asmenys nevairuos. Įvykio atveju bendrovė atlygins nuostolius trečiai nukentėjusiai šaliai, o po to regreso būdu išsireikalaus dalies išmokos iš kaltininko automobilio savininko.

 18. Viktorad:

  Sveiki ,

  Autoyvikio metu mano teisiu galiojomo laikas pasibaige.as kaltininkas. Tai reiskia kad draudimo bendrove neatligins nuostolius nukentejusiam ?

  • Iš esmės taip ir bus. Praktiškai, tai draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiems, bet po to regreso būdu išsireikalaus iš jūsų visą išmokėtą sumą.

 19. Tautvydas:

  Laba diena,
  padariau autoįvykį (pradėdamas važiuoti atbuline eiga neįvertinau atstumų ir kliudžiau kitą stovintį atomobilį). Mano automomobilis apdraustas TPVCA. Problema ta, kad jau pasibaigusi mano TA ir aš kaip tik buvau parengęs mašiną apžiūrai ir norėjau važiuoti į apžiūrų stotį (dėl įvykio metu sudaužyto galinio žibinto to jau nebegalėjau padaryti tą pačią dieną, bet pasikeitęs žibintą praėjau kitą dieną).
  Ar mano draudimas reikalaus (gali reikalauti) iš manęs grąžinti išmokėtą nekaltam automobilio savininkui patirtą žalą?
  Ačiū

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą draudikas gali reikalauti grąžinti išmoką, jeigu buvo vairuojama techniškai netvarkinga transporto priemonė, kai ja naudotis draudžia teisės aktai IR ĮVYKIS įvyko dėl šios priežasties. Visgi praktiškai procedūra yra paprastesnė, TA galiojimas – tai yra įrodymas, kad transporto priemonė yra techniškai tvarkinga; TA pasibaigimas – transporto priemonė techniškai netvarkinga. Taigi bendrovė tikrai grali kreiptis į jus dėl išmokos grąžinimo, bet tai dar nebus galutinis sprendimas, visada galima atlikti ekspertizę ir įrodyti, kad įvykis įvyko ne dėl transporto priemonės techninės būklės (žinoma, tokios procedūros papildomai kainuoja ir ne visada įmanoma tiksliai sužinoti).

 20. Danguolė:

  Laiku nepraėjau tech.apžiūros,nes su automobiliu išvykus į Angliją.Draudimas tvarkingas draustas su žalia korta be apribojimų.Kaip būtų eismo įvykio atveju,jei aš kaltininkė? Ar draudimas išmokėtų nukentėjusiam ir ar būtų reikalaujama iš manęs regresas?

  • Įvykio, kai jūs kaltininkė, atveju, nukentėjusiam būtų atlyginta visa žala, tačiau vėliau, didelė tikimybė susilaukti regreso. TA pasibaigimas yra pakankamas pagrindas, kad automobilis gali būti techniškai netvarkingas ir draudikas jau vien dėl to gali reikalauti grąžinti visą išmokėtą sumą. Tiesa, įrodant, kad įvykis nėra susijęs dėl galimo techninio netvarkingumo, draudimas turi pilnai galioti.

 21. Karolis:

  Sveiki, jei vairuociau kito zmogaus vardu drausta kasko draudimu ir as padaryciau avarija ar draudimas nors kiek padengtu ? Kazkur skaiciau kad puse bet ar tai tiesa ?

  • KASKO draudime yra nurodyti amžiaus ir/ar vairavimo stažo rėžiai. Jei Jūs atitinkate tuos reikalavimus, KASKO draudimas turėtų atlyginti nuostolius savininkui. Bet kuriuo atveju, reikėtų patikrinti draudimo sutarties sąlygas, nes ten gali būti įrašyti papildomi reikalavimai (tarkim, kad gali vairutoi tik savininkas ar pan).

 22. Robertas:

  Labas. Norejau suzinoti.as turiu auto draugo. Jis ira isvikes ir auto registruotas jo vardu .as noriu ji apdrausti savo vardu .bet draudikai sako kad jei auto ne mano negali man apdrausti reik draugo duomenu registracijos liudijime nera jo asmens kodo .ir as naudoju auto ir be savininko negaliu apdraust.jie man gali apdrausti bet sako jis negalios
  Tai klausimas as jau metus draudziu ta auto tai vienam tai dviem menesiais .ir tik dabar jie man pasake kad ivikus ivikiui jis negalioja ir policija gali mane nubaust kaip be draudimo. Tik as niekaip nesuprantu kaip draudimas gali oficialiai apdraust negaliojanciu draudimo polisu.butu malonu isgirsti atsakima ir patarima kaip tai gali buti .

  • Draudimas visada turi būti sudaromas registruoto savininko vardu. Ne savininko vardu galima drausti tik tais atvejais, kai automobilis parduodamas, o jo užregistravimui jau naujo savininko vardu būtinas privalomasis TPVCA draudimas. Toks draudimas sudaromas pagal pirkėjo duomenis, tuo tarpu pati draudimo apsauga galioja tik 15 dienų, per tą laiką būtina persiregistruoti transporto priemonę. Jeigu per numatytas 15 dienų naujasis savininkas neužsiregistruoja savo vardu, nutrūksta draudimo apsauga. Ką tai reiškia? Faktiškai transporto priemonė yra apdrausta joje numatytam laikotarpiui, tai tinka ir policijai. Visgi, jeigu įvyksta eismo įvykis, draudimas kaip priklauso atlygina nuostolius nukentėjusiam, bet po to regreso būdu išsireikalauja visos išmokos iš automobilio savininko/ draudėjo.
   Jūsų atveju buvo taip, kad susidūrėte sudraudimo specialistų nekompetencija. Jie neturėjo jokios teisės drausti draugo automobilį jūsų vardu, nebent, žinoma, būtumėte pateikęs pirkimo-pardavimo sutartį, tada būtų istorija kaip jau pasakota anksčiau. Taigi policijai tikrai būtų galiojęs draudimas, nes faktiškai jis yra, automobilis apdraustas. Bet avarijos atveju savininkas turėtų atlyginti nuostolius.
   Drauskite automobilį draugo vardu, nes jis yra savininkas, jeigu jums patiki naudotis jo automobiliu, tai nejaugi neduos asmens kodo sudaryti draudimo sutarčiai? Kita vertus, jeigu jūs važinėsite be draudimo, už tai vėlgi atsakys jūsų draugas – jis atsakingas už viską, kas vyksta su jo transporto priemone, ar ji turi draudimą, kam duoda ja naudotis.
 23. idomu:

  Noreciau suzinoti ar draudimas atlygina nuostolius pvz.vazuojant i tech.apziura, jei automobilis yra ant tranzitiniu numeriu ir be technines apziuros? Ar is vis kelyje negalima ekspluoti be technines ir su tranzitais?

  • Negalima eksploatuoti transporto be tech.apžiūros ir be draudimo. Jeigu visgi būtų eksploatuojama ir būtų sukeltas įvykis, draudimas pilnai gali nemokėti draudimo išmokos, jeigu nebuvo galiojančios tech.apžiūros, nes tai traktuojama, kad transporto priemonė buvo techniškai netvarkinga. Praktiškai dar būna galima ginčyti draudiko atsisakymą mokėti išmoką, įrodant, kad tiesioginė įvykio priežastis nėra susijusi su techniniu netvarkingumu.

 24. Li:

  Jei nepranešiau draudimo bendrovei apie įvykį, kurio kaltininkė buvau. Tiesiog nežinojau apie tą taisyklę. Deklaraciją buvome užpildę. Ar gali būti dėl to bėdų…

  • Deja, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Draudimo sutartyje, kurią sudarėte su draudiku nurodoma, kad būtina pranešti savo draudikui apie sukeltą įvykį per 3 dienas, to nepadarius, draudimo išmoka gali būti mažinama.

 25. mant:

  Ar gausiu draudimo ismoka jai automobilis registruotas mano vardu, o draudimas kito asmens ir praejo daugiau nei 15 dienu nuo automobilio perrasymo. auto ivyki esu nukentejas.

  • Jeigu eismo įvykyje esate nukentėjęs, jūsų turimas privalomasis TPVCA draudimas neturi reikšmės, jums nuostolius turi padengti kaltininko TPVCA draudimas kaip priklauso.
   Dėl draudimo perrašymo, 15 dienų laikas skiriamas visai perrašymo procedūrai susitvarkyti, tai reiškia, kad pardavėjo TPVCA draudimas, jei perduotas savininkui, galioja 15 dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, šiam laikui praėjus draudimas iš viso nebegalioja. Jums reikėtų apsidrausti automobilį savo vardu.

   .

 26. Karolis:

  Sveiki,

  Įvyko įvykis, kaltininkas pripažino pilnai kaltę, bet tik pildant deklaraciją pastebėjau, jog prieš kelias dienas pasibaigęs vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas. Ar kaltininko draudimas dėl to gali neišmokėti draudimo? Ačiū.

 27. Ernesta:

  Pavyzdys 2. Jeigu transporto priemonės savininkas perduoda transporto priemonę vairuoti jaunesniam asmeniui, kai tai nebuvo nurodyta draudimo sutartyje, o šis sukelia draudiminį įvykį. Draudimo bendrovė padengia žalą nukentėjusiems tretiesiems asmenims ir regreso (subrogacijos) būdu iš kaltininko išsireikalauja draudimo išmoką ar jos dalį.

  Sveiki noreciau pasitikslint, jei ivykis buvo padarytas uzsienyje ir nebuvo praeja 40d. Asmuo sukeles ivyki yra jaunesnis kaip , kad rasoma auksciau, bei yra kaltas, tai kaltininkas tures padengti pats dali zalos? pvz: jei nukentejusiojo draudimas ivertina zala 2000£ tai kaltininkas turetu sumoket apie 1000? O jei ne, tai pagal kokius kriterijus tai apskaiciuojama? Aciu.

 28. M:

  Sveiki, jeigu padidejus draudimo ivykio rizikai, apie tai buvo pranesta draudikams, bet nebuvo speta pakoreguoti draudimo sutarties iki ivykio, ar draudikai gales reikalauti zalos atlyginimo is aut. savininko?

  • Labai priklauso nuo konkrečių situacijos aplinkybių, dėl ko ir per kiek laiko nebuvo įvertinamas rizikos pasikeitimas ir atitinkamai paskaičiuotas įmokos padidėjimas.

 29. gzegoz:

  Sveiki, turiu toki klausyma, jei sudarau draudima pagal technini pasa savo vardu bet nurodysiu kita adresa o ne ta kuris tech. pase , o pavidziui drauges is rajono ,ar adresas turi itakos draudiumui? Ar tai tik krespondencijos dalis?

  • Adresas, pagal kurį sudaroma draudimo sutartis yra vienas iš draudimo įmoką įtakojančių veiksnių, tai nėra tik korespondencija. Draudimo sutartis turi būti sudaroma pagal deklaruotą gyvenamąjį adresą (kuris paprastai turėtų būti tas pats ir techniniame pase), tai lemia ir įmokos dydį.

 30. Ged:

  Sveiki, ar TPVCA galioja, jeigu zala padaroma aiksteleje, atidarant automobilio dureles, t.y. automobiliui stovint. Aciu

 31. Alius:

  Labas. Sunus nusipirko masina. Praejo TA. Apsidraude privalomu civ.ats.draudimu. Dabar jis ta automobili persidare- isidejo turbina, sukele jo galinguma beveik dvigubai. Kas bus jeigu jis taps avarijos kaltininku ?

  • Automobilio parametrų pakeitimas, kaip ir kitų rizikos veiksnių pasikeitimas – laikoma draudimo rizikos padidėjimu. Tokiu atveju reikalinga pranešti draudimo bendrovei, kad būtų perskaičiuota draudimo įmoka. Atlikus pakeitimus bet nepranešus draudimo bendrovei, įvykio atveju draudimas gali tiesiog  nepilnai galioti.

 32. rita:

  Padariau eismo įvykį , esu kaltininkė , mano dokumentai visi tvarkingi , tačiau nukentėjusysis važiavo be draudimo, be tech apžiūros, ir be vairuotojo teisių, ar nukentėjusiajam draudimas kompensuos automobilio remonto islaidas? Ar man brangs draudimo įmoka.

  • Taip, jūsų turimas draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiam, kaip priklauso. Dėl šio įvykio draudimas jums brangs.

   • rita:

    bet kaip galibuti eksplotuojamas automobilis kelyje , be tech apžiūros, be draudimo, vairuotojas be teisių , be viso to negalima buvo net deklaracijų užsipildyt, reikėjo policiją kviest. Jei tas senas automobilis būtų tvarkingas , jis būtų spėjęs sutoti, nesvarbu , kad nekaltas, dabar dar jam ir įvykio išlaidos kompensuojamos. Vadinas verta pirkt kledarus nedraust ir pakišinėt, draudimas juk kompensuos.

    • Tas automobilis negalėjo būti eksploatuojamas kelyje, tačiau tai ne draudimo sritis. Jeigu įvykio kaltininku būtų buvęs jis, draudimas negaliotų, jis pats turėtų atlyginti nuostolius nukentėjusiems. Taip pat jis gaus visas nuobaudas, kurios priklauso. dabartiniu atveju kaltininkė esate jūs, taigi veikia jūsų draudimas (nukentėjusiojo draudimas, ar jis yra ar jo nėra, neturi reikšmės). Jeigu jūs prieštaraujate policijos sprendimui, kad buvote įvyko kaltininkė, visada galite apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą.

    • rita:

     Jūs savo atsakymu prieštaraujate patys sau,lyginant ankstesnio komentaro atsakymui.

     Noreciau suzinoti ar draudimas atlygina nuostolius pvz.vazuojant i tech.apziura, jei automobilis yra ant tranzitiniu numeriu ir be technines apziuros? Ar is vis kelyje negalima ekspluoti be technines ir su tranzitais?

     Atsakyti

     VikiTiki:

     2016/11/08 11:47 am

     Negalima eksploatuoti transporto be tech.apžiūros ir be draudimo. Jeigu visgi būtų eksploatuojama ir būtų sukeltas įvykis, draudimas pilnai gali nemokėti draudimo išmokos, jeigu nebuvo galiojančios tech.apžiūros, nes tai traktuojama, kad transporto priemonė buvo techniškai netvarkinga. Praktiškai dar būna galima ginčyti draudiko atsisakymą mokėti išmoką, įrodant, kad tiesioginė įvykio priežastis nėra susijusi su techniniu netvarkingumu.

 33. Saulė:

  Sveiki,
  Esu nukentėjusi, man įvažiavo į galą.
  Susipildėm deklaraciją.
  Pamačiau, kad pasibsigęs tech.apžiūrios galiojimas.
  Ar gausiu išmoką?

 34. modestas:

  sveiki,jei as esu nekaltas del eismo ivykio,bet automobilis ir draudimo polisas mano tevo vardu,bet as vairavau,ar kaltininko draudimas man apmokes patirta zala?

 35. modestas:

  masina ir draudimas mano tevo vardu,masina vairavau as,ivykio kaltinkas ne as,bet eismo deklaracija tevo vardu uzpildziau,ar draudime tevas reikalingas ? kaip del ismokos?

 36. Donatas:

  Sveiki,
  Turiu tokį klausimą – įvyko autoįvykis. Esu nukentėjęs, ir kaltininko ir nukentėjusio visi automobilio dokumentai tvarkingi. Bet nukentėjusiam yra atimtos teisės dėl chuliganiško vairavimo. Ar kaltininko draudimas apmokės nukentėjusio automobilio remonto išlaidas? Ar gali tokiu atveju draudimas bandyti atsisakyti mokėti išmokos dėl to kad nukentėjusysis neturėjo teisės vairuoti?

  Ir atvirkštinė situacija – įvyko autoįvykis. Esu kaltininkas, ir kaltininko ir nukentėjusio visi automobilio dokumentai tvarkingi. Bet kaltininkui yra atimtos teisės dėl chuliganiško vairavimo. Ar kaltininko draudimas apmokės nukentėjusio automobilio remonto išlaidas? Ar gali tokiu atveju draudimas bandyti regreso teise nukentėjusio remonto išlaidas bandyti išsireikalauti iš kaltininko dėl to kad nukentėjusysis neturėjo teisės vairuoti?

  • Donatas:

   Atsiprašau, pataisau paskutinį sakinį dėl formuluotės”Ar gali tokiu atveju draudimas bandyti regreso teise nukentėjusio remonto išlaidas bandyti išsireikalauti iš kaltininko dėl to kad kaltininkas neturėjo teisės vairuoti?

   • Pirmu atveju, kaltininko draudimas atlygins žalą nukentėjusiam, nepriklausomai,ar jis turėjo teisę vairuoti. Nuobaudos gresia tik iš policijos.
    Antru atveju, draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiam, o po to tikrai regreso būdu išsireikalaus visos išmokos iš kaltininko (tiksliau, iš kaltininko automobilio savininko), nes jis neturėjo teisės vairuoti.
 37. martynas:

  Sveiki, ar draudimas galioja jeigu asmuo vaziaves automobiliu neturi teisiu nors masina turi tech apziura ir draudima savininko vardu?

  • Draudimas negalios. Praktiškai tai vyksta tai, jeigu vairuotojas be teisių sukeltų įvykį, draudimas atlygintų nuostolius nukentėjusioms šalims (nes draudimo sutartis yra), bet po to regreso būdu iš kaltininko automobilio savininko regreso būdu išsireikalautų visą išmoką.

 38. Evaldas:

  Ar draudimas galioja jei buvo autoyvikis o kaltininko pasibaiges teisiu galiojimas

  • Draudimas tokiu atveju atlygina nuostolius nukentėjusiai šaliai, bet po to regreso būdu iš kaltininko išsireikalaus išmokėtą išmoką.

 39. Evaldas:

  Sveiki, ar galima ginčyti paskaičiuotą žalą nukentėjusiam asmeniui, vairavau brolio automobilį,auto draustas, bet be papildomo vairuotojo,įvažiavau į galą, mano automobiliui nieko, nukentėjusiam nusibrozdino buferis,bei įlinko bagažinės dangtis 4×4 linkimas,dažai nepažeisti, paskaičiavau naujų originalių dalių kainas, jos neviršija 250e, plius darbas pakeisti as dalis,tarkim.. nukentejusysis pareiškė kad ketina gauti bent 800, samdys nepriklausomus ekspertus ir tt kad tik daugiau įvertintų, man reikės dengti 50% šios sumos,nenoriu mokėti didelios sumos vien dėl to jog savininkas nori iš to uždirbti.Kaip elgtis?

  • Jūs visada galite ginčytis, tik niekas iš anksto nepasakys, kokia galima ginčų baigtis. Jūsų atveju, reiktų konsultuotis su teisininku ir apsvarstyti teismo galimybę.

 40. Gabija:

  Sveiki. Kas būtų jei neturint dviejų metų stažo vairuočiau automobilį, kuris yra draustas tik turinčiam stažą asmeniui ir padaryčiau avariją. Ar draudimas apmokėtų tik nukentėjusiam? O jei aš būčiau nukentėjusi? Taip pat, kokios būtų pasekmės jei mane sustabytų pareigūnai, ar yra skiriama bauda? Dėkui už atsakymus

  • Privalomojo TPVCA draudimo atveju svarbiausia yra, kas yra kaltininkas, būtent jo draudimas ir atlygina žalą. Taigi jeigu važiuotumėte su draudimu, kuriame nenurodyta, kad bus vairuotojų be stažo, jeigu sukelsite įvykį, turimas draudimas atlygins žalą nukentėjusioms trečiosioms šalims, o vėliau, regreso būdu išsireikalaus 50% išmokėtos žalos iš jūsų automobilio savininko. Jeigu įvykis įvyktų ne dėl jūsų kaltės, o būtumėte nukentėjusio, jūsų turimas draudimas neturėtų reikšmės, nes nuostolius turėtų atlyginti kaltininko draudimas. Policijai ši sąlyga nesvarbi, ji tik tikrina ar yra draudimas apskritai.

 41. Edvinas:

  Vaziavau pagr keliu, is salutinio trenkesi i mane, nera tik tech apziuros menesi, ar gali del to kanors sakyt, kai atvaziuos vertinti zalos?

 42. Virginijus:

  Sveiki,
  policija nufotografavo be draudimo, nors turiu ir privalomą ir kasko (turim visus dok.)
  vienareikšmiškai kalti draudikai, kad keturis mėn. važinėjau be draudimo. Ko galiu tikėtis?

  • Patikslinkite klausimą, ko jūs norite tikėtis?

   • Virginijus:

    administracinės nuobaudos panaikinimo
    naujo draudimo termino(tuos 4 mėn. nedraustas buvau)
    moralinės kompensacijos….
    automobilis buvo eksploatuojamas kasdien, aplankytos lenkija, slovakija, vengrija, austrija, čekija, pagaliau baltarusija

    • Administracinės nuobaudos niekas nepanaikins, nebent būtų teismo nurodymas. Dėl visų kitų kompensacijų, taip, galite tikėtis, jums reikia kreiptis į įmonę, dėl kurios klaidos važinėjote be draudimo. Kaip jums bus kompensuota patirta žala, priklauso nuo jūsų derybų, žinoma, visada galite kreiptis ir į teismą.

 43. andrius:

  Sveiki, jeiguu vairuotojo pzymejimo galiojimas pasibaige ir ivyko ivykis po keletos dienu ar tai jau skaitos kaip teisiu neturejimas ar yra duodamas menesio laikotarpio tarpas?

  • Neteko girdėti apie 1 mėnesio tarpą tarp vairuotojo pažymėjimo galiojimo. Paprastai teises reikia keisti dar joms nepasibaigus (yra numatomas laikas, per kurį jau galima tai padaryti). Draudikas turi pilną teisę vairuotoją, su pasibaigusiu pažymėjimo galiojimu, laikyti tokiu, kuris neturi teisės vairuoti, nes tai yra KET pažeidimas, o vairuotojo pažymėjimas – yra dokumentas – įrodantis teisę vairuoti. Nepaisant to, kad policija skiria nedideles baudas ar tik įspėjimus tokiems vairuotojams, kurie iš tiesų turi teisę vairuoti, tik pažymėjimas nepakeistas; draudimas gali elgtis savo nuožiūra. Dar būtų galima atsižvelgti į teismų praktiką, kaip teismas nusprendžia, ar draudikas turi pilnai atlyginti nuostolius, kai vairavimo teisė neatimta, tik pažymėjimas pasibaigęs.

 44. Aušra:

  Automobilis nupirktas iš Suomijos. Jį nupirko firma, po to pirkome mes (pirkimo-pardavimo sutartis sudaryta beveik prieš metus). Auto dar neregistruotas Lietvoje, bet išregistruotas užsienyje. Suomiški Nr ir dvi pardavimo sutartys. Viena tarp suomio ir firmos, o kita jau tarp firmos ir mūsų.
  Dabar susiruošus tvarkyti dokumentus jis buvo apdraustas ir tą pačia diena buvo bandyta praeiti tech apžiūra, bet nepraėjo dėl trūkumų, kurie techniškai nėra baisūs ir didelės įtakos automobilio eksplotavimui neturi.
  SITUACIJA:
  Rytojaus diena, auto pakliuvo į avariją. Kaltininkė pripažino savo kaltę. Deklaracija supildėme. Kaltininkės visi dokumentai tvarkingi. O mūsų : pirkimo-pardavimo sutartis, vakarykštis tech negaliojantis lapas su įrašu “ruošiamas registravimui” ir lietuviškas galiojantis draudimas. Visuose šiuose dokumentuose būsimo saviniko duomenys, jis ir vairavo auto.
  KLAUSYMAI:
  1. Ar bus mokama draudimo išmoką už padarytą žalą iš kaltininkės draudimo bendrovės?
  2. Kas tą žalą gaus? (Auto neregistruotas niekur, yra tik pardavimo sutartys)
  3. Ar mes gausime baudą už auto eksplotavimą be dokumentų?
  Iš anksto labai ačiū už atsakymus.

  • 1. Išmoka bus mokama.
   2. Žalą gaus automobilio savininkas. Net jeigu automobilis dar neregistruotas Lietuvoje, jis juk savininką turi – jus, tą patvirtina pirkimo pardavimo sutartis.
   3. Bauda priklauso, tik negalime pasakyti, kaip ir kokiu būdu ji skiriama.
 45. Rokas:

  Sveiki,kas nutiktu jei mano auto dingtu stabdziai ir netycia ivazuociau i kita automobili?

  • Jeigu TA apžiūra galioja, situacija sprendžiama standartiškai – privalomasis draudimas nukentėjusiam asmeniui atlygina žalą.

 46. Auto:

  Automobili 2017gamybos pirkau pries 3 menesius be defektu is asmens su vokiskais dokumentais susirasius kauferi su pardaveju -vokieciu nuo vokisku dokumentu. Juos pateikiau regitroje ir priregistravo mano vardu, tada apsidraudziau kasko ir po ivykio buvo apgadintas mano automobilio dalys. As paprasiau atlyginti zala ir sulaukiau skambucio kur draudimo kompanija praso TA , nuo kada reikia 1metu senumo auto TA , kuris dar turi 2 metu garantija nors pasak kompanijos draudimo jis kazkada pries metus buvo sudauzytas vokietijoj. Bet as pirkau ji sveika ir pateikiau pries drausdamas ji kompanijai be defektu. Ar gali kompanija atsisakyti moketi uz apgadintas detales ivykio metu , kuris net buvo uzregistruotas 112 pagalbos skambuciu ir apgadinimai kosmetiniai kurie visai nesusyje mano manymu su TA? Aciu uz ats!

  • Automobilio techninė būklė ir avarija yra tiesiogiai susiję dalykai. Draudimo bendrovė, rinkdama informaciją apie įvykį, nustatydama žalos dydi visai pagrįstai prašo TA. Dėl išmokos, jeigu tiesioginė įvykio priežastis nebuvo kažkoks galimas automobilio techninis neatitikimas, draudimas galioja, kaip priklauso.

 47. Mantas:

  Stovejimo aikstele su durelemis nezymiai ibreziau kito automobilio dureles. Kadangi tai ne eismo ivykis ir mano draudinas negalioja, o kitas automobilis apdraustas kasko draudimo, turesiu atlyginti zala draudimui. Ar galiu nesutikti su draudimo isvadomis, jei tarkim bus nuspresta keisti dureles, o be dazyti ar poliruoti?

  • Taip, kadangi žala  yra jūsų civilinė atsakomybė, draudimui turėsite atlyginti išmokėtą žalą. Jeigu nesutiksite su draudimo išvada, galėsite nebent kreiptis į teismą, nes draudimas neprivalo atsižvelgti į jūsų nesutikimą, jis turi suremontuoti taip, kaip susitarė su savo klientu pagal KASKO draudimo sutartį.

   • Mantas:

    Tai kaip suprantu, draudimas taip pat neprivalo informuoti apie tai, kokie darbai bus atliekami ir kada bus atliekami? Susisieks tik tada, kai reikes susimoketi?

    • Taip, draudimas neprivalo informuoti, susisieks tik dėl išmokos.

     • Mantas:

      O kazkokie terminai yra per kiek laiko automobilis turi buti sutvarkytas? Ar skambucio galiu sulaukti ir po puses metu?

 48. Danielus:

  Kada kaltininkas turi padengti 50% padarytos žalos nukentėjusiam . Per auto įvykį

  • Kai būna pažeistos privalomojo TPVCA draudimo sutarties sąlygos, pavyzdžiui, blogai sudaryta sutartis, drausta su neteisėtom nuolaidom, laiku nepranešta apie įvykį, neatitinka kokios kitos sąlygos.

   • Danielus:

    27 str. 6 dalį galėtumėte išaiškinti kodėl nukentėjusio automobilio rinkos 1500€ o jam paskaičiavo ir išmokėjo 2500€ taigi viršija 75% ačiū už bet koki atsakoma !

 49. Tomas:

  Sveiki, Jei ant automobilio uždėtos aukštesnės padangos, negu rekomenduojama gamintojo, vietoj 195/60 R15, 195/65 R15, techninės apžiūros stotyje, dėl padangų dydžio, nieko nesakė, ar galio draudimas eismo įvykio metu?

  • Taip, draudimas galioja. Žinoma, praktiškai, jeigu būtų situacija, kad tiesioginė įvykio priežastis yra būtent tas padangų neatitikimas, draudikas išmokos galėtų nemokėti, bet neįmanoma iš anksto sugalvoti, kokia tai galėtų būti praktinė situacija.

 50. Erne:

  Sveiki Iskilo klausimas.
  Ivikus avarijai pildant deklaracija kaltininko yra pasibaigusios vairuotojo pazymejimo laikas ( TA draudimas galioja ) ar draudimas jo nepareikalaus susimoketi uz zala

 51. Nukentėjusioji:

  Sveiki, norėjau paklausti, įvyko auto įvykis ir buvau nukentėjusioji, tačiau mano tachninė apžiūra pasibaigusi prieš beveik mėnesį. Automobilis 2011 m. Ar kaltininko draudimas sumokės padarytą žalą? Ačiū už atsakymą.

 52. Marius:

  Sveiki ar draudimas ismoka jei buvo autoyvikis jaj as nea kaltas bet pas mane pasibaiges teisiu galiojimas ir as ju nea pasikeites

  • Kai jūs esate įvykyje nukentėjęs, tai kaltininko draudimas jums atlygina žalą kaip priklauso, tokioj situacijoj jūsų turimos aplinkybės neturi reikšmės draudimo išmokai.

 53. Vitas:

  Esu automobilio savininkas, bet juo nesinaudoju, transporto priemonės valdytoju įrašytas kitas asmuo, kuris galimai padarė avariją. Apie avariją sužinojau tik iš draudimo įmonės, kuri kreipėsi reikalaudama gražinti 50proc išmokėtos draudimo sumos. Mano turimais duomenimis, eismo įvykio metu transporto priemonė negalėjo dalyvauti eisme, nes buvo išregistruota dėl negaliojančios techninės apžiūros. Kitų duomenų apie eismo įvykį ar dalyvavusius asmenis, neturiu. Ar man kaip savininkui automobilio priklauso padengti 50proc išlaidų, nors ir ne aš esu auto valdytojas ir autoįvykio dalyvis?

  • Už automobilio priežiūrą, techninę apžiūrą, draudimą, kam duodama juo naudotis – už viską atsakingas registruotas savininkas. Jeigu su ta transporto priemone sukeliamas įvykis, draudimo požiūriu jis užskaitomas savininkui/ draudėjui.

   • Vitas:

    o jeigu automobilis buvo apdraustas be savininko žinios, jo vardu?

    • Draudimas niekaip kitaip negali būti sudarytas, tik savininko vardu. Taigi naudotojas, jokio kitokio draudimo pasidaryti ir negalėjo; galėjo važinėti be draudimo, bet tada visos baudos vėlgi eina savininkui. Iš kitos pusės, yra tame tiesos, jeigu draudimo sutartis buvo sudaryta be savininko žinios, tokią sutartį savininkas gali užginčyti.