Kada turto draudimas negalioja

Kilnojamas bei nekilnojamas turtas apdraudžiami turto draudimu su tam tikromis sąlygomis. Draudimo bendrovės taisyklėse išskiria nedraudiminius atvejus, kada draudimas negalios. Drausdami būstą ar namų turtą visada žinokite nuo ko draudžiate, ir kada draudimas negalioja.

Sudarydamas turto draudimo sutartį pats draudėjas gali pasirinkti, nuo kokių rizikų norėtų apdrausti savo namus. Tai gali būti rizikos: gamtos stichijų, vandens, ugnies, žaibo, elektros fenomeno, stiklo dūžio, trečiųjų asmenų nusikalstamos veikos, transporto priemonės atsitrenkimo, laukinių gyvūnų įsiveržimo, namų turto už namų ribų apsauga, turto savininko civilinės atsakomybės.  Draudimas galios tik tais atvejais, nuo kurių draudžiamasi, kitais atvejais negalios.

Draudimo bendrovės išskiria ir bendrus nedraudiminius įvykius, kuriems draudimo apsauga negalioja. Esminiai nedraudžiamieji įvykiai draudimo bendrovių išskiriami tie patys, visgi yra nemažai subtilumų, kurie gali ir skirtis.

Esminiai nedraudiminiai įvykiai turto draudimui

 • Force majeure – nenugalima jėga. Karo veiksmai, vidaus neramumai, politinės rizikos, riaušių, streiko, teroro, lokauto, radiacijos, branduolinės rizikos, ugnikalnio išsiveržimo atvejais.
 • Natūralūs lėtiniai procesai, senėjimas. Draudimas negalios sugadintam turtui dėl natūralių procesų kaip korozija, rūdijimas, puvimas, nusidėvėjimas, kondensacija, pelėsis, vibracija, pastato sėdimas.
 • Aplaidus ar nusikalstamas draudėjo ar jo šeimos narių elgesys. Didelis aplaidumas, saugos instrukcijų nesilaikymas, atsiradus žalai draudėjui esant apsvaigusiam nuo alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų, specialiai sukeltas draudimins įvykis ir pan. Taip pat draudimas negalioja žalai, atsiradusiai daiktams, kurie buvo laikomi lauke, kai tam jie neskirti.
 • Esant pernelyg menkai gamtos stichijai, kad būtų padaryta žala. Gamtos stichijos atveju, draudimas gali negalioti, jeigu meteorologiniais duomenimis stichija nepasieke galinčio sukelti žalą lygio. Draudimas negalios jeigu:
  • Potvynio atveju draudimas negalios, jeigu gyvenamojoje teritorijoje yra buvę užfiksuota potvynių atvejų per pastaruosius 7-10 metų; arba dažniau nei 2 kartus per pastaruosius 20 metų.
  • Liūties atveju, draudimo bendrovės išskiria skirtingus rodiklius. Draudimas negalios, jeigu lietaus kiekis nesiekė 14-15 mm / 6 val., arba 30 mm/1 val.
  • Krušos atveju draudimas negalios, jeigu ledo gabaliukų skersmuo nesiekė 10 mm.
  • Audros atveju draudimas negalios, jei vėjo greitis nesiekė 20 m/s.
  • Sniego slėgio padaryta žala nebus kompensuojama, jeigu neužfiksuotas stiprus snygis, kai per  12 val. iškrenta 20 cm kritulių; taip pat jeigu sniegas buvo nevalomas ilgiau nei 24 val.
  • Nuošliauža bus nedraudiminis įvykis, jeigu jos priežastis lėtiniai procesai, tokie kaip erozija.
 • Žala už kurią tiesiogiai atsakingos kitos įstaigos. Draudimas negalioja žalai dėl elektrinių veiklos sutrikimų; žalai dėl statybų broko; žalai dėl broko, už kurį atsakingas garantinis aptarnavimas.
 • Vagystės atveju draudimas negalios, jeigu nėra akivaizdžių įsilaužimo ženklų. Taip pat, jeigu buvo įsibrauta su pavogtu ar padirbtu raktu, jeigu draudėjas dar iki įvykio nebuvo užregistravęs policijai raktų pametimo fakto. Jeigu pavogti daiktai iš sandėliuko ar bendro naudojimo patalpų, už namų ribų – jeigu dėl to nebuvo papildomai susitarta draudimo sutarties sudarymo metu.

Turto draudimo apsauga gali negalioti kitais atvejais

Žemės drebėjimas.  Dažnai žemės drebėjimas yra nedraudžiamasis įvykis. Keliose draudimo bendrovėse, draudžiantis nuo visų rizikų, draudimas galioja ir žemės drebėjimo atveju, jeigu jo stiprumas buvo ne mažesnis kaip 4 – 6 balai (priklauso nuo bendrovės) pagal Richterio skalę, taip pat gali būti taikoma speciali išskaita 10% draudimo sumos, ne mažesnė kaip 2000 Lt.

Netiesioginis žaibo poveikis. Tiesioginio žaibo įtrenkimo atveju draudimas galios, tačiau jeigu žaibo žala netiesioginė, t.y. sukeltos elektros viršįtampės, kitaip vadinama “elektros fenomenu”, gali būti nedraudiminis įvykis. Priklausomai nuo draudimo bendrovės, papildomai pasirinkus, draudimas gali galioti ir šiuo atveju.

Vandens rizikai draudimas gali negalioti:

 • Įvykus vandentiekio avarijai ir išsiveržus vandeniui iš vamzdžių, draudimas gali negalioti jeigu vamzdžiai seni (50 m. ir daugiau).
 • Žala padaryta išsitaškiusio vandens, naudojama plovimui, skalbimui.
 • Žala vandens, išsiveržusio iš skalbyklių, indaplovių.  Ši žala gali būti padengiama priklausomai nuo draudimo bendrovės, jeigu skalbyklė buvo prijungta prie vandentiekio sistemų.

Vykstant tam tikrai veiklai. Netoliese vykdomų sprogdinimų,  profesionalios detonacijos, naudojant sprogstamąjį prietaisą, kasinėjimo darbų

Remonto, renovacijos, rekonstrukcijų metu. Draudimas negalios žalai, atsiradusiai kitų asmenų arba paties draudėjo vykdomo remonto metu, kai žala tiesiogiai susijusi su remonto atliekamais darbais. Remontu nelaikomi smulkūs buities apdailos darbai, tokie kaip gręžimas, tapetų klijavimas, apdailos plytelių klijavimas ir kt., tai yra darbai, kurie tiesiogiai nesusiję su pastato konstrukcijų keitimu, su instaliacija, atviro ugnies šaltinio naudojimu, vamzdynų keitimu ir pan. 

 • Draudimas galioja gamtos stichijų atveju, jeigu remonto darbai nepažeidžia statinio atraminių konstrukcijų, yra sudėti langai ir durys.
 • Remonto metu galioja ugnies rizika, taikoma padidinta išskaita  ( 1000 – 2000 Lt). 
 • Remonto metu įvykusiems draudiminiams įvykiams gali būti taikoma padidinta išskaita, ji gali būti 1000 – 2000 Lt.
 • Viena draudimo bendrovių suteikia galimybę papildomai susitarus apdrausti ir turto savininko civilinę atsakomybę kaip statybos darbų vykdytojo. Šiuo atveju dėl remonto padarius žalą tretiesiems asmenims, draudimas galiotų.

Nebaigtam statyti pastatui. Galioja tik ugnies rizika. Gamtos stichijų rizika galioja tik jeigu pastatas turi visas atramines konstrukcijas, langus bei duris, kitaip tariant pastato nebaigtumas nedidina rizikos nukentėti nuo gamtos stichijų. 

Gyvūnų draudimo atvejais draudimo galiojimo variantai:

 • Gyvūnai bei augalai be papildomo susitarimo gali būti nedraudžiami kaip namų turtas. Papildomai susitarus draudimas gali galioti šunims ar katėms.
 • Taip pat turto savininko civilinės atsakomybės atveju, ne visose draudimo bendrovėse draudimas galioja. Draudimo galiojimo atveju išskiriami tik katės ir/arba šunys.
 • Graužikų, parazitų padaryta žala yra nedraudžiamasis įvykis, bet jeigu dėl šios žalos kilo draudiminis įvykis, kurio metu sugadintas kitas turtas – tam kitam turtui draudimas galioja.

Žala padaryta bendro naudojimo patalpoms. Pavyzdžiui, dėl gaisro, ar vandentiekio avarijos padarius žalą bendro naudojimo patalpoms – laiptinei, draudimas gali ir negalioti, tai priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje draudžiama, bei pasirinkto draudimo varianto.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Turto draudimas.

60 komentarų

 1. Ovidijus:

  laba diena,nusipirkau murini nama su medinemis perdangomis. Is pirmo zvilgsio viskas atrode gan neblogai, bet senai. Aiskiai buvo matyti, kad zmones pries parduodami padare minimalu remonta uzdazineta ir apklijuota tapetais. Nutariau pasikeisti tapetus ir izoliuoti grindis tarp aukstu.
  Nulupus tapetus pasimate kad visos sienos supelyje ir dregme po kiekvieno lietaus smelkiasi per sienas, nes sienos murines 22 cm plocio ir greiciausiai nera oro tarpo. Ar tai draudiminis ivikis, ar viska reikia pasidaryti savo lesomis.
  Nuemus kilimine danga ir grindlentes, sudejau izolecija ir pamaciau kad daug balkiu yra pazeisti kinivarpu, o vienas balkis isvis sudulejes ir vos prisilietus subyrejo… ar cia draudiminis ivykis ir ar man nepriklausytu kokia kompensacija, nes reikia keisti visa perdanga..
  labai aciu uz atsakyma.. ;)

  • Sveiki, Ovidijau, jūsų atveju patirta žala yra dėl nedraudžiamųjų įvykių. Natūralūs senėjimo procesai, pelėsis, parazitų padaryta žala ir pan. yra nedraudžiamieji įvykiai, nes jie yra lėtiniai ir laiku galima imtis apsaugos priemonių. Taip pat statybos brokas vėlgi yra nedraudžiamasis įvykis, ar faktas, kad įsigijote nekokybišką daiktą.
   Visgi jeigu pastebėjote, kad statinys yra labai pažeistas, nors to nežinojote anksčiau, kai draudėte, turėtumėte apie tai informuoti draudimo bendrovę, tai galėtų jus apsaugoti nuo išmokos nemokėjimo, jeigu visgi atsirastų koks draudžiamasis įvykis (pavyzdžiui, kilus audrai užgriūtų stogas). Draudikas paprastai atsisako mokėti išmoką, kai draudžiamąjį įvykį sukelia kažkokios aplinkybės, apie kurias draudėjas žinojo ir specialiai nuslėpė (nebent tikrai jis įrodytų, kad nežinojo apie užslėptas rizikas, kaip pavyzdžiui, surūdiję, sienoje esantys ir paprastai nematomi vamzdžiai).
   Draudimo požiūriu turto savininkas turėtų rūpintis savo turto saugumu, keisti vamzdžius, šalinti broką, ar laiku nukasti sniegą nuo stogo ir pan. visgi, jeigu visos protingos apsaugos priemonės buvo panaudotos (t.y. išvengta nelaimių, kurių tikrai galima išvengti), o draudžiamasis įvykis įvyko, tokiu atveju draudimas padengia žalą, pavyzdžiui, kilo audra ir nuplėšė stogą; arba stipriai prisnigo ir dėl sniego slėgio įgriuvo pastatas. Išmokos mokėjimas taip pat priklauso nuo sudarytos draudimo sutarties pobūdžio, pavyzdžiui renkantis patį pigiausią draudimo paketą, žala padengiama tik keletu atvejų (pavyzdžiui tik nuo gaisro, ir gamtos stichijų ); apsidraudus plačiausiu apsaugos paketu tam tikrose bendrovėse galima gauti išmoką ir tuo atveju jeigu stiprios liūties metu vanduo prasiskverbtų į vidų pro pastato konstrukcijas ir sugadintų turtą.

 2. Ina:

  Laba diena. Turiu turto ( buto) draudimą. 2012-12-16 pradėjo begti lubos (3 vietose). Prieš keletą dienų Klaipėdoje smarkiai snigo, putė stiprus vėjas, gruodžio 15d. prasidėjo atodrėkis ir sniegas pradėjo tirpti ir vanduo pradėjo skverbtis per lubas. Gyvenu paskutiniame aukšte, bet virš mūsų yra techinis auštas. Ar tai bus draudiminis įvykis ar man reikės eiti per teismą su namo administijantį įmonę dėl stogo neprižiūrėjimo ( turėjo nuvalyti stogą nuo sniego).
  Ačiū, Ina

  • Sveiki, Ina, kritulių, sniego tirpsmo vandens prasiskverbimas pro statinio konstrukcijas, stogą dažniausiai yra nedraudžiamasis įvykis ir draudikas šios žalos nepadengia. Visgi tokia žala gali būti atlyginama šiuo metu tik dvejose draudimo bendrovėse (“PZU Lietuva” ir “BTA”), tik jeigu draudėtės maksimaliu apsaugos paketu, žala atlyginama tik vieną kartą per visą draudimo laikotarpį. Jeigu draudėtės kitoje draudimo bendrovėje, arba draudimo apsaugos aprėptis mažesnė, dėl žalos atlyginimo tada reikėtų kreiptis į pastatą administruojančią įmonę raštu; yra tikimybė, kad žala bus atlyginta ir be teismo (tai priklauso jau nuo pačios įmonės politikos).

 3. Laurynas:

  1.Sveiki, įsigijau namą dalinai įrengtą prieš 5 metus. Remonto darbus viduje atliko samdyta įmonė.
  Atšylant orams, kai minimali pliusinė temperatūra, laša per visas antro aukšto lubas vanduo. Ir laša nevienoje vietoje. Atidengus lubas ir bandant atrasti tekėjimo vietą pastebėjome kad visa hidroizoliacinė plėvelė yra šlapia, todėl įtariame jog tai kondensatas dėl netinkamai įrengtos stogo konstrukcijos.
  2.Kita problema, vonia randasi antrame namo aukšte. Dėl drėgmės “atšoko” visos plytelės nuo grindų. Kadangi perdanga yra medinė, šiek tiek matosi grindų deformacija “V” formos. Maudantis vonioje į pirmą aukštą patenka nemažas kiekis vandens ir ant lubų matosi pratekėjimo žymės.
  Draudimas yra pilnas, nepigiausias.
  Prašau patarti kaip elgtis? Ar tai bus draudiminis įvykis?

  • Sveiki, Laurynai, turto draudimo požiūriu – draudžiamasis įvykis yra netikėtas, staigus nelaimingas atsitikimas, pavyzdžiui, vėtra nuplėšia stogą, ar trūksta vamzdžiai ir įvyksta vandens sistemos avarija. Tai įvykis, kurio nepavyksta numatyti iš anksto, bei įvykis apie kurį nėra žinoma sutarties sudarymo metu.
   Taigi jeigu sutarties sudarymo metu  nežinojote apie namo pažeidimus, o jie atsirado ir apie juos sužinojote draudimui galiojant, yra tikimybė gauti draudimo išmoką, jeigu faktas yra draudžiamasis įvykis.
   Nedraudžiamuoju jūsų įvykis gali būti laikomas jeigu jo priežastis yra darbų brokas. Taip pat šitas vertinimas priklauso ir nuo draudimo sutarties pobūdžio, kadangi minėjote, draudimas yra “pilnas”, yra tikimybė gauti išmoką dėl “sniego tirpsmo” padarytos žalos (ir tai vėlgi priklauso ir nuo pačios draudimo bendrovės taisyklių bei jūsų turimos sutarties). Kaip matote, yra labai daug nežinomųjų jūsų situacijoje ir taip teoriškai negalime jums atsakyti nieko tiksliau. Visgi rekomenduotume kreiptis į draudimo bendrovę, juk nieko neprarasite, žalistai įvertins tiksliai situaciją, ir visgi jeigu situacija bus nedraudžiamasis įvykis, tiesiog išmoka nebus mokama. O jūs dėl nekokybiškų darbų galėsite kreiptis į rangovą, kad atsakytų už broką.
    

 4. Joana:

  Laba diena,
  norėčiau gauti atsakymą į mane dominančius klausimus:
  Sodo namelis statytas 1995 metais pamatai betono juostiniai, sienos silikatinių plytų iš vidaus apkaltos medinėmis dekoratyvinėmis lentelėmis. Perdengimas g/betonio (kur paklotos grindys), medinės ( kur lubos), pertvaros medinės, grindys lentų dažytos, langai dvygubi mediniai, dažyti rėmai. Ant visų langų metalinės grotos. Durys dvejos, vienos metalinės, kitos blokų dažytos. Stogas banguotų metalo lakštų ( metalinis šiferis), yra elektra, židinys, pečius. Kadangi stogas viename šone leidžiasi iki žemės, tai ant tų pačių pamatų ir blokinių perdangų yra medinis priestatas 10,5 kv.m. Namelio bendras plotas pagal projektą 31,83 kv. m. Įrengta faktiškai 31,80 kv. m.t. sk.:
  virtuvė 4,47 kv. m., kambarys 13,24 kv. m.,mansarda 14,09kv. m. ir mansardoje pagalbinės patalpos 3,54 kv. m. Mansardoje sienos iškaltos dekoratyvinėm medinėm lentelėmis, grindys medinės, lakuotos.
  Klausimas, kaip paskaičiuoti, arba kaip įkainuoti tokio namelio draudimo vertę, nes būsto draudimo taisyklėse skaitau, kad prieš sudarant sutartį draudėjas (kaip suprantu AŠ) turiu pateikti draudikui ir esu atsakinga už draudžiamo objekto draudimo vertės teisingumą ir draudimo sumos atitikimą draudimo vertei.
  Namelį draudžiu jau daugiau kaip 10 metų, bet visuomet draudėja pati pasako kiek reikia mokėti ir kokiai sumai draudžia, o be to kelinti metai draudžia standartiniu( atkūrimo), bet nevisišku draudimu, sako kad taip reikia, taigi ką reiškia tas nevisiškas draudimas, ar sodo nameliai negali būti drausti visišku draudimu? O be to, ar ta besąlyginė išskaita: gamtos jėgos ir kitos rizikos yra būtinos?
  Namelis randasi Visagino miesto savivaldybės teritorijoje, 6 km. nuo miesto , ar gali būti jo atkūriamoji vertė apie 67 000 litų?
  Būčiau labai dėkinga gavusi atsakymą.
  Pagarbiai Joana

  • Sveiki, Joana, nekilnojamo turto (t.y. namo) draudimo suma nustatoma pagal to namo statybinę vertę. Paprastai tariant, tai yra pinigų
   suma, kuri būtų reikalinga pastatyti tokį patį naują pastatą, t.y. tiek statybinės medžiagos, tiek statybos bei
   projektavimo darbai. Draudikai paprastai pastato vertę apskaičiuoja pagal plotą bei vieno kvadratinio metro vertę
   (kuri būna įvertinta pagal konstrukcijos tipą bei statinio amžių). Sudarant draudimo sutartį pagal taisykles jūs turite pateikti visą informaciją, kuri reikalinga draudikui, kad jis teisingai įvertintų vertę, t.y. nurodyti plotą, konstrukciją, renovacijas, galimas  rizikas ir pan. To pilnai užtenka jeigu jūs sutinkate su draudiko pateikta verte, nuo ko, beje, ir priklauso mokama draudimo įmoka, bei draudimo išmoka įvykio atveju. Jeigu jūs nesutiktumėte su draudiko nustatyta statinio verte, tada jums reikėtų kreiptis į nepriklausomus turto vertintojus, kurie tiksliai nustatytų statinio vertę, tuo tarpu mes jums negalime pateikti vertinimo formulės, nes tam reikalinga žinoti statybų rinkos kainas ir pan.
   Pastatai standartiškai draudžiami visa verte, tai reiškia, draudimo suma atitinka pastato tikrąją vertę, ir pastato sunaikinimo atveju, draudikas “žmogui pastato analogišką naują namą”. Tas “nevisiškas draudimas” kitaip dar vadinamas “proporciniu” yra tam tikras žalos padengimo būdas, taikomas, kai reali statinio vertė yra daugiau nei 10% didesnė negu draudimo sutartyje numatoma draudimo suma. Tai reiškia, jeigu jūs tą namelį draudžiate kai žalos atlyginimo tipas yra “nevisiškas” (“proporcinis”), tai nameliui esant sunaikintam (ar kitaip nukentėjusiam), draudimo išmoka bus mažinama tiek procentų, kiek procentų skiriasi draudimo suma. Pavyzdys draudžiate nevisišku draudimu 67 000 Lt sumai, o reali statinio vertė yra, tarkim, 80 000 Lt, t.y. verčių skirtumas yra 19%, taigi kiekvienos draudimo išmokos atveju, t.y. ar sunaikinus ar apgadinus pastatą, kiekviena žalą padengianti išmoka bus mažinama 19%.
   Pačiu bendriausiu atveju, draudėjas (t.y. jūs), gali pasirinkti ar jis nori drausti “nevisišku” ar “visos vertės” draudimu, draudėjui paprastai tai yra naudinga nebent dėl mažesnės draudimo įmokos, ar galbūt kitų asmeninių priežasčių, bet paprastai sodo nameliai gali būti draudžiami ir ‘visos vertės’ draudimu. Taip pat yra galimybė rinktis besąlyginės išskaitos dydį, bei rizikas – tačiau šie draudėjo pasirinkimai gali būti ribojami draudimo bendrovės nuostatų (kurios tarp bendrovių dažnai nemenkai skiriasi). Galiausiai, visi šie galimi pasirinkimai daro įtaką draudimo kainai.
   Labai šaunu, kad domitės savo draudimo sutartimi, nes labai svarbu visada žinoti, už ką mokama, ir kokia draudimo apsauga priklauso. Rekomenduotume kreiptis į savo draudėją, kaip minėjote, draudžiatės jau daug metų, draudėja jums tiksliai atsakys dėl kokių priežasčių ji parinko vienas ar kitas draudimo sąlygas, galėtų pateikti ir kitus draudimo variantus, pavyzdžiui, atmetus nereikalingas draudimo rizikas kaip gamtos jėgos. Tik reikėtų nepamiršti, kad nors draudėjas iš tiesų gali rinktis nemažai draudimo sutarties sąlygų, tik jos kartais būna ribojamas tiek individualių faktorių (pavyzdžiui, namo rizikos grupės), tiek pačios draudimo bendrovės draudimo politikos.

 5. Atgalinis pranešimas: seimosadvokatas Nuostolių, kylančių dėl audrų, škvalų ar kitų gamtos išdaigų, atlyginimas | seimosadvokatas

 6. Atgalinis pranešimas: Pagalba namuose su turto draudimu | Mano Draudimas LT

 7. Zydre:

  Laba diena,
  prieš metus įsigijau butą. Butas draustas. Vonioje pakabinamos lubos. Praeitą žiemą pastebejau lubose lašelius, truputį lašėjo, bet po kelių dięenų nudtojo. Šį rudenį vėl pradėjo lašai kauptis, nuėmiau pakabinamas lubas ir pastebėjau, kad laša iš lubų pro tą skylę, kur eina elektros laidas. Nuėjau pas kaimyna, pas jį viskas sausa, jis kaip ir nemato problemos. Išsikviečiau namą administruojančią įmonę, surašė aktą. Išsikviečiau draudimą, tai jis jokios žalos nemato, nors lubos aiškiai matosi lašai ir kapsėjimas. Kaip suprantu taip galiu gyventi nors ir 30 metų su kibiru viduryje vonios. Ar turėtu draudimas apmokėti? Kaip elgtis tokioje situacijoje?

  • Sveiki, Žydre, svarbu yra tai, ką sakė bendrovės ekspertas, ar jis teigia, kad lašėjimo priežastis yra nedraudžiamasis įvykis, pavyzdžiui, natūralus senėjimas. Ar jis apskritai nemato jokios žalos ir teigia, kad joks vanduo nelaša. Rekomenduotume padaryti nuotraukas lubų, kai vanduo laša, kad įrodyti faktą. Taip pat galite savo pretenziją pareikšti draudimo bendrovei raštu. Siūlome susipažinti su straipsneliu: Kaip spręsti ginčą su draudimo bendrove.

   • Zydre:

    Pratęsiant situaciją…surašiau pretenziją draudimo bendrovei ir pareikalavau atsakymo raštu. Su manim susisiekė atsovas, kuris nustatė, kad draudimas man išmokės už luboms padarytą žalą. Išmoką gavau, bet ką toliau daryti. Vanduo laša, kaimynas nereaguoja. Kur dar kreiptis, kad būtų pašalintos lašėjimo priežastys ir kaimynas susitavrkytų vamzdžius?

    • Svarbiausia, tik nenustokite draustis. Matote, bendrovė jums žalą atlygino, o po to regreso būdu kreipsis į kaltininką, kad jis jai grąžintų sumą, kurią sumokėjo jums, situacija gali pasiekti ir teismą. Tai kažkiek gali sudrausminti tą žmogų, ypač jei bus daugiau išmokų, jam bus pigiau susitvarkyti vamzdžius, nei kas kartą bylinėtis su bendrove. Jūs, tuo tarpu, nelabai turite poveikio priemonių, nebent tai būtų daugybiniai užpylimai, kreiptumėtės į teismą su prašymu atlyginti nuostolius ir sutvarkyti vamzdžius, bet tai jau būtų teisiniai dalykai, vertėtų konsultuotis su teisininkais. Galima, žinoma, mėginti žmogiškai susitarti su tuo kaimynu, tačiau sėkmė priklauso tik nuo jūsų kūrybiškumo ir gebėjimo įtikinti kaimyną.

 8. Agnė:

  Laba diena,
  Noriu pasiteirauti, kuri draudimo bendrovė, kaip paminėta jūsų straipsnyje suteikia galimybę “papildomai susitarus apdrausti ir turto savininko civilinę atsakomybę kaip statybos darbų vykdytojo”?

  • Sveiki, šiuo metu tai yra “Lietuvos draudimas”, pagal gyventojų turto draudimo taisyklių sąlygą 3.2.11..

 9. Vilius:

  Sveiki

  Savo straipsnyje minite, kad viena draudimo bendrove gali suteikti civilines atsakomybes draudima, jeigu pats savininkas vykdo remonta.
  Gal galit nurodyti draudimo bendrove ?

  Vilius

  • Šiuo metu tai yra “Lietuvos draudimas”. Dėl šios sąlygos būtina su draudiku susitarti iš anksto, sudarant draudimo sutartį.

   • Vilius:

    Paskambinau Lietuvos draudimui, ir jie pasake, kad remonto metu draudimas negalios. Taigi, jusu informacija yra klaidinga…

    • Jums atsakymas buvo pateiktas pagal šiuo metu galiojančias Lietuvos draudimo taisykles, tai yra:
     3.2.11. Jums ir mums atskirai dėl to susitarus, gali būti atlyginama žala, kilusi dėl Apdraustojo
     kaip statybos ir (arba) remonto darbų užsakovo civilinės atsakomybės.
     Tai reiškia, jeigu sutarties sudarymo metu susitariama, kad bus vykdomi remonto darbai ir reikalingas Civilinės atsakomybės draudimo galiojimas tuo metu, šią apsaugą galima įtraukti į draudimo sutartį. Kadangi ši apsauga numatoma kaip papildomai pasirenkama, bendrovė pasilieka sau teisę jos neįtraukti.
      

 10. Agne:

  Sveiki,

  Ar yra kokia draudimo bendrove draudzianti nuo naminiu gyvunu padarytos zalos turtui, kad nuomojantis buta su gyvunais butu galima garantuoti nuomotojui zalos atlyginima?

  • Jums reiktų ieškoti būtent Asmens civilinės atsakomybės draudimo, kuris dažniausiai atlygina ir naminių gyvūnų padarytą žalą trečiųjų asmenų turtui. Žinoma, yra paildomų sąlygų ir ribojimų.

 11. Feliksas:

  Namas draustas 6600eru sumai .Kokia suma kompensuotu gaisro atveju jei sunaikintu gaisras nama nuo rinkos vertes ar nuo 6600 euru sumos

  • Priklausomai nuo to, kokia verte tas namas draustas. Jeigu nauja verte, tai atlyginama iki 6600 Eur, kaip ir nurodyta polise; jeigu drausta likutine verte, tai atlyginama tik likutinė nusidėvėjusio pastato vertė, tai ta suma 6600 mažinama pagal nusidėvėjimo procentą.

 12. Dina:

  Gyvenu man perleistame naudotis tevu bute, ir esu apdraudusi ta buta. Jei is to buto bus pavogta mano turtas, ar draudimas apmokes nuostolius. Mano gyvenamoji vieta yra deklaruota visai kitur.

  • Jeigu jūs esate buto, bei jame saugomo kilnojamo turto draudėja ir naudos gavėja, dėl išmokų nebus jokių problemų. Tačiau jeigu draudėju ir naudos gavėju yra tėvai, dėl kilnojamo turto išmokų gali būti problemų.

 13. Vika:

  Ar bus gauta namo draudimo išmoka, jei gaisrą sukėlė mažametis?

 14. Inga:

  Ar yra galimybė draustis namą nuo kenkėjų? Ar čia kaip gamtos jėgą galima traktuoti?
  Situacija tokia, kad kovojome su vapsvomis, įsitaisiusiomis namo ventiliuojamame fasade ir po stogu. Atrodo, kad jau išnaikinome, bet tai kainavo tikrai brangiai. Neskaitant kenkėjų naikintojų paslaugų išlaidų, dar turėjome samdyti meistrus ardyti fasadą ir stogą padarinių revizijai, keisti pažeistą vatą. Negi nėra galimybės apsidrausti nuo tokių situacijų? Net bijau pagalvoti, jei pasikartotų…

  • Paprastai draudimas negalioja, kai žala atsiranda dėl augalų, laukinių gyvūnų ar parazitų. Draudimas atlygina nebent netiesioginius nuostolius, pavyzdžiui dėl parazitų poveikio įvyko draudžiamasis įvykis ir sugadino kitą turtą, tai tam kitam turtui atlyginama. Jūsų minėtu atveju draudimas negaliotų.

 15. Tatjana:

  Sveiki,
  nesenai įsikūrėm savo bute, namas naujas, su meistrais dirbome be sutarties, paaiškėjo jog meistrai blogai įrengė dušą, pas kaimyną pradėjo bėgti vanduo, sakykit ar galima tikėtis gauti pinigus už remonto darbus, kaimynui teks perdažyti lubas, o mums lupti plyteles ir ieškoti problemos. Ačiū

  • Dėl meistro kaltės jums žalos draudimas neatlygins. Tuo tarpu dėl jūsų santechnikos nukentėjusiam kaimynui turėtų atlyginti, visgi gali būti problemų, jeigu su kaltininku nėra sudarytos darbo sutarties, nes draudikas negalės regreso būdu iš jo išsireikalauti iš kaltininko.

 16. Saulius:

  Sveiki isigijau naujos statybos murini namuka 78kv noreciau ji apdrausti pilniausiu draudimu kad ieitu draudimas ir nuo poliu sedimo pamato ar sienos itrukimo kuri draudimo kompanija draudzia ? siuo metu jo baiktumas yra 80% isore pilnumoje baikta viduje grindys betonuotos pertvaros padarytos

 17. Rita:

  Laba diena ,noriu pasiteiraut nebaigtas apmūryti namas,šiuo metu pusę medinio ,pusę mūrinio.ar įmanoma apdrausti , o jeigu ne tai kodėl??

  • Įmanoma apdrausti, tačiau klausimas, kokiomis sąlygomis, kokia įmoka, kokie draudimo ribojimai ir pan.

 18. Svajunas:

  Sveiki. Kreipiausi i draudimo bendrove nes pamaciau kad ukinio pastato stogas ilinko ir truko sienos laukines. Paejo laukan 3 cm atsirado plydis sienoja . Bet namas renovuojamas. Daromas pilns kapitalinis remontas. Ar gauciau draudimo ismoka del ukinio pastato? Nes Dabar negyvenu tame name?

  • Jeigu renovuojamas tik gyvenamas namas, tai draudimo apsaugos galiojamas ribojamas tik jam, ūkiniui pastatui ribojimai negalioja. Visgi svarbiausia yra, dėl ko įvyko ūkinio pastato griuvimas, kokia to priežastis. Jeigu brokas ar natūralus senėjimas, draudimas tokiais atvejais negalioja, jeigu priežastis yra draudžiamasis įvykis, kuris numatomas sudarytoje draudimo sutartyje, pavyzdžiui, grunto slūgimas, draudimas turi galioti. Draudikas, įvertinęs jūsų įvykį duos jums argumentuotą atsakymą.

 19. Tomas:

  Sveiki. Dariau remontą mūriniame daugiabutyje. Išgrioviau nelaikančią sieną. Po kelių dienų atėjo kaimynas dėl skilusios sienos. Pas jį matosi kad nelaikančios sienos tinkas skilo per visą sienos aukštį, kur ji susijungia su laikančia. Jungtis nearmuota. Namas senos statybos.

  Pas mane jokių sėdimų nesimato (tinkas kur jungiasi siena su lubomis neskilęs). Tad galėjo skilti nebent nuo vibracijos sukeltos griovimo metu.
  Jis kreipėsi į draudimo bendrovę. Aš neapsidraudęs.
  Klausimas:
  1. Ar pavyks ekspertui įrodyti, kad skilimas įvyko dėl mano kaltės? Nes jei pavyks, skaičiau, kad gali išieškoti iš manęs regreso tvarka.
  2. Per kiek laiko paprastai ekspertas įvertina ir suskaičiuoja kiek reikės išmokėti.
  3. Kada registruojamas, kad įvyko įvykis, kai atvyksta ekspertas surašomas koks aktas, ar pranešimo skambučio dieną?

  • 1. Neįmanoma atsakyti, ką nuspręs ekspertas. Visgi, jeigu bus nustatyta, kad jūsų remonto darbai sukėlė sienos skilimą kaimynui, tokiu atveju jūs atsakingas atlyginti jam nuostolius. Draudimas nuostolius jam išmokės, o po to regreso būdu išsireikalaus iš jūsų.
   2. Paprastai žalos dydis apskaičiuojamas iki 2 savaičių.
   3. Žalos atsiradimo data yra laikoma ta, kada jis buvo pastebėta, jeigu neįmanoma įvertinti tiksliau.
   • Tomas:

    O ar draudimas likviduos mano bute esancia problema, jeigu visgi tas vanduo bega? Taip pat, remontai daryti kelis metus pries man perkant busta.

 20. Tomas:

  Sveiki, namo palėpėje (namas 2006m statybos)apsigyveno kažkokie laukiniai gyvūneliai,(gal kiaunes,ar šeškai) . Po jų apsilankymo radau sugadintą stogo hidroizoliacinę plėvelę įvairiose vietose.Klausymas:ar tai draudiminis įvykis?

  • Dažniausiai laukinių gyvūnų padaryta žala yra nedraudžiamasis įvykis, bet ne visada. Viskas priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje draudėtės, ir koks pas jus apsaugos paketas. Kreipkitės į bendrovę, registruokite įvykį, ir draudikas įvertins tiksliai.

 21. Tomas:

  Sveiki. Nusipirkau buta su paskola senos statybos daugiabutyje, pirmame aukste. Gyvenu jau menesi laiko ir kaimynas vakar pranese, kad rusyje bega vanduo is mano buto. Negalejau patiketi, nes akivaizdziai mano bute visiskai nesimate jokiu pozymiu. Sugalvojau patikrinti stebint vandens skaitliuka. Neleidziant vandens, per keleta valandu, skaitliukas pasisuko. Vadinasi is mano buto kazkurioje vietoje bega vanduo. Ar tai butu draudiminis ivykis?

  • Taip vandens sistemų avarija yra draudžiamasis įvykis, ir draudikas moka išmoką. Tačiau jūsų atveju dar nėra aišku, nes neištirtos žalos priežastys  ir aplinkybės. Jums tiesiog reiktų kreiptis į draudimo bendrovę ir užregistruoti įvykį.

 22. Jonas:

  Sveiki,

  pradėjo bėgti vanduo pro vonios kambarį ant kaimynų ir išsikviečiau meistrus. Meistrai nustatė, kad yra prasta vandens izoliacija, įskilusi viena plytelė ir per ten bėga vanduo. Bet meistras nėra užtikrintas 100% ar tik pro tą plytelę bėga, ar per visą dušo sieną/grindis. Draudimas sako, kad plytelių neremontuos.

  Žinau atvejų, kai draudimas apmokėdavo virtuvės plytelių suskilimą jei iškridavo ant žemės pvz.: puodas. Ar draudimas manęs neeapgaudinėja?

  • Ar draudimas moka, ar nemoka išmokos, priklauso nuo keleto esminių dalykų: 1) Kokia, tai yra draudimo bendrovė, kurioje draudžiama. Nors būsto draudimas iš esmės yra tas pats produktas, bet tarp bendrovių sąlygų yra tikrai nemažai skirtumų; 2) Kokios buvo draudimo sąlygos, mat draudžiantis galima pasirinkti draudimo apsaugos aprėptį, galima imti minimalų paketą, kai draudimas galioja tik didžiausių nelaimingų atsitikimų atveju, kaip kad gaisras; bet galima draustis visiškai maksimaliu paketu, kai draudimas atlygina net vaikams bežaidžiant namuose ir sudaužius vazą. 3) Nuo pačios žalos aplinkybių, kai įvykis yra iš esmės nedraudžiamasis, pavyzdžiui, dėl brokuoto darbo, dėl natūralių senėjimo procesų ir pan. Taigi jūsų atveju, gali būti visaip, kad draudimas tikrai pagrįstai nemoka išmokos. Paprastai bendrovė pateikia detalų išaiškinimą, kodėl atsisako mokėti išmoką, na ir jeigu argumentacija atitinka realybę, ginčo būti negali.
 23. Rita:

  sveiki,norėčiau,kad panašiai parašytumėte kiek metams maždaug kainuoja namų turto draudimas,kas yra apdraudžiama ir kokie yra draudžiamieji įvykiai namų turto draudimui.Gal yra kokios taisyklės?

 24. Modestas:

  Sveiki,

  Noreciau pasiterauti :
  Turiu namu turto bute draudima. Nesdamas nauja 101cm istrizaines LED televizoriu, paslydau ant mazo kilimelio ir ekranas duzo. Draudimo liudijime tv ekranai apdrausti, taciau atskirame lape radau fraze “draudimo ismoka nemokama, jei ivykis ivyko del didelio neatsargumo”. Pati savoka kas yra tas “didelis neatsargumas” – niekur draudimo liudijime nepateikta. Kaip elgtis tokioje situacijoje, jeigu draudimo kompanija atsisakytu kompensuoti si nelaiminga atsitikima? Dekui :)

  • Dideliu neatsargumu laikomas pareigos nesilaikymas, pavyzdžiui, išėjote iš namų ir palikote atrakintas duris. Jūsų minėta situacija turėtų būti draudžiamasis įvykis, žinoma, tuo atveju jeigu draudimo sąlygos yra “visų rizikų draudimas” + įtraukta ekranų dūžio rizika.

 25. Reda:

  Sveiki. Renovacijos metu buvo apdegintos vonios pyteles,pjaustant vamzdzius ir sugadinta sienos apdaila pergrezus siena kiaurai .
  Ar cia draudiminis ivikis

  • Remonto renovacijos metu draudimo apsauga galioja tik gaisro ir kartais dar gamtos stichijų rizikoms. Taigi greičiausiai minėtas įvykis yra nedraudiminis, tačiau visada rekomenduojame registruoti žalą, kreiptis į bendrovę ir gauti tikslų atsakymą.

 26. Živilė:

  Sveiki,
  esu apdraudusi butą maksimaliu namų draudimu AB ‘Lietuvos draudimas”. Draudimo polise yra žyma, kad butas nuomojamas tretiesiems asmenims. Pasibaigus nuomos sutarčiai ir nuomininkams išsikraustant, pastebėjome, kad bute buvo įvykis dėl vandens išsiliejimo – aiškiai matyti ‘išpūstos’ plaukiojančios grindys, ‘išsipūtusi’ durų stakta. Nuomininkai pasakė , kad prieš keturis mėnesius trūko tualeto bakelio žarnelė ir išsiliejo vanduo, mums nepranešė, nes nežinojo, kad būstas draustas, o gal tiesiog bijojo. Ar ne per vėlu kreiptis į draudimą dėl išmokos? Ar paskui draudimas turėtų regreso teisę į nuomininkus? Kiek pati esu susipažinusi su teisės aktais, tai regreso kaip ir neturėtų būti…

  • Regresas nuomininkams negresia. Tuo tarpu, tik draudimo bendrovė nuspręs, ar mokės jums išmoką, nes pažeisite sąlygą, per kiek laiko turite pranešti apie įvykį. 

 27. Genovaitė:

  Sveiki, sodų bendrijoje besiribojančio sklypo naujas savininkas žada statyti naują namą ir reikalauja raštiško sutikimo dėl neišlaikomų priešgaisrinių atstumų kad būčiau įtraukta į bendrą gaisrinį skyrių. Mano yra sodo sandėliukas o jo bus gyvenamasis namas ir jei užsidegtų mano sandėliukas ir ugnis persimestų į jo namą ar turėčiau atlyginti jo patirtus nuostolius.
  Iš anksto dėkoju.

  • Taip, pagal civilinį kodeksą privalėtumėte atlyginti nuostolius ir dėl jūsų nukentėjusiems asmenims, pavyzdžiui dėl gaisro. Jeigu turite draudimą, nuostolius atlygina draudimas.

 28. Sarunas:

  Sveiki, buto CA nedrausta. Truko imurytas vandens stovas sienoje musu auksto ribose. Draudimas ismokejo kaimynams zala ir regresu kreipesi i mus. Atsakykite prasau ar tokiu atveju atsakomybe del imuryto vamzdzio trukimo ir zalos nesame mes ar busto administratorius? Sildymo vamzdziai taip pat paslepti mure, avarijos atveju kas nes atsakomybe?
  Zalos samata su mumis nederinta, ar galima gincyti zalos dydi?
  Aciu uz atsakyma!

  • Visada viską galite ginčyti, tik niekas iš anksto negali jums pasakyti, koks bus ginčo rezultatas. Paprastai, jeigu trūksta pastato vamzdis, atsakinga yra bendrovė, prižiūrinti pastatą.

 29. Sarunas:

  Papildau informacija – avarija vamzdzio iki skaitliuko.
  Aciu!