Kam reikalingos nuotraukos KASKO draudimui

Draudžiant automobilį KASKO draudimu, draudikas pageidauja įvertinti pradinę automobilio būklę, taigi būtina automobilio apžiūra.  Jeigu automobilis jau turi defektų, jie taip pat turėtų būti užfiksuoti. Draudžiantis internetu ir neturint galimybių fiziškai pristatyti automobilio apžiūrai, galima tiesiog pateikti savarankiškai padarytas kokybiškas nuotraukas.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Automobilio apžiūra ir fotografavimas – tai standartinės KASKO draudimo procedūros sudedamoji dalis. Draudėjas įsipareigoja pateikti draudikui visą reikiamą informaciją, kuri būtina rizikos įvertinimui ir draudimo įmokos paskaičiavimui. Visgi draudėjams kartais kyla klausimų dėl nuotraukų naudos.

Kam reikalingos nuotraukos

 • Nuotraukos – tai įrodymas, kad prieš draudžiamąjį įvykį automobilis buvo tvarkingas. Patyrus žalą, draudikui reikalingi įrodymai, kad žala atsirado dėl draudžiamojo įvykio, o ne anksčiau. “Žodinis patvirtinimas” – netinka, reikalingos nuotraukos.
 • Išvengti pinktnaudžiavimo draudimu. KASKO draudimas atlygina tik tuos nuostolius dėl automobilio sugadinimo, kurie atsirado draudimo sutarties galiojimo metu. Neatlygina nuostolių, atsiradusių anksčiau ar po sutarties pasibaigimo. Taigi automobilio būklės įvertinimas prieš sudarant sutartį užkerta kelią piktnaudžiavimui, kai siekiama apsidrausti vien tam, kad draudimas apmokėtų jau anksčiau patirtą žalą.
 • Sudaryti kokybišką draudimo sutartį. Draudžiant nestandartinį automobilį, pavyzdžiui, su įmontuota papildoma įranga, vienintelis būdas efektyviai įvertinti draudimo objektą – apžiūrėti (automobilį ar jo nuotraukas). Tokiu būdu sudaroma kokybiška draudimo sutartis ir tiesiog nebelieka tikimybės, kad draudimo išmoka bus nemokama (arba mažinama) vien dėl klaidingai sudarytos draudimo sutarties dėl nepateiktos reikiamos informacijos.
 • Spręsti ginčą su draudiku Įvykus draudžiamajam įvykiui ir draudėjui nesutariant su draudiku dėl patirtos žalos,  automobilio nuotraukos padeda teisingiau įvertinti situaciją.
 • Net jei draudikas ir nereikalauja automobilio nuotraukų, pravartu jas vis tiek pasidaryti, tam atvejui, jeigu komplikuotųsi žalos sureguliavimo procesas.

Kada automobilio nuotraukos nereikalingos

 • Draudžiamas naujas automobilis, kuris perkamas iš salono.
 • Automobilis KASKO draudimu konkrečioje bendrovėje draudžiamasi ne pirmą kartą, o per praėjusį draudimo laikotarpį neįvyko jokių draudžiamųjų įvykių.
 • Draudžiamasi internetu savitarnos būdu. Savarankiškai draudžiant automobilį KASKO draudimu internete, gali pakakti tik pateikti reikiamus duomenis, pasirinkti pageidaujamas sąlygas ir apmokėti. Visgi ir šiuo būdu draudžiantis, automobilio apžiūra ar savarankiškai padarytų nuotraukų pateikimas gali būti reikalingi.
 • Klaidos ar aplaidumas. Visada yra tikimybė, kad draudimo specialistas tiesiog pamiršo paprašyti nuotraukų ar pats nufotografuoti automobilį.
 • Paties draudiko sprendimas. Draudikas gali tiesiog savo subjektyviu sprendimu nereikalauti nuotraukų.

Jeigu nuotraukos nepateikiamos

 • Draudikas gali tiesiog atsisakyti sudaryti KASKO draudimo sutartį.
 • Gali komplikuotis žalos įvertinimo procesas ir užtrukti ilgiau.
 • Gali būti padengta ne visa žala.
 • Visgi automobilio nuotraukų nepateikimas gali ir nepadaryti jokios neigiamos įtakos nei draudimo, nei žalos sureguliavimo procesams.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

2 komentarai

 1. Robertas:

  Sveiki. Apsidraudziau kasko, manes neprase foto, pats draudejas nefotografavo, dabar kai automobilis ilenktas, draudejas man sako, foto turejo buti pateiktos, todel iskaita man is 79 euru padare i 300 euru. Ka daryti tokiu atveju? Dekui.

  • Automobilio apžiūra ir tą patvirtinančios nuotraukos yra privaloma draudžiantis KASKO. Nuotraukas gali padaryti arba draudikas, arba klientas. Jeigu draudimo specialistas jūsų tikrai neinformavo, kad reikalingos nuotraukos, pretenziją galite pareikšti jam. Analogiškai dėl išskaitos, jūs turėjote būti informuotas, kokiomis sąlygomis jums sudaroma draudimo sutartis. Taigi draudimo specialistui galima užkelti visą atsakomybę jeigu jis nepateikė visos reikalingos konsultacijos prieš sudarant draudimo sutartį.