KASKO draudimo galiojimo teritorija

Draudžiant automobilį KASKO draudimu, galite patys rinktis draudimo apsaugos apimtis, nuo kurių, priklauso draudimo įmokos dydis. Vienas tokių pasirinkimų – KASKO draudimo galiojimo teritorija. Sužinokite, kokiose šalyse galioja draudimo apsauga bei kokie papildomi ribojimai taikomi išmokoms, kai draudiminis įvykis nutinka už Lietuvos ribų.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

KASKO galiojimo teritorijos pasirinkimo variantai

 • KASKO draudimo apsauga tokioms rizikoms kaip: avarija, vagystė, trečiųjų asmenų nusikalstama veika, gamtos stichijos, priklausomai nuo sutarimo su draudiku gali galioti šiose teritorijose:
  • Lietuvoje
  • Baltijose šalyse: Lietuva, Latvija, Estija
  • Europos sąjungos šalyse: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija
  • Geografinėje Europoje: Airija, Albanija, Andora, Austrija, Baltarusija, Belgija, Bosnija – Hercegovina, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Gibraltaras, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Kipras, Jungtinė  Karalystė, Juodkalnija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Makedonija, Malta, Moldova (išskyrus Padnestrės regioną), Monakas, Norvegija, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Europinė Rusijos dalis (iki Uralo kalnų), San Marinas, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Ukraina, Vengrija, Vokietija.
  • NVS šalyse: Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Kazachija, Moldova, Mongolija, Rusija, Tadžikija, Turkmėnija, Ukraina, Uzbekija
 • Techninė pagalba kelyje  – kaip papildomai pasirenkama KASKO draudimo apsauga, dažniausiai galioja toje pačioje teritorijoje kaip ir visas KASKO draudimas. Visgi draudimo bendrovėse „PZU Lietuva“ ir „Ergo“, draudėjas gali rinktis platesnę arba siauresnę galiojimo teritoriją nei paties KASKO draudimo.

KASKO išmokų ribojimai priklausomai nuo teritorijos

Lietuvoje. Draudiminiam įvykiui įvykus Lietuvos teritorijoje, žalos sureguliavimo procesas vyksta derinant su draudiku, atliekami remonto darbai draudimo bendrovės nurodytame autoservise arba draudėjo pasirinktame autoservise (tai priklauso nuo to, kaip buvo sutarta sudarant draudimo sutartį).

Užsienyje. Draudiminiam įvykiui įvykus užsienyje, sugadintas automobilis vietiniame (užsienio) servise remontuojamas tik tiek, kiek yra neišvengiama, kad po to automobilis galėtų važiuoti (ar būti transportuojamas) į Lietuvą pilnam remontui. Kiekvienas žalos reguliavimo žingsnis griežtai derinamas su draudimo bendrove, kuri sprendžia, kokie transportavimo/ būtinojo remonto darbai ir už kokią protingą kainą gali būti atlikti užsienyje.
Apibendrinant būtų galima sakyti taip, atlyginant nuostolius siekiama patirti kuo mažesnes išlaidas, dėl to užsienyje remontuoti leidžiama tik tiek, kiek išlaidos neviršija transportavimo į Lietuvą ir remonto Lietuvoje išlaidų. Taigi ir apdrausta papildoma įranga užsienyje nebūna remontuojama. Labai retais atvejais, leidžiama atlikti visus remonto darbus užsienyje, jeigu tai yra pigiau negu transportuoti automobilį į Lietuvą ir taisyti jį Lietuvoje.
Taigi asmenims, ilgai gyvenantiems užsienyje ir turintiems Lietuvoje registruotą ir apdraustą KASKO transporto priemonę, vertėtų žinoti, kad draudiminio įvykio atveju, sugadinus automobilį, pagrindiniai remonto darbai būtų atliekami Lietuvoje.

Kartu su KASKO draudimu lengviesiems automobiliams (iki 3.5 t) įsigyjamas techninės pagalbos kelyje draudimas turi iš anksto nustatytus išmokų ribojimus, kurie yra dviejų lygių:

 • Bendras vienos draudimo išmokos limitas – tai per vieną draudiminį įvykį už visas suteiktas paslaugas mokama išmokų suma, šis limitas dažnai yra skirtingas įvykiams Lietuvoje bei įvykiams užsienyje. (1 lentelė)
 • Papildomi atskirų išmokų ribojimai  – už atskiras techninės pagalbos paslaugas tiek Lietuvos teritorijoje, tiek užsienyje taikomi ribojimai kiekvieno įvykio metu. (2 lentelė)

Techninės pagalbos kelyje draudimo išmokų suma Lietuvoje ir užsienyje

Bendrovės pavadinimas Techninės pagalbos kelyje maksimali galima draudimo išmoka vieno įvykio metu
Gjensidige Lietuvoje 3400 Lt
Užsienyje 3400 Lt
IF Lietuvoje iki 2750 Lt
Užsienyje iki 8000 Lt
Lietuvos draudimas Lietuvoje išmokama pagal faktines išlaidas, išankstinio ribojimo nėra
Užsienyje iki 1700 Lt
Ergo Lietuvoje iki 3600 Lt
Užsienyje iki 6000 Lt
Seesam Lietuvoje iki 5000 Lt
Užsienyje iki 5000 Lt
Compensa Lietuvoje iki 2500 Lt
Užsienyje iki 2500 Lt
PZU Lietuva Bendra draudimo suma nenurodoma, tiesiog taikomi ribojimai išmokoms už atskiras paslaugas
BTA Lietuvoje tech. pagalbos išlaidos ribojamos individualiai kiekvienai paslaugai
Užsienyje iki 1700 Lt

1 lentelė.

Atskirų techninės pagalbos paslaugų išmokų ribojimai Lietuvoje ir užsienyje

Kaip jau minėta, draudimo bendrovės taiko ribojimus atskiroms techninės pagalbos kelyje paslaugoms, ir šie ribojimai skiriasi priklausomai nuo to ar draudiminis įvykis įvyko Lietuvoje, ar užsienyje.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra išmokos, kurios mokamos už tam tikras paslaugas, tai yra tik išmokų ribos, kurios neviršijamos atlyginant realią žalą vieno draudiminio įvykio metu. Žemiau pateiktoje lentelėje (2 lentelė) pateikta keletas pavyzdžių, daugiau išmokų ribojimų palyginimų galite rasti KASKO draudimo sąlygų palyginime.

Bendrovės pavadinimas

Smulkus remonto kelyje
galima išmoka vieno įvykio metu

Automobilio transportavimas po įvykio
galima išmoka vieno įvykio metu
Gjensidige Lietuvoje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 3400 Lt
Užsienyje iki 2400 Lt
Lietuvojevienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 3400 Lt
Užsienyje iki 3400 Lt
IF Lietuvoje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 2750 Lt
Užsienyje iki 2000 Lt
Lietuvojevienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 2750 Lt
Užsienyje iki 2000 Lt
Lietuvos draudimas Lietuvoje išmokama pagal faktines išlaidas, išankstinio ribojimo nėra
Užsienyje
iki  bendros vieno įvykio išmokų sumos 1700 Lt
Lietuvoje išmokama pagal faktines išlaidas, išankstinio ribojimo nėra
Užsienyje iki  bendros vieno įvykio išmokų sumos 1700 Lt
Ergo Lietuvoje iki 300 Lt
Užsienyje iki 700 Lt
Lietuvoje iki 5000 Lt  (kartu su gelbėjimo išlaidomis)
Užsienyje iki 5000 Lt (kartu su gelbėjimo išlaidomis)
Seesam Lietuvoje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 5000 Lt
Užsienyjevienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 5000 Lt
Lietuvoje iki 1000 Lt (kartu su gelbėjimo išlaidomis)
Užsienyje iki 1000 Lt (kartu su gelbėjimo išlaidomis)
Compensa Lietuvoje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 2500 Lt
Užsienyje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 2500 Lt
Lietuvoje vienam įvykiui už visas tech. pagalbos paslaugas iki 2500 Lt
Užsienyje iki 1700 Lt
PZU Lietuva Lietuvoje iki 250 Lt
Užsienyje iki 518 Lt
Lietuvoje iki 800 Lt
Užsienyje dėl gedimo iki 1036 Lt, dėl avarijos iki 2700 Lt
BTA Lietuvoje išmokama pagal faktines išlaidas, išankstinio ribojimo nėra
Užsienyje iki 1700 Lt
Lietuvoje iki 500 Lt (kartu su gelbėjimo išlaidomis)
Užsienyje iki 1000 Lt (kartu su galbėjimo išlaidomis)

2 lentelė.

Akivaizdu, kad draudimo bendrovių KASKO draudimo sąlygos nemažai skiriasi tarpusavyje. Taigi renkantis optimaliausią KASKO draudimą, pravartu atsižvelgti į visus teikiamus privalumus bei įvertinti trūkumus.

Mes, Manodraudimas.lt, Jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

Dėmesio, analizė atlikta pagal 2012 08 09 galiojančias KASKO draudimo sąlygas.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

6 komentarai

 1. Augustas:

  Sveiki,

  Su draugu planuojame keliauti aplink pasauli automobiliu. Suprantama, norime draustis KASKO, taciau ar sis draudimas galios visame pasaulyje? Ar yra draudimas, padengiantis visa pasauli?

  Aciu Jums,
  Augustinas Bakutis

  • Maksimali KASKO galiojimo teritorija – tai Geografinė Europa. Nėra galimybės apsidrausti KASKO, kuris galiotų visame pasaulyje.

 2. Virginija:

  labas rytas,

  norėčiau pasiteirauti. Įvyko draudiminis įvykis (kasko draudimas). Paskaičiuotą žalą noriu pasiimti pinigine išraiška. Ar gali draudimo bendrovė sumažinti išmokamą sumą (paskaičiuodama nusidėvėjimą ir pan), nors taisant automobilį autoservise, pagal draudimo sutartį nenuskaičiuoja jokių mokesčių ar nusidėvėjimų.
  Dar kartą bandau suformuluoti klausimą, ar gali skirtis žalos išmoka, taisant automobilį pasirinktam autoservise ir netaisant automobilio, o tik pasiimant žalos atlyginimą pinigine išraiška. Ačiū
  Virginija

  • Nusidėvėjimas (jeigu KASKO sutartis su nusidėvėjimu), išskaita visada išskaičiuojami, nepriklausomai nuo to, ar taisoma draudiko servise, ar išmoka pasiimama pinigais.
   Taip, draudimo išmoka pinigais yra mažesnė, negu būtų mokama servisui, kai automobilis taisomas, nes neišmokamas PVM. Tai nurodoma draudimo taisyklėse: “Jeigu transporto priemonė neremontuojama, būtinos remonto išlaidos apskaičiuojamos be pridėtinės vertės mokesčio pagal Draudiko nurodytus darbų ir keičiamų detalių ir (ar) dalių įkainius Lietuvoje, atitinkančius sugadintos transporto priemonės technologijos lygį ir vadovaujantis rekomenduojamais laiko normatyvais.”

 3. Martin:

  Laba diena, noriu paklaust, iviko toks ivikis, masina stovejo parkenge prie pardotuves , grizdamas prie masinos pastebejau kad kaskas buvo ivaziavies i masino gala, bet kas tai padare neradau, turedamas kasko draudima jus apmokat tokiu ivikiu? nors kaltininkas dingo is vietos