KASKO draudimo nutraukimas pardavus automobilį

Pardavus automobilį keičiasi ir turimos KASKO draudimo sutarties galiojimo aplinkybės. Draudimo sutartis gali būti nutraukta susigrąžinant nepanaudotą įmokos likutį. Yra galimybė KASKO draudimą perduoti naujam automobilio savininkui.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

KASKO draudimo sutarties nutraukimas pardavus automobilį

Pardavus automobilį, tokiu būdu pasikeitus jo savininkui, KASKO draudimo apsauga negalioja. Per 24 – 72 valandas (priklauso nuo draudimo bendrovės), draudikas turi būti raštu informuotas apie transporto priemonės savininko pasikeitimą bei pageidavimą nutraukti sutartį.

Nutraukus sutartį draudėjas turi grąžinti draudikui draudimo sutartį.

Draudikas grąžina draudėjui įmokos dalį už likusį draudimo sutarties galiojimo laikotarpį; iš grąžinamos sumos išminusuojamos išmokėtos išmokos, bei administracinės išlaidos. Administracinės išlaidos gali būti 10 % – 30% grąžintinos draudimo įmokos.

Esant pagrįstai KASKO draudimo sutarties nutraukimo priežasčiai, tokiai kaip automobilio pardavimas, yra galimybė susigrąžinti nepanaudotos įmokos likutį, iš kurio neišskaičiuojamos administracinės išlaidos (galioja ne visose draudimo bendrovėse).

Parduoto automobilio KASKO draudimo sutarties perrašymas kitam automobiliui

Pardavus automobilį, tokiu būdu pasikeitus jo savininkui, KASKO draudimo sutartis negalioja.

Draudikas turi būti raštu informuotas apie transporto priemonės savininko pasikeitimą ir pageidavimą draudimo sutartį perrašyti kitam automobiliui.

Šiuo atveju nepanaudotas draudimo įmokos likutis perkeliamas naujai sutarčiai draudžiant kitą automobilį.

KASKO draudimo sutarties perleidimas naujam automobilio savininkui

Pardavus automobilį, tokiu būdu pasikeitus jo savininkui, KASKO draudimo nebegalioja. Per 24 – 72 valandas (priklauso nuo draudimo bendrovės), draudikas turi būti raštu informuotas apie transporto priemonės savininko pasikeitimą.

Siekiant KASKO draudimo sutartį perleisti naujam automobilio savininkui reikia:

 • apie šį faktą informuoti draudiką per 24 – 72 valandas (laikotarpis priklauso nuo draudimo bendrovės)
 • perduoti KASKO draudimo sutartį naujajam savininkui.

Draudikas transporto priemonės savininko pasikeitimo faktą konstatuoja kaip rizikos padidėjimą, esama draudimo sutartis yra nutraukiama, o jos likutis perkeliamas naujai sudaromai sutarčiai. Įvertinus riziką, KASKO draudimo salygos ir įmoka gali būti pakeisti. Naujasis automobilio savininkas savo ruožtu sprendžia, ar draudimą nutraukti ar pratęsti.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, KASKO draudimas.

10 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: KASKO draudimas mėnesiui | Mano Draudimas LT

 2. Diana:

  Laba diena
  noriu paklausti jei masina yra vieno zmogaus, o KASKO draude kitas asmuo, KASKO draudimas galioja? T.y. Masina tarkim buvo pirkta ant Vardenis Pavardenis ir Kasko buvo registruota ant Vardenis Pavardenis, o veliau masina perrasem ant Jonas Jonaitis, o KASKO liko ant VArdenis Pavardenis. Tai KASKO galioja?

  • Sveiki, Diana, savininkui pasikeitus, KASKO draudimo sutartis nustoja galiojusi. Jūsų minėto pavyzdžio atveju – draudimas nebegalioja, kai automobilis tapo Jono Jonaičio.
    

 3. Atgalinis pranešimas: Automobilio draudimo sustabdymas | Mano Draudimas LT

 4. Aiste:

  Laba diena, sakykite sutartyje parasyta, kad nutraukus sutarti anksciau laiko yra taikomi administraciniai mokesciai iki 30%. Noreciau suzinoti, kada taikomas 5% ; 10% ; 15% ; 20% administraciniai mokesciai? Suprantu, kad zodis IKI nebutinai reiskia, kad tai turi buti butent 30% mokestis, taciau draudikai butent 30% mokesti ir paskaiciuoja, o galbut as galeciau sumoketi tik 15% administraciniu mokesciu nuo imokos sumos.

  • Vargu, ar jūs galite tai rinktis, administracinių išlaidų dydį nustato kiekviena bendrovė individualiai, pagal tai, kiek laiko buvo drausta, dėl ko nutraukiama ir pan.

 5. Artūras:

  Ar yra galimybė sustabdyti kasko draudima motociklui,kol jis nenaudojamas šaltojo sezono metu.
  Jei kasko nestabdomas – ar galiu savo inicityva nutraukti kasko draudima be išskaitos, tuo pačiu sudaryti nauja kasko sutarti galiosiančia nuo kito sezono pradžios. T.y.2018.04.01?
  Dėkoju už atsakymą.

  • Pirmiausiai, nėra aišku, apie kokį draudimą jūs iš tiesų kalbate, nes mūsų žiniomis motociklai KASKO iš viso nedraudžiami. Paprastai KASKO draudimas nėra stabdomas, jį galima tik nutraukti, tačiau tokiu atveju visada išskaičiuojamos administracinės išlaidos, iki 30% grąžintinos įmokos.

 6. Povilas:

  Sveiki,
  jei kasko draudimas mokamas dviem dalimis (kas pusę metų) ir automobilis parduodamas po 3 mėn. nuo pirmos įmokos, ar man reiktų sumokėti antrą įmoką ir nuo jos draudimas nuskaičiuotų tariamus administravimo mokesčius ar tik nuo pirmosios?

  • Jeigu nutraukiate draudimą dar neatėjus laikui sumokėti kitos įmokos dalies, jos mokėti ir nereikia. Administracinės išlaidos minusuojamos tik iš tos įmokos dalies, kuri yra grąžinama ir dar nepanaudota (nes nepraėjo tie numatyti 6 mėn. už kuriuos ji mokama).