Kelionės draudimas jau išvykus į užsienį

Draudimo bendrovės standartiškai draudžia kelionės draudimu asmenis, prieš jiems išvykstant į kelionę. Vis dėlto, ne visada pavyksta tiksliai suplanuoti išvykas ir iškyla poreikis pratęsti kelionės laiką. Kelionės draudimas jau išvykusiems į užsienį yra greičiau išimtis nei taisyklė ir kainuoja brangiau.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

Priklausomai nuo draudimo bendrovės (draudimo bendrovės taiko skirtingus variantus), yra keletas būdų, kaip galima apsidrausti kelionės draudimu, jau išvykus iš Lietuvos:

 • LR pieliečiams, gyvenantiems užsienyje ir vykstantiems į kelionę. Asmuo yra Lietuvos respublikos pilietis, kuris gyvena užsienyje ir planuoja vykti į kitą šalį. Toks kelionės draudimas galimas, tačiau jis kainuoja dvigubai daugiau (galima ne visose draudimo bendrovėse).
 • Turimos kelionės draudimo sutarties pratęsimas.
  • Prieš pasibaigiant turimai kelionės draudimo sutarčiai, reikalinga pateikti prašymą draudimo bendrovei, ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki turimos kelionės draudimo sutarties pasibaigimo.
  • Toks kelionės draudimo sutarties pratęsimas įsigalioja iš karto nuo numatytos datos, jeigu prašymas buvo pateiktas iš anksto, dar nepasibaigus turimai draudimo sutarčiai.
  • Kelionės pratęsimo sutartis turi būti sudaroma toje pačioje draudimo bendrovėje, kur buvo draudžiamasi kelionės draudimu ir prieš vykstant į kelionę.
 • Nauja kelionės draudimo sutartis jau esant užsienyje. Tokia kelionės draudimo sutartis sudaroma į priekį, tai yra įsigalioja tik po 14 dienų nuo jos sudarymo (galima ne visose draudimo bendrovėse).

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

32 komentarai

 1. Lina:

  Sveiki,

  Nutiko taip, jog siuo metu turistauju Prancuzijoje, ir buvau apsidraudusi iki birzelio 27d (draudimo trukme buvo 90 dienu, kaina 255lt) Lietuvos Draudime, taigi vakar draudimas baigesi.

  Noriu ji prasitesti, bet kaip suprantu, jau nebegalima. Tuomet gal galima sudaryti nauja sutarti? Lietuvos draudimas siulo varianta 90iai dienu pradedant tik po savaites (liepos 6d), kurio kaina 632lt. Taigi kaina didesne daugiau negu 2 kartus. Ar gali buti toks didelis kainu skirtumas? Mano nuomone, jis per didelis.

  Svarstau apie kitu imoniu siulomus kelioniu draudimo variantus, norejau pasiteirauti, gal yra kokiu geresniu pasiulymu?

  Nuo kada toks draudimas greiciausiai isigaliotu?

  Planuoju draustis 90-iai dienu nuo artimiausios galimos datos. Siuo metu esu sveika.

  Is anksto aciu uz greita atsakyma!

  Geros dienos,
  Lina

 2. Draudimas draudžiantis kitose bendrovėse įsigaliotų per 7 – 14 dienų nuo gauto apmokėjimo.
  Taip pat reiktų rašyti ir atfaksuoti ar nuskanuotą pasirašytą atsiųsti prašymą.
  Jei Jūsų kelionė privati be riziką didinančių veiksnių kaip sportas ar darbas Jums kainos būtų iki 200 Lt už šį laikotarpį (medicininių ir repatriacijos išlaidų draudimas).
  Visus formalumus el. paštu Jums padės sutvarkyti mūsų draudimo brokerė. Jos rekvizitus išsiuntėme Jums el. paštu. Darbo dienomis nuo 8:00 iki 18:00 prašau susisiekite su nurodyta specialiste ir ji Jums padės susitvarkyti kelionės draudimą vienos valandos bėgyje.
  Sėkmės ;)

  • Lina:

   Ačiū!

   • Agne:

    Sveiki, mano situacija yra identiska. Turiu kreditines korteles draudima, be to dar papildomai draudziausi LD. Kreditines korteles draudimas baigsis sausio menesi, todel noreciau pasirasyt keliones draudimo sutarti su draudimo bendrove negrizusi i Lietuva tuo metu (planuojam pasibuti iki birzelio menesio) kaip tai butu imanoma padaryti.

    Aciu is anksto

 3. viktorija:

  Sveiki.Esu Rusijos piliete su Leidimu nuolat gyventi Lietuvoje ir sio metu isvykusi i Suomija pas vyra,kuris dirba sioje salije. Vyras turi Swedbanko auksines korteles draudima,kuris galioja ir visiems seimos nariams ir sako kad sito draudimo man pakaks bunant kitoj sali.Klausimas toks : Ar man tikrai uztenka tokio draudimo ? Jei neuztenka,tai kokiu budu as galeciau apsidrausti jau isvykus is Lietuvos .Draudimo reikai 1 menesiui.

  • Sveiki, Viktorija, su Swedbanko auksine kortele teikiama gan plati kelionės draudimo apsauga užsienyje tiek turėtojui, tiek šeimos nariams, taigi šis kelionės draudimas galioja tiek jūsų vyrui tiek ir jums, jeigu vykstate į užsienį.
   Tiksliau sakant, šis draudimas, kaip kelionės draudimas galioja jums esant NE Lietuvoje (kuri yra jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta), taigi Suomijoje galioja.

 4. viktorija:

  Labau aciu uz greita ir issamu atsakyma ;0)

 5. Rokas:

  Sveiki,
  Šiuo metu esu išvykęs į Ispaniją – tiesiog keliauju. Turėjau Swedbank kreditinės kortelės draudimą, bet kreditinę kortelę “suvalgė” bankomatas, taigi iš esmės esu neapsidraudęs, todėl norėčiau pasirašyti kelionės draudimo sutartį, negrįžęs į Lietuvą. Kaip įmanoma tai būtų padaryti?

  • Sveiki, Rikai, net jeigu nebeturite kortelės, jūs vis vien esate kreditinės kortelės turėtojas ir galite pilnai naudotis kortelės privalumais, kaip antai kelionės draudimu. Nutikus nelaimingam nutikimui ir prireikus medicininės pagalbos, jums nereikia turėti kortelės, jums reikia skambinti pagalbos telefonu Swedbankui, būtų suteikia konsultacija ir sutvarkyti med. išlaidų apmokėjimo klausimai. Taigi pradžiai rekomenduotum kreiptis į banką, informuoti apie kortelės praradimą ir pasitikslinti dėl med. išlaidų draudimo galiojimo.
   Visgi, jeigu nuspręstumėte papildomai įsigyti kelionės draudimą su mūsų pagalba, galite rašyti el.paštu info@manodraudimas.lt. Tik tiek, kad toks draudimas “jau išvykus” įsigaliotų tik po 14 dienų nuo jo sudarymo.
 6. Rasa:

  Laba diena,
  draudziau keliones draudimu du zmones savaitei (iki sio sekmadienio 24.00), taciau kelione neplanuotai prailgejo dviem dienom, ir vakar nusiunciau uzklausima draudusiai kompanijai, ji sutiko pratesti sutarti, tik zinoma uz dviguba ar net daugiau kaina. Tada pradejau ieskoti informacijos, ir radau, kad tokia sutartis vistiek bus negaliojanti, nes ji bus per velai sudaryta. Gal galite atsakyti kaip cia yra is tikruju.. ar verta moketi dvigubai ir dar daugiau, ar jis vistiek negalios ?

  • Sveiki, Rasa,
    
   Labai svarbu, kokias paslaugas įsigijote drausdamiesi kelionės draudimu prieš išvykdami.
    
   Kelionės draudimo paslaugų grupės, kurios gali būti įtrauktos į Jūsų sutartį gali būti:
   - Medicininių ir repatriacijos išlaidų draudimas
   - Nelaimingų atsitikimų draudimas
   - Kelionės nuostolių/išlaidų draudimas
   - Bagažo draudimas
   - Civilinės atsakomybės draudimas
    
   Kelionės draudimo sutartį galima pratęsti sutikus bendrovei ir tai yra dažna praktika.
   Jūs greičiausiai skaitėte dėl kelionės draudimo sutarties sudarymo jau esant užsienyje.
   Ir tai yra praktikuojama, svarbiausia yra suderinti su draudiku ir sutvarkyti teisingai visus draudimo sutartį lydinčius dokumentus.
   Sutartis yra tik tada negaliojanti, jei sutarties sudarymo metu draudikas nebuvo informuotas apie tai, kad sutartis sudaryta draudėjui ir apdraustiesiems jau esant užsienyje.
    
   Kalbant apie Jūsų atvejį, tai jei draudimo bendrovė sutinka pratęsti sutartį, tai jokių keblumų nekyla dėl pratęsimo sekančių paslaugų:
   - Medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo
   - Nelaimingų atsitikimų draudimo
   - Civilinės atsakomybės draudimo
   Būtinai turite pateikti draudimo bendrovei prašymą, kurioje tiksliai turite nurodyti visas pratęsimo aplinkybes ir būtinai, kad esate užsienyje.
   Jei buvo draudiminiai įvykiai, būtinai juos pateikite prašyme. Jei pakito sveikatos būklė apdraustųjų, ar pasikeitė rizikos nuo kurių draudžiatės, taip pat būtina pateikti.
   Draudikai turi savo prašymo formas, tad paprašykite, kad suteiktų prašymo formą pratęsti besibaigiančiai, pasibaigusiai kelionės draudimo sutarčiai tęsti.
   Greičiausiai prašymą siųsite skanuotą, tad pravartu gauti iš draudiko atstovo patvirtinimą el., paštu, kad Jūsų prašymas gautas.
    
   Jei Jūsų draudimo sutartyje įtrauktos paslaugos:
   - Kelionės nuostolių draudimas
   - Bagažo draudimas
   Priklausomai nuo bendrovių, apsauga gali būti labai sumažinta arba niekinė.
   Praktiškai šios paslaugos nėra tęsiamos, net jei juridiškai pratęsite, faktiškai atsitikus draudiminiam įvykiui žala bus dengiam minimalia apimtimi.
    
   Pratęsiant sutartį, draudimo bendrovė gali kainas kelti. Čia jau nieko nepadarysi, tampate situacijos įkaitu.
   Jei esate lojalus klientas ir turite šioje bendrovėje daug paslaugų, priminkite savo draudikui, kad tokioje situacijoje, galima ir nesipelnyti iš susiklosčiusios padėties ir palikti seną kainą.
    
   Jei Jums, Rasa, liko klausimų, klauskite – mielai atsakysime.
   Jei padėsite mums jauniems specialistams augti Facebook tinkle, taip pat būsime dėkingi ;)
    
   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas
 7. Inga:

  Sveiki,
  Siuo metu atostogauju Amerikoje. Buvau isigijusi draudima iki 2013 10 14, taciau nusprendziau pabuti dar keleta menesiu. Draudziausi LD ir kaina daug didesne, nes siuo metu jau esu sioje salyje. Gal turite kazkokiu pasiulymu?
  aciu

  • Sveiki, Inga, taip yra ir kitų alternatyvų. Mūsų draudimo specialistas šiuo klausimus su jumis susisieks.

 8. Mindaugas:

  Sveiki,

  Esu įsigijęs Šiaulių Banko MC Gold kredito kortelę su PZU Sveikatos draudimu. Ar galios šis draudimas ir ar galėsiu kompensuoti išlaidas, jei:

  Išvykos į JAV metu, pradėjo skaudėti gerklę. Pasiskambinus daktarui ir pasakius simptomus, jis paskyrė apžiūrą, bet liepė pasidaryti tyrimus prieš atvykstant. Tyrimai (kraujo pėmimas), kainavo 140$. Vizitas pas daktarą kainavo 300$, buvo aptikti pakitimai skydliaukėje ir paskirtas gydimas. Ar galiu tikėtis kompensacijos už šias išlaidas ir vaistus?

  • Sveiki, būtent tam ir skirtas medicininių išlaidų kelionėje draudimas, kad sutrikus sveikatai ir prireikus mediko pagalbos, draudimas padengtų būtinosios medicininės pagalbos ir gydymo išlaidas. Svarbiausia, kad viską derintumėte su draudimo bendrove, laiku praneštumėte apie įvykį ir susirinktumėte reikalingas pažymas. Rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę PZU Lietuva, kontaktus rasite ant draudimo poliso ar atmintinės.

 9. Irma:

  Kaip galima būtų apsidrausti esa JAV, prieš tai turėjau draudimą 2014-06-22 iki 2014-07-22, norėčiau prasitęsti ar iš naujo apsidrausti nuo dabar, kiek galima anksčiau iki 2014-09-11 d.
  Ačiū.

  • Pratęsti draudimo nepavyks, nes jis jau pasibaigė. Galite nebent sudaryti naują draudimo sutartį. Mūsų draudimo specialistas su jumis susisieks.

 10. Kristina:

  Sveiki,

  Isvykau i kelione neapsidraudusi, nes tiesiog pamirsau… kaip geriausia tai padaryti dabar? Kelione prasidejo 2014.08.25, draudimo reiketu nuo 2014.08.26 iki 2014.09.07, keliones teritorija Vokietija ir Austrija, salyga su aktyviu poilsiu. Aciu uz atsalyma.

  • Jeigu turite galimybę pasirašyti prašymą ir atsiųsti elektroninę kopiją, galima dar apdrausti kelionės draudimu, kuris įsigalios anksčiausiai nuo rugsėjo 1 dienos. Tai priklauso nuo draudimo bendrovės, yra bendrovių tokiu  atveju draudžiančių tik su draudimo įsigaliojimu po 2 savaičių.

 11. Vilma:

  Sveiki,

  Išvykau į kelionę JAV ir tikėjausi apsidrausti internetu jau nuvykusi į šią šalį. Nesitikėjau, jog egzistuoja skirtumas tarp draudimo internetu, būnant užsieny, ir draudimo internetu, būnant Lietuvoje. Sakykite kaip galėčiau tai padaryti ir kada anksčiausiai įsigaliotų mano draudimas? Pasirašyti el. sutarties versiją galiu.

  • Taip, kelionių draudimu apsidrausti galima tik prieš kelionę, t.y. dar esant Lietuvoje. Jau išvykus į užsienį, apsidrausti galima vos keliose bendrovėse ir draudimas įsigalioja tik po 7 – 14 dienų. Dėl draudimo mūsų specialistas su jumis susisieks.

 12. Darius:

  Laba diena,

  As gyvenu siuo metu uzsienyje (Belgijoje) ir planuoju 2015 liepos 1-7 d. keliauti i Lietuva savo automobiliu, tranzitu per Vokietija ir Lenkija . Gal galite atsiusti draudimo bendroviu nuorodas/kontaktus, kurios sudaro sutartis jau esant uzsienyje. Dekui

  • Sveiki, Dariau. Jei kalbame apie kelinoės draudimą, tai priklausomai nuo Jūsų situacijos, kuri turi būti derinama su draudikais individualiai, gali tiek drausti kiekvienas draudikas, tiek kiekvienas iš jų gali atsisakyti drausti. Labai svarbu Jūsų juridinis statusas Lietuvoje, ar esate išdeklaravę gyvenamąją vietą iš Lietuvos, kokiose šalyse apsaugos reikalingos, kokios kelionės draudimo paslaugos reikalingos ir dar daug papildomų klausimų, į kuriuos atsakę, galite sulaukti teigiamo arba neigiamo draudiko atsakymo. Taip pat reikia neužmiršti apie ESDK apsaugą, bei jau turimų apsaugų kelionės metu, kurios gali būti įgyjamos gaunant iš banko mokėjimo kortelę, ar įsigyjant kitas draudikų paslaugas. Jose gali būti numatyta apsauga kelionės metu ir nurodyta apimtis. Patartume kreiptis į kiekvieną draudiką Jūsų pasirinkimu ne vėliau, kaip 3 – 4 savaitės ir prašyti pasiūlymo draustis. Esant užsienyje atsiras papildomų formalumų, kaip anketų ir prašymų pildymas skanavimas ir siuntimas draudikui. Taip pat priklausomai nuo draudiko gali kelias dienas trukti pasiūlymo Jums draustis autorizavimas viduje bendrovės. Atsižvelgiant į tai, kad kelionė truks 7 – 8 dienas, paprastesnis variantas būtų vietoje surasti draudiką, kuris teikia universalią apsaugą keliaujantiems, t.y. liberaliau žiūri į draudėjo rezidavimo vietą bei statusą  ir neatsižvelgiant į šiuos ribojimus gali pasiūlyti apsaugą aplankomų šalių teritorijose.

 13. Vida:

  Laba diena,
  Siuo metu esu JAV, turiu kreditine SEB banko kortele, kuria esu drausta keliones uzsienyje metu tris men. Kelione prasidejo 2016 11 14. As zadu buti iki 2017 05 10. Likusius tris men noreciau apsidrausti ir zinoma kur pigiau. Ka galetuumete pasiulyti. Is anksto dekuju uz atsakyma.
  Pagarbiai Vida

 14. Aušra:

  Sveiki, ar gali žmogus apsidrausti jau išvykęs į JAV? Kiek tai kainuotų ir per kiek laiko įsigaliotų? Kelionės rukmė iki gruodžio 12. Ačiū už atsakymus.

  • Taip, apsidrausti galima, bet draudimas įsigalioja po 7-14 dienų. Nėra iš anksto numatytos draudimo įmokos, reikia skaičiuoti kiekvienu atveju atskirai pagal apdraustojo duomenis. Tokiam draudimui įsigyti taip pat reiia pildyti papildomus dokumentus.

 15. Jolanta:

  Sūnus išvykęs į JAV ir baigėsi draudimas. Reikia apsidrausti iki rugsėjo 4 d.

  • Jeigu sūnus turi  galimybę pasirašyti raštu patvirtinimą, kad šiuo metu yra sveikas, galima apdrausti, tik draudimas įsigalios nuo 08 20. 

 16. Vytautas:

  Šiuo metu gyvenu Europos sąjungos šalyje. Už savaitės išvykstu į Aziją keliauti. Ar įmanomas draudimas tokiu atveju?

  • Taip, galima gauti kelionės draudimą Lietuvoje tik kelionei į kitą šalį, ir ne visose draudimo bendrovėse.