Kelionės draudimo galiojimo teritorija

Draudžiantis kelionių draudimu, reikalinga nurodyti tam tikrą informaciją apie kelionės pobūdį, kad draudikas tinkamai įvertintų riziką ir apskaičiuotų atitinkamą draudimo įmoką. Vienas tokių reikšmingų aspektų yra – kelionės teritorija – tai visos kelionės metu lankomos šalys, svarbu teisingai nurodyti kelionės teritoriją, kad draudimo apsauga galiotų visose lankomose šalyse ir netektų permokėti už per plačią draudimo apsaugą, kuri visai nėra būtina.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

Kelionės draudimo apsauga paprastai gali apimti tiek vieną konkrečią šalį, tiek tam tikrą geografinį segmentą. Kelionės draudimo įmoka kyla priklausomai nuo galiojimo teritorijos dydžio, taigi norint už draudimą mokėti mažiau, pravartu kuo tiksliau įvertinti kelionės draudimo galiojimo teritoriją. 

Taigi draudžiantis kelionės draudimu geriausia nurodyti visas planuojamas aplankyti šalis, kad draudikas galėtų tinkamai įvertinti būsimą riziką ir sudarytų teisingą draudimo sutartį, su pakankama draudimo apsaugos aprėptimi, kuri nebūtų nepamatuotai per plati ir dėl to nereikėtų permokėti už draudimą.

Galima kelionės draudimo galiojimo aprėptis

Draudimo bendrovės gali skirtingai įvardinti kelionės teritoriją, visgi būtų galima išskirti esminius geografinius segmentus:

 • Kelionės draudimo apsauga negalioja keliautojo nuolatinėje gyvenamojoje šalyje (t.y. asmuo yra šalies pilietis, arba turi leidimą nuolat ar laikinai gyventi toje šalyje):
  • 1 pavyzdys – keliautojas yra lietuvių tautybės. Keliautojas yra Lietuvos pilietis, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuva, taigi kelionės draudimui galiojant visoje Europos sąjungos teritorijoje, Lietuvoje (nors ji ir priklauso ES) draudimas negalios.
  • 2 pavyzdys – keliautojas yra rusų tautybės gyvenantis Lietuvoje. Asmuo yra rusų tautybės, bet nuolatinę gyvenamąją šalį deklaravęs kaip Lietuvą, taigi analogiškai kaip ir 1 pvz., kelionės draudimui galiojant Europos sąjungos teritorijoje, Lietuvoje (kaip nuolatinėje gyvenamoje vietoje) apsauga negalios.
 • Baltarusija, tranzitas per Baltarusiją. Vykstant į Baltarusiją arba į kitą šalį per Baltarusijos teritoriją, būtina tą nurodyti papildomai, priklausomai nuo draudiko, tam gali būti sudaroma atskira sveikatos draudimo kelionėje sutartis, galiojanti būtent Baltarusijos teritorijoje (arba skirta tranzitui per Baltarusiją).  Daugiau skaitykite apie tai „Kelionės draudimas į Baltarusiją“.
 • Rusija. Ši valstybė užima didžiausią geografinę teritoriją ir yra išsidėčiusi tiek Europoje (iki Uralo kalnų), tiek Azijoje, taip pat jai priklauso geografiškai atskira teritorija – Kaliningradas. Taigi vykstant į šią šalį, ar keliaujant per jos teritoriją, draudimo sutartyje tai turėtų būti numatyta.
 • Izraelis. Tai padidintos rizikos teritorija dėl Izraelio ir Palestinos konflikto, bei didelių medicininių paslaugų kainų šioje šalyje. Priklausomai nuo draudimo bendrovės nuostatų, ši šalis gali būti priskiriama tiek “Europos”, tiek “Azijos”, tiek ir “Viso pasaulio” rizikoms, taigi vykstant į Izraelį verta atkreipti dėmesį į kelionės draudimo galiojimo teritoriją ir tiksliai žinoti, kad į kelionės draudimo galiojimo teritoriją įeina ir Izraelis.   
 • Europai dalinai priklausančios šalys: Armėnija, Azerbaidžanas, Kazachstanas, Kipras, Makedonija, Rusija iki Uralo kalnų, Turkija. Priklausomai nuo draudimo bendrovės,
 • NVS šalys: Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Kazachija, Moldova, Mongolija, Rusija, Tadžikija, Turkmėnija, Ukraina, Uzbekija.
 • Geografiškai pagrįsti teritoriniai segmentai: Europa, Azija, Šiaurės Amerika, Centrinė Amerika, Karibų jūros salos, Pietų Amerika, Afrika, Okeanija.
 • Visas pasaulis. Keliaujant į atokiausius pasaulio kraštus, ar kelionės metu lankantis skirtinguose žemynuose esančias šalis, paprastai sudaroma kelionės draudimo sutartis, galiojanti visame pasaulyje.

*Dėmesio, kelionės draudimo sąlygų palyginimas pateiktas pagal 2012 09 27 galiojančias draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

4 komentarai

 1. Valentin:

  Labas vakaras. Noreciau suzinoti ar reikalingas koks nors draudimas vaziuojant i Moldovos respublika kertant pasieni Baltarusijos respublika su tranzito dokumentais, ir Ukrainos.

  • Sveiki, Valentin, jums reikalingas medicininių išlaidų draudimas vykstant tranzitu per Baltarusiją. Kitose jūsų nurodytose  šalyse kelionės medicininių išlaidų draudimas nėra būtinas, nebent savo laisvu pasirinkimu norėtumėte apsidrausti.

 2. Karolis:

  Esu studentas UK ir pagal UK istatymus galiu vairuoti masina registruota savo gimtojoje salyje kas yra Lietuva kol esu studentas. Noriu apsidrausti Lietuvoje registruota masina KASKO draudimu ir naudoti UK. Ar paprastas KASKO tinka man ar reikia kazkokiu papildomu dalyku?

  • Jeigu automobilis registruotas Lietuvoje, laisvai galite jį apdrausti KASKO draudimu su galiojimu užsienyje, paprastai KASKO galiojimo laikotarpis užsienyje neribojamas. Visgi rekomenduotume plačiau susipažinti, su KASKO galiojimo užsienyje specifika ir suformuoti atitinkamus lūkesčius, nes galiojimo sąlygos kiek skiriasi: KASKO draudimo galiojimo teritorija