Kodėl pabrango TPVCA draudimas?

TPVCA draudimo įmokos dydis priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip vairuotojo amžius, drausmingumas, transporto priemonės pobūdis ir kt. Jeigu aplinkybės nesikeičia, kasmet TPVCA draudimo kaina turi tendenciją mažėti. Vis dėlto kainai įtakos turi ir ekonominiai faktoriai, dėl kurių net ir drausmingai vairuojant, dradimas brangsta.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

TPVCA draudimo kaina priklauso nuo vairuotojo

 • Vairuotojo amžius. Jauni vairuotojai turi didesnę tikimybę sukelti eismo įvykį. Taigi esant didesnei draudimo rizikai, draudimo įmoka didėja.
  • Jeigu automobilio savininkas yra jaunas asmuo 18 – 25 metų draudimas jam bus brangesnis. Rizikingo amžiaus ribų nustatymas skiriasi tarp bendrovių.
  • Jeigu yra jaunų automobilio valdytojų. Net jei automobilio savininkas yra vyresnis asmuo, nepatenkantis į draudimo bendrovių išskiriamą rizikingo viaruotojo amžiaus grupę,  tą patį automobilį perdavus valdyti jaunesniam asmeniui, automatiškai draudimo įmoka didės, priklausomai nuo jaunojo valdytojo amžiaus.
 • Vairavimo stažas. Didėjant vairavimo patirčiai, mažėja tikimybė sukelti eismo įvykį. Taigi didėjant vairavimo stažui, draudimo kaina mažėja.
 • Drausmingumas. Draudimo įmokos didėjimui įtakos turi tik tie eismo įvykiai, kurių kaltininku vairuotojas buvo pripažintas. Taigi jeigu papuolėte į avariją, kurios kaltininkas buvo kitas asmuo, jūsų drausmingumas nuo to nepasikeis. Jeigu jūsų vardu registruota transporto priemonė sukėlė eismo įvykį, kitą kartą už draudimą jums teks mokėti daugiau.

TPVCA draudimo kaina priklauso nuo transporto priemonės

Logika yra tokia, kuo didesnę žalą gali sukelti transporto priemonė, tuo jos draudimo įmoka bus didesnė.

 • Transporto priemonės rūšis. TPVCA draudimu draudžiamas transportas: mopedai ir motociklai, lengvieji automobiliai, mikroautobusai ir autobusai, krovininiai automobiliai, traktoriai ir savaeigiai mechanizmai, priekabos. Suprantama, kad lengvojo automobilio priekaba gali padaryti gerokai mažiau žalos nei motorinė transporto priemonė, dėl to ir priekabos draudimas kainuoja gerokai mažiau.
 • Transporto priemonės registracijos vieta. Važinėjimas didmiesčių teritorijose yra rizikingesnis, nei mažų miestų teritorijose ar rajonuose. Dėl šios priežasties vairuotojai iš Vilniaus už draudimą moka daugiau nei iš Alytaus.
 • Transporto priemonės galingumas (variklio darbinis tūris). Galingesnė, greičiau važiuojanti transporto priemonė yra rizikingesnė, potencialiai galinti sukelti daugiau žalos.

TPVCA draudimo kaina priklauso nuo draudimo bendrovės

Jeigu kainai įtakos turinčios aplinkybės nepasikeičia, po metų drausmingo važinėjimo, draudimo įmoka turėtų mažėti. Tačiau taip būna ne visada, draudimas vis tiek gali brangti, nes draudimo kaina priklauso ir nuo draudiko.

 • Skirtingos bendrovės. Jeigu prieš metus draudėtės vienoje draudimo bendrovėje, atėjus metui vėl draustis galite pasirinkti kitos draudimo bendrovės paslaugas, draudimo įmoka iš esmės gali būti kitokia. Kiekviena draudimo bendrovė turi individualią politiką bei taisykles, apsprendžiančius kainas.
 • Akcijų laikas yra ribotas. Jeigu pasinaudojote draudimo bendrovių akcijų metu taikomomis nuolaidomis, galėjote gauti draudimą pigiau. Draudžiantis ne akcijos metu, draudimas kainuoja daugiau.
 • Ekonominiai pokyčiai. Draudimo bendrovės kaip ir visi kiti ekonomikos dalyviai, reaguodami į socialinius, ekonominius ir kt. visuomenės gyvenimo pokyčius, savo nuožiūra gali kelti arba mažinti savo parduodamo produkto kainas. 

TPVCA draudimo kaina priklauso nuo draudimo sumos, numatytos įstatyme

Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas nurodo privalomojo draudimo tikslą, paskirtį bei veikimo principą. Draudimo įmokos dydį nustato pats draudikas, tuo tarpu draudimo sumą, bei jos didinimą numato įstatymas. Didėjanti draudimo suma didina ir draudimo įmoką. Numatomi draudimo sumos didėjimai yra:

 • iki 2009 m. gruodžio 10 d. – 500 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 1 000 eurų dėl neturtinės žalos) ir 100 000 eurų dėl žalos turtui;
 • nuo 2009 m. gruodžio 11 d. iki 2012 m. birželio 10 d. – 2 500 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 2 500 eurų dėl neturtinės žalos) ir 500 000 eurų dėl žalos turtui;
 • nuo 2012 m. birželio 11 d. – 5 000 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 5 000 eurų dėl neturtinės žalos) ir 1 000 000 eurų dėl žalos turtui.

TPVCA draudimo kaina priklauso nuo makro veiksnių

 • Naujų draudimo bendrovių atėjimas į rinką. Naujos draudimo kompanijos dempinguoja draudimo kainas, į tokius veiksnius atsakydamos kitos draudimo bendrovės taip pat mažina kainas, siekdamos išlaikyti savo pozicijas rinkoje.
 • Kainų kritimą lydi kainų kilimas. Konkuruodamos tarpusavyje ir mažindamos draudimo kainas bendrovės pradeda dirbti beveik nuostolingai. Pagal įstatymus bendrovės turi kelti kainas, kad išlaikytų stabilumą – sugebėtų iš surinktų draudimo įmokų išmokėti žalas nukentėjusiems.
 • Sezoniniai svyravimai. Didžioji dauguma asmenų TPVCA draudimu draudžiasi pavasarį. Taigi šiuo metu draudimo bendovės konkuruoja tarpusavyje, draudimo kainos mažinamos. Vėliau, rudenį ir žiemą draudimas brangsta, nes tuo pačiu didėja ir draudiminių įvykių tikimybė.
 • Ekonomikos kritimas ir kilimas. Krintant ekonomikos lygiui, mažėja ir beisdraudžiančiųjų kiekis. Į ekonomikos kritimą bndrovės pradžioje reaguoja kainas mažindamos, tačiau pasiekiama riba, kai žalų išmokama labai daug ir atsiranda pavojus stabiliam įmonės darbui. To pasekoje, laikydamiesi įstatymų, draudikai priversti branginti draudimą, kad veikla išliktų ekonomiškai pagrįsta ir stabili.
 • Draudimo bendrovių ekonominiai tikslai. Draudimo bendrovės kaip pelno siekiantys ekonomikos dalyviai, siekdami maksimizuoti pelną, savo sprendimu gali panaikinti mažiau pelningus verslo segmentus, pasilikti tik pelningus, ilgalaikius. Taigi sumažėjus konkurencijai, dėl tam tikro segmento aptarnavimo, kainos didėja.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

47 komentarai

 1. Mantas:

  Jeigu issilaikiau teises 18 metu ir turiu automobili savo vardu (volvo v40 85kw 1,9l 2001 metu) gyvenu mazame miestelyje . Noreciau suzinoti kokia butu apytiksle draudimo kaina vieneriem metam.

 2. Atgalinis pranešimas: Pavasarį drausti automobilį yra pigiau | Mano Draudimas LT

 3. Birute:

  Laba diena,
  kiek kainuos draudimas metams: Mano vairavimo stazas 9 metai, amzius 28 metai. Vazineju be nuobaudu. Isvaziuoju i Anglija su masina (BMW525). Noriu tuo paciu isigyti ir zalia korta ir pagalba kelyje. Aciu. Lauksiu atsakymo.

 4. Zigmas:

  Sveiki, kur sužinoti kodėl mano draudimo suma būtent tokia (dvigubai didesnė už pradinę)? Kitaip sakant kur galima pamatyti savo vairavimo istoriją? Ar įmanoma užginčyti nustatytą įmokos sumą?

  Pagarbiai,
  Zigmas

  • Savo vairavimo istoriją sužinoti galite LR transporto priemonių draudikų biure. Užginčyti draudimo įmokos negalite, draudikai turi laisvą teisę patys nustatyti riziką, pagal savo naudojamas metodikas, kurių neatskleidžia, ir pagal tai paskaičiuoti draudimo įmokos dydį. Žinoma, plačiąja prasme, jūs visada galite mėginti keisti nusistovėjusią santvarką, galima tiek ir teismo keliu, arba kreiptis į atstovus seime dėl įstatymų (pagal kuriuos veikia visa draudimo sistema) pakeitimo.

 5. lovas:

  vairuotojo teises turiu nuo 18 metu.Man dabar 28metai.Savo vardu automobilio iregitraves neturejau.Vazinejau pastovei tevo registruota masina.Dabar noriu registruotis automobili savo vardu ar draudimas butu skaiciuojamas kaip nepatyrusio vairuotojo ar kaip turintis vairavimo staza

  • Draudimas bus skaičiuojamas pagal tris aspektus: jūsų amžių, jūsų stažą (pagal teisių išdavimo datą) ir pagal drausmingumo istoriją, kurios jūs neturite, nes dar niekada savo vardu nesate draudęs jokio automobilio, taigi ir nebus sukaupta drausmingo važinėjimo istorija.

 6. Kasparas:

  Jeigu man 18 metu o mašinos draudimas nuo 25 metu padarytas. Tai jeigu sustabdys policija gausiu baudą?

  • Policija išrašo baudą, tik jeigu transporto priemonė iš viso neturi draudimo. Jūsų minėtu atveju bauda iš policijos negresia. Problemos būtų tik jeigu šiuo automobiliu sukeltumėte eismo įvykį, draudimas atlygintų tik dalį žalos, kitą dalį turėtų atlyginti automobilio savininkas.

 7. aivaras:

  Sveiki. Mano vairavimo stazas 14 metu su mano masina buvo ivykes ivikis bet vairavau ne as o draugas.. tada draudimas pabrango bet po metu jis vel atpigo… pats yvikis buvo 2011metais.. siandien draudziausi ir kaina netiketai padidejo dvigubai pats draudejas sako kad draudiku biuras isleido nauja isakyma ir dabar avariju istorija bus ziurima paskutinius 7erius metus.. norejau paklausti ar tai tiesa ar tiesiog brokeris sugalvojo is manes pasipelnyti? Nes mano nuomone labai daug zmoniu yra padare eismo ivikiu o ypac tokiu kaip nulaustas veidrodelis ar kazkas panasaus tai nejaugi visi dabar mokesime dvigubai?
  Aciu uz atsakyma..

  • Komentuoti kito specialisto darbo negalime, nes be drausmingumo yra daug kitų faktorių, lemiančių draudimo kainą. Prieš teikiant konkretų atsakymą reiktų žinoti ar neatsirado papildomų rizikų (jaunesni vairuotojai, užsienio rizika ir pan.) Taip pat reiktų žinoti ar draudžiamas yra tas pats automobilis. Be to reiktų žinoti ar draudimas buvo be pertraukų. Jei kažkurį laiką automobilio nedraudėte, sukauptas drausmingumas gali būti tiesiog pradėtas skaičiuoti iš naujo, ko pasėkoje draudimo kaina išaugo (teigiamas drausmingumas skaičiuojamas tik tada, kai yra nepertraukiamai draudžiama).

   • aivaras:

    Sveiki nauju faktoriu tikrai neatsirado yra draudziama kita masina ir jau ne pirmus metus masina yra mazesne ir su silpnesniu varikliu uzsienio rizika negali buti nes ten nevykstu… brokeris man sako kad nuo siu metu gruodzio 1d isejo naujas isakymas is lietuvos transporto draudiku biuro kuris sako jog visa avarijos istorija visiems zmonems bus matoma 7erius metus ar tai tiesa? Nes dar praeitais metais draudziau kaina buvo kita o siais jau teks moketi dvigubai… gal jums pavyktu konkreciau atsakyti?

    • Draudikų biuras renka informaciją apie vairuotojų drausmingumą nuo 2004-05-01. Taigi registruojami visi įvykiai padaryti per tą laiką. Tuo tarpu draudimo bendrovės individualiai pagal savo vidinę sistemą atsižvelgia tik į tam tikrą drausmingumo laikotarpį, atsižvelgia ir į įvykio sudėtingumą. Vienais atvejais vairuotojas po metų taps drausmingu, kitais atvejais prireiks ir ilgesnio draudimo laikotarpio, kad jo istorija draudiko sistemoje “išsivalytų”. Deja, dar negirdėjome apie jūsų minėtą įsakymą, jums reiktų paprašyti savo brokerio, kad nurodytų tiksliai, kas tai per įsakymas.

 8. Ausrine:

  Ar atsakau uz mano vardu registruota auto,jei vazinesis kitas asmuo Norvegijo?ar keiciasi atsakomybe,jei irasomas masinos naudotojas kitas asmuo?ar pasikeis mano draudimo suma,jei bus autoivykis,ar ateis bauda mano vardu,jei bus virsytas greitis uzsienyje?su kokiais nemalonumais galiu susidurti ir t.t?)

  • Automobilio naudotojo nurodymas neturi jokios reikšmės, nei įvykiams, nei draudimui. Iš esmės toks variantas naudojamas kai automobilis perkamas lizingo būdu, savininkas yra lizingas, bet realus naudotojas ir asmuo, kuris atsakingas yra naudotojas (naudotojas dar figuruoja kertant Baltarusijos sieną). Visais kitais atvejais, automobilio savininkas yra pilnai atsakingas už savo automobilį, draudžia savo vardu.

 9. Virginija:

  Sveiki,
  Prieš metus civilinis auto draudimas kainavo 46 €, dabar metams internete tą pačią mašiną siūlo apdrausti už 85-95 €. Įmonė kurioje prieš tai draudžiau dabar siūlo 64 €, t.y. 40 proc. brangiau. Noriu paklausti , o tai čia draudimas tiek pabrango

  • Taip, lyginant su praėjusiais metais, draudimas pabrango. Nepasikeitus draudimo rizikai, tas pats draudimas gali kainuoti 20-50 Eur daugiau.

 10. Mantas:

  Ar eismo ivykis kada aiksteleje kliudai pestyji, atvaziuoja policija, iformina ir suraso protokola priskiriamias prie eismo ivykiu kuriuose nukentejes yra ne zmogus o automobilis
  Ta prasme buvo ivykis kuri apibudinau, draudimas uz mane jokios ismokos niekam neskyre, daugiau jokiu kitu ivykiu neturiu taciau draudimas man nerealiai brangus ir kodel aplamai draudimas skaito sitoki dalyka kaip eismo ivyki net jei jokios ismokos niekam nemokejo?

  • Jeigu nebuvo mokėta žala, įvykis neturėtų būti registruojamas kaip draudžiamasis ir dėl to neturėtų brangti draudimas. Galbūt nukentėjęs kreipėsi dėl išmokos?

 11. Jaroslav:

  Sveiki. Turiu du automobilius, beveik vienodu techniniu charakteristiku, panasiu met, bet pvz 6 menesiu draudimas vienam kainuoja 70 euru kitam 90 euru, kame cia reikalas gali but?

  • Kaip ir minėjote, automobiliai nėra identiški, tai pirmas aspektas, dėl kurio draudimo įmokos skiriasi. Antra, galbūt įmokos skirtingose draudimo bendrovėse skaičiuotos, galbūt skirtingu metu, gal taikytos skirtingos akcijos.

 12. Aurelijus:

  Kokie veiksniai lėmė draudimo įmokų šuolį už CA lyginant su praėjusiais metais ? Pvz mūsų įmonės parkui įmokos padidėjo min 2 kartus…

  • Šį pavasarį matomas bendras draudimo įmokų didėjimas, tiesiog makroekonominiai veiksniai, brangimas matomas ne tik draudimo rinkoje.

 13. Justina:

  Turiu automobili Renault Clio 1.4. Kai įsigijau automobilį apsidraudžiau. Kaina buvo 55 eurai 3mėn. Buvau įspėta, kad tai mano pirmas automobilis dėl to ir kaina didesnė. Po 3 mėn vėl bandžiau draustis pas tą patį draudiką. Ir kaina vos ne dviguba. Pakeičiau beabejo. Gavau gersnį. Bet vėl atėjo laikas draustis ir ta kaina dar padidėjo. Mano stažas beveik 2 metai. 25 metai. Automobilis mažas jokių nusižengimų. Kodėl tos kainos is kyla. Stažas tai didesnis nei kai pirkau pirmą kartą beveik prieš metus.?

  • Stažo atžvilgiu, dažniausiai nėra jokio skirtumo ar jis yra 0 ar iki 3 metų, taigi šiuo aspektu įmoka jums taip greitai ir neturėtų mažėti. Analogiškai sukauptas drausmingumas, jis skaičiuojamas ne mėnesiais, bet metais. Prie to paties apskritai draudimas yra pabrangęs visiems draudėjams, tiesiog dėl makroekonominių veiksnių.

 14. Algirdas Povilaitis:

  pasibaige draudimas prleidau 1 diena vel apsidraudziau ar nutruko draudimo stazas

  • Draudimo stažas nenutrūksta, jis kaupiasi. Taigi jeigu tarp draudimų buvo pertrauka, tai stažas tiesiog lėčiau susikaups.

 15. Mechanikas:

  Noriu pasiteirauti:
  Mano mašina Audi A6, 2004 m , 2.5 TDI, 120 kw
  Tačiau šiandienos kainos yra košmariškos! Man metams kainuoja >200-300 eurų (be žalios kortos )…

  Mano stažas yra 15 metų vairavimo. Turėjęs esu per visą laiką 2 smulkius įvykius.
  Tačiau negaliu suprasti , kodėl civilinis draudimas toksai man brangus?
  Gal polisas brangus, nes techniniame pase įrašyta AUDI S6 (tipo sportinė mšina) , nors realiai yra Audi A6…

  O gal todėl,
  kad tai pirmoji mašina registruota mano vardu ir draudimas neturi „mano istorijos“ ?
  jei taip , tai kiek man draudimas pigs po 1 metų? 2 metų ? 3 metų ? kada išvis pasidarysiu „lygus“ su kitais draudėjais?
  ar įmanoma gauti bent jau pigimą procentais , mano konkrečiam atvejui? aišku su sąlyga, jei nebus ateityje autoįvykių.

  Visa tai norėčiau įsivertinti ateičiai
  Ar visgi , geriau perregistruoti mašiną ant tėvuko, kuris gyvena rajone…tada įmoka metams butų iki 100 e…

  • Kaip ir minėjome savo straipsnelyje, yra labai daug faktorių, nuo kurių priklauso draudimo įmokos dydis. Šiai dienai pagrindinę įtaką draudimo kainoms turėjo bendras draudimo pabrangimas visiems, absoliučiai visi asmenys už privalomą draudimą moka daugiau nei praėjusiais metais, tik skirtumas yra ant kiek daugiau moka. Deja, jums niekas nepasakys ateities spėjimo, kaip brangs draudimas metams bėgant ir kaip pigs, priklausomai nuo draudimo istorijos. Turėtumėte nepamiršti, kad jeigu jūsų vardu yra įvykių, tokiu atveju jie niekada nepasinaikins jeigu savo vardu nedrausite automobilio, lygiai taip ir nesukaupsite drausmingo važinėjimo istorijos. Šiai dienai, bent kažkiek apytiksliai pasiskaičiuoti draudimo kainas įvairiomis aplinkybėmis galite mūsų TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 16. Tadas:

  Kodėl automobilio kuris pagamintas 1992m be jokių pagalbinių ir saugumo sistemų(abs vsc ir t.t.), draudimas yra pigesnis už šiuolaikišką 2014m saugu su abs asc vsc ir t.t. Juk su nauju mažiau tikimybės padaryti autoiviki ypac su radarais kurie mato priekija automobilius.

  • Draudimo įmokai didžiausią reikšmę turi paties automobilio vertė, kiek kainuoja detalės, kaip sunku jas gauti, kiek automobilis nuvertėjęs ir dar daug kitų faktorių. Be to KASKO draudimas yra apsauga nuo visko, ne tik nuo avarijos, bet ir nuo vagystės, ar bet kokių kitų netikėtų atsitikimų.

 17. Aurimas:

  Sveiki, norėjau paklausi, jeigu turėjau eismo įvikį, tačiau mašina buvo registruota kito žmogaus vardu, deklaracijoje nurodžiau kad vairavau aš, draudimo kainos dabar išaugo tiek man tiek automobilio savininkui, ar neturėtu draudimas išaugti tik transporto priemonės savininkui ? po kiek laiko galėčiau tikėtis pigesnių draudimo pasiūlymų ?

  • Standartiškai eismo įvykiai yra priskiriami automobilio savininkui. Draudimo įmokos šiemet išaugo visiems draudėjams, tad Jūsų atveju kaina didesnė yra turbūt ne dėl to, kad sukėlėte eismo įvykį, o todėl, kad bendrai rinkoje kainos yra didesnės.
   Deja, bet negalime pakomentuoti, kada kainos pradės mažėti.
 18. Rita:

  Sveiki. Mašinos savininkei yra 45 m., o mašiną draudžiame, kad vairuos ir jos 20 metis sūnus. Draudimas labai brangus: net 249 eurai. Kodėl? Nes kitoms mašinoms žymiai pigesnis draudimas.

  • Draudimo įmokos dydis priklauso nuo daugybės faktorių, tiek nuo vairuotojų, tiek nuo teritorijos, tiek nuo papildomų sąlygų ir žinoma nuo paties automobilio parametrų. Pagal pateiktą informaciją neįmanoma jums tiksliai atsakyti, kodėl minėtas atvejis ženkliai brangesnis.
    
 19. Rokas:

  Sveiki… mano vairavimo stazas yra 20 metu,kiek tureje seimos automobiliu visada registruodavome zmonos vardu,nors as su seimos automobiliu vazinedavau vos ne kasdiena,po seimos skyrybu teko nusipirkti automobili ir registruotis jau savo vardu,bet privalomas vairuotojo draudimas pabrango beveik dvigubai,nors as vairuoju automobilius 20 metu be jokio perstojimo,dirbu saugos tarnyboje greitojo reagavomo ekipaze jau daugiau kaip 10 metu,esu baiges ekstrimalaus varavimo kursus,klausimas butu toks,kodel is tokiu vairuotoju norima pasipinigauti ir privalomas draudimas prilygsta su klevu vazinejanciam nepatyrusiam vairuotojui,ar yra tokiu mano atveju kokia galimybe apsidrausti savo transporto priemone uz normalia kaina ir kada privalomas draudimas man atpigs iki normalaus. Aciu…

  • Draudimo įmoka priklauso nuo daugelio faktorių. Taip, reikšmės turi vairuotojų amžius ir stažas, šiuos parametrus lengva patikrinti tiesiog pagal vairuotojo pažymėjimą. Draudimo įmokai turi svarbos ir dar vienas faktorius – sukauptas drausmingumas. Tai parametras, kuris skaičiuojamas pagal asmens vardu draustus automobilius, skaičiuojama, kiek metų buvo draudžiami automobiliai, ir ar per tuos metus buvo padaryta įvykių. Būtent šio drausmingumo jūs ir neturite, nes savo vardu neregistravote ir nedraudėte automobilių, dėl šio aspekto jums draudimo įmoka didesnė, nei draudžiant žmonai. Šiai dienai nėra kito būdo, kaip tiksliau įvertinti asmens rizikingumą.

 20. Zilvinas:

  Sveiki, esu registruotas Vilniuje, bet jei nurodau kad gyvenu tarkim Trakuose draudimas daug pigesnis gaunasi. Sakykit ar nebus problemu auto ivykio atveju del to kad istikro priregistruotas ne ten kur nurodyta draudimo poliuse?

  • Bus problemų. Draudžiama yra pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, taigi jei nurodoma kita vietovė, su tikslu susimažinti draudimo įmoką, įvykio atveju draudikas taiko regresą (dalį atlygintos žalos susigrąžina iš draudėjo).

 21. Juozapas:

  Sveiki, baigėsi automobilio draudimas ir planuodamas jį parduoti įsigijau vieno mėnesio draudimą. Jau kitą dieną visų draudimo įmonių vieno mėnesio draudimo pasiūlymai buvo 5 Eur brangesni, o metiniai pasiūlymai pabrango apie 20 Eur. Kodėl taip nutiko? Įvykių per 24 val neturėjau, rizika nepasikeitė, bet kaina ne tik neliko tokia pati, bet 17% pabrango.

  • Draudimo kainos nėra stabilus dalykas, jos kinta, didėja ir mažėja. Jeigu niekas nesikeitė iš rizikos faktorių, vadinasi, kainos pokytis dėl ekonominių veiksnių.

   • Juozapas:

    Jau praėjo dvi savaitės nuo mano minėto pabrangimo ir draudimo skaičiuoklės nebepakeitė pasiūlymų man (vis dar 20 Eur brangesni), tad ekonominių veiksnių pokyčio per vieną dieną variantą galima atmesti. Jeigu tai ne rizikos pokyčio ar ekonominių veiksnių pasėkmė, kas dar galėjo daryti įtaką kainos kilimui?

    • Tai šiuo atveju tiesiog pabrango draudimas, ir viskas – priežastis yra ekonominiai pokyčiai. Daugiau kitų priežasčių brangti draudimui ir nėra.

 22. Juozapas:

  Turiu liūdną nuojautą, jog tie ekonominiai pokyčiai paprasčiausias lupikavimas. Ačiū už atsakymus!

 23. Normalus Bachuras:

  Lupikavimas konkretus nuo teisiu issilaikymo draudziu masinas savo vardu, per visa draudimini laikotarpi pakeiciau ne viena masina, avariju neturejau nei vienos. Kaina stabiliai tik auga. Pries metus apdraudziau uz 150eu metam dabar ten pat kainuoja 180eu. Ekonomika eina i visas keturias puses, bet kai moki 1/4 savo masinos kainos uz draudima cia yra nesamone