Kur kreiptis dėl žalos atlyginimo įvykus eismo įvykiui

Dėl žalos, patirtos eismo įvykyje, kreipkitės į įvykio kaltininko TPVCA draudimo bendrovę. Jūs galite pasirinkti, ar kreiptis pagal įvykio kaltininko TPVCA draudimą ar pagal savo turimą KASKO draudimą. Jeigu kaltininkas esate jūs, jums žalą atlygins tik KASKO draudimas.

Pigiausias AUTOMOBILIO Draudimas, Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

Jeigu eismo įvykio kaltininkas yra kitas asmuo

 • Kreipkitės į draudimo bendrovę, kurioje yra sudaryta kaltininko TPVCA draudimo sutartis.
 • Jeigu jūsų transporto priemonė apdrausta KASKO draudimu, dėl žalos atlyginimo galite kreiptis į bendrovę, kurioje draudėtės. Kitaip tariant, galite pasirinkti, ar kreiptis pagal kaltininko TPVCA draudimą ar pagal savo KASKO draudimą.
 • Jeigu įvykio kaltinininkas neapsidraudęs TPVCA draudimu ir jūs neturite KASKO draudimo. Dėl žalos atlyginimo kreipkitės į Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biurą.

Jeigu eismo įvykio kaltininku esate jūs

Jeigu turite KASKO draudimo sutartį, kreipkitės tiesiai į draudimo bendrovę, kurioje draudėtės šiuo draudimu, pagal sutarties sąlygas jums bus kompensuota žala. Kreipkitės kontaktais, nurodytais ant draudimo sutarties. Jeigu jūsų transporto priemonė nėra apdrausta KASKO, patirtos žalos niekas neatlyginas.

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

365 komentarai

 1. Julius:

  Į mano automobilį įvažiavo sunkvežimis. Iš karto išsikviečiau policiją , kuri atvažiavusi padarė keletą nuotraukų ir nustatė, kad aš nekaltas. Po to iš karto buvo supildyta eismo įvykio deklaracija ir kreiptasi į kaltininko draudimą ir jų nurodytą ekspertą. Ekspertas pafotografavo mano automobilį ir pasakė, kad draudimas man per savaitę praneš paskaičiuotą draudiminę sumą. Po poros savaičių, nesulaukus jokių žinių iš draudimo aš šiandien nusprendžiau pats pasidomėti, kokios naujienos, tačiau sulaukiau atsakymą, kad jie nieko iš eksperto negavo (pastarasis sako, kad viską jiems išsiuntė dar tą pačią dieną, kai pas jį kreipiausi). Norėčiau sužinoti ar yra kokia institucija (tikiuosi iki teismo neteks keliauti) į kurią galimą būtų kreiptis jei draudimas dar ir toliau taip išsisukinės.

  • Sveiki, Juliau, visus nusiskundimus dėl draudiko galite pateikti Lietuvos Bankui, daugiau apie tai galite pasiskaityti http://www.dpk.lt [atsidarius svetainei, pasirinkite "Tęsti DPK svetainėje"]

 2. Atgalinis pranešimas: KASKO draudimo išskaita | Mano Draudimas LT

 3. Arūras:

  Sveiki, turiu jums klausimą. Man šoną nubraukė apsaugos automobilis, policiją viską surašė ir priėmę sprendimą mano naudai. Apsaugos kompanija sprendimą apskundė teismui ir apsaugos darbuotojas buvo išteisintas, pasak teismo sprendimo yra per mažai įrodymų ,jog apsaugininkas kaltas, tačiau nebuvau apkaltintas ir aš. Man buvo draudimo išmokėtas žalos atlyginimas ar bus tie pinigai pareikalaujami gražinti?

  • Sveiki, remiantis pateikta informacija, galime atsakyti tik teoriškai, kad draudimo bendrovė turi galimybę pareikšti jums prašymą grąžinti išmoką; visgi taip gali ir nenutikti; tai priklauso nuo teismo nutarties ir pačios draudimo bendrovės politikos.
 4. ausra:

  sveiki.mano automobiliui buvo nubrauktas šonas.kaltininkas nustatytas.turiu civilinį ir kasko draudimą.kai kreipiausi į savo draudimo bendrovę,manęs paklausė,ar iš savo,ar iš kaltininko bendrovės paskaičiuoti išmoka,bet neperspėjo,kad jei išmoka bus paskaičiuota iš mano bendrovės,man išskaičiuos besąlygine išskaita.ar galima pareikalauti,kad besąlyginė išskaita nebūtų išskaičiuojama?

  •  

   Sveiki, Aušra, draudimo bendrovė, kurioje draudėtės KASKO, šiuo atveju, kai žinomas kaltininkas (nuo kurio jūs nukentėjote), įgyja teisę subrogacijos būdu išsireikalauti jums sumokėtą išmoką iš kaltininko TPVCA draudimo. Toks atvejis yra ta aplinkybė, kada išskaita NETURI būti taikoma jums padengiant žalą. Jūs turite pilną teisę reikalauti, kad jums išskaita būtų netaikoma, šią sąlygą rasite KASKO draudimo taisyklėse, ties “išskaitos” taikymo ir netaikymo sąlygomis.
    
 5. Zilvinas:

  Sveiki,mano automobiliui nubrauke galinio sparno ir galinio buferio kampa,ivikio kaltininkas zinomas,kaip man geriau elgtis,ar kreiptis i kasko draudima ar i kaltininko draudima,kad ismoketu patirta zalos suma?Francize 300lt.

  • Sveiki, Žilvinai, į jūsų klausimą vieno teisingo atsakymo nėra. Siūlytume tiesiog prieš nusprendžiant įvertinti kelis aspektus. Galbūt jūs kaip vartotojas, esate susidaręs nuomonę apie draudimo bendroves, įvertinkite, kurios bendrovės žalų sureguliavimo procesu pasitikite labiau (tos, kurioje turite KASKO, ar kaltininko TPVCA). Bet kuriuo atveju kaltininko TPVCA draudimo bendrovė žalą išmokės, t.y. arba jums tiesiogiai, jeigu kreipsitės į ją, arba jūsų KASKO bendrovei (nes padengusi jums žalą pagal KASKO, ši bendrovė ją susigrąžins iš kaltininko bendrovės pagal TPVCA sutartį). Išskaita nebus taikoma abiem atvejais, tiek kreipiantis į kaltininko TPVCA, tiek į savo KASKO (kai kaltininkas žinomas, tai KASKO išmoka mokama neišskaičiuojant išskaitos). Kitas aspektas, paprastai, kai draudėjui mokama draudimo išmoka pagal KASKO draudimą, kitais metais KASKO draudimas kainuoja brangiau, o šiuo atveju, kadangi KASKO draudimas išmoką susigrąžins iš kitos bendrovės pagal TPVCA, draudimas neturėtų brangti, visgi yra tikimybė kad vis vien brangs – tai dėl šio aspekto būtų verta jums tiksliai išsiaiškinti su savo bendrove, jeigu nuspręstumėte žalą tvarkytis pagal KASKO.

 6. Darius:

  Sveiki,
  Ivyko eismo ivykis,kaltininko draudimas angliskas,ta prasme automobis su vairu desineje ir draustas anglisku draudimu,jis teigia jog jo draudimas viska apmokes ir jis kripsis pats del sio ivykio i savo draudimo atstovybe, ir man pasake,kad pats su manimi susisieks.Eismo ivyki uzfiksavo policijos pareigunai,nes prie ju akiu i mane ivaziavo,turiu fotografijas ivykio ir deklaracija supildem. Tai ka man siuo atveju daryt? ar laukt kaltininko skambucio ar man paciam kreiptis kur nors del zalos atlyginimo?

  • Sveiki, Dariau, negalime komentuoti, kaip žalas reguliuoja Anglijos bendrovės, bet paprastai dėl draudimo išmokos prašymą turi pateikti nukentėjęs, o kaltininkas turi apie tai informuoti savo bendrovę (taigi kreiptis turi abi pusės). Jeigu niekur nesikreipsite, liksite priklausomas nuo  kaltininko gerų ketinimų, to daryti paprastai neverta. Kadangi nukentėjote nuo vairuotojo, kuris yra iš Europos sąjungos šalies, greičiausiai jums žala bus reguliuojama per Draudikų Biurą. Taigi rekomenduotume pasikonsultuoti su LR Transporto priemonių draudikų biuru: http://www.cab.lt

 7. Jolanta:

  Sveiki,

  Gal kas žinote kur kreiptis, jei važiuojant troleibusu patekai į avariją, buvai sužalotas? Ar tokius dalykus kas nors atlygina ar ne?

  • Sveiki, Jolanta, taip, šią žalą atlygina privalomasis TPVCA draudimas, jis yra būtinas ir privalomas kiekvienai motorinei registruojamai transporto priemonei, tame tarpe ir troleibusams. Šis draudimas atlygina žalą tretiesiems asmenims, atsiradusią dėl vairuotojo civilinės atsakomybės. Atlyginama tiek turtinė žala (žala turtui ir sveikatai), tiek neturtinę (moralinė žala ir pan.). Labai svarbus faktas, kad nukentėjus dėl įvykio važiuojant troleibusu, būtina kviesti policiją. O kreiptis turėtumėte į vairuotojo civilinę atsakomybę apdraudusią draudimo bendrovę.

 8. juste:

  sveiki,
  mane pesciuju perejoje partrenke motociklas,atviras luzis ne vienoje kojos vietoje. kreipiausi i kaltininko draudima del turtines ir neturtines zalos atlyginimo. draudimas nori moketi neturtine zala 20lt i diena,jei esu nedarbinga 3 men tai apie 1800lt. jei nesutinku su sia suma turiu paduoti draudima ar kaltininkate i teisma ? ir kiek draudimas max gali moketi neturtine zala 2500eu ar si suma pasikeite? Aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Juste, pradžioje galite derėtis su draudimo bendrove, pateikdama argumentus, kodėl jūsų netenkina siūloma suma, draudikui savo pozicijos nepakeitus, galite kreiptis į Lietuvoes banką. Po šių žingsnių vis vien nesutariant su draudimo bendrove, lieka paskutinis kelias – teismas. Šiai dienai TPVCA draudimo sumos yra tokios 5 000 000 Eur asmeniui, iš jų 5000 Eur neturtinei žalai. 1 000 000 Eur turtinei žalai.

 9. Sigitas:

  Sveiki,

  Visai nesenai nuplovęs auto radau ant mašinos galinio sparno įbrėžimą, nutrupėjusius dažus ir matosi šiek tiek įlenkimas. Rūdijimas garantuotas po žiemos. Matomai kažkas šiek tiek buvo atsirėmęs. Kaltininkas nežinomas. Auto drausta kasko draudimu, frančizė 200 lt. Kur reikėtų kreiptis ir kokie tolimesni veiksmai? Ačiū už atsakymą.

  • Laba diena, kreipkitės tiesiogiai į draudimo bendrovę, kurioje draudėtės KASKO. Žalos užregistravimo kontaktinį telefoną rasite ant draudimo poliso ir bendrovės interneto svetainėje. Daugumą žalų galima registruoti internetu. Pagal draudimo bendrovės nurodymus reikės pristatyti automobilį žalos įvertinimui. Automobilis bus remontuojamas bendrovės nurodytame servise, jums reikės susimokėti tik 200 Lt išskaitą, arba jeigu jums tiks nurodyta išmokos suma, pinigus pasiimti ir susiremontuoti savarankiškai (tai priklauso nuo jūsų turimos KASKO draudimo sutarties sąlygų bei draudimo bendrovės žalų reguliavimo politikos). Taip pat bus reikalinga pateikti susijusius dokumentus; vairuotojo pažymėjimą, registracijos liudijimą, tech.apžiūros taloną ir sugadinimo nuotrauką (jeigu registruosite savarankiškai internetu).

 10. Vaida:

  Sveiki,kieme ivaziavo i musu masina,sulankste dureles,ivykio kaltininkas pasisalino,buvo iskviesta policija,viska uzfiksavo.Po ivykio praejus kokiam pusvalandziui kaltininkas grizo i kiema,vel iskvietem policija,jie patvirtino,kad tikrai sis automobilis ivaziavo i musu autmobili.Susisiekem su draudimu,zala nustatyta. Praejus gal 3 savaitem,o gal ir daugiau gavom laiska is draudimo,jog negali sumoket,nes neturi informacijos is policijos.Tai kur reiketu kreiptis,kad pajudint si reikala?

 11. Sandra:

  sveiki,autoivykiuo metu nukentejo mano automobilis,kaltininkas zinomas,man draudimas zadejo apmoketi automobilio remonto serviso paslaugas,bet dabar isaiskejo,kad paciai teks primoketi likutine suma is savo kisenes,nes draudimas visos sumos nepadengs,kur man kreiptis?

  • Pagal TPVCA draudimą atlyginama ta žala, kuri atsirado dėl įvykio. Transporto priemonė turi būti atstatoma į tą būklę, kokios buvo prieš pat įvykį, tai yra naudojamos analogiškos dalys, tokio pat nusidėvėjimo kaip ir prarastos, arba naudojamos neoriginalios dalys. Jeigu remonto metu automobilis buvo pagerintas, pavyzdžiui, įdėtos naujos originalios dalys, draudikas už tai primokėti neturi. Jums turėjo būti pateiktas aiškus atsakymas, kokiu pagrindu dalį remonto išlaidų turite susimokėti savarankiškai.

 12. Dana:

  Sveiki,toks klausimas.Senden i musu masina atsitrenke girtas vairuotojas.Iskvetem policija,deklaracija pildyt nuvaziavom i keliu policija. Ten viska parejgunaj uzpilde,bet mums dave tik pazimas kad musu ma
  sinos po auto ivykio. Deklaracijos nie gavom. Taj kaip mums kreiptis i draudikus jejgu net deklaraciju nie turim? Ka mes dabar turim daryt? Kur kreipris?

  • Sveiki, Dana,

   Iš pateiktos informacijos sunku įvertinti visas aplinkybes t.y., ar pradėtas tyrimas, ar kaltininkas pripažįsta kaltę, kokie dokumentai “suvaikščiojo” ir t.t. Visų pirma patartume su turima kitos TP, kuri dalyvavo autoįvykyje,  informacija (bent valst NR ) , kreiptis į TP draudikų biurą nustatant atsakingą draudiką ir ar iš vis ši TP buvo drausta. Jei nežinote įvykyje dalyvavusios TP valstybinio numerio, kreipkitės į įvykį regisravusį policijos komisariatą. Nustačius pagal valstybinį numerį draudiką, būtinai susisiekite su šios TP draudiku, informuokite apie susidariusią situaciją ir sužinokite visas pareigas, būtinas atlikti iš Jūsų pusės, kad galėtumėte teisingai pateikti prašymą atlyginti žalą. Jei TP nedrausta iš vis, tada žalos atlyginimą kuruos pats TP draudikų biuras ir suteiks visą reikiamą informaciją.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 13. Irina:

  Sveiki. Prieš mėnesį mūsų automobilis buvo sudaužytas, kaltininkas išvažiavo iš šalutinio kelio. Mūsų auto dabar yra taisomas servise, avarijos kaltininkas turėjo draudimą AB Lietuvos draudimas. Mes jau beveik visą mėnesį neturime automobilio, mūsų automobilis jau bus daužtas, nors ir suremonuotas servise. Dabar yra vasara, urime sodą, kurį reikia prižiūrėti ir laistyti, turime du vaikus, su kuriais norėtume atostogauti, tačiau negalime to daryti taip kaip norėtume, nes neturime su kuo važiuoti. Klausimas – ar būtų tiksinga kreiptis dėl neturtinės žalos alyginimo, nes tokią žalą mes patyrėme ir tęsiasi iki šiol. Jei tai, tai kur galima kreiptis – į draudimo bendrovę ar į teismą. Ačiū.

  • Sveiki, visada galite kreiptis į draudimo bendrovę ir derėtis dėl žalos dydžio ir pobūdžio. Visgi neturtinės žalos nustatymas, dydžio įvertinimas yra gan sudėtingas procesas ir dažnai tam prireikia teismo. Taip pat siūlome susipažinti su straipsneliu Kaip spręsti ginčą su draudiku.

 14. Sandra:

  Sveiki. Rugsėjo 12, ant Žaliojo tilto, auto rikiuodamasi nubraukė mano auto. Ir pasišalino.iškviečiau policija, davė pažymą ir patarė kreiptis į draudimą.bet kol kaltininkas tiksliai nenustatytas, draudimas neatlygina žalos, kadangi nėra Kasko… vyksta tyrimas. Klausimas: ar draudimas gali sutaisyt mano automobilį, jei nebus nustatytas kaltininkas? Esu girdėjusi apie kažkokį draudimo turimą fondą.Kokia tikimybė ar išvis ras kaltininką, nes ten yra kameros? Aš iš streso (auto pirkta prieš pusmetį, aišku ne iš salono) galėjau suklysti sakydama valstybinius kaltininko numerius…

 15. Paulius:

  Esu draustas Kasko draudimu. Per prastą matomumą švelniai atsitrenkiau į kitą automobilį atbulas aikštelėje ir pripražinau deklaracijoje, kad esu kaltas. Bet pas mane parašyta, kad besąlyginė išskaita yra 450 litų. Ar tai reiškia, kad draudimas man apmokės žalą, tačiau man reikės sumokėti privalomą išskaitą? O jeigu žala nesiekia 450 litų?

  • Žalos atveju KASKO draudimas atlygina tą žalos dydį, kuri viršija išskaitą. Taigi, jeigu jūsų žala nesiekia 450 Lt, tai bendrovė nieko neatlygins.

 16. Povilas:

  Sveiki. Akropolio prekybos centro aikštelėje man užkirto kelią ir atsitrenkiau į ta automobilį insidemėjau nepilnus valstybinius numerius ir automobilio markę, o pastarasis asmuo kuo greičiausiai pasišalino, iškviečiau policija , jie viska supyldė, aikštelė yra filmuojama ir sakė atsuks kameros apsauginiai ir klausimas butų kaip kreiptis į draudimą, laukti kol policija suras tą asmenį ar kaip , nes tai pirmas mano eismo įvykis. Ir deklaracija draudimo galima pildyti tik tuomet kai yra ir avarijos kaltininkas?

  • Jeigu turite KASKO draudimą, kreipkitės į savo draudiką, registruokite įvykį ir viskas jums bus atlyginta be jokių problemų. Jeigu atsiras kaltininkas, tai jums nuostolius atlygins neišskaičiuojant sutartyje numatytos išskaitos. Deklaracija yra pildoma tik tais atvejais, kai abu įvykio dalyviai sutaria dėl įvykio aplinkybių ir sutaria, kuris iš jų kaltas, visais kitais atvejais reikia kviesti policiją, kad ji surašytų tą įvykį. Jeigu policija ras kaltininką, tik tuo atveju jo turimas TPVCA draudimas atlygins jums nuostolius, jeigu kaltininkas nebus rastas, tai jums niekas neatlygins nuostolių (jeigu neturite KASKO).

 17. ramute:

  Automobilis draustas tik privalomuoju draudimu.Draudėjas su šiuo automobiliu pateko į autoįvykį ir žuvo.Kitų dalyvių near.Mašina nuvažiavo nuo kelio ,trenkėsi į medžius daugiau niekas neaišku,vyksta ikiteisminis tyrimas. Ar tokiomis aplinkybėmis priklauso kokia nors draudimo išmoka.

  • Privalomasis TPVCA draudimas atlygina tik nuostolius nukentėjusiai trečiajai šaliai, kaltininkui jokios išmokos nepriklauso. Taigi jūsų atveju draudimas nebent padengs žalą kokiam nors visuomenės turtui, jeigu įvykio metu jis buvo sugadintas, pavyzdžiui, šalikelės tvorelės ir pan.

 18. Jūratė:

  Sveiki, važiavau mikroautobusu ir patekau į avariją (į mikroautobosą įvažiavo neblaivus vairuotojas). Buvau gana sunkiai sužalota ir nuvežta į gydymo įstaigą, nieko konkretaus nežinau apie avarijos kaltininką, bet policija buvo iškviesta ir įvykį fiksavo. Nuo ko turėčiau pradėti ir kur turėčiau kreiptis dėl padarytos žalos atlyginimo mano sveikatai? Ar yra kažkoks terminas? (nes dar kurį laiką nebūsiu pajėgi vaikčioti). Iš anksto dėkoju.

  • Pirmiausiai jums reikia išsiaiškinti, kas yra įvykio kaltininkas, tai yra koks yra kaltininko (to girto vairuotojo) transporto priemonės numeris. Tokią informaciją galite gauti arba iš mikroautobuso įmonės arba, žinoma, policijoje. Tada reikia kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę (kurioje bendrovėje jis apsidraudęs, galite sužinoti LR transporto priemonių draudikų biure: http://www.cab.lt), kurioje jis yra apsidraudęs TPVCA draudimu, ten pateikti visus turimus dokumentus apie įvykį, apie patirtą žalą (medicinines išlaidas, negautas pajamas ir pan.), ten jums pateiks tolimesnius nurodymus. Pradžioje daug ką galite atlikti telefonu. Tiesa draudimo bendrovė gal ir neišmokės visos išmokos, nes dar nebaigėte sveikti ir nėra aišku, kokius nuostolius esate patyrusi, visgi pradžioje tikrai kreipkitės telefonu, užregistruokite žalą.

 19. Rulis:

  Laba diena, ipuole i mus kita masina, uzpildem deklaracija, kreipemes i rekomenduota auto servisa(su privalomu draudimu). Reikia keisti priekini sparna. Servisas del esancios rudeles pradzioj reikalavo padengti puse dazymo kainos, net dabar liepia padengti ir puse sparno vertes, nes draudimas jiems neskiria tiek pinigu… Skaitosi kad bus pagerinta bukle… Ar tai normalu? Mes privalome moketi?

  • Na taip, tai yra normalu. Draudimas turi atstatyti automobilį tik iki tokios būklės, kokios jis buvo prieš pat įvykį, jis neturi jos pagerinti. Taigi, jeigu tenka keisti automobilio detales, tai draudimas apmokės tik už senas detales, na tokias, kokios yra tokio paties nusidėvėjimo kaip ir prarastoji detalė. Visgi praktiškai labai sunku gauti tokią analogišką detalę, dėl to dedamos naujos, bet dalį už jas tenka susimokėti jau pačiam savininkui. Analogiškai ir dėl rūdžių, draudimas neturi apmokėti už jų taisymą, nes tai nėra eismo įvykio pasekmė.

 20. Gintaras:

  Su imonei priklausancia autopriemone padariau nedideli ivyki besiparkuojant(siek tiek nubraukiau stovincio kito automobilio buferio dazus). Kalte prisiiemiau,pasikeiteme ivykio deklaracijomis, dideliu pretenziju vienas kitam neturejom. O apskritai kaip sprendziasi draudiminiai ivykiai kai automobili vairuoja trecias asmuo (siuo atveju as kaip naudojantis ne savo automobili),kaip tai atsiliepia sekanciam draudimui,draudimo kaina kyla del ivykio draudzianciajam ar ivykio kaltininkui?

  • Registruotas transporto priemonės savininkas yra visiškai atsakingas už savo transporto priemonę, kad ji turėtų techninę apžiūrą, draudimą, bei kam duoda duoda juo naudotis. Visi įvykiai padaryti su ta transporto priemone, nepriklausomai nuo to, kas realiai vairavo, užrašomi registruotam savininkui, jam ir brangsta draudimas. Taigi jūsų atveju jums nieko nebus, žalą atlygins įmonės turimas draudimas, vėliau draudimas brangs būtent įmonei, draudžiant bet kokias transporto priemones.

 21. Vilija:

  Radau įlenktą ir subraižytą automobilį. Kaltininkas pasišalinęs, tel. Nr. nepaliko. Automobilis draustas KASKO draudimu. Ką reikia daryti ir į ką kreiptis?

  • Jums tiesiog reikia kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje draudėtės KASKO draudimu ir užregistruoti žalą, visus tolimesnius žingsnius nurodys bendrovė. Kadangi turite KASKO draudimą, jums nėra svarbu, ar kaltininkas žinomas ar ne, jums žala bus atlyginta pagal sutartį.

 22. Aiste:

  Automobilis draustas Kasko. Nakti buvo pavogtos automobilio apdailos juostas (3m apdailos). Automobilis senas 1994m., bet orginaliai toks koks isejo is gamyklos. Ir draudimas paskaiciuoja vos 59eurus (nors tokiu pat apdailos juostu nerandu pirkti Lietuvoje) ir pasake , kad paskaiciavo nusidevejima 70% del to ir suma tokia, tad nieko neismokes, nes nevirsija isskaitos 115euru. Apie tokia isskaita sudarant sutarti niekas man neuzsimine, nors klausiau ne karta, buvo pasakyta 10% vagystes sumos man reikes apsimoketi ir tiek. Ar yra kokiu budu, kad draudimas sumoketu pinigus arba sudetu man apdailos juostas? Telefonu gavau griezta atsakyma, kad nieko jie nemokes ir uzdaro si draudziamini ivyki.

  • Deja, turime jus nuvilti, tikrai negausite išmokos, tai standartinė situacija, kaip veikia KASKO draudimas. Jeigu turėjote kitų lūkesčių, jeigu draudimo specialistas nekokybiškai atliko savo darbą ir jums nesuteikė visos informacijos apie draudimo sąlygas, kai draudėtės, tokiu atveju dar galite pareikšti pretenziją dėl draudimo specialisto nekompetencijos. Paaiškinsime, kokiu pagrindu negaunate išmokos dabartinėje situacijoje. Senas automobilis draudžiamas rinkos verte su nusidėvėjimu, tai reiškia, kad įvykus įvykiui, atlyginamos išlaidos išskaičius automobilio nusidėvėjimą, nes draudimas neturi apmokėti automobilio pagerinimo išlaidų (jeigu jums paskaičiavo, kad gali išmokėt 59 Eur, tai reiškia, 59 Eur yra 30% naujų detalių vertės), nes jūs praradote padėvėtas detales, o ne naujas. Tiesa, sudarant KASKO draudimo sutartį, už papildomą įmoką galima įtraukti sąlygą, kad nuostoliai būtų atlyginti neskaičiuojant nusidėvėjimo (t.y. naujomis originaliomis dalimis). Kasko draudime paprastai yra dvi išskaitos, procentinė (pvz 10 %) vagystei (t.y. viso automobilio vagystei, ne dalims) ir besąlyginė, išreikšta konkrečia suma Eurais (pvz. 115 Eur). Išskaita yra ta žalos dalis, kurios bendrovė neapmoka, ji apmoka tik tą dalį, kuri viršija išskaitos dydį. Draudžiant KASKO draudimu automobilius, senesnius nei 15 metų, tikrai reikia išsamiai išsianalizuoti sąlygas ir įvertinti, ar tai iš viso apsimoka, nes automobilio ir jo dalių nusidėvėjimas yra labai didelis.

 23. valentina:

  Mociute vaziavusia dviraciu pertrenke automobilis .Kaltas vairuotojas .Mociutei luzo kojos blauzdikaulis ,guli ligonineje po operacijos.Vairuotojas bando issisukt nuo atsakomybes padengt islaidas del suzeidimu ,kur mociutei kreiptis kad butu atlyginta zala ir kas turi atlyginti ar vairuotojo draudimo bendrove ar pats vairuotojas .Aciu uz atsakyma.

  • Dėl vairuotojo sukeltų įvykių žalą tretiesiems asmenims turi atlyginti draudimo bendrovė, kurioje tas vairuotojas yra apsidraudęs TPVCA. Taigi, kreipkitės į draudimo bendrovę, kurioje kaltininkas yra apsidraudęs.

 24. Sima:

  sveiki, draugas papuolė į avariją, kaltininkas ne jis. kaltininkas neblaivus. mes apsidraudę tik privalomuoju draudimu. ar padengs kaltininko draudimas nuostolius, jei jis buvo neblaivus, ar reikės kreiptis į teismą?

  • Kaltininko draudimas pilnai jums atlygins nuostolius. Dėl to, kas savininkas įvykį sukėlė girtas, po žalos padengimo, draudimo bendrovė regreso būdų iš jo išsireikalaus visos išmokėtos sumos.

 25. Petras:

  Sveiki, aikštelėje važiuodamas atbulomis kliudžiau ženklą. Įvykio metu ženklas buvo apgadintas, iškvietus Policija ir suforminus įvykį, komisariate gavau baudą. Iškilo klausimas ar draudimas atlygins savivaldybei padarytą žalą už ženklą?

 26. eglė:

  Laba diena, turime problemą, vairuoju volbo xc70 206m, ji drausta kasko draudimu, padariau avariją , esu kaltininkė. Po avarijos volvo vairuotojo pusė yra visiškai suniokota, linkęs stogas, rėmas, dugnas, šonas. mašinos geometrija pilnai pažeista. Ergo draudimomkompanija mums pasiūlė 2500eur., arba tvarkyti automobilį. Bet jį sitvarkius jis nebebus saugus automobilis, nes rėmas bus jau virintas. Faktiškai ši mašina yra neremontuojama, bet pagal juos Lietuvoje viskas remontuojama , virinama, špakliuojama. Man šis automobilis jau bus nebesaugus. Aš nesutinku jo remontuoti, o jie nesutinka, man kompensuoti rinkos vertės. Ką daryti, keista, kad į žmonių gyvybes nekreipiama dėmesio, nes jeigu būtų analogiska situacija po mašinos remonto,mkažin, ar aš būčiau lūkusi gyva, nes ši mašina lieka nebesaugi. Kaip mums elgtis ir kur kreiptis?? Labai lauksiu atsakymo. AČIŪ

  • ERGO KASKO draudimo taisyklėse nurodoma, kad transporto priemonė laikoma visiškai sunaikinta, kai ją remontuoti yra netikslinga. Netikslingas remontas yra tada, kai būtinos remonto išlaidos yra 75% (arba daugiau) pačios transporto priemonės rinkos vertės prieš įvykį (iš grąžinamos išmokos išskaičiuojama dar liekanų vertė). Žinoma, pataisyta transporto priemonė turi atitikti saugumo reikalavimus (kuriuos nustato įstatymai). Taigi draudimo bendrovė tiesiog vadovaujasi skaičiavimais ir taisyklėmis. Draudimo taisyklėse nėra atkirai apibrėžiamas transporto priemonės saugumas po taisymo. Siūlome susipažinti su straipsneliu “Kaip spręsti ginčą su draudimo bendrove“: , taip pat pažymime, kad šioje situacijoje labiausiai praverstų konsultacija su teisininku.

 27. Renata:

  Sveiki. Mane nereguliuojamoje pesciuju perejoje partrenke automobilis. Pripazintas kaltu blaivus vairuotojas. Patyriau viso kuno daugybinius sumusimus. Gydausi namuose. Nuolat jauciu fizini bei dvasini skausma, sutrikes miegas. Vartoju nuskausminamuosius ir raminancius vaistus. Nedarbingumas 1 menuo. Pateikiau pirmine paraiska draudimo bendrovei, kurioje draustas kaltinamosios automobilis. Renku reikalingus dokumentus turtinei ir neturtinei zalai atlyginti. Noreciau paklausti kokia butu reali ir zmoniska suma reikalauti moralinei zalai kompensuoti, ir ar ta ismoketa suma bus issireikalauta is eismo ivykio kaltininko?

  • Sveiki, Renata. Šiuo klausimu reiktų kreiptis į teisinę praktiką žalų sureguliavimo klausimais turinčius teisininkus. Kiek mes žinome, moralinės žalos atlyginimas yra labai komplikuota procedūra ir dažniausiai besibaigia susitarimais tarp šalių atlyginti žalą iki kelių tūkstančių litų sumą už įvykį. Bet vėl viskas labai priklauso nuo  papildomų aplinkybių. Tik paminėsime, kad didžiausia suma, kurią dengs draudikas atlyginti moralinę žalą yra 5000 Eurų. Jei pavyks prisiteisti atlyginti moralinę žalą virš 5000 Eurų, viską kas bus daugiau 5000 Eurų – dengs kaltininkas. Jei draudimo sutartis sudaryta korektiškai ir autoįvykio metu dėl vairuotojo veiksmų, TP būklės neatsirado įrodymų, kad nebuvo laikomąsi sudarytos TPVCAPD sutarties sąlygų, kaltininkui nieko daugiau dengti nereikės – viską* padengs draudikas. *T.y. iki 5 000 000 eurų dėl žalos asmeniui (tarp jų 5 000 eurų dėl neturtinės žalos) ir 1 000 000 eurų dėl žalos turtui.

 28. Nerijus:

  labas vakaras,siandien ivyko auto ivykis.i mane atsitrenke dviraciu vaikas jis kaltas .kokiais budais aitu is jo isireikalauti tevu,kad atlygintu automobilio zala?

  • Jeigu neturite KASKO draudimo, nuostolius jums turi atlyginti vaiko tėvai pagal civilinį kodeksą. Konsultuokitės su teisininkais.

 29. Judita:

  Sveiki, eismo įvykyje esu nukentėjusysis. Mano ir kito eismo dalyvio draudikas yra ta pati kompanija. Ar kompanija gali siekti vengti tinkamai įvertinti žalą man, ar ji nebus suinteresuota mokėti kuo mažiau? Gal reikėtų ieškoti nepriklausomo eksperto žalai įvertinti?

  • Jeigu jūs kalbate apie tą pačią draudimo rūšį, t.y. privalomąjį TPVCA draudimą, kuriuo draudėsi abi pusės toje pačioje bendrovėje, tai net ir teoriškai plačiai mąstant sunku sugalvoti motyvą, dėl kurio galėtų kilti interesų konfliktas. Šiuo atveju jūsų turimas TPVCA draudimas neturi visiškai jokios reikšmės, nei tai, kur juo draudėtės, nei tai, ar iš viso jį turite. Vienareikšmiškai veikia tik kaltininko TPVCA draudimas, ir bendrovė nukentėjusiai šaliai turi atlygint nuostolius pagal bendrą tvarką, kurią nurodo TPVCA draudimo įstatymas. Taip, visada bendrovė yra nusiteikusi nepermokėti, visgi privalo atlyginti pagal taisykles, pagal rinkos kainas ir realią situaciją. Taigi jums neverta skubėti su nepriklausomais ekspertais, tiesiog žiūrėkite, kaip bendrovė įvertins žalą. Jeigu objektyviai nepritarsite bendrovės žalos įvertinimui, tada jau galima mąstyti apie nepriklausomus ekspertus ir užsiimti tolimesniu derėjimusi.

 30. Lauryna:

  Sveiki,
  Aikštelėje buvo paliktas automobilis. Atėjus po kurio laiko radome išdaužtą langą. Dėl įvykio kreiptasi į policiją, įvykis tiriamas, panašu, kad bus nustatytas kaltininkas (tai nebuvo kitas automobilis). Automobilis kasko nedraustas. Kas turėtų atlyginti žalą? Kur kreiptis?

  • Kadangi automobilis neturi KASKO draudimo, o kaltininkas yra tiesiog fizinis asmuo, o ne transporto priemonės valdytojas, jums žalą atlyginti turi pats kaltininkas, pagal civilinį kodeksą.

 31. VILMA:

  I mus ivazevo nepilnametis girtas su nei drausta nei registruota auto.Pasekmes baisios automobilis musu visiskai sumaitota po dvieju vertimosi.Kadangi juos vijosi policija tai viska ir supilde patys.Kaltininkui tik septiniolika jis net neturi teises vairuoti.Musu auto draustas tik privaluomuoju draudimu.Kas man atlygins bent jau uz nebepataisoma auto.

  • Šiuo atveju yra dvi išeitys – galite kreiptis į savo TPVCA draudimo kompaniją, kad įvertintų žalą ir išmokėtų pinigus, tuomet ji juos atgaus iš Draudikų biuro, o šis regreso būdu iš kaltininko, arba galite kreiptis tiesiai į Draudikų biurą ir prašyti atlyginti žalą, o jie pinigus išreikalaus iš kaltininko.

 32. Saras:

  sveiki. Mane nereguliuojamoje pesciuju perejoje partrenke automobilis. Pripazintas kaltu blaivus vairuotojas. Gydausi namuose.Nedarbingumas daugiau nei 1 menuo. kaltininkas bando isvengti zalos atlyginimo. noreciau suzinot i ka reikia kreiptis del zalos atlyginimo?

 33. Severas:

  Labas visiems,
  mano automobili vairavo kitas vairuotojas, jis sukele avarija, kaltininkas jis (nepraleido pagrindiniu keliu vaziuojancios transporto priemones). Gavosi taip, kad as buvau keleivis ir avarijos metu buvau suzalotas.
  Dabar negaliu dirbti, pasveikes neturesiu su kuo nuvykti i darba, automobilis nebesutvarkomas. Kur kreiptis del zalos atlyginimo?

  • Jeigu automobilis buvo apdraustas KASKO draudimu, reiktų kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje buvo draustasi. Jeigu automobilis buvo apdraustas tik privalomuoju TPVCA draudimu, nuostolių jums draudimas neatlygins. Pagal privalomąjį privalomojo draudimo sutartį, kuri sudaryta jūsų vardu, atlyginami nuostoliai tik tretiesiems asmenims, jūs nesate trečiasis asmuo, jūs esate draudėjas. Šiuo atveju dėl įvykio jums pabrangs draudimas kitą kartą draudžiantis, nepriklausomai nuo to kas realiai vairavo jūsų automobilį. Galėtumėte nebent pagal civilinį kodeksą išsireikalauti nuostolių atlyginimo iš to žmogaus, kuris sukėlė įvykį, tokiu atveju reikėtų konsultuotis su teisininku.

 34. Dzesi:

  Sveiki, gyvenu užsienyje (Milane) pries kelias savaites gryztant namo,mano pažįstamas draugas padare avarija, kurioje as nekentejau. Buvo atlikta stuburo operacija, visa mėnesį turėsiu nešioti korsetą. Jo šeima tvarko visus dokumentus del draudimo ir žalos atlyginimo, norejau paklausti gal butu geriau jei pasisamdyciau advokatą ?

  • Viskas priklauso nuo to, kokiu tikslu jūs norite to advokato. Jums nuostolius privalo atlyginti draudimas, įvertinti žalą. Advokatas ir teismas reikalingas tik tais atvejais, kai nesutariate derybų būdu dėl žalos dydžio, kai išmokos mokėjimas vilkinamas ir trunka ilgiau nei nurodo įstatymo terminai ir dėl to jūs dar patiriate didesnius nuostolius ir pan. Taip, jūs visada galite konsultuotis su teisininku, jums naudingai patars, ar verta kreiptis į teismą, visgi tikrai turėtų būti tam pagrindas.

 35. Erikas:

  Sveiki, priklauso neturtines zalos ismokejimas nuo sužalojimu TPVCA? ir gal yra kokie atliginimo kainorasciai?

  • Taip, TPVCA draudimas turi atlyginti ir neturtinę žalą. Nėra jokių iš anksto nustatytų išmokų, kiekvienu atveju individualiai vertinama, deramasi su bendrove. Nesutariant, galima kreiptis ir į teismą.

 36. Nerijus:

  Sveiki. Yviko yvikis i mane ivaziavo automobilis ir as buvau isvestas i ligonine ir ligonineje pripuciau 0.8 o po 4h policijai pripuciau du kartus leistina norma 0.2 0.19 . Paimtas kraujas yra vienas nukentejas kaltininko vairavusio kelevis. Yra filmuota medziaga kad nekaltas as o tas kas i mane atsitrenke. Dabar jai kraujije randa daugiau negu leistina o nekaltas esu ar man draudimas atlygins zala . Aciu is anksto jai galite atsiuskite atsakyma i gmail .

  • Jeigu įvykyje jūs buvote nukentėjęs, o ne kaltininkas, jums nuostolius atlygins bet kuriuo atveju kaltininko TPVCA draudimas. Dėl vairavimo apsvaigus gresia tik nuobaudos iš policijos, bet ne iš draudimo.

 37. Kuku:

  Man kitas automobilis perbrauke bamperi uzsipildem deklaracija kaltininkas pasirase 14 langelyje su pastaba kad kalte pripazysta bet per apsizioplinima ir as 14 langeli pasirasiau. Dabar draudimas traktuoja kaip abipuse kalte. Ar tokiu atveju galima perrasyti deklaracia (kaltininko kontaktus turiu) ir nunesti i draudimo bendrove kad pakeistu?

  • Taip galite, jei abi pusės sutariate dėl pakeitimų ir bus jūsų abiejų parašai. Bet būtina viską derinti su draudimo bendrove, kaip ji organizuoja deklaracijos taisymo procedūrą.

 38. Laura:

  Iš draudimo vis nesulaukiu žalos įvertinimo ir paskaičiavimo. Jie tvirtina, kad terminas pas juos yra 30 d., tačiau man labai reikalingas automobilis ir noriu jį susitvarkyti. Ar galiu aš nesulaukusi jų įvertinimo pradėti tvarkytis automobilį? Ar paskui nebus jokių nesklandumų dėl to?

  • Jeigu nesuderinusi su draudimo bendrove pradėsite tvarkyti automobilį, rizikuojate tuo, kad bendrovė jums pasiūlys mažesnę sumą, negu realiai sumokėsite už taisymą.

 39. As:

  Ivykus avarijai buvo supildyta deklaracija. Policija nekviesta, kaltininkas pripazino kalte. Draudimas ivertino nuostolius, ne KASKO. Sulaukiu skambucio kad negali ismoketi, nes kaltininkas nebesutinka su kalte. Reikia laukti jo paaiskinimo. Bet jis nesiteikia atvykti i savo draudimo bendrove. Paskambina jau is mano draudimo, praso pasiaiskinti. Pateikiamas pasiaiskinimas del ivykio. Nesulaukus ziniu is nei vienos DB skambinu i kaltininko draudima. Vel ta pati dainele, kad neismokes kol negaus kaltininko paaiskinimo del ivykio. Kokie tolimesni mano veiksmai galetu buti?

  • Vargu, ar jūs galite kažką padaryti, galbūt teisininko konsultacija praverstų. Eismo įvykio deklaracija yra oficialus dokumentas, kuriame įvykio dalyviai nurodo įvykio aplinkybes ir sutaria, kuris yra kaltas. Šis dokumentas yra oficialus ir jo savavališkai, tik iš vienos puses keisti negalima, t.y. įvykio kaltininkas pats savaime tos deklaracijos pakeisti negali, jeigu jūs nesutinkate. Žinoma, praktiškai būna visaip, tikrai dėl streso ar psichologinio spaudimo, būna pasirašomos klaidingos deklaracijos, kurias po to tenka keisti. Draudimo bendrovė negali mokėti jokios draudimo išmokos, jeigu nėra vienareikšmiškai aiškios įvykio aplinkybės bei kaltininkas. Turi vykti tyrimas, kiek laiko jis truks, niekas negali pasakyti. Tiesiog reikėtų sekti tyrimo eigą.

 40. Zydrune:

  Sveiki, pries metus laiko i mane atsitrenke automobilis ir pabego.. ivykio metu buvo uzfiksuota automobilio marke, valstybiniai numeriai, buvo iskviesta policija, ko pasekoke paaiskejo, jog automobilis yra nedraustas..automobilio savininkas neprisipazysta vairaves automobilio, teigia, jog automobili eksploatuoti daves kitam asmeniui, taciau tas asmuo policijai taip pat neprisipazysta vairaves..praejo menesis, du, policija vis teigia laukti metus laiko, kol kas nors prisipazins vairaves automobili, o jei neprisipazins tuomet bauda bus paskirta automobilio savininkei, praejo tie metai, automobilis isregistruotas ir policija teigia, kad pinigu is draudimo neatgausime, kategoriskai teigia..kaip taip gali buti?? Kur kreptis tokiu atveju? I motoriniu transporto priemoniu draudiku biura ar kokius toliau patartumete atlikti veiksmus, kad galetume atgauti draudimo ismoka, kuri yra visgi ne tokia ir maza, 1000euru..Dekui!!!

  • Jums, kaip nukentėjusiai, žalos atlyginimui svarbus tik tas faktas, kad žinote, koks automobilis jums padarė žalą ir kas yra jo savininkas. Jums visiškai nesvarbu, kas iš tiesų vairavo. Jums nuostolius atlyginti turi to automobilio draudimas; jeigu nėra draudimo tai LR motorinis biuras. Rekomenduojame nedelsti kreiptis į LR draudikų biurą, praėjo daug laiko, išmoka tikrai dėl senaties gali būti ir nemokama. Tokiu atveju liktų tik teismas, nes kaltininkas pagal civilinį kodeksą privalo jums atlyginti nuostolius.

 41. Roma:

  Sveiki, įvyko avarija. Jos metu buvo apgadintas mano automobilis. Kaltininko automobilis draustas privalomuoju draudimu Seesam draudime. Automobilis remontuojamas servise, su kuriuo minėtas draudimas turi sutartį.Remonto išlaidos bus atlygintos draudimo bendrovės. Tačiau mano automobilis jau bus patyręs avariją ir automobilio eksploatacijos istorijoje ji matysis. O tai atsilieps jo vertei.
  Gal būt yra numatyta ir tokia kompensacija? Ar turiu apie tai kalbėtis su draudimo atstovu?

  • Automobilio vertės sumažėjimas nėra aiškiai apibrėžiama žala, taigi tokio pobūdžio nuostoliai neatlyginami. Teoriškai svarstant, žinoma, būtų galima kreiptis nebent į teismą.

 42. as:

  Sveiki, ivyko avarija neaisku kas kaltas. Del ivikio pranesiau draudimo kompanijai. O kitas avarijos dalyvis nesikreipe i draudimo kompanija. Jis kreipesi i advokata kad as atlyginciau zala, uz masinos taisyma. Ar tai nera pasipinigavimas? Draudimas dar neirode mano kaltes…

  • Matote, tiek jūs, tiek kitas eismo įvykio dalyvis turite pilną teisę ginti savo interesus. Situacija komplikuota dėl to, kad nėra aišku, kas yra kaltininkas. Jeigu bus nustatyta, kad kaltė yra abipusė, tai jūsų abiejų draudimo bendrovės atlygins kiekvienam po dalį žalos. Tuo tarpu, kad tas asmuo jau kreipiasi į tesimą, na, tai jo teisė, bet niekas negali iš anksto pasakyti, kaip teismas nuspręs. Analogiškai jūs neprivalote  atlyginti jokios žalos, jeigu nepritariate, kad esate kaltas.

 43. ema:

  Sveiki. Man sake draudimas kad zala paskaiciuos per dvi savaites. Praejo trys savaites ir tyla. Kur kreiptis?

 44. arunas:

  i aiksteleje stovejusi mano mikroautobusa isireze masina. Is ivykio vietos pabego. Ivyki maciusio zmogaus deka,policija greitai ji surado. Del zalos atlyginimo remontui viskas aisku,taciau as esu taksistas ir masina yra darbo priemone.Jau patyriau nuostoliu kol visus formalumus atlikau,nes nedirbau. Dar laukia remontas. Kur kreiptis del zalos del negautu pajamu.Dekoju.

  • Reikia kreiptis vėlgi į tą pačią draudimo bendrovę, kuri draudė kaltininko automobilį TPVCA draudimu. Jums, kaip nukentėjusiam, privalomasis TPVCA draudimas turi atlyginti visus dėl įvykio nuostolius, tiek turtinę, tiek neturtinę žalą.

 45. Eimantas:

  Laba diena, įvyko eismo įvykis, supildėme eismo įvykio deklaracijas ir išsiskyrėme, nuvežiau deklaraciją i draudimą, po mėnesio gaunu laišką, kad iš manęs nori išieškoti eismo įvykio išlaidas. Eismo įvykio eiga: važiavau keliu, kur tera 1 eismo juosta i vieną pusę, išgirdau rate mūšimą, sustojau kelkraštyje ir darant dureles kliudžiau pravažiuojantį automobilį. Paskambinus i draudimo kompaniją, man pasakė, kad tai nėra traktuojama kaip eismo įvykis, norėjau pasiteirauti ar taip ištikro yra, ar galiu dar ieškoti teisybės?

  • Jūsų situacija visgi yra ginčytina. Paprastai, jeigu apgadinama gretima transporto priemonė stovėjimo aikštelėje, tiesiog atidarant dureles, TPVCA draudimas negalioja, nes tai nelaikoma eismo įvykiu, mat transporto priemonės stovėjo vietoje.
   Pagal LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 2 str. 11 d., kuriame nurodyta, kad: „Eismo įvykis – įvykis kelyje, viešose arba privačiose teritorijose, kurio metu, judant transporto priemonei, žuvo ar buvo sužeista žmonių, sugadinta ar apgadinta bent viena transporto priemonė, krovinys, kelias, jo statiniai ar bet koks kitas įvykio vietoje buvęs turtas.“ Jūsų situacija gali būti traktuojama kaip eismo įvykis, nes žala buvo patirta kai viena iš transporto priemonių judėjo, taigi ir draudimas turėtų pilnai galioti, atlyginti nukentėjusiai pusei nuostolius.
   • Eimantas:

    Sveiki, gavau tokią išvadą: įstatymo nustatyta tvarka, mokama dėl nukentėjusiems tretiesiems asmenims padarytos žalos, kai už žalą atsakingiems asmenims valdant ar naudojant transporto priemonę atsiranda civilinė atsakomybė. Pažymetina, kad durelių darinėjimas stovinčiam automobiliui nėra automobilio valdymas. Kad tai nėra valdymas aš suprantu, bet kur dingo dalis “naudojimas”? Ar atidarant duris nesiskaito, kad as naudoju automobili?

    • Tikrai neatsakysime jums į šį klausimą, tokiose situacijose ginčas sprendžiamas pasikviečiant trečią šalį. Rekomenduotume susipažinti su straipsneliu, kaip spręsti ginčą su draudiku.

    • Juozas:

     Eimantai atsiųsk savo raštą man i emailą ir peržiūrėsiu ar draudimas teisus, nes pats užsiimu draudimo žalų reguliavimu :) Fcbk galite rasti Draudimų žalų reguliavimas

 46. Raimondas:

  Sveiki,
  Įvyko autoįvikis, apgadino tr. priemone, supildėm deklaracija, esu nekaltas. Klausimas: ar galiu tr. priemonės žalos nustatymą pasidaryti kitoje vietoje (pvz. VW salone) ar tik pas kaltininko draudime ??? Ačiū.

  • Žalą įvertinti turi draudimo bendrovės atstovas. Kreipkitės į bendrovę, jums nurodys servisų sąrašą, kuriose galite įvertinti žalą.

 47. violeta:

  sveiki , pries 3 men buvo apgadintas mano automobilis , kuris stovejo kieme , vaziuodamas kitas automobilis nubrauke sona ir nuvaziavo . kvietem policija , ivyki uzregistravo . marke ir numerius zinom ,bet … pasirodo automobilis nedraustas ir neregistruotas , kaltu kaip ir nera . nors kaip sako vyksta tyrimas , bet rasti kaltininka vargu ar pavyks . kur kreiptis del zalos atlyginimo ? dar prie to paties , automobilis padares ivyki jau atiduotas i metala .

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą jums nuostolius turėtų atlyginti LR draudikų biuras, jeigu yra žinomas kaltininkas arba automobilis. Taigi, jūsų atveju belieka laukti tyrimo rezultatų, galbūt suras kaltininką. Bet jeigu kaltininkas nežinomas, tokiu atveju jums nuostolių neatlygins niekas, jeigu neturite KASKO draudimo.

 48. violeta:

  labai aciu uz atsakyma , kuris man iskele klausima ar verta drausti automobili ,moketi pinigus , gal geriau vazineti nedraustu , na o jei kas atsitiks ir busiu kalta susimokesiu is savo kisenes . pi nigelius skirtus draudimui kaupsiu namuose . su pagarba

  • Negalite važinėti nedraustu automobiliu, nes TPVCA draudimas yra privalomas. Be draudimo transporto priemonė negali dalyvauti eisme, tai reiškia, policijai sustabdžius tektų mokėti baudą, o po 180 dienų be draudimo, transporto priemonė iš viso automatiškai išregistruojama Regitroje, taigi teks registruoti transporto priemonę. Teoriškai galvojant, galbūt jūs esate tas žmogus, kuris galėtų pats savarankiškai atlyginti žalas, kurias padarytų tretiesiems asmenims, tačiau praktika rodo, kad visuomenei yra saugiau, kad kiekvienas vairuotojas būtų apsidraudęs.

 49. Arnoldas:

  Sveiki i mano masina stovincia kieme,atsitrenke i kiema atvaziaves vairuotojas ir pabego,buvo liudininkai,kurie mate spalva marke ir valstybinio numerio skaicius buvo iskviesta policija,bet po keliu dienu policija sake,kad tikimybes surasti kaltininka beveik nera,pranesiau savo draudimo bendrovej,sake lauksim ziniu is policijos,jei kaltininko nesuras jums sumokes kaskoks draudimo fondas kuris tam ir yra ikurtas,nuo tokiu atsitikimu ir jis man padenks zala jei neras kaltininko transporto priemones,tik teks ilgiau palaukti,o kita moteris is mano draudmo bendroves kuri skambino telefonu ir pasake,kiek ivertinimo mano automobiliui padaryta zala,sake jei nebus kaltininko ir nebus draudimo ismokos,tai kaip tokia situacija suprasti? Ta pati bendrove,vienos sako,kad gausiu,bet kokiu atveju,o jau kita skambina ir sako,kad jau negausiu?

  • Susidūrėte su draudimo bendrovės konsultantų nekompetencija. Situacija yra tokia, jums nuostolius turi atlyginti kaltininko draudimas, tam reikia surasti kaltininką, na ir žinoma, jis turi būti apsidraudęs. Kita situacija, kai kaltininkas neturi draudimo (bet kaltininkas yra surastas ir žinomas), tada nuostolius atlygina LR transporto priemonių draudikų biuras; praktiškai ši situacija atrodo taip: jūsų draudimas nuostolius jums atlygina, kaip priklauso pagal TPVCA draudimo įstatymą, o po to jam visą sumą sumoka tas LR transporto priemonių draudikų biuras. Bet, būtina sąlyga – turi būti surastas automobilis, arba kaltininkas. Jeigu nebus rastas kaltininkas, jums nuostolių neatlygins visiškai niekas, nebent turėtumėte KASKO draudimą.

 50. violeta:

  taip privaloma , bet situacija i kuria as patekau rodo ka kita , auto isregistruotas , draudimo nera , nera ir kaltu . savo automobili draudziu , bevei 30 metu moku pinigus , o kas is to , vistiek remontuoju uz savus .

  • Matote, privalomuoju TPVCA  draudimu jūs draudžiatės ne tam, kad jums atlygintų nuostolius, o tam, kad atlygintų nuostolius trečiosioms šalims, jeigu jos nukentės dėl jūsų sukelto eismo įvykio. Tokioje situacijoje, kaip kad jūs papuolėte pagelbėtų nebent savanoriškas  KASKO draudimas, jis būtent skirtas atlyginti bet kokius nuostolius kuriuos būtent jūs patiriate dėl savo automobilio sugadinimo (ar tai nežinomų asmenų sukelta avarija, ar galbūt pati jūs avariją sukėlėte, ar žala patirta dėl gamtos jėgų ir pan.). Šiandien automobilių draudimo ir registravimo priežiūros sistema vis griežiau reguliuoja šias procedūras, reikia tikėtis, kad ateityje neteks nukentėti nuo asmenų, kurie važinėja be draudimo ir sukelia eismo įvykius.

 51. sigitas:

  sveiki
  vairuoju norvegiskos reg. automobili iskilo toks klausimas kaip butu skaiciuojama zala autoivikio kai automobilis nebepataisomas

  nes automobilis norvegijoje kainuoja zimiai daugiau nei lt

 52. Gintautas:

  Sveiki.Padariau autoiviki skandinavijoje kuriame zuvo zmogus. Automobilis buvo draustas ir buvau blaivas,bet veziau virsvori. Zuvusiojo artimieji pretenziju neturi,bet teisme zada reikalauti sumoketi moraline zala. Norejau paklausti ar padengs draudimas moraline zala ir ar po to neisreikalaus jos is manes?

  • TPVCA draudimas turi atlyginti ir neturtinę žalą (moralinę). Viskas atlyginama neviršijant draudimo sumų, šiai dienai tai yra 1 mln. Eur, iš kurių moralinei žalai skirta 5000 Eur. Taigi jeigu priteista suma neviršys draudimo sumų, tai draudimas viską apmokės, jeigu viršys, teks apmokėti savarankiškai. Tuo tarpu, negalime pasakyti, kaip draudimo bendrovė traktuos automobilyje vežtą viršsvorį.

 53. Birutė:

  Sveiki, prašyčiau informacijos, įvykus nedideliam eismo įvykiui, kuriais atvejais reikia pristatyti pažymą iš policijos draudikui dėl išmokų. Prašyčiau nurodyti įstatymą. Dėkoju iš anksto.

  • Padarius įvykį, reikia elgtis pagal kelių eismo taisykles, jeigu reikia kviečiamos pagalbos tarnybos. Policija kviečiama tik jeigu nukentėjo žmonės, trečiųjų asmenų (kurių nėra įvykyje) turtas, nesutariama dėl įvykio aplinkybių. Kitais atvejais užtenka supildyti įvykio deklaraciją. To pasekoje, draudimo bendrovei reikia pateikti visus turimus dokumentus apie įvykį, jeigu tai tik deklaracija, pateikti tik ją, jeigu kviestos tarnybos – atitinkamos pažymos. Kokius dokumentus pateikti draudikui, nurodoma LR Draudimo įstatyme, LR privalomojo TPVCA draudimo įstatyme, taip pat visose draudimo taisyklėse.

 54. Inga:

  Laba diena, vasara as turejau ivyki stovejimo aiksteleje, atsitrenkiau i kita masina, kalte buvo abipuse nes viena i kita ivaziavom, mano automobilis buvo nuomotas draustas su Ergo. As gyvenu Anglijoje ir mano automobilio draudejas Anglijoje nori daugiau detaliu apie ivyki, jie nori zinoti nuostolio suma. Rasiau ir Zalos ivertintojui ir kompanijos savininkui is kurio nuomavau automobili, taciau nei vienas negali man pasakyti sumos. Taip pat parasiau ir Ergo draudimui bet dar negavau atsakymo. Mano klausimas butu kaip man suzinoti nuostolio suma ir ar tai tures efekto mano kaupiamajai draudimo nuolaidai cia Anglijoje? Dekui.

  • Nuostolio dydį, jums gali pasakyti tik tas, kas žino, t.y. draudimo bendrovė, kuri būtent ir vertino jūsų padarytą žalą. Žalos dydį tikri turi žinoti ir automobilio savininkas, negalime paaiškinti, kodėl jums ta informacija nėra suteikta. Tuo tarpu, negalime nieko komentuoti apie Anglijos draudimo sistemą, jums pati bendrovė pasakys, kaip įvykis pakeis jūsų drausmingumą.

 55. Vaidas:

  Sveiki, ivyko eismo ivykis ir uzpildzius eismo ivykio deklaracija as buvau siek tiek soko busenos, ir pasirasiau kad esu kaltas del eismo ivykio. Policijos nekvieteme nes buvo tik apgadinti automobiliai. Praejus sokui ir ivertinus ivykio aplinkybes ir galiojancius zenklus, man atrodo kad as nesu kaltas del eismo ivykio. Ar turi kokia itaka kad as deklaracijoje tuo momentu prisiemiau kalte del eismo ivykio ?

  • Taip, deklaracija yra svarbus dokumentas, tai įrodymas, kaip įvyko įvykis, bei dokumentas, kuriame įvykio dalyviai sutaria dėl aplinkybių ir kas kaltas. Draudimo bendrovė, gavusi deklaraciją, įvertins ar pritaria aplinkybėms ir sumokės išmoką nukentėjusiam, kartais būna kyla klausimų, tokiu atveju kreipiasi dėl papildomos informacijos. Tai, kad jūs dabar pakeitėte nuomonę ir manote, kad visgi nesate kaltas, situaciją kiek komplikuoja, bet tikrai praktikoje taip pasitaiko gan dažnai. Visgi vien iš savo pusės pakeisti deklaracijos negalite, būtinas ir kito eismo įvykio sutikimas. Tiesiog rekomenduotume kreiptis į bendrovę ir jums bus nurodyta, kaip bus sprendžiama ši situacija.

 56. Gerda:

  Kokia tvarka atlyginamajei neturtinė žala jei asmuo eismo įvykio metu patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą? Ačiū

  • Galioja bendra tvarka. Raštu pateikiamas prašymas atlyginti nuostolius, susijusius su sutrikdyta sveikata, tuo pačiu reikalingi dokumentai. Draudikas įvertina žalą ir nustato, kokią išmoką sutinka sumokėti. Nepavykus susiderėti, galima kreiptis į Lietuvos banką arba į teismą.
    

 57. Nerijus:

  Sveiki,
  Vaziuodamas atsitrenkiau i kita automobili, esu avarijos kaltininkas. Nukentejusiam luzo riesas, jis dirba pagal verslo liudijima. Praejo puse metu kada buvau iskviestas i PK apklausiai del ivikio. Nukentejusysis skundziasi del blogai sugijusio rieso ir per mazos draudimo ismokos jam kaip dirbanciam pagal verslo liudijima neapmoketos planuotos pajamos. Vyksta tyrimas, laukiamos draudimo isvados del ismokos.
  Kokiu atveju kaltinikas moka patirtus nuostolius nukentejusiam, uz ka atsako draudikas?

  • Draudikas atlygina žalą nukentėjusiam iki įstatyme numatytų draudimo sumų. Šiuo metu draudimo suma yra 5 000 000 Eur, tame tarpe 5000 Eur neturtinei žalai, ir 1 000 000 turtinei žalai. Jeigu teismas nustato atlygintiną žalos dydį, kuris yra didesnis nei numatoma TPVCA įstatyme, tada draudikas atlygina tik iki numatytų draudimo sumų, o perviršį atlygina jau pats kaltininkas.

 58. Raimondas:

  Sveiki, buvo auto įvykis , avarijoje esu nekaltas. Dalyvavo policija, nukentėjo avarijos kaltininkė. Draudimas savo ekspertą buvo atsiunte prieš mėnesį, jis apžiūrėjo automobilį ir sakė, kad per pora savaičių susisieks. Poto draudimas susisiekė sutarėm sumą ir sakę, kad per savaitę išmokės, praėjo daugiau nei savaitė ir negaunu jokių žinių.Į skambučius neatsiliepia. Gavau laiška iš draudimo kad jiems trūksta policijos komisariato pažymos. Nuvažiavau į policiją policijoi pasakė, kad jie patys turi kreiptis dėl pažymos. Kiek dar laiko viskas gali tęstis? Nuo įvykio praėjo jau beveik 2 mėnesiai. Manau, kad čia draudimo kompanijos nekokybiškas darbas. Draudimo kompanija: Lietuvos draudimas

  • Raimondas:

   Net nebežinau kur kreiptis

  • TPVCA draudimo įstatymas numato, kad draudiko išmoka turi būti sumokėta per 2 savaites, nuo visos reikalingos informacijos surinkimo. Kaip matyti, jūs įstrigote tame etape, kai draudikas renka informaciją – nėra nustatyta, kiek laiko tai privalo trukti, paprastai būna iki savaitės.
   Negali būti tokių dalykų, kaip kad neatsakymas į jūsų skambučius, bendrovė privalo jus informuoti kiekvienu žalos sureguliavimo klausimu. Kreipkitės bendraisiais Lietuvos draudimo kontaktais, ši bendrovė tikrai labai rūpinasi savo įvaizdžiu. Galite jiems parašyti net per Facebook’ą.
   Tuo tarpu yra ir draudimo priežiūros institucija, į kurią galite kreiptis, tai yra Lieuvos bankas. Taip pat rekomenduojame susipažinti su mūsų straipsneliu Kaip spręsti ginčą su draudiku.

 59. Daiva:

  Sveiki,

  Prie priekybos centro radome savo automobili apybraizyta ir sutrenkta. Iskvieteme policija. Nera aisku ar kaltas fizinis asmuo ar automobilis kol vyks tyrimas. Kadangi automobilis nera draustas Kasko draudimu, remontuosime patys. Kaip yra atlyginima žala, jeigu bus nustatyta, kad dėl įvykio kaltas trasporto priemone vairaves vairuotojas?

  • Jeigu bus nustatytas kaltininkas, jums nuostolius atlygins kaltininko TPVCA draudimas. Kadangi taisote automobilį savarankiškai, būtinai išsisaugokite visas sąskaitas. Kita vertus, jeigu kaltininkas nebus surastas, nuostolių jums niekas neatlygins.

 60. jonas:

  sveiki,automobiliu aiksteleje,man atidarant duris jos vejo gusiu buvo istrauktos man is ranku ir atsitrenke i salia stovincio automobilio priekini bamperi.Draudimo kompanija pripazino iviki nedraudiminiu (automobiliai stovejo).Nukentejusysis kreipesi i nepriklausomus ekspertus ir advokatus.Tai man dabar advokatai atsiunte laiska ir reikalauja,kad atlyginciau nukentejusiam zala,tuom jau pripazindami mane kaltu.Nemanau,kad pilnai esu kaltas,nes duris man is ranku isrove vejas.P.S kasko draudimo nera (blogai)

  • Pagal civilinį kodeksą, jūs, kaip asmuo esate atsakingas už svetimo turto apgadinimą. Taigi turėtumėte atlyginti žalą nukentėjusiam. Šiuo atveju KASKO draudimas jums nebūtų padėjęs, jums būtų padėjęs nebent asmens civilinės atsakomybės draudimas. Jeigu prieštaraujate, nukentėjusio prašymui atlyginti žalą ir nepripažįstate savo kaltės, jums reiktų susirasti advokatą ir derėtis su nukentėjusiuoju, arba konfliktą spręsti teismo keliu.

 61. Antanas:

  Eismo įvykį padarė girtas kaltininkas ir žuvo per tą eismo įvykį. Ar gali draudimo bendrovė, atlyginusi žalą nukentėjusiems, reikalauti išmokėtos žalos regreso iš žuvusio kaltininko artimųjų? Jei gali, tai kaip ir kokiomis aplinkybėmis? Ačiū

  • Taip, gali. Kadangi kaltininkas buvo girtas, draudimas atlygina nuostolius nukentėjusiems, bet po to regreso būdu išsireikalauja visos išmokėtos sumos iš kaltininko. Tuo tarpu, kai kaltininkas yra miręs, regresas pereina teisėtiems mirusiojo paveldėtojams. Šį klausimą jums detaliau galėtų paaiškinti teisininkas, pagal paveldėjimo teisę. Paprastai tariant, paveldėtojai, priimdami mirusiojo palikimą, kartu perima ir jo skolas.

 62. Lina:

  Vaziuojant pasirasyti automobilio sutarties, automobilis pateko i eismo ivyki(kaltas kitas vairuotojas) eismo ivykio deklaracijoje duomenys uzpildyti mano vardu, taciau tas automobilis man jau nebepriklauso. Noriu suzinoti, ar zala bus atlyginta man ar jau dabartiniams savininkams?

  • Žala turi būti atlyginta automobilio savininkui. Taigi, išmoka bus mokama tam asmeniui, kuris buvo savininkas įvykio metu. T.y. jeigu jūs po avarijos kad ir tą pačią dieną, pardavėte automobilį, čia jau yra kitas klausimas, ir kaip jūs tarėtės su pirkėju, kad parduodate apgadintą automobilį.

 63. Genadijus:

  Sveiki,
  kreipiausi į draudimo bendrovę dėl žalos, kurią mano automobiliui, padarė jų bendrovėje privaluomuoju draudimu draustas automobilis. Draudimo bendrovė apskaičiavo žąlą, kuri manęs netenkino, todėl kreipiausi į nepriklausomus ekspertus ir jų paskaičiuota žąla buvo didesnė. Draudimo bendrovė pareiškė, kad pagal taisykles žąlą apskaičiuoja jie ir į nepriklausomų ekspertų apskaičiuotą žąlą jie neatsižvelgia. Ar teisi draudimo bendrovė ir ar tikrai ji gali nekreipti dėmesio į nepriklausomų ekspertų paskaičiuotos žalos dydį?

  • Taip, draudimo bendrovė neprivalo atsižvelgti į nepriklausomų ekspertų išvadas, kurios yra tik rekomendacinio pobūdžio. Lietuvos banko išvados kol kas irgi yra tik rekomendacinio pobūdžio. Bendrovė ginčo sprendime privalo paklusti tik teismo sprendimui.

 64. Simas:

  Sveiki,
  Iš Jungtinės Karalystės pargabenom auto vairo keitimui.Buvo tik angliškas transporto priemonės liudijimas.Auto stovint prie serviso į ją atbuline eiga įvažiavo vienas klientų.Supildėm deklaraciją,bet draudimo įmonė atsisakė kompensuoti žalą nes angliškas auto buvo nedraustas jokiam draudime.Ar jie pasielgė teisingai?Jei ne, kur tokiu atveju kreiptis?Ačiū.

  • Kaltininko TPVCA draudimo bendrovė turi atlyginti nukentėjusiam nuostolius, nepriklausomai nuo to, ar nukentėjęs buvo apsidraudęs, ar ne. Kreipkitės į Lietuvos banką: http://www.lb.lt

 65. Rokas:

  Sveiki,i mano automobilio kairiji sona ivaziavo kita masina ir pasisalino kaltininkas neaiskus, issove dvi oro pagalves ka daryti tokioje situacijoje kasko draudimo nera

  • Deja, tokiu atveju lieka tikėtis, kad bus rastas kaltininkas. Kitu atveju, niekas nuostolių jums neatlygins, jeigu nėra, kaip minėjote, KASKO.

 66. Audrone:

  Sveiki, autoivykio metu buvo stipriai apgadintas mano automobilis. Kaltininkas kalte pripazino,supildeme deklaracija. Automobili apziurejo kaltininko draudimo imones ekspertai. Jie remontuoti nepatare,nes gresia automobilio nurasymas. Isvadu laukti gali tekti menesi. Man automobilis reikalingas vaziuoti i darba. Ar teisi draudimo imone atsisakiusi duoti pakaitini automobili, laikotarpiui kol pasakys savo nuosprendi?

  • Yra tokia tvarka, kad pakaitinis automobilis suteikiamas laikotarpiui, kol vyksta remonto darbai. Ar teisinga ši tvarka, ar neteisinga, spręsti negalime.

 67. Linas:

  Laba diena, po auto įvykio automobilio spėju jog kėbulas pasisuko į viena pusia, nes pakito tarpai prie galinių durelių ir sustumta galinė arka ar įmanoma įrodyti jog automobilis nebetinkamas eksplotuoti, nes jo kėbulas susisuko ir po remonto gali tapti nebesaugiu? dar negavau ekspertizės išvadų.

 68. Reda:

  Laba diena, imonei priklausanti masina pateko i eismo ivyki. Kaltininkas kitas asmuo. Ivykis uzregistruotas pagal kaltininko civilini draudima. Mes nusprendeme automobili remontuoti draudimo nurodytame servise. Suremontavus automobili, servisas israse musu imonei PVM saskaita faktura. Kaltininko draudimas mums kompensuoja suma be PVM ir liepia PVM suma sumoketi servisui. Mano klausimas – kodel servisas saskaita raso musu imonei, jeigu mes esame nukenteje asmenys? As nesutinku moketi to PVM. Ka toliau tureciau daryti?
  Ir prasau pakometuoti analogiska situacija, bet jeigu nukentejes asmuo butu fizinis, o ne imone? Ar jis taip pat turetu susimoketi PVM uz remonta?

  • Į šį klausimą detaliai jums atsakyti gali jūsų įmonės buhalterija, arba tiesiog Valstybinė mokesčių inspekciją. Paprastai draudimas išmoką moka su PVM, kai tenkinamos dvi sąlygos: transporto priemonė faktiškai suremontuota ir už remonto paslaugas sumokėtas PVM IR draudėjas (šiuo atveju, jūs, nukentėjęs) neturi teisės į PVM atskaitą.

 69. Paulius:

  Sveiki,situacija tokia: atkarpoje vyko kelio darbai. Eismas reguliuojamas šviesoforais, užsidegus žaliam šviesoforui pajudėjau tikslo link. pusiaukialėje reguliuojamas atkarpos( kurioje vyko kelio darbai) netikėtai prieš manę išvažiavo kelininkų sunkvežimis kuriam netik aš buvau kliūtis iš dešinės bet jis stovėjo akivaizdžiai pažymėtame ŠALUTINIAME kelyje. Siekdamas išvengti autoįvykio aš pasukau dešinėn pusėn kur buvo supilda stambaus žvyro krūva. Mano automobiliui buvo sugadintas priekinis buferis, dalis važiuoklės bei dalis automobilio elektronikos nebeveikia. Kaltininkas net nesustojęs nuvažiavo. SUnkvežimio numerius atsimenu. Kalbėjau su įmonės direktoriumi kuriam dirbo kaltininkas šis pasiūlė tartis kitą dieną kai bus pats kaltininkas. kaip reikėtų pasielgti šioje situacijoje. Eismo įvykį užfiksavau savo mob telefonu. automobilį patraukiau iš tos vietos jog netrugdytų eismui bei kelio darbams.

  • Reikėjo kviesti policiją į įvykio vietą, tiesiog taip reikia elgtis pagal KET. Situacija komplikuota dėl to, kad paties įvykio, kuriame dalyvautų abi transporto priemonės nebuvo, buvo tiktai avarinės situacijos sukėlimas, KET pažeidimas, ir įvykis tik su jūsų automobiliu. Jeigu statybų įmonė susitarimo būdu nenorės jums  atlyginti nuostolių, tikėtina kad tik teismas galėtų išnarplioti tokią situaciją.

 70. Valdemaras:

  Laba diena.

  Daugiabucio kieme, buvo apgadintas mano automobilis. Ilenktos, subraizytos dureles. Kaltininkas zinomas ir su juo uzpildem deklaracija. Abi transporto priemones stovejo. Situacija tokia, kad kito automobilio vairuotojas lipdamas is savo automobilio apgadino mano automobilio dureles. Ar toki ivyki draudimo kompanija traktuos kaip eismo ivyki, nes abu automobiliai stovejo?

  • Eismo įvykis būna tada, kai dalyvauja bent viena JUDANTI transporto priemonė. Jūsų atveju, žala buvo padaryta ne eismo įvykio metu, nes abu automobiliai stovėjo. Taigi kaltininko TPVCA draudimas jums žalos neatlygins. Prašykite paties kaltininko, kad atlygintų savarankiškai, jeigu neturite KASKO.

 71. Monika:

  Laba diena,
  norėčiau paklausti kaip apskaičiuojama išmokama suma už neremontuotiną automobilį ? Logiška būtų jeigu draudimas išmokėtų tokią sumą, už kurią būtų įmanoma nusipirkti tokį patį automobilį. Bet man kaip nukentėjusiąjai draudimo agentas aiškina, jog mano automobilio rinkos vertė 3200 eur, bet išmokės man tik 2400 eur, nes iš rinkos vertės atima likutinę vertę. Už tokią sumą automobilio aš nenusipirksiu, o iš likusio man realiai jokios naudos, nes kas pirks neberemontuotiną automobilį už 800 eur. Tai kas turėtų padengti šitą 800 eur nuostolį ? jeigu bus teismas dėl kūno sužalojimo, ar aš galiu teistis išieškoti šitą sumą iš kaltininko ? Ar šitą nuostolį turiu būtinai prisiteisti iš draudimo bendrovės teismo keliu ?

  • Tokia yra išmokos mokėjimo tvarka, likutinės vertės bendrovė nemoka. Nes pridavus automobilį į metalo laužą, galima gauti tą likutinę vertę. Tuo tarpu, jums reikėtų pasikonsultuoti su teisininku, kokios žalos atlyginimo galite reikalauti iš kaltininko.

 72. Aurimas:

  sveiki,norejau paklausti i mus ivaziavo automobilis (kaltas ne as) ir mes nukentejome trys asmenys.Vienai dukrai smegenu sukretimas kitai potrauminio streso sindromas man luzo koja.I draudima kreipiantis ismokos uz suzalojimus kiekvienam asmeniui ar bendrai reikia prasyti?ir tyreja siulo susitaikyti kad teismo nebutu.Jei as sutinku susitaikyti ismoka gausiu ar ne?dekui uz atsakyma

  • Išmokos turi būti mokamos kiekvienam asmeniui, pagal tą žalą, kurią kiekvienas patyrė. Išmoka jums priklauso ir be teismo, jeigu ji jus tenkina.

 73. Tatjana:

  Laba diena. Vakar kieme buvo ilenktas bamperis ir subraizitas sparnas mano automobiliui. Is įvykio vietos kaltininkas pasišalino, turiu kasko draudima, uzpildziau per interneta apie įvykį, nes taip pasake konsultantė. Kur toliau kreiptis?

 74. Ugnė:

  Avarijos metu nenusprendėm kuri esame įvykio kaltininkė. Buvo iškviesta policija. Atvykusi policija geranoriškai pasiūlė nefiksuoti protokolo, tiesiog nurodė kad aš esu kaltininkė. Su tuo sutikau. Pradėjus pildyti deklaraciją paaiškėjo, kad kitos mašinos savininkė neturi draudimo. Policininkai surašė nukentėjusiajai baudą už vairavimą neturint draudimo. Klausimas: ar aš turiu pranešti savo draudimo bendrovei apie eismo įvykį? Ar nekaltoji pusė gali reikalauti žalos atlyginimo? Mano automobilis nebuvo draustas KASKO, niekas nepatyrė sužalojimų.

  • Jūs per 3 dienas turite pranešti draudimo bendrovei apie šį įvykį, kad bendrovė žinotų, jog nukentėjusioji kreipsis dėl žalos. Tuo tarpu, nukentėjusioji irgi galės kreiptis į bendrovę, kad jai būtų atlyginta žala, jeigu ji buvo patirta. Jūsų atveju blogiausia būtų, jeigu jūs bendrovės neinformuotumėte, bet nukentėjusioji kreiptųsi, tokiu atveju gautųsi, kad jūs pažeidėte draudimo sutarties sąlygą, ir grėstų regresas.

 75. ema:

  sveiki, i mano automobili ivaziavo kitas automobilis, buvo iskviesta policija, o mes su kudikiu isvaziavome i ligonine, kolkas kudikiui sunkiu sveikatos sutrikdymu(luziu ar organu pazeidimu) nepastebeta, taciau as pati jauciu nugaros ir galvos skausma, tad nesu tikra ar kudikis nepatyrr lengvos traumos, kurios isryskes ateityje( del patemtu slanksteliu ar pan) kadangi mes turime kasko draudima, automobilio zala prasysime atlyginti savo draudimo, siuo metu sveikatos sutrikdymu nesiskundziam, bet kaip elgtis jei ateityje kazkas isryskes?

  • Tokiu atveju galėsite kreiptis į kaltininko TPVCA draudimo bendrovę. Pagal privalomojo draudimo įstatymą, dėl patirtos žalos galima kreiptis “per vienus metus nuo žalos atsiradimo dienos arba per vienus metus nuo dienos, kuria nukentėjęs trečiasis asmuo sužinojo ar turėjo sužinoti apie padarytą žalą, bet ne vėliau kaip per 4 metus nuo eismo įvykio dienos.”

 76. Gintaras:

  Kaimynas su savo automobiliu tempė mano automobilį lanksčia vilktimi (trosu), aš vairavau tempiamą automobilį. Staiga kaimynas buvo priverstas staigiai stabdyti, kad nesusidurtų su priekyje važiuojančiu automobiliu ir aš nespėjęs sustabdyti trenkiausi į tempiančio automobilio (kaimyno) galą. Mano automobiliui sugadintas priekis. Kaip tokiu atveju pildoma eismo įvykio deklaracija? Ar kaltininkas yra kaimynas ir jo draudimas privalo atsakyti mano patirtus nuostolius?

  • Negalime pasakyti, kas yra kaltininkas, atsakymą pateiktų tik ekspertizė. Priežasčių gali būti daug, netinkamai pasirinktas važiavimo greitis, lanksčios vilties ilgis, vairavimo stilius, eismo aplinkybės ir pan. Visgi, kas susiję su draudimu, šiuo atveju negalioja privalomasis TPVCA draudimas dėl to, kad jis veikia tik tokiais atvejais: tempėjo TPVCA draudimas atlygina nuostolius už abiejų automobilių padarytą žalą trečiosioms šalims, nes tempėjas yra atsakingas už jas abi (tempimo metu); tempiamojo automobilio draudimas galiotų tik jam atsikabinus nuo tempiančiojo automobilio.

   • Gintaras:

    Ačiū už išaiškinimą. Vadinasi teks ieškoti sprendimo žalai atlygini su tempėju be TPVCA.

 77. Agne:

  Laba diena,

  turiu tokį klausimą. Jeigu žmogus vykdamas į darbą su darbiniu automobiliu (pagal dokumentus automobilis priklauso ne įmonei, o fiziniam asmeniui) pateko į autoįvykį ir iš dalies buvo pripažintas kaltu. Buvo apgadinti automobiliai. Kas šiuo atveju turėtų atlyginti žalą, savininkas įmonė ar trečiasis asmuo? Taip pat automobilis nedraustas KASKO draudimu ir darbuotojui, kuris pateko į autoįvykį negalioja, nes priklauso nuo vairavimo stažo, kurio darbuotojui trūksta.

  • Draudimo požiūriu už automobilio sukeltus įvykius atsako registruotas savininkas. Tuo tarpu, kas dėl žalos, kurios draudimas neatlygina, gali būti įvairiai, sprendžiama remiantis civiliniu kodeksu.

 78. Jurgita:

  Sveiki,
  Patarkite, kaip elgtis, kai nuvykus atsiimti suremontuoto automobilio (jis buvo remontuojamas draudimo pasiūlytame servise po eismo įvykio, kurį sukėlė kito automobilio vairuotojas), paaiškėja, jog automobilio vairuoti neįmanoma, nes važiuojant nuolat gęsta variklis. Serviso atstovas teigia, kad problema yra droselinėje sklendėje, o čia jau (jo žodžiais tariant) nedraudiminis įvykis ir draudimas atsisako remontuoti. Prieš eismo įvykį problemų dėl gęstančio variklio nebuvo.
  Kol kas automobilio neatsiėmėme. Į ką būtų galima kreiptis, su kuo pasikonsultuoti dėl tolimesnių mūsų veiksmų? Nes po tokio “remonto” įvykio kaltininko draudimo partnerių servise, tikrai reikalingas papildomas automobilio remontas, už kurį mes mokėti nenorime, o važinėti automobiliu su nuolat gęstančiu varikliu pavojinga.

  • Kreipkitės į nepriklausomus ekspertus, jų paslaugos mokamos. Taip pat galite nuvažiuoti į kitą servisą ir gauti jų išvadą, nes pagal TPVCA draudimą, jūs neprivalote taisyti automobilio būtent draudiko nurodytame servise, svarbiausia, sąmatas susiderinti. Visgi, jūsų poziciją turi pagrįsti specialistas, kad galėtumėte argumentuoti, jog būtent dėl šio eismo įvykio automobilis gęsta.

 79. Edgardas:

  Laba diena,
  Buvo rastas apgadintas automobilis, iskviesta policija, surasytas ivykis, gavau pazyma is policijos ir sake su ja kreiptis i savo draudimo bendrove. Pasiskambinau, pasake, kad kol neaiskus kaltininkas tol nieko negali padeti, nes reikia kreiptis i kaltininko bendrove. Kokie turetu buti mano tolimesni zingsniai?

  • Jums nuostoliai bus atlyginti tik tuo atveju, jeigu bus rastas kaltininkas. Taigi, šiuo atveju, deja, jums nieko nelieka daryti, tik laukti, kol bus rastas kaltininkas – jeigu jis bus rastas.

 80. Romas:

  Sveiki,yra taip ryte važiavau į darba ir mieste nutrenkiau laukini gyvūna,apsidraudes nuo gyvunu padarytos žalos nebuvau tik privalomuoju iškviesta policija buvo užfiksavo,draudimo bendrovė taip pat pasakė,kad neatlyginsim automobiliui padarytos žalos kaip viršuje minėjau,nes neturiu draudimo nuo gyvūnu. ŽENKLU APIE PERSPĖJIMA APIE LAUKINIUS ŽVERIS NEBUVO

  KA TOKIU ATVĖJU DARYTI,KUR KREIPTIS DĖL ŽALOS ATLYGINIMO,kazkas turi but atsakingas?

  Ačiu už atsakyma iš anksto?

  • Galėtumėte kreiptis į savivaldybę; žinoma, reikia turėti visus įvykio aplinkybes pagrindžiančius įrodymus.

   • Romas:

    Ar savivaldybių praktikoje yra kad konpensuojama? Ar yra šansu iš jų išsireikalauti ar nebus taip,kad ikiteismo nueis ir aš pats liksiu su apgadintu automobiliu atsakingu nebus ir dar pats susimokėti turesiu,nes kaip žinome čia LIETUVA.
    Vienaip ar kitaip ženklu nėra,tvoros irgi jokios nėra..

    Ačiu už atsakyma išanksto.

    • Jums tik savivaldybė atsakys, kaip daroma praktikoje; deja, niekas iš anksto negali jums pasakys, kaip seksis. Galbūt teisinė konsultacija jums taip pat būtų naudinga.

 81. Antanas:

  sveiki buvo eismo ivykis pries tris savaites ir kaltininkas aiskus zala paskaiciavo ,bet niekaip nesugeba pervesti ? kur reiktu kreiptis kad atgauciau pinigus

  • Dėl žalos atlyginimo turėtumėte kreiptis į kaltininko draudimo kompaniją. Pagal įstatymą TPVCA išmoka turi būti sumokėta per 30 dienų nuo pretenzijos gavimo dienos.

 82. Birutė:

  Sveiki, nubrėžiau kaimyno automobilio bamperį, turiu nuotraukas, tačiau į draudimą kreipėmės tik poto kai automobilio įbrėžimus sutvarkė servise ir pateikė sąskaitą. Ji jau apmokėta iš savų pinigų. Ar mano draudimas padengs šią sąskaitą?

  • Pirmiausiai, tai priklauso nuo to, ar jūs per 3 dienas pranešėte apie žalą. Antra, žalą tvarkytis reikia viską derinant su draudimo bendrove, ši sąlygą buvo pažeista. Tikėtina, kad bendrovė neatlygins nuostolių.

 83. Jurga:

  Sveiki, patekau i eismo ivyki 04.08.2016, is kiemo isvaziavusi vairuotoja trenkesi i mano automobili vaziuojanti pagrindiniame kelyje. Mano atomobilis registruotas UK, draudimas UK, as atvaziavau atostogu. Automobilis po ivykio nevaziuojants, kreipiausi i kaltininko draudima, pazadejo per tris dienas atsiusti eksperta, vis dar laukiame…. Gyvename uzmiestyje, be automobilio pasiekti miesto, ar artimiausios parduotuves yra neimanoma, turiu vaika ir suni , kuriems reikalinga nuolatine prieziura, atostogauti planavome menesi, kazkaip turiu nujauta, paskaiciusi daug cia aprasytu istoriju, kad suremontuoti automobili, jei jis bus remontuojamas, nelabai tiketina, pasakykite, kaip man reiks gryzti namo i UK, ir ar man priklauso pakaitinis automobilis kol bus remontuojamas manasis.
  Pagarbiai Jurga

  • Privalomasis TPVCA draudimas turi atlyginti visus nuostolius, patirtus dėl eismo įvykio, tame tarpe gali būti ir pakaitinio automobilio nuomos išlaidos. Visgi, visi nuostoliai bei jų dydis turi būti derinamas su draudimo bendrove. Tiesiog pateikite savo reikalavimą draudimo bendrovei.

 84. Miglė:

  Sveiki. Situacija tokia, kad užmiestyje važiuojant pagrindiniu keliu neblaivus dviratininkas iš šalutinio kelio kirsdamas sankryžą užšoko tiesiai ant mano automobilio, neva jo nepastebėjo. Bandant išvengti susidūrimo, nuvažiavau per griovį, kabindama kelio žymėjimo stulpelį bei ženklą, automobilis stipriai apgadintas bei nesiveda. Policija iškviesta, dviratininkas pasirašė, jog yra kaltas. Policijos pareigūnai liepė man kreiptis į savo draudimą, tačiau draudime pasakė, jog jie negali niekuo padėti, kompensacijos liepė prašyti gražiuoju tiesiai iš kaltininko arba teismo keliu. Neva jie tik gali užregistruoti įvykį, kad aš esu kalta, kol nebus iššaiškintas kaltininkas, nors iš tikrųjų kaltininkas jau yra nustatytas. Ar neturėtų šioj situacijoj draudimas kreiptis į draudikų biurą, o pastarieji regreso būdu išsiieškoti pinigus iš kaltininko? Iš anksto ačiū už atsakymą.

  • Šioje situacijoje, privalomasis TPVCA draudimas, nei draudikų biuras neturi jokios reikšmės dėl to, kad kaltininkas yra dviratininkas, jis neprivalo turėti jokio civilinės atsakomybės draudimo, taigi jeigu dėl jo kaltės įvyksta įvykiai – jam pagal civilinį kodeksą priklauso savo lėšomis atlyginti nuostolius. Taigi, kaip ir minėjote, jums nuostolius gali atlyginti pats dviratininkas savanoriškai, arba galima iš jo to išsireikalauti teismo keliu.

 85. Ieva:

  Noreciau suzinoti ar draudimas parents nuostolius tokios situacijos atveju. Tetis vazevo automobiliu pagrindiniu keliu is salutinio keliuko isvazevo dviratininkas, ivyko susidurimas dviratininkas vietoje zuvo. Tetis istyrus aplinkybes pripazintas nekaltu,ar jam bus padengta nuostoliai is jo draudimo kompanijos?

  • Pagal KASKO draudimą, jeigu toks buvo, išmoka priklauso. Tuo tarpu kas dėl privalomojo TPVCA draudimo, tai išmoka nepriklauso, nes kaltininkas iš viso neturėjo TPVCA draudimo.

 86. aidas:

  labas,man įvažiavo į automobilio prieki ,nuvažiavau pas vertintoja jis man paskaičiavo taip,kad neišeina pagal jo paskaiciavima net dėvėtos detalės,jis taip padarė nes nesutikau su jo salingomis ,jis norėjo pats tvarkyti automobili savo servize ką man daryti ar sutikti su jo sąlygomis ar ieškoti teisybes kitur .

  • Kreipkitės į kitą servisą, susidarykite kitą sąmatą, derėkitės su draudiku. Kitu atveju kreipkitės į nepriklausomus ekspertus, jų paslaugos mokamos.

 87. aidas:

  automobilis draustas kasko

 88. Viktoras:

  Sveiki
  Vaziuodamas pagrindiniu keliu T formos sankryzoje(i prekybos kiema) sukau i kaire staiga mane lenkdamas motorines trans., priem., vairuotojas is kaires man rezesi i kairiaji masinos sparna. Iskvieciau greitaja ir policija. Abu patraukeme transporto priemones is esmo ivykio po +- 5 metrus, pasalindami kliutis kelyje. Policijai atvaziavus – kaltininkas suzeistasis mot., trans., priem., vairuotojas, o man policija sako galimas pastraukimas is auto ivykio vietos (kolkas dar neaisku pranesta savo draudimui) kas turetu atlyginti zala?

  • Žalą atlygins kaltininko privalomasis TPVCA draudimas.Tačiau tam turi būti policijos išvada – kas yra kaltininkas. Kol nėra išvados, kas kaltas, draudikas dar išmokos nemokės.

 89. Miroslav:

  Sveiki.Tokia situacija-isvaziuodamas is savo kiemo atbuline eiga,atsitrenkiau i kaimino automobili,liko keli nubriezimai ir ilenkimas.abi masinos draustos TPVCA.pasiuliau kreiptis i draudimo kompanija,bet jis asisako,ir nori,kad as atliginciau grinais,bet as taip nenoriu.Ka man daryt tokioj situacijoj?

  • Tiesiog nieko nemokėkite grynais. Jūs draudimo sutartimi perleidote draudimo bendrovei savo civilinės atsakomybės valdymą; taigi bendrovė jus atstovauja. Praneškite draudimo bendrovei apie žalą ir daugiau niekuo nereikės rūpintis.

 90. Audrius:

  Sveiki. Auto ivykio metu nukentejo mano automobilis. Kaltininko draudimo bendrove atlygina zala pagal jo privaloma TPVCA draudima.Priskaiciuotos sumos nepakanka automobilio remontui pagal autoserviso sudaryta samata. Mano automobilis apdraustas KASKO draudimu. Ar tokiu atveju galeciau tiketis trukstamos sumos automobilio remontui is KASKO draudimo?Aciu.

  • Jums reikia apsispręsti, per kurį draudimą tvarkysitės žalą. Ar per kaltininko TPVCA, ar per KASKO. Tiesiog kreipkitės į savo KASKO, susidarykite sąmatą, galbūt tai bus geresnis variantas. Abi bendrovės jums žalos nemokės.

 91. Egis:

  sveiki, taksistas gyvenamojo daugiabucio kieme, atbuline eiga pervaziavo sunui koja. tyreja liepe kreiptis i draudima del zalos atlyginimo. operacija truko 2val, pusantro menesio vaikas pragulejo lovoje, is ju 3savaites ligonineje. turejo 3 pilnas narkozes. dabar vaikas pasveikes, vaiksto viskas gerai tik randai like. nutartis del taksisto kaltes yra. kokia mazdaug suma turetu buti?neissivaizduojam kaip apskaiciuoti ir nenorim likt apgauti. aciu

  • Nėra iš anksto numatytų žalos sumų, kiekvienas atvejis vertinamas individualiai. Savarankiškai tikrai galite suskaičiuoti materialią žalą, kurią patyrėte dėl įvykio, tiek sugadintas turtas, tiek gydymo, reabilitacijos išlaidos. Tuo tarpu, kas dėl neturtinės žalos, ją įvertinti sudėtinga, nes Lietuvoje dar nėra pakankamos teismų praktikos šiuo klausimu. TPVCA draudimo įstatymo numatoma, kad neturtinė žala atlyginama iki 5000 Eur.

 92. Vilius:

  Sveiki, vaziuodamas motociklu patekau i eismo ivyki. pripazino nekaltu, kreipiausi i kaltininko draudima, po keliu dienu atvyko expertas viska surasem rugsejo 11, o iki pat siandien jokiu ziniu nei apie paskaiciuota zala nei ismoka. Ka daryti, kur kreiptis?

 93. Aidas:

  Laba diena,
  Į kieme stovinti mano automobili, atsitrenkė kitas automobilis ir pasišalino iš įvykio vietos. Minėtą įvyki matė keli liudininkai. Iškart po jo buvo iškviesta policija į įvykio vietą nurodytas pabegusio automobilio valstybinis numeris ir visos įvykio aplinkybės. Pasišalinusi transporto priemonė yra drausta Gjendsidige bendrovėje ir žalą žada atliginti gavusi pažyma iš policijos. Policija, automobilio savininku susisiekė per kelias savaites, tačiau minėtas automobilis per šį laikotrapi buvo sutvarkytas ir savininkė teigia nieko nežinanti, kadangi juo nesinaudoja ir nurodė asmenys, kurie galimai galėjo padaryti įvyki su jai priklausančiu automobiliu. Minėti asmenys dėl ivykio neprisipažysta, rodo sveiką (jau sutvarkytą) automobilį. Policijos darbuotojai informavo, kad mėn bėgyje įvyks teismas po kurio su manim susisieks ir informuos apie priimtus sprendimus. Sakykit prašau, ko šitoje sutuacijoje trūksta draudimo bendrovei, kad atlygintų žalą? Automobilis žinomas, tik gaila, kad per ilgą proceso laiką buvo atitaisytas. Savinikė taip pat nustatyta. Liudininkai yra. Taip pat yra įkalčiai -pasišalinusios mašinos detalių duženos.

  • Draudimo bendrovei reikia faktų apie įvykio aplinkybes. Kadangi tikrai žinomas automobilis, taigi draudimas turi atlyginti žalą pagal automobilio savininkės privalomąjį draudimą. Po to regreso būdu išsireikalaus iš draudėjos visą jums sumokėtą sumą. Kita vertus, jeigu nėra policijos išvados apie kaltininko automobilį, tokiu atveju bendrovė nieko negali daryti. Visgi tiksliai jums atsakyti gali tik pati bendrovė, kreipkitės į žalų skyrių.

 94. Monika:

  Laba diena, ar gali TLK reikalauti žalos atlyginimo užeismo įvykyje
  sužalotų žmonių gydymą jei vairuotojas nepripažintas kaltu?
  Ikiteisminis tyrimas nutrauktas, vairuotojas nėra eismo įvykio
  kaltininkas.

  • Deja, negalime atsakyti, kokiu pagrindu veikia TLK, konsultuojame tik draudimo bendrovių parduodamo draudimo klausimais.

 95. Gintaras:

  Sveiki,kaip apskritai vyksta zalos atlyginimo ivertinimas po TPVCA ivykio? Suprantu kad kaltininko draudimas ivertina nuostolius,taciau ar jis privalo sutikti su nepriklausomo zalu ivertintojo isvadomis? Ar draudikas gali nemoketi jei TP remontuosiu savo pageidaujamem servise? gali reikalauti tvarkyti TP tik ju nurodytame servise? aciu uz atsakymus

 96. Arunas:

  Sveiki, yra atsitikimas mano automobilis stavejo leidziamoje vietoje ant kelio, buvau namuose, isgirdau tik kazkoki bum, isbegau i lauka, mano automobilis sudauzytas, ir galima sakyti nepataisomai, skambinom i policija, policija atviko tik po 30 min numeriu issidimeti nespejome, nes pabego taip greitai, mano automobilis draustas civiliniu draudimu tiktai, taikas man dabar atligins zala, kaltininko neberado, policija sako kreipkis i savo draudika, yra kazkoks fondas.. nuostoliai dideli.

  • Jeigu neturite KASKO draudimo, o kaltininkas nežinomas, niekas nuostolių neatlygins. Taip, yra toks LR transporto priemonių draudikų biuras, kuris atlygina nuostolius nukentėjusiems, tačiau tik tuo atveju, kai kaltininkas yra žinomas, tik neturi privalomojo TPVCA draudimo (jam tiesiog siunčiamas regresas).

 97. Donatas:

  Sveiki, situacija tokia. Aš, verčiuosi automobilių nuoma pagal ind., veiklos pažymėjimą. Išnuomavau automobilį nuomininkui, pagal nuomos sutartį. Nuomininkas, padarė eismo įvykį, nuslydo kelio vingyje į griovį, apie įvykį neinformavo nei nuomotojo, nei policijos. Jo teigimu, nebuvo niekas sužalota ar padaryta žala, todėl ir nekvietė policijos. Automobilis apgadintas, pagal nuomos sutartį nuomininkas pilnai prisiima atsakomybę ir turi atlyginti patirtus nuostolius, bet jis kategoriškai atsisako tai padaryti. Automobilis draustas tik privalomuoju civiliniu draudimu. Aš asmeniškai (kaip automobilio savininkas – nuomotojas), dėl šio įvykio kreipiausi į kelių policiją, bet policijos teigimu jie nieko negali šioje situacijoje padėti. Sakykite kokie turėtų būti tolimesni veiksmai, siekiant iš nuomininko išsireikalauti patirtą žalą?
  Ačiū.

 98. Laimis:

  Sveiki. Apturėjome eismo įvykį, kad lenkiant nepraleidau kitos mano lenkiančios mašinos. Kliūdžiau dešinį šoną. Pranėšeme viską savo draudimo kompanijoms, aš esu kaltininkas. Ar pagal įstatymus ekspertai mano (kaltininko) automobilį turi apžiūrėti po įvykio ar ne? Dėkoju už atsakymą.

  • Nėra privaloma apžiūrėti jūsų, kaip kaltininko automobilio, dažniausiai ši procedūra neatliekama. Tiesa, jeigu įvykio aplinkybės painios ir kyla papildomų klausimų, gali prireikti apžiūrėti ir jūsų automobilį.

 99. Gintas:

  Laba diena,iskilo man toks klausimas:as naudojuosi automobiliu kuris registruotas kito zmogaus vardu,neįmanoma perrašyti mano vardu,nes automobiliui uždetas areštas.Sakykit prašau,atsitikus įvykiui ir jeigu aš nekaltas kam bus išmokėti pinigai už automobilio remontą,formaliam sąvininkui ar man,kaip automobilio draudejui? dėkoju

  • Pirmiausia, jūs negalite būti automobilio draudėjas, nes jūs nesate registruotas savininkas. Jeigu būtų įvykis, kai šis automobilis nukenčia, išmoka mokama registruotam savininkui.

   • Justina:

    Spėju, nelabai šis punktas veikia, mes daug metų eksploatavom automobilį, registruotą mano minusio senelio vardu, visą tą laiką sėkmingai jį draudėm privalomuoju draudimu (kitu vardu) ir niekam neužkliuvo net ir po avarijos tai :)

 100. Rasa:

  Laba diena. Lukoilo stovėjimo aikštelėje buvau trumpam sustojusi. Šalia atvažiavo ir sustojo Mazda. Vaikas iš Mazdos atidarinėjo dureles ir jų neprilaikė. Kadangi buvo labai smarkus vėjas, paleistos durelės trenkė į mano dureles nubraukdamos dažus ir užlenkdamos veidrodėlį. Gan nemažai nubrozdino. Mašinos numerį žinau. Kadangi labai skubėjau, policijos nekviečiau. Kaltininkas siūlė kviesti policiją, apie deklaracijos pildymą net nekalbėjo. Ar turiu dar šansą kreiptis į policiją? Mašinos numerį žinau, nuo įvykio nepraėjo 3 dienos. Įvykis įvyko abiem transporto priemonėm sustojus.

  • Automobilio apgadinimas atidarant dureles yra nedraudžiamasis įvykis, privalomojo TPVCA draudimo atveju. Tokio pobūdžio apgadinimas nėra eismo įvykis. Jūsų atvejus nuostolius atlygintų KASKO draudimas, jeigu tokį turėtumėte, arba jau pats kaltininkas asmeniškai, bet ne jo draudimas. Policija dabartiniu atveju ir niekuo nepadės, ji turi būti kviečiama iš karto po įvykio.

 101. Loreta:

  Sveiki, vairuotojas ivaziavo uzsienyje nakti su tentiniu mikriuku i konteineri. Vaziavo atbuliniu. Ilenke borta. Del sio incidento suzinojome tik po keliu dienu. Sakykit ar KASKO apmokes uz tai?

  • Paprastai draudikui pranešti apie galimai draudiminį įvykį reikia per 3 darbo dienas. Jeigu pranešama vėliau, būtina pateikti pagrįstą argumentaciją, kodėl nebuvo galima pranešti anksčiau. Negalime pasakyti, ar draudimo išmoka bus mokama, tai labai priklauso nuo aplinkybių.

 102. Smile:

  Sveiki, autoavarijoje kurioje aš nekalta buvo apgadintas mano automobilis. Kreipiausi į kaltininko draudimą prašydama atlyginti žalą. Jie telefonu pasakė, kad po apžiūros žalą paskaičiuos per 7 d. Paskambino jau sekančią dieną ir įvardinę žalą liepė apsispręsti iki Kalėdų (per 3 dienas) ar pinigus imsiu grynais ar remontuosiu jų nurodytame servise. Ar tikrai neturiu daugiau laiko apsisprendimui, nes dirbu ir dabar net negaliu apgalvoti normaliai net pasitarti su kažkuo. Kiek iš tiesų laiko aš turiu sprendimo pateikimui, gal irgi bent 7 dienas?

  • Savo sprendimą dėl tokio žalos atlyginimo dydžio, kurį pateikė draudikas, Jūs turėtumėte pateikti per 3 dienas, kaip ir nurodė draudimo kompanijos atstovas. Tačiau Jūsų teisė į žalos atlyginimą po tų 3 dienų niekur nedingsta. Jūs galėsite kreiptis dėl išmokos ir vėliau, tik, didelė tikimybė, ji bus perskaičiuojama iš naujo.

 103. Elvinas:

  Sveiki, padariau eismo įvyki kliudžiau du apšvietimo stulpus automobilis mano draudimas taip pat mano vardu, ko tikėtis? Draudimas apmokės už stulpus apšvietimo ar reikės jau man pačiam iš savo kišenės juos apmokėt?

  • Pagal galiojantį TPVCA draudimo įstatymą, jei draudimo sutartis sudaryta teisingai, tuomet atlyginama iki 1 000 000 Eur žalos turtui. Du apšvietimo stulpai tos sumos neturėtų viršyti.

 104. Erikas:

  Laba diena patekau i eismo ivyki esu nekaltas i mane ivaziavo. Atvaziavo policija supildem eismo ivyki. Bet nepaklausiau draudimo bendroves ano automobilio katras atsitrenke i mus kaip dabar suzinoti man ju draudima. Reikia kreiptis i policija?

 105. Monika:

  Sveiki, patekau i eismo ivyki, esu nekalta, kaltininkas pabego, policininkai rado nelietuviskus numerius,kaip issiaiskinti kas tokie vairavo? Nes draudimas neapmoka zalos, kol nera kaltininko.

 106. Tomas:

  Sveiki, buvo ivykusi avarija 2016.08.05 buvo nezymiai suzalotu zmoniu (greitoji kviesta), vietoje nebuvo sutarta kas kaltas. Po keliu savaiciu nuvykus pas tyreja nesutikau del jo isvardintu avarijos aplinkybiu ir pareiskimo kad esu kaltas, dabar siuo metu dar vis vyksta tyrimas.. Automobilis apdraustas LD KASKO. Draudimas negali/nenori ismoketi zalos nes truksta dokumento is policijos. Ar neturetu draudimas atligynti zala ir jau po to sulaukus is policijos dokumento apie eismo iviki tarpusavyje draudimai issisprest?

  • Prieš mokant išmoką, turi būti tiksliai išsiaiškintos įvykio aplinkybės, nes būtent nuo jų priklauso, kaip ta išmoka bus mokama. Šiuo atveju, kai draudikas negali nuspręsti, kas kaltininkas, nėra aišku, kokiu būdu skaičiuojama išmoka, pavyzdžiui, skaičiuoti su išmoka ar be jos.

 107. Marius:

  Sveiki. Turėjau avarija į iviki buvo iškviesta policija deklaracija pildė policija nes per iviki nukentėjo žmogus ir buvo išvestas su greitąją. Pagal viską aš buvau nukentejasysis avarijoje tad policija išradę man tik pažymą apie avariją. Su ja kreipiausi į draudimą. Atvažiavo ekspertas viską suformino ir sakė susisieks draudimas. Taip ir buvo paskambino poros savaičių bėgyje ir pasakė žalos sumą ir sakė reikia laukti iš policijos duomenų. Dabar jau praėjo 4 mėn bet taip ir nieko iš draudimo nesulaukiu. Kiek jiems skambinu jie sako užklausimas yra policijai išsiųstas dėl bilos bet jie nieko negauna ir negali pravesti pinigus. Atsibodo laukti nuvažiavau į policiją ir paklausiau kaip ten su ta byla jie pasakė iki teismo byla nebuvo nuėjusi buvo nutraukta kaltinamasis nubaustas. O iš draudimo jokios užklausos negave .Tai kur dabar turėčiau toliau kreiptis, kad draudimas atlygintu žalą už sagadinta automobilį ir kuo man čia nepasitikėti nes vieni nuo kitų siuntineja .

  • Kreipkitės tiesiogiai į draudimo bendrovę raštu, išdėstykite situaciją, informaciją, kurią gavote iš policijos. Pateikite prašymą, kad jums detaliai išaiškintų, kodėl taip vėluojama, kiek dar jums reikės laukti.

 108. vaida:

  Sveiki,ivyko autoivikis. Neblaivus vairuotojas trenkesi i keleta automobiliu,buvo suzalota moteris. Isvezta i ligonine. Pareigunai uzpilde visus dokumentus. Liepe niekam netvarkyti automobiliu,laukti ju pranesimo(skambucio). jokiu dokumentu mums nedave. Jau praejo dvi savaites,bet niekas neskambino,nepranese kaip toliau elgtis. Tai kaip man elgtis,laukti toliau? Aciu.

  • Esant tokioms aplinybėms draudikas nemokės žalos, kol negaus visų reikiamų dokumentų, t.y. policijos pažyma būtina. Kreipkitės į policiją, pasitikslinkite, kodėl uždelsė su pažyma.

 109. Vytautas:

  Sveiki, norėčiau paklausti, per kiek dienų eismo įvykio kaltininko draudimo bendrovė turi paskaičiuoti žalą automobiliui. Nuotraukos buvo padarytos draudimo bendrovės ir žadėjo susisiekti ir pasakyti žalos sumą. Praėjo jau trys savaitės, o draudimo ekspertas vis žada paskambinti ir pasakyti sumą kitą dieną( kai aš susisiekiu su draudimo bendrove). Kiek tai gali tęstis?

  • LR TPVCA draudimo įstatymo numatoma, kad draudimo išmoka turi būti sumokėta per 14 dienų nuo to momento, kai draudikas gauna visą su įvykiu susijusią informaciją, reikalingą įvertinti žalai ir jos aplinkybėms. Jeigu jūsų atveju visos aplinkybės aiškios ir nevykdomas joks tyrimas, tikrai vėluojama sumokėti išmoką. Kreipkitės į bendrovę raštu, kodėl taip vėluojama.

 110. Arturas:

  Patekau į autoivikį,esu nekaltas.Turiu kasko draudimą,ar galiu kreiptis į Kasko draudimą kad paskaičiuotu žalą,o paskui i kaltininko civilinį draudimą?ir išrinti man palankiausia sprendimą?

 111. Daiva:

  Sveiki,pries tris dienas darbo metu patyriau auto yviki y mane vaziuojant automobiliu y mano masinos gala atlekes rezesi kitas automobilis.Buvo iskviesta greitoji ir policija,kol atvyko greitoji 3 kartus buvau netekusi samones,atvyke medikai mane iskele is automobilio ir isveze y ligonine,o iviki braize policija. Tai nezinau kur dabar kreiptis visu pirma,nes vakar tik paleido is ligonines gyditis ambulatoriskai

 112. Solvita:

  Sveiki noriu paklausti ar kaltininkas turi sumoketi draudimo imonei sumoketa neturtine zalos atlyginima . Pvz jei draudimas sumokejo uz 4 zmoniu suzalojima auto ivikyje ar ta suma turi veliau sumoketi kaltininkas draudimui

  • Jeigu kaltininkas nepažeidė jokių draudimo sutarties sąlygų ir draudimas pilnai galioja, jis ir atlygina tiek turtinę žalą, tiek neturtinę. Tiesa, draudimas atlygina žalas tik iki draudimo sumos ribų, tai reiškia, jeigu žalos dydis viršija įstatyme numatomą draudimo sumą, kaltininkas turi atlyginti nuostolius ir pats. Šiuo metu TPVCA draudimo sumos: 5 mln. asmeniui (tame tarpe iki 5000 Eur neturtinės žalos); 1 mln. žala turtui.

 113. Danuta:

  Laba diena,
  važiuodama užmiestyje į kelią išbėgo šuo. Ji partrenkiau, liko sugadintas automobilio šonas. Turiu kasko draudimą, ar galiu kreiptis dėl žalos atlyginimo arba automobilio remonto?
  Ačiū.

 114. linas:

  sveiki, i mano masinos gala atsitrene kita masina. mano automobilis 3,5 metu senumo ,vis dar tebera garantinis. sita masina atsitrenke i kambli ir matomi pazeidimai tik buferyje,kreipiausi i igaliota servisa ir jie pasake,kad buferis neremontuojamas,o turi buti keiciamas i nauja. kai servisas sudare samata ir pateike kaltininko draudimui,atstovas pasake,kad as kaip nukentejusysis turiu susimoketi 9% keiciamos detales kainos, ar tai normalu? tipo nusidevejimas. bet jeigu butu sudauze visa automobilio gala ir butu reikeja keisti ne tik buferi, bet ir bagazine, stikla ir sviesias ir t.t. tai tas 9% sudarytu labai jau apvalia suma. kai as pradejau diskusija su agentu, jis pasake, kad man reikia tartis su servisu ir pasakyti jiems ,kad jie naudotu neorginalias arba devetas detales. na as neturiu zodziu,kaip as galiu nurodineti ka servisas turi daryti, jie pasake,kad automobilis yra garantinis ,todel detales turi buti tik orginalios. agentas dar sako tai ,kad as turiu kreiptis i savo kasko draudima ,kad jie man padengtu mano patirtus nuostolius. prasau kazkas pasakykite, kame cia ,suo pakastas`? dekui

  • Pagal privalomąjį TPVCA draudimą automobilis turi būti atstatytas į tokią būklę, kokios buvo prieš įvykį. tai reiškia, kad turi būti įvertintas automobilio nusidėvėjimas, jokie pagerinimai nepriklauso. Praktiškai tai atrodo taip – remontuojama dėvėtomis arba neoriginaliomis dalimis. Remontavimas naujomis originaliomis dalimis jau yra automobilio pagerinimas, taigi klientui pačiam tenka padengti tą “pagerinimą”, kaip kad jums ir nutiko su tais 9 %. Analogiškai gali būti ir su KASKO draudimu, bet viskas priklauso nuo to, kaip sudaryta draudimo sutartis. Jeigu KASKO numatoma, kad nusidėvėjimas neskaičiuojamas, tai remontuojama naujomis originaliomis dalimis, jeigu ši sąlyga numatyta jūsų KASKO draudime, tiesiog tvarkykitės žalą per KASKO, nebus net išskaita skaičiuojama (nes yra žinomas kaltininkas).

 115. Vytautas:

  Sveiki, į mano dukters automobilį, stovintį kiemo stovėjimo aikštelėje, įvažiavo kaimynas su savo automobiliu ir nubrozdino bei sulankstė dukters automobilio galinį sparną. Mano duktė mokosi užsienyje, automobiliu naudojasi tik vasarą, todėl įvykio metu jos automobilis buvo nedraustas ir išregistruotas “Regitroje”. Kaimynas savo kaltę pilnai pripažįsta. Jo automobilis draustas. Ką šiuo atveju daryti ir ar iš viso dukrai priklauso žalos atlyginimas ar sparno remontas? Dėkui.

  • Draudimo išmoka pilnai priklauso pagal TPVCA draudimo įstatymą. Kreipkitės į kaltininko draudimo bendrovę.

 116. Deimantas:

  Sveiki, tokia situacija, as isiremiau i kita automobili, ko pasekoje gavau pabegima is ivykio vietos. Dabar draudimas is manes reikalauja atlgyinti zala, taciau mano akimis ta zala nera tolygi padarytai zalai, nes minimalus ibrozdinimai, o is manes uz tuos ibrozdinimus reikalauja 245eu. Bet jau viskas suremontuota padaryta, ar as galiu ir turiu teise gincyti tokius remontus kainuojancius tikrai nesamoningai, kazkur kreiptis ir gynciti? kad darbai buvo padaryti x5 kart brangiau nei turetu?

 117. Justinas:

  Sveiki. Man nutiko bėda. Užsisakiau malku autoveži ir jis atvežė man tas malkas,bet kai ivažiavo i kiemą ir pradėjo iškrovimo darbus jam truko hidraulinė žarna ir man visur aptaškė hidraulinio skysčio ant trinkelių ir jas visas sugadino,nes tepalas neatsiplovė ir atrodo kiemas dabar baisia. Ar butu imanoma iš jo autovežio civilinės draudimo reikalauti draudimo kaip žala padaryta turtui? Ir jei taip tai kaip tektu pildyti dokumentus ir kokius.

  • Pagal privalomąjį TPVCA draudimą jums nepriklauso jokia išmoka. Kreipkitės tiesiog į asmenį, jis realiai yra atsakingas prieš jus pagal civilinį kodeksą. Nuostolius atlygins arba jis pats, arba draudimas, jeigu jis turi atitinkamą civilinės atsakomybės draudimo rūšį.

   • Justinas:

    Tai kokia tai turėtu buti rūšis? Bet tai kalta yra transporto priemonė? Ar čia gaunasi taip jog žmogus kaltas ir jis jau atsako už padaryta žala?

    • Privalomasis TPVCA draudimas atlygina nuostolius, kuriuos sukelia transporto priemonės valdytojas, vairuodamas transportą, sukelia eismo įvykį, reiškinį, kuriame dalyvauja bent viena judanti transporto priemonė. Šis draudimas neatlygina nuostolių, kuriuos sukelia asmuo, pavyzdžiui, aikštelėje atidarinėdamas dureles ir nubraukdamas greta stovintį automobilį, panašiai yra ir su jūsų situacija. Jūsų atveju kaltas yra asmuo, kuris yra atsakingas už tą trūkusią žarną. Šis kaltininkas galėtų turėti asmens civilinės atsakomybės draudimą, arba profesinės atsakomybės draudimą. Jeigu draudimo jis neturi, jis vis viena yra atsakingas pagal civilinį kodeksą ir žalą turi atlyginti.

 118. Danguolė:

  Laba diena. Įvyko įvykis – prie įvažiavimo į žiedinę sankryžą vienas automobilis įvažiavo į priekyje stovintį automobilį. Buvo supildytos deklaracijos, kaltininkas pripažįsta kaltę. Nei policija nei greitoji nubuvo kviesta. Grįžus namo, nukentėjusios mašinos vairuotojas pajautė kaklo skausmus (toje vietoje yra išvarža, tačiau skausmo iki tol nesijautė). Ar dar galima kažkur kreiptis dėl neturtinės žalos atlyginimo ar jau per vėlu?

  • Reikia kreiptis į gydymo įstaigą, o po to į draudimo bendrovę. Nėr per vėlu, viskas priklauso nuo aplinkybių.

 119. Daugirdas:

  Laba diena,

  Patekau į eismo įvykį, kur susidūrė 3 automobiliai. Iškviesta policija, nubraižė schemą. Kaltininką nustatinės tyrėjai. Mano automobilis sudaužytas netaisomai. Turiu ir kasko draudimą. Kaip elgti tokiu atveju? Jei kaltininką nustatys policiją kas turi pranešti draudimui?

 120. Rasa:

  Laba diena, įvyko eismo įvykis (avarija). Esu nukentėjusi. Ar tiesa, kad man išskaičiuos besąlyginę išskaitą, (nes žala padaryta ne stiklui) nors kaltininkas ir jo draudimo įmonė yra žinoma? Kasko draudimas paaiškino, kad išskaita neskaičiuojama tik stiklo dūžiui.

  • Kiekviena bendrovė KASKO draudime turi savo tvarką bei sąlygas. Visgi, kas dėl išskaitos, paprastai ji iš viso neišskaičiuojama, jeigu esate įvykyje nukentėjusioji, ir yra žinomas kaltininkas, todėl kad tokiu atveju didžiąją dalį padengia kaltininko privalomasis TPVCA draudimas. Negalime komentuoti, kodėl jums taip pasakė draudikas, reiktų žiūrėti draudimo taisykles, ten nurodoma, kada išskaita neskaičiuojama.
    
 121. Irena:

  Laba diena.
  Įvyko eismo įvykis. Esu nukentėjusi. Kaltininko bendrovės vadybininkas paskaičiavo sumą ir pasakė kad be PVM. Vėliau paskambinau į tos pačios draudimo bendrovės biurą patikslinti informaciją ir kitą vadybininkė pasakė, kad fiziniam asmeniui draudimo suma paskaičiuojama be PVM, o iškomaka su PVM. Tai kaip yra iš tikrųjų ir kuo reikia tikėti?

  • Jums atsakyti tik draudimo bendrovė gali, kodėl skiriasi jų darbuotojų teikiama informacija. Bet bendrai galime pasakyti, kad išmokos mokamos su PVM, jeigu draudėjas sugadintą turtą remontuoja, vietoj to, kad pasiimtų tik pinigus.

 122. Monika:

  Sveiki, i tik uzkurta ir nepeadejusia vaziuoti auto atsitrenke apie 80 greiciu vaziaves auto. Nukentejo uzkurtos masinos vairuotoja ir auto buves kudikis (buvo paguldytas i ligonine). Kaltininkas ta pacia diena pranese draudimui (jis ir kasko draudesi). Mes (stovincios autos savininkai) praneseme sekacia die a tel. Klausimas ar uztenka telefoninio skambucio ir ar reikia atskirai kazka daryti del neturtines zalos aylyginimo? Ar verta kreiptis i teisma, vis del to suzalotas kudikis.

  • Taip, jums reikės dokumentais pagrįsti patirtą žalą. Visus klausimus apie dokumentus jums turės atsakyti draudimo žalų specialistas. Teismo gali prireikti tik tuo atveju, jeigu draudimas nepatenkintų jūsų žalos reikalavimo.

 123. Evaldas:

  Mano masina sugadino zmogus,pjove zole su trimeriu.masina drausta,kur kreiptis ir ka daryti.

  • Šiuo atveju jums padės nebent KASKO draudimas. Jeigu draudėtės KASKO, kreipkitės į draudimo bendrovę ir užregistruokite įvykį, tolimesnė eiga jums bus paaiškinta.

 124. Antanas:

  Laba diena, prieš dvi savaites į mane įvažiavo mašina ir nubraukė priekį. draudimas nustatė kad esu nekaltas, su draudimo servisu buvo susitarta, kad mašina bus atvežta remontui po savaitės ir bus remontuojama draudimo paskaičiuota suma. Belaukiant vežimo į servisą laiką, vėl įvyko eismo įvykis, kurio kaltininkas užsienio pilietis su baltarusiška mašina ir nubraukė tos pačios pusės tik galą, o ne priekį. Kaip elgtis tokioje situacijoje? Ar vežti į servisą tvarkyti tą priekį kaip buvo susitarta su servisu ir atskirai derinti su užsieniu kompanija? ar kažkokia kita procedūra?

 125. Edvardas:

  Sveiki.automobilis uzdaram daugiabuciu keime vaziojamojoje dalije partrenke vaika kas kaltas?

 126. Natalija:

  Sveiki, į mano stovintį automobilį atbulai įvažiavo taksistas į šoną, prekiniai dureliai užblokoti, auto neužsiveda, esu neužtikrinta kad toj vietoj dar kažkas neįvažiuos ar galiu nutemti auto į savo kiemą? Ar tai atlygins draudimo bendrovė, taip pat mano darbas užmiestyje be mašinos aš negaliu ar privalo kaltininko bendrove suteikti man auto? Ir ar galiu remontuoti savo servise po to kai draudikas apskaičiuos nuostolį?

  • Jums viską derinti reikia su draudimo bendrove. Nutempimą atlygins, bet tik vieną, kuris būtinas iki serviso. Dėl pakaitinio automobilio taip pat turėtumėte kreiptis, tačiau negalime pasakyti, ar jis jums bus apmokėtas.

 127. Aivaras:

  Sveiki, su savo automobiliu sukėliau auto įvykį. Automobilis buvo su draudimu, tačiau be tech. galiojančios apžiūros. Tą pačią diena prieš įvykį buvau tech. apžiūroje ir iki galiojančio apžiūros lapo trūko pakeisti galinį stabdžių žibintą, nes jis buvo įtrūkęs. Įvykis ir techninis gedimas neturėjo jokio tiesioginio ryšio. Ar tokiu atveju laukti draudimo laiško dėl žalos atlyginimo ( regreso) ? sulaukus tokiu atveju, ar verte savo teises bandyti ginti teisme ir galimai sumažinti galimo regreso sumą? Labai būsiu dėkingas už atsakymą.

  • Standartinis situacijos sprendimas yra toks – automobilis neturėjo techninės apžiūros, taigi jis – techniškai  netvarkingas, iš to seka, kad tikėtinas regresas. Tačiau net ir gavus regresą, įrodžius, kad įvykia tiesiogiai nesusijęs su automobilio gedimais, regresą galima ir atšaukti. Tą įrodyti galite pirmiausiai savarankiškai bendradarbiaujant su draudiku, pateikiant įrodymus. Ar verta kreiptis į teismą, tikrai nepasakysime, tikrai galite, bet reiktų pasikonsultuoti su teisininku, pasiskaičiuoti išlaidas regresui ir teismo procesui.

 128. Re:

  Sveiki, kokia tvarka norint reikalauti moralines zalos is draudimo imones?

  • Tiesiog raštu galite pateikti kokią žalą patyrėte ir kokio atlyginimo reikalaujate. Tiesa, moralinė žala yra labai specifinė, jos standartiškai vargu ar kas vertina. Dažniausiai tokią žalą nustato teismas.

 129. Kristina:

  Laba diena,

  Kiek žinau yra tam tikros įmonės, kurios tarpininkauja tarp nukentejusiojo ir draudimo kompanijos. Pati naudojausi prieš metus, bet pamiršau įmonės pavadinimą ir negaliu atkasti info niekaip…. Aš tiesiog nuvažiavau pas juos, jie nufotografavo, paėmė deklaraciją ir viską vietoj manęs sutvarkė. Man nereikėjo nieko mokėti (matyt iš draudimo kompanijos gauna mokestį). Man tik draudimo kompanija atsiuntė paskaičiavimus. Gal galite pasakyti kokių nors įmonių tarpininkų pavadinimus Vilniuje?

 130. Gita:

  Sveiki,vairavau imones automobili,staigiau pastabdzius mane sumete,ir nebesuvaldzius automobilio apsiverteme,aplamdytas automobilis,susizeide kartu vaziaves keleivis.Automobilis draustas kasko,ar draudimas atligins zala jei as kaltininkas,ir apmokes nukentejusiam?

  • Taip, KASKO atlygins žalą automobiliui. Dėl kito sužaloto keleivio, priklauso ar į KASKO draudimą buvo įtrauktas keleivių nelaimingų atsitikimų draudimas. Keleivio nuostolius dėl sutrikdytos sveikatos gali atlyginti ir privalomasis TPVCA draudimas, tačiau priklauso nuo to, kokiais ryšiais jis susijęs su įmone, kuriai priklauso žalą sukėlusi transporto priemonė.

 131. Gita:

  Jeigu as esu avarijos kaltininke.ir pati susizalojau,tai man draudimas tikriausiai nepriklauso?

  • Jeigu prie KASKO draudimo yra vairuotojo nelaimingų atsitikimų draudimas – išmoka priklaus pagal sužalojimų pobūdį.

 132. Jurgis:

  Iviko toks ivikis , ivaziavo i masina ir apgadino , bet kaltininke pasialino is ivikio vietos . Liudininku deka pazeidejas nustatytas . klausimas butu toks ar apmokes ivikio kaltininko draudimas man padarytus nuostolius .

 133. Algis:

  Sveiki,i stovinti auto ivazisvo atbulom moteris.Auto2008m.visureigis kreipiausi i savo draudika kasko,.Apgadintos dureles ,galinis sparnas ir aliuminio detale.paskaiciavo 190euru.Nors kaltininkas zinomas.Kur kreiptis del neteisingos paskaiciuotos sumos .Servise paskaiciavo nemaziau 800euru.

 134. Artūras:

  Sveiki,yra tokia situacija automobilis draustas civilinės atsakomybės draudimu ,įvįkio metu kaltininkas sulenkė visą šoną su balkiais auto prarado geometriją ,auto kaip ir netaisomas nes sulinkęs perpus ,ekspertai nustatė neremontuojama,kokios žalos atlyginimo galiu tikėtis,ar padengs automobilio kainą?

  • Žala bus atlyginta pagal automobilio rinkos vertę įvykio dieną, išskaičius likučių vertę (kiek galima gauti pridavus automobilį metalo laužui).
    
 135. Arunas:

  Laba diena,

  Nepilnametis vairavo draugo automobili. Įvyko eismo įvykis. Draudimo įmonė į ką kreipsis dėl regreso – į vairuotoja nepilnametį ar savininką/draudėją.

  • Draudikas regreso būdu kreipsis į automobilio savininką/draudėją.

   • Arunas:

    Mano atveju kažkodėl draudimas atsiuntė pretenziją dėl 100 proc. grąžinimo vairuotojui nepilnamečiui. Ar galima kažką ginčyti. Draudėjas pats paprašė vairuoti automobilį nepilnamečiui bei pažeidė draudimo sutartį.

    • Standartiškai regresas nukreipiamas į savininką/ draudėją. Bet praktiškai būna ir kitokių atvejų, tačiau tai jau apsprendžia teismas, įvertinas žalos padarymo aplinkybes. Taigi tikėtina, kad žalos atlyginimo reikalavimą gavote teismo sprendimu.

     • Arunas:

      kada-tpvca-draudimas-negalioja

      Pavyzdys 2. Jeigu transporto priemonės savininkas perduoda transporto priemonę vairuoti jaunesniam asmeniui, kai tai nebuvo nurodyta draudimo sutartyje, o šis sukelia draudiminį įvykį. Draudimo bendrovė padengia žalą nukentėjusiems tretiesiems asmenims ir regreso (subrogacijos) būdu iš kaltininko išsireikalauja draudimo išmoką ar jos dalį.

      Tai vis dėlto iš kaltininko o ne savininko/draudėjo.

     • Straipsnelyje gal ne visai tiksliai išsireikšta su tikslu nekartoti tų pačių terminų kelis kartus. Esmė yra ta, kad automobilio savininkas ir draudėjas visada pilnai yra atsakingas už savo automobilį bei su juo sukeltus įvykius – tame kontekste, kiek tai susiję su draudimu. Taigi ir regresas atsigręžia į kaltininko automobilį. Jūsų atveju buvo kitaip, o taip kartais būna, tikėtina, kad dėl teismo sprendimo.

 136. Asta:

  Vykdama imones automobiliu i darba padariau avarija,apsiverciau.Ar draudimas issireikalaus pinigu is manes,ar is imones.

  • Jeigu nebuvo pažeistos draudimo sutarties sąlygos, draudimas nereikalaus pinigų iš nieko.

   • Asta:

    O greicio virsijimas 10 daugiau,nei priklauso tam ruoze.tai gali skaitytis prie salygu pazeidimo?

    • Diskutuotinas atvejis, labai priklauso nuo draudimo bendrovės. Vieni draudikai važiavimą per raudoną šviesoforo signalą laiko pažeidimu, kiti – ne. Analogiškai ir su greičio viršijimu. 

 137. Aurimas:

  Sveiki,

  Įvyko autoivykis, kaltininkas pasisalino iš ivykio vietos. Policona viską užfiksavo, surašė, dabar reikia laukti kol suras ir paskambins.
  Bet man automobilis yra būtinas darbui, netgi yra pasirašyta automobilio panaudos sutartis su darboviete.

  Ką man daryti dėl darbo? Draudimo bendrove kaltininko neaiški kol jo nerado, dėl auto nuomos susitarti negaliu.
  Ar galiu nuomotis automobili ir tiketis kad draudimas gražins kaip patirtą žala? + Dar šventės, automobilis reikalingas nors tu ką.

  • Iš anksto tikėtis negalite nieko, nes niekas nežino, kas bus ateityje. Visgi, paprastai, kai kaltininkas yra žinomas, o automobilis naudojamas darbui, draudikas kažkiek kompensuoja pakaitinio automobilio nuomą, tačiau tai nėra griežta taisyklė, labiau derimasi kiekvienu atveju atskirai. Jeigu policija kaltininko neras, o taip būti irgi gali, deja, jokių nuostolių jums niekas neatlygins.

 138. Sandra:

  Sveiki,

  Pries 2men. man kieme perbrauke galini bamperi, su draudimo imone susitariau, kad masina tvarkysiu auto servise ir jie remonta apmokes autoservisui, savo banko duomenu jiems nepateikiau. Taciau po 3d. man pinigai (be PVM) buvo pervesti i saskaita.. Paklausus is kur gavo mano banko duomenis, niekas nieko atsakyti negalejo..
  Kadangi turiu metuku neturinti vaika, man sudetinga masina nuvezt i autoservisa, tad masina i servisa uzregistravau po svenciu.
  Deja atsitiko taip, kad uzvakar man vel perbrauke kieme ta pati bamperi (tik kita masina, draudimas tas pats). Draudejas sako, kad zalos nemokes, nes gi jau ji sumoketa! Bet eismo ivykis tai kitas?!?!!
  Taip iseina, kad ju klientai, man gali dabar dauzyt ta bamperi, o jie netvarkys man masinos?

  Norejau jusu pasiklausti, ka daryti ir kaip elgtis sioje situacijoje. As pilnai suprantu ir draudimo imone, kuri galbut galvoja kad cia kazkas sukciauja ar nori pasipelnyti, bet ziurint is mano puses, man yra tikrai pikta, nes dauzoma mano masina, o jie kratosi atsakomybes.

  • Kiekvieną 5vykį reikia pagrįsti. Jeigu turite nuotraukas po pirmo nubrozdinimo, ir dabar galite pateikti kad atsirado daugiau nubrozdinimų, galite gauti išmoką, tačiau bus taikomos dvi išskaitos, kaip už du įvykius.

   • Sandra:

    Tai draudimas turi nuotraukas is pirmo ivykio. Prase atsiusti dabar nuotraukas, bet teige, kad nemokes uz antra ivyki, nes cituoju “juk dazyt tik viena karta reikes, tai ir islaidos tos pacios juk”..
    Ka tokiu atveju man jiems sakyti?

    • Jeigu bendros atstatymo išlaidos išlieka tos pačios, tai draudikui tikrai nėra kaip paskaičiuoti didesnės išmokos. Nebent pagrįstumėte, kad vienos išmokos neužtenka.

 139. Julija:

  Sveiki. Situacija tokia, kad mieste, važiuojant pagrindiniu keliu tamsiu paros metu neblaivus žmogus, be atšvaitų, ne ant perėjos iššoko į važiuojamąją dalį ir užšoko tiesiai ant mano automobilio. Žmogus nukentėjo nestipriai, mano automobilis stipriai apgadintas. Policija iškviesta, atliktos visos teisinė procedūros, nustatyta jog kaltininkas yra tas žmogus. Policijos teigimu kaltininkas yra be pastovios gyvenamos vietos ir yra bedarbis. Kaip man tokiu atveju gauti draudimo išmoką automobilio remontui? Automobilis draustas civiliniu draudimu. Iš anksto ačiū už atsakymą.

  • Jeigu neturite KASKO, galite nebent paduoti tą kaltininką į teismą. Teismo būdu gali būti nuspręsta nukentėjusį sodinti į kalėjimą, kol jis atlygins jūsų patirtą žalą.

 140. Ricardas:

  Sveiki,
  gal galite atsakyti, jeigu man avarijos metu sugadino mano automobilį, remontuoti sugadintą automobilį reikės servize apie savaitę arba dvi, o man iš kaimo iki darbo vietos be automobilio
  nepavyks nuvažiuoti dėl darbo grafiko ir susisiekimo problemų, kaip šios patirtos išlaidos, kaip automobilio skolinimasis ar nuomojimas būtu kompensuojamos, o gal tai visai nepriklauso nukentėjusiai pusei
  Ačiū

  • Situacija turi dvi puses. Vienavertus, pagal TPVCA draudimo įstatymą, draudikas turi atlyginti nuostolius, kurie patirti dėl avarijos, logiškai turėtų būti atlyginami nuostoliai, dėl negalėjimo naudotis savo automobiliu. Visgi praktiškai, reikia draudikui įrodyti, kokie nuostoliai ir dėl ko patiriami, tą paprastai gali padaryti juridiniai asmenys, kai jų transporto priemonės naudojamos darbo, pelno siekimo reikalais. Fiziniams asmenims paprastai nekompensuojamos automobilio nuomos išlaidos vien dėl nepatogaus gyvenimo. Visgi, ši praktika nėra dažna, ir klausimas nėra pilnai atsakytas, nesuformuota elgesio praktika. Dėl to galite kreiptis į draudiką su prašymu kompensuoti automobilio nuomos išlaidas.

 141. Marina:

  Sveiki,esu avarijos kaltininke,supildem deklaracija vietoje,užregistravom viska mano draudimo bendrovei pagal civiline draudima,nukentejesio automobilis pasirinko remontuotis servise.Aš turiu KASKO ir draudimo bendrove dabar reikalauja iš manes ,kad aš pateikčiau jems nukentejesio automobilio automobilio registravimo liudijimo kopija ir taip pat teisiu kopja ir deklaracija.Ir kaip man dabar iš to žmogaus reikalaut teisių ir liudijima?.Ir jei aš jo nesurasiu?O jei aš atsitrenkčiau į stulpa,tai reiktų stulpo techninio paso?

  • Greičiausiai čia yra painiava. Jums, kaip kaltininkei, viskas, ką reikia padaryti – tai pranešti savo TPVCA draudimo bendrovei, kad sukėlėte įvykį, ir viskas, kad draudikas jau žinotų, kai kreipsis nukentėjęs dėl žalos. Galbūt tiesiog ne tuos kontaktus nurodėte draudikui ir jis reikalauja tų dokumentų iš jūsų, manydamas kad jūs nukentėjusioji, ar gali taip būti? Nurodykite nukentėjusiojo kontaktus, jums į šį žalos reguliavimo procesą visai nereikia kištis, tam ir yra draudimas, kad viską susitvarkytų už jus, jau su pačiu nukentėjusiuoju.

 142. Rimantas:

  Važiuojant siauru prisnigtu keliu abu automobiliai susidaužė veidrodėliais. Abudu vairuotojai kalti nes nepasirinko saugaus atstumo. Mašinos drausto privalomu draudimu TPVCA. Ar draudimas atlygins žalą.

  • Kai dėl įvykio kalti abu dalyviai, tai abiejų draudimo bendrovės atlygina nuostolius proporcingai padarytai žalai, tai šiuo atveju būtų 50% žalos.

 143. Jurate:

  Dvejų metų stažo neturintis mano sūnus vairavo man priklausantį automobilį, pateko į eismo įvykį ir buvo pripažintas kaltu (degant geltonam šviesoforo signalui norėjo pabaigti manevrą ir suko į kairę-iš priekio atlėkusi mašina trenkėsi į jį ir kitą automobilį). Apgadintos dvi kitos transporto priemonės. Mano draudimo sąlygose sūnus nėra nurodytas. Ar aš turėsiu padengti visas nukentėjusių automobilių remonto išlaidas?

  • Visų nuostolių padengti nereikės, bet teks draudikui grąžinti iki 50% atlygintos žalos (priklauso nuo to, kiek % įmoka būtų buvusi didesnė įtraukus jauną valdytoją).

 144. Emerita:

  Sveiki, mano automobilių aikštelėje stovintį nubraukė kitas automobilis ir pasišalino iš įvykio vietos, vyksta tyrimas, kaltininkas nežinomas. Kadangi automobilis reikalingas noriu jį remontuoti, tačiau jei bus surastas kaltininkas kaip bus nustatomas žalos dydis?

  • Bus nustatoma pagal jūsų išlaidas remontuoti automobilį. Išmokos mokamos pagal atsižvelgiant ir į rinkos kainas.

 145. Jonas:

  Sveiki, vaziuodamas atbulas atsimušiau į kita automobilį. Aš esu kaltas bet kito automobilio savininkas neturi jokio draudimo. Ar Deklaracija vistiek pildoma ir aš lieku kaltas? Ir kas laukia kito automobilio savininko?

  • Jūsų draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiam automobiliui, šioje situacijoje nėra svarbu, ar jis turi draudimą, ar neturi.

 146. Monika:

  Sveiki. Esu susidurimo kaltininke. Mano automobilis draustas kasko. Issove priekines oro pagalves, saugos dirzas, truputeli apgadintas kebulas. Kiek skaiciau draudimo polisa, supratau, kad tvarkant automobili, bus skaiciuojamas detaliu nusidevejimas, nes automobilis 9 metu senumo. Kaip vertinamas tokiu detaliu nusidevejimas? Man atrodytu, kad oro pagalves, kurios yra imontuotos i panele, neturi nusidevejimo?
  Be viso to, automobilis lizinguojamas ir iki ispirkimo priklauso Swed bankui. Ar turiu informuoti apie ivyki banka?

  • Nusidėvėjimas skaičiuojamas pagal transporto nusidėvėjimo koeficientus, juos visus rasite KASKO draudimo taisyklėse. Šie nusidėvėjimo koeficientai taikomi skaičiuojant nusidėvėjimą visoms automobilio dalims, išskyrus padangas (jų nusidėvėjimas matuojamas pagal kitus rodiklius). Apie įvykį informuoti lizingo teikėjo jums pačiai nereikia.
    
 147. Veronika:

  Sveiki, įvyko eismo įvykis per chuliganišką vairavimą, 3 mašinos sudaužytos, nukentejo vienas žmogus, kuris buvo išveštas į ligoninę, jo mašina nebepataisoma. Taip pat nukentėjo nukentėjusiojo ilgaamžės tujos, nes buvo ir kelios išverstos. Ar dėl sveikatos sutrikdymo ir turbūt mokamų būsimų procedūrų ir išverstų tujų kreiptis į kaltiniko draudėją? taip pat ar pranešti draudėjui apie sugadintą kelio stulpelį ir išbėgusį kurą? Kaip suprantu tai žala valstybei ir gamtai. Dėkui

  • Taip, dėl visų patirtų nuostolių dėl šio įvykio reikia kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę. Dėl žalos, kurią patyrėte ne jūs, kreiptis, ar pranešti nereikia, nes kiekvienas nukentėjęs turi kreiptis pats, savarankiškai.

 148. Ausra:

  Sveiki, prieš daugiau nei pusę metų į mano stovintį automobilį atsitrenkė Latvijos pilietis vairuojantis sunkvežimį ir pabėgo iš įvykio vietos. Įvykį matė keletas liudininkų, spėjo nufotografuoti sunkvežimį, kur puikiai matosi numeriai. Buvo iškviesta policija, kuri viską įformino. Mašina kasko draudimo neturi. Pusę metų draudimas laukė informacijos apie tyrimą iš policijos. Kuomet pradėjome domėtis kada tyrimas bus baigtas buvo pasakyta, kad jis gali tęstis ir iki 2 metų, tačiau didelė tikimybė, jog vairuotojas taip ir nebus nustatytas. Nuvykus į policiją sužinojome, kad draudimui yra perduota informacija, kurios užtenka, kad mums padaryta žala būtų atlyginta nors ir nėra nustatytas vairuotojas. Tačiau susisiekus su draudimu jie mums pasakė, kad neturi jokių duomenų apie buvusius liudininkus ir pan. Tuomet patys surinkome visus liudininkų kontaktus, nusiuntėme nuotraukas, video medžiagą, kurioje matomas sunkvežimis. Ir sulaukėm tokio paties laiško, kaip ir prieš pusę metų, jog įvykis yra tiriamas ir laukiama informacijos iš teisėsaugos institucijos dėl priimtų spendimų. Ką galite patarti šioje situacijoje ir kur kreiptis, kad visgi žala būtų atlyginta? Nes panašu, kad draudimas procesą vilkins ir žalos nemokės.

  • Įvykiai neaiškiomis aplinkybėmis yra sudėtingai sprendžiama problema, deja, kartais tikrai tyrimai ir bendravimas tarp skirtingų institucijų labai ilgai užtrunka. Vargu, ar galima kažką gudriau pasiūlyti, nei, kad laukti, nes nėra pagrindo apskųsti draudiko.

 149. Tomas:

  Esu susidurimo kaltininkas, ivykio metu mano masina neturejo privalomo civilines draudimo(tiesiog nebuvo apdrausta laiku), sudauzita masina turejo KASKO draudima. Kaip sio atveju bus skaiciojamas kito remontojamo avtomobilio? Kaip suprantu KASKO jam sutvarkys masina, bet paskui pateiks man pilna saskaita uz remonta or dalinai? Aciu.

  • Išsireikalaus iš jūsų visą sumą. Išskyrus papildomus pagerinimus, kuriuos teikia KASKO draudimas, o jų atlyginti pagal civilinį kodeksą nepriklauso.

 150. Tautvydas:

  Sveiki, toks atvejis, kad prieš pora savaičių atėjo laiškas kad aikštelėje kažkam atbulas įbrėžiau bamperį. Su policija ir kitos mašinos savininke susitikus tipo aš padariau didžiuli krateri kur jie man bandė pripaišyti nors net nieko nepajutau toje aikštelėje poto atvažiaves vairuotojos vyras pripažino kad krateris buvo ir tik įbrėžymas padarytas viska buvo surašyta ir išrašyta man minimali bauda. Dabar atėjo laiškas iš draudimo su didžiule suma kuria tipo aš turiu apmokėti kiek suprantu ta suma yra ne vien už mano įbrėžimą o už visa jų sena krateri. (dar pasirodo mašina jau buvo servize tvarkoma man net nesužinojus apie auto įvyki. ( bet šitie faktai išlindo jau man pasirašius policijoje tai nebėra kur lysti) Bet dėl draudimo galiu sužinoti už ką tokia suma nes tikrai ne už mano įbrėžimą ir kad suma keistusi tik pagal mano padaryta žalą. Ir ka gali pagelbėti mano draudimas jai mašina buvo drausta ant žalio lapo ir važiavo žalias lapas?

  • Jūs galite kreiptis į draudimo bendrovę ir paprašyti pateikti sąmatą, pagal kurią ir buvo paskaičiuota draudimo išmoka. Žalias lapas šiuo atveju visiškai nieko nekeičia, jūs tiesiog už draudimą mokate daugiau, nes esate dar nepatyręs vairuotojas, taigi tai atsispinti tik draudimo įmokoje, žalos reguliavimo procese tai neturi reikšmės.

 151. Kamile:

  Sveiki, įvyko eismo įvykis ir kaltininkė esu aš (taip manau), nes įvažiuojant į žiedą prieš mane važiuojanti mašina staigiai stabdė, bent jau man taip pasirodė, ir aš atsitrenkiau. Greitis buvo tikrai nedidelis. Sėdint man mašinoje nemačiau jokių kitos mašinos apibraižimų ir pnš. Priešais esančios mašinos vairuotoja išlipo, apžiūrėjo, man paklausus pro langą kaip viskas įvyko, ji sėdo ir nuvažiavo. Dar bandžiau ją sekti, tačiau pamečiau, tikėjausi, kad sustos šalimais esančioje stotelėje, bet nuvažiavo. Jos numerių neįsidėmėjau. Mano mašinos priekiui jokių įbrėžimų naujų nesimato, viskas gerai. Jeigu ji kreipsis į savo DB ar policiją, ką man tokiu atveju daryti? Juk nesu tikra, galbūt po manęs jai kažkas įvažiavo?

  • Iš anksto neįmanoma pasakyti, kaip tiksliai galėtų būti: tiesiog būtų atliekama ekspertizė, vykdomas tyrimas.

 152. Bernardas:

  Sveiki. Įvyko tokia situacija: į mano automobilį atsitrenkė dviratininkas. Apgadinta nemažai detalių (įlenktas statramstis, įdauža stikle, sulaužytas žibinto laikiklis, įlenktas sparnas, subrėžtas variklio gaubtas ir įbrėžtas bamperis). Iš karto iškvietėme policiją, užpildėme eismo įvykio deklaraciją, dviratininkas pripažino savo kaltę. Kokie mano sekantys veiksmai? Draudimo dviratininkas neturi. Ar tartis dėl žalos atlyginimo tik su dviratininku? Draudimas kaip suprantu nepadės, kadangi paprastas, civilinis.

  • Taip, šiuo atveju jums draudimas nepadės, padėtų tik jeigu turėtumėte KASKO. Dabartinėje situacijoje pats dviratininkas pagal civilinį kodeksą jums turi atlyginti žalą, tarkitės su juo.

 153. Susirūpinusi:

  Sveiki. Įvyko draudiminis įvykis – jo metu buvo apgadintas kito asmens turtas. Po įvykio buvo informatuotas nukentėjusysis ir draudimo bendrovė. Draudimo bendrovė atlygino 85 % žalos (būtent sumą, kokios buvo vertas turtas iki eismo įvykio) atskaičiavusi 15 % nusidėvėjimui, kadangi nukentėjusysis vietoje sugadinto turto detalės, pakeitė ją visiškai nauja. Šiuo metu nukentėjusysis kreipėsi tiesiogiai į mane (kaltininkę), pateikė sąskaitą ir reikalauja apmokėti dalį (15 %), kurios neapmokėjo draudimas. Ar šis reikalavimas teisėtas? Jei ne, galbūt galėtume tiksliau nurodyti kuo remiantis jis elgiasi neteisėtai (nurodyti įstatymo normą)?

  • Tai, ko nukentėjęs prašo – yra automobilio pagerinimas. Jis prarado detalę, kurios vertė buvo 85%, už ką draudimas ir atlygino. Kaip pakeitimą gavo naują detalę. Taip, jis turi teisę prašyti, ko tik nori, bet jūs tikrai neprivalote to patenkinti.

 154. Noriu Jūsų paklausti:

  Sveiki, įvyko eismo įvykis. Masina yra nuvežta į autoservisą. Noriu Jūsų paklausti, ar teisiškai automobilio, kuris nuvežtas į servisą, vairuotojas, turi teisę gauti laikinai naudotis kitą transporto priemonę? Abu asmenys, tiek nukentėjusysis, tiek žalą automobiliui padarę asmenys yra transporto priemones apdraudę ERGO draudimu. Labai Jums ačiū, už suteiktą informaciją.

  • Pagal privalomąjį TPVCA draudimą priklauso atlyginti nuostolius, kurie atsirado dėl įvykio, įstatyme nėra detalizuojama ar privaloma apmokėti pakaitinio automobilio nuomos išlaidas. Jūs galite kreiptis dėl pakaitinio, visgi  praktiškai dažniausiai draudikas apmoka pakaitinį tik tuo atveju, kai sugadintas automobilis yra įmonės, ir ji be jo tiesiogiai praranda pelną. Fizinių asmenų atveju draudikai nelabai linkę apmokėti pakaitinį. Norint apsisaugoti tokiais atvejais dėl nepatogumų, yra kiti draudimo produktai, kaip KASKO draudimas, arba priedai prie privalomojo draudimo, kaip kad pagalba kelyje (bet pakaitinio automobilio paslauga būna įtraukta ne į visų bendrovių pagalbos paketą).

 155. Vytautas:

  Sveiki,
  įvyko eismo įvykis ir situacija buvo tokia, jog turėjau staigiai stabdyti, jog neatsitrenkčiau į staiga į žiedą įvažiavusį automobilį. Tuo metu kitas automobilis, važiavęs man iš galo, nespėjo sustoti ir trenkėsi man į galą. Išsikvietėme policiją, įvyko tyrimas ir policija nustatė, jog kaltininkas – avarinę situaciją sukėlęs automobilis, kuris privertė mane staigiai stabdyti. Kreipiausi į pripažinto kaltininko draudimą, kad įvertintų žalą, tačiau po kiek laiko sulaukiau skambučio iš draudimo, jog jų teisininkai nesutinka su policijos išvada ir liepė man kreiptis į automobilio, kuris įvažiavo man į galą, draudimo kompaniją. Ar čia yra normali praktika, jog draudimas tiesiog gali atmesti policijos išvadas be jokio tolesnio nagrinėjimo ir policijos įsikišimo? Ką daryti tokiu atveju, jeigu ir kita draudimo kompanija nesutiks atlyginti žalą? Nejaugi teks laukti kol jie išsiaiškins teisme ir važinėti netvarkingu automobiliu? Būčiau labai dėkingas už konsultaciją.

  • Kai galimi kaltininkai nustatyti, jums turi būti atlyginta žala dar prieš visus teismus. Ar tik viena bendrovė mokės, ar mokės proporcingai, čia jau jų reikalas. Bandykite kreiptis ir į kito automobilio draudimo bendrovę dėl žalos. Jeigu ji nesutiks, tada į LR draudikų biurą, gal jie paspartins reikalą ir suteiks platesnę konsultaciją. 

 156. Klausimas:

  Sveiki,
  automobilių aikštelėje nutiko toks įvykis. Sėdant į automobilį vėjo gūsio metu į kiton greta stovinčio automobilio galines dureles atsitrenkė automobilio durelės ir jas apgadino. Automobilio savininkai buvo vietoje.
  Paaiškėjo, kad tos pačios durelės jau buvo gerokai smarkiau apgadintos anksčiau įvykusio įvykio metu dėl kurio jau buvo atvykę policininkai, o ankstesnio įvykio kaltininkas yra pasišalinęs. Policininkas paaiškino, jog mūsų atveju, kadangi abu automobiliai stovėjo, tai yra ne auto įvykis ir dėl jo nereikia pildyti deklaracijos, nuostoliai turi būti atlyginti savitarpio sutarimu civiline tvarka. Apgadinto automobilio savininkė pasakė, jog automobilis yra apdraustas KASKO draudimu. Sutikus atlyginti patirtus nuostolius dėl vėjo gūsio metu padaryto mano netyčinio automobilio durelių apgadinimo, pažeisto automobilio savininkė užsirašė mano kontaktus ir išsiskyrėme.
  Po kelių dienų buvau informuota, kad draudimo bendrovei pranešta ir užfiksuotas įvykis, taip pat policijoje vyksta tyrimas dėl pasišalinusio kito kaltininko. Taip pat paaiškino, kad taisyti automobilio durelių pažeidimo kol kas neleidžia policija.
  Apgadinto automobilio savininkė pareiškė, kad mano įvykio metu padarytą nuostolį įvertinio 300 Eur ir paprašė jai sumokėti pinigus. Man paprašius pateikti darbų sąmatą ar sąskaitą pareiškė, kad patirtų nuostolių skaičiavimai yra neoficialūs, o jeigu noriu gauti oficialią sąskaitą, tai turiu dar papildomai apmokėti 75 Eur už pažymą.
  Norėčiau žinoti kaip elgtis tokiu atveju kai jokių oficialių dokumentų (sąmatos, sąskaitos ar pan.) automobilio savininkė nepateikia, o pinigus prašo pervesti į jos asmeninę sąskaitą. Ar jai nepateikus prašomos sumos pagrindžiančių dokumentų turėčiau pervesti pinigus? Ar vėliau neiškils ir neatsiras man kažkokių mokėjimų draudimo bendrovei ar pan.? Ar reikia laukti kol policija suras kitą kaltininką? Kaip visas šis įvykis turėtų būti teisiškai tvarkomas?

  • Jūs nieko neprivalote mokėti. Bent jau kol kas, tikrai nemokėkite. Pagal civilinį kodeksą priklauso atlyginti žalą, bet priversti mokėti negali nei draudimo bendrovė, nei nukentėjęs, tiktai teismas. Juo labiau, kad jūs net negavote jokio oficialaus pareiškimo atlyginti žalą. Šiuo atveju, kai visiškai neaišku, kokia realiai jūsų ta žala padaryta, prašoma suma visiškai iš piršto laužta. Yra šansų, kad iš viso nereikės mokėti, pagal pačių draudimo bendrovių sukurtu precedentu, kad žalos atlyginimas yra mažinamas anksčiau sugadintos detalės nusidėvėjimu, jūs gi sugadinote ne naujas dureles.
    
 157. Mantas:

  Situacija:
  Išsinuomoju automobilį. Į jį įvažiuoja kitas automobilis. Kaltininkas: kito automobilio vairuotojas. Esu paėmęs tik privalomą draudimą (mano atsakomybė iki 300€, kurie yra rezervuojami mano sąskaitoje).

  Klausimai:
  1. Ar automobilių nuomos bendrovė pagal dabar galiojančius įstatymus, taisykles ir pan. gali iš manęs reikalauti pinigų už išnuomoto automobilio remontą (paimti kokią nors sumą iš tų 300€)?
  2. Kas turi apmokėti išnuomoto automobilio pristatymą nuomos kompanijai, jeigu automobilis nebegali važiuoti?

  • Už viską turi sumokėti kaltininko TPVCA draudimas, jeigu kaltininkas yra žinomas. Nuomos bendrovė tvarkydama automobilį pagal savo KASKO draudimą, tikrai nemokės išskaitos tų 300 Eur, už viską kaltininko draudimas.

 158. Karolis:

  Sveiki,
  Kieme, kuriame yra išpirktos mašinų stovėjimo vietos man nubraukė automobilį. Aš nepilnai buvau pastatęs į savo vietą, nes vyksta namo remontas ir statybininkai paliko mano stovėjimo vietoje statybines medžiagas. Kaltininkas kaimynas turi 2 mašinas. Pirma stovi savo vietoje, jai netrukdau išvažiuot. Antra stovi šalia mano, bet ta vieta nėra išpirkta ir oficialiai ta mašina ten neturi stovėt. Aš pastačiau savo mašiną taip (kitaip neišėjo), kad kaltininkas patraukęs savo oficialioj vietoj stovimą tikrai galėtų išvažiuot ir su neoficialioj vietoj esama. Ryte pastebėjau, kad jo neoficialioj vietoj stovinčios mašinos nėra, o mano mašina nežymiai nubrozdinta (dažai nuo durelių rankenos ir ant galinio bamperio šono nežymiai nubraukti, nieks neįlenkta). Mašina tikrai nėr nauja ir turi žymesnių kosmetinių defektų kitose vietose – bet nemanau, kad tai pateisinimas. Skubėjau į darbą, dėl to išvažiavau. Yra kameros, bet neaišku ar užfiksavo įvykį. Kaltininkas nieko niekam nepranešė. Mano mašina tik privalomuoju drausta (ne kasko).
  Kaip šioje situacijoje elgtis?
  Ar galiu likt nieko nepešęs, nes mane apkaltins, jog anksčiau įbrėžimai buvo? (nors jų tikrai nebuvo)
  Kur nustatyt žalą ir kaip/ar gali būti atlygintina?

  • Arba jūs įrodysite, kad kaimynas apgadino automobilį (pavyzdžiui, kamerų ar liudininkų pagalba) ir gausite išmoką iš kaltininko draudimo; arba jūs to neįrodysite ir niekas jums žalos neatlygins, jeigu neturite KASKO.

   • Karolis:

    Pasitikslinti:
    1. Neturėdamas KASKO ir įrodant kaimyno kaltę galiu gaut išmoką iš kaimyno draudimo?
    2. Ar patartumėt kviesti policiją tokiam atvejui ir pildyt formas?

    Ačiū

    • Randate apgadintą automobilį ->  išsikviečiate policiją -> vyksta tyrimas – > jeigu randamas kaltininkas, jis baudžiamas dėl pabėgimo iš įvykio vietos, o jo draudimas atlygina nuostolius nukentėjusiam.

 159. Simas:

  Sveiki, jeigu vairuojant anglijoje registruota automobili su galiojancia angliska tech. apziura, bet su Lietuvisku draudimu ivyktu eismo ivykis ir as buciau ivykio kaltininkas, ar mano lietuviskas draudimas dengtu nors kiek nuostoliu? aciu

  • Jūs neturėtumėte iš viso turėti tokio draudimo, jis yra niekinis, negalioja. Net jeigu kažkas ir apdraudė jums Anglijoje registruotą transporto priemonę, tai pardavė jums visiškai negaliojantį draudimą.

   • Simas:

    O jeigu aš ketinu šį automobilį registruoti Lietuvoje? Tai taip išeina, kad apsidraudus mėnesiniu draudimu važiuosiu į ekspertizę ir įvykus eismo įvykiui mano draudimas negalios?

    • Jeigu automobilį ketinate registruoti Lietuvoje, ir jis fiziškai yra Lietuvoje, tokiu atveju galima gauti draudimą 1 mėn., jis galios TIK Lietuvoje; po registracijos jau galios ir už Lietuvos ribų.

 160. Jurijus:

  Laba diena.
  Kilo klausimas, per kokį laikotarpį, po eismo įvykio registravimo draudimo nendrovėje (su visais reikalingais dokumentais), yra susisiekiama su nukentėjusiuoju dėl žalos dydžio nustatymo/įvardijimo. Konkrečiu atveju, tyla iš draudimo bendrovės daugiau nei 10 k.d. Tai normali praktika?

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą, draudikas, gavęs visą informaciją apie padarytą žalą, turi išmokėti išmoką per 30 dienų. Jei nerimaujate dėl laikotarpio ar turite klausimų, galite susisiekti su draudimo kompanija arba asmeniu, kuris administruoja Jūsų žalą, ir pasitikslinti.

 161. Alina:

  Sveiki. Patekau į autoįvykį. Esu nukentėjusi. Kaip užregistruoti įvyki draudime, jei aš vairavau ne savo automobilį ir jei kaltininkas taip pat vairavo ne savo, o įmonei priklausantį automobilį? Užpildyti savo, kaip vairuotojų duomenis, ar užpildyti abiejų (kaltininko ir nukentėjusio) draudėjų duomenis?

  • Eismo įvykio deklaracijoje reikia nurodyti ir draudėjo (automobilio savininko), ir vairuotojo duomenis. Draudėjo duomenis reikia pildyti 6 punkte, o vairuotojo 9 punkte. 
   Jūs, kaip nukentėjęs asmuo, turite kreiptis į kaltininko draudimo kompaniją ir užregistruoti eismo įvykį.
   • Alina:

    Taip supratau. O kreipiantis į kaltininko draudimo kompaniją ir registruojant įvyki reikia nurodyti savo, kaip vairuotojos duomenis, ar apagdinto automobilio savininko? Ir analogiškai ar nurodytį kaltininko, kaip vairuotojo duomenis, ar automobilio savininko?

 162. Janas:

  Laba diena, Vilniuje, išvažiuodamas atbulas iš kiemo į pagrindinį kelią, pristabdžiau ir įsitikinau, kad nieko nėra ir lėtai išsukinėjau, kaip didėlių greičių atvažiavusi mašina įvažiavo į mano automobilio galą ir pasišalino, kaip paaiškėjo vėliau, kitą automobilio vairuotoją surado ir jis vairavo neblaivus. Norėjau paklausti, kas šitoje situacijoje kaltas? ar vairuotojas kuris vairavo neblaivus, viršijo greiti ir pasišalino, ar aš. Nes policijos pareigūnai, teigia, kad aš privalėjau duoti kelia remdamasi KET 114 p., o aš su to nesutinku, nes buvau jau išvažiaves ir kito automobilio vairuotojas pagal KET 128p. pamates kliūti turėjo pristabdyti arba apvažiuoti kitą eismo juosta. Ačiū.

  • Šioje situacijoje derybų būdu ginčą vargu ar laimėsite, policijos išvada standartinė. Jeigu nesutinkate su galutiniu sprendimu, jums reiktų kreiptis į teismą.

 163. Veronika:

  Sveiki, patekome į autoįvykį, kurio metu nežymiai sutrikdyta 4 metų vaiko sveikata. Rankos sumušimas ir nubrozdinimas, taip pat didžiulis stresas. Vaikas ilgai verkė, bijo važiuoti automobiliu. Viso automobiliu važiavome 3 suaugę ir 2 mažamečiai. Man po šio įvykio prireikė raminamųjų. Eismo įvykio kaltininkė neatsiprašė. Buvo nusiteikusi priešiškai. Buvo iškviesta policija ir greitoji dėl vaikų sveikatos. Priimamajame vaikui nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas, rankos sumušimas ir nubrozdinimas, skausmas įvertintas kaip labai stiprus (6 balais). Dėl kaltininkės įžulumo susitaikyti neketinu, todėl ar galimas koks nors neturtinės žalos atlyginimas vaikui del nežymaus sveikatos sutrikdymo ir milžiniškų dvasinių išgyvenimų. Jei taip nuo ko pradėti ir kur kreiptis?

  • Taip, kaltininko privalomasis TPVCA draudimas atlygina ir turtinę, ir neturtinę žalą. Taigi kreipkitės į kaltininko draudimą, jeigu jūsų pageidavimo nepatenkins, reiktų kreiptis į teismą.

 164. Asta:

  Sveiki, girtas jaunuolis,be teisės vairuoti įvažiavo į mūsų automobilį,buvo iškviesta policija,įvykis fiksuotas, sakė paskambins kada atvykti į komisariatą,nes nedavė jokios pažymos, neaišku kada paskambins, kaip elgtis toliau,ar per 3dienas privalu kreiptis į kaltininko draudimą,ar laukti žinių iš policijos.

  • Jums, kaip nukentėjusiai, nėra taikomas tas 3 dienų terminas kreiptis į bendrovę (tą padaryti turi tik kaltininkas), jūs kreiptis turėtumėte per metus laiko. Taigi turėtumėte palaukti pažymos.

 165. Artūras:

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti. 2018m. gruodžio 5d. 16,40val. grįždamas namo iš darbo pakliūvau į avariją. Į mano stovintį automobilį įsirėžė kitas automobilis. Iškarto iškviečiau policiją ir greitąją pagalbą. Įvykio kaltininką išgabeno į ligoninę. Tuo metu nejaučiau skausmo (stresas, adrenalinas). Policija liepė iškarto rašyti paaiškinimą ir jame nurodžiau, kad dabar atrodo nenukentėjau, bet ryte jaučiau kaklo skausmą ir nuvykau iškarto pas šeimos gydytoją o po to gavau siuntimą į ligoninę. Nuvykęs ten padarė nuotraukas kaklo ir nustatė – kaklo slankstelių raiščių patempimas. Norėčiau pasiteirauti kokia procedūra dėl neturtinės žalos atlyginimo iš kaltininko draudimo kompanijos? Taip pat rytoj kviečia į policiją ir jie kažką minėjo, kad nuo 2017 tokia trauma nebesiskaito kaip trauma ar kažkas panašaus. Ačiū už atsakymą.

  • Draudimas turi atlyginti gydymo išlaidas, taigi nebent tų išlaidų nebūtų, nes trauma maža, tokiu atveju nebūtų ir išmokos. Tiesiog pasiimkite gydytojo išrašą ir kreipkitės į kaltininko draudimo bendrovę, jums detaliai nurodys, ką daryti po to.

 166. Rima:

  Sveiki, ivyko eismo ivykis, kuriame esu nukentejusi puse. Kaltininkas aiskus, savo kalte pripazino, jis rusijos pilietis, dokumentai tvarkingi, turejo draudima ir zalia kortele. Deklaracija supildyta tvarkingai, su policininku pagalba. Turiu Kasco draudima, bet ivertinus zala man taikys isskaita,o jeigu regreso tvarka draudimas issireikalaus zala iskaltininko, tada man sugrazins ta isskaita. Bet jeigu neissireikalaus? Ar tai mano problema? Kuo skiriasi zalos atlyginimas nukentejusiam pagal privalomaji ir kasco draudimus? Dekui.

  • KASKO taisyklėse nurodoma, kada žala yra atlyginama neskaičiuojant išskaitos, ir vienas tų atvejų yra tada, kai jūs esate nukentėjusioji pusė avarijoje, o kaltininkas yra žinomas. Taigi šioje situacijoje tvarkykitės pagal KASKO be išskaitos ir turėsite visus savo savanoriškojo automobilio draudimo privalumus. Esminis skirtumas tarp to, kaip žalą atlygina privalomasis TPVCA draudimas ir KASKO yra tas, kad TPVCA atlygina kaip numatyta draudimo įstatyme, o KASKO yra savanoriškas produktas, ir jūs gaunate tokią paslaugą, už kurią susimokate sudarant jūsų norus atitinkančią draudimo sutartį.
   Taip, kartais yra atvejų kai verta pamąstyti, pagal kurį draudimą geriau atlyginti žalą, bet ko gero, jūsų situacijoje tai ne tas atvejis.
    
 167. Romas:

  Dirbu imoneje samdomu vairuotoju. Vairuodamas vilkika su puspriekabe, nuvaziavau nuo kelio ir apsiverciau. Vilkikas sugadintas nepataisomai, puspriekabe bus remontuojama. Viskas drausta KASKO draudimu. Kokia zala man reikes padengti imonei. Buvau blaivas, policija neskyre baudos, tik ispejima.

  • Draudimas jums negali atsakyti tokio klausimo, čia priklauso tik nuo įmonės ir jūsų darbinio santykio. 

 168. Tomas:

  Sveiki, situcija tokia. Į kelia išbėgo stirnų pulkas, vengdamas susidurimo visgi viena partrenkiau. Išsikviečiau pareigunus. Supildėm popierius. Mano veiksmuose kaltės nera. Draudimas automobilio tik civilinis. Ar tokiu atveju atveju draudimas turi dengti remonto remonto išlaidas? Kur kreiptis?

  • Laukinių gyvūnų padaryta žala atlyginama nebent savanoriško KASKO draudimo, arba privalomojo draudimo papildomai pasirenkamo priedo. Jeigu turite tiktai privalomąjį TPVCA draudimą, jis jums jokios žalos neatlygins.

 169. Andrius:

  Sveiki, susidūriau su neblaivus sunkvežimio vairuotoju kuris išvažinėdamas iš šalutinio kelio man užkišo, įvykis suformintas policijos, mano automobilis švediškos registracijos su lietuvišku draudimu, ar atlygins kaltininko draudimas mano nuostolius.

  • Pirmiausiai, dėl jūsų draudimo – jis yra niekinis, jeigu jūs sukeltumėte įvykį, draudimas negaliotų, visą žalą turėtumėte padengti jūs. Dėl to, kad Lietuvoje negali būti draudžiamos transporto priemonės, kurios registruotos EEE šalyse. Dabartinėje situacijoje, kai jūs esate įvykyje nukentėjęs, jums atlygins nuostolius kaltininko privalomasis TPVCA draudimas pilnai, kaip priklauso pagal įstatymą.

 170. Osvaldas:

  veiki,
  Situacija tokia, kad buvau pakliuvęs į eismo įviki kuriame nebuvau kaltas, apgadintas mano masina, bet dar nesikreipiau į kaltininko draudimo bendrovė. Policijoje užfiksuota, visi dokumentai tvarkingi. Nuo įvikio praėjo apie 2 savaites. Ar dar galiu kreiptis dėl žalos atlyginimo?

 171. Oksana:

  Sveiki, sankryzoje ties sviesaforu kitas automobilis veidrodeliu kliude manaji, jo veidrodelis uzsileinke, maniskis liko sveikas, manau kitas automobilis net nepastebejo ir nuvaziavo, as taipogi nuvaziavau, nes neatrode, kad padare kazkokios zalos, grizus namo pamaciau, kad truputeli ibreze, po ivykio praejo 2 dienos, ar verta kreiptis i policija jeigu nepamenu pilnu automobilio numeriu?