Lydinčio asmens išlaidas apmoka draudimas

Kelionės metu patyrus nelaimingą atsitikimą, dėl kurio buvo pakenkta adraustojo sveikatai, kelionės draudimas apmoka ne tik medicinines išlaidas bei apdraustojo grįžimą į gyvenamąją šalį, bet ir jį lydinčiojo asmens kelionės bei pragyvenimo išlaidas. Lydinčio asmens išlaidos apmokamos tik gavus tik iš anksto gydymo įstaigai ir draudimo bendrovei suderinus, kad medicininiu požiūriu lydėjimas yra būtinas, taip pat išmokoms taikomi atitinkami ribojimai.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

Užsienio šalyje nukentėjusiam apdraustajam suteikiama tik būtinoji medicininė pagalba, kurią apmoka turimas kelionės draudimas, kitaip tariant, gydymo užsienyje išlaidos apmokamos tik tiek, kiek yra būtina apdraustojo sveikatai stabilizuoti, kad jis galėtų grįžti namo, kur galėtų tęsti gydymą, jei jis dar reikalingas, pagal vietinę sveikatos priežiūros tvarką.

Kaip apsidrausti

 • Pagal sveikatos kelionėje draudimo sąlygą atlyginamos būtinosios medicininės pagalbos išlaidos, repatriacijos išlaidos ir atsižvelgiant apdraustojo sveikatos būklę – lydinčiojo asmens išlaidos. Taigi draudžiantis sveikatos kelionėje draudimu, visada įeina ir lydinčiojo asmens išlaidų draudimo sąlyga. Šią praktiką taiko “Lietuvos draudimas”, “PZU Lietuva”, “BTA”, “Seesam”, “IF”, “Ergo”.
 • Pasirinkus platesnį, nei minimalus draudimo variantą (“Gjensidige”, “Compensa”).

Kas yra lydintysis asmuo

 • Lydintis asmuo – draudimo bendrovių apibrėžiamas skirtingai, tai gali būti:
  • bet koks asmuo, apdraustojo artimasis;
  • kaip nurodo „BTA“ -  būtinai medicinos darbuotojas.
 • Lydintis asmuo – bendrakeleivis. Kai lydintis asmuo dėl būtinybės lydėti nukentėjusįjį asmenį privalėjo pasilikti kelionės šalyje ilgiau arba išvykti anksčiau nei buvo iš anksto numatyta, jis patiria papildomas išlaidas, kurias ir padengia draudimas.
 • Lydintis asmuo atvyksta dėl nukentėjusiojo. Kai lydintysis asmuo turi atvykti pas nukentėjusįjį tam, kad parlydėtų jį nuolatinės gyvenamosios vietos šalį.

Lydinčio asmens išlaidų apmokėjimo sąlygos

 • Draudikas raštu sutinka apmokėti. Lydinčio asmens išlaidos apmokamos tik tuo atveju, jei draudikas iš anksto raštu patvirtina sutinkąs padengti šias išlaidas.
 • Lydintis asmuo yra būtinas. Gydymo įstaiga, suteikusi medicininę pagalbą ir draudimo bendrovės ekspertai įvertina esamą situaciją ir nustato ar lydinčio asmens dalyvavimas yra būtinas medicininiu požiūriu.
 • Lydinčiojo asmens atvykimas kai repatriacija negalima. Įvertinus apdraustojo sveikatos būklę ir nustačius, kad repatriacija yra negalima (dėl rizikos gyvybei), o medicininiu požiūriu lydinčio asmens dalyvavimas reikalingas;  draudikui sutikus, apmokamos artimojo atvykimo, pragyvenimo bei išvykimo išlaidos.(taikomi ribojimai 1 lentelėje).
 • Būtinosios repatriacijos metu būtinas ir lydintis asmuo. Apdraustojo sveikatos būklei esant itin sunkiai, po būtinosios medicininės pagalbos suteikimo, raštu suderinus su gydymo įstaiga, apmokamas apdraustojo medicininis repatrijavimas į gyvenamąją šalį ir, jeigu medicininiu požiūriu yra būtinas lydintis asmuo, apmokamos jo pragyvenimo/apgyvendinimo bei kelionės išlaidos. (taikomi ribojimai 1 lentelėje).

Lydinčio asmens išlaidų apmokėjimo ribojimai

Draudimo bendrovė Kokios lydinčio asmens išlaidos atlyginamos Pragyvenimo arba apgyvendinimo išlaidų ribojimai
Gjensidige Iki 5 dienų, iki 340 Lt dienai – kai apmokama ir būtinoji repatriacija
Iki 10 dienų, iki 340 Lt dienai – kai apdraustasis dėl pavojaus gyvybei negali būti repatrijuojamas
Kelionės išlaidos
Apgyvendinimo išlaidos (viešbučio kambario nuoma)
IF Iki 10 dienų, iki 340 Lt dienai Kelionės išlaidos
Pragyvenimo išlaidos
Lietuvos draudimas Iki 10 dienų, iki 340 Lt dienai Kelionės išlaidos
Apgyvendinimo išlaidos (viešbučio kambario nuoma)
Ergo Iki 7 dienų, iki 240 Lt dienai Kelionės išlaidos (ekonominės klasės lėktuvo bilietai)
Pragyvenimo išlaidos
Seesam Iki 10 dienų, iki 340 Lt dienai Kelionės išlaidos (ekonominės klasės lėktuvo bilietai)
Pragyvenimo išlaidos
Compensa Iki 7 dienų iki 500 Lt dienai Kelionės išlaidos
Pragyvenimo išlaidos
PZU Lietuva Iki 5 dienų, iki 340 Lt dienai Kelionės išlaidos (ekonominės klasės lėktuvo bilietai)
Pragyvenimo išlaidos
BTA  Lydinčiojo medicinos darbuotojo transporto išlaidos. Ne medicininio transporto išlaidos

1 lentelė.

Draudžiantis kelionių draudimu visada verta pasidomėti rinkoje esančiais kelionės draudimo produktais ir išsirinkti tinkamiausią. Siūlome susižapinti su bendrovių kelionės draudimo sąlygų palyginimu.

Mes, Manodraudimas.lt jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią kelionės draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, draudimo sąlygų palyginimas pateiktas pagal 2012 10 02 galiojančias kelionės draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.