Neįvykusios / atšauktos kelionės draudimas

Neįvykusios kelionės draudimas – tai kelionės draudimo papildomai pasirenkama sąlyga, pagal kurią atlyginami nuostoliai, patirti apdraustajam neišvykus į iš anksto įsigytą kelionę. Sužinokite, į ką verta atkreipti dėmesį, renkantis šį draudimą.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS NUOSTOLIŲ Draudimo kainas

Neįvykusios / atšauktos  kelionės draudimas yra viena iš  kelionės nuostolių draudimo sudedamųjų dalių. Pats kelionės nuostolių draudimas skirtas atlyginti netikėtai kelionėje patirtus nuostolius, tai yra tiek neišvykus į kelionę, tiek kelionei nutrūkus bei praradus kelionės jungtį. Čia apžvelgsime būtent neįvykusios (dar neprasidėjusios) kelionės draudimo sąlygą.

Draudimo suma ir išmoka

Draudimo suma –  tai suma, iš anksto sumokėta už visas būsimos kelionės paslaugas, pavyzdžiui, kelionės bilietus, viešbučius, pramogų parkus ir pan. Tuo tarpu, draudimo išmoka yra išmokama iš draudimo atskaičius: a) numatytą išskaitą kuri gali būti iki 50%  visos kelionės kainos; b) išlaidas, kurias galima susigrąžinti iš kitų šaltinių kelionės atšaukimo atveju (pavyzdžiui, viešbutis grąžina kambario nuomos mokestį); c) išlaidass, kurios jau buvo išnaudotos (kitaip tariant ,išlaidos už kurias jau buvo suteiktos paslaugos).

Draudimo bendrovė Iš anksto sumokėtos ir nepanaudotos kelionės kainos dalis,
kurią išmoka draudikas atšaukus kelionę
Gjensidige 70%
IF 100% ir taikoma 175 Lt išskaita
Lietuvos draudimas 90%
Ergo 80%
Seesam 90%
Compensa 80%
PZU Lietuva 90%- 50% priklauso nuo neišvykimo priežasties
BTA 90% – 85% priklauso nuo neišvykimo priežasties

(1 lentelė)

Kada galima apsidrausti

Draudimo bendrovės skirtingai vertina kelionės neįvykimo riziką, taigi gali iš viso neapsiimti drausti neįvykusios kelionės draudimu. Prieš sudarant draudimo sutartį, draudimo bendrovės įvertina tam tikrus aspektus, jų neatitinkant, nedraudžiama.

 • Kiek dienų liko iki kelionės pradžios:
  • Draudžiama iki kelionės pradžios likus ne mažiau 30 dienų (“PZU Lietuva”).
  • Draudžiama iki kelionės pradžios likus ne mažiau 15 dienų (“Lietuvos draudimas“).
  • Draudžiama iki  kelionės pradžios likus ne mažiau 14 dienų („Compensa“, „Seesam“, „Ergo“).
  • Draudžiama iki kelionės pradžios likus ne mažiau 10 dienų ( „BTA“).
 • Kada įsigalioja draudimo sutartis po jos pasirašymo ir įmokos sumokėjimo:
  • Iš karto įsigalioja draudimo sutaris, nors pati draudimo apsauga kiekvienam draudiminiam įvykiui galioja likus skirtingam, iš anksto numatytam, laikotapriui iki kelionės („Gjensidige“, „PZU Lietuva“, „Lietuvos draudimas“, „Ergo“, „Compensa“, „BTA“).
  • Po 2 dienų („Seesam“).
  • Po 3 dienų („IF“).

Kiek laiko galioja draudimo apsauga

Kiekvienas draudiminis įvykis (tai yra įvykis, dėl kurio neišvykstama į kelionę) turi tam tikrus galiojimo laiko rėžius. Tai reiškia, kad draudimo taisyklėse nurodomas draudiminis įvykis yra laikomas pakankama priežastimi atšaukti kelionę (dėl ko, žinoma, mokama ir draudimo išmoka), jeigu jis įvyko iki kelionės likus pakankamai mažam laiko tarpui.
Taigi iš anksto įsigijus kelionę ir draudimą, kad ir likus pusmečiui iki kelionės pradžios, pati draudimo apsauga galios 7 – 10 dienų iki kelionės pradžios.

Draudiminiai įvykiai kai kelionė laikoma neįvykusia

Vienas įvykis, dėl kurio neįvyksta kelionė, skirtingų bendrovių gali būti interpretuojamas skirtingai. Tiesiog vienoje bendrovėje dėl to bus mokama išmoka, kitoje – ne. Dėl to labai svarbu draudžiantis visada pasidomėti, kokie įvykiai yra draudiminiai ir dėl jų neišvykus galima gauti draudimo išmoką. Bendra yra tai, kad neišvykimo priežastis turi būti tokia aplinkybė, kuri nepriklauso nuo apdraustojo, kuri negali būti numatyta ir išvengta iš anksto.
Žemiau pateiktoje 2 lentelėje, pateikti keli pavyzdžiai, išsamų palyginimą galite rasti kelionės draudimo sąlygų palyginime .

Draudimo bendrovė Artimojo mirtis
Artimasis – tai šeimos narys
Nelaimingas atsitikimas gyvenamąjame būste
Gamtos stichijų, ugnies žala, ar vagystė
Apdraustojo mirtis, komplikuota sveikatos būklė
Gjensidige Likus 7 d. iki išvykimo Likus 3 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai dėl prarasto turto daugiau kaip 2 kartus viršija kelionės kainą
Likus 7 d. iki išvykimo
IF Likus 10 d. iki išvykimo Likus 10 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai dėl prarasto turto viršija 5100 Lt
Likus 10 d. iki išvykimo
Lietuvos draudimas Likus 7 d. iki išvykimo Likus 2 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai dėl prarasto turto viršija 5000 Lt
Likus 7 d. iki išvykimo
Ergo Likus 7 d. iki išvykimo Likus 2 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai 30% turto vertės
Vagystės/ plėšimo žala 28 000 Lt
Likus 7 d. iki išvykimo
Seesam Likus 10 d. iki išvykimo Likus 10 d. iki išvykimo Likus 10 d. iki išvykimo
Compensa  - Likus 14 d. iki išvykimo Likus 14 d. iki išvykimo
PZU Lietuva Likus 7 d. iki išvykimo Likus 3 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai dėl prarasto turto viršija 5000 Lt
Likus 7 d. iki išvykimo
BTA Likus 1 mėn. iki išvykimo Likus 10 d. iki išvykimo
Kai nuostoliai dėl prarasto turto viršija 8600 Lt
Likus 10 d. iki išvykimo

(2 lentelė)

Kuriems asmenims galioja draudimo apsauga

Dažniausiai į keliones asmenys vyksta grupėmis po 2 ir daugiau asmenų, kuriuos sieja šeimyniniai, draugystės ar verslo ryšiai. Taigi kyla klausimas, kaip sprendžiama situacija, kai vienas iš bendrakeleivių negali vykti į kelionę dėl draudžiamojo įvykio, kaip turėtų elgtis kiti bendrakeleiviai? Atsakymas į šį klausimą yra dviejų lygių:

 • Draudimo apsauga galioja tik apdraustiesiems. Tai reiškia, nutraukti kelionę ir tikėtis draudimo išmokos gali tik tie asmenys, kurie buvo apsidraudę neįvykusios kelionės draudimu ir sumokėję atitinkamą draudimo įmoką.
 • Draudiminis įvykis – bendrakeleivio neišvykimas į kelionę. Atšaukti kelionę dėl bendrakeleivio išvykimo ir gauti draudimo išmoką galima tik apsidraudus tose bendrovėse, kurios tokį įvykį laiko draudžiamuoju, be to taikomi ir papildomi ribojimai, pavyzdžiui, keliaujama tik dviese arba visi keliautojai turėtų būti apdrausti viena draudimo sutartimi, keliautojai turėtų būti šeimos nariai.

1 pavyzdys. 4 asmenų šeima (2 tėvai ir 2 vaikai) įsigijo kelialapį į Egiptą tuo pačiu ir apsidraudė neįvykusios kelionės draudimu. Likus 5 dienoms iki kelionės pradžios, vienas iš vaikų susirgo vėjaraupiais ir net buvo paguldytas į ligoninę. Taigi vaikas į kelionę vykti nebegalėjo, likusieji šeimos nariai svarstė, ar gali atšaukti kelionę, visgi buvo investuota nemažai pinigų. Šeima kelionę atšaukė, o draudimas padengė nuostolius, nes neišvykimo priežastimi buvo draudiminis įvykis – artimojo komplikuota sveikatos būklė.

2 pavyzdys. Būsimieji sutuoktiniai iš anksto planavo savo medaus mėnesio kelionę į Turkiją, dar iki vestuvių įsigijo kelialapį ir apsidraudė neįvykusios kelionės draudimu. Kelionė turėjo prasidėti iš karto po vestuvių. Vestuvės buvo labai linksmos, visgi jaunikis padaugino alkoholio ir kitą dieną dėl prastos sveikatos būklės niekaip negalėjo išvyktį į kelionę, žinoma, į kelionę neišvyko ir jaunoji. Draudimas nuostolių nepadengė, nes neišvykimo priežastimi buvo alkoholio vartojimas ir jo pasekmės, o tai nedraudžiamasis įvykis.

Siekiant išsirinkti tinkamiausią neįvykusios kelionės draudimą, kuris optimaliai atitiktų jūsų poreikius, draudžiantis pravartu pasidomėti visų bendrovių teikiamomis paslaugomis ir tiksliai žinoti, už kokią draudimo apsaugą mokate.

Mes, Manodraudimas.lt, Jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią draudimo pasiūlymą  iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, Neįvykusios kelionės draudimo sąlygų palyginimas pateiktas pagal 2012 08 21 galiojančias draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS NUOSTOLIŲ Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Nuostolių Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

40 komentarų

 1. Ausra Kobayashi:

  Sveiki, mane domina keliones draudimas, o jei konkreciai – neivykusios keliones draudimas man ir mano 6 metu sunui. Keliaujame daznai ir jau buvo keli atvejai, kai vaikas susirgo pries/is karto po keliones. Viena karta jam pakilo auksta temperatura pries pat skydi, tuo metu turejome keliones draudima, bet kadangi pavyko vaiko bukle pagerinti, i kelione vis tik isvykome. Kita kata is karto po skrydzio vaikas papuole i ligonine del rota viruso ir kadangi buvo suplanuotos atostogos su tolimensiais skryddziais, teko jas pakoreguoti.
  Todel noreciau gauti pasiulyma, kurioje draudimo bendroveje musu atveju geriausiai apsidrausti ir papildomai paaiskinant kas yra draudiminis ivykis? Ar vaiko 40 laipsniu temperatura pakankama priezastis, jei jis ir nehospitalizuojamas? Kadangi vaikas vienas negali skristi, ar jam ir mamai reikia atskiru draudimu, ar pakanka drausti tik vaika, o draudimas galiotu ir mamai ir vaikui?
  Musu planuojama kelione prasideda Liepos 2d is Tokijo ir griztamasis reisas Liepos 20d is Lietuvos i Tokija.
  Pagarbiai,
  Ausra

  • Norint, kad draudimo bendrovė atlygintų nuostolius dėl neįvykusios kelionės, reikalinga apdrausti visus asmenis. Pavyzdžiui, draustumėte vien tik save, ir neišvyktumėte į kelionę dėl vaiko ligos, tai draudikas atlygintų tik už jūsų bilietus, o už vaiko bilietus neatlygintų, nes jis juk neapdraustas. Draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai nurodomi kiekvienos bendrovės draudimo taisyklėse, bet paprastai kiekviena neišvykimo priežastis turi turėti tą įrodančius oficialius dokumentus (pavyzdžiui, policijos ar gydytojo pažyma ir pan.). Jums gali būti naudinga susipažinti su Kelionės draudimo sąlygų palyginimu. Dėl pasiūlymo su jumis susisieks mūsų specialistas.

    

 2. Danute:

  Sveiki,
  gegužę planuojame vykti į Turkiją dviese atostogų 9 dienoms. Norėtume apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu. Norėtume, kad draudimas galiotų mūsų pačių, šeimos narių ar kitų artimųjų ligos, didelės nelaimės, kai nuostoliai siekia 2-3 tūkst. litų ar kt.objektyviais atvejais.
  Koks turėtų būti draudimas, kur kreiptis. Reikia konsultacijos.
  Ačiū labai!
  Pagarbiai

 3. Ieva:

  Sveiki,

  Planuojame gegužę su vyru ir vaiku (tuo metu jam bus 11 mėnesių) vykti į poilsinę kelionę į Kretą. Norėtume apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu. Kelionę norime pirkti jau dabar. Kadangi nesame tikri ar tuo metu nesirgsime ir ar nesirgs vaikas, norime apsidrausti, kad neprarastume pinigų. Labai norėtume sužinoti, kada reiktų apsidrausti, kiek tai kainuoja ir ar neįvykus kelionei galima atgauti visus sumokėtus pinigus?

 4. Ausra:

  Vyksime i kelione su vaikais, taip pat aktualu suzinoti, kokios neivykusios keliones draudimo kainos, grazinama suma, kiek dienu likus iki keliones galima apsidrausti. Kokios salygos ieina?

 5. Eugenija:

  Spalio men planuoju kelionę į Myanmarą(Birmą) .Turiu86 m mamą prastokos sveikatos..

  • Jeigu jus domintų neįvykusios/ nutrūkusios kelionės draudimas, rekomenduotume susipažinti su visų draudimo bendrovių sąlygų palyginimu, ypač su šios draudimo paslaugos specifika: Kelionių draudimo palyginimas.
   Apytiksles draudimo kainas galite suskaičiuoti kelionės draudimo skaičiuoklėje, taip pat paskaičiavus kelionės draudimo kainą anketą atsiųskite mums, mūsų draudimo specialistas su jumis susisieks.

 6. Eugenija:

  Spalio men planuoju kelionę į Myanmarą(Birmą) Turiu 86 m mamą prastokos svei.katos.Ar įsigijus neįvykusi os keliones draudimą gaučiau išmoką mamos ligos atveju pvz insultas infarktas inkstų nepakankamumas ir pan?Ar yra ligų sąrašas prie kurių taikoma išmoka.Ar mama skaitosi šeimos narys jei ji kartu negyvena?

  • Taip, mama yra šeimos narys. Draudimo išmoka būtų mokama, jeigu draudžiamasis įvykis (pavyzdžiui, šeimos nario sveikatos būklės pablogėjimas) įvyktų likus tam tikram laikui iki kelionės, tai paprastai būna 7 – 10 dienų iki kelionės pradžios. Tiksliai sąlygos būna nurodytos kelionės  draudimo taisyklėse .

 7. Eglė:

  Sveiki, ar kelionių organizatoriaus bankrotas laikomas draudiminiu įvykiu ? T.y. kelionė jei kelionė neįvyksta dėl kitos turizmo paslaugų teikimo sutarties šalies kaltės.

  • Kelionių organizatoriaus bankrotas – nedraudžiamasis įvykis pagal kelinės nuostolių draudimo taisykles.

 8. Ramune:

  Sveiki! Planuojam atostogas po kokiu 3 men. As labai bijau skristi lektuvu, kiekviena karta, isgyvenu dideli stresa, bet aisku poilsis viska atperka! Tad norejau paklausti ar draudimas padengtu nuostolius, jei per ta laika netycia pastociau ir negaleciau skristi!?

  • Neįvykusios/atšauktos kelionės draudimas atlygina žalą tik tokiu atveju, jei į kelionę negalite vyktį dėl netikėtai atsitikusio įvykio (pvz.: savo ar artimojo sunkios ligos, mirties ar pan). Jums atlygintu tuo atveju, jei iki numatytos išvykimo į kelionę dienos dėl nėštumo ar gimdymo kilo komplikacijų, kurios reikalavo stacionarinio gydymo, ir su sąlyga, kad numatyto grįžimo iš kelionės dieną nėštumo terminas būtų trumpesnis kaip 28 savaitės ir analogiškų komplikacijų ankščiau nėra buvę.

 9. Jolanta:

  Laba diena, planuojame pirkti akcijinę kelionę, ar įmanoma apsidrausti nuo neįvyksiančios kelionės dėl įmonės, organizuojančios kelionę, bankroto?

  • Šiai dienai jums, kaip keliautojai nėra galimybės apsidrausti dėl neįvykusios kelionės, kurios priežastis yra kelionės organizatoriaus bankrotas. Toks draudimas yra privalomas patiems kelionių organizatoriams, taigi bankroto atveju jums nuostoliai atlyginti bus iš organizatoriaus draudimo.

 10. Kristina:

  Sveiki,
  Planuojame pirkti neįvykusios kelionės draudimą, bet mane neramina toks dalykas, kad mes uz kelione sumokejome jau dabar, o skrisime tik po kelių menesiu. Kaip suprantu visi draudimai pradeda galioti mazdaug 10 dienu pries isvykima, taciau ar tai reiskia, kad pvz. vaikas susilauzys koja pries 20 dienu iki keliones, taigi tokiu atveju mes negalesime skristi, nes gydimas uztrunka apie 2 menesiu, tai gaunasi, kadangi mes apie si ivyki zinosime is anksto nei prades galioti draudimas, tai bus nedraudiminis ivykis, vadinasi pinigeliu neatgausime, kadangi keliones sutartyje stovi irasas, kad bilietai negrazinami ir nekeiciami….

  • Be reikalo nerimaujate. Priklausomai nuo draudiko, apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu reikia tą pačią dieną, kaip ir nusiperkama kelionė, arba likus ne mažiau kaip 2 – 4 savaitės iki kelionės pradžios. Svarbiausia yra tai, ką jūs žinote, kokia yra sveikatos būklė tuo momentu, kai sudarote draudimo sutartį. Taigi jeigu įvyksta sveikatos sutrikdymas iki kelionės likus 20 dienų, ir atėjus draudimo apsaugos galiojimui, t.y. 10 dienų iki kelionės, vis dar yra sveikatos sutrikdymas (žmogus nepasveiko), draudimas galioja, išmoka mokama. Tiesiog jeigu suserga keliautojas, kai iki kelionės dar daug laiko, na kad ir mėnuo, draudikas dar neprivalo mokėti jokios išmokos, nes žmogus pasveikti gali. Tos 10 dienų tai yra laikas, kada galima nuspręsti nevykti į kelionę dėl draudžiamojo įvykio, bet ne anksčiau.

 11. Marija:

  Laba diena,

  norime isigyti neivykusios keliones draudima, taciau iskilo klausimas ar ismokama jei klelione buvo atsaukta del keliones organizatoriaus kaltes?

  • Keliautojai negali apsidrausti nuo neįvykusios kelionės, kai kaltininkas yra kelionės organizatorius. Patys kelionių organizatoriai turi draustis privalomu jiems draudimu – dėl įsipareigojimų nevykdymo.

 12. Saule:

  Laba diena,
  pirkome kelionę iš agentūros į Bulgariją, vykstame birželio 22d. Keliausime su dviem vaikais. Domina neįvykusios kelionės draudimas. Ar galėčiau gauti pasiūlymą. Dėkoju

 13. Deimantė:

  Sveiki, rugsėjo pradžioje vyksime į Italiją, 2suaugę, 2 paaugliai ir 9 mėn kūdikis. Domina neįvykusios kelionės draudimas.

 14. Jurgita::

  Laba diena,įsigijome kelionę balandžio mėn., keliauja 2 vaikai ir 2 suaugę, domina neįvykusios kelionės draudimas.Norėčiau gauti pasiūlymą, ačiū.

  • Šios informacijos nepakanka draudimo pasiūlymui pateikti. Mūsų draudimo specialistas su jumis susisieks dėl pasiūlymo.

 15. Antanas:

  Laba diena,

  Birželio pradžioje (4-11 d.) su 1 metų sūnumi keliaujame į Graikiją. Domina neįvykusios kelionės draudimas. Kelionė pirkta iš kelionių organizatoriaus, visas paketas.

  Ačiū

 16. Auksė:

  Sveiki, gegužės pabaigoje su vyru planuojame kelionę. Šiuo metu turiu tėtį, kuris serga vežiu ir jo sveikatos būklė yra itin prasta. Norėjau pasidomėti, ar apsidraudus neįvykusios kelionės draudimu aš gaučiau išmoką tėčio mirties atveju?
  Ačiū

  • Draudimas negalioja, jeigu neišvykstama į kelionę dėl apdraustojo ar jo giminaičių sveikatos sutrikimų (ligų ar traumų), kurie reikalavo gydymo ir/arba planinės operacijos per paskutinius 6 mėnesius iki sutarties įsigaliojimo datos.

 17. Laimas:

  Planuojame išvyką į Bali salą už 2 mėnesių. Turime įsigiję negrąžinamus bilietus. Vienas skrydis įsigytas ir perskridimui iš Singapūro į Bali iš Azijos aviakompanijos. Viešbučiai su grąžinimo galimybe? bet atsaukiant irgi likus 5 paroms jau bus 1 dienos nuostolis. kaip žinia išsiveržė ugnikalnis, todėl kelionė gali neįvykti. Aviakompanija paskelbs apie atšauktus skrydžius gana vėlai? ir pasiūlys pakeisti kelionę, bet tai mums gali būti Todėl galvojame ar vertėtų apsidrausti, ar galima tikėtis bilieto praradimo kainos nors dalinio atlyginimo. Ir iš viso – ar gamtos reiškiniai laikomi draudiminiais įvykiais

 18. Pranas:

  Sveiki ruošiamės keliauti į Ameriką . Mus domia neįvykusios kelionės draudimas .

 19. Lidija:

  Laba diena, su vyru esame isigije kelione i Juodkalnija 2018 m geguzes 25-birzelio 3d. Noretume apsidrausti jeigu i kelione negaletume vykti del ligos ar pan. Prasau Jus pateikti pasiulyma. Pagarbiai Lidija.

 20. Lukrecija:

  Laba diena,

  Planuojame pirkti kelione i Bulgarija rugsejo pirmoje puseje. Du suauge ir 4 metuku vaikas. Domina neivykusios keliones draudimas. Lauksime pasiulymu, is anksto aciu