Neregistruoto automobilio, motociklo ir kitų TP TPVCA draudimas

Norint užregistruoti transporto priemonę Lietuvoje, tiek VĮ “Regitroje” tiek savivaldybėje, būtina ją apdrausti privalomuoju TPVCA draudimu. Tokios transporto priemonės draudimo procesas trunka ilgiau ir ne visur galima tą atlikti.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Standartiškai Lietuvoje draudžiamos tik Lietuvoje registruotos transporto priemonės. Neregistruotos transporto priemonės draudžiamos tik privalomuoju TPVCA draudimu tik tais atvejais, kai ketinama jas registruoti Lietuvoje ir kai jos fiziškai jau yra Lietuvos teritorijoje.

Kaip draudžiamas neregistruotas transportas

 • Draudikui pateikti visus duomenis. Paprastai draudžiant jau VĮ “Regitroje” įregistruotas transporto priemones, pakanka draudikui pateikti savininko asmens kodą bei transporto priemonės valstybinį numerį. Su šia informacija draudikas greitai gali gauti visus likusius duomenis iš bendros duomenų bazės, kad įvertintų riziką ir apskaičiuotų draudimo įmoką. Neregistruotos transporto priemonės draudimo atveju reikia pateikti visą informaciją apie draudėją ir transporto priemonę:
Draudžiant registruotą transporto priemonę
reikalingi šie duomenys:
Draudžiant neregistruotą transporto priemonę
reikalingi šie duomenys:
Savininko asmens kodas
Valstybinis numeris
Informacija apie pageidaujamas draudimo sutarties sąlygas
Būsimo savininko asmens kodas
Būsimo savininko deklaruota gyvenamoji vieta
Transporto priemonės informacija: markė, modelis, modifikacija, kėbulo tipas, galingumas (kw), variklio darbinis tūris (m³)
Informacija apie pageidaujamas draudimo sutarties sąlygas
 • Pateikti pirkimo – pardavimo sutartį. Transporto priemonės visada draudžiamos tik registruoto savininko vardu. Tuo atveju kai transporto priemonė dar nėra registruota naujojo savininko vardu, ir draudimo sutartis sudaroma dar prieš įregistravimą, reikalingas dokumentas – įrodantis, kad draudėjas iš tiesų yra naujasis transporto priemonės savininkas ir teisėtai pageidauja sudaryti draudimo sutartį savo vardu.
 • Draudimas galioja tik Lietuvoje – neišduodama Žalioji kortelė. Neregistruotų transporto priemonių TPVCA draudimas galioja tik Lietuvoje. Net jeigu į draudimo sutartį įtraukiama sąlyga dėl draudimo galiojimo užsienyje, draudimo apsauga užsienyje negalioja kol transporto priemonė neužregistruojama Lietuvoje. Taigi draudimo procesas šiek tiek išsitęsia: 1) TPVCA draudimo poliso išdavimas 2) transporto priemonės registracija per 15 dienų; 3) Žaliosios kortelės išdavimas po registracijos.
 • TPVCA polisas be valstybinių numerių. Tais atvejais, kai draudžiama transporto priemonė iš viso neturi valstybinių numerių, draudimo polise jie nėra nurodomi taip pat. Tik užregistravus transportą, gavus valstybinių numerių ženklus, būtina kreiptis į draudimo bendrovę ir pranešti, kokie yra valstybiniai numeriai. Neregistruota transporto priemonė gali neturėti lietuviškų valstybinių numerių dėl šių priežasčių:
  • Tai iš užsienio atvežta transporto priemonė, kuri Lietuvoje dar niekada nebuvo registruota.
  • Lietuvoje įsigyta transporto priemonė, kuri buvo parduota be valstybinių numerių, nes pardavėjas nusprendė juos pasilikti sau.

Kur apdrausti neregistruotą transporto priemonę

 • VĮ “Regitroje”. Paprastai “Regitros” biure būna įsikūrusi vienos iš draudimo bendrovių atstovybė, taigi galima iš karto apdrausti ir užregistruoti transportą.
 • Bet kuriame draudimo biure. Draudimo bendrovės ar draudimo tarpininko biure atvykus “gyvai”.
 • Internetu, ne savitarnos svetainėse. Galimas tik neautomatizuotas draudimas internetu.

Kada neregistruotos transporto priemonės nedraudžiamos

 • Transporto priemonė yra ne Lietuvos teritorijoje. Ketinant atsigabenti transporto priemonę iš kitos šalies, negalima apdrausti jos Lietuvoje tol, kol ji nėra atgabenta.
 • Vis dar registruota kitoje šalyje. Galima apdrausti tik tas transporto priemones, kurios yra išregistruotos kitose šalyse, kurias ketinama registruoti Lietuvoje.

Susiję straipsniai

Dokumentai pardavus automobilį
Užsienyje registruoto automobilio draudimas Lietuvoje
Automobilio registravimas ir TPVCA draudimas

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

61 komentaras

 1. Žydrūnas:

  Klausimas toks: Turėjau automobilį 2012 m.. 2012-10-17 20.00 val. su piliečiu sudariau pirkimo – pardavimo sutartį. Automobilis buvo techniškai tvarkingas, su tech. apžiūra. Tačiau, kadangi juo nevažinėjau, nedraudžiau. Kadangi neturėjau galimybės išregistruoti greitai automobilio, jį išregirtravau nesuėjus 14 dienų terminui. Maždaud apie 2013-02-10 gaunu laišką, kad mano vardu registruotas automobilis pateko į autoįvykį, ir aš privalau draudimo bendrovei sumokėti pusę nukentėjusiajam vairuotojui apmokėtos nuostolius šalinančios sumos, apie 200 lt. Susisiekus su bendrove “IF” paaiškinau situaciją, kad automobilio aš nedraudžiau ir jokios sumos nemokėsiu. Nusiunčiau pirkimo pardavimo sutratį. Gavau atsakymą, kad viskas tvarkoje. Šiais metais noriu apsidrausti automobile ir man pranešė, kad mano vardu yra registruotas įvykis. Nes autoįvykis įvyko tuo metu, kai dar buvau savininkas. Pradėjau aiškintis su “if” bendrove. Nukreipė paskambinti neprisimenu kur, į į tą įstaigą, kuri suveda duomenis gautus iš draudimo bendrovių. Šnekėjo moteris, kaip robotas. Man paaiškino, kad aš esu atsakingas už automobile, kurį pardaviau, kol neišregistravau, todėl esu įrašytas kaip rizikos faktorius, kad pardaviau automobilį tam, kuris padarė autoįvykį. nesuprantu kuo aš esu dėtas. Jei automobilį pardaviau 20.00 val. kai Regitra nedirba ir jei aš išregistruosiu automobilį sekančią dieną, o tuo metu naujas savininkas iškarto internetu apsidraus automobilį mano vardu ir valandos bėgyje padarys autoįvykį. Ar skiriasi nuo to, jei aš automobilį išregistruosiu per 14 dienų ir tuo metu naujas savininkas apsidraus automobilį ir padarys autoįvykį. Dar geresnis kuriozas, sake mes nematom kas automobilį apdraudė, bet tavo vardu. Kaip suptrasti, aš jau neesu savininkas, bet galiu draustis, kitu atveju, jei esu savininkas, tai kodėl leidote apdrausti kažkokiam nepažįstamajam. Sąskaitos savininką jie puikiai mato. Kada pasidaro savininkas, ar kai sudaroma sutartis, ar savininku tampama, kai transport priemonė įregistruojama. Ir jei aš pardaviau automobilį būdamas sama prote reikalausiu man jį gražinti iš nupirkusio iš manes asmens. paaiškinkit ar aš durnas, ar mus durnina draudimo bendrovė.

  • Jūs nebesate transporto priemonės savininkas nuo to momento, kai pasirašėte pirkimo pardavimo sutartį. Ši sutartis yra pagrindinis įrodymas, nuo kada jūs jau nebesate atsakingas už tą transporto priemonę, jos draudimą ar sukeltus eismo įvykius. Situacija komplikuojasi dėl to, kad šiuo atveju prasilenkė pardavimo bei registravimo datos, kas yra pakankamai normalu. Ši situacija dėl įvykio buvo sprendžiama pagal standartinį protokolą, t.y. pagal oficialius duomenis – kas buvo draudėjas bei kas buvo savininkas įvykio metu, o tai buvote jūs oficialiai, nors jau praktiškai jūs nebebuvote savininku. Tas naujasis savininkas, jau nebeturėjo teisės drausti automobilio jūsų vardu (jis jūsų asmeniniais duomenimis pasinaudojo neteisėtai), tačiau tai yra praktiškai įmanoma atlikti internetu, kur automatiškai naudojamasi oficialiais duomenimis apie drausmingumą. Sąskaita iš kurios apmokama, neturi reikšmės, šiai dienai pačią draudimo sutartį sudaryti, apmokėti gali draudėjo atstovas, nebūtinai pats draudėjas. Kadangi jūs ir buvote draudėjas (jūsų vardu sudaryta sutartis) draudimo bendrovė kreipėsi į jus dėl dalies žalos atlyginimo, tą išsprendėte tiesiog pateikiant pirkimo pardavimo sutartį. Analogiškai su šiuo dokumentu turėtumėte kreiptis į LR transporto priemonių draudikų biurą , kur yra klaidingai įrašyta jūsų istorija (įvykį užrašė jums, nors realiai jau turėjo užrašyti naujajam savininkui). Jei teisingai suprantame, su šia įstaiga jau bendravote ir gavote, mūsų manymu, klaidingą atsakymą, nes jau nebeturėtumėte būti atsakingas už tuos įvykius, kurie padaryti jūsų parduotu automobiliu.

 2. Zilvinas:

  Sveiki, kur gauti forma, kuria reiktu uzpildyti, norint apsidrausti neregistruota TP?
  ir kur ja siusti?

  • Jums nereikia jokios specialios formos. Tiesiog draudikui pateikite informaciją apie savininką (asmens kodas, teisių išdavimo data, deklaruota gyvenamoji vieta) ir apie transporto priemonę (kėbulo numeris, markė, modelis, modifikacija, kėbulo tipas, pagaminimo metai, variklio darbinis tūris (L), variklio galingumas (kw); taip pat reikalinga nurodyti pageidaujamas sąlygas, ar bus jaunesnių valdytojų, galiojimas užsienyje, ar bus naudojama pavojingomis sąlygomis.

 3. Vytautas:

  Sveiki,

  Klausimas toks: kaip galėčiau apdrausti naują automobile, kurį perku Lietuvoje, tačiau jo neregistruoju, nes ketinu registruoti jį Turkijoje. Transporto priemonę ketinu į Turkiją nuvairuoti pats ir po to jau drausti vietos draudimu. Tačiau norėčiau apdrausti ją ir kelionės metu, nor tuo metu transport priemonė dar bus neregistruota.

  • Jums reikia kreiptis į VĮ “Regitrą” dėl laikinosios registracijos. Apdrausti automobilį, su laikinosios registracijos numeriais galima 1 mėn. laikotarpiui.

 4. Rasa:

  sveiki,perku automobili uzsienyje,ir gryztanti i Lietuva noriu ji apdrausti,kaip tai padaryti?

  • Jums reikėtų apsidrausti toje valstybėje, kur perkate automobilį. Jei tokios galimybės nėra – tuomet reikėtų jį transportuoti tralu. Kai automobilis jau bus fiziškai Lietuvoje, tuomet galėsite draustis čia.

 5. Karolina:

  Automobilio savininkas yra isideklaraves is Lietuvos. Ar galima Tpvca apsidrausti Lietuvoje registruota automobili savininko vardu nors jis yra isideklaraves is Lietuvos?

  • Jeigu automobilį taip pat išsivežėte į nuolatinio gyvenimo šalį, tai negalite jo nei drausti, nei palikti registracijos Lietuvoje. Jeigu automobilis paliktas Lietuvoje, tai registracija Lietuvoje lieka, taip pat galima ir drausti Lietuvoje.

   • Karolina:

    TPVCA draudziamas pagal deklaruota vieta tik tada kai automobilis yra neregistruotas lietuvoje? o draudziant registruota automobili nereikia tureti deklaruotos vietos? Tiesiog nurodyti adresa kuriame laikinai apsistojes?

    • Automobilis visada yra draudžiamas pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Išskyrus atvejus, kai pats savininkas išvyksta gyventi į kitą šalį, tada draudžiama gali būti dvejopai, pagal buvusią gyvenamą vietą Lietuvoje arba pagal laikiną, kurioje apsistojama grįžus į Lietuvą.

 6. Karolis:

  Sveiki, automobilis apdraustas su sąlyga, kad bus naudojamas tik Lietuvos teritorijoje. Atsirado būtinybė išvykti į kitas ES valstybes porai savaičių. Kaip paprasčiausia įsigyti draudimą šiai kelionei? Žinau, kad galiu nuvykti į draudiko atstovybę, nutraukti esamą sutartį ir jos likutį panaudoti naujai sutarčiai sudaryti. Kadangi išvykti reikia jau po poros dienų, o iki to laiko šito sutvarkyti jau nespėsiu, klausimas: ar galima sudaryti antrą draudimo sutartį, pavyzdžiui, vienam mėnesiui su kita draudimo bendrove? Ar toks “dvigubas” draudimas nėra galimas? Ačiū

  • Kito būdo nėra. Jeigu sudarysite naują draudimo sutartį, senosios draudimo sutarties apsauga nustos galiojusi (o kol ji nenutraukta, naudosis įmoka, nesvarbu, kad apsauga nebegalioja). Kitas dalykas, dėl žaliosios kortelės galiojimo. Standartiškai Žalioji kortelė per metus galioja 28 -40 dienų PER METUS, jeigu draudžiama vienam mėnesiui, apsaugos galiojimas užsienyje mažėja proporcingai. Taip yra ne visose bendrovėse, dėl to labai svarbu, kad sudarant naują sutartį, aiškiai nurodytumėte, kiek laiko užsienyje jums reikia.

 7. Tautvydas:

  Sveiki,
  Noriu sužinoti kaip, ką daryti. Išdėstysiu situaciją: ketinu pirkti automobilį Lietuvoje ir jis yra išregistruotas, be draudimo, be galiojančios techninės apžiūros. Na ir aš, nusipirkęs tą automobilį, noriu jį iškart varyti į technines apžiūras. Pažįstamas minėjo, kad galima vienai parai gauti leidimą nuvykti į tech.apž. ar tai tiesa?
  Ir aš nežinau kokie toliau veiksmai. Pasirašom pirkimo pardavimo sutartį, tuomet reiktų apdrausti? Ir tada bus galima gauti leidimą vienai parai, kur minėjau anksčiau, jeigu toks įmanomas…? Ir bus galima važiuoti?
  Gal galėtumėte padėti su visa šia, kaip man sudėtinga būtinų veiksmų seka? Ar galima viską atlikti internetu? Nes važiuosiu į kitą miestą ir man pirmyn atgal važinėti dėl draudimo bei registracijos, būtų tiesiog absurdas.
  Ačiū už atsakymus, bei Jūsų laiką. :)

  • Po pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo reiktų apdrausti tą automobilį savo vardu. Šią procedūrą galite atlikti bet kuriame draudimo biure, ar internetu, tačiau ne savitarnos svetainėje, bet su draudimo specialisto pagalba. Po to seka technikinė apžiūra, o vėliau jau registracija. Taip, galima gauti laikiną technikinę, kreipkitės į įstaigą, kuri atlieka techninę apžiūrą.

 8. egle:

  Sveiki, apdraudziau savo neregestrituoja automobili laikinuoju draudimu galiojanciu menesi. Taciau po keliu dienu, po sekmingo techn. apziurejos automobili priregistravau, klausimas, ar dar galioja tas laikinas draudimas? jei gerai uzsifiksavo man, draudimo brokere, minejo,kad dar po iregistravimo, draudimas galioja 2 savaites, ar tiesa?

 9. Daiva:

  Kokiu budu galima patikrinti ar mano vardu nera registruotu daugiau automobiliu?

 10. Aurimas:

  Automobili parvaryta is anlijos galiu apsidrausti menesiui ?

 11. As esu:

  Sveiki. Noreciau paklausti. Jai dabar mano TP yra isregistruota noreciau ja apdrausti ar butu imanoma ja apdrausti ant giminaicio ? Gyvename toli vienas nuo kito. Su jo sutikimo bet jo jo pacio.

  • Draudimo sutartį galima sudaryti tik savininko vardu. Net jeigu transporto priemonė yra išregistruota, ji turi savininką, kuris įrodomas pirkimo pardavimo sutartimi. Pateikus nuosavybę patvirtinantį dokumentą, galima sudaryti draudimo sutartį, bet žinoma, būtina per 15 (o kartais šis terminas net trumpesnis) dienų tą transporto priemonę ir užregistruoti to asmens vardu, kad nenutrūktų draudimo apsauga.

 12. Gele:

  Sveiki. Turiu klausimeli. Kur galima apdrausti automobili su vairu desinej pusej? Praeitaid metais (2016) drausdavau LD kas menesi uz 6€, o siais metais jau nebenori drausti. Kodel? Kas pasikeite? Pries tai “angla” turejau pusantru metu problemu su draudimu nebuvo. Kur dabar apsidrausti?

  • Negalite drausti Lietuvoje automobilio su vairu dešinėje, nes tokie automobiliai čia vis dar neregistruojami.

   • Gele:

    Bet iki siol tai drausdavo draudimuose,pati draudziau ir Lietuvos Draudime ir BTA.

    • Kaip jau minėjome anksčiau, negalite drausti Lietuvoje automobilio su vairu dešinėje, nes tokie automobiliai čia vis dar neregistruojami. Draudimo polisas, kuris kainuoja 6 Eur, yra sudaromas Lietuvoje dar neregistruotiems automobiliams tam, kad jiems būtų išduodami nuolatiniai valstybiniai numeriai  Lietuvoje. Jūsų atveju to padaryti negalima, todėl ir drausti tokiu draudimu nėra galimybės.

     • Gele:

      Jei nera galimybes ir tokiu automobiliu neregistruoja, tai kodel visa laika draude? Taip iseina kad draudimas istatymams nusizenginejo pusantru metu?

 13. Tomas:

  Sveiki, pirkau automobilį iš Belgijos bet jis prieš tai buvo registruotas Lietuvoje prieš 3 metus, o dabar turi belgiskus dokumentus, bet draudime rašo senus jo registracijos numerius ar galima ant tokių drausti?

  • Kol automobilis neturi lietuviškų nuolatinių valstybinių numerių, jį reikia drausti tik su kėbulo numeriu.

 14. nijole:

  sveiki.noreciau suzinoti ,ar galima Lietuvoje vazineti su automobiliu,kurio vairas desneje puseje?gryztu atostogu is Airijos,ar reikalingas draudimas Lietuvoje?

  • Taip, galite Lietuvoje laikinai važinėti su automobiliu, vairu dešinėje. Jokio papildomo draudimo turėti nereikia, užtenka tik kad jūsų turimas airiškas draudimas galiotų Lietuvoje.

 15. Laimis:

  Sveiki, noriu pirkti automobilį dešinėj pusėj vairu, kaip ji apdrausti nusipirkus, kokiu dokumentu reikia.

  • Neapdrausite, nes tokie automobiliai Lietuvoje neregistruojami. 

   • Vycka:

    Ar aš kažko nesuprantu bet nuo 2018 sausio 1 desinevairius ledžiama registruot Lietuvoje…

    • Taip, jau galima registruoti ir drausti dešiniavairius automobilius Lietuvoje, nuo 2018 01 01.

     • Vycka:

      Jusu puslapyje visur rasoma kad desinevairiai nedraudziami. Noreciau suzinot ar jau reliai yra apsraudziama ir kur kreiptis?aciu is anksto.

     • Taip, pas mus straipsneliai dar pateikia seną informaciją. Bet dėl dešiniavairių, galite kreiptis į bet kurį draudiką, apdraus jus.

 16. Paulius:

  Ar galima kur nors internetu apdrausti Lietuvoje neregistruotą automobilį, kuris dar neturi lietuviškų registracijos numerių ? Draudėjas būtų įmonė užsiimanti automobilių prekyba ir naudojanti prekybininko/”garažinius” numerius.

  • Taip galite, kreipkitės į draudikus kurie draudžia internetu ne savitarnos būdu (Savitarnos svetainėse jokio nestandartinio draudimo nepasidarysite).

 17. Sveiki:

  Sveiki, ar gali laikinai parvaryta is Anglijos desiniavairi automobili, neregistruota Lietuvoje vairuoti neturintis 2m stazo pilietis?

  • Lietuvos draudimų taisyklės šiam automobiliui negalioja. Jį gali vairuoti tie asmenys, kaip numatyta turimame angliškame draudime.

 18. Paulius:

  Tiek aš supratau iš ankstesnių komentarų. Bet ar galite nurodyti konkretų pavyzdį kur tuo ne savitarnos būdu yra?

 19. Aciu!:

  Sveiki, esu emigraves pilietis, gyvenantis UK (TP vairas desineje) ir reguliariai importuoju automobilius, kurie parduodami Lietuvos teritorijoje. Verslas auga ir noriu grizes legaliai eksplotuoti automobilius, iki tol kol jie parduodami. Pagal EU istatymus, galiu vairuoti (su uzsienyje registruota TP) iki 90 dienu svetimose salyse tos salies draudimu.

  1) Mano atveju daznai pasitaiko kad importuoju auto be uzsienio draudimo. Noriu issiaiskinti, ar uzsienyje gyvenantys pilieciai gali pasinaudoti TPVCA Laikinos Registracijos draudimu iki 1 men. 7eur/men? O gal turiu priverstinai buti prisiregistraves LTU? Ar tai pilnavertis TPVCA?

  2) Kaip daznai per automobili galima atnaujinti si draudima? Nes ne visus auto parduodu per 1 men. O jeigu per ta menesi as iskeliauju i kaimynine sali, dazniausiai i Baltarusija, ir grizes vel bandyciau atnaujinti si draudima?

  Aciu uz atsakymus! Na o visiems kitems, beskaitantiems si post’a, galite parasyti man, pakonsultuosiu is savo patirties, jeigu esate panasioje situacijoje: 19e4297f@maskmemail.com

  • 1. Užsienyje gyvenantys piliečiai negali Lietuvoje registruoti transporto priemonių. Apie registracijos subtilumus jums daugiau papasakos Vį “Regitrą“ Tuo tarpu, jeigu laikinai užsiregistruoti galite, tai galite ir apdrausti 1 mėn.
   2. Šiuo draudimu drausti galima tik 2 kartus. Be to jis galioja tik Lietuvoje.
 20. Gintautas Mileris:

  draudziate motocikla kasko draudimu? atsakymas, kad niekas nedraudzia , netinka, nes esu apsidraudes, ieskau kainu skirtumo…

  • Patikslinkite, kur esate apsidraudęs ir kokiomis sąlygomis.

   • Gintautas Mileris:

    siuo metu Ergo draudime

    • Visgi pasikartosime, standartiškai mociklo KASKO niekas nedraudžia. Tikrai yra galimybės, draudžiantis kompleksiškai, daug draudimo produktų vienoje bendrovėje, kartu gauti ir motociklo KASKO. Jūsų atveju, jeigu netenkina ERGO pasiūlymas, galite mėginti kreiptis į Lietuvos draudimą, bet vėlgi, draudimo kompleksiškumo klausimas išlieka, pasiūlymą gausite tik jeigu drausitės kompleksiškai. 

 21. Ginas:

  Sveiki , norėčiau pasiteirauti ir gauti informacijos apie stai toki ivyki :

  Parvariau automobili is belgijos pardavimuj , suradau pirkeja (ukrainietis) , mes praejome tec apziura , apsidraudeme 1men (laikinuoju draudimu) ir vykome i regitra.Jau regitroje pirkejas persigalvojo ir nusprende automobilio nepirkti , draudimas jo vardu liko , as uzsidejas prekybiniu zenklus (firmos numerius) padariau autoivyki (as kaltininkas) ir draudimas ukrainiecio vardu yra galiojantis , tokioje situacijoj draudimas padengs nukentejusio zala , ar reikes dengti is savo kisenes ? Aciu is anksto uz atsakyma

  • Automobilis visada draudžiamas savininko vardu. Kai automobilis parduodamas ir pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis, draudžiama pirkėjo vardu, nes sutartis įrodo, kad jis yra savininkas (dar net neįregistravus Regitroje). Pirkėjas gali pasinaudoti ir pardavėjo draudimu, jeigu jam atiduodamas draudimo poliso originalas (bet net ir tuo atveju draudimas galioja tik 15 dienų). Jūsų situacijoje, net jeigu jūs ir turėjote draudimo poliso originalą, draudimas jums negaliojo, nes jis buvo sudarytas ne savininko vardu. Prie viso to, toks draudimas net negalioja už Lietuvos ribų, kol automobilis nėra užregistruotas Lietuvoje. Taigi jūsų situacijoje, nebuvo jokio galiojančio draudimo. 
    
   • Ginas:

    Kodel tada ant draudimo poliso parasyta jog galioja menesi , o ne 15 dienu?

    • Draudimo sutartis galioja tiek, kiek numatoma polise. Bet jeigu pasikeičia draudimo rizika – pavyzdžiui, pasikeičia savininkas, įstatymo numatyta, kad informuoti draudiką ir pakeisti sąlygas skiriama 15 dienų. 

 22. Ruta:

  Grįžau iš UK su automobiliu ir pastebejau kad baigesi tuojau draudimas ir neturiu galimybės apdrausti dabar UK. Ar butu imanoma apsidrausti menesiui UK registruota automobilį Lietuvoja ?

  • Negalite Lietuvoje apsidrausti automobilio, kuris registruotas UK. Jums belieka draustis UK, tikrai turi būti galimybė apsidrausti internetu.

 23. Kriss:

  Sveiki,
  prieš pirkdama automobili apdraudžiau jį KASKO ir TPVCA. TP Lietuvoje buvo registruota. Regitroje išsiėmiau kitus valst. numerius. Draudimai liko senais valst. numeriais. Ar reikia man perdaryti draudimus? Ačiū

  • Tiek TPVCA, tiek KASKO draudimo dokumentuose reikia pakeisti valstybinį numerį. Draudimo kompaniją apie valstybinio numerio pasikeitimą reikia informuoti per 15 dienų

 24. Edvinas:

  Sveiki planuoju nusipirkti automobilį kitoje ES šalyje ir parvairuoti į Lietuvą, kaip galima įsigyti draudimą tranzitiniam numeriam? Ar galima drausti dar nežinant automobilio duomenų ar būtina drausti tik viską žinant ir užpildžius draudimo formą internetu ramiai važiuoti į Lietuvą?

  • Lietuvoje negalite įsigyti tokios draudimo, kuris tiktų tam automobiliui parvaryti už Lietuvos ribų. Dabartiniu atveju jums reikia gauti draudimą toje šalyje, kur perkate automobilį; arba vežti automobilį ant tralo. Lietuvoje gausite draudimą tik tada, kai transporto priemonė bus Lietuvoje, draudimas galios vėlgi tik Lietuvos teritorijoje, o po registracijos jau Žalios kortelės sistemos šalyse.