Pakaitinio automobilio paslauga

Vienas iš automobilio KASKO draudimo privalumų – pakaitinis automobilis, kai dėl draudiminio įvykio nėra galimybių naudotis apdraustąja transporto priemone. Sužinokite, kokiomis sąlygomis galite pasinaudoti pakaitiniu automobiliu ir palyginkite šią paslaugą tarp visų draudimo bendrovių.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

Pakaitinio automobilio paslauga dažniausiai yra įtraukta į techninės pagalbos kelyje paslaugų paketą.  Tai reiškia, į draudimo sutartį įtraukus techninės pagalbos paslaugą, kartu įeis ir pakaitinio automobilio sąlyga. Šiuo metu išimtinai tik draudimo bendrovė „IF“ pakaitinio automobilio sąlygos neįtraukia į techninės pagalbos paslaugų paketą, tiesiog už papildomą įmoką ši paslauga pridedama prie KASKO draudimo.

Pakaitinis automobilis suteikiamas atsižvelgiant į apdraustojo automobilio klasę (dydį), bet ne aukštesnės nei kompaktinės klasės.

Kada suteikiamas pakaitinis automobilis

 • Automobiliui esant sugadintam dėl draudžiamojo įvykio. Dėl sutartyje nurodyto draudžiamaojo įvykio, pavyzdžiui, gamtos stichijų, žaibo iškrovos, gaisro, eismo įvykio automobiliui esant sugadintam, kai reikalingas remontas servise. Tačiau ne visais sutartyje numatytais draudiminių įvykių atvejais pakaitinis automobilis suteikiamas, yra keletas išimčių:
  • “Lietuvos draudime” pakaitinis automobilis suteikiamas tik po eismo įvykio.
 • Kelyje negalint pašalint gedimo. Techninės pagalbos darbuotojams negalint kelyje pašalinti gedimo, automobilis transportuojamas į servisą. Draudėjas gali rinktis pasinaudoti “Nakvynės” paslauga, laukiant kol bus baigtas remontas arba rinktis pakaitinio automobilio paslaugą.
 • Vagystės atveju (kai apdraustasis automobilis pavagiamas) pakaitinį automobilį suteikia tik  “IF” ir “PZU Lietuva”.

Pakaitinio automobilio paslaugos ribojimai

Draudikas neapmoka:

 • Už degalus, draudimą ar pakaitinio automobilio nuomos pratęsimą.
 • Kelionės išlaidų, patirtų  paimti ir grąžinti pakaitinį automobilį.
 • Automobilio prastova servise laukiant detalių nelaikoma remonto laikotarpiu.

Kada pakaitinis automobilis nesuteikiamas:

 • Jeigu kelyje sugedus automobiliui ir techninės pagalbos darbuotojui negalint jo patasiyti iš karto, draudėjas pasirenka “Nakvynės” paslaugą arba kitokio pobūdžio “Kelionės pratęsimo” paslaugą.
 • Nedraudžiamųjų įvykių atvejais, nurodytais KASKO draudimo taisyklėse.
 • Planinio automobilio remonto atveju.
 • Jeigu sugedusią transporto priemonę galima greitai pataisyti, t.y. remontas trunka ne ilgiau kaip nurodoma 1 lentelėje.
 • Dažniausiai automobilio vagystės atveju (kaip minėta šiuo atveju pakaitinį automobilį teikia tik dvi bendrovės).

Pakaitinio automobilio paslaugos ribojimai bendrovėse

Draudimo bendrovė Kokiam laikotarpiui skiriamas
pakaitinis automobilis
Kai apdraustasis automobilis
remontuojamas ilgiau kaip:
Išmokos ribojimas
už pakaitinio automobilio nuomą:
Gjensidige Iki 7 parų. 24 val. Lietuvoje iki 3400 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Užsienyje iki 3400 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
IF Iki 10 parų. 24 val. Lietuvoje iki 2750 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Užsienyje iki 2000 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Lietuvos draudimas Iki 7 arba 14 parų,
tai priklauso nuo turimo techninės pagalbos paketo
24 val. Lietuvoje išmokama pagal faktines išlaidas, išankstinio ribojimo nėra
Užsienyje iki 1700 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Ergo Iki 7 parų. 24 val. Lietuvoje iki 1000 Lt
Užsienyje iki 1000 Lt
Seesam Ribojama tik išmokos dydžiu 24 val. Lietuvoje iki 2500 Lt
Užsienyje iki 5000 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Compensa Iki 10 parų. 24 val. Lietuvoje iki 2500 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
Užsienyje iki 2500 Lt už visas tech.pagalbos paslaugas
PZU Lietuva Iki 3 parų 3 paras. Lietuvoje iki 600 Lt
Užsienyje iki 518 Lt
BTA Iki 3 parų. 24 val. Lietuvoje tech. pagalbos išlaidos ribojamos individualiai kiekvienai paslaugai
Užsienyje iki 1700 Lt  už visas tech.pagalbos paslaugas

(1 lentelė)

Akivaizdu, kad draudimo bendrovių KASKO draudimo sąlygos nemažai skiriasi tarpusavyje. Taigi renkantis optimaliausią KASKO draudimą, pravartu atsižvelgti į visus teikiamus privalumus bei įvertinti trūkumus.

Mes, Manodraudimas.lt, Jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, draudimo sąlygos pateiktos pagal 2012 08 27 galiojančias KASKO draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KASKO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas.

36 komentarai

 1. saulius:

  laba diena norejau paklausti butu tokia situacija, ivyko eismo yvikis nukentejo automobilis kuris nevaziuojantis kaltininkas butu is pzu lietuva ivazevo butent i mano automobily toliau!! zadu automobily transportuoti i jusu passirinkta serviza ir skire man pakeitini automobili kol mano remontuoja ir atlieka remonto darbus.
  taigi noriu suzinoti ar man uz pakeitini auto pzu draudimas padengs uz jo nuomojama suma kol mano asmenini automobili remontuos?/???????? nes as esu nekaltas siuo atveju automobilis reikalingas vaziuoti i darbus ir pan. prasau atsakyti i s samiau i mano pateikta klausima ir jaigu galima nurodykite telefona kuriuo butent galeciau teirautis butent siuo klaisimu. aciu lauksim atsakymu

  • Sveiki, Sauliau, pakaitinio automobilio paslauga standartiškai priklauso tik KASKO draudimu apsidraudusiems asmenims, jeigu draudimo sutartyje įtraukta ši sąlyga.
   Jeigu jūsų automobilis nukentėjo dėl kito asmens ir jūs neturite KASKO, jums žalą dengia kaltininko privalomasis TPVCA draudimas, kaip minėjote, tai draudimas “PZU Lietuva” bendrovėje. Standartiškai TPVCA draudimas atlygina turtinę žalą, t.y. materialius nuostolius (kaip antai, automobilio taisymas), tiek gydymo išlaidos, taip pat gali būti atlyginama ir neturtinė žala. Pakaitinio automobilio paslauga nėra teikiama standartiškai, visgi jūs turite galimybę jį gauti nemokamai. Svarbu, kad draudikui argumentuotai nurodytumėte visą savo patirtą žalą, į kurią įeina ne tik apgadinimai bet ir automobilio neturėjimas, kol jis taisomas, t.y. realūs nuostoliai, kuriuos patirsite neturėdamas automobilio ir nuomodamasis pakaitinį. Rekomenduojame tiesiogiai kreiptis į draudimo bendovę “PZU Lietuva” bendruoju telefonu 19019. Taip pat atminkite, kad kai kurie servisai suteikia pakaitinį automobilį nemokamai. Tiesiog atminkite, kad žalos sureguliavimo procesas yra derybinis dalykas tarp jūsų ir draudimo bendrovės, svarbu, kad argumentuotai nurodytumėte, kokią žalą patyrėte dėl įvykio. Jeigu savarankiškai susiderėti su draudiku nepavyktų, rekomenduojame konsultuotis su Lietuvos Banku (t.y. anksčiau buvusia institucija Draudimo priežiūros komisija (DPK)).

 2. Vilma:

  Laba diena, noriu paklausti kur kreiptis , jei draudimas neismoka zalos atlyginimo jau 2 menesius,vis zada, zada, o pazadu nevykdo. Visi reikiami dokumentai issiusti, automobili suremontavau is savo lesu.

  • Sveiki, išmoka turi būti sumokėta per 30 dienų, nuo to, kai buvo gauta visa informacija, reikšminga nustatant draudžiamojo įvykio faktą, aplinkybes, pasekmes ir draudimo išmokos dydį. Jeigu draudikas nesilaiko taisyklių, sekantys jūsų žingsniai  gali būti planuojami atsižvelgiant į mūsų straipsnelį Kaip spręsti ginčą su draudiku.
    

 3. Vilma:

  Automobilis buvo draustas KASKO draudimu

 4. Aurimas:

  Laba diena,
  ar yra koks apibrėžtas terminas per kiek laiko privalo būti suteiktas pakaitinis automobilis. Situacija tokia, kad jau antra diena telefonu vis pasakojama, kaip bus suteiktas pakaitinis automobilis, tačiau tai kažkas sugedo, tai kitokios baisios kliūtys nutiko.
  Dėkoju už būsimą išaiškinimą.

  • Tai priklauso nuo draudimo bendrovės, bet paprastai, kaip nurodoma KASKO draudimo taisyklėse, pakaitinis automobilis turėtų būti suteiktas per 24 valandas.

 5. Miroslav:

  Laba diena,
  turiu ld kasko draudima ir po autoivikio mano auto buvo transportota i mano kiema, as norejau gaut pakaitini auto bet pasake kad jis suteikiamas tik kai auto vezamas i autoservisa,( nors su manim dar turi susisekt zalu expertas ir ivertint ar masina pataisoma ar ne..) Tai ar as turejau masina i servisa vezt kad gaut pakaitini? Ji jug gal nepataisoma ir buvo jau vidurnaktis..

  • Pagal “Lietuvos draudimo” KASKO draudimo taisykles pakaitinis automobilis skiriamas tik tam laikotarpiui, kol sugadintas automobilis taisomas servise, bet ne tam laikotarpiui, kai jis stovi arba jeigu jis iš viso nebepataisomas. Taigi, po eksperto įvertinimo, jums gali būti skirtas pakaitinis automobilis, kol sugadintasis bus taisomas bet ne ilgiau kaip 7 – 14 dienų (priklauso nuo turimos draudimo sutarties rūšies).

 6. Vidmantas:

  Sveiki, siandien I mano stovinti automobili (draustas tik ERGO draudimu) stovejimo aiksteleje ivaziavo kaltininkas (imones masina drausta Lietuvos draudimu ir Kasko) mano masinai suskalde tik bumperi del jo as dar galiu vazineti. Ar tokiu atveju as galeciau pasinaudoti pakaitiniu automobiliu kai masina bus priduota servisui remontuoti, nes automobilis man reikalingas vazineti I darba, mokytis ir panasiai?
  Ir kitas klausimas ar galima remonto dar atideti mano norimam terminui bent porai menesiu jeigu nesuteiktu pakaitinio automobilio?
  Is anksto Aciu uz atsakymus

  • Minėdamas ERGO ir Lietuvos draudimą, jūs turbūt turite minty privalomąjį TPVCA draudimą? Šioje situacijoje, kai esate nukentėjęs ir turite tik TPVCA draudimą, jums reikšmingas yra tik kaltininko TPVCA draudimas, kuris būtent ir turi atlyginti jums nuostolius. Detaliai nėra reglamentuojama, kokiomis sąlygomis ir kaip TPVCA draudimas nukentėjusiai pusei turi apmokėt ir pakaitinio automobilio nuomos išlaidas, bet tikrai galima pareikalauti šios paslaugos, nes jums turi būti atlyginti tiek turtiniai tiek neturtiniai nuostoliai. Turėtumėte kreiptis į tą draudimo bendrovę ir pateikti prašymą dėl pakaitinio automobilio arba dėl remonto darbų atidėjimo, viską galima susiderinti su draudimo bendrove.

 7. Modesta:

  Laba diena,
  Ką daryti tokiu atveju, kai kelyje mažina įvažiavo į žū tehniką ir smarkiai ja apgadino, technika drausta Lietuvos draudime o mašina Siezam draudime. Problema tame, kad frontalinis pakrovėjas bus remontuojamas 1 – 2 mėnesius nes visos detales bus siunčiamos iš užsienio, jį išsiveža įmonė remontuoti, o man ką daryti, jis kiekvieną dieną reikalingas ūkye, ar prašyti koto krautuvo nuomos ar padengs išlaidas patirtas kol remontuos.

  • Pagal TPVCA draudimą jums turi atlyginti nuostolius, patirtus dėl sugadintos transporto priemonės, taigi gali būti atlyginama ir pakaitinio automobilio nuoma. Kreipkitės į kaltininko draudimo bendrovę šiuo klausimu.

 8. Lukas:

  Sveiki, i mano automobili atsitrenke TP drausta Lietuvos draudime. Ilgai laukiu draudimo ismokos, o automobilis reikalingas kiekviena diena. Jeigu issinuomociau automobili, ar lietuvos draudimas turetu apmoketi nuomos mokesti ar ne ? Taip pat ar si galimybe suteikiama tik apsidraudusiems kasko ar ir civilines atsakomybes draudimu?

  • Paprastai pakaitinio automobilio paslauga yra KASKO draudimo privalumas. Visgi, kalbant apie TPVCA draudimą, įstatymo yra nurodoma, jog draudimas turi atlyginti nuostolius, kurie atsirado dėl įvykio, tai reiškia tiek turtinė žala, automobilio taisymo išlaidos, bet kartu ir išlaidos, kurios atsirado dėl negalėjimo naudotis automobilio, kaip pavyzdžiui, automobilio nuoma. Nuomojamo automobilio kompensavimas nėra aiškiai reglamentuota, bet tikrai reikėtų kreiptis į bendrovę ir pateikti prašymą, kad apmokėtų ir automobilio nuomą.

   • Julija:

    Gal galėtumėte nurodyti kuriame straipsnyje tai pažymėta? Esu panašioje situacijoje – draudimo įmonė nesuteikia pakaitinio automobilio, nors mano darbovietė yra 50 km nuo gyvenamosios vietos. Gal tokiu atveju galiu nuomotis automobilį remonto metu ir prašyti žalos atlyginimo?

    • TPVCA draudimo 2 str.5 punktas: “Eismo įvykio žala (toliau – žala) – per eismo įvykį padaryta žala nukentėjusio trečiojo asmens turtui, nukentėjusiam trečiajam asmeniui ir (ar) neturtinė žala arba žala, kuri atsirado vėliau kaip eismo įvykio padarinys.” – Būtent į žalos, kurią turi atlyginti TPVCA draudimas sąvoką įeina ir pakaitinis automobilis, t.y. eismo įvykio padarinys – automobilio neturėjimas. Norime pažymėti, kad būtinai visus žingsnius derintumėte su draudimo bendrove, nes pakaitinio automobilio praktika prie TPVCA dar nėra dažna, dėl to kartais tokie reikalavimai patenkinami tik po teismo sprendimo.

 9. Elija:

  Įvykio kaltininko automobilis draustas Lietuvos draudime TPVCA draudimu. Po įvykio mano įmonės automobilį traliuku nuvežėm į autoservisą. Kol vyks remontas, mano įmonės veiklai reikia pakaitinio automobilio. LD konsultantė, užregistravusi žalą, į pakaitinio automobilio nuomos klausimą atsakė, kad turi būti įmonei šis automobilis vienintelis, kad išsinuomojamas automobilis turi būti panašaus galingumo, kad nuoma neturi viršyti vidutinės nuomos kainos ir neviršyti nustatytos nuomos trukmės (remonto metu), kad reikia LD pateikti argumentuotą prašymą ir pridėti jau apmokėtą sąskaitą už pakaitinio automobilio nuomą.
  Norėtųsi sužinoti konkrečiau dėl nuomos kainos, dėl automobilių skaičiaus (juk įmonėje yra priskirti automobiliai kiekvienam darbuotojui ir pan.).
  Taip pat noriu pasiteirauti dėl rato su originalia padanga (įsigyta pernai) ir lietu originaliu ratlankiu pakeitimo, kadangi įvykio metu nepataisomai sugadintas ratas, važiuoklė ir t.t. Kaip skaičiuojamas nusidėvėjimas? Kas turi padengti skirtumą, jei autoservisas įdės naują ratą su nauju ratlankiu ir nauja padanga? Autoservise sakė, kad LD jiems už padangą sumoka tik 10-16 eurų.

  • Privalomasis TPVCA draudimas turi atlyginti nuostolius, atsiradusius dėl įvykio, jis veikia pagal TPVCA draudimo įstatymą. Įstatyme nėra nurodyta, kaip tiksliai turi būti reguliuojamos žalos, ar priklauso ir kokiom sąlygom priklauso pakaitinis automobilis, taigi šioje vietoje bendrovės elgiasi pagal savo nuožiūra, pagal savo praktiką bei pagal teismų nuosprendžius. Dėl to nėra vieno vienintelio atsakymo, kaip turi būti atlyginama už pakaitinį automobilį. Taigi vienintelis būdas – derėjimasis su bendrove. Jeigu jūs įrodysite, kad įmone patiria nuostolius dėl to, kad jai trūksta to vieno sudaužyto automobilio, bendrovė turės atlyginti, arba savo noru, arba LB sprendimu arba galiausiai teismo sprendimu. Sąlygos dėl automobilio vertės, nuomos kainos iškeltos tik tam, kad nebūtų piktnaudžiaujama ir nebūtų tikimasi nuomotis paties brangiausio prašmatniausio automobilio.
   Draudimas atlygina nuostolius dėl apgadinimų tik iki tokio lygio, koks automobilis buvo prieš pat įvykį, jokių pagerinimų atlyginti neturi. Taigi, jeigu vietoj padėvėtų dalių bus įdėtos naujos, skirtumą susimokėti turės pats automobilio savininkas, ne draudimas.
   Siūlome susipažinti su Dėl eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir draudimo išmokos mokėjimo taisyklėmis.
   Kelių transporto priemonių vertės nustatymo tvarka ir kelių transporto priemonių vertinimo instrukcija.

 10. Arvydas:

  Laba diena. Ne vieną kartą teko susidurti su civilinės atsakomybės draudimu, įvykus eismo įvykiui.Buvo įvykių kai mano automobilis apgadintas stovėjimo aikštelėje man iš viso nedalyvaujant. Viskas gerai nuostoliai visada yra atliginami, bet aš nesuprantu vieno kodėl aš būdamas visiškai nieko nekaltas privalau pats važinėti po draudimo bendroves ( naudoti savo laiką, kurą, laukti iki 30 dienų kol bus paskaičiuoti nuostoliai ir važinėti su apgadintu automobiliu ) ir to man nieks nekompensuoja. Ar jums neatrodo, kad būtų teisinga ,kad įvykus bet kokiam eismo įvykiui automatiškai prie draudimo išmokos būtų išmokama tam tikrą suma ( pvz. 100 eurų ) kitoms išlaidoms padengti. Trečias asmuo yra visiškai nekaltas ir jeigu to įvykio neįvyktu, žmogus toliau be jokių rūpesčių gyventu. Man atrodo draudimo bendrovės apie tai tūrėtu pagalvoti. Ačiū,lauksiu Jūsų komentaro.

  • Pagal TPVCA draudimo įstatymą, turi būti atlyginti turtiniai ir neturtiniai nuostoliai, tiesiogiai susijęs dėl įvykio. Kokie konkrečiai tai nuostoliai, įstatyme nėra nurodoma. Standartiškai tais nuostoliais laikoma žala, kurios dydį paprasta paskaičiuoti, t.y. įvertinti konkrečia pinigų suma, kiek kainuoja automobilio taisymas bei sveikatos atstatymas. Šalia to, žinoma ir neturtiniai nuostoliai, kaip emociniai išgyvenimai, negautos pajamos, kuriuos įvertinti gan sudėtinga, dėl to šio proceso paprastai imasi teismas. Jūsų minėtieji nuostoliai, tikrai gali būti atlyginti draudimo, reikia kreiptis į bendrovę su savo prašymu; galima kreiptis ir teismo būdu. Dar visai neseniai pagal tradicinę praktiką pakaitinio automobilio paslauga nebuvo apmokama šio draudimo, bet žmonėms to reikalaujant, vykstant teismams šiuo klausimu, situacija pasikeitė; šiandien TPVCA dažniau atlygina ir pakaitinio automobilio nuomą. Situacija draudime, įstatymuose keičiasi būtent dėl natūralių ekonominių ir visuomenės mentaliteto pokyčių. Analogiškai ir draudimo bendrovės tarpusavyje konkuruoja dėl klientų ir siūlo įvairius privalumus, pavyzdžiui, tokius priedus kaip pagalba kelyje ar priekinio stiklo draudimas už labai simbolinę kainą. Draudimo elgesys nėra statiškas dalykas, situacija nuolatos keičiasi. Grįžtant prie jūsų pasiūlymo, sunku pasakyti ar draudimo bendrovės, kaip komercinės įstaigos apie tai pagalvos pačios, ar tiesiog nukentėję žmonės, reikalaudami pilno nuostolių atlyginimo pakeis situaciją nauja linkme.

 11. Aurika:

  Laba diena, š.m. lapkričio 17 d. įvyko eismo įvykis, kurio metu apgadintas mano automobilis taip, kad važiuoti su juo dabar negaliu, nes jis priduotas į autoservisą remontui. Automobilis apdraustas Kasko draudimu ir man priklauso pakaitinis automobilis, kuris man yra labai reikalingas, nes mano veikla yra susijusi su darbu, kur su visuomeniniu transportu nenuvyksi.
  Norėčiau paklausti kur ir pas ką reikia kreiptis dėl pakaitinio automobilio?
  Vakar šiuo klausimu parašiau į info Lietuvos draudimo adresu info@ld.lt.
  Pageidaučiau skubaus atsakymo.

  • Jums tiesiog reikia kreiptis į “Lietuvos draudimą”, paskambinti jų bendruoju telefonu į žalų reguliavimo centrą ir jums bus viskas pasakyta, kaip ir kur pasiimti pakaitinį automobilį.

 12. Povilas:

  Laba diena. Pagal kasko draudima gavau pakaitini automobili 7 paroms, taciau zala jie dar nepaskaiciavo ir sako, jog skaiciavimai gali trukti dar apie 14 dienu.. Automobilis labai reikalingas.. Ar imano ji issireikalauti is draudimo bendroves ilgesniam laikui ? Draudimas Gjensidige.. Aciu.

  • Deja, bendrovė tikrai neprivalo jums pratęsti pakaitinio automobilio paslaugos, pagal numatytas taisykles jis skiriamas tik 7 paroms. Žinoma, tai dar nereiškia, kad negalite prašyti, rekomenduotume kreiptis į bendrovę su prašymu.

 13. romas:

  I mano stovinti automobili atsitrenke kitas esu nekaltas mano draudimas ira pzu ir kasko lietuvos draudime kaltininkas draustas kompensa .d ar man priklauso pakaitinis automobilis ir is kokio draudimo aciu

  • Taip, jums priklauso pakaitinis automobilis pagal jūsų KASKO draudimą. Taip pat galite ir visą žalą tvarkytis per savo KASKO draudimą, nebus skaičiuojama išskaita, nes kaltininko TPVCA draudimas atlygins jūsų draudimui tai, kas bus išmokėta.

 14. Kristina:

  Laba diena,
  Ivaziavo i stovinti automobili. Automobilis draustas Kasko IF draudime. Kaltininkas apsidraudes privalomuoju Ergo.IF draudimas teigia jog SEB lizingas apdraudes taip jog pakaitinis automobilis nepriklauso.Automobilis reikalingas atvykti i darba. Atstumas 100km. Ar kaltininko privalomojo draudimo galima reikalauti pakaitinio automobilio?transporto priemone apgadinta smarkiai.

  • Taip, galite kaltininko TPVCA draudimo bendrovės prašyti atlyginti pakaitinio automobilio nuomos išlaidas.

 15. Ramune:

  Sveiki. Noreciau pasiklausti del automobilio.Esu apsidraudusi kasko draudimu automobili, Po autoivykio , draudimas dave pakaitini automobili pagal sutarti 14d. Tačiau automili mano remontavo 2menesius ir aš neturejau jokio automobilio, (likau be automobilio), sakykit prašau , ar mano draudimas man turi uz tai kompensuoti? Draudimas Gjensidige.
  Ačiū

  • Draudimas turi apmokėti pakaitinio automobilio nuomos išlaidas tik tiek, kiek numatoma draudimo sutartyje ir draudimo taisyklėse. Jeigu KASKO sąlygose numatoma, kad pakaitinis automobilis suteikiamas tik 14 dienų, o ne visam remonto laikotarpiui, jūs neturite pagrindo reikalauti draudiko apmokėti minėtas išlaidas.

   • Žilvinas:

    Patekau i analogišką situaciją. Pakaitinį automobilį turejau 14 dienų kaip kad sutartyje, o toliau kas??? Ar yra automobilių remonto terminai po kurių remonto dirbtuvės kompensuoja ar suteikia pakaitinį automobilį? Mano automobilis buvo pirktas ir yra remontuojamas Volkwagen atstovybėje.

    • Viskas priklauso nuo serviso. Taip pat galite kreiptis į kaltininką, jeigu žalos priežastis yra avarija, kurioje jūs nekaltas. Draudimas, deja, niekuo negali padėti.

 16. Gabriel:

  Sveiki,
  Esu nekaltas, automobilis sudauzytas autoavarijoje nepataisomai. Deklaracija uzpildyta policija kviesta. Norejau paklausti, jeigu man reikia vezioti seimos nari i darba ir paciam i darba visai i kita puse ar galiu prasyti ergo draudimo automobilio ir ar nuo to nenukentes mano sudauzyto automobilio zalos ivertinimas( del to kad prasau pakaitnio auto). Beje auto is salono 1 savininko, gana senokas bet rida labai maza ir islaikytas nuostabiai ar i tai atsizvelgia ekspertai?

 17. Simona:

  Sveiki. I mano automobili ipuole is galo vaziavusi masina. Kaltininkes draudimo bendrove (Compensa) nurode nuvykti i ju atstovybes servisa. Ten pasirasiau sutarti, kad mano automobili remontuos(pinigine ismoka nebus man mokama). Beda ta, kad iki prades masinos remonta man reikes laukti menesi, o remontuos apie savaite. O man automobilis reikalingas i darba vaziuoti. Mano automobilis vaziuoja, bet yra sudauzytas galinis zibintas ir bamperis taip atsilupes, kad gali ir nukristi arba subraizyti kita transporto priemone pvz parkuojantis. Kaip elgtis del pakaitinio automobilio gavimo? Ir ar normalu, kad turesiu menesi (o gal ir ilgiau) laukti eiles servise?

  • Pagal privalomąjį draudimą nėra numatoma, jog turite remontuoti būtent draudimo bendrovės nurodytame servise. Ieškokite sau palankesnių variantų, nuvykite į savo servisą, gaukite darbų sąmatą, suderinkite su draudimo bendrove tą sąmatą, jeigu patvirtins ją, galėsite remontuotis ten. Dėl pakaitinio automobilio galite irgi derėtis, tik vargu ar galima prognozuoti derybų sėkmę, kai automobilis nėra juridinio asmens, ir nėra darbo priemonė.