Pažyma apie Lietuvoje draustus automobilius

Pažyma apie TPVCA draudimo galiojimo laikotarpiu buvusius ar nebuvusius draudimo įvykius pateikiama draudimo bendrovėje. Kreipkitės į draudimo bendrovę, kurioje esate draudę transporto valdytojo civilinę atsakomybę. Pažyma išduodama už sutarties galiojimo laikotarpį.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Pagal LR transporto priemonių valdytojų įstatymą draudikas, t.y. draudimo bendrovė įsipareigoja pateikti draudėjui pažymą su informacija apie draudėjo civilinę atsakomybę, susijusią su transporto priemonės valdymu.

Draudimo bendrovė pateikia pažymą už tą TPVCA draudimo laikotarpį, kurį draudėjas draudė automobilį būtent toje bendrovėje. Net jeigu pažymos prašymo metu yra pasibaigusi draudimo sutartis su draudiku.

Jeigu draudėjui reikalinga pažyma apie draudimo laikotarpį, kurio metu automobilis buvo draustas keliose draudimo bendrovėse, reikalinga kreiptis į kiekvieną jų atskirai. Kiekviena draudimo bendrovė įsipareigojusi pateikti informaciją tik apie faktus, kurie įvyko draudimo sutarties galiojimo metu už mažiausiai paskutinius 5 metus.

Jeigu neatsimenate, kokiose draudimo bendrovėse esate draudęsi privalomuoju TPVCA draudimu:

Draudimo bendrovė pažymą išduoda nemokamai per 15 dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

20 komentarų

 1. Tatjana:

  Laba diena,
  vairuotojo staza ir masinas turiu nuo 2000m. Kaip prasidejo privalomas automobilio draudimas, mano masinos buvo adraustos. Per visa draudimo istorija ne buvo nei vieno auto ivykio. Dabar man reikalinga tokia pazyma, patvirtinanti mano staza be autoivykiu. Padekite prasau.
  Aciu
  Pagarbiai,
  Tatjana

  • Sveiki, Tatjana, kaip ir nurodyta mūsų straipsnelyje, jums pirmiausiai reiktų kreiptis į LR transporto priemonių draudikų biurą, kad sužinotumėte, kokiose draudimo bendrovėse draudėte automobilį.
   O po to, į kiekvieną nurodytų bendrovių dėl pažymos.

 2. vytas:

  Sveiki,

  Vairuoju daugiau kaip 10 metų, tačiau visą tą laiką naudodavausi žmonos vardu registruotu ir apdraustu šeimos automobiliu. Todėl civilinės atsakomybės draudimo nesu turėjęs. Šiuo metu planuoju įsigyti automobilį savo vardu ir pirmą kartą apsidrausti.
  Gal paaiškintumėte, kas man tokiu atveju turėtų išduoti pažymą apie draudiminių įvykių nebuvimą?

  Iš anksto dėkui,

  Vytas

  • Pažymos gali būti išduodamos tik už laikotarpį, kada asmuo savo vardu draudė automobilius ir per tą laiką nepadarė įvykių. Tie asmenys, kurie važinėja, bet savo vardu nedraudžia automobilio, oficialiai niekaip nėra matomi jokiose duomenų bazėse. Taigi jūsų kaip valdytojo drausmingumas apibrėžiamas tik pagal amžių ir stažą (kada įgytas vairuotojo pažymėjimas).

   • Julius:

    Labas diena,
    Mano stazas jau 6 metai,noreciau suzinot kur galeciau gauti pazyma,apie mano autoivykius,bet ant manes nebuvo draustas joks automobilis,man cia reikia i uzsieni nes noriu ten draust automobili ant saves.

    • Ši pažyma yra būtent apie savo vardu draustus automobilius ir per draudimo laikotarpį buvusius/ nebuvusius įvykius. Jeigu savo vardu nedraudėte jokio automobilio, jūs neturite jokios draudimo istorijos.

 3. Tomas:

  Laba diena, Noreciau suzinoti kokiose draudimo komanijose as buvau apsidraudes, nes as dabar gyvenu Anglijoj ir manes praso, “no claim bonusu” tai drausmingumo pazima, Kaip man reikia susirinkri is lietuvos, kad as neatsimenu kokiose as buvau apsidraudes.

 4. algis:

  Sveiki,nusipirkau nesenei automobilį,žinau prieš tai kokiame draudime tas automobilis buvo draustas,būtų įmanoma gauti to draudimo istorija,kokie įvykiai buvo patirti su šiuo automobiliu?

  Dėkui už atsakymą iškarto.

  • Draudimo bendrovė jums šios informacijos nepateiks, nes drausmingumas “pririšamas” prie asmens, o ne prie automobilio. Jeigu jau esate registruotas šio automobilio savininkas, jums reiktų kreiptis į LR draudikų biurą.

 5. Danute:

  Sveiki. Mano vardu registruoti 2 automobiliai, vieną vairuoja vyras.
  Jis š.m. liepos gale, turėjo nežymų įvykį. (Aikštelėje atbuline eiga atsirėmė į Valst. kito automobilio NR., akivaizdaus poveikio nesimatė, draudimo bendrovei pranešė). Šio automobilio draudimą pratęsėme rugpjūtį, akivaizdaus pabrangimo nepastebėjau, tačiau rugsėjį pratęsiant, mano vairuojamo automobilio draudimą – suma pabrango dvigubai. Labai nustebau, kai draudikas paaiškino jog esu priskirta – drausmingumo kategorijai N1. Tai mane suglumino. Kažkas įvažiavo, schemas pildė savo vardu, o man “N1″.
  Kiek laiko tai bus man taikoma?
  Kas pasikeis jeigu perrašysiu šį automobilį vyrui?
  Dėkoju

  • Draudimo požiūriu visi sukelti įvykiai registruojami automobilio savininko/ draudėjo vardu, nepriklausomai nuo to, kas realiai vairavo. Dėl įvykio draudimas brangsta visiems to asmens vardu registruotiems automobiliams. Jums draudimas greičiausiai pabrango ne tik dėl įvykio, bet ir dėl bendro TPVCA draudimo pabrangimo šiais metais. N1 jums bus taikomas priklausomai nuo draudimo bendrovės,tai gali būti 1 – 7 metai, visur skirtingai. Jeigu automobilį perrašysite savo vyrui, draudimas bus sudaromas jo vardu, pagal jo sukauptą drausmingumo istoriją.

 6. Robertas:

  Sweiki, man reikia suzinoti draudimo kompanijas kuriose buvo draustos mano transporto priemones. Sitoje paieskoje kaip suprantu galima surasti apie auto ivyki

 7. Inga:

  Sveiki. Lietuvoje draudziausi automobilius ir nesu turejus jokiu draudiminiu ivykiu. Siuo metu gyvenu airijoje ir man reikalinga pazyma ..no claim bonus.. kur kreiptis ir kaip ja gauti. Aciu

  • Kaip ir rašėme savo straipsnelyje, jums reikia kreiptis į kiekvieną draudimo bendrovę, kurioje tuos metus draudėtės Lietuvoje, ir gausite pažymas.

 8. Irina:

  Sveiki,tokia situacija gyvename Vokietijoje,nusipirkom mašiną ,ir dabar mano vyrui reikia pažymos kiek mašinų turėjo ir draudė Lietuvoje,kiek vairavimo stažas,ar buvo avarijos.Vokietijoje nuo šitos pažymos skiriasi draudimo kainą,ar įmanomą internetu gauti tokią pazima?

  • Pažymą apie išdraustą laikotarpį ir eismo įvykių istoriją galite gauti bet kurioje draudimo kompanijoje, kurioje buvote sudarę draudimo sutartį. Galite kreiptis ir el. paštu

 9. Linas:

  Laba diena. Kur aš galėčiau sužinoti savo drausmingumo istoriją, koks man yra nustatytas draumingumo lygis ir kokiame teisės akte detalizuojama, kaip man nustatytas drausmingumo lygis įtakoja privalomąją civilinės atsakomybės draudimo įmoką?

  • Savo drausmingumo istoriją galite sužinoti LR transporto priemonių draudikų biure: http://www.cab.lt. Tuo tarpu, negalite sužinoti, kaip individualiai kiekviena draudimo bendrovė skaičiuoja drausmingumą, kaip jis įtakoja įmoką, nes tai nėra nustatoma įstatymų, tai tiesiog kiekvieno draudiko vidinė tvarka.