Repatriacijos draudimas

Kelionės draudimo atžvilgiu repatriacijos draudimas paprastai yra sugretinamas su medicininių išlaidų draudimu, visgi tai yra skirtingos draudimo sąlygos, pagal kurias apmokamos skirtingos kilmės išlaidos. Sužinokite, kokios išlaidos atlyginamos pagal repatriacijos draudimą, bei kokie ribojimai taikomi išmokoms.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

Repatriacija – tai grįžimas į gyvenamą šalį. Draudimo požiūriu repatriacija – tai ligonio pervežimas į nuolat gyvenamą šalį, kai dėl sveikatos būklės jis to padaryti negali pats. Apdraustajam mirus, repatriacija laikomas palaikų pargabenimas į gyvenamąją šalį; arba laidojimas/kremavimas svečioje šalyje (jeigu šios išlaidos nėra didesnės nei velionio pargabenimo namo išlaidos).

Kokios išlaidos atlyginamos

 • Ligonio gabenimas į nuolat gyvenamą šalį.
 • Palaikų grąžinimas į nuolat gyvenamą šalį.
 • Laidojimas/ kremavimas svečioje šalyje, jeigu šios išlaidos neviršytų gabenimo į gyvenamą šalį išlaidų.

Pastaba. Atkreipkite dėmesį, kad nukentėjusio apdraustojo medicininis gabenimas svečioje šalyje (pvz., gabenimas greitosios medicininės pagalbos automobiliu iš nelaimingo atsitikimo vietos iki ligoninės), nukentėjusiojo paieška (pvz., nukentėjus kalnuose), lydinčio asmens išlaidos ir pan. nėra repatriacija, ir būtent pagal repatraicijos draudimo sąlygą tokios išlaidos nėra atlyginamos (šios išlaidos atlyginamos pagal medicininių išlaidų draudimo sąlygą ir joms taikomi atskiri ribojimai).

Kaip apsidrausti

 • Medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas – tai yra viena kelionės draudimo sąlyga, kuri paprastai vadinama tiesiog “medicininių išlaidų kelionėje draudimu” arba “sveikatos draudimu kelionėje” ir pagal ją draudimas atlygina nuostolius dėl būtinųjų medicininių paslaugų bei repatriacijos.
 • Tik repatriacijos išlaidų draudimas. Šiuo metu tik vienoje draudimo bendrovėje, „Gjensidige Baltic“, yra galimybė apsidrausti tik repatriacijos išlaidų draudimu kelionėje, nesirenkant medicininės pagalbos išlaidų draudimo. Tokiu atveju atlyginamos tiktai ligonio pargabenimo išlaidos (jokios kitos išlaidos neatlyginamos). Šis draudimo variantas yra pravartus norint sutaupyti kelionės draudimo įmokai keliaujant Europos sąjungos šalyse, kur galioja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kuri pagal numatytą tvarką atlygina medicinines išlaidas.

Išmokos už repatriaciją ribojimai

Draudimo bendrovė Išmokos ribojimas
Gjensidige Iki 69 000 Lt
IF Ribojama pasirinktos med.išlaidų draudimo sumos
Lietuvos draudimas Ribojama pasirinktos med.išlaidų draudimo sumos
Ergo Ribojama bendros med.išlaidų draudimo sumos
Palaikų gabenimas iki 34 400 Lt
Seesam Ribojama pasirinktos med.išlaidų draudimo sumos
Compensa Ribojama pasirinktos med.išlaidų draudimo sumos
PZU Lietuva Ribojama pasirinktos med.išlaidų draudimo sumos
Palaikų gabenimas iki 34 400 Lt (Europoje), 51 600 Lt (už Europos ribų)
BTA Apdrasutojo transportavimas iki 50 000 Lt
Palaikų gabenimas iki 25 000 Lt

Renkantis optimaliausią kelionės draudimo variantą, pravartu pasidomėti visų draudimo bendrovių siūlomais produktų variantais, jų privalumais, bei įvertinti trūkumums. Išsamų sąlygų palyginimą galite rasti  kelionės draudimo sąlygų palyginimo lentelėje.

Mes, Manodraudimas.lt, jums siūlome sutaupyti laiką ir gauti geriausią kelionės draudimo pasiūlymą iš mūsų specialistų, mes bendradarbiaujame su visomis draudimo bendrovėmis.

*Dėmesio, palyginimai pateikti pagal 2012 08 13 galiojančias kelionės draudimo taisykles.

Sužinokte mažiausias KELIONĖS Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Kelionės draudimas.

4 komentarai

 1. valdas:

  Sveiki,

  Kokia imone Lietuvoje uzsiima ligoniu parvezimu i LT? Siuo metu ligonis guli ligonineje Austrijoje.
  Busiu dekingas uz atsakyma.

  Linkejimai,
  Valdas

  • Jums reikia ieškoti įmonės, teikiančios asistavimo paslaugas, kurių tarpe būtų kelionių/ medicininio asistavimo paslaugos.

 2. Aurelija:

  Sveiki,
  Su seima gyvename ne LT.Taciau nelaimes (mirties) atveju noretumem grizti i LT.Kaip supratau atskiros repatriacijos draudimo rusies be kelioniu draudimo nera.Buvo nurodyta Gjensidige bendrove,bet ju puslapyje info apie repatriacija neradau.Kokios galimybes,ka patartumet siuo klausimu?Aciu

  Aurelija

  • Šiame patarimų įraše kalbama vien tik apie kelionės draudimą ir repatriaciją. Net ir draudimo bendrovė “Gjensidige” gali pasiūlyti TIK repatriacijos draudimą, tačiau TIK kelionės metu, jeigu asmuo turi ESDK ir jam nereikalingas papildomas medicininių išlaidų draudimas. Šiai dienai nėra tokio draudimo produkto, kaip tiesiog repatriacijos draudimas asmenims, kurie gyvena ne Lietuvoje. Taigi jūsų atveju, norint jaustis saugiau, reiktų svarstyti kitų draudimo rūšių pritaikymą, kai tiesiog gaunama atitinkama išmoka nelaimės atveju, kurią galima panaudoti repatriacijai, pavyzdžiui, nelaimingų atsitikimų draudimas arba gyvybės draudimas. Visgi, kadangi jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuva, būtų sudėtingiau ( ar net neįmanoma) apsidrausti Lietuvoje.