Savanoriškas automobilio draudimo nutraukimas

Automobilio draudimo sutartys TPVCA ir KASKO gali būti nutrauktos savanoriškai. Apie planuojamą nutraukimą draudikas turi būti informuotas raštu. Draudėjui pageidaujant grąžinamas nepanaudotas draudimo įmokos likutis.

Pigiausias AUTOMOBILIO Draudimas, Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

Savanoriškas TPVCA draudimo nutraukimas

Siekiant nutraukti TPVCA draudimo sutartį, draudikas turi būti informuotas apie tai raštu likus 15 dienų iki numatomos draudimo nutraukimo datos. Kitaip tariant, draudimo sutartis bus nutraukta po 15 dienų nuo prašymo pateikimo.

 • Draudėjui pageidaujant grąžinama įmokos dalis už likusį laikotarpį, išskaičius administracines išlaidas, bei pagal sutartį išmokėtas draudimo sumas. Administracinės išlaidos, priklausomai nuo draudimo kompanijos, gali būti 15% draudimo įmokos, arba 20-35 % nuo grąžintinos įmokos.
 • Draudėjui pageidaujant įmokos dalis už likusį laikotarpį negrąžinama, neišskaičiuojamos administracinės išlaidos. Šiuo atveju įmokos likutis lieka draudimo bendrovėje, jį galima panaudoti sudarant kitą draudimo sutartį toje draudimo bendrovėje.

Savanoriškas KASKO draudimo nutraukimas

Siekiant nutraukti KASKO draudimo sutartį, draudikas turi būti informuotas apie tai raštu likus 1 mėnesiui iki numatomos draudimo nutraukimo datos. Ir ne anksčiau kaip praėjus 15 dienų po draudimo sutarties sudarymo. Tolimesnė procedūra priklauso nuo draudimo įmokos mokėjimo pobūdžio:

Jeigu buvo sumokėta visa KASKO draudimo įmoka:

 • Draudėjui pageidaujant grąžinama įmokos dalis už likusį laikotarpį, išskaičius administracines išlaidas, bei pagal sutartį išmokėtas draudimo sumas. Administracinės išlaidos gali būti 10 % – 30% grąžintinos draudimo įmokos.
 • Draudėjui pageidaujant įmokos dalis už likusį laikotarpį negrąžinama, neišskaičiuojamos administracinės išlaidos. Šiuo atveju įmokos likutis lieka draudimo bendrovėje, jį galima panaudoti sudarant kitą draudimo sutartį toje draudimo bendrovėje.

Jeigu KASKO draudimo įmoka buvo mokama dalimis

Už KASKO draudimą tam tikrais atvejais galima mokėti dalimis, pavyzdžiui, kas 6 mėn., kas 3 mėn., kas 2 mėn. ar kas 1 mėnesis (skirtingų draudimo bendrovių taisyklės šiuo klausimus tarpusavyje skiriasi). Jeigu draudimo sutartis nutraukiama tada, kai yra praėjęs tas laikotarpis, už kurį buvo sumokėta eilinė įmoka (pavyzdžiui, 2 mėn.), nutraukiant draudimą tiesiog nėra grąžintinos draudimo įmokos ir neišskaičiuojami administraciniai mokesčiai. Atkreipkite dėmesį, kad skaidant KASKO draudimo įmoką dalimis, bendra draudimo kaina padidėja apie 5 % – 10 %, lyginant su draudimo kaina mokant visą įmoką iš karto.

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

47 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: KASKO draudimas mėnesiui | Mano Draudimas LT

 2. Atgalinis pranešimas: Automobilio draudimo sustabdymas | Mano Draudimas LT

 3. Atgalinis pranešimas: Automobilio draudimas dienai | Mano Draudimas LT

 4. Dovilė:

  Prieš dieną apsidraudžiau kasko draudime mašiną, noriu draudimą nutraukti, kiek gali atskaičiuoti procentų iš sumos jei ją sumokėjau visą iš karto?

  • Dovile, jeigu KASKO draudimo sutartis dar neįsigaliojusi, susigrąžinsite visą įmoką. Jeigu įsigaliojusi, tai priklausys nuo draudimo bendrovės politikos, visgi gali neišskaičiuoti nieko, tačiau tikėtina, kad bus išminusuojama 15% – 35% bei įmokos dalis už tą laikotarpį, kurį draudimas galiojo – 1 dieną (tiksliai jums pasakyti gali tik draudimo bendrovė). Jeigu nutraukus sutartį, sumokėtos įmokos nesusigrąžinsite, o paliksite bendrovėje su tikslu panaudoti kitiems draudimams, administraciniai kaštai nebus išminusuojami.

 5. Sonata:

  Laba diena,
  Esu apdraudus automobilį KASKO draudimu. Įmokas moku dalimis kas 3mėn. Dvi įmokas esu sumokėjus, bet norėčiau nutraukti draudimą. Ar draudimas nutruktų automatiškai nemokant kitų įmokų? Ar nereikalautų bendrovė sumokėti už likusį laiką, nes sutartis sudaryta metams?
  Iš anksto dėkoju, Sonata

  • Sveiki, Sonata,
   Pagal draudimo sutartį, jūs esate įsipareigojusi mokėti draudimo įmokas. Iš to seka, kad jeigu nesumokėsite eilinės draudimo įmokos, pirmiausia jums bus sustabdyta draudimo apsauga, tačiau jūs vis vien būsite skolinga už tą laikotarpį (praėjusį). Tuo tarpu, jūs nesate įsipareigojusi mokėti draudimo įmokų už ateities laikotarpį (kiek yra nurodyta draudimo sutartyje 12 mėn.).
   Taigi, jeigu nusprendėte, kad norite nutraukti draudimo sutartį, tiesiog iš karto informuokite apie tai draudimo bendrovę, ir jums nereikės mokėti kitų įmokų už būsimą draudimo laikotaprį, kuris nurodytas sutartyje. Savavališkai nemokant draudimo įmokų draudimas automatiškai nenutrūksta.
   Detaliau galite sužinoti čia: http://patarimai.manodraudimas.lt/jei-veluojate-sumoketi-draudimo-imoka

 6. Ernesta:

  Laba diena,
  Ar galima atnaujinti ta pacia kasko draudimo sutarti, jei ja nutraukiau pries 2 savaites.

  • Sveiki, Ernesta, nutrauktos draudimo sutarties atnaujinti nebegalima. Pageidaujant apsidrausti, bus sudaroma nauja draudimo sutartis pagal galiojančius įkainius ir taisykles.

 7. susidomejusi:

  Sveki,
  situacija: mano automobilis yra uzrasytas mamos vardu,draudimas taip pat. Isvaziuodami i uzsieni draudima laikinai sustabdeme. Dabar as grystu is uzsienio, bet be mamos. Ar nuejusi i draudima galesiu vel prasitesti draudima, ar tokiu atveju draudimas butu pratestas tik pasirodzius mamai?

  • Tokiu atveju jums reikės nuvykti į draudiko atstovybę ir rašyti prašymą, kad sudaromai draudimo sutarčiai būtų panaudotas jūsų ankstesnio draudimo nepanaudotas įmokos likutis.
   Paprastai šią procedūrą turėtų atlikti pats draudėjas – transporto priemonės savininkas (šiuo atveju jūsų mama). Vis dėlto draudikas gali priimti ir jūsų, kaip realios automobilio naudojos, kaip įgaliotojo asmens prašymą. Taigi tiksliai jums atsakys tik pat draudimo benrovė, siūlome kreiptis tiesiogiai.

 8. Justina:

  sveiki, siandiena apsidraudziau privaluomoju civiliniiu automobilio draudimo 1 menesiui ir noreciau sutarti nutraukti. ar galima tai padaryti?

 9. arturas:

  sveiki.esu apsidraudes kasko metam laiko.praejus 5 men padariau autoivyki.esu kaltininkas.gavau likutine verte uz savo automobili nes jis netaisomas.ar man priklauso kasko imokos dalis uz likusi laikotarpi-t.y uz likusius 7 men

  • Sveiki, taip, įmoka priklauso. Sudarant KASKO draudimo sutartį metams, jums priklauso sumokėti visą metinę įmoką dalimis ar iš karto, o draudikas atlygina nuostolius iki draudimo sumos. Jeigu automobilis prarandamas arba sugadinamas nebepataisomai, sumokama visa nustatyta išmoka ( iš kurios išskaičiuojama išskaita, likutinė vertė, bei įmokos už likusį laikotarpį [jeigu jos dar nebuvo sumokėtos]). Tada KASKO draudimo sutartis pasibaigia.
    

 10. aldona:

  Pardaviau a.m., draudimą norėčiau sustabdyti, nes pirksiu kitą a.m. Ar galima tai padaryti internetu? ar būtina atvykti į L.daudimo būstinę?

  • Draudimo sustabdymas yra įmanomas tik tada, jeigu automobilis nebus naudojamas tik tam tikrą konkretų laikų, kad vėliau būtų galima jį pratęsti. Tuo tarpu, jeigu pardavėte automobilį, jo draudimas turi būti nutrauktas, draudimo įmokos likutis susigrąžinamas į sąskaitą arba paliekamas bendrovėje ateičiai, kitiems draudimams. Šią procedūrą patogiausia atlikti nuvykus į draudiko biurą gyvai, nes reikės ranka pasirašyti nutraukimo prašymą ir grąžinti draudimo poliso originalą.

 11. jolanta:

  Laba diena,pardaviau automobili,ar imanoma nutraukti draudima internetu,jei taip tai kokiu adresu?

  • Taip paprastai internetu nenutrauksite. Reikia kreiptis į draudimo tarpininką, ar draudiką, kur draudėtės, turėsite užpildyti nutraukimo prašymą (kartais užtenka atsiųsti nuskenuotą kopiją) ir grąžinti draudimo poliso originalą.

 12. Gediminas:

  Laba diena, per kiek laiko turi draudimo bendrove sumoketi likusius pinigus, jei draudimo sutarti nutraukiau savo noru ir pinigus turejo pervesti i saskaita? Laukiu jau dvi savaites…

  • Tai priklauso konkrečiai nuo tos draudimo bendrovės tvarkos. Paprastai grąžinamų pinigų pervedimo operacijas atlieka 1 – 2 kartus per mėnesį, taip pat priklauso ir nuo to, kada draudikas gavo jūsų prašymą nutraukti. Paprastai klientams tenka palaukti to pavedimo mažiausiai dvi savaites (iki mėnesio).

 13. Leonas:

  Sveiki. Vienur maciau parasyta, kad sustabdyti Privalomaji Civilines atsakomybes draudima galima tik tuo atveju, jei automobilis apdaraustas ne maziau, kaip 12 men. laikotarpiui. Kitur skaiciau kad galima stabdyti, esant mazesniam draudimo laikotarpiui. Mano atveju automobilis Privalvomuoju Civilines atsakomybes apraustas 6 men. laikotarpiui, uz kuri sumoketa iskarto. Ar galeciau sustabdyti draudima 3 savaitem, ar negalima stabdyti draudimo trumpesniam laikotarpiui kaip 1 men., ar aplamai sustabdyti draudimo bet kuriam laikotarpiui mano atveju negalima?
  Aciu

  • Draudimo sustabdymas yra nauja funkcija draudime, dėl to sąlygos tarp bendrovių gali ir labai skirtis. Kaip galima padaryti jūsų atveju, jums pasakys tik pati draudimo bendrovė, kurioje esate apsidraudęs.

 14. galina:

  noriu nutraukti draudimo sutarti,nes automobilis senas ir jau taisyti ji neapsimoka.ketinu jo atsikratyti.draudziau per perlo draudima.metams.dar yra like 5 menesiai draudimo.kur man kreiptis del sutarties nutraukimo?perlo draudimas apdraude pas lietuvos draudima.

 15. Vita:

  Sveiki, esu automobilį apdraudusi metams laiko, kas tris mėnesius mokant įmokas, vakar automobilis sugedo ir neapsimoka jį taisyti, todėl noriu nutraukti draudimą ir automobilį parduoti, tačiau šią savaitę reikia sumokėti dar vieną draudimo įmoką. Ar įmanoma draudimą nutraukti dar prieš mokant šią įmoką? Ar visgi teks palaukti sumokėti įmoką ir tik tada nutraukti draudimą? Ir jeigu įmanoma nutraukti anksčiau ar bus imami papildomi mokesčiai?

  • Galite draudimą nutraukti, kada norite. Tiesiog iš jūsų bus išskaičiuojami administraciniai mokesčiai. Arba juos teks susimokėti savarankiškai, arba jie išskaičiuojami iš grąžinamos neišnaudotos įmokos.

 16. Greedis:

  Sveiki, pardaviau automobilį, nuvykau i ld skyrių šilutėje, nes liko draudimas, paskaičiavo grąžintiną sumą 50eu, bet primygtinai bruko apsidrausti mano kitą automobilį pas jūsų nors ten tebėra draudimas iš kitos kompanijos. Buvau įtikinėjamas, kad jei norėčiau atgauti pinigais , man nuo 50eu nukristų apie 30 ir begaučiau 20. Ar čia įmanoma? Nes niekur nematau tokių kosminių 60% siekiančių procentų. Nes pakalbėjus su kolegom man atrodo kad man ten yra pučiama migla.

  • Lietuvos draudime neišskaičiuojami jokie administraciniai mokesčiai, jeigu draudimo sutartis nutraukiama dėl to, kad automobilis parduodamas. Tiesiog reikia pateikti pardavimą patvirtinantį dokumentą ir jums bus grąžintas visas neišnaudotas įmokos likutis. Negalime atsakyti, kokiu pagrindu jūsų minėta darbuotoja sakė, jog išskaičiuos 30 Eur.

 17. klp:

  Sveiki, apsidraudziau kasko metams , apytiksliai suma 540 euru. galvoju parduoti automobili, ar inanoma nutraukti sutarti siam auto, o tada visa ta suma palikti kitam auto? ar bus prarasta kazkiek pinigu?

  • Kaip ir rašėme straipsnelyje, yra galimybė palikti neišnaudotą įmokos likutį bendrovėje, tačiau ne visos draudimo bendrovės tą daryti leidžia, taigi priklauso, kur draudėtės.

 18. Renata:

  Norejau paklausti ar galima nutraukti sutartį cv masinos draudima.ir susigrazinti pinigus.nes kitur radau zimiai pigiau.

  • Taip, draudimą visada galima nutraukti. Tačiau nutraukus draudimą ir susigrąžinus nepanaudotą įmokos likutį, iš jo būna išskaičiuojamos administracinės išlaidos iki 30% grąžintinos sumos.

 19. Nerijus:

  automobilis buvo apdraustas savininko vardu bet su mano teisem nes savininkas ju neturejo as sutikau,praejus metams apdraude vel ant mano vardo be sutikimo mano.ar as galiu jy sustabdyti nes as su tuo auto nevazineju

  • Sunku suprasti, ką jūs turite mintyje “su jūsų teisėmis apdraudė automobilį”. Draudžiama savininko vardu visada, jeigu jis neturi teisių iš viso, tai tiesiog nurodomas įmanomas mažiausias įmanomas stažas, kokį turės realūs vairuotojai. Nebūtina pateikti vairuotojo pažymėjimo niekada. Draudėjas yra pats suinteresuotas nurodyti teisingą stažą ir vairuotojų amžių, kad draudimas apimtų visas rizikas ir galiotų sukėlus įvykį. Taigi jei jūsų situacijoje taip ir buvo,  tai jūs niekaip nesate susijęs su tuo draudimu ir už nieką neatsakingas.

 20. Rita:

  Apsidraudziau automobili kasko draudimu Lietuvos draudime.draudimas metinis su pusmetiniu mokejimu. Daline imoka buvo geguzes 27d., bet i kompanija nusiunciau prasyma nutraukti nuo 06.30d.kadangi suzinojau kad nutraukimas galimas tik po 30d.gavau nutraukimo akta su skola kuri sudaro daugiau nei puse mano dalines imokos.
  Kaip turejo buti pateiktas prasymas kad nebutu taikoma administraciniai mokeciai ir skola kuria reikia moketi butu kuo mazesne? Ka galima siuo atveju dar padaryti?

  • Tiesiog savanoriški sugalvojus nutraukti draudimą, visada išskaičiuojami administraciniai mokesčiai, iki 30%.

 21. As:

  Laba diena, siandien apsidraudziau automobili, draudimas isigalioja rytoj. Ar galiu dar siandien nutraukti sutarti ir susigrazinti visus pinigus, nes radau kitur pigiau?

 22. Egidijus:

  Sveiki,

  norėjau pasidomėti ar galiu nutraukti kasko draudimą, jei buvo pavogtas automobilis. Šiuo metu už automobilį išmoka nesumokėta.

  • Nutraukiant KASKO draudimą išskaičiuojamos administracinės išlaidos iš grąžintinos įmokos. Jeigu nutrauksite draudimą dabar, tai jūs iš viso negausite išmokos už pavogtą automobilį.

 23. vladimiras:

  apdraudziau automobili kitoje draudimo bendroveje kitomis draudimo salygom-su galimybe vairuoti jaunam asmeniui.Bet per neapsiziurejima pamaciau kad liko dar menuo laiko ankstesnio draudimo galiojimo. Kuris draudimas dabar galios ivykus draudiminiam ivykiui,jei vairuos jaunas asmuo ir ar butina nutraukti sena draudima

  • Galios naujasis draudimas. Seną draudimą būtų pravartu nusitraukti, nes dar susigrąžintumėte neišnaudotą įmokos likutį, jeigu toks yra.

 24. as:

  kokiam trumpiausiam laikotarpiui galima apdraust auto? nes draudimas reikalingas tik del TA ir jis yra isregistruotas

 25. edgaras:

  Laba diena.
  Šiandien apsidraudžiau masina LD ir kainavo 270e, draudimas įsigalios nuo 20d, tačiau radau kita draudima 3x pigiau, ar yra galimybe nutraukti draudima? ir kiek pinigu atgauciau, nes viskas jau sumoketa