TPVCA draudimas mėnesiui ir metams

Lietuvoje registruotos transporto priemonės privalomojo TPVCA draudimo sutartis gali būti sudaryta 1 – 12 mėnesių laikotarpiui. Draudimo laikotarpį savo nuožiūra pasirenka pats draudėjas. Sužinokite, kada verta draustis TPVCA mėnesiui.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

Įprastinė TPVCA draudimo sutartis Lietuvoje registruotai transporto priemonei sudaroma 1-12 mėn. laikotarpiui. Kiti draudimo laikotarpiai taikomi pasienio TPVCA draudimui bei automobilio su laikinaisiais numeriais TPVCA draudimui.

Kada verta draustis TPVCA mėnesiui

 • Jeigu draudimo kaina yra per didelė, kad galėtumėte ją sumokėti iš karto, galite TPVCA draudimo sutartį sudaryti trumpesniam laikotarpiui, tai yra mėnesiui ar keliems.
 • Pravartu apsidrausti tik keliems mėnesiams iki kol draudimo įmoka taps mažesne. Jeigu iki jūsų gimimo dienos ar tam tikro vairavimo stažo, kuriam suėjus draudimas jums kainuos mažiau, yra likę mažiau nei 12 mėnesių.

Pavyzdys 1. Asmuo vairuoja automobilį nuo 20 metų. Iki 25 –ojo gimtadienio bei 5 metų vairavimo stažo datos liko 1 mėnuo. Tokiu atveju apsimoka apsidrausti TPVCA mėnesiui, o po to sudaryti sutartį jau už mažesnę kainą.

 • Jeigu transporto priemonę naudojate ne visus metus, pravartu TPVCA draudimo sutartį sudaryti tik tam laikotarpiui, kurio metu važinėjate. Nenaudojant transporto priemonės TPVCA draudimas nėra būtinas.

Kodėl verta draustis TPVCA metams

 • Draudžiantis kas mėnesį, draudimas kainuoja brangiau (kartais net dvigubai brangiau), negu draudžiantis iš karto metams. Taupykite pinigus drausdami transporto priemonę iš karto 12 mėnesių. .

Pavyzdys 2. Jeigu TPVCA draudimas 1 mėnesiui kainuoja 59 Lt, tai kas mėnesį draudžiantis už metus sumokėsite 708 Lt. Tuo tarpu draudžiantis iš karto metams, TPVCA draudimas šiuo atveju kainuotų 428 Lt.

 • Jeigu TPVCA draudimo sutarties galiojimo laikotarpiu sukeliate draudiminį įvykį, padengiama jūsų padaryta žala. TPVCA draudimo sutartis nenutrūksta, o lieka galioti iki numatyto jos pasibaigimo.

Pavyzdys 3. Drausmingas vairuotojas, kuris nėra turėjęs avarijų apsidraudžia TPVCA draudimu 12 mėnesių laikotarpiui. Po 1 mėnesio vairuotojas sukelia avariją ir draudimo bendrovė nukentėjusiam trečiam asmeniui padengia patirtą žalą. Nuo šio draudiminio įvykio, vairuotojas laikomas nedrausmingu, ir draudimas jam nuo šiol kainuos daugiau. Tačiau, jo turima TPVCA draudimo sutartis vis dar išlieka galioti iki numatytos jos pabaigos, tai yra dar 11 mėnesių. Jeigu jis būtų draudęsis tik 1 mėnesio laikotarpiui, jau kitą mėnesį pirkdamas TPVCA draudimo polisą už draudimą mokėtų daugiau atsižvelgiant į tai, kad yra sukėlęs avariją.

 • Sutaupysite laiko. Draustis jums reikės vieną kartą visiems metams, o ne kas mėnesį prisiminti ir pratęsti draudimą.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, TPVCA draudimas.

6 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: TPVCA draudimo įmokos mokėjimas dalimis | Mano Draudimas LT

 2. renatas:

  Sveiki katik nusipirkau automobili ir noreciau apsidrausti 1men vairavimo stazo nera kiek man galetu kainuot

 3. Larisa:

  Laba diena noriu Jūsų pasiteirauti:
  1. Ar LT pasienio draudimą galima įsigyti pavyzdžiui Rusijos Federacijoje, ar yra galbūt draudimų atstovybės.
  2. Dar norėčiau sužinoti jei LT pasienio draudime, 8 punkte (galiojimo teritorija) išvardintos (neužbrauktos) visos EEE šalys, tai draudimas jose galios.
  3. Ar galėtumėte paaiškinti apie LT pasienio draudimą (kada jis yra naudojamas, jeigu 8 punkte išvardintos visos EEE šalys ar jis neprilygsta tiesiog žaliai kortai).
  4. Ar gali Europos Sąjungoje Rusijos Federacijoje registruota transporto priemonė dalyvauti eisme su LT pasienio draudimu.
  Ačiū iš anksto už atsakymus.

  • Pasienio draudimas iš esmės yra tiesiog privalomasis TPVCA draudimas, tik jis skirtas ne EEE šalyje registruotai transporto priemonei. Taip pat jis skirtas toms transporto priemonėms, kurios yra iš tų šalių, kurios nepriklauso Žaliosios kortelės sistemai ir savo šalyse negali įsigyti privalomojo draudimo.
   1. Rusijos federacijoje negalite įsigyti lietuviško pasienio draudimo, bet galite įsigyti tiesiog privalomąjį draudimą su Žaliąja kortele, kuri ir galioja visose Žaliosios kortelės sistemos šalyse. Daugiau apie tai, kokios šalys įeina į Žaliosios kortelės sistemą: http://www.cobx.org/content/default.asp?PageID=12
   Jeigu tokio Rusijoje įsigyto draudimo neturite, galite apsidrausti tiesiog Lietuvos pasienyje visą parą veikiančiame banke, įsigyti būtent Pasienio TPVCA draudimą, kuris galios EEE šalyse (t.y. Europos ekonominės erdvės šalyse).
   2. Taip, jeigu draudime šalys neužbrauktos, draudimas jose galioja.
   3. Taip, Pasienio TPVCA draudimas prilygsta Žaliai kortai.
   4. Taip, gali, būtent Europos ekonominės erdvės šalyse, t.y. ES + Norvegija, Šveicarija
    

 4. Simona:

  Sveiki nusipirkau automobili ir norėčiau apsidrausti 1 men kiek man galetu kainuot