TPVCA draudimas šeimos automobiliui

Keliems šeimos nariams naudojantis vienu automobiliu, yra galimybė sutaupyti mokant už TPVCA draudimą. TPVCA draudimo šeimos automobiliui sutartis sudaroma taip, kad apima visų valdytojų civilinę atsakomybę. Svarbiausia, kad draudžiama būtų transporto priemonės savininko, kuris turi dižiausią vairavimo stažą, vardu.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

TPVCA draudimo šeimos automobiliui paskirtis

Kai jauniausi šeimos nariai išlaiko vairuotojo egzaminą ir gauna vairuotojo pažymėjimą, atsiranda būtinybė visiems šeimos nariams dalintis tuo pačiu automobiliu. Kadangi jauni asmenys draudimo bendrovių laikomi rizikingiausiais vairuotojais, draudimas jiems kainuoja daug. Esant tokioms aplinkybėms iškyla poreikis apdrausti automobilį TPVCA draudimu, kuris apima visų šeimos narių civilinę atsakomybę vairuojant automobilį. TPVCA draudimas šeimos automobiliui suteikia galimybę už draudimą mokėti mažiau, kai jis naudojamas ir nepatyrusių vairuotojų, nes draudimas kainuoja mažiau vyresniems ir su didesniu stažu drausmingiems vairuotojams. Draudžiantis turėtų būti tenkinamos šios sąlygos:

 • Automobilio savininkas turėtų būti vyriausias ir/arba su didžiausiu vairavimo stažu.
 • Automobilio savininko stažas turėtų būti ne mažesnis kaip 5 metai. Ši sąlyga būtina ne visose draudimo bendrovėse.
 • Būtina nurodyti jauniausiojo ir su mažiausiu vairavimo stažu valdytojo buvimo faktą.

Šeimos automobilio draudimas TPVCA draudimu iš esmes yra tas pats kaip automobilio draudimas kito asmens vardu . 

Kaip suskaičiuoti TPVCA draudimą šeimos automobiliui 

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Šeimos draudimas, TPVCA draudimas.

127 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Automobilio TPVCA draudimas kito asmens vardu | Mano Draudimas LT

 2. marius:

  labas vakaras,norejau paklausti ar yra galimybe apsidraudus seimos automobilio draudimu isvykti i uzsieny? ten buti daugiau nei 45dienas? aciu.

 3. Sveiki, Mariau,
  Į užsienį galite išvykti ir būti daugiau nei 45 dienas, jei tai papildomai nurodote sudarydami TPVCA draudimo sutartį. Tai ženkliai padidina kainą, tačiau draudimo sutartis yra tikrai galiojanti ir nelaimės atveju draudimo bendrovė padengtų TP valdytojo sukeltą žalą užsienyje. Todėl jei turite sutartį, kur gali vairuoti visi šeimos nariai, telieka pasirūpinti, kad būtų įtraukta ilgo buvimo užsienyje sąlyga.
  Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 4. Juozas:

  Sveiki,

  Turiu mažą klausimėlį: ar turi būti nurodyti kažkokie biologiniai ryšiai, sutapti pavardės ir panašiai?

  Ačiū.

 5. Sveiki, Juozai, ne, jokie biologiniai ryšiai neturi būti nurodyti, jie reikšmės neturi. Tereikia pateikti transporto priemonės savininko duomenis, bei amžių ir stažą jauniausiojo kito vairuotojo. O tai reiškia, draudimas galios visiems asmenims (šeimos nariams ar draugams) patenkantiems į šią amžiaus bei stažo kategoriją.

 6. Justinas:

  Sveiki, nežinau čia ar nepasikartosiu, bet noriu pasitikslinti. Automobilio savininkas yra kitas asmuo, o aš pagal sutartį antras vairuotojas. Yra žalia korta pagal kuria užsienyje galima būti iki draudimas galioja. Tai klausimas butų toks: aš būdamas antras vairuotojas galiu į uzsieni išvažiuoti be automobilio savininko?

  • Sveiki, Justinai, taip galite. Jeigu draudimo sutartis sudaryta taip, kad ir jūs galite vairuoti tą transporto priemonę, vadinasi, tiek jūs tiek savininkas galite vairuoti pagal sutarty nurodytas sąlygas, t.y. tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

 7. Gintarė:

  Aš norėjau paklausti, jeigu draudžiame automobilį šeimos draudimu ir jauniausias (mažiausią stažą turintis vairuotojas) padaro avariją, ar atlyginama visa padaryta suma ar kažką reikia mokėti tam kuris draudžiasi?

  • Sveiki, Gintare, Šeimos draudimos skirtas atlyginti visų teisėtų vairuotojų civilinę atsakomybę. Taigi, jeigu jauniausias valdytojas sukeltų avariją, draudimas padengtų visą žalą (pagal TPVCA draudimo įstatymo numatytas draudimo sumas).

 8. Simona:

  Laba diena, norėčiau sužinoti ar automobilį apdraudus šeimos draudimu gali važiuoti kitas asmuo (t.y. trečias asmuo, kai nėra biologinių ryšių). Tarkim automobilis apdraustas ant vyriausiojo asmens ir antras vairuotojas būtų jo sūnus (neturintis stažo). Tai ar gali šį automobilį vairuoti dar ir kitas asmuo (šiuo atveju aš, to sūnaus draugė).

  • Sveiki, Simona, taip gali vairuoti bet kuris kitas teisėtas transporto priemonės valdytojas, kurio amžius ir stažas nėra mažesni nei jauniausiojo, kuris nurodytas draudimo sutartyje. Taigi jeigu draugės amžius ir stažas nėra mažesni negu sūnaus (turi būti nurodyta sutartyje), draudimas pilnai galios ir jai.

 9. Jurate:

  anglijoje mane sustabde policija su mano vyro masina, pateikiau visus dokumentus ir tuomet jis pareiske jei nera draudime jusu pavardes reiskia jus vazinejat be draudimo, konfiskavo masina. Dabar vyks teismas. Bet vyras turi net zalia korta. Tai as neturiu jokiu salygu vairuoti vyro masina uzsienyje?

  • Jeigu transporto priemonė registruota Lietuvoje, jai galioja lietuviškas draudimas, ir Lietuvos draudimo taisyklės. Taigi jeigu vairavote vyro automobilį ir draudimo sutartyje buvo įtraukta sąlyga, kad draudimas galioja Anglijoje ir kad vairuos ne tik jūsų vyras, bet ir jūs ( tam reikia tik jauniausiojo asmens amžiaus ir stažo) – jūs laisvai galėjote vairuoti automobilį ir Lietuvos draudimo bendrovė išdavusi polisą pilnai atsako už šios transporto priemonės padarytą žalą.
   Tačiau Anglijoje draudimo įstatymas yra kitoks, kiekvienas transporto priemonės vairuotojas privalo būti įrašytas ir draudimo polise. Taigi jeigu jūsų automobilis registruotas Anglijoje ir/arba jo draudimas yra angliškas, nuobauda turėjo būti skirta pagal Anglijoje galiojančius įstatymus.

   • Jurate:

    Masina registruota Lietuvoje. Man yra 27 metai ir turiu 5 metus vairavimo staza. Bet yra vienas keblumas kad as turiu angliska vairuotojo pazymejima, o vyras – lietuviska. Ar tai ka keicia? Dekoju.

    • Jeigu draudimas sudarytas Lietuvos draudimo bendrovėje jo apsauga galioja tiksliai pagal draudimo sutartyje nurodytas sąlygas, draudimo pažymėjimo kilmė (jei tai ES) neturėtų kelti keblumų draudimo apsaugos galiojimui. Rekomenduojame tiksliai perskaityti draudimo sutarties sąlygas.

 10. Paulius:

  Sveiki, noreciau paklaust. Apdraudus automobili seimyniniu draudimu, kuris yra uzrasytas ant tevo ir ji taip pat vairuos jo sunus turintis 1-riu metu staza, avarijos metu kaltininkas yra jo sunus. Ar tevui bus pabragintas draudimas draudziant masina ne seimyniniu draudimu, o individualiai, tik ant saves?

  • Sveiki, Pauliau, draudimas dėl eismo įvykio visada brangsta automobilio savininkui. Taigi net jeigu draudimas sudarytas taip, kad jis galioja visiems vairuotojams (t.y. ir jaunesniems nei pats savininkas; “šeimyniniu” draudimu) – dėl esimo įvykio, nepriklausomai nuo to, kuris vairuotojas jį sukėlė, atsakingu yra registruotas savininkas (šiuo atveju jūsų tėvas), ir draudimas brangsta jam. Kitaip tariant, jeigu tėvo automobilis sukels eismo įvykį, tėvui brangs draudimas visais atvejais, nepriklausomai nuo to ar bus draudžiama “šeimyniniu” ar ne “šeimyniniu”.

 11. Aleksas:

  Sveiki. Norejau paklausti esu neseniai išsilaikes teises, apie puse metu. Nuspirkau automobili ir užregistravau ant savęs. Ir iškilo toks klausimas ar galėčiau įsigyti šeimynį draudimą ir leisti vairuoti vyresniems asmenims.Ar reiktu registruoti ant kito šeimos nario turinčio didesni stažą ir tik tada pirkti šeimyninį draudima.

  • Dabartinėje situacijoje, jūs jau galite leisti vairuoti savo automobilį asmenims, kurių amžius ir stažas yra tokie kaip jūsų, arba didesni (svarbu ne mažesni). Dabartinėje situacijoje šeimyninis draudimas jums neturėtų jokios prasmės, nes jis yra skirtas, kai savininkas yra asmuo su dideliu stažu bei amžiumi ( o draudimo sutartis standartiškai ir sudaroma pagal savininko duomenis), ir nori duoti automobilį vairuoti jaunesniems ir mažiau patyrusiems vairuotojams.
    

 12. Audrius:

  Sveiki. Norejau paklausti, ar galima TP drausti ne TP savininko vardu, o kito seimos nario vardu(vyresnio uz savininka) ir zymeti, kad vairuos jaunesni asmenys?

  • Sveiki, Audriau, ne, taip daryti negalima. Transporto priemonė visada turi būti draudžiama registruoto savininko vardu, pagal jo duomenis, ir šalia nurodant, jeigu bus jaunesnių. Jeigu jūs norite drausti vyresnio šeimos nario vardu, turėtumėte automobilį perregistruoti jo vardu.

 13. Birute:

  Gyvenu Danijoje.Turiu Lt registruota masina. Siuo metu sia masina atvykau i Dk ir atsiveziau mama pasisveciuoti mazdaug pusmeciui. Cia vazinetis masina su lietuviska registracija negaliu (nes turiu nuolatines gyventojos statusa).Lietuvoje pasidariau draudima galiojanti 45d uzsienyje. Parduoti masinos nenoriu, nes ji labai reikalinga Lietuvoje. Klausimas butu toks gal yra koks nors budas kaip galima butu padaryti kad as galeciau vairuoti ta masina uzsienyje tol kol bus mama pas mane. Gal but reiketu masina perrasyti mamos vardu ir draudime nurodyti ir jos pavarde ar pan.Tuomet gal galeciau vazineti kai mama vaziuoja kartu tol kol ji sveciuosis .

  • Sveiki, Birute, kas dėl lietuviško draudimo ir registracijos, taip, jūs galėtumėte perregistruoti automobilį mamos vardu ir apdrausti jį Lietuvoje, būtinai įtraukiant 3  sąlygas: 1) automobilis bus vairuojamas jūsų (t.y. jūsų amžius bei stažas), 2) draudimas užsienyje galios 6 mėn., 3) įsitikinti ar draudimo apsauga galioja ir vairuotojui, kurio nuolatinė gyvenama teritorija yra ne Lietuvos teritorija ( tai priklauso nuo draudimo bendrovės).
    Visgi negalime atsakyti klausimo, susijusio su Danijos įstatymais, turėtumėte išsiaiškinti, ar nekils problemų jums, kaip Danijos gyventojai vairuojant Lietuvos pilietės automobilį.
   Automobilio perregistravimo klausimu jums reikėtų kreiptis į VĮ Regitrą: http://www.regitra.lt

 14. graikas:

  sveiki,automobilis registruotas zmonos vardu,ji niekada neturejo vairuotojo pazymejimo,automobili vairuoju as,mano vairavimo stazas 40 metu.kaip apiforminti draudima,jei visur klausia savininko vairavimo stazo?

  • Sveiki, jeigu automobilis registruotas žmonos vardu, jis ir turi visada būti draudžiamas jos vardu. Tiesiog nurodoma, kad ji neturi vairuotojo pažymėjimo ir nurodomas pagrindinio vairuotojo (t.y. jūsų) amžius bei vairavimo stažas.
    

 15. Evaldas:

  sveiki, TP registruota ne seimos nario vardu, ir drausta pries 3 menesius, as neseniai issilaikiau teises ar galima perrasyti sutartį, padaryti kaip seimyninį draudima? ir avarijos atveju draudimas man apmoka visa zala ar tik dalį?

  • Sveiki, Evaldai, jums iš tiesų reikėtų peržiūrėti turimą draudimo sutartį, tiksliau, kokiems vairuotojams ji galioja. Didelė tikimybė, kad draudimas negalioja jauniems vairuotojams (šiuo atveju jums), jeigu iki šiol tokių vairuotojų nebuvo. Tokiu atveju, jeigu jūs vairuotumėte ir sukeltumėte eismo įvykį, draudimas padengtų tik dalį žalos. Taigi, jeigu dabar  turimas draudimas negalioja jauniems valdytojams, reikėtų ją nutraukti ir sudaryti naują, su sąlyga, kad galios ir jums (t.y. vairuotojui neturinčiam 2 metų stažo).

 16. Ray:

  Laba diena,

  Norejau suzinoti, esu emigrantas ir neissiregistraves is lietuvos. Ar galiu vairuoti angliska automobili lietuvoje? Nes skaiciau kad turejo spresti si klausima kas ir kaip gali vairuoti .

  • Sveiki, Ray, šioje situacijoje pagrindinė kalba eina apie tai, kad Lietuvoje neregistruojami angliški automobiliai, dėl to nėra galimybių įsigyti privalomojo TPVCA draudimo tokiems automobiliams. Iš to seka, kiek laiko ir kam galima važinėti Lietuvoje su dešiniavairiu automobiliu, nes jis nėra pritaikytas Lietuvos eismui. Tuo tarpu, jeigu jūs gyvenate Anglijoje ir atvykstate į Lietuvą laikinai su automobiliu, kurio vairas dešinėje ir kuris yra registruotas bei apdraustas Anglijoje, jums neturėtų kilti jokių problemų. Problematiška būtų jeigu jūs norėtumėte įsigyti tam automobiliui draudimą Lietuvoje – tai būtų neįmanoma.

 17. Kristina:

  Sweiki , norejau pasiteirauti jei automobilis registruotas ant asmens turincio virs 15 metu staza ir draudimas ant to paties asmens , ir jei auto ivykis ivyksta su tik 2.5 metu turinciu vairuotoju, ar draudimas galiojantis yra ? jei vairuotojas kaltas del auto ivykio ? ir nekaltas? aciu

  • Sveiki, Kristina, draudimas padengia tik 50% žalos, jeigu avariją sukelia tas jaunasis vairuotojas, kai draudimas yra sudarytas savininko, su 15 m. stažu vardu (t.y. kai šalia nenurodoma, kad be savininko dar vairuos ir jaunasis vairuotojas).
   Tuo tarpu, jeigu avarijos nukentėjusysis yra tas jaunasis vairuotojas, jo turimas draudimas neturi jokios reikšmės, jam priklauso gauti pilną žalos padengimą iš kaltininko draudimo.
    

 18. Lukass:

  Sveiki, norejau paklausti tokio klausimo issilaikiau teises turiu 18 metu, tevas nori drausti automobily seimyniniu draudimu, bet jam dar menesy galioja senas jo draudimas tai ar apdraudus automobily dabar, as jau galeciau jy vairuoti su seimyniniu draudimu ar reikia laukti kol pasibaigs jo senas draudimas. Aciu uz atsakyma :)

  • Sveiki, Lukai, su tuo draudimu, kurį turi jūsų tėvas dabar dar jūs negalite vairuoti, nes greičiausiai jis negalioja jauniems vairuotojams. Taigi  norint įsigyti tą šeimyninį (galiojantį ir jums), nebūtina laukti kol senasis pasibaigs (na esant poreikiui galite ir palaukti), galima tiesiog jį nutraukti ir tą neišnaudotą įmokos likutį (t.y. minėjote, kad dar mėnesį galioja tas draudimas) perkelti naujai draudimo sutarčiai. Tiesiog reikėtų kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę, kurioje draustasi, pateikti raštu prašymą ir sudaryti naują draudimą.

 19. Mindaugas:

  Sveiki, pasiskaicius cia esancius komentarus susidariau nuomone, kad jei uzrasai automobili ant zmogaus kurio stazas 15+ apdraudi jo vardu, o atsisedes uz vairo zmogus kuris turi iki 1 metu staza ir 20 metu amziu, padaro avarija, ar toks draudimas yra galiojantis? (nes drausta buvo be salygos, kad naudosis mazo stazo vairuotojas). Dekingas uz atsakyma.

  • Sveiki, Mindaugai, draudimas negalioja, o tiksliau tariant, tik dalinai galioja nes padengia tik 50% žalos, jeigu: draudžiamąjį įvykį sukėlė jaunas vairuotojas, o draudimo sutartyje nebuvo nurodyta, kad vairuos ir jis. Paprastai tariant draudimas galioja tiems asmenims, kurie pagal amžių ir stažą patenka į tą grupę, kuri nurodoma draudimo sutartyje.

 20. ediks:

  sveiki,automobilis apdraustas savinko su 15 metu stazu,ir draudžiamąjį įvykį sukėlė jaunas vairuotojas su tuo zmogaus draustu automobiliu.draudimas vairuotojo stazas maziausias 15metu.kas tures sapmoketi nuostolius ar automobilio savininkas ar automobilio jaunas vairuotojas

  • Sveiki, Ediks, draudimo bendrovė padengs nuostolius visus, o tada regreso būdu kreipsis į automobilio SAVININKĄ, kad jis grąžintų iki 50% išmokėto žalos dydžio. Draudimo požiūriu už visus automobilio sukeltus įvykius yra atsakingas savininkas, taigi nėra svarbu, kas iš tiesų sukėlė įvykį. To pasekmėje dėl įvykio draudimas brangs būtent savininkui draudžiant bet kokią kitą transporto priemonę.

 21. Jonas:

  Seiki.Kaip draudimo imoka priklauso nuo automobilio litrazo? Nuo kokio litrazo ir kiek procentu dideja draudimo imoka?

  • Sveiki, Jonai, draudimo įmoka yra didesnė automobiliams su didesniu litražu. Kaip tiksliai priklauso įmokos didėjimas nuo didėjančio litražo atsakyti negalime, nes draudimo bendrovės šio kainodaros aspekto neatskleidžia.

 22. Julija:

  Laba diena, ar galiu lietuviska automobili apsidrausti turedama angliskas teises? ir ar galiu vairuoti lietuviska masina su angliskom teisem?

  • Taip galite vairuoti lietuvišką automobilį su angliškomis teisėmis. Taip pat galite apdrausti Lietuvoje automobilį, nors jūsų teisės angliškos, svarbu tik, kad tas automobilis būtų registruotas Lietuvoje.

 23. Bob:

  Sveiki, budamas Vokietijoje nusipirkau automobili, noreciau isigyti Lietuviska draudima nes taip pigiau. Kaip tai galiu padaryti? aciu

  • Sveiki, Bob, to padaryti negalite, nes Lietuvoje draudžiamos tik Lietuvoje registruotos transporto priemonės. Tuo tarpu, gyvenant Vokietijoje ir važinėjant automobiliu 6 mėn. ir ilgiau, būtina tą automobilį ir registruoti Vokietijoje.

   • klausimas:

    O kaip reiktu elgtis, jei vazineji es salyje ilgiau nei 6men, bet registruota gyvenamoji vieta ir automobilis yra lietuvoje, o ne uzsienio valstybeje, tiksliau ar draudimui turi reiksmes registruota gyvenamoji vieta?

    • Taip, draudimui yra reikšminga registruota gyvenamoji vieta. Būtent pagal ją skaičiuojam draudimo įmoka, vieta turi įtaką draudimo įmokos dydžiui. Kol jūsų automobilis registruotas Lietuvoje, tol jūs galite ir turite drausti jį Lietuvoje, tik reikalinga nurodyti, kad užsienyje važinėjate ilgiau nei 28-45 dienas per metus (t.y. ilgiau nei standartiškai galioja Žalioji kortelė) – toks draudimas yra visiškai galiojantis. Problematiška yra ne pats draudimas, o tos šalies įstatymai, nes paprastai, jeigu transporto priemonę toje šalyje naudojate 6 mėn. ir ilgiau per metus, turite ją perregistruoti toje šalyje, ir tada jau ir drausti toje šalyje. Taigi net ir turint lietuvišką draudimą, kuris galioja užsienyje, kad ir ištisus metus, vietos pareigūnai, patikrinę, jog šalyje dirbate (ir būnate nuolatos ilgiau nei 6 mėn.), gali nepriimti to draudimo kaip galiojančio.

 24. marek:

  Sveiki man kilo toks klausimas man 18 metu as noriu nupirkti sau automobili, bet neturiu teisiu ar galeciau perasit masinos dokumentus i save ?

  • Sveiki, Marek, taip galite. Net neturėdamas vairuotojo pažymėjimo galite savo vardu registruoti automobilį ir tuo pačiu turėsite jį savo vardu ir drausti.

   • Riyad:

    sveiki, noreciau piiatesrauti, draugas metus laiko atgal lietuvoje pirko automobili, pirkimo-pardavimo sutarti sudare mano vardu, bet regitroje jos nepriregistravo, del tam tikru aplinkybiu taip ir paliko automobili isregistruota, tik su pirkimo-pardavimo sutartim ir civiliniu draudimu darytu ant senu seimininku. praejus menesiui draugas isvyko i uzsieni, ten jis ta transporto priemone pardave dar kazkokiam lietuviui, nesudares jokios pirkimo-pardavimo sutarties. veliau suzinojau, kad uzsienyje su sia transporto priemone buvo padarytas eismo ivykis ir pasisalinta is ivykio vietos, vairuotojas nenustatytas. klausimas butu toks, kas siuo atveju turetu atsakyti, draudimui pareikalavus atlyginti nuostolius? aciu

    • Atsakyti visada turi realus transporto priemonės savininkas, tik kartais sunku iki jo “prisikasti” ir praktiškai tokios situacijos baigiasi visaip. Oficialiais duomenimis bus pradžioj kreiptasi į paskutinį registruotą savininką, jis pateikęs pirkimo pardavimo sutartį lengvai įrodys, kad jis nebėra atsakingas už tą transporto priemonę. Tokiu atveju atsakingu esate jūs, nors vėlgi jūsų pirkimo – pardavimo sutartis nėra teisėta, nes jeigu jūsų draugas neturėjo įgaliojimo už jus sudaryti pirkimo sutarties, bet ją sudarė – vadinasi, ji niekinė. Taigi, neįmanoma iš anksto nusakyti, kaip baigsis ši situacija, kokiomis priemonėmis bus vykdomas tyrimas, bei ką nuspręstų teismas.

 25. edmundas:

  savo vardu turiu du registruotus automobilius.viena ju vairuodama mano zmona apgadino kita stovejusi mano automobili,ar galioja sioje situacijoje civilines atsakomybes draudimas.

 26. Viktorija:

  Sveiki,
  šeimos automobilį vairuoja du vairuotojai.Vieno stažas 8 metai, kito – 2. Koks draudimas reikalingas? Iki kelių metų stažo jaunasis vairuotojas laikomas padidintos rizikos sukelti eismo įvykį grupe?

  • Sveiki, Viktorija, draudimo sutartis turi būti sudaryta savininko vardu, pagal jo amžių ir stažą, papildomai turi būti nurodyta, jeigu vairuos ir kiti vairuotojai, jei jų amžius ir arba stažas yra mažesni nei savininko, kad draudimas galiotų ir jiems. Draudikai skirtingai įvardina vairuotojo amžiaus ir stažo ribą rizikingiems vairuotojams, tai gali būti iki 2 – 5 metų stažo, iki 23 metų ar net 30 metų amžiaus. Taigi visada rekomenduojama gauti pasiūlymus iš visų draudimo bendrovių iš išsirinkti patraukliausią variantą.

 27. Vilma:

  Labas vakaras,
  Ar gali automobili apdrausti kitas asmuo? Pvz. Automobilio savininkas yra 21 m. ir su 3m. vairavimo stazu, o automobili draustu kitas asmuo t.y. vyresnis ir su 20 m. vairavimo stazu, pazymedamas, kad vairuos ir kitas t.y. 21 m. ir su 3 m. vairavimo stazu?

  • Sveiki, Vilma, ne, taip daryti negalima. Visada turi būti draudžiama registruoto savininko vardu, nepriklausomai nuo to, koks jo stažas (ar net jeigu jis neturi vairuotojo pažymėjimo iš viso). Šalia nurodomi kiti valdytojai, jaunesni ir su mažesniu stažu, jeigu tokių yra.

 28. Saulius:

  Sveiki,

  iškilo toks klausimas, perku pvz draudimą galiojantį vienam asmeniui, jei vistik pasikeičia mano situacija ir reikia kad vairuotu zmogus neturintis stažo. Klausimas: ar galiu papildomai sumoketi kad galėtu važineti kitas zmogus?

  • Sveiki, Sauliau, su jokia draudimo sutartimi negalite tiesiog papildomai primokėti, kad įtraukti papildomų sąlygų. Visada turi būti atliekama seno draudimo nutraukimo procedūra ir naujos draudimo sutarties sudarymo procedūra (t.y. raštu pateikti nutraukimo prašymą, grąžinti seno draudimo poliso originalą). Taip nepanaudota įmoka iš nutraukiamo draudimo perkeliama naujai sutarčiai, tereikia primokėti tik skirtumą (jeigu neišnaudotas įmokos likutis perkeliamas naujam draudimui, neišskaičiuojamos jokios administracinės išlaidos).
    

 29. Danielius:

  Ar galiu vairuoti automobilį jai jis draustas, tačiau nėra padaryta funkcija, kad vairuos vairuotojas be dviejų metų stažo? Aš esu vairuotojas be dviejų metų stažo.

  • Kaip ir parašyta šiame straipsnelyje – jūs esate jaunesnis ir/arba  su mažesniu stažu nei savininkas, o tai NĖRA nurodyta draudimo sutartyje, taigi draudimas jums negalioja, jeigu vairuosite ir sukelsite įvykį draudimas padengs 50% žalos.

 30. Mindaugas:

  Sveiki,

  kaip įvykio ES valstybėje (užsienyje) atveju nustatoma ar automobilis jau praleido ten 21d. ar dar ne?
  Arba kitaip – kaip man metų gale žinoti keliom dienom dar galiu išvykti, jei nepamenu kiek dienų buvau ne Lietuvoje ir nenoriu pažeisti draudimo sąlygų?

  Ačiū,
  Mindaugas.

  • Sveiki, Mindaugai, kekvienu atveju nustatoma individualiai. Vienais atvejais pagal vizą (pvz. važiuojant į Rusiją), ES šalyse, jeigu žmogus dirba, tai būna nurodyta darbo sutartyje, kiek laiko jis gyvena toje šalyje. Tuo tarpu, kas dėl trumpalaikių turistinių išvykų į užsienį – vienintelis būdas – tai tiesiog savarankiškai skaičiuoti dienas. Nes draudikas nematuoja ir neskaičiuoja, ar asmuo tikrai važinėja užsienyje trumpai, tiesiog įvykio atveju, vykdomas tyrimas ir renkami visi duomenys, apie gyvenamąją bei darbo vietą, vaizdo įrašai ir pan.

 31. Irena:

  sveiki, iškilo toks klausimas: siuo metu laikausi teises ir noreciau mokytis su seimos nariu- teciu, taciau tecio masina nepatogi mokymuisi, tad noreciau mokytis su draugo masina…Draugo masina registruota ant jo mamos… ar yra tokia galimybe? kaip reiketų apiforminti draudimą?ačiū

 32. ingrida:

  Sveiki ar imanoma apdrausti masina kito asmens vardu jeigu masina siuo metu registruota ant kito asmens kuris yra mires. ?

  • Taip, įmanoma, reikalinga pateikti mirties liudijimą, bei dokumentus, patvirtinančius kito asmens teisę į tą automobilį (paveldėjimo pagrindą).

 33. Olia:

  Sveiki,
  Vasara menesiui atvaziuosiu kartu su vaikinu i Lietuva. Mano vaikinas anglas ir turi Anglijoje isduota vairuotojo pazymejima. Mano senelis sutiko mums paskolinti savo automobili atostogu laikotarpiui. Vairuos daugiausia mano vaikinas. Ar uzteks, kad senelis menesiui apdraus automobili ‘seimos draudimu’, tik irasydamas vaikino amziu ir staza? Ar reikia kazko dar?

  • Sveiki, Olia, taip, užteks apdrausti tą automobilį senelio vardu tik papildomai nurodant jūsų vaikino amžių bei stažą. Tik, priklausomai nuo draudimo bendrovės, kurioje drausite, atkreipkite dėmesį į papildomas sąlygas, ar nėra ribojimo, draudžiančio vairuoti tą automobilį užsieniečiui už Lietuvos ribų(jeigu važinėsite tik LT teritorijoje, šis ribojimas neturi reikšmės).

 34. Olia:

  Aciu labai. Taip mes vazinesime tik LT

 35. Martynas:

  Sveiki, norejau paklausti ar labai brangus butu seimos draudimas jeigu automobilis registruotas ant jauniausiojo t.y. maziausiai stazo turincio vairuotojo,taciau kitas vairuotojas turi daug metu stazo

  • Sveiki, Martynai,

   Patartume pasiskaičiuoti Jus dominančius variantus mūsų draudimo skaičiuoklėje. Čia įtrauktos ir taip vadinamų šeimyninių automobilių draudimo sąlygos. Jei registruojant ant vyresnio asmens ir įtraukiant jaunesnį kaina labai panaši, kai registruojant tik jauno asmens, patartume registruoti jauno asmens vardu, taip kauptųsi draudimo istorija ir mažėtų draudimo kainos ateityje.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 36. Renata:

  Sveiki turiu klausimeli.Mes su vyru abu vairuojame automobili ir draudimas yra ant musu abieju,tik iskilo toks klausimas,gryzo tevai is kitos sallies,ir retkarciais jiem reikia pavairuoti musu masina,ar padarius avarija jiems draudimas galiotu? aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Renata,

   Greičiausiai Jūs klausiate  dėl TPVCA draudimo galiojimo, tai TPVCA draudimas galioja sutartyje nurodytomis sąlygomis.  Jei Jūsų tėvų amžius ir stažas ir TP naudojimo pobūdis, TP naudojimo teritorija nepažeidžia šių sąlygų, draudimas LR teritorijoje  galios. Dažniausiai neatkreipiamas dėmesys į tėvų stažą, manant kad vyresnio amžiaus asmuo būtinai turi ir sutartyje nurodytą minimalų stažą. Jei sutartyje papildomai nėra nurodytas ribojimas stažui atskiru punktu, laikoma, kad minimalus galimas stažas yra sutarties valdytojo nurodytas stažas. Taip pat priklausomai nuo draudimo bendrovės ir tėvų pilietybės ir/ar rezidavimo LR statuso, gali būti ribojimas nenaudoti TP už LR ribų. Tokiu atveju prieš vykstant su šia TP tėvams į užsienį, būtina pasitikslinti su draudimo polise nurodytu draudiku, dėl sutarties galiojimo užsienyje. Jei vis tik yra daugiau aplinkybių, kurios nepaminėtos, kaip pvz.: dėl invalidumo įsipareigojimas naudoti TP tik TP savininkui ir panašiai,bet gali turėti įtakos draudimo sutarties galiojimui, patartume pilnai perskaityti sudarytos TPVCA sutarties sąlygas ir pasikonsultuoti su draudiku. Jei Jūsų klausimas apima ir KASKO draudimą, čia gali būti ir daugiau niuansų, priklausomai nuo draudiko ir sudarytos draudimo poliso sąlygų. Dažnais atvejais KASKO polisas galios išskyrus atvejus numatytus KASKO draudimo polise ir KASKO draudimo taisyklėse. Kad būti 100 % tikram dėl KASKO draudimo, patariame pasikonsultuoti su KASKO polise nurodytu draudiku.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 37. Giedrius:

  Sveiki,
  Noriu pasiteirauti. Esu ką tik išsilaikęs teises, man 18 metų. Noriu vairuoti draugo, turinčio didelį stažą, vardu apdraustą automobilį. Tačiau su ta mašina man padarius avariją draudimas negaliotų. Ar draugo draudimas galiotų man tik tokiu atvėju, jei mano stažas būtų didesnis už jo? Ar yra kokia mano stažo riba, kurią pasiekęs jau galėčiau vairuoti ir didesnį už mano stažą turinčių vairuotojų vardu draustus automobilius? Ar visą gyvenimą nebus galimybės vairuoti didesnį stažą turinčių asmenų vardu draustus automobilius, papildomai sutartį nenurodžius apie mažesnio stažo vairuotoją?

  • Kiekvienoje bendrovėje skirtingai. Visgi, kai turėsite 23 metus arba 5 metus stažo, jau tam tikrose bendrovėse būsite laikomas kaip standartinės rizikos ir tikėtina, kad galėsite vairuoti kitų asmenų automobilį, be jokių papildomai įtraukiamų sąlygų. Aišku, tai labai priklauso nuo tų kitų asmenų, kaip jie sudarė savo sutartis, pavyzdžiui, jeigu nurodomam kad kitų vairuotojų nebus iš viso, na, tada net ir su 10 metų stažu jums draudimas negaliotų. Taigi visada rekomenduojame prieš sėdant už vairo peržiūrėti TPVCA draudimo sutartį ir įsitikinti, kad jūsų amžius ir stažas atitinka nurodomą valdytojų grupę.

 38. Rokas:

  Ar galiu vairuoti transporto priemonę, jei ji apdrausta mano tėvo vardu, kuris turi virš 20 metų stažo, o aš neturiu nei 1 metų stažo ( žalias lapas ) ?

  • Priklauso nuo to, koks jūsų amžius bei nuo to, kokioje draudimo bendrovėje apdrausta. Visgi tikėtina, kad draudimas jums pilnai negaliotų. Peržiūrėkite turimą draudimo sutartį, ten bus parašyta, kokio amžiaus ir stažo valdytojams galioja tas draudimas.

 39. ropka:

  Kodel dabar turiu moket uz draudima 30 eur i menesi,man tai perbrangu,nors 2013 metais tureiau maziau vairavimo stazo ir automobilis buvo galingesnis ir litais mokeiau tik 70lt???

 40. Domas:

  Sudareme Kasko sutarti su draudimo bendrove. Salyga yra ,kad vairuos savininkas 32m su 10 m stazu ir kitas iki 2 metu staza turintis vairuotojas, nenurodant jo amziaus. Ar galios draudimas vairuotojui 18 m ir stazas iki 2 metu?. Aciu

  • Draudimas galioja tiksliai taip, kaip nurodoma draudimo polise, peržiūrėkite, kokios sąlygos ten parašytos. Jeigu draudimo polise nurodoma, kad draudimas galioja ir asmenims, kurie neturi 2 metų stažo ir nieko nekalbama apie jų amžių, vadinas amžiui ribojimo ir nėra.

 41. Viktorija:

  Ar tinka draudimas, jei tevai turi nusipirke, nuo 25 metu, turintiems ne mažesni kaip 5 metu staža ,važiuojant M raide?

  • Netinka toks draudimas, jeigu automobilio savininkas mokys vairuoti savo šeimos narį, jo draudimo apsauga turi apimti to mokinio amžių ir stažą. Šiuo atveju, net jeigu mokinio amžius yra 25 metai ir daugiau, jo stažas tikrai nėra 5 metai, taigi draudimas jam negalioja.

 42. Sigita:

  nupirkome dukrai automobili jais.s.m. liepos 3 sueis 18 m. automobilis pirktas jos vardu bet ji dar neissilaikiusi teisiu tik liepos pabaigoje bus egzaminas ar galiu registruoti masina regitroje jos vardu o draudima seimos draudimu bet ant saves[mamos]

  • Draudimas visada sudaromas tik registruoto savininko vardu, niekaip kitaip. Taigi, jeigu automobilis bus registruojamas dukros vardu, tai ir draudimas bus sudaromas tik jos vardu, tokiu atveju draudimas galios visiems teisėtiems valdytojam, kurių amžius ir/ ar stažas nėra mažesni nei savininkės. Jeigu bus registruojama kito šeimos nario vardu, bus ir draudžiama jo vardu, bet būtina nurodyti, kad vairuos ir jaunesnis, stažo neturintis vairuotojas. Pats faktas, kad asmuo neturi vairuotojo pažymėjimo, nekliudo nei registruoti to asmens vardu automobilio, nei drausti jo vardu.

 43. Karolis:

  Sveiki vairuoju automobili registruota tevo vardu kuris turi 30metu staza o man 22 metai ir turiu 4 metu vairavimo staza ar turiu sita punkta zymeti kad taip.? Ar vairuos asmenys, jaunesni nei 25 metų ir (arba) neturintys 2 metų vairavimo stažo?

  • Jūs turite pasirinkti “Taip, vairuos jaunesni nei 25 metų ir (arba) neturintys 2 metų vairavimo stažo”, nes draudikas reikalauja, kad būtų tenkinamos abi sąlygos – ir 25 metai, ir minimalus 2 metų vairavimo stažas.

 44. Žymantas:

  Sveiki, turiu PZU draudimą, kuris turėjo būti šeimos draudimas, bet jame niekur nėra nurodytas jauniausias asmuo ir jo vairavimo stažas. Nurodytas tik kodas A3, o langelis prie rizikos grupės tuščias. Ar taip ir turėtų būti? Kaip tada atskirti koks draudimas?

  • Jūs šią informaciją radote draudimo liudijime-polise. Informacija apie transporto priemonės valdytojų amžių ir vairavimo stažą PZU kompanijos TPVCA draudimo dokumentuose yra nurodoma sutartyje 1.6 punke “Kita informacija”. Ten bus nurodyta arba “Transporto priemonę vairuoja ne jaunesni kaip 25m. vairuotojai, ši nuostata negalioja vairuotojams, turintiems didesnį nei 3m. vairavimo stažą”, arba nebus parašyta nieko apie galimus vairuotojus, o tai reiškia, kad nėra taikomi apribojimai – gali vairuoti visi nepriklausomai nuo amžiaus ar vairavimo stažo.

 45. Vytautas:

  Susidurūs dviems lengviesiems automobiliams esu pripažintas autoįvykio kaltininkas, ar daiktai esantys nukentėjusiojo automobilyje yra draudžiami TPCVA? Pvz. jei nukentėjusysis vežėsi ką tik nupirktą televizorių iš parduotuvės namo ir jis įvykio metu dužo.

  • Taip, TPVCA turi atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, kurią patyrė nukentėjusysis dėl eismo įvykio. Nukentėjusiojo turtas tai yra ir automobilis ir kartu buvę daiktai, kurie buvo sugadinti įvykio metu. Taigi, jeigu jis vežėsi naują televizorių, o šis buvo sugadintas, bus atlyginama ir už jį.

 46. as:

  Sveiki norejau paklaust turiu draudima ir noriu padaryt kad vairuos neturintis stazo,ar reikes papildomai damoket uz itraukima

  • Priklausomai nuo to, kokiomis sąlygomis sudarytas dabartinis draudimas. Primokėti reikės tik tuo atveju, jeigu dabartinio draudimo rizikingumas skiriasi nuo to, kuris bus sudarytas. Iš esmės jeigu norimo įtraukti vairuotojo stažas IR amžius ženkliai mažesni, nei kad dabar nurodoma draudime, primokėti reikės.

 47. Ramunė:

  Turiu du automobilius registruotus mano vardu. Šiemet 18m. sūnus išsilaikė teises ir važinės vienu iš auto. Vieną automobilį drausime šeimos draudimu. Ar pabrangs man ir antro automobilio draudimas? Ačiū

  • Brangiau kainuos tik to automobilio draudimas, kuriuo važinės sūnus. Visų, jūsų vardu draudžiamų, automobilių draudimas pabrangtų tik tuo atveju, jeigu būtų sukeltas eismo įvykis bet kuriuo jums priklausančiu automobiliu.

 48. Simas:

  Sveiki,

  ką tik išlaikiau teises ir noriu pirkti automobilį. Kad galiotų šeimyninis draudimas turių automobilį registroti tėvui ar galiu broliui? Koks turi būti ryšys. Abu turi ilgą vairavimo stažą.

  • Nėra skirtumo kieno vardu registruosite, brolio, ar tėčio. Svarbiausia, kad draudime būtų nurodyta, jog vairuosite kartu ir jūs, asmuo neturintis stažo, tai draudimas ir galios visiems galimiems valdytojams. Kokios apytikslės kainos būtų, jei registruotumėte tėčio ar brolio vardu, galite pasiskaičiuoti mūsų TPVCA skaičiuoklėje

 49. Tomas:

  Sveiki. Norėjau paklausti kas gresia vairuotojui neturinčiam 2 metu stažo važiuojant su privalomu draudimu kuriame nenurodyta kad vairuos asmuo neturintis 2 m staźo?

  • Draudimas atlygins nukentėjusiems nuostolius, o po to regreso būdu iš kaltininko automobilio savininko išsireikalaus iki 50% išmokėtos žalos.

  • Vytas:

   Tikriausiai dar gresia ir bauda (jei sustabdys kelių policija) :D

   • Ne, bauda iš policijos negresia. Policija tik patikrina, ar apskritai transporto priemonė turi privalomojo draudimo polisą, netikrina, kokios papildomos salygos, pasirašytos su bendrove (dėl užsienio, jaunų valdytojų ar kt. aplinkybių)

 50. Violeta:

  Sveiki,
  Automobilis registruotas ant sūnaus amžius-15m.,ir jis žinoma neturi nei vairavimo stažo nei teisių,o tech pase valdytoju įrašytas tik tėtis , tačiau vairuos abu tėvai, kurių vairavimo stažas virš 20 m. Ar galime draustis šeimos draudimu , kad galėtume vykti ir į kelionę po europos sąjungos šalis.

  • Jei norite, kad TPVCA draudimo apsauga galiotų abiems valdytojams, tuomet sudarant sutartį reikia nurodyti jauniausio valdytojo amžių ir stažą. Tokiu būdu automobilį galės vairuoti visi rėžius atitinkantys asmenys. Jei planuojate vykti į Europos Sąjungos valstybes, tuomet ši sąlyga būtinai turi būti įtraukta į draudimo sutartį. Taip pat reikėtų turėti fizinę žalios kortelės formą.

 51. Miglė:

  Sveiki, jeigu niekada nebuvau automobilio savininkė, tačiau buvau įrašyta kaip naudotoja, ar tai turi įtakos naujo automobilio, kuris registruotas mano vardu, draudimui? Ar jis bus pigesnis, dėl to, kad daug metų buvau naudotoja ir tokiu būdu rinkosi stažas, ar bus brangus kaip draudžiantis pirmą kartą ir naudojo įrašai neturės jokios įtakos?

 52. klausiu:

  sveiki, norėčiau paklausti dėl draudimo. Kaip reikia sužinoti ar mano draudimas galioja neturintiems 2 metų stažo?

  • Jūsų draudimo sutartyje turi būti aiškiai nurodyta, kokios amžiaus bei stažo kiti valdytojai gali vairuoti ir draudimas jiems galios. Tiesiog persižiūrėkite savo sutarties papildomas sąlygas, jeigu vis vien bus neaišku, pasiskambinkite savo draudikui, jis jums tiksliai pasakys.

 53. as:

  laba diena. Vyras isvykes i uzsieni ir as naudojuosi automobiliu. kaip ir kur man suzinoti koki draudima mes esame pasirinke jeigu ant lapu draudimo niekur nera parasyta kas gali ji vairuoti? Mes gerai nepamename ar esame pirke draudima irtaukdami kad vairuos turintys 5 metu staza ar ne. ivyko autoivykis kuriame esu kalta ne as. bet nezinome ar galioja draudimas ir man. dekui uz atsakyma.

  • Ant draudimo sutarties visada turi būti parašyti draudimo apsaugos ribojimai. Paprastai įrašas būna sutartyje (t.y. antras lapas) ties “papildoma informacija”. Jeigu nerandate, tiesiog pasiskambinkite draudikui, jums bus patikslinta, kokiomis sąlygomis ši draudimo sutartis galioja.

 54. Paulius:

  Laba diena. Kaip apdarausti automobili, kuris yra naudojamas kaip seimyninis ir kad jauniausiojo vairuotojo vairavimo stazas kiltu ar jis ir taip kyla kai yra apsidraudziama seimos draudimu?

  • Kiekvienas asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą automatiškai kaupia vairavimo stažą, nepriklausomai nuo to, ar kaupia drausmingumą.
   Drausmingumas yra matas, kuris nurodo, kiek metų asmuo be eismo įvykių ir be pertraukų draudžia automobilius savo vardu. Šiuo atveju vienintelis variantas kaupti jį yra užregistruoti automobilį to asmens vardu ir jį drausti be pertraukų.
   Jei automobilis yra naudojamas visos šeimos, tuomet galite jį apdrausti esamo savininko vardu ir įtraukti jaunus valdytojus (tokiu atveju jaunam valdytojui drausimingumas nesikaups, jį toliau kaups esamas automobilio savininkas) arba perrašyti automobilį jauno valdytojo vardu ir sudaryti draudimo sutartį jo vardu (šiuo atveju drausmingumas bus kaupiamas jam). Nepriklausomai nuo to, kieno vardu drausite automobilį, vairavimo stažas kaupsis visiems valdytojams.
 55. Edgaras:

  Sveiki, norejau paklaust ar gali zmogus drausti masina su salyga, kad vazines kitas asmuo, bet tas asmuo yra ne seimos narys? Aciu uz atsakyma.

  • Taip, galima. Draudimui nėra svarbu, kokiais ryšiais kiti vairuotojai susiję su savininku; svarbiausia, kad draudimo sutartyje numatytas kitų vairuotojų amžius ir stažas atitiktų realybę.

 56. Edgaras:

  O jaigu man 18 metu ir as neturiu stazo? O kitas asmuo turi 8 metu stazo ir jokios avarijos kiek kainuotu draudimas?

 57. Laura:

  Sveiki norėjau paklausti neseniai išsilaikiusi teisės ir nusipirkau mašina pirkimo pardavimo dokumentuose įformintas vyras kaip būtų paprasčiau apsidrausti ant savęs registruoti galiu mašina arba būtų geriau ant vyro jo stazas20m.jei imti šeimyninį draudimą , jei aš padarysiu eismo įvykį arba apmokėtų draudimas?

  • Drausti galite tik registruoto savininko vardu. Taigi turite iš anksto apsispręsti, ką darysite. Registruos jums ir draus tik pagal pirkimo pardavimo sutartį, taigi jeigu norite viską forminti savo vardu, pasirašykite naują pirkimo pardavimo sutartį (reikės jų abiejų). Draudimas, ko gero pigesnis būtų, jeigu draustumėte vyro vardu, šalia nurodant kad vairuosite ir jūs, nepatyręs vairuotojas. Tačiau turėtumėt apsvarstyti ir riziką, su šiuo sprendimu: jūs nekaupsite savo drausmingumo (jis ilgainiui daro draudimą pigesniu), ir jeigu sukelsite įvykį, dėl to draudimas brangs būtent jūsų vyrui, visiems jo vardu draudžiamiems automobiliams.

 58. Viktorija:

  Sveiki,

  Planuoju įsigyti automobilį, tačiau norėčiau jį registruoti savo vieno iš tėvų vardu. Kadangi turiu labai mažą vairavimo stažą ar gali automobilį apdrausti visiškai kitas asmuo pvz. brolis, kuris turi ženkliai didesnį vairavimo stažą? Ar drausti gali tik tas žmogus ant kurio registruotas automobilis? Jei taip, tuomet ar gali drausti automobilį žmogus neturintis teisių?
  Ačiū!

  • Transportas draudžiamas visada tik registruoto savininko vardu, negalite rinktis kieno vardu drausti. Jeigu transporto savininkas neturi vairavimo teisių, vis vien draudžiama jo vardu, žinoma, šalia nurodant, galimus kitus vairuotojus, t.y. mažiausią įmanomą amžių bei stažą.

 59. Kasparas:

  Nesenai išsilaikiau teises, ir noriu važinėti tėvo mašina. Ji yra drausta jo vardu. Kas būtų, jai policija stabdytų ir tikrintų draudimą?

  • Automobilis yra apdraustas, tai reiškia iš policijos jokių nuobaudų nebūtų, viskas tvarkoje. Bėdos prasidėtų tik tuo atveju, jeigu jūs sukeltumėte įvykį, tada draudikas atlygina žalą nukentėjusiems, o tada regreso būdu jau iš jūsų tėvo išsireikalauja dalies žalos, nes vairavo asmuo, kuris draudimo rizikoje nenumatytas.

 60. Darija:

  Sveiki. Kątik išsilaikiau teises ir norėčiau važinėti su senelio mašina, kuri yra drausta jo vardu. Ar tokiu atveju reikia drausti mašiną šeimos draudimu, kad galėčiau vairuoti tiek aš, tiek senelis?

  • Jums reikėtų kreiptis į draudimo kompaniją, kurioje šiuo metu yra apdraustas senelio automobilis, ir į draudimo sutartį įtraukti sąlygą, kad bus valdytojų, kurie kątik įgijo teisę vairuoti automobilį

 61. Asta:

  Sveiki. Automobilis registruotas mano mamos vardu, kuri turi 25m. vairavimo stažą. Realiai šį automobilį vairuoju aš, turiu 13 metų stažą, kartais mano vyras, kurio vairavimo stažas 33m. ir kartais mano sūnus, kuriam 23m., o vairavimo stažas 5 metai. Draudimas yra mano mamos vardu ir jame daugiau nepaminėtas joks kitas vairuotojas. Ar tokia situacija yra teisinga ? O galbūt draudimo sutartyje reikia išvardinti visus vairuotojus, kurie vairuos automobilį ?

  • Tai priklauso nuo draudimo bendrovės, kurioje apdrausta. Kiekviena bendrovė skirtingai apibrėžia kitų vairuotojų kategorijas. Draudimo sutartyje (antras lapas), tikrai yra parašyta, kokio amžiaus ir stažo turi būti kiti vairuotojai, kuriems draudimas pilnai galioja. Pasižiūrėkite, kas parašyta, nes realiai gali būti visaip. Sutartyje niekada nereik vardinti vairuotojų, tiesiog nurodomas galimas mažiausias amžius ir stažas, į šiuos rėžius ir turi patekti visi galimi vairuotojai.

 62. GG:

  Sveiki,
  Esu Lt pilietis su airiskom teisem, zmona baltarusijos pilietybes su baltarusiskom teisem. planuojam gryzti i Lt. ir pirkti masina su lietuviska registracija. didziaja laiko dali praleisime baltarusijoj.
  Ar draudime galiu zmona prirasyti ir ar tai galios baltarusijoje?

  • Draudimas, vertindamas riziką ir pagal tai skaičiuodamas draudimo įmoką atsižvelgia į vairuotojų amžių ir stažą, draudimas nesprendžia, kokios vairuotojų teisės, ar jos pripažįstamos konkrečioje šalyje. Draudimui svarbu tai, kad automobilis registruotas Lietuvoje, ir nurodyta, kokio amžiaus ir vairavimo stažo valdytojai naudos tą transporto priemonę, to užtenka. Dėl užsienio rizikos, standartiškai draudimas galioja Žaliosios kortelės sistemos šalyse neribota, išskyrus atvejus, kai kyla prievolė, pagal šalies įstatymus užsiregistruoti tą transportą nuolatinio važinėjimo šalyje (pavyzdžiui, jeigu šalyje nuolatos važinėjama ilgiau nei 6 mėn., kyla prievole toje šalyje tą transportą ir registruoti). Yra galimybė pasidaryti draudimą, kuris be jokių išlygų pilnai galioja užsienyje visus metus, bet žinoma, dėl to draudimo įmoka išauga labai ženkliai.