TPVCA draudimo nutraukimas pardavus automobilį

Pardavus automobilį, keičiasi ir TPVCA draudimo sutarties aplinkybės. Turima sutartis gali būti nutraukiama arba perrašoma kitam automobiliui. Yra galimybė TPVCA draudimo sutartį perduoti naujam automobilio savininkui.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

TPVCA draudimo sutarties nutraukimas pardavus automobilį

Nutraukiant automobilio  TPVCA draudimo sutartį, pirmiausiai apie tai raštu informuojamas draudikas.

Draudikui grąžinamas draudimo polisas bei draudimo sutartis.

Draudimo kompanija gavusi šiuos dokumentus įsipareigoja grąžinti sumokėtą draudimo įmoką už likusį draudimo sutarties galiojimo laikotarpį išskaičiuojant administracines išlaidas, bei pagal sutartį išmokėtas išmokas.

Administracinės išlaidos, priklausomai nuo draudimo bendrovės, gali būti 15% draudimo įmokos, arba 20%-35% nuo grąžintinos įmokos.

Parduoto automobilio TPVCA draudimo sutarties perrašymas kitam automobiliui

Pardavus automobilį, šio automobilio TPVCA draudimo sutartis dar lieka galioti 15 dienų, po to nutrūksta. Per šį laikotarpį draudikas turi būti raštu informuotas apie transporto priemonės savininko pasikeitimą ir apie pageidavimą draudimo sutartį perrašyti kitam automobiliui. 

Šiuo atveju nepanaudotas draudimo įmokos likutis perkeliamas naujai sutarčiai draudžiant kitą automobilį.

TPVCA draudimo sutarties perleidimas naujam automobilio savininkui

Pardavus automobilį, šio automobilio TPVCA draudimo sutartis dar lieka galioti 15 dienų, po to nutrūksta. Toji draudimo sutartis gali būti perleista naujam automobilio savininkui. Kitaip tariant, kartu su automobiliu naujam savininkui atiduodami ir TPVCA draudimo dokumentai.

Naujasis savininkas per 15 dienų nuo automobilio nuosavybės teisės perėjimo datos, turi raštu draudikui pranešti apie savininko pasikeitimą, bei naujojo savininko duomenis. Draudėjas, gavęs duomenis apie naują savininką, turi teisę sumažinti arba padidinti draudimo įmoką.

Naujasis savininkas turi teisę nutraukti draudimo sutartį ir susigrąžinti likusią sumokėtą draudimo įmoką.

Draudimo kompanija grąžina nepanaudotos draudimo įmokos likutį išskaičius administracines išlaidas, bei pagal sutartį išmokėtas išmokas. Administracinės išlaidos, priklausomai nuo draudimo kompanijos, gali būti 15% draudimo įmokos, arba 20-35 % nuo grąžintinos įmokos.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, TPVCA draudimas.

53 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: TPVCA draudimas mėnesiui ir metams | Mano Draudimas LT

 2. Dalia:

  Laba diena,

  norėjau paklausti, ar galėjo draudimo kompanija perrašyti TPVCA naująjam automobilio savininkui be mano sutikimo žodžiu ar raštu. Savo draudimo polisą buvau užmiršęs parduodamame automobilyje. Dabar draudimo kompanija siūlo drausti automobilį iš naujo, nors draudimas galiojo iki 2012 m. balandžio mėn.

  Dėkoju

  • Sveiki, Dalia. Kaip iš tiesų buvo, atsakys jums tiksliai tik draudimo bendrovė. Bet taip, galėjo užtekti naujajam savininkui tik pateikti jūsų draudimo polisą ir draudimo likutį persirašyti sau, kaip naujajam tos pačios transporto priemonės savininkui. Žmonės parduodami automobilius gan dažnai perduoda ir draudimą, dėl to draudimo bendrovė gali ir nereikalauti papildomų sutikimų.

 3. Indrė:

  Laba diena,

  Norėčiau pasiteirauti. Ar yra galimybė nutraukti transporto priemonės draudimą, jei automobiliu nebesinaudojama, tačiau jis nėra parduotas? Dėkoju už atsakymą.

 4. Judita:

  Laba diena,

  Noriu pasiteirauti. Nusipirkau automobilį 2013-06-29 iš bankrutavusios įmonės su galiojančiu draudimu iki šių metu 12 mėn. Pati susiradau draudimą kitoje draudimo kompanijoje ir jis įsigalios nuo 07.11d. Ar galiu kreiptis ir kada į draudimo kompaniją dėl draudimo likučio pervedimo/grąžinimo užskaitymo man?

  • Sveiki, Judita, jeigu turite draudimo poliso originalą – taip, galite kreiptis į draudiką ir pasiimti neišnaudotą draudimo įmokos likutį.

 5. Vladimir:

  Sveiki,
  norėčiau paklaust ar galima tvpca perkėlti kitai mašinai, tiesiog dabartinė sugedo nepataisomai, įsigijau kitą mašina, gamintojas, modelis, metai tokie patys. Tik buvo hečbekas, o dabar universalas. (VW Golf 1995m.)

  • Sveiki, Vladimir, taip, galite nutraukti sugedusio automobilio draudimą, o įmokos likutį perkelti visiškai bet kokiai kitai transporto priemonei, kurią drausite.

 6. Violeta:

  Laba diena,
  Norėčiau pasiteirauti, kaip galiu nutraukti draudimą, jeigu automobilis apdraustas tėvo vardu, tačiau ji pardavėm, o tėvas išvykęs ir negali nutraukti. Ar aš, kaip dukra, galėčiau, kaip nors nutraukti?

  • Sveiki, Violeta, taip, draudimą nutraukti būtina, nes pardavus automobilį, jis jau ir taip nebegalioja, o dar susigrąžinsite neišnaudotą įmokos likutį. Kreipkitės tiesiogiai į draudimo bendrovę.

 7. Andrius:

  Sveiki, kaip galiu nutraukti automobilio draudimą, jeigu polisas liko parduotoje mašinoje?

  • Sveiki, Andriau, nutraukiant draudimą būtina grąžinti draudimo polisą draudikui. Ypač parduodant automobilį, teisę į draudimą įgyja ir pirkėjas, jeigu jam atiduodamas poliso originalas. Jūsų paliktą draudimą gali nutraukti automobilio pirkėjas ir persirašyti sau. Vargu, ar draudikas sutiks nutraukti draudimą jūsų žodiniu pageidavimu, negalint grąžinti draudimo poliso.

 8. Marius:

  Sveiki, ar įmanoma nutraukti draudimą ir persirašyti ant kito automobilio, turint tik draudimo polisą bei pirkimo bei padavimo sutartį. Ar būtina prisiregistruoti mašiną regitroje savo vardu, kad būtų įmanoma tai padaryti?

  • Sveiki, Mariau, taip, galima perrašyti draudimą dar neperregistravus. Visgi apdraudus, reikės perregistruoti  per 15 dienų, to nepadarius, nustos galiojusi draudimo apsauga po 15 dienų.

   • Marius:

    Atsiprašau, matyt blogai paklausiau, turėjau omenyje, kitą dalyką. Pamėginsiu pavyzdžiais paaiškinti , tarkim nusiperku Renault tik dėl dalių tai man net registruoti neapsimoka šitos transporto priemonės, nes man reikalingos specifinės dalys, bet gar galioja TA ir draudimas apie metus, tai norėčiau jį perrašyti kitam auto pvz Audi, su kuriuo aš važinėju.

    • Taip, galite tą draudimą (jeigu turite polisą ir pirkimo-pardavimo sutartį) persirašyti bet kokiai jūsų draudžiamai transporto priemonei. Visgi dar rekomenduotume VĮ “Regitroje” pasitikslinti dėl to išardomo automobilio registravimo subtilumų.

     • Marius:

      Dėkoju už atsakymus. Tą ir ketinau padaryti, bet manau sunkumų neturėtų iškilti.

 9. Justinas:

  Sveiki,

  2013 11 20 dieną nutraukiau Kasko draudimą, nes automobilis pateko į autoįvykį. Draudiko atstovas pranešė, kad likutis yra beveik 400 Lt ir draudimas stabdomas. Paskui buvo daug reikalų, pamiršau apie tą likutį, atsiminiau vakar (2014 07 21). Draudimas nebemato jokio likučio, sako, kad jie man skolingi nulį litų. Ar yra kažkoks įstatymų numatytas terminas, per kurį privalėjau likutį susigrąžinti ar ši suma yra bandoma iš manęs pasisavinti?

  Ačiū iš anksto.

  • Sveiki, Justinai, draudimo bendrovė neturi nei tikslo nei galimybių pasisavinti jūsų neišnaudoto įmokos likučio, nes draudikų buhalterinė apskaita vykdoma labai griežtai. Žinoma, klaidų pasitaiko visur ir visiems. Priklausomai nuo šios bendrovės politikos, tas neišnaudotas likutis galėjo pas ją likti bet kokį laiko tarpą, kol nuspręsite jį susigrąžinti arba panaudoti naujai sudaromai draudimo sutarčiai. Arba likutis turėjo būti jums sugrąžinamas į sąskaitą iš karto, jeigu bendrovė neteikia tokios galimybės, kaip likučio palikimas ateičiai. Labiausiai tikėtina, kad jums likutis negrąžinamas dėl standartinės tvarkos – buvo draudimo išmoka, dėl to likutis negrąžinamas. Pagal taisykles paprastai būna taip, kad nutraukiant draudimo sutartį reikia bendrovei grąžinti gautas išmokas, o šiuo atveju viskas įvyko atvirkščiai.

 10. Atgalinis pranešimas: Automobilio draudimo sustabdymas | Mano Draudimas LT

 11. Simonas:

  Sveiki nusipirkau is zmogaus automobili ir neperregistravau jo per 15 dienu. Kaip ji dabar vel apdrausti ?

  • Apdrausti  galite standartine tvarka, kuri galioja neregistruotiems automobiliams. Tiesiog draudikui pateikite asmens dokumentą, pirkimo pardavimo sutartį ir draudimas bus sudarytas jūsų vardu, beliks tik per 15 dienų užregistruoti. Neužregistravus, draudimo apsauga nustos galioti po 15 dienų.

 12. Saulius:

  Sveiki, apdraudžiau automobilį 1 mėnesiui, po kelių dienų pardaviau. Naujajam savininkui mano draudimas netiko (amžius, stažas), todėl jis jį apdraudė pats. Aš norėjau draudimo likutį (apie 20d.) perrašyti kitam savo automobiliui, bet mane informavo, kad draudimo likus mažiau nei mėnesiui, jokie veiksmai neatliekami. Panašu, kad 20 dienų draudimas laikomas nereikšmingu, nors pavėlavus pratęsti draudimą nors ir 1min., jis nebegalioja?!

  • Sunku pasakyti, kas ten tiksliai nutiko jums, nes trūksta informacijos. Draudimo bendrovės turi gan skirtingą draudimo sutarčių administravimo tvarką. Jeigu būtumėte norėjęs nutraukti tą draudimą ir įmokos likutį ( už tas 20 dienų) susigrąžinti, tai tikrai galėjo draudikas šios procedūros neatlikti, nes draudimas nutraukiamas dar nepraėjus 1 mėn. nuo įsigaliojimo, tai išskaičiuojami administraciniai mokesčiai (iš to grąžintino likučio), kurie yra 20% -30% (bet ne mažiau kaip 20 Lt), tai tie mokesčiai galėjo sumažinti gražinamą įmoką iki nulio, kad tos procedūras atlikti nebeapsimokėjo. Kitas dalykas, galbūt tas jūsų kitas automobilis buvo jau apdraustas, ir norint ant jo užkelti įmokos likutį būtų reikėję ir nutraukti draudimą, kas vėlgi atskaito administracinius mokesčius.

 13. Erlandas:

  laba diena norejau paklausti ar galima draudima perkelti ant kitos masinos ?ju galingumai skiriasi kw?kiek mazdaug kainuotu ir pagal ka butu perskaiciuojama?

  • Galima nutraukti vieną draudimą ir nuo jo likusį neišnaudotą įmokos likutį panaudoti kitai, naujai sudaromai draudimo sutarčiai. Tiesiog mokant už naują draudimą, dalį įmokos padengs tas likutis nuo nutruktos sutarties. Kaina kiekvienai transporto priemonei individuali, apytikslę įmoką galite paskaičiuoti TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

 14. vaida:

  sveiki norejau jusu paklausti ar galima sitaip padaryti su draudimu,draude viena draudeja,ir tas draudimas dabar galioja iki siu metu spalio menesio,ar galima persirasyti draudima visai pas kita draudeja,ir ar tai brangei kainuoja aciu uz atsakyma.

  • Tai priklauso nuo aplinkybių, dėl ko norima tą draudimą perrašyti. Jeigu dabartiniam draudėjui draudimas nebereikalingas, jis gali laisvai nuspręsti, ką nori daryti su draudimu ir neišnaudotu įmokos likučiu. Draudėjas gali tą draudimą nutraukti ir susigrąžinti įmokos likutį, likutį gali palikti bendrovėje iki kito karto kai reikės draustis (tai įmanoma ne visose bendrovėse) arba perleisti kitam asmeniui, kuris pasinaudojęs tuo likučiu apsidraustų savo automobilį. Sprendžia draudėjas, jam tereikia kreiptis į draudimo bendrovę, grąžinti draudimo poliso originalą ir parašyti prašymą.

   • vaida:

    norim perasyti todel kad seimoje iskilo problemu,ir norim pereiti pas kita draudeja visai y kita draudima,tai norejau suzinot kiek tai kainuoja,ir ar taip galima padaryt,ar tai daug atsieina vargo.

    • Jeigu norite pakeisti draudimo bendrovę, tokiu atveju draudimo perrašymas neįmanomas. Tiesiog kreipkitės į dabartinę bendrovę ir nutraukite esamą draudimą ir susigrąžinkite neišnaudotą įmokos likutį, tiesa, šiuo atveju bus išskaičiuoti administraciniai nutraukimo mokesčiai, t.y. iki 30% grąžinamos sumos. Draudimo bendrovė jums galės iš karto paskayti, kokią sumą išeis susigrąžinti.
      

 15. kazys:

  auto draustas metams(+žalia korta)2015 05 29.Sausio mėn.automobilis sugedo ir nebus eksploatuojamas(variklio gedimas) valst Nr GUN 406.kaip nutraukti draudimą?

  • Jums reikia kreiptis tiesiogiai į draudimo bendrovę ar draudimo tarpininką, kur draudėtės ir galėsite nutraukti draudimą.

 16. Sandra:

  Sveiki. 2015 m. gegužės mėn. buvo pirktas automobilis su galiojančiu KASKO draudimu, draudimas galiojo iki 2016 m. kovo mėn. Tačiau draudimas nebuvo perrašytas naujojo savininko vardu. Šiuo metu draudimo galiojimo terminas (1 mėnuo) yra pasibaigęs. Ar draudimo bendrovė privalo likusią draudimo dalies sumą išmokėti senąjam automobilio savininkui?

  • Jeigu draudimas yra pasibaigęs, bendrovė nieko niekam neturi mokėti. KASKO draudimo apsauga realiai jau nustojo galioti pasikeitus automobilio savininkui. Jeigu dar kažkiek liko to draudimo galiojimo, savininkas gali kreiptis į bendrovę, nutraukti draudimą ir susigrąžinti įmokos likutį, tačiau išskaičiuojamos administracinės išlaidos iki 30%, taigi gali būti, kad nebėra, ką grąžinti.

 17. Rasa:

  laba diena, per kiek laiko nuo draudimo sutarties nutraukimo pinigai grazinami i saskaita? draudima nutraukiau, taciau saskaitoje pinigu nesulaukiu…

  • Tai priklauso nuo draudimo bendrovės buhalterijos sistemos. Pavedimas gali užtrukti iki 2-4 savaičių.

 18. Mindaugas:

  Sveiki, mane domina tokia situacija – apdraudziau automobili metams, bet nepraejus nei menesiui, parduodu. Naujajam savininkui draudimas galioja dar 15 dienu. O jei naujasis savininkas padarys avarija, tai avarija kaip blogos reputacijos pozymis bus irasyta i mano kaip draudiko istorija, ar i naujojo savininko?

  • Naujam savininkui draudimas galioja tik tuo atveju, jeigu jam atidavėte savo draudimo poliso originalą. Jeigu poliso jam neatidavėte, jis turi draustis savarankiškai. Taigi, jeigu polisą perleidote jam, padarius avariją, ji bus įrašoma jau į jo istoriją, ne jūsų. Tik praktiškai būna nesklandumų, jeigu registracija nesutvarkyta, bet turint pirkimo pardavimo sutartį viską galima atitaisyti.

 19. Giedre:

  Turiu klausimą pardaviau automobilį, ir noriu sustabdyti/nutraukti draudima. Ar man pirma reikia sumokėti įmoka ir tik po to sustabdyti/nutraukti draudima? Nors banke yra išrašyta sąskaita įmokai sumokėti

  • Kai automobilį pardavėte, jums belieka tik nutraukti draudimą. Įmoką susimokėti reikia tik tuo atveju, jeigu jau yra praėjęs įmokos mokėjimo laikas.

 20. Nerijus:

  Sveiki,
  Šeimoje turime automobilį, kuris draustas nurodant, kad automobilį vairuos ir kitas asmuo. Automobilį perrašėme ant kito šeimos nario (draudimo sąlygos: amžius, stažas patenka į apribojimus). Ar lieka galioti draudimas? Ar būtina informuoti draudiką? Ar draudikas reikalaus papildomų mokesčių ar damokėjimų, jei draudiminių įvykių sąlygos lieka tapačios?
  Iš anksto ačiū už atsakymą.

  • Pasikeitus bet kokioms aplinkybėms, visada reikia informuoti draudiką. Šiuo atveju, pasikeitus automobilio savininkui, reikia informuoti draudiką ir perrašyti draudimo sutartį jau naujam savininkui. Įmoka greičiausiai, kad keisis. Sudarant naują draudimo sutartį naujo savininko vardu, neišnaudota įmoka bus perkelta, gali tekti primokėti įmokos skirtumą.

 21. Regina:

  Sveiki. Mano draudimas padarytas per telia, t.y.kiekviena menesi moku su telefono saskaita. Bet noreciau ja nutraukti. Kaip ta padaryti? Draudimas darytas internetu per edrauda.lt

  • Visais esamos draudimo sutarties administravimo klausimais jums reiktų kreiptis į draudimo tarpininką, per kurį draudėtės (šiuo atveju edrauda) ir jums viskas bus sutvarkyta.

 22. Gražina:

  Sveiki.Norejome sužinoti ar sutrumpeja automobilio draudimo laikotarpis,jei nuo vienos mašinos perašom draudimą kitai mašinai.Antra mašina yra mažesnio galingumo, bei ji yra senesne.Draudimas buvo darytas pusei metu.Mums draudeja peraše taip ,kad dabar draudimas sutrumpejo dviem menesiais.Ačiu

  • Nutraukiant vieno automobilio draudimą, vienintelis po to disponuojamas dalykas tai yra neišnaudotas įmokos likutis. Draudimo įmoka priklauso nuo daugelio faktorių, kartu ir nuo draudimosi metu taikomų nuolaidų. Sudarant naują draudimo sutartį kitam automobiliui, iš naujo skaičiuojama draudimo įmoka, būtent pagal tuo metu galiojančius tarifus ir galimas nuolaidas. Dėl to negalima pasakyti ar ilgėja ar trumpėja nauja draudimo sutartis, galima kalbėti tik apie naują įmoką, ir kiek jos padengs likutis iš seno draudimo.

 23. Daivis:

  Sveiki norėčiau paklausti kiek kainuoja perašymas draudimo kitam automobilui,tarkime nusipirkau nauja ir noriu perkelti savo galiojanti draudima ant savo naujosios transporto priemonės?

  • Tai priklauso, dėl kokių priežasčių norite nutraukti seną draudimą, jeigu automobilis parduotas ir pateikiate pirkimo -pardavimo sutartį, procedūra nieko nekainuos. Jeigu kitos priežastys, gali būti išskaičiuoti administraciniai mokesčiai iš nepanaudoto seno draudimo likučio, taip pat gali būti skaičiuojas atskiras paslaugos mokestis. Iš esmės, priklauso nuo aplinkybių, dėl kurių norite nutraukti ir nuo draudimo bendrovės, kurioje drausta. Taigi gali jums nekainuoti nieko papildomai, gali kainuoti.

 24. Martynas:

  Sveiki noriu paklaust ar galima perkelti draudima nuo kitos masinos kuri yra sugedusi perkelti draudima ant kitos mašinos

  • Taip, galima. Praktiškai tai atrodo taip: tiesiog nusitraukiate draudimą vieną, ir neišnaudotą įmokos likutį panaudojate sudarant kitos transporto priemonės draudimą.

 25. Atanas:

  Aš pardaviau automobilį 2018 10 16 o šiandien gavau pranešimą kad baigiasi draudimas 2018 12 10 nors auto nebe mano. Ką man patarsite daryti?

  • Tiesiog reiktų informuoti draudimo bendrovę, kad automobilis parduotas, nes ko gero, dar yra kabanti draudimo sutartis. Draudimo bendrovė pranešimą apie besibaigiantį draudimą išsiuntė automatiškai, pagal savo turimą informaciją, jeigu nepranešėte, kad automobilis parduotas, pranešimą gavote. Jeigu draudimo poliso originalo neatidavėte automobilio pirkėjui, galite kreiptis į draudimo bendrovę su pirkimo-pardavimo sutartimi, nutraukti draudimą, ir dar susigrąžinsite neišnaudotą draudimo įmokos likutį.