TPVCA draudimo nutraukimas draudėjui mirus

Draudėjui mirus, automobilis atitenka naujam savininkui pagal paveldėjimo teisę. Automobilio savininkui pasikeitus TPVCA draudimas dar lieka galioti 15 dienų. Naujasis savinininkas sprendžia ar draudimą perrašyti, ar nutraukti.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

TPVCA draudimo sutarties nutraukimas draudėjui mirus

Draudėjui mirus, naujam transporto priemonės savininkui atitenka ir draudimo sutartis.

Naujasis savininkas per 15 dienų, kol dar galioja TPVCA draudimas (kuris buvo sudarytas mirusio savininko vardu) turi raštu informuoti draudimo bendrovę apie savininko pasikeitimo faktą, bei apie pageidavimą nutraukti draudimo sutartį.

Nutraukus draudimo sutartį, draudimo kompanija grąžina nepanaudotos draudimo įmokos likutį išskaičius administracines išlaidas, bei pagal sutartį išmokėtas išmokas. Administracinės išlaidos gali būti  15% draudimo įmokos, arba 20-35 % nuo grąžinamos įmokos.

TPVCA draudimo sutarties perrašymas draudėjui mirus

Draudėjui mirus, naujam transporto priemonės savininkui atitenka ir draudimo sutartis.

Naujasis savininkas per 15 dienų kol dar galioja TPVCA draudimas (kuris buvo sudarytas mirusio savininko vardu) turi raštu informuoti draudimo bendrovę apie  savininko pasikeitimo faktą, bei nurodyti naujojo savininko duomenis.

Esamo TPVCA draudimo įmokos likutis, už likusį laikotarpį perkeliamas naujai sutarčiai. Draudimo bendrovė turi teisę sumažinti arba padidinti draudimo įmoką naujam automobilio savininkui. 

TPVCA draudimas mirusio savininko vardu

Vadovaujantis sutarčių sudarymo logika, draudimo sutartis negali būti sudaryta su mirusiu asmeniu. Vis dėlto praktikoje būna atvejų, kai transporto priemonės paveldėtojas nori valdyti paveldėtą automobilį, bet dėl ilgai trunkančių juridinių procesų negali oficialiai tapti transporto priemonės savininku; kitaip tariant, negali savo vardu užsiregistruoti transporto priemonės. Tokiais atvejais nors realus transporto priemonės savininkas ir pagrindinis valdytojas yra paveldėtojas, praktiškai atliekamas automobilio TPVCA draudimas kito asmens vardu svarbiausia, kad draudimo sutarties sąlygose būtų nurodyta teisinga valdytojų grupė.

Sužinokte mažiausias TPVCA Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

KASKO Draudimo Skaičiuoklė

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, Draudimo sutarties nutraukimas, TPVCA draudimas.

7 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Automobilio draudimo sustabdymas | Mano Draudimas LT

 2. Roberta:

  Laba diena, noriu paklausti, kaip elgtis, kai draudejes mire pries savaite, o automobili vairuoja kitas asmuo? ar ivykio metu nebus problemu del dokumentu pildymo? ar draudimas galioja ?

  • Sveiki, draudimas galioja, svarbu, kad vairuotojai atitiktų polise nurodytą amžiaus ir stažo grupę. Sudarant naują draudimo sutartį reikės jau drausti naujojo savininko vardu.

 3. Inga:

  Sveiki,
  Žuvus mano broliui liko jo automobilis, kuris pagal paveldėjimą priklausys jo žmonai, tačiau ji nevairuoja ir teisių neturi. Aš kartais tuo automobiliu važinėju. Kaip ir kam reikėtų persiregistruoti automobilį norint jį toliau naudoti? Draudimas (TPVCA IR KASKO) galioja dar dvi savaites, o paveldėjimas įsigalios už mėnesio.

  • Draudimas ir automobilio nuosavybės teisė yra du skirtingi dalykai. Pagal paveldėjimą automobilis atitenka žmonai, ji užsiregistruoja automobilį savo vardu, draudimo sutartis sudaroma jos vardu, nesvarbu, ar ji turi teises ar ne. Žinoma, ji gali nuspręsti tą automobilį parduoti kažkam kitam, pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį, perleisti, ir tada tas kitas asmuo bus automobilio savininkas ir, žinoma, draudėjas. 

 4. Aldona:

  Mano vyras mire 2018-10-23 , automobilis buvo jo vardu, draudimas baigesi 2018-10-31.Dabar jau turiu paveldejimo dokumentus, ar as galiu automobili priregistruoti savo vardu,neapdraudus ir parduoti ?