Turto draudimo sutarties nutraukimas

Turto draudimo sutartis gali būti nutraukta bet kada. Turto savininkas, nusprendęs nutraukti draudimo sutartį, apie tai turi iš anksto informuoti draudiką. Nutraukus sutartį grąžinamas nepanaudotas sumokėtos įmokos likutis.

Turto draudimo sutarties nutraukimas dėl pažeidimų

 • Dėl esminio draudimo sąlygų pažeidimo. Tai gali būti reikalingos informacijos nepateikimas, neinformavimas apie padidėjusią riziką, draudėjo tyčiniai veiksmai siekiant gauti draudimo išmoką, dvigubo draudimo faktas ir pan.
 • Dėl draudimo įmokos nemokėjimo. Jeigu draudėjas vėluoja sumokėti eilinę įmoką 3 mėn., draudikas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį.
 • Jeigu draudimo sutartis nutraukiama dėl draudiko pažeidimų, draudėjui grąžinama visa draudimo įmoka, neatskaitant administracinių išlaidų.
 • Jeigu draudimo sutartis nutraukiama dėl draudėjo pažeidimų, ją nutraukus, draudėjui negrąžinama draudimo įmoka.

Savanoriškas turto draudimo sutarties nutraukimas

 •  Turto draudimo nutraukimas jam dar neįsigaliojus. Draudėjui nusprendus nutraukti turto draudimo sutartį jai dar neįsigaliojus, jis turi raštu pateikti prašymą apie sutarties nutraukimą. Draudikas grąžina visą sumokėtą įmoką.
 • Galiojančio turto draudimo nutraukimas. Draudėjas apie draudimo sutarties nutraukimą turi pranešti draudikui raštu likus 15 – 30 dienų (priklauso nuo to, kaip nurodyta draudimo taisyklėse) iki numatomos sutarties nutraukimo datos. Draudėjui grąžinamos sumokėtos draudimo įmokos už likusį laikotarpį išskaičiuojant išmokėtas draudimo išmokas, bei administracines išlaidas, apie 10 % – 30 % metinės draudimo įmokos, atitinkamai likusiam laikotarpiui.

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Draudimo sutarties nutraukimas, Turto draudimas.

2 komentarai

 1. Audrone:

  Sveiki!
  Geguzes 1 d.pradejo galioti busto draudimas. Sumokejome pirma imoka i prieki ir nusprendeme nutraukti sutarti. Drausta Lietuvos Draudime. Kiek reikes sumoketi administraciniu islaidu ir kitu mokesciu? Kaip jas apskaiciuoti?
  Visa draudimo metine suma yra 72.97 Eur, atlikta pirmoji is triju imoku (4 men., 8 men., 12 men.) 24.33 Eur. Noretumen nutraukti nuo birzelio 1 d.

  • Šiuo klausimu jums reikia kreiptis tiesiogiai į Lietuvos draudimą, bus atsakyti visi klausimai ir sutvarkyti dokumentai.