Užsienyje registruoto automobilio draudimas Lietuvoje

Į Lietuvą atvykę vairuotojai iš Anglijos, Rusijos ar kitų Europos šalių dažnai susiduria su automobilio draudimo problema. Lietuvoje standartiškai TPVCA ir KASKO draudimu yra draudžiami tik tie automobiliai, kurie yra registruoti Lietuvoje. Yra galimybė TPVCA draudimu apdrausti užsienyje registruotą automobilį, kuris fiziškai yra Lietuvos teritorijoje,  tik esant tam tikroms išimtims.

Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

Automobilio, kuris yra registruotas EEE (Europos ekonominės erdvės) šalyje, draudimas

Europos ekonominės erdvės šalys yra: Europos sąjungos šalys (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksenburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija) bei Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarijos konfederacija.

Šiose šalyse registruoti automobiliai:

Taip pat Lietuvoje KASKO ir TPVCA draudimu nėra draudžiami automobiliai su vairu dešinėje pusėje, nes jie Lietuvoje neregistruojami.

Automobilio draudimas, kuris yra registruotas ne EEE (Europos ekonominės erdvės) šalyje

Dažniausiai pasitaikančios šalys yra Rusija, Baltarusija, Ukraina ir kt.

Šiose šalyse registruoti automobiliai:

 • TPVCA draudimu nedraudžiami. Jei reikia laikinai atvykti į Lietuvos teritoriją, o neturite įsigiję galiojančio įprasto TPVCA draudimo su “Žalia korta” šalyje, kurioje registruotas automobilis, tada galima įsigyti TPVCA pasienio draudimą, kuris suteiks laikiną TPVCA draudimą Lietuvos teritorijoje.
 • KASKO draudimu nedraudžiami

Automobilio su laikinaisiais (tranzitiniais) numeriais draudimas

 • Lietuvoje TPVCA draudimu yra draudžiami automobiliai su laikinaisiais (tranzitiniais) numeriais. Automobiliai su laikinaisiais (arba tranzitiniais) registracijos numeriais yra apdraudžiami įprastiniu TPVCA draudimu, tačiau tik 1 mėn. laikotarpiui iki kol bus užregistruoti Lietuvoje. Jeigu per 1 mėn. laikotarpį automobilis neužregistruojamas Lietuvoje, jis vėl draudžiamas TPVCA draudimu 1 mėn. laikotarpiui. Užregistravus automobilį Lietuvoje yra sudaroma nauja TPVCA draudimo sutartis.
 • Lietuvoje KASKO draudimu nedraudžiami automomiliai su laikinaisiais (tranzitiniais) numeriais.

Jei artimiausiu metu ruošiatės registruoti automobilį Lietuvoje, galite pasiskaičiuoti preliminarias draudimo kainas TPVCA draudimo skaičiuoklėje ir/ar KASKO draudimo skaičiuoklėje.

 

Sužinokte mažiausias AUTOMOBILIO Draudimo kainas

 

Sužinokite Kitas Draudimo Kainas

Kelionės Draudimo Skaičiuoklė

Gyventojų Turto Draudimo Skaičiuoklė

Privalomo Draudimo Skaičiuoklė

 

Naudinga? Pasidalinkite -

This entry was posted in Automobilio draudimas, KASKO draudimas, TPVCA draudimas.

262 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: TPVCA draudimas mėnesiui ir metams | Mano Draudimas LT

 2. Ausra:

  Labadiena,
  Noriu pargabenti vilkiku Airijoje registruota automobili i Lietuva remontui.Ar reikalingas papildomas draudimas siam automobiliui kol jis bus Lietuvoje ir kokios jo saugumo garantijos?Dekoju.

  • Jeigu automobilis nedalyvaus Lietuvos eisme (t.y. jeigu jis bus transportuojamas vilkiku), jam TPVCA draudimas nereikalingas. Jeigu jį pataisius norėsite juo važiuoti, jis turės turėti galiojantį TPVCA draudimą. Šiuo TPVCA draudimu turite pasirūpinti Airijoje, nes Lietuvoje nedraudžiami automobiliai, kurių registracijos vieta Airija.

  • alfonsas:

   Turiu ,zalia korta, ilga laika gyvenu JAV.Biznio reikalais ilgai bunu Lietuvoje .noriu atsivezti ilgam laikui JAV isigyta a/m .su kokiomis problemomis galiu cia susidurti…..

   • Pradžiai užteks jūsų turimo galiojančio draudimo šiai transporto priemonei. Visgi jeigu šiuo automobiliui važinėsite Lietuvoje ilgiau nei 90 dienų per metus, jums reikės jį užregistruoti Lietuvoje VĮ “Regitroje” ir tuo pačiu apdrausti Lietuvoje (vienoje iš Lietuvos draudimo bendrovių).

 3. Mečislovas:

  Labadiena,ar galima apdrausti automobilĮ, registruotą Vokietijoje TPVCA internetu.Ačiu.

  • Sveiki. Lietuvoje (nei internetu, nei biure) negalite apdrausti automobilio registruoto Vokietijoje. Vienintelis atvejis, kada galėtumėte jį apdrausti TPVCA 1 mėnesiui Lietuvoje, būtų jei automobilis būtų su tranzitiniais numeriais, su tikslu regisruoti jį Lietuvoje.

 4. Mečislovas:

  Laba diena.Atsiprašau už neteisingai suformuluotą klausimą.Teisingai yra taip:ar galima apdrausti automobilį TPVCA, su laikinais[tranzitiniais] numeriais 1 mėnesiui,internetu? Dėkoju už atsakymą.

  • Automobilio su tranzitiniais numeriais internetu apdrausti negalite. Tą galite padaryti tik su draudimo specialisto pagalba. Tiesiog kreipkitės el.paštu info@manodraudimas.lt Draudimo brokeris su jumis sukontaktuos ir pateiks draudimo pasiūlymą.

 5. Vilija:

  Laba diena. Pas mus dažnai klientai ateina apsidrausti automobilius su angliško automobilio dokumentais ir nori registruoti Lietuvoje. Jie tvirtina, kad tas automobilis nuimtas nuo įskaitos Anglijoje, bet neturi jokio patvirtinančio dokumento. Gal yra kokia internetinė programa, kurioje mes galėtume pasitikrinti, ar tikrai ji nuimta nuo įskaitos Anglijoje, nes pastoviai susilaukiame iš klientu priekaištų.

  • Sveiki, Vilija. Mūsų žiniomis nėra galimybės internetu patikrinti, ar angliška transporto priemonė išregistruota. Tiesiog klientas turėtų žinoti, kad įvykio atveju, tas lietuviškas draudimas jam negalios, jeigu drausdamasis pateikė melagingą informaciją apie automobilio registraciją, taip pat gaus baudą, kad važiavo be draudimo. Pažymą apie automobilio išregistravimą Anglijoje, galima gauti tiesiog internetu pateikiant paraišką DVLA.

   • R:

    Savininkas turetu pristatyti is DVLA dokumenta, kuris irodo, jog sis automobilis buvo nuimtas nuo iskaitos. plius galima paciam nusiusti nuoroda ar toks ir toks automobilis yra nuimtas nuo iskaitos anglijoje.

 6. Deividas:

  Laba diena.

  Norejau paklausti, kur as galeciau isigyti pasienio draudima, betkurioje draudimobendroveje ar tik pasienio ruoze? Ir ar tas draudimas galioja tik Lietuvoje ar galiu vaziuoti su juo i Didziaja Britanija? Aciu uz atsakymus

  • Sveiki, Deividai, pasienio draudimą galite įsigyti bet kurioje draudimo bendrovėje ar pas draudimo tarpininkus. Šis draudimas galioja Europos Ekonominės erdvės šalyse, tame tarpe Didžiojoje Britanijoje.

 7. Vytautas:

  Sveiki, ar galiu apdrausti angliskos registracijos motocikla lietuvoje internetu?

  • Sveiki, Vytautai,
   Jeigu motociklas vis dar registruotas Anglijoje, Lietuvoje jo neapdrausite.
   Internetu, savitarnos būdu galite apdrausti tik jau registruotas Lietuvoje transporto priemones, įregistruotas VĮ”Regitra”.
   Jeigu norite apdrausti tik planuojamą registruoti Lietuvoje motociklą, kuris jau išregistruotas iš Anglijos, internetu galite tik kreiptis dėl šio draudimo, o draudimosi procesą atlikti suderinus su draudimo specialistu.

 8. Aidas:

  Sveiki,
  turiu klausima. Ar galima anglijoje registruota automobili apdrausi lietuvoje, lietuvisku draudimu, ilgesniam laikui nei 1 men. Jei taip, ar draudimas galios ir anglijoje?

 9. Svajunas:

  Sveiki,
  noriu apdrausti Ispanijoje registruota automobili. Automobiliui jau yra isimti ispanisji tranzitiniai numeriai. Automobilis priklauso ispanijoje registruotai imonei.
  Automobilis bus gabenamas sava eiga i Lietuva, su tikslu veliau ji uzregistruoti Lietuvoje.
  Prasau sakykite kaip galeciau apdrausti toki automobili.
  Idealu jei atsakytumete ir i el.pasta.

  Dekui,
  Pagarbiai
  Svajunas

  • Sveiki, Svajūnai, tokį automobilį turi apdrausti jo savininkas – Ispanijos įmonė, ten, kur jis šiuo metu yra – Ispanijoje. Lietuvoje jo nedraus.

 10. Darius:

  Prasau Priminkite VISIEMS SKAITYTOJAMS kam is viso reikalingas TPVCA draudimas (KOKS SIO DRAUDIMO TIKSLAS). Ka jis duoda? Kokie privaluvai apsidraudusiam save ar savo auto? HHHHHHH…MMMM….??????????? — ATLYGINTI ZALA (DAZNIAUSIAI TIK DALINAI) NUKENTEJUSIAM.
  IS TIKRUJU DRAUSDAMIESI APDRAUDZIAM SAVE NUO SAVO NEMOKUMO TUO AR KITU ATVEJU.
  Tai koks skirtumas kur ir kas apdraus minetus subjektus? Manau kad galima apdrausti nors ir “Marse” registruota auto priemone ar kitu atveju draudiku gali buti “Marse” registruota draudimo bendrove. Islaikyti reikia tik TPVCA tiksla – kad butu atlyginta zala nukentejusiam.
  O ka cia is vis paistom apie privaloma prievole draustis butent ten ar cia???. (Kas privaloma tas turi buti nemokama).

  Darius

  • R:

   su tuo sutinku. Plius apskritai koks skirtumas kurioj vairo pusej automobiliui reiks atlyginti zala auto-ivykio metu. ar su nauju BMW europiniu tas nutiktu ar is anglijos tokiu paciu atvarytu ir apdraustu lietuvoj. to iki siol nesuvokiu,koks skirtumas??? juk vienas ir kitas moka draudimui pinigus, o statistiskai lietuva ir taip praktiskai pirmauja avariju skaiciumi ir tikrai ne del anglisku masinu, o del neatsakomybes kelyje pries save ir kitus!

 11. Nl:

  Sveiki, noriu suzinoti ar galiu isigyti pasienio draudima Anglijoje ?

 12. Gintautas:

  Sveiki,
  Automobilis registruotas Baltarusijoje. Kur pigiausia apsidrausti TPVCA draudimu metams laiko ir kiek maždaug kainuotų?

 13. Vidmantas:

  Sveiki,noreciau suzinoti ar apsidraudus automobili pasienio draudimu,kokia yra tikimybe avarijos metu sulaukti zalos atlyginimo jei draudimo galiojimo laikas yra tik 1 menesiui.O jei yra ilgiau uzsibunama Lietuvoje kaip menesis ar galima pratest ta pasienio draudima?Aciu uz Jusu atsakymus

  • Jeigu sukeliamas draudiminis įvykis, kai draudimas pasibaigęs, draudimas jokios žalos nepadengs. Kitaip tariant, jei apsidraudžiate 1 mėn. tai per visą tą mėnesį padaryta žala bus padengiama draudimo bendrovės pagal sutartį. Taip, jūs galite prasitęsti pasienio draudimą, jam pasibaigus. Apskritai, pasienio draudimo sutartį galite sudaryti nuo 15 iki 90 dienų laikotarpiui, draudimui pasibaigus, galite aspidrausti iš naujo.

 14. Daina:

  Ketinu tralu is Italijos pervezti automobilius.Kelios masinos dauztos,kitos ne.Kokius dokumentus automobiliu turiu tureti is Italijos

  • Negalime jums atsakyti, kokie apskritai dokumentai reikalingi pervežant automobilius. Tuo tarpu, kas susiję su draudimu, galime pakomentuoti. Ant tralo gabenamos transporto priemonės yra krovinys, joms privalomasis civilinės atsakomybės draudimas nereikalingas, nes jos sava eiga nedalyvauja kelių eisme. Tuo tarpu pats tralas bei jo priekaba turėtų turėti privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą, kuris galiotų ir Lietuvoje.

 15. Deividas:

  Labas, ar galima isigyti pasienio draudima internetu ????

  • Sveiki, pasienio draudimo internetu savitarnos būdu neįsigysite. Galite tiesiog kreiptis į draudimo bendrovę, ar draudimo tarpininką įmokos paskaičiavimui, tačiau draudimo polisas bus siunčiamas Lietuvos paštu, arba reikės nuvykti atsiimti į biurą.

 16. Lukas:

  Turiu imone Kipre ir jos reikalais man reikia automobilio Lietuvoje kai bunu cia.
  Automobili ketinu isigyti Vokietijoje ant Kipro imones.
  Registruoti noriu Lietuvoje, nes cia ji vazines.
  Principinis klausimas, ar nebus problemu apdrausti civiliniu, kad padaryti registracija? Na ir Kasko reikes

  • Sveiki, Lukai, jeigu TPVCA draudimu automobilį drausite tuo metu, kai jis jau bus atgabentas į Lietuvą, keblumų apsidrausti neturėtų kilti. KASKO draudimą įsigyti galėsite tik tada, kai automobilis jau bus užregistruotas Lietuvoje.

 17. deividas:

  labadiena ar gali apdrausti automobili priregistruota anglijo su kasko draudimu aciu deividas

  • Sveiki, Deividai, Lietuvoje transporto priemonės, kurios registruotos kitoje šalyje, KASKO draudimu nedraudžiamos.

 18. Vismantas:

  sveiki, noriu atsivezt automobili is Lichtensteino i Lietuva. Jis registruotas firmos Lichtensteine vardu ir nera draudimo. Ar imanoma ji apsidraust kelionei is Lichtensteino i Lietuva?

 19. Ernestas:

  Sveiki jeigu as parsivarau automobili is uk,ir isiemu laikinus tranz numerius,bet per menesi nespeju perdeti vairo,ar yra galimybe prasitesti draudima ir tranz numerius?

  • Sveiki, Ernestai, taip galite vėl apsidrausti 1 mėnesiui laiko.

   • Ernestas:

    aciu. dar turiu klausima kokios kainos tokio draudimo?:)

    • Preliminariai draudimo kainas galite suskaičiuoti TPVCA draudimo skaičiuoklėje

     • Ernestas:

      Labai aciu,geros dienos.

     • Viktoraa:

      Sveiki,

      Turiu klausimą dėl automobilio su Norvegiškais valstybiniais numeriais eksploatavimą Lietuvoje.

      Planuoju grįžti į Lietuvą savaitei laiko. Automobilis yra draustas pilnu kasko draudimu.

      Ar galima savaitei šį automobilį eksploatuot Lietuvoje nesulaukus netikėtų kelių policijos baudų?

      Dėkoju iš anksto,

     • Automobilis turi turėti privalomąjį TPVCA draudimą, kuris galioja ir Lietuvoje, na, tai standartinė žalioji kortelė.. Tokį draudimą galite gauti tik Norvegijoje, mes jums negalime atsakyti ar į norvegišką KASKO įeina privalomasis TPVCA. Lietuvoje su užsienietiška mašina galima važinėti iki 6 mėn. per metus. Jūsų atveju jums tiesiog reikia įsitikinti ar jūsų draudimas yra civilinės atsakomybės draudimas, galiojantis Lietuvoje, t.y. turėkite Žaliąją kortelę.

 20. Martynas:

  Sveiki, as planuonu i lietuva parvaziuoti su uk registruota masina, ir lietuvoje prabuti apie 10men, ir noriu suzinoti ar ymanoma lietuvoje apdrausti uk registruota automibili tokiam laikotarpiui?

  • Sveiki, taip apsidrausti galimybių nėra. Jeigu šiuo metu kas nors jums išduotų jūsų pageidaujamą draudimą Lietuvoje, jis tikrai būtų negaliojantis ir patikrinus pareigūnui gautumėte baudą.

 21. Artiom:

  Labas vakaras,ar imano apdrausti masinu kuri iregistruota Anglijoje?
  Dekui

  • Anglijoje registruoti automobiliai Lietuvoje nedraudžiami. Išimtiniai atvejai nurodyti šiame straipsnelyje, tačiau ir nuo paties draudiko priklauso ar jis apsiimtų drausti.

 22. Viktorija:

  Sveiki, ar reikalinga žalia korta automobiliui kuris bus apie pora men.ES šalyse? Vienur rašo,kad reikalinga, kitur ne?

  • Sveiki, Viktorija, jus galėjo suklaidinti vartojamos sąvokos. Tiksliai tariant yra taip: TPVCA draudimo sutartis turi būti sudaryta taip, kad draudimo apsauga galiotų už Lietuvos ribų visus tuos 2 mėnesius, kad įvykus draudiminiam įvykiui būtų padengta žala – ši sąlyga būna įrašoma draudimo sutartyje. Tuo tarpu pats žaliąją kortelę įrodantis dokumentas – ant originalaus blanko (žalio popieriaus) atspausdinta informacija – šis dokumentas nėra būtinas turėti su savimi jeigu važinėjama ES šalyje.

 23. tomas:

  kiek kainuoja Lietuvoje lietuviskai masinai draudimas kuris galiotu 12 men. Anglijoje?

 24. zilva:

  Sveiki gyvenu UK zadu atsivezti lietuviska masina su lietuvisku draudimu, bet pries savaite mano draugai nutiko negeras dalykas su policija,trumpiau( sustojo prie pardotuves,gyrzo jau policija stovi prie masinos, tai paparase draudima parodyti parode sako tavo negalioja, zalias lapas tik 45 dienos , bet tu esi dribantis cia ir gaunasi kad gyveni kaip rezidentas, tai israse jam baudos be jokio ispejimo gavosi kad jis mat be draudimo vazinejesi, beto iskviete trala nutempe masina 250£ plius , kad be “draudimo” dar 200£ ir pasisavino vairuotojo pazymejima. Mat policija kaip sake dabar pries dvi savaites gavo leidima del draudimu tai su rinks visas europines masinas.
  Ka galetumete patirti kaip apsidrausti lietuviska masina milnu europiniu draudimu ? ar kasko eis ? bet turbut negalios policijai tik draudime ? dekui

  • Jūsų draugas turėjo standartinį TPVCA draudimą su ribotu galiojimu užsienyje. Lietuvos vairuotojai gali rinktis iš trijų variantų: 1. TPVCA draudimas galiojantis TIK LIETUVOJE, tokiu atveju draudimas kainuoja pigiau. 2. TPVCA draudimas su žaliąja kortele, kai galiojimas užsienyje (priklausomai nuo draudimo bendrovės) per metus galioja 28-45 dienas, Lietuvos gyventojams paprastai to pilnai pakanka. 3. TPVCA draudimas su ILGU GALIOJIMU UŽSIENYJE, šiuo atveju toji žalioji kortelė užsienyje gali galioti net ir visus metus, tačiau tai draudimo kainą pakelia keturgubai, kas vairuotojams paprastai nelabai patinka ir stengdamiesi sutaupyti jie šio draudimo nesirenka.
   Taigi, jeigu už Lietuvos ribų važinėjate ilgiau nei 45 dienas, draudimo sutartyje tą turėtumėte PAPILDOMAI nurodyti ir užsienyje nekils jokių bėdų. Tiesa, mes negalime komentuoti kitų šalių įstatymų, kur kartais būna nurodymai, jog dirbant toje šalyje pavyzdžiui pusmetį, privaloma ir automobilį užsiregistruoti toje šalyje. Tuo tarpu KASKO draudimas šioje vietoje neturi jokios reikšmės, jis yra neprivalomas ir nepadengia civilinės atsakomybės.

 25. Edgaras:

  Sveiki,

  ar galima apsidrausti kitje ES valstyveje TPVCA, bet vazineti Lietuvoje arba atvirksciai: apsidrausti Lietuvoje, o vazineti Vokietijoj?

  • Sveiki, Edgarai, nėra galimybės rinktis, kurioje šalyje drausti, transporto priemonė turi būti draudžiama toje šalyje, kurioje ji yra registruota. Taigi, Lietuvoje registruotą transportą reikia drausti Lietuvoje ir norint, kad TPVCA galiotų ir ES, reikia tokią sąlygą įtraukti į draudimą, ir tokiu atveju jis galios ir Vokietijoje (sutartyje numatytą laiką, tai padidina draudimo įmokos dydį).

 26. Sigitas:

  Sveiki, gal kas gali informuoti, ar Belgijoje su tranzitiniais numeriais yra automatinis kasko draudimas? Butu geriausia, jei kas suteiktu patikima inormacija, o dar geriau nuoroda i oficialia info.
  Dekoju is anksto.

 27. vitas:

  Usienio pilietis gyvenantis Lenkijoje lengva automobili uzregistruoja Lietuvoje ir gauna laikina numeri bei lietuviska registracijos pasa 90 dienu.Argalime apdrausti Lietuvos draudime menesiui laiko

 28. as:

  Vejus rasote jau kokius 9 angliskus auto esu draudes ltir bevargo ir mentai stabde neviena karta ir su jeis problemu nesu turejes su viena angliska du metus isivazinejau ir bedu nekildavo.

  • Tai vadinama pinktaudžiavimu, ir iš tiesų tokių atvejų yra pasitaikę nemažai, visgi didelė tikimybė, kad jeigu būtumėte sukėlęs eismo įvykį,  draudimas nebūtų padengęs žalos. Dėl panašių pinktnaudžiavimo atvejų kelios draudimo bendrovės apskritai atsisako drausti angliškus automobilius, net ir mėnesiui.

 29. Rolandas:

  Laba diena! As atvaziavau atostogu is Anglijos i Lietuva su Anglijos regestrotu automobiliu ir man labai reikia nuvaziuoti i Baltarusija! Ar mane taip paprastai prales pro Baltarusijos siena? Ka man reikia turet? Didelis aciu

  • Sveiki, Rolandai, Baltarusija yra viena iš Žaliosios kortelės galiojimo šalių. Svarbiausia, ką jums reikia turėti tai – tai žalioji kortelė, kurią galėjote įsigyti savo automobiliui Anglijoje.

 30. Domas:

  laba diena, atsivariau masina i lietuva is italy, italiskus numerius reike grazinti i italija kitiap kaip surpatau negalmes isimti lietuvisku, ar ira galimibe kol numerei keliaus atgal i italija, pasimti laikinus numerius ir apsidrausti masina ir wazineti keles sawaites? ka tokiu atweju daryti?

  • Dėl laikinųjų numerių išdavimo galimybių jums reikėtų kreiptis į VĮ”Regitrą“. Apsidrausti privalomuoju TPVCA draudimu su laikinaisiais numeriais galėsite 1 mėn. laikotarpiui (ne trumpesniam ir ne ilgesniam laikotarpiui).

 31. matas:

  sveki norejau paklausti ar tiesa kad uk automoli latvijoje jau galima registruoti o lietuvoje ne,

  • Sveiki, Mantaim ne, netiesa. Šiuo metu Latvijoje gali būti registruojamos tik specializuotos dešiniavairės transporto priemonės (pavyzdžiui, pašto automobiliai ar kelių priežiūros transportas), arba laikinai registruojamos importuotos transporto priemonės. Apskritai, matyti ryški tendencija, kad Latvijos gyventojai registruoja savo transporto priemones Lietuvoje, nes tai kainuoja 14 kartų pigiau nei registruoti Latvijoje.

 32. saidas:

  sveiki noreciau suzinoti toki dalyka jeigu apdraudziu lietuviska auto lietuvoje su zalios kortos galiojimu tai man po puses metu nereiketu jos varyti i lietuva 40dienu nes cia uk po 6men jas sutraisko metalo lauze jeigu sustabdo vazynejancius,nes tada nesuprantu tokio dalyko kaip su keliu mokesciu butu.aciu

  • Sveiki, Saidai, matote, yra du skirtingi dalykai – automobilio draudimas Lietuvoje ir UK įstatymai numatantys leidimą/draudimą čia ilgai eksploatuoti kitoje šalyje registruotas transporto priemones. Kas dėl draudimo, jūs galite sudaryti metinę TPVCA draudimo sutartį su žaliosios kortelės galiojimu UK visus metus, tas draudimas pilnai galios, žalos bus padengtos, nes tai bus numatyta draudimo sutartyje ir už tai sumokėta atitinkama draudimo įmoka. Tačiau realybėje, yra dar kita taisyklė, kad negalite UK eksploatuoti kitoje šalyje registruoto automobilio ilgiau nei 6 mėn., arba turėti darbo sutartį ilgesnę nei 6 mėn. (kas reikštų tą patį, jog negalite ištisai vairuoti to automobilio UK, neišvažiuojant iš šalies).

 33. audrius:

  jei as esu lietuvos pilietis turintis lietuvos pilietybe, registruotas ukrainoje (savo buta turintis),ar as galiu pirkti auto ir ji apsidrausti menesiui lietuvoje,o po to apdrausti ji ukrainoje?

  • Taip, jūs galite Lietuvoje įsigyti automobilį ir apdrausti jį 1 mėn. laikinai, kol išsigabensite jį į Ukrainą. Problematiška būtų jeigu norėtumėte drausti ilgesniam laikui, t.y. Lietuvoje būtų galima apdrausti tik Lietuvoje registruojamą transporto priemonę.

 34. Romas:

  sveiki as dabar gyvenu airijoje ir ruosiuosi vaziuoti y lietuva nusipirkau automobily ir noreciau jy parsigabenti y lietuva ar galima apsidrausti tranzitiniu draudimu. aciu uz atsakyma

  • Sveiki, Romai, jūsų atveju nėra galimybių apdrausti to automobilio Lietuvoje dabar. Turėtumėte jį apdrausti Airijoje, tada pargabenti į Lietuvą, ir jeigu ketinsite jį čia registruoti Lietuvoje, galėtumėte įsigyti 1 mėn. draudimą.

 35. Gintas:

  Sveiki,
  gyvenu airijoje,pirkau 8-ieti Sprinter”i,jis lenku registracijos,noriu ji registruoti lietuvoje.
  Jis buvo konfiskuotas Doverio uoste(UK),todel nebuvo jokiu busiuko dokumentu tik:
  -Doverio uoste konfiskacijos patvirtinimas
  -Lenkijos MB centro serviso knygele
  -Patvirtinimas kad parduotas is aukcijojo kitam pirkejui(Belfastas)
  -VIN-as ir lenkiski registracijos numeriai
  Teko uzsisakyti COC-certificate of conformity is lenku MB dyleriu,nes busas buvo pirktas is ju(50 punktu apie transporto priemone)
  Noriu su juo parvaziuoti i lietuva(registracijai)kaip del tranzitiniu numeriu(LT),zinau kad transporto priemone turi buti drausta,pries ivaziuojant i LT,,TPVCA-draudimu.
  Ka patartumet?
  Aciu uz Jusu laika.

  • Sveiki, dėl transporto priemonės registracijos, jums atsakyti gali tiksliai tik VĮ “Regitra“.
   Tuo tarpu, kas susiję dėl draudimo, visos transporto priemonės, kurios dalyvauja savarankiškai eisme (t.y. nėra gabenamos ant tralo) turi turėti galiojantį TPVCA draudimą. Jūsų atveju, šios transporto priemonės apdrausti negalėsite Lietuvoje tol, kol ji nėra Lietuvoje ir neturi tranzitinių numerių.

 36. sonata:

  Laba diena,
  Noriu paklausti stai ko.Atvaziuojame i LT su masina drausta Jungtineje Karalysteje(vairas desineje),pasilseja savaite,toliau masina vaziuosime,taip pat savaitei, i Ukraina,taciau angliskas draudimas Ukrainoje negalioja.Klausimas butu toks :ar galetume apsidrausti masina ,Lietuvoje tolesnei musu kelionei?Nes kiek zinau Lietuviskas draudimas ten galioja.Ir jei galima tai kokiam laikui minimaliai galima apsidrausti masina.Isanksto dekoju uz atsakyma.Geros dienos

  • Sveiki, Sonata, tiek Jungtinė Karalystė, tiek Ukraina priklauso Žaliosios kortelės sistemai, taigi angliškas draudimas turėtų galioti ir Ukrainoje, kaip ir bet kurioje kitoje Žaliosios kortelės sistemai priklausančioje šalyje. Lietuvoje draudimo įsigyti negalėsite, nes Lietuvoje draudžiamos tik Lietuvoje registruojamos transporto priemonės, arba transportas ne iš Europos ekonominės erdvės šalies. Visgi, jeigu esate tikra, kad jūsų turimas angliškas draudimas negalioja Ukrainoje, rekomenduotume apsidrausti Ukrainoje, nes ten yra galimybė apsidrausti tik viešėjimo laikotarpiui, rekomenduotume daugiau pasigilinti apie Ukrainos TPVCA draudimą.

 37. mindaugas k:

  Sveiki,noreciau paklausti,ar ymanoma angliska automobili apdrausti menesiui ir su tuo paciu draudimu vaziuoti atgal y Anglija ?

  • Sveiki, Mindaugai, neįmanoma, nes niekas Lietuvoje jums to automobilio neapsiims drausti, jeigu neketinate jo registruoti Lietuvoje.

 38. Remigijus:

  Sveiki,
  vykstu dirbti į Švediją 5 mėn. laikotarpiui. Noriu vykti savo automobiliu; bendra informacija dėl žalios kortos ir užsienyje išbūto laikotarpio aiški. Tačiau ar yra kokios nors papildomos draudimo sąlygos dėl to, kad tenai dirbsiu ilgesnį laiką? Užtenka LT TPVCA draudimo ar dar gali tekti draustis papildomai vietoje, pav. po 3 mėn. buvimo šalyje (ar, tokiu atveju, tinkamesnis variantas būtų išvažiuoti / vėl įvažiuoti į šalį po 3 mėn.)?

  dėkoju,
  Remigijus

  • Sveiki, Remigijau, jūsų atveju reikia apsidrausti su sąlyga, kad užsienyje būsite ilgiau nei standartinis žaliosios kortelės laikotarpis, t.y. ilgiau nei 28-45 dienas per metus. Turint ilgai galiojančią žalią kortelę galite ištisai ir būti svečioje šalyje. Papildomai Švedijoje jums draustis nereikia, jeigu turite lietuvišką draudimą su ilgu žaliosios kortelės galiojimu. Išskyrus atvejus, jeigu svečioje šalyje važinėjate ilgiau nei 6 mėn. tokiu atveju pagal vietos įstatymus automobilis turi būti registruojamas toje šalyje, na o po perregistravimo jau reikalingas ir naujas draudimas.

 39. Audrius:

  laba diena i lietuva planuoju gryst su norvegiska masina registruota mano vardu ,ar reikalingi man kokie draudimai papildomai ar dokumentai.ir kiek laiko per metus as galiu su ja prabut lietuvoje? aciu

  • Sveiki, Audriau, tiesiog jūsų automobilis turėtų turėti norvegišką draudimą, kuris užsienyje (tame tarpe Lietuvoje) galioja tiek laiko, kiek ketinate viešėti Lietuvoje. Jokių papildomų dokumentų nereikia. Kitas variantas, jeigu Lietuvoje ketinate būti ilgai, t.y. gyventi arba laikinai gyventi, tai reiškia 90 dienų per metus ir ilgiau, galite perregistruoti automobilį Lietuvoje, tam bus reikalingas lietuviškas privalomasis draudimas, plačiau dėl registravimo subtilumų reikėtų kreiptis į VĮ”Regitrą“:

 40. Vitalija:

  Laba diena, masina registruoda Danijoje , tos salies pilieciui – firmai , ar galime su tokia msina atvykti i Lietuva , ar reikalingi kokie nors papildomi dokumentai , leidimai , draudimai , kiek laiko su tokia masina – su Daniskais nr , galima vieseti Lietuvoje. Dekoju uz atsakyma

  • Sveiki, Vitalija, užtenka turėti privalomąjį TPVCA draudimą, kuris galiotų Žaliosios kortelės sistemos šalyse (jų tarpui priklauso ir Lietuva). Šio draudimo galiojimas užsienyje turėtų trukti tiek, kiek ketinate būti tam užsienyje. Jeigu šiuo atomobiliu ketinama nuolatos važinėti Lietuvoje 6 mėn. ir ilgiau, tokiu atveju reikėtų jį registruoti Lietuvoje ir kartu drausti Lietuvoje.

 41. Evaldas:

  Laba diena, norint iš Rusijos su tranzitiniais numeriais pravažiuoti Lietuvą, koks draudimas reikalingas ir kokius veiksnius reikia atlikti. Ačiū už atsakymą.

  • Sveiki, Evaldai, kol automobilis Rusijoje, galite jį drausti tik Rusijoje. Kai jis bus Lietuvoje su tikslu registruoti, galėsite jį apsidrausti bet kuriame biure 1 mėn. įprastiniu TPVCA draudimu, arba tiesiog pačioj VĮ “Regitroj” pas esantį draudiko atstovą.

 42. algis:

  as noriu patarimo,ar galima ispaniskais numereis apsidrausti menesiui Lietuvoje kol peregistruosiu Lietuviskus numerus aciu uz pagalba

  • Lietuvoje mėnesiui galėtumėte apsidrausti, jeigu laikinieji numeriai būtų lietuviški. Jeigu automobilis registruotas Ispanijoje ir numeriai ispaniški, Lietuvoje neapdrausite.

 43. Black:

  Sveiki turiu klausima pardaviau masina su trys menesiais galiojanciais numeriais ir noriu ja nuo saves nuregistruot, bet buvau regitroje ir man pasake juos nuregistruot galima tik tada kai naujas asmuo prisiregistruos ant saves arba jie tada turi galiot 3 menesius. O naujas savininkas vis zada bet nepriregistruoja ar yra koks kitas budas tai padaryt kad tos masinos atsikratyciau nuo saves dar toi masinoi buvau palikes draudima tai turbut vis dar naudojasi juo
  ?

  • Sveiki, dėl automobilio registracijos subtilumų jums nieko nepatarsime, geriausiai apie tai jums gali atsakyti tik Vį “Regitra”. Tuo tarpu, dėl draudimo, ar jūs tą draudimą palikote netyčia automobilyje, ar savo laisva valia atidavėte naujam savininkui, rezultatas visiškai tas pats – naujasis savininkas turi draudimo poliso originalą, kuriuo dar gali laisvai naudotis 15 dienų nuo pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo, po to draudimo apsauga nebegalios, bet naujasis savininkas su tuo polisu galės nueit į draudimo bendrovę, nutraukt draudimą ir jau savo vardu apsidraudęs pasinaudoti seno draudimo įmokos likučiu.

 44. Jevgenijus:

  Sveiki,

  Norečiau paklausti, ar gali Italijos-Baltarusijos pilietis apdrausti mašina su Itališkais tranzitiniais numeriais kad pargabenti ją i Lietuva o veliau i Baltarusija?

  Ačiū.

  • Sveiki, Jevgenijau, ne, tokios galimybės nėra. Tą transporto priemonę turėtumėte apdrausti Italijoje.

   • Jevgenijus:

    O tarkim ta pati situaciaja tik Lietuvos pilietis draustu automobilį? Ar toks variantas būtų įmanomas?

    Ačiu.

    • Ne, toks variantas ir negalimas. Nėra svarbu, kokia automobilio savininko pilietybė, svarbiausia yra automobilio registracijos vieta, kuri priklauso nuo deklaruotos nuolatinės ar laikinos savininko gyvenamosios vietos. Taigi, jeigu jūsų (na,. ar to automobilio savininko) nuolatinė ar laikinoji deklaruota gyvenamoji vieta būtų Lietuva, galėtumėte Lietuvoje registruoti tą automobilį ir, žinoma, apdrausti.

 45. Edmundas:

  Sveiki, ar reikalinga zalia korta vazinejant Lietuvoje automobiliu, kuris yra registruotas Norvegijoje? Norvegijos draudimo bendrove teigia, kad nereikia, taciau Lietuvos keliu patruliai teigia priesingai ir noriai raso bauda…

  • Sveiki, Edmundai, norvegišku automobiliu važinėjant Lietuvoje žalioji kortelė REIKALINGA, nes Norvegija nėra Europos sąjungos narė. Žaliosios kortelės pats dokumentas nereikalingas važinėjant po ES šalis.

   • Edmundas:

    Aciu. Nesuprantu tik kas yra “Žaliosios kortelės pats dokumentas”. Kiek prisimenu, budavo tik vienas lapas zalios kortos.

    • TPVCA draudimo sutartis turi būti sudaroma taip, kad draudimo apsauga galiotų ir užsienyje, tą sąlygą patvirtina žaliosios kortelės išdavimas – tas žalias lapas. Jeigu važinėjama po ES šalis, užtenka tik sudaryti TPVCA draudimo sutartį, kuri galioja ir užsienyje, bet nebūtina turėti to žalio lapo (tai ypač patogu draudžiantis internetu ir savarankiškai atsispausdinant polisą, kai žalios kortelės atsispausdinti savarankiškai neišeina, ji turi būti ant originalaus žalio blanko); kai tuo tarpu . Jeigu važinėjama ne ES šalyse, būtina turėti TPVCA draudimo galiojimo užsienyje sąlygą ir kartu su savimi vežiotis žalią lapą.

 46. Rita:

  Sveiki,
  Nyderlandu pilietis persikrauste gyventi i Lietuva. Su savimi atsigabeno ir savo (Nyderlanduose registruota bei Nyderlanduose TPVCAPD apdrausta) automobili.
  Ar sis Nyderlandu pilietis privalo savo automobili registruoti bei drausti Lietuvoje jei ketina cia gyventi bei automobiliu naudotis bent metus? Jei taip, kur jam reikia kreiptis ir kokius dokumentus su savimi reikia tureti?
  Is anksto dekoju uz Jusu atsakyma.

  • Sveiki, Rita, iki 6 mėn. šis pilietis gali važinėti su savo automobiliu, kuris registruotas ir apdraustas Nyderlanduose (draudimas turėtų būti galiojantis Lietuvoje) . Po to reikėtų perregistruoti automobilį VĮ “Regitroje” . Registravimui bus reikalingas lietuviškas TPVCA draudimas, kurį pradžioje bus galima įsigyti 1 mėn. (jį galima įsigyti ir pačioje Regitroje pas draudimo atstovą). Vėliau bus galima pratęsti draudimą pageidaujamam laikui 1-12 mėn., bet kurioje draudimo bendrovėje, pagal bendrą tvarką, kuri galioja visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms.

 47. Zig:

  Sveiki,
  Transporto priemone yra registruota Lietuvoje ir yra galiojantis PVCA draudimas registruotas ant priemones savininko. Ar toks draudimas skaitysis galiojanciu, jei priemones savininkas ishsiregistruos is Lietuvos, t.y. deklaruos isvykima is Lietuvos ir ivyks draudiminis ivykis:
  - priemone vairuojant kitam seimos nariui Lietuvoje;
  - priemone vairuojant savininkui kitoje ES salyje (su Zalia korta).
  Dekui.

 48. Jelena:

  Sveiki,gal ne i tema,bet gal kas žino, kiek kainoja Ispanijoi draudimas ka tik išlaikus teises ?Ačiu iš anksto

 49. laura:

  Labadiena. Esu Lietuvos piliete gyvenanti Italijoje, deklaravusi savo isvykima is LT. Ar turiu teise lietuvoje pirkti masina, apdrausti ja lietuvisku draudimu ir naudotis uzsienyje ? Dekoju is anksto.

  • Sveiki, Laura, Lietuvoje registruojamos tik tos transporto priemonės, kurių valdytojai nuolat ar laikinai (ilgiau nei 90 dienų per metus) gyvena Lietuvoje arba yra Lietuvoje registruotos įmonės, įstaigos, organizacijos. Jeigu šios sąlygos neatitinkate, registruoti automobilio Lietuvoje negalite, jūsų pilietybė šiuo atveju įtakos jokios neturi (daugiau informacijos apie registravimą jums suteiks VĮ “Regitra“). Iš to seka ir draudimo galimybės, jeigu Lietuvoje negalite registruoti transporto priemonės, tai ir apdrausti negalite, nes draudžiamos tik Lietuvoje registruotos transporto priemonės.

 50. Andrius:

  Yra koks nors budas apdrausti Angliska masina su desineje puseje vairu kokiam menesiui kol atostogausiu lietuvoje? aciu uz atsakima

 51. eduardas:

  Sveiki esu siuo metu anglijoje bei turiu angliskos registracijos automobili
  Ir noriu su juom grysti I lietuva bet automobilis yra be draudimo, ar galiu ji apsidrausti pasienio draudimu tam kad galeciau pargrysti I lietuva is anglijos? Bei ar anglijos pareigunai matys kad drausta pasienio draudimu? Aciu uz info

  • Sveiki, pasienio TPVCA draudimas yra skirtas tik transportui, kuris yra registruotas NE Europos ekonominės erdvės šalyje. Negalite apdrausti savo angliškos registracijos automobilio pasienio draudimu, taip pat apskritai negalite apdrausti jo Lietuvoje. Turėtumėte drausti jį Anglijoje, kur automobilis ir yra registruotas.

 52. eduardas:

  O jei grysiu su anglisku automobiliu galesiu ji apdrausti menesiui ar 90 dienu pasienio draudimu
  Ir vazynetis ta laika kol bus galiojantis draudimas? Bei poto kaip baiksis draudimas apdrausti is
  Naujo pasienio draudimu? Cia lietuvos teritorijoje jeigu drausciau?

  • Kaip ir minėjome, angliško automobilio Lietuvoje apdrausti iš viso negalite, nei per atstumą, nei esant Lietuvoje. Vienintelis variantas būtų, jeigu ketintumėte registruoti Lietuvoje ir turėtumėte laikinuosius valstybinius numerius, tai būtų draudžiama 1 mėn., įprastuoju TPVCA draudimu.

 53. eduardas:

  O tai su tranzitiniais numeriais po menesio kaip baiksis draudimas ar galesiu is naujo apdrausti?
  Bei ar yra koks limitas draudimo budu, nes daugelis vazynetus visus metus su tranzitiniais numeriais ir kas menesi draustusi?

  • Taip yra labai daug žmonių, gyvenančių Anglijoje ir norinčių sutaupyti ant draudimo, draudžiant Lietuvoje. Taip pat yra daug priemonių užkertančių kelią tokiam piktnaudžiavimui. Minėtas draudimas automobiliui su laikinaisiais numeriais yra skirtas tik transporto priemonėm, kurios bus registruojamos Lietuvoje ir, žinoma, prieš tai permontuojamas vairas. Dėl dažno piktnaudžiavimo (kaip ir jūsų minėtame pavyzdyje), dažnas draudikas apskritai atsisako drausti tokius automobilius. O netgi ir mėginant kas mėnesį pratęsti tą draudimą, jis gali Anglijoje pilnai ir negalioti, jeigu asmuo Anglijoje dirba ir gyvena nuolatos (čia jau Anglijos policijos pareigūnų priemonės įvertinti, ar draudimas kokybiškas).

   • Algimantas:

    Kazkaip ,Jus,VikiTiki, vis kartojates apie vairo perdirbima. o ar zinote, kad dabar nera jokiu sansu tai padaryti? o realiai isakymai nepasikeite nuo 2008 metu? net jei vairas yra perkeltas ir tai padaryta ne cia, lietuvoje, o kaip ten kazkas issireiske ,,Marse,, Lietuvoje is viso tokios transporto priemones net techninei ekspertizei pateikti nera jokiu galimybiu. nors VKTI istatymai patys to reikalauja.ir aiskiai raso isak nr:2B-515 VI Paragrafas 44 Punktas

 54. eduardas:

  tai as ta suprantu bet as turejau omeny ne anglijoi vazynetis su tuom lietuvisku draudimu o lietuvos tik teritorijoje, bent kelis menesius kaip man ji reiktu apsidrausti po kol vaira pakeist galesiu?

  • Turite išregistruoti Anglijoje automobilį, tada grįžus į Lietuvą išsiimti laikinuosius numerius VĮ”Regitroje”, ir galėsite apsidrausti bet kurioje bendrovėje gyvai (ne internetu) 1 mėn. – šis draudimas yra skirtas tam, kad susitvarkyt automobilį pilnai registracijai Lietuvoje. Bet jeigu jūs tik norite turėti draudimą angliškam automobiliui tik laikinai, kol būsite Lietuvoje, šis draudimo variantas nėra skirtas jums.

 55. Justas:

  Sveiki, turiu 2 automobilius vienas angliskas,kitas airiskas. Juos draudziu Lietuvisku draudimu su zalia kortele pas savo draudeja kas menesi, policijai draudimas tinka.draudeja tikina,kad draudimas 100 procentu istiesiu galioja ir galiu vykti i kitas salis,ir netgi avarijos atveju taipat galioja. Tai pasakykite kaip yra istiesu? aciu

  • Sveiki, tai, ką daro jūsų draudikė yra neteisėta, ji rizikuoja tiek jūsų gerove tiek pačios savo, taip pat nusižengia TPVCA draudimo įstatymui. Taip, greičiausiai policijai tinka toks draudimas, jei polisas yra galiojantis, jame nurodytas automobilio valstybinis numeris, yra draudiko parašas, vadinasi, draudimas yra (idealiu atveju policija tokio draudimo turėtų irgi nepriimti). Tuo tarpu, tiksliai net negalime atsakyti, ar pilnai galios jums draudimas įvykio atveju. Tai priklauso nuo  labai daug veiksnių, nuo bendrovės politikos (yra bendrovių kurios griežtai atsisako drausti angliškus automobilius, o net ir apdraudus draudimas yra visiškai negaliojantis), nuo įvykio aplinkybių (na, jei įvykis nedidelis, žala maža, draudikas gali per daug laiko negaišti aiškindamasis ar jūsų draudimas pilnai galioja, jei yra polisas, tai išmokama žala ir viskas). Visgi, jeigu įvyktų įvykis ir draudimas negaliotų, reikėtų nepamiršti, kad kokybiška draudimo sutartis yra draudiko pareiga, o ne jūsų. Jūsų, kaip draudėjo, pareiga yra tik pateikti visą informaciją, kurios prašoma sudarant draudimo sutartį, jūs juk negalite žinoti draudimo sutarčių sudarymo specifikos, taigi atsakomybę turėtų prisiimti draudikė.

 56. STAS:

  labas vakaras ,ar galiu padariti draudima automobiliu per interneta,¨¨esu ispanijoi,automobilius taipat,registrotas lietuvoje¨¨. Ar man butinai reikia vazioti i Lietuva,pasirasiti sutartije? ACIU.

 57. Virginija:

  Sveiki, grizau i Lietuva pries pusmeti, su Anglijoje registruota masina, pusmecio begyje Angliskas draudimas ir technikine baigesi, automobilis nuo tada nenaudojamas, planuoju pakeisti vaira i kaire puse. Klausimas: po vairo perkelimo ja reiks nuvaryti i ekspertize Regitroje, be draudimo to padaryti negaliu (t.y. jos ”kelti” ant kelio be technikines) ar imanoma kazkaip gauti laikina draudima iki oficialaus iregistravimo? Ar tai gali sukelti kazkokiu problemu ar gal zinote kitu sios situacijos sprendimo variantu?

  • Sveiki, jums TPVCA draudimas yra reikalingas dalyvaujant eisme, ir registruojant “Regitroje”. Atliekant technikinę draudimas nereikalingas. Kadangi automobilis yra Lietuvoje, jeigu jis jau išregistruotas iš Anglijos ir turite tą patvirtinantį dokumentą, jūs jau galite apdrausti jį vienam mėnesiui Lietuvoje (tik to padaryti negalite internetu savitarnos būdu). Tai bus įprastinis TPVCA draudimas, galiojantis TIK Lietuvoje, negausite Žaliosios kortelės (ją galėsite išsiimti tik užregistravus automobilį “Regitroje”).

 58. Atgalinis pranešimas: Neregistruoto automobilio, motociklo ir kitų TP TPVCA draudimas | Mano Draudimas LT

 59. Sandra:

  Sveiki, norėčiau pasiteirauti tokiu klausimu:
  mano vyras yra Rusijos pilietis ir ketina vykti į Lietuvą atostogoms maždaug dviems savaitėms savo automobiliu (įregistruotu ir apdraustu Rusijoje). Ar jis privalo įsigyti TPVCA ir ar galės tai padaryti kirsdamas Lietuvos pasienį? Ir dar vienas klausimas: ar aš (Lietuvos pilietė, turinti lietuvišką vairuotojo pažymėjimą) galėsiu vairuoti vyro automobilį Lietuvoje? Iš anksto dėkoju už Jūsų atsakymą!

  • Sveiki, kadangi Rusija priklauso Žaliosios kortelės sistemai, jūsų vyrui nereikia jokio papildomo draudimo, jeigu jis su savo rusišku TPVCA draudimu kartu turi ir Žaliąją kortelę, galiojančią Lietuvoje norimą laiką (na, pavyzdžiui, galiojančią ES šalyse). Jeigu tokio draudimo neturi, jis jį galės įsigyti pasienyje. Taip, jūs galite vairuoti tą automobilį Lietuvoje, kiek tai susiję su jūsų teisėmis. Tik įsitikinkite, kad turimas draudimas galioja ir jums, t.y. jūsų amžiaus ir stažo valdytojui.

   • Sandra:

    Sveiki, nuoširdžiai dėkoju už ankstesnį išsamų atsakymą. Norėčiau pasiteirauti, ar Žaliąją kortelę galima įsigyti Latvijos pasienyje (ketiname iš Rusijos į Lietuvą važiuoti dviems savaitėms per Latviją). Ir gal žinote Žaliosios kortelės įkainius (norime suprasti, ar pigiau ją įsigyti Rusijoje prieš vykstant, ar geriau pačiame šalių pasienyje).
    Ir dar: ar būtina su savimi turėti notariškai patvirtintą rusiško vairuotojo pažymėjimo ir automobilio draudimo vertimą į lietuvių kalbą?
    Iš anksto dėkoju už atsakymą!

    • Sveiki, Latvijos pasienyje galėsite įsigyti Pasienio TPVCA draudimą, kuris ir spausdinamas ant Žaliosios kortelės blanko, galiojantis Europos ekonominės erdvės šalyse. Deja, jokių kainų palyginimų pateikti negalime, tik tiek, kad Lietuvoje toks draudimas kainuoja apie 80 – 100 Lt. Jeigu jūs turėsite Rusijoje įsigytą Žaliąją kortelę, tai jums jos ir užteks – tai universalus blankas, pripažįstamas visose Žaliosios kortelės sistemos šalyse, nereikia nieko versti į kitas kalbas. Dėl rusiškų teisių galiojimo ES, jums daugiau informacijos turėtų suteikti VĮ “Regitra

 60. Lukas:

  http://www.delfi.lt/auto/autonaujienos/lietuva-tures-leisti-registruoti-desiniavairius-automobilius.d?id=64327162
  cia tiesa kad lietuvoje nuo siol galima registruoti automobilius su vairu esanciu desineje puseje?

  • Taip, pagal ES Teisingumo Teismo išvadą, Lietuva turės registruoti dešiniavairius automobilius. Tačiau nėra žinoma, nuo kada realiai bus vykdoma ši praktika, daugiau informacijos jums turi pateikt VĮ “Regitra

 61. darius:

  Sveiki, turiu toki klausima nupirkau masina is anglijos ji nuimta is isskaitos anglijoje. turiu pasirasytus poperius pirkimo pardavimo su seimininku ir kitus masinai atitinkancius dokumentus ar galiu ” regitroje” pastatyti ji i laikinus tranzitinius numerius ir apdrausti???

  • Sveiki, taip galite, tiek ir apdrausti, tiek ir užregistruoti laikinąja registracija, jeigu automobilis jau yra Lietuvoje. Daugiau apie registravimą jums papasakos VĮ ‘Regitra“.

 62. jonas:

  sveiki.gal pasakytumet kokia draudimo kompanija, galetu apdrausti automobili su angliska registracija.kiek teiravomes visos kompanijos atsisako.ACIU.

  • Sveiki, Jonai, jokia bendrovė neapdraus Anglijoje registruotos transporto priemonės. Kaip ir paminėta šiame straipsnelyje, išimtys yra tik kelios, kada angliškas automobilis gali būti draudžiamas Lietuvoje.

 63. Erika:

  Laba diena. Mano automobilis angliškas, su vairu dešinėje pusėje, jis neregistruotas Lietuvoje, bet reikalingas draudimas 2 mėnesiams. Ar pasienio draudimas apdraustų? Ir jei taip, kur būtų galima rasti pasienio draudimą?

  • Sveiki, pasienio draudimas skirtas tik tiems automobiliams, kurie registruoti ne Europos ekonominės erdvės šalyje, pavyzdžiui, Rusijoje, Baltarusijoje ir pan. Turėtumėte savo automobilį drausti toje šalyje, kurioje jis yra registruotas.

 64. Darius:

  Laba diena. Norejau pasidometi del anglisku automobilu registravimo ir vazinejomo? Kas siai dienai nuspresta?

 65. povilas:

  Sveiki. isigijau automobili anglijoje su rumunijos registracijos numeriais. seiminikas masinos man perdave ir savo TPVCA (su zalia korta) kuris dar galioje 4 menesius. Ar as su siuo draudimu galiu parvairuoti automobili i Lietuva. Aciu

  • Sveiki, Povilai,

   Labai abejojame, kad draudimas Jums galioja. Pvz.: Lietuvoje, po teisių į TP atidavimą kitai šaliai, kartu atidavus ir draudimo polisą, draudimas tegalioja iki 15 dienų. Taip pat reikai atsiminti, kad draudimo sutartis yra sudaroma remiantis vietine teise, kur gali būti apribotos galimybės sudaryti arba perimti tokią draudimo sutartį asmenims neesantiems tos šalies piliečiais arba neturintiems bent rezidento statuso. Pvz.: Lietuvoje negalėtumėt perduoti draudimo užsieniečiui, neturinčiam rezidento statuso Lietuvoje. Taip pat draudimo bendrovės gali įtraukti ribojimus į pačią draudimo sutartį. Greičiausiai draudimas Jums negalioja ir negalite parvairuoti TP į Lietuvą. Kad jis tikrai galiotų, privalote informuoti draudimo polise nurodytą draudiką ir gauti jo raštišką patvirtinimą, kad galite gabenti TP naudodamiesi perduotu draudimu.

   Pagarbiai, Manodraudimas.lt kolektyvas

 66. roma:

  Sveiki, noriu pasiteirauti…ar nuo šiol žaliąją kortą gali gauti tik automobi
  lio savininkas? Automobilis reg.vyro vardu ,o draustas mano vardu. Pagarbiai Roma

  • Situacija visai nepasikeitė, Žalioji kortelė išduodama kartu su TPVCA draudimo polisu, ji galioja tiek, kiek numatoma draudimo sutartyje. Visgi turime pagrindo manyti, kad jūs turine negaliojantį draudimą, nes transportas visada turi būti draudžiamas registruoto savininko vardu, niekieno kito; jeigu draudžiama kito asmens vardu, įvykio atveju draudimas tiesiog negalioja. Jūsų tranporto priemonė turi būti apdrausta jūsų vyro vardu, nes jis yra registruotas savininkas, kartu galite gauti ir Žaliąją kortelę.

   • roma:

    Netgi taip…….. ,tuomet išeina ,kad visus metus važinėjam su negaliojančiu draudimu.Tokiomis pat salygomis (vyras savinikas ,aš apdraudus )automobilis apdraustas kasko draudimu ,ar ir šis draudimas negaliojantis?
    Labai dėkoju už atsakymus. Pagarbiai,Roma

    • Taip, ir KASKO draudimu būtina drausti registruoto savininko vardu. KASKO draudimo atveju, įvykus įvykiui, draudikas galėtų nemokėti išmokos taip pat, visgi jeigu nekokybiška draudimo sutartis sudaryta dėl draudimo darbuotojo nekompetencijos (turint tą pagrindžiančius įrodymus), dar būtų galima išsireikalauti išmoką. Žinoma, būna situacijų, kai galima apdrausti kito asmens vardu, bet tam reikalingi notaro patvirtinti įgaliojimai ir pan., nes matote, vyras ir žmona juridiškai nėra vienas asmuo, dėl to negali vienas už kitą, turint tik žodinį susitarimą, sudarinėti jokių sutarčių, o jeigu ir būtų sudarytos kokios sutartys jos būtų niekinės; analogiškai ir draudimas – tai juk sutartis tarp draudiko ir turto savininko.

 67. zita:

  Laba diena,masina registruota ir drausta mano vardu,o vazineja ja mano vyras kuris yra Ukrainos pilietis,su laikinu leidimu gyventi LietuvojeAr galioja draudimas nelaimes atveju ir ar gali vyras naudotis masina vykstant i Europos sajungos salis.Dekui

  • Draudimas galioja tokiomis sąlygomis, kaip nurodyta sutartyje. Jeigu sutarty nurodyta, kad vairuos ne tik draudėjas-savininkas (t.y. jūs), bet ir kitas asmuo, kurio amžių bei vairavimo stažą atitinka jūsų vyras – draudimas galioja ir jūsų vyrui. Analogiškai ir su važinėjimu už Lietuvos ribų, viskas veikia, kaip numatyta sutartyje, jeigu yra Žalioji kortelė, vadinas galioja ir draudimas tam automobiliui, nepriklausomai nuo to ar vairuojate jūs pati ar kitas teisėtas valdytojas (t.y. šiuo atveju jūsų vyras). Pats faktas, kad jūsų vyras ne Lietuvos pilietis, čia neturi įtakos, tiesa, akrtais gali būti papildoma sąlyga, jog draudimas užsienyje negalioja, jei vairuoja asmuo, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta ar daarbovietė yra užsienis.

 68. zita:

  Tada mane dar domina toks klausimas,jei i svecius atvaziuoja giminaitis is Ukrainos ,Ukrainos pil,su laikina viza ir naudojasi mano masina registruota ir drausta mano vardu,ar draudimas bus galiojantis ir jam.Dekui

  • Paprastai teisėtu valdytoju gali būti bet kuris asmuo, kuris  turi atitinkamos kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir kuriam valdytojas savo laisva valia duoda naudotis savo automobiliu. Kad draudimas galiotų ne tik savininkui bet ir kitiems valdytojams, turi būti įtraukta papildoma sąlyga, kad vairuos ir kiti asmenys, kurių amžius ir stažas atitinka tam tikrus rėžius, kurie ir nurodomi sutartyje pasirinktinai, apie jų pilietybę nėra kalbama apskritai, nes tai neturi jokios įtakos rizikos įvertinimui, o draudimo bendrovė būtent ir vertina rizikingumą, pagal tai atitinkamai paskaičiuoja draudimo įmoką. Tiesa, kartais būna papildomų sąlygų, tokių kaip, kad draudimas negalioja užsienyje, jei vairuoja asmuo, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta ar darbovietė yra užsienis. Taigi tiesiog peržiūrėkite turimo draudimo sutarties papildomas sąlygas, jeigu aplinkybės joms neprieštarauja, vadinasi draudimas galioja kaip numatyta.

 69. Edvardas:

  Sveiki, noreciau suzinoti ar imanoma ka padaryti? Situacija tokia:
  Turiu 7.5t sunkvezimi registruota UK savo vardu ir noriu juo parvaziuoti namo i LT ar imanoma gauti laikinajji draudima kad galeciau juo parvaziuoti i LT. Sunkvezimis turi TA bet yra be draudimo siuo metu. Ar reikia tranzitiniu numeriu ar galima ir taip apdrausti. Jai reikia tranzitiniu numeriu kur juos gauti.
  Is anksto dekoju uz atsakyma.

  • Jūs turite 2 galimybes, apdrausti tą sunkvežimį UK, arba samdyti tralą. Lietuvoje draudžiamos tik tos transporto priemonės kurios registruotos Lieutuvoje, arba bus registruojamos ir fiziškai jau yra Lietuvoje (šiuo atveju draudimas galioja tik LT, žalioji kortelė neregistruotoms neišduodama). Be to, jeigu tas jūsų sunkvežimis turi vairą dešinėje, dar problematiškiau, nes net ir užregistruoti kol kas Lietuvoje negalėsite.

 70. Saulius:

  Laba diena.Mano sunus gyvena Anglijoje ir ruošiasi grįžti namo visam laikui su automobiliu kurio vairas dešinėje pusėje.Klausimas,kokios jo procedūros laukia Lietuvoje dėl registracijos ir draudimo automobilio,ačiu

  • Kol kas, kol angliški automobiliai Lietuvoje neregistruojami, procedūra išlieka ta pati: sūnus turės permontuoti vairą, o tada apdrausti ir užregistruoti automobilį.

 71. Algimantas:

  siuo atveju tada noriu paklausti apie punktus VKTI Isakymuose ir juos paaiskinti liaudziai (as siuo atveju atstovas liaudies.) suprantama kalba, nes visi su kuriais as bendravau (isskyrus tuos, kurie patys atstovauja VKTI) supranta taip kaip parasyta: iskymas 2B-515 V paragrafas 28-29 punktas ir tas pats isakymas VI paragrafas 44 punktas.

 72. Mantas:

  Jei motociklas neregistruotas Lietuvoje, įmanoma apdrausti norint jį priregistruoti ?

  • Jeigu tas motociklas yra Lietuvoje, ir jūs jį ketinate registruoti Lietuvoje, tai jūs ne tik galite bet ir privalote pirmiausiai jį apdrausti (apdrausti galima visur išskyrus savitarnos svetainėse), o tada per 15 dienų užregistruoti.

 73. Raimundas:

  Sveiki,
  žadu Lietuvoje pirkti automobilį su vairu dešinėje, o po kelių mėn išvykstu į UK. Ar pavyks užregistruot ir apdraust, jei tai jau pripažino Europos Sąjungos teismas-
  Ačiū

  • Tikslią ir aktualią informaciją dėl registravimo jums gali pateikti tik VĮ “Regitra“. Tuo tarpu, mūsų žiniomis, praktiškai dar nėra registruojami tie dešiniavairiai automobiliai ir dėl to ir draudimo bendrovės dar nedraudžia jų TPVCA draudimu (draudimas būtinas norint užregistruoti).

 74. justas:

  Sveiki. Yra nors viena galimybe apdrausti automobili vairu desineje puseje lietuvoje?

 75. Darius:

  Labas vakaras,
  Ar galima apdrausti TP kurios vairo mechanizmas perkeltas is desines i kaire, bet ji nera registruota Lietuvoje, bet yra angliski dokumentai v5 forma?

  • Galima tik tuo atveju, jeigu ši transporto priemonė dabar yra Lietuvoje ir ketinate ją registruoti Lietuvoje. Tokiu atveju, apdraudus reikėtų per 15 dienų užregistruoti, kad nenutrūktų draudimo apsauga ir galėtumėte gauti Žaliąją kortelę (jeigu draudimo sutartyje numatomas galiojimas užsienyje).

 76. Karolina:

  laba diena,

  ar yra ymanoma apsidrausti automobili registruota angijoje(su vairu desineje) su lietuvisku draudimu, bet vazinetis tiktai anglijoje, jeigu taip ymanoma ar tas draudimas galiotu anglijoje? dekui.

 77. Naglis:

  Sveiki, esu Anglijos rezidentas. Laikinai atvykau į Lietuvą ir noriu dviem savaitėm suvažinėti į Angliją su draugo, gyvenančio Lietuvoje, mašina. Jei bus draugo automobilis (Lietuvoje registruotas) apdraustas važinėti Anglijoje ir turėsiu jo įgaliojimą, ar aš turiu teisę, kaip Anglijos rezidentas, trumpai vairuoti ne Anglijoj registruotą draugo automobilį, ar ten gali jį konfiskuoti? Dėkui

  • Negalime komentuoti Anglijos eismo taisyklių. Visgi, kas susiję su to automobilio draudimu, draudžiantis būtinai nurodykite, faktą, jog tpvca draudimas turi galioti ir Anglijos rezidentui, nes ne visose bendrovėse TPVCA draudimas galioja asmenims, kurių nuolatinė gyvenamoji ar darbo vieta yra ne Lietuva.

  • Marius:

   Automobilis butu greiciausiai konfiskuotas (taip ivyko porai pazistamu) jei sustabdytu Anglijos policija. Anglijoje galima vairuoti automobili tik tuo atveju jei jis draustas vairuotojo vardu (nesvarbu kieno vardu registruotas). T.y. Lietuvoje draudziamas automobilis, Anglijoje asmuo vairuojantis automobili. Anglijos policija tiesiog netikrintu ar draudimo polisas Jums galioja, jei ant jo nebus Jusu vardo ir pavardes.

 78. Naglis:

  Sveiki, turiu tokią situaciją Anglijoje. Priekyje važiuojanti Audi greitai sustojo. Aš irgi greitai sustabdžiau, kad išvengti susidūrimo. Iš paskos važiuojančios Toyota vairuotoja nesureagavo ir trenkėsi į mano automobilį. Nuo smūgio mano automobilis buvo pastūmtas ir atsitrenkė į priekyje sustojusią Audi. Atvyko pareigūnai ir užfiksavo įvykį. Kaltininko draudimo kompanija pripažįsta savo apdraustojo kaltę, bet atsisako kompensuoti žalą, nes tai ne angliškas automobilis. Sako kreiptis į savo draudimo bendrovę, kad ji kompensuotų ir tada pateiktų sąskaitą jiems. Mano draudimo bendrovė Lietuvoje man davė jų (Angliškos bendrovės) atstovų Lietuvoje tel. numerį. Jie sutinka tarpininkauti, bet automobilį tvarkyti tik Lietuvoje, išmokėdami kompensaciją tik po kelių mėnesių. Aš neturiu pinigų remontui ir manau turiu teisę reikalauti, kad automobilis būtų suremontuotas vietoje, kad galėčiau saugiai grįžti namo. Nežinau ar automobilis yra saugus vairuoti ir ar nėra rimtesnių problemų. Neužsidaro galinės durys. Ar Anglijos draudėjas elgiasi teisėtai? Kur aš dar galėčiau kreiptis ir kaip man elgtis?
  Labai dėkoju už patarimus.

  Pagarbai, Naglis

  • Žalos sureguliavimo procesas yra daug sudėtingesnis, kai įvykio dalyviai – skirtingų šalių registracijos automobiliai. Kaltininko TPVCA draudimo bendrovė turi atlyginti visus nuostolius, kuriuos patyrėte dėl įvykio, taip pat negali savo sprendimais versti jus važinėti techniškai netvarkingu automobiliu, jeigu dėl sugadinimo automobilis turi būti transportuotas į Lietuvą, bendrovė turi tai apmokėti, taip pat galima prašyti ir pakaitinio automobilio ir pan. Aišku, viskas priklauso nuo sugadinimų pobūdžio. Negalime plačiau komentuoti Angliškos draudimo bendrovės žalų reguliavimo procesų, rekomenduotume kreiptis į LR transporto priemonių draudikų biurą, instituciją, kuri dažnai tarpininkauja reguliuojant tokio pobūdžio žalas.

 79. Aksana:

  Laba diena , esu Vokietijos pilietė, kuri dažnai atostogauja Lietuvoje. Ar aš galiu priregistruoti ir apdrausti mašiną? Šia mašina važinėčiau tik Lietuvoje atostogų metu , kitu laiku ji stovėtu taip pat lietuvoje garaže.Ačiū už atsakymą

  • Jeigu Lietuvoje neturite deklaruotos gyvenamosios vietos, arba laikinosios deklaruotos gyvenamosios vietos, negalite apdrausti, nei užregistruoti transporto priemonės. Žinoma, yra ir kitų, pavyzdžiui, laikinosios registracijos galimybių, bet apie tai tikslią informaciją galite gauti tik VĮ “Regitroje“. Laikinai Lietuvoje registruotas transporto priemones galima apdrausti 1 mėn. laikotarpiui (po to yra galimybė pratęsti draudimą vėl 1 mėn.).

 80. Anglija:

  Sveiki, toks klausimėlis ar išregistruotam auto iš anglijos ar airijos ir parvarytam i Lietuva pardavimui būtu imanoma išimti tranzitinius numerius? Ir apdrausti mėnesiui?

  • Galėsite apdrausti tik jeigu galėsite išsiimti tranzitinius numerius, tuo tarpu apie registraciją ir numerių išsiėmimą angliškoms transporto priemonėms jums informaciją turi suteikti VĮ “Regitra

 81. Arturas:

  Sveiki. Airijoje nusipirkau desiniavaire transporto priemone, ketinu ja pargebenti i lietuva ir eksploatuoti. Ko reikia norint gauti tranzitinius numerius iki kol as ja paruosiu pagal keliamus reikalavimus leidziancius ja registruoti Lietuvoje? Ir dar klausimas butu kokia butu mazdaug kaina laikino tpvca desiniavairiui automobiliui su lietuviskais tranzitiniais numeriais? (aut. Mercedes Benz E320 2005m / 3200 cm³, 203 AG (150kW) vairuotojo amzius 22m. vairavimo stazas virs 4 metu. Jokiu nuobaudu ar autoivykiu.

  Dekoju is anksto!

  • Šiai dienai dešiniavairių transporto priemonių registravimo ir draudimo klausimas Lietuvoje yra komplikuotas. Lietuva privalo pradėti registruoti dešiniavaires transporto priemones, bet kol kas įstatyminė bazė nesutvarkyta ir šis klausimas “kabo ore”, dešiniavairės vis dar neregistruojamos. Tuo pačius ir draudikai atsisako drausti dešiniavaires, nes jos neregistruojamos. Taigi ir mes šiai dienai neapsiimame drausti dešiniavairių. Dėl tranzitinių numerių gavimo jums reiktų kreiptis į VĮ “Regitrą“. Tuo tarpu dėl draudimo, rekomenduotume asmeniškai kreiptis į kiekvieną draudimo bendrovę. Apytiksles transporto draudimo kainas galite suskaičiuoti TPVCA draudimo skaičiuoklėje.

  • Marius:

   Niekaip nesuprantu is kur tas begalinis noras kai kam vairuoti automobili su vairu desineje, pritaikyta vazineti kaire kelio puse, vazineti Lietuvoje, kur eismas vyksta desine kelio puse? Parduokite ta automobili Airijoje ir nusipirkite Lietuvoje pritaikyta eksplotuoti transporto priemone, paprasta!

 82. Vaidas:

  Sveiki norėčiau paklausti. Nusipirkau Anglijoje iš aukcijono mašina su Lenkiškais numeriais. Ira galiojantį apžiūra ir mašinos dokumentai.
  Ar galėčiau apsidrausti šia mašina kad galėčiau pervazuoti į Lt? Dėkui iš anksto!

  • Lietuvoje šio automobilio kol kas apdrausti negalite. Automobilio parvarymui jums reikia draustis Anglijoje, arba Lenkijoje (jeigu Lenkijoje jis registruotas). Arba automobilį tiesiog be draudimo pargabenti su tralu. Lietuvoje apdrausti galima bus tik tada, kai jis fiziškai bus Lietuvoje su tikslu čia jį ir registruoti, tada bus galima sudaryti draudimą ir užsiregistruoti per 15 dienų.

 83. Sarunas:

  Laba diena, ar galiu apsidrausti anglišką mašiną lietuvišku draudimu, keliom dienom(menesiui), kad galėčiau su ja grįžti į Lietuvą ir parduoti?

 84. Vladimiras:

  Sveiki. Ketinu parsivaryti sunkvezimi-savivarti su tranzitiniais norvegiskais numeriais. Kokie popieriai man reikalingi? Ka reikia zinoti ir tureti? Ar su tranzitiniai numeriais man neiskils problemu Svedijoje? Kaip su keliu mokesciais?

 85. gabriele:

  Sveiki
  Esu vairuotoja be stažo (vairuoju daugiau nei pusę metų) ir noriu paklausti, ko reikia važiuojant į ES šalis, pvz į Latviją? Esu girdėjusi, kad reikia turėti kažkokią žalią kortą prie draudimo. Ar galiu važiuoti drąsiai su paprastu draudimu skirtu vairuotojams be stažo?
  Ačiū

  • Važiuojant už Lietuvos ribų reikia įsitikinti, ar turimas TPVCA draudimas galioja užsienyje. Draudimo galiojimą užsienyje patvirtina papildomas dokumentas – Žalioji kortelė. Paprastai, jeigu vykstama būtent į Europos sąjungos šalis, paties žaliosios kortelės dokumento nereikia, svarbiausia kad TPVCA draudimo sutartyje būtų įrašas apie galiojimą užsienyje. Vykstant į kitas užsienio šalis, kurios nepriklauso ES, reikia būtinai su savimi turėti ir Žalios kortelės originalų dokumentą. Daugiau apie Žaliąją kortelę

 86. Žmotas:

  laba diena, Rusijos piliete is Sankt Peterburgo savo automobiliu nori atvykt i Lietuva porai savaiciu, bet turi tik Rusijoje galiojanti draudima (be zalios k.). Buvau nuejes pas draudimo agenta, tikedamasis apdraust ja pasienio draudimu, agentas pasake kad polisa galima nusiust tiesiai i emaila ir atsispausdint, bet paskui suabejojo ir pasake kad toks draudimas gali negaliot Estijoje ir Latvijoje (per kurias jai tektu vaziuot) ir atsisake apdraust.
  gal Jus galit pasakyt -ar toks pasienio draudimas galiotu tose 2 salyse ir apskritai ar ji butu ileista i Estijos teritorija su tokiu draudimo polisu. aciu

  • Rusijos pilietė Europos ekonominės erdvės šalyse gali įsigyt Pasienio TPVCA draudimą, kuris galios visose Žaliosios kortelės sistemos šalyse. Šio draudimo įsigyti internetu nėra galimybių, nes jo savarankiškai atsispausdinti negalima, jis turi būti originalus blankas, kurį galima gauti tik pas draudiką biure. Paprastai tokį pasienio draudimą galima įsigyti pasienyje veikiančiuose bankuose.

 87. Albertas:

  Sveiki, mano automobilis yra registruotas Ispanijoje. Noriu jį įregistruoti Lietuvoje, bet Regitra manęs prašo privalomo civilinės atsakomybės draudimo. Ar galiu tokiu apdrausti savo automobilį su ispaniškais numeriais?

  • Jeigu tas automobilis jau yra Lietuvoje, tokiu atveju galite apdrausti su tikslu užregistruoti Lietuvoje. Toks draudimas galios 15 dienų, per tą laiką reikės užregistruoti. Po registracijos bus galima gauti ir Žaliąją kortelę.

 88. zilvinas:

  sveiki,nusipirkau lietuvoje angliska automobili,isvykti i airija,apsidraudziau pasienio draudimu,ar neturesiu problemu del draudimo ar ar angliskos registracijos :(

  • Turėsite problemų. Draudimo specialistas, sudaręs tokią draudimo sutartį tiesiog parodė savo nekompetenciją. Sumokėjote už draudimą, bet jis yra negaliojantis. Pasienio TPVCA draudimas yra skirtas apdrausti TIK transportui, kuris registruotas NE Europos ekonominės erdvės šalyse, pavyzdžiui, Rusijoje, Baltarusijoje ir pan. Angliško automobilio Lietuvoje apdrausti negalite, nes toks automobilis Lietuvoje vis dar neregistruojamas.

 89. Valdas:

  Sveiki ar galiu apdrausti lietuvisku draudimu automobili kuris registruotas airijoje ir joje eksplotuoti?

 90. Angelina:

  Sveiki,
  Noreciau pasidometi, ES pilieciui nusipirkus automobili Lietuvoje, ji apsidraudus ar yra kazkokie ribojimai kiek laiko automobili galima eksplotuoti uzsienyje? Ar tiesiog galioja viskas kaip Lietuvoje? Prasitesi draudimus ir tiek. Kadangi Graikijoje automobiliai apmokestinami o pas mus ne. Busiu dekinga uz atsakyma!

  • Jeigu Lietuvoje registruosite ir drausite automobilį, svarbiausia, yra teisingai pasirinkti draudimo sąlygas. Pirmiausiai, nurodyti, kad draudimas turi užsienyje galioti neribotą laiką, ir antra, pasitikslinti ar nėra kokių nors ribojančių sąlygų, kaip kad draudimas negalioja asmenims, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta arba darbo vieta yra ne Lietuvoje. Taip pat yra kitas ribojimas, paprastai jeigu šalyje automobiliu važinėjama ilgiau kaip 90 dienų per metus, toje šalyje ir turi būti registruojama transporto priemonė. Negalime pasakyti, kokia transporto priemonių registravimo ir draudimo tvarka yra pačioje Graikijoje.

 91. Mode:

  Sveiki, noriu paklausti ar galima atsigabent angliska masina is anglijos, ja apdrausti lietuvisku draudimu ir vel ten isvaziuoti.

 92. Erikas:

  Sveiki, turiu klausimeli. seip gryzau su uk automobiliu, vairas desineje, bet planuoju persideti vaira i kaire puse, registracija liks uk, tol kol neisigalios lietuvos istatymas registruoti automobilius desines puses. Ar butu galima apsidrausti automobili vairu perdetu i kaire puse, bet registracija angliska?

  • Nėra aišku, kokiu tikslu jūs norite persidėti vairą, bet palikti UK registraciją. Jeigu automobilio registracija yra UK ir vairas dešinėje, toks automobilis gali važinėti Lietuvoje iki 6 mėn., aišku, Lietuvoje draudimo tokiam negausite. Kol automobiliai su dešiniu vairu Lietuvoje neregistruojami, tol ir nedraudžiami. Tuo tarpu jeigu planuojate permontuoti vairą, tai tą atlikus galėsite iš karto ir registruoti Lietuvoje ir drausti Lietuvoje.

 93. Egidijus:

  Sveiki, dirbu Lenkijos įmonės atstovu Lietuvoje ir turiu automobilį registruotą Lenkijoje ir lenkiškais numeriais. Kokie reikalingi dokumentai važinėjant Lietuvoje ? Ačiū.

  • Jeigu neketinate automobilio registruoti Lietuvoje, apdrausti negalėsite, galite važinėti lenkiškais numeriais ir lenkišku draudimu. Jeigu šiuo automobiliu važinėsite Lietuvoje ilgiau kaip 6 mėn. per metus, automobilį reikia užregistruoti Lietuvoje, tokiu atveju galite ir apsidrausti bet kurioje draudimo bendrovėje.

 94. Ilja:

  Sveiki, atvariau is Uk i lietuva su masina registrota anglijioje, jai as ja isregestruosiu anglijioi ir Lietuvoi apsidrausiu pasenio draudimu, tai as galesiu cia vazinet be registracijos?> ar kaip.
  PS. atsiprasau uz klaidas.

  • Ne, pasienio draudimu šio automobilio neapdrausite, jis ne tam skirtas. Angliško automobilio šiai dienai iš viso niekaip neišeina apdrausti, nes bendrovės nebesutinka drausti net mėnesiui, nes dešiniapusiais vairais automobiliai Lietuvoje vis dar neregistruojami.

   • Darius:

    O ar galima apdraust automobili kuriam buvo perkeltas vairas, bet jis nera registruotas Lietuvoje (kadangi negalima registruot)?

    • Draudimas glaudžiai susijęs su registracija. Jeigu automobilis neatitinka reikalavimų ir negali būti registruotas, tai ir draudimas negalimas.

 95. Arvyas:

  sweiki norejau paklausti ar eina apdrausti angliska masina su angliskais numeriais bet vairas jau yra perkeltas y kaire puse tik registruoti neleizia istatymai?

 96. Pagaliau atsakykis:

  Angliskas automobilis.perdetas vairas i kaire puse lempos ir tt.
  Uk istegistruotas. Paruosta registracija kitoje eu salyje. Tai ar galima registruoti ir po to drausti.!!!
  Nebepilstykit is pilno i kiaura!!!

 97. Saulius:

  Laba diena. Noreciau paklausti ar reikia kokio draudimo kad galeciau vazineti Lietuvoje su Danijoi registruotu automobiliu? Dekoju.

 98. Egle:

  Sveiki, imones darbuotoja is Ukrainos atvyktu i Lietuvą su Ukrainoje registruotu automobiliu. Ji turi leidimą laikinai gyventi LT, vadinasi turėtų ir automobilį registruoti čia (tam padaryti turi 6 mėnesius?)? Kokių dokumentų reikės registracijai?
  Norint registruoti reikia turėti civ.draudimą, o civ.draudimą galės išsipirkti tik kai bus registruotas automobilis LT? ar kaip? Kokių dokumentų reiks norint prieš registraciją nuspirkti civ.draudimą?

  • Dėl registravimo jums informacijos reikia kreiptis į VĮ”Regitrą“.
   Privalomąjį draudimą reikia įsigyti prieš registruojant, tą galima atlikti ir internetu (tik ne savitarnos svetainėse), ir bet kuriame draudimo biure. Draudimui bus reikalinga patikslinti gyvenamą adresą Lietuvoje, bei pateikti kitus duomenis apie vairavimo stažą bei asmenį; sudarius draudimo sutartį galima važinėti, per 15 dienų būtina užregistruoti transporto priemonę, kad nenutrūktų draudimo apsauga.

 99. Viktorija:

  Laba diena,pirkau automobili apdraudžiau metams laiko dar jam bunant su laikinais nr. (tranzitiniais) dabar automibilis jau registruotas. Ar mano turimas draudimas jam galioja ar reikia jį keist?

  • Jeigu draudimo sutartis sudaryta tik pagal kėbulo numerį, nenurodant laikino valstybinio, draudimas galioja, nieko papildomai daryti nereikia.

 100. Gitana:

  Labadiena,norečiau sužinoti ar Vokietijos pilietis,deklaraves gyvenama vieta Lietuvoje,bet gyvenantis Vokietijoje gali registruoti savo automobilį regitroje ir apdrausti draudime Lietuvos,bet jis toliau važines tuo automobiliu Vokietijoje?Dekui.

  • Jeigu nuolatinė gyvenamoji vieta Lietuva, galite registruoti ir drausti automobilį Lietuvoje. Jeigu dažnai būnate užsienyje, būtina draudimo specialistui nurodyti, kad reikalingas nuolatinis draudimo galiojimas užsienyje. Yra ir kita taisyklė, jeigu Vokietijoje važinėjama ilgiau nei 6 mėn. per metu, automobilį reikia persiregistruoti Vokietijoje.

 101. Gitana:

  O jeigu nuolatine gyvenamoji vieta yra mano Lietuvoje,bet esu aš ir priregistruota Vokietijoje ar tokiu budu turiu teise registruota automobilį Vokietijoje drausti draudimu Lietuvoje kurioje važinesiu kas tris menesius į metus o kita likusį laika važinesiu Vokietijoje?Dekui.

  • Dėl registravimo jums reikia konsultuotis su VĮ “Regitra”, tiksliai pasakys jums visus galimus variantus. Tuo tarpu, draudimui svarbiausia, kad automobilis būtų registruotas Lietuvoje, tada galima drausti; šalia to reikia nurodyti, kad užsienyje bus ilgiau nei standartiškai iki 21-40 dienų per metus.

 102. jonas:

  labas,ar galima vazineti Lietuvoje su automobiliu pirktu vokietijoje kuris parvykes i Lietuva su tikrais vokiskais numeriais,galiojancia vokiska tecnikine apziura ,iki 2018 metu, apdraustu privaluomuoju draudimu Lietuvoje metams laiko, turint vokiskus automobilio dokumentus ir pirkimo sutarti sudaryta su buvusiu automobilio seimininku vokietijoje?

  • Net jeigu jums apdraudė automobilį Lietuvoje, toks draudimas galioja 15 dienų, per tą laiką reikėjo užregistruoti automobilį Lietuvoje. Siūlome pasikonsultuoti su VĮ Regitra, kokia automobilio registravimo tvarka Lietuvoje.

 103. Edgaras:

  Laba diena. Giminaitis gyvenantis Lenkijoje man padovanojo savo automobilį. Automobilis yra su Lenkiškais numeriais, galiojančia technine apžiūra (kuri buvo atlikta Lenkijoje). Esame pasirašę simbolinę pirkimo- pardavimo sutartį. Ar galiu automobilį apdrausti privalomuoju civiliniu draudimu su lenkiškais numeriais Lietuvoje? Ar privalau registruoti automobilį (užsidėt lietuviškus numerius)

  • Turite registruoti tą automobilį Lietuvoje, jeigu čia juo važinėjama daugiau nei 6 mėn. per metus. Apdrausti jį galima ir reikia, dar jo neužregistravus, kai jis bus Lietuvos teritorijoje.

 104. alvydas:

  sveiki,nusipirkau angliska automobili,gryzau i lietuva ar galima apdrausti lietuvisku draudimu priregistruoti lietuvoj? pasikeite istatymai ar dar nelabai?

 105. Andrius:

  Sveiki, ar galima apdrausti TPVCA draudimu naują transporto priemonę, nupirktą užsienyje (Vengrijoje), išimti tranzitinius numerius ir važiuoti su ta transporto priemone į Lietuvą turint su savimi anksčiau minėta draudimo polisą. Ačiū.

  • Negalima. Tokią transporto priemonę galite drausti Lietuvoje tik tada, kai jis bus fiziškai Lietuvoje. Toks draudimas galioja tik Lietuvos teritorijoje, Žalioji kortelė neišduodama.

 106. Egle:

  Sveiki,

  Draugas nori perrasyti savo automobili mano vardu. registruotas Italijoje. Priregistravus ir apdraudus Lietuvoje automobilis gali buti laikomas uzsienyje?

  Dekui,

  • Didžiojoje dalyke Europos šalių tvarka yra tokia, jeigu šalyje automobiliu važinėjama ištisai daugiau nei 6 mėn., automobilis turi būti ir registruojamas toje šalyje. Kas dėl draudimo, viskas tvarkoje, galima apdrausti Lietuvoje registruotas transporto priemones su sąlyga, kad jos bus naudojamos užsienyje neribotai. Tuo pačiu labai rekomenduotume apmąstyti, kokios atsakomybės būtų jums, savo vardu turėti automobilį, tai reiškia, kad jūs būtumėte atsakinga už draudimą, būtent jūsų drausmingumas nukentėtų, jeigu tuo automobiliu būtų sukelta eismo įvykių, taip pat visos kitos atsakomybės, kurios tenka registruotam automobilio savininkui.

 107. antanas:

  sveiki, planuoju gryzt i lietuva su anglisku automobiliu porai menesiu. kokie reikalavimai, ar man uztenka mano draudimo anglisko ? ar nereikia keist draudimo, jai mano teises lietuviskos ?

 108. Mečislovas:

  Ar jau galimas automobilio registravimas LT su vairu dešinėje?

  • Galima registruoti, tačiau keliami papildomi reikalavimai. Informacijos kreipkitės į VĮ “Regitrą

   • Mantas:

    Negalimas, siandien skambinau i regitra, pasake, kad angliskus automobilius bus tikriausiai galima registruoti nuo 2018 sausio

 109. Paprastas:

  Sveiki. Ar galima apdrausti angliska automobili lietuvoje? Tas angliskas automobilis perpirktas lietuvoje is kito zmogaus ir siuo metu neturi draudimo bet norima juo vazineti lietuvoje? Gal zinote koks draudimas draudzia angliskas masinas?

  • Anglišką automobilį drausti ir registruoti Lietuvoje galite tik tuo atveju, jeigu jis atitinka registracijai keliamus reikalavimus. Šiaip, tiesiog angliško neapdrausite niekaip, nebent jis bus registruojamas Lietuvoje, tai reiškia, po draudimo išdavimo per 5-15 dienų reikės užregistruoti. Kokie reikalavimai keliami registracijai, jums paaiškinti gali tik Regitra, kreipkitės tiesiogiai.

 110. Nerijus:

  Sveiki.gryzau atostogu su anglisku automobiliu.Automobilis buvo draustas anglijoje taciau baigesi draudimo galiojimas.Noriu gryzti atgal i U.K taciau neturiu draudimo.Ka daryti? Kaip apsidrauti angliska automobili kI siuo metu esu lietuvoje

  • Lietuvoje to automobilio tikrai neapsidrausite. Ieškokite draudimo internetu UK, ten, kur automobilis ir registruotas.

 111. Jonas:

  Sveiki. Apsidraudžiau Lietuvoje anglišką automobilį mėnesiui įprastiniu draudimu. Ar policija vistiek mane gali nubausti? Jeigu taip, tai kokiu straispniu remiantis mano draudimas negalioja?

  • Jūsų turima draudimo sutartis gali būti palaikyta niekine. Vadovaujantis TPVCA draudimo įstatymu, 6 str., 4-5 punktai, numatoma, kad Lietuvoje draudžiamos tik Lietuvoje registruotos transporto priemonės, arba tos transporto priemonės, kurios čia bus įregistruotos. Pati draudimo apsauga planuojamoms įregistruoti transporto priemonėms galioja 15 dienų ar trumpiau, per tą laiką reikia užsiregistruoti Lietuvoje. Jūsų atveju, policija gal ir nenubaus, nes draudimas juk yra. Jūs rizikuojate tik savo finansine gerove, nes jeigu sukelsite eismo įvykį, draudimas atlygins nuostolius nukentėjusiems, o po to regreso būdu iš jūsų išsireikalaus visos sumokėtos sumos.

 112. Ernest:

  Laba,

  Norejau pasidometi nupirktas automobilis lietuvoje su prancuziskais numeriais. padarytas laikinas draudimas 6EU KAINAVO. Ar galima laikinai vazineti lietuvoje su Prancuziskais numeriais ir lietuvisku draudimu? Aciu uz atsakyma.

  • Draudimas skirtas automobiliams su laikinaisiais ar prekybiniais numeriais. Skirtas atvežtom transporto priemonėm, kurias ketinama registruoti Lietuvoje. Toks draudimas sudaromas mėnesiui, per tą laiką reikia užsiregistruoti. Tiesa, priklausomai nuo draudimo bendrovės, po registracijos šis draudimas gali nebegalioti, tokiu atveju reikia susidaryti naują jau su registracijos numeriais.

 113. zilvinas:

  nuo 2018m sausio 1d. semas leido registruot desniavaires tr pr, jau pasiruoset ir pradesit drausti jas? kokie bus reikalavimai?

 114. Jurate:

  sveiki norime parsivaryti is Svedijos automobili su galiojenciu TA. Svedijoje.Kaip su draudimu ar galioja Svedijos draudimas ar isipirkti Lietuviska,nes automobilis savo eiga parvazuos is Estijos iki Lietuvos. Norime suzinoti kokiu dokumentu reikia.

  • Jei automobilis yra registruotas užsienio valstybėje, ir šiuo metu yra joje, Jūs turėtumėte sudaryti draudimo sutartį toje šalyje. Kokia yra tvarka bei kokie reikalingi dokumentai.deja  atsakyti negalime, nes neturime informacijos apie Švedijoje galiojančius draudimo įstatymus.
    
 115. Vilma:

  Laba diena,nupirkom automobili cia Lietuvoje,bet jis yra is Olandijos ir Lietuvoje dar nepriregistruotas,ar imanoma ji apdrausti laikinu draudimu,nes vyras yra isvykes ir grys tik po menesio,nes ji norim Lietuvoje registruoti vyro vardu.

 116. Andrius:

  Sveiki,noriu is anglijos atvykti atostogu i lietuva ar galima,automobily apdrausti lt jog policija nenubaustu?

  • Jei automobilis yra registruotas ne Lietuvoje ir Jūs jo neplanuojate čia registruoti, tuomet draudimo tokiai transporto priemonei įsigyti Lietuvoje negalite. Turėtumėte draustis toje valstybėje, kur yra registruotas automobilis.

 117. Aurimas:

  Laba diena, iš norvegijos grįšiu su savo automobiliu, automobilis yra su norvegiška registracija turintis draudima ir technine apžiura norvegiška, kiek laiko lietuvoje gali būti automobilis? Ar gali kilti kokiu problemu sustabdžius policijai?

  • Jeigu Lietuvoje važinėsite trumpiau nei 6 mėn. ištisai, nieko papildomai daryti nereikia, tinka visi norvegiški dokumentai.

 118. S:

  Jei angliska automobilis isregistruotas is anglijos.Kokiam ilgiausiam laikui galima ji apdrausti lietuvisku draudimu?

  • Kol tas automobilis neregistruotas Lietuvoje, galima apdrausti 1 mėn. draudimu, kuris galios tik Lietuvoje, kol dar neužregistruota. Po registracijos draudžiama įprastai.